Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2024.02.26. 14:30:44

Messa írta:
2024.02.23. 10:19:19
Engem rettentően aggaszt ez az újabb salary cut... Mindenféle vagyoneladások és fizetéscsökkentések/átütemezések, mindenféle hókuszpókusz ellenére nem hogy fellélegezhetünk végre nyártól, hanem még tovább szorítják a golyóinkat.
Ráadásul nem egy 10%-os csökkentésről van szó, hanem közel 30-ról. Bődület. Ezt én már komolyan nem tudom hogy lehet kimozogni majd, illetve hogy ki lehet-e egyáltalán. A helyzet eddig is nagyon gáz volt, de most lesz majd csak gáz igazán.

A legrosszabb pedig az, hogy szerintem ezzel most Laportáék sem kalkuláltak. A RM 700 milliójához képest ez a 200 azért durván nonszensz valljuk be. Gyakorlatilag spanyol szinten közép, európai szinten kiscsapatot csinálnak belőlünk. Így nem lehet...
Ez egy vicc, hogy itt kell szűkölni, szerencsétlenkedni csak azért, hogy az itt játszani akaró játékosokat is akár csak megtarthassuk( nem hogy újat igazolni). Fel nem tudom fogni, hogy a fizetési sapkánál nálunk 9 szakágat vesznek figyelme, a Madridnál meg a többi csapatnál meg harmad annyit...
Ezen nem tudnak/akarnak valamit Laporék faragni? Erre nem létezik más megoldás?

Ez semmi másról nem szól ,mint hogy ellehetetlenítsék a klubbot. Ezt nem lehet pl a FIFA vagy UEFA(cöh) felé továbbvinni és bepanaszolni ezt kancsal Tebas majmot meg La VARligat?
Hülye lenne valaki évi 3-5 millióért játszani nálunk, ha Európa többi országában megkaphatják a 10+ ot is... Arról nem beszélve, hogy a sivatagban meg akár a dupláját is...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.23. 11:52:10

A Liga csak abból indul ki, hogy jobb szigorú korlátozásokkal, de a csődöt elkerülve működtetni a bajnokságot, mint hagyni, hogy menet közben 2-3 csapat rendszeresen bemondja az unalmast és a meccseik kiessenek a rendszerből - kényelmetlen lenne mindenkinek, beleértve a nagycsapatokat is. Persze, a Barcelona valószínűleg a puszta nagyságánál és jelentőségénél fogva nem mehet csődbe, de Laporta is kimondta nemegyszer: egy vállalatot hasonló mutatókkal már rég csődeljárás alá vontak volna.

Volt ennek a már legalább tizenöt éve tartó állapotnak egy vicces mozzanata is az utolsó előtti, 2010-es évek elején zajló pénzügyi válság közepén, mikor a spanyol büdzsét európai pénzekkel kellett kisegíteni, a kormány meg cserébe elengedte a klubok tartozásait, hogy legyen továbbra is bajnokság. Akkor terjedt el a német sajtóban, hogy ők szponzorálják még a spanyol ligát is (a valóságtartalmát hagyjuk, a viccfaktora kétségtelen).

Ez van, ezzel a helyzettel kell kezdeni valamit. A Barcelona válasza a korlátozásokra mindeddig az volt, hogy 1., minden kiskaput könyörtelenül kihasználtak a pénzköltésre, 2., keresték az alternatív projekteket, mint a Szuperliga.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2024.02.23. 11:20:32

Az a Liga szab újabb gátat, amely több év alatt tudja csak kifizetni nekünk a bajnoki címért járó jutalmat..Milyen példát mutatnak? Ez zsarnokság, az egyik oldalnak mindent lehet (nem a Madridra gondolok, hanem a Szövetségre), mi meg éljünk meg lassan negyed annyi pénzből, mint a legfőbb vetálytárs. Kinek jó ez, az egész bajnokság színvonalára kihat. Így akarják jobban eladni a Ligát? Ezzel az egésszel a Madrid is veszít, mert nincs igazi vetélkedés, ahogy azt idén is látjuk (vagy ha van, akkor azt már nem mi jelentjük, hanem 1-1 kiscsapat féléves csodája).
De vonatkoztassunk el a Barcától. Az egész Liga elkölthető kerete összességében csökken. Ennek semmi köze a felelős gazdálkodáshoz, ez egyszerűen bűn, amit a Liga csinál.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.23. 11:19:01

Magnus írta:
2024.02.21. 15:58:07
A mi kispadunkon nagyobb a nyomás mint máshol, nem hiszem, hogy bírja, xavin látszanak az idegösszeomlás jelei, tuchel meg hát eléggé idegbeteg.
Flick hűvös, kőkemény német magabiztossága nyugalmat sugároz a pálya mellől, szerintem ilyen karakter kell most nekünk, hogy meginduljunk felfelé.
Guggoló valverde, ripacs guardiola, köpködős koeman, ideggyenge tuchel.. ilyen MOST nem kell.
Egyetértek. A Tuchel pletykáktól egyenesen felmegy a vérnyomásom. Sem játékban sem mentalitásban nem illik ide.
Flicket én csak a 8-2 alatt láttam mert amugy utálom a bayernt nem követem száraz adatokon kívül. Való igaz, hogy a kiállása magabiztos volt és azt a szezont még ha a covid káosz is volt szépen lehozta félidőtől ráadásul komoly statisztikákkal. Az a keret egy másik dimenzio volt ahhoz képest ami jelenleg nekünk van. Aki követi az kifejthetné, hogy a válogatottal miért bukott meg ilyen csufosan. Két éve volt. Azért az nem annyira kevés.

Nagyon remélem, hogy bárki is lesz az edző már az utolsó mecsünk után amikor Xavit felraktuk a vonatra egyből be is jelentik és az előszezon nulladik percétől készülhet (EB-től függetlenül)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.23. 10:26:00

Laporta mindent megtett, hogy egy új bajnokság felé vegyük az irányt, sajnos a többiek egyelőre nem jönnek. Nem rajta múlik. Addig vagy szenvedünk a spanyol bajnokságban, vagy nagyon kreatívnak kell lenni. Ezt a keretet, ami úgy látszik, sajnos nem kamu, jogilag meg kellene támadni.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.23. 10:19:19

Engem rettentően aggaszt ez az újabb salary cut... Mindenféle vagyoneladások és fizetéscsökkentések/átütemezések, mindenféle hókuszpókusz ellenére nem hogy fellélegezhetünk végre nyártól, hanem még tovább szorítják a golyóinkat.
Ráadásul nem egy 10%-os csökkentésről van szó, hanem közel 30-ról. Bődület. Ezt én már komolyan nem tudom hogy lehet kimozogni majd, illetve hogy ki lehet-e egyáltalán. A helyzet eddig is nagyon gáz volt, de most lesz majd csak gáz igazán.

A legrosszabb pedig az, hogy szerintem ezzel most Laportáék sem kalkuláltak. A RM 700 milliójához képest ez a 200 azért durván nonszensz valljuk be. Gyakorlatilag spanyol szinten közép, európai szinten kiscsapatot csinálnak belőlünk. Így nem lehet...
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.21. 16:57:07

Köszi, pont ez maradt ki a hozzászólásomból, hogy a habitusa Yaya-Touréra emlékeztet.Szívesen látnám a középpályánkon, sokoldalú és fiatal. Kíváncsi leszek kinek sikerül leigazolni?
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.02.21. 16:53:35

davi10 írta:
2024.02.20. 21:49:58
Transfermarkt szerint a legnagyobb bevétel Európában mezeladásokból és egyéb merchandising termekekből:

1. Barcelona 179m
2. Real Madrid 155m
3. Bayern 147m

Ugyanitt a La Liga salary cap-ünk 270-ről 204 millióra csökkent :lol:
Csak halkan a Reálnak 700m... Mondjuk én támogatom a limiteket, mert káosz, ami fizetésekben mehet manapság, de hogy egy Atletinek is jobb legyen a gazdasági helyzete vicc.

Anno szidtuk Baromteut, mint a ... nem véletlenül, aki tudta/látta, hogy nem a jelenünket, de a klubb jövőjét vette el a csodás pénzügyi manővereivel és igazolásaival. Semmi meglepő nincs abba, ami most zajlik, és ha nem lennének tehetséges fiatalok a Barca egy közép csapat lenne jó 5 éven át még. Épülünk szépülünk, majd lesz még a Reál is el..p..va. Meg még a galaktikus új része is sühet el pazarul, mint anno, hajrá Műbappé úrral, meg Vinivel és Bellinghammal, semmire nem garancia legjobbak a legjobbat hozzák ki egy klubból..
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.02.21. 16:19:50

andras953 írta:
2024.02.14. 17:02:00
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-98131628

" Deco úgy véli, hogy a csapatnak hiányzik a „fizikai és atlétikai képessége”, hogy legyőzze ellenfeleit, és a következő piacon megpróbálja ezt megoldani.
A középpályásként érkező kedvenc Amadou Onana, az Everton szenegáli játékosa, aki félelmetes fizikai megjelenésével és jó labdauralmával tűnik ki. "

De lehet, hogy mi inkább SR-el hosszabbítunk.
Megnéztem róla a videót, elég brutális a srác. Még ha nagy csapatban eddig nem is igazán játszott és egy csak egy összevágott videó. De az látszik, hogy nem ügyetlen és nem is lassú.
Nem lenne baj, ha találnánk valahol olcsón (vagy ingyen) egy új Yaya Toure-t, mert 1-2 ilyen típusú játékosra égetően nagy szükségünk lenne.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2024.02.21. 15:58:07

A mi kispadunkon nagyobb a nyomás mint máshol, nem hiszem, hogy bírja, xavin látszanak az idegösszeomlás jelei, tuchel meg hát eléggé idegbeteg.
Flick hűvös, kőkemény német magabiztossága nyugalmat sugároz a pálya mellől, szerintem ilyen karakter kell most nekünk, hogy meginduljunk felfelé.
Guggoló valverde, ripacs guardiola, köpködős koeman, ideggyenge tuchel.. ilyen MOST nem kell.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.21. 15:41:55

Tuchel szezon végén távozik a Bayerntől. Róla mi a véleményetek, esetleges Barca edzőként?
Gündogan ma azt nyilatkozta, hogy Európa egyik legjobb, taktikailag legfelkészültebb edzője.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.20. 21:49:58

Transfermarkt szerint a legnagyobb bevétel Európában mezeladásokból és egyéb merchandising termekekből:

1. Barcelona 179m
2. Real Madrid 155m
3. Bayern 147m

Ugyanitt a La Liga salary cap-ünk 270-ről 204 millióra csökkent :lol:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.17. 14:45:30

davi10 írta:
2024.02.17. 13:28:21
De szintén az AS szerint Deco már találkozott De Zerbi képviselőivel Barcelonában, szóval lehet tényleg komoly.
Ennek egyetlen oka, hogy ők Ronald Araujo ügynökei is és jöttek tárgyalni a hosszabbításról. Biztos szóba kerülhetett az edző, de nem ő volt a fő téma és nem hiszem, hogy van már döntés.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.17. 14:41:11

davi10 írta:
2024.02.17. 13:28:21
De egyelőre nem látom, mitől lenne jobb jelölt, mint a német.
Mindkettő mellé lehet pro és kontra érveket felhozni, ugyanakkor szerintem nálunk az is nagyon fontos szempont a választásnál, hogy mennyire alkalmazkodóképes a jelölt.
De Zerbi talán alkalmazkodóbb, az elnökség, vezetőség szempontjából könnyebben kezelhető személyiség, még az olasz temperatumot is beszámítva.
Flick talán önjáróbb karakter, erősebb személyiségnek tűnik.

Az más kérdés, hogy szerintem (is? :wink: ) most olyan állapotban van a csapat, hogy talán nagyobb szüksége lenne a markánsabb, határozottabb edzői tekintélyre.
Persze a válogatottal való kudarca nem növeli a mellé tehető piros pontok számát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.02.17. 14:48:24-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.17. 13:28:21

Áthozom ide:
soadroli írta:
2024.02.17. 12:19:37
Everything indicates that Roberto De Zerbi the will be Barça's next coach. Laporta and Deco have approved his signing. [Diario AS]
Én nem is nagyon hallottam De Zerbi nevét már napok/hetek óta, csak Flick meg Xabi pörög most.
De szintén az AS szerint Deco már találkozott De Zerbi képviselőivel Barcelonában, szóval lehet tényleg komoly.
Én sokkal kiváncsibb lettem volna a németre, Ő értem még kivásárlási árat se kéne fizetni, és ha igazak a hírek komolyan érdekelte volna a projekt.
A Brighton idén nem megy akkorát a PL-ben, De Zerbi gondolom hozná vissza Fati-t, meg talán Mitoma-t is könnyebben meggyőzné. De egyelőre nem látom, mitől lenne jobb jelölt, mint a német. Vagy Xabi, de Ő gondolom esélytelen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.16. 20:11:27

Én játékosként kedveltem Decot, de most én is félek tőle, hogy a csapat érdekein kívül más motivációi is vannak.

Ezt az Onanát nem ismerem, de ha valóban azok az erősségei, amiket írtak róla, akkor eléggé Kessié típusú játékosnak tűnik.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.16. 16:34:38

La Masia1 írta:
2024.02.15. 20:55:47
andras953 írta:
2024.02.14. 17:02:00
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-98131628

" Deco úgy véli, hogy a csapatnak hiányzik a „fizikai és atlétikai képessége”, hogy legyőzze ellenfeleit, és a következő piacon megpróbálja ezt megoldani.
A középpályásként érkező kedvenc Amadou Onana, az Everton szenegáli játékosa, aki félelmetes fizikai megjelenésével és jó labdauralmával tűnik ki. "
Vess fel egy full kamu "problémát", és gyorsan szállítsd is hozzá a korrupt megoldást, amivel a te köröd jár jól anyagilag...honnan is ismerős ez a modell...

Azt írtam Deco-ról, amikor kinevezték, hogy remélem sikerül kilépnie a seftes dél-amerikai ügynök szerepéből; úgy tűnik, hogy nem igazán. Ez Laporta egyik legnagyobb hülyesége, hogy őt választotta Alemany helyett.
Decot focistaként nem kedveltem.
Sportvezetői működésének nyilvános részét gyanakodva figyelem.
A csapatunkból Deco szerint "hiányzó fizikai és atlétikai képességek" véleményével viszont egyetértek, mivel minden meccsünkön én is ezt tapasztalom. Sajnos ez nem "full kamu probléma" - ahogy te írod, hanem játékunk állandó jellemzőjeként kudarcaink egyik fő oka.
(Az általad említett "modell"-t különben sajnos jól ismerjük..De a csapatnál ez a probléma szerintem nem kamu, hanem valós, az ezután írtakkal viszont egyetértek.)
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.02.15. 20:55:47

andras953 írta:
2024.02.14. 17:02:00
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-98131628

" Deco úgy véli, hogy a csapatnak hiányzik a „fizikai és atlétikai képessége”, hogy legyőzze ellenfeleit, és a következő piacon megpróbálja ezt megoldani.
A középpályásként érkező kedvenc Amadou Onana, az Everton szenegáli játékosa, aki félelmetes fizikai megjelenésével és jó labdauralmával tűnik ki. "
Vess fel egy full kamu "problémát", és gyorsan szállítsd is hozzá a korrupt megoldást, amivel a te köröd jár jól anyagilag...honnan is ismerős ez a modell...

Azt írtam Deco-ról, amikor kinevezték, hogy remélem sikerül kilépnie a seftes dél-amerikai ügynök szerepéből; úgy tűnik, hogy nem igazán. Ez Laporta egyik legnagyobb hülyesége, hogy őt választotta Alemany helyett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.15. 14:46:44

Feast4 írta:
2024.02.15. 12:48:45
dingdong írta:
2024.02.15. 11:49:21
Pl nekem az egyik legbutább döntés Pimienta elküldése volt a B-től. Jó focit játszott az ifikkel és lelkes is volt. Ki lett rakva mert Laporta politikai alapon mindnehova a saját emberét tolta.
És azért azt érdemes megnézni, hogy Pimenta a hulla gyenge Las Palmassal milyen focit játszat. Egy ilyen képpességű szakembert elzavarni, azért hogy a sociok szája be legyen fogva Xavi kinevezésével - most nem azt mondom, hogy Pimenta jobb lett volna mint Xavi, de egy ilyen embert a csapatnál kellett volna tartani, más nem talonban-, közben pedig az összes jó szakembert elzavarjuk, hogy Mendes spanjait idehozzuk. Jordi Cruijff és Alemany távozása - ami szerintem mindkét esetben kicsinálás volt- ugyanez volt.

Aztán jöt Deco, Laporta rá is függött Feixre, aki valamilyen csoda folytán pont a kölcsönadása napján hosszabbított 100 évre az Atleticoval- vajon mennyi pénzer akarnak majd mindket lehuzni, csak azt nem tudom miből- és megint kinyílt a malacvásár.

Lehet én vagyok borulátó, de nem érzem a szép jövőt.

Annyi meccset én nem láttam a Pimienta alatt, hogy össze tudjam hasonlítani a Marquez érával, de szerintem elég régen volt már ez, hogy tényleg párhuzamot lehessen vonni. Az, hogy a Las Palmassal mit játszat ilyen szempontból szerintem irreleváns, teljesen más a játékoskeret, osztály stb., ugyanakkor játékost sem nagyon adott a felnőtt csapatba, ami nagyon fontos szempont. (Baldé is már Sergi alatt érkezet)
Persze ez lehet a játékosok minősége, aktuális edző stb. hibája is, de szerintem ez is közrejátszhatott.
Sergi alatt is elég jól nézett ki a játék. Marqueznél azért csúsznak fel, Cubarsí, Fort, Bernal (Dani Rodrigeuz?), Yamalt is azért a Juvenilből kapta fel, mind 16-17 évesen lettek stabil játékosok. Az Atleticnek/B-nek pedig ez az elsődleges szerepe. De ez most nem számít, csak elkalandoztam. Az utánpótlásnál alapból sűrűn cserélődnek az edzők, Luchoról is beszélhetnénk úgy hogy elküldték pedig, ha valaki ő sikeres volt.

Mendes-el tény, hogy jó a kapcsolata ugyanakkor ezt én személy szerint pozitívumként értékelek még ha nem is egy szimpatikus dolog, de sok igazolást megkönnyít. Cancelo sem biztos, hogy ilyen "könnyű" lett volna.
Felixnek az Atma részéről a kölcsön feltétele volt a hosszabbítás, Laportának és Mendesnek is nagyobb érdeke lett volna ha nem ír alá és mi könnyen megvehetjük vagy ha nem mi más klub, jóval drágábban. Sokkal nagyobb jutalék üthette volna a markát, de ha visszamegy Madridba ugyanúgy hosszabíthat. Plusz az, hogy mi kölcsönvesszük, Madriddal meg hosszabbít annyira nem lényeges. Visszamegy aztán csinál amit csinál.

Hogy Alemanyval mi volt azt sosem tudjuk meg. Ő is a saját embere volt, ő hozta a klubhoz (ami komoly piros pont volt) és dolgozott itt évekig. Nem olyan mint pl. Rossel és Cruyff ügye Lehet, hogy valami miatt feszültség volt köztük, valamilyen konfliktus, de Alemany is távozhatott magától.
Ez egy hatalmas kérdőjel. Ugyanakkor azt se felejtsük, hogy az idei nyár jó részét még ő intézte
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.02.15. 12:48:45

dingdong írta:
2024.02.15. 11:49:21
Pl nekem az egyik legbutább döntés Pimienta elküldése volt a B-től. Jó focit játszott az ifikkel és lelkes is volt. Ki lett rakva mert Laporta politikai alapon mindnehova a saját emberét tolta.
És azért azt érdemes megnézni, hogy Pimenta a hulla gyenge Las Palmassal milyen focit játszat. Egy ilyen képpességű szakembert elzavarni, azért hogy a sociok szája be legyen fogva Xavi kinevezésével - most nem azt mondom, hogy Pimenta jobb lett volna mint Xavi, de egy ilyen embert a csapatnál kellett volna tartani, más nem talonban-, közben pedig az összes jó szakembert elzavarjuk, hogy Mendes spanjait idehozzuk. Jordi Cruijff és Alemany távozása - ami szerintem mindkét esetben kicsinálás volt- ugyanez volt.

Aztán jöt Deco, Laporta rá is függött Feixre, aki valamilyen csoda folytán pont a kölcsönadása napján hosszabbított 100 évre az Atleticoval- vajon mennyi pénzer akarnak majd mindket lehuzni, csak azt nem tudom miből- és megint kinyílt a malacvásár.

Lehet én vagyok borulátó, de nem érzem a szép jövőt.
Kép
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.15. 11:49:21

Feast4 írta:
2024.02.15. 09:45:46
Egyetlen bajom van ezzel. Neki is Mendes az ügynöke. Kezdenek minket úgy használni, mint a Wolverhamptont. Deco annyira be van csatornázva Mendeshez, hogy minden játékosát kezdi benyomni hozzánk. Ameddig bejön az nem azt mondom nem baj, de vannak félelmeim, hogy fog jönni a szemét is.

Emiatt gondolom azt, hogy Conceição lesz a végére a befutó az edzői posztra. Be fogja eröltetni.
Az a baj, hog Laporta is rá van feszülve az ilyen Felix féle játékosokra. Az nem egy sportszakmai megközelités, hogy amit az ügynök haverom kínál az jó is lesz. Rácáfolhat a nyáron de eddig Deco munkáját nem tartom sokra. Tanulhatnánk a hibáinkból nem csak konkrétan az igazolások terén (bár ott is lenne mit racionalizálni) hanem ennek az uram bátyám viszonynak a gyengeségeit illetően. Pl nekem az egyik legbutább döntés Pimienta elküldése volt a B-től. Jó focit játszott az ifikkel és lelkes is volt. Ki lett rakva mert Laporta politikai alapon mindnehova a saját emberét tolta. Meggyőzödésem, hogy most nagyon jól járhattunk volna vele ha itt van.
Ez egyértelműen a socio rendszer hibája ami nem piaci alapon működik.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.02.15. 09:45:46

andras953 írta:
2024.02.14. 17:02:00
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-98131628

" Deco úgy véli, hogy a csapatnak hiányzik a „fizikai és atlétikai képessége”, hogy legyőzze ellenfeleit, és a következő piacon megpróbálja ezt megoldani.
A középpályásként érkező kedvenc Amadou Onana, az Everton szenegáli játékosa, aki félelmetes fizikai megjelenésével és jó labdauralmával tűnik ki. "

De lehet, hogy mi inkább SR-el hosszabbítunk.
Egyetlen bajom van ezzel. Neki is Mendes az ügynöke. Kezdenek minket úgy használni, mint a Wolverhamptont. Deco annyira be van csatornázva Mendeshez, hogy minden játékosát kezdi benyomni hozzánk. Ameddig bejön az nem azt mondom nem baj, de vannak félelmeim, hogy fog jönni a szemét is.

Emiatt gondolom azt, hogy Conceição lesz a végére a befutó az edzői posztra. Be fogja eröltetni.
Kép
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.14. 17:02:00

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-98131628

" Deco úgy véli, hogy a csapatnak hiányzik a „fizikai és atlétikai képessége”, hogy legyőzze ellenfeleit, és a következő piacon megpróbálja ezt megoldani.
A középpályásként érkező kedvenc Amadou Onana, az Everton szenegáli játékosa, aki félelmetes fizikai megjelenésével és jó labdauralmával tűnik ki. "

De lehet, hogy mi inkább SR-el hosszabbítunk.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.14. 15:26:21

Szerintem csak a középpályás sorunk teljes lecserélése után várható csak javulás védekezésünben és támadásban is. A jó középpályás ugyanis kiválóan védekezik és remekül támad. (vagy legalább ért mindkettőhöz) Ehhez azonban nélkülözhetetlen a meccs végighajtásához szükséges tökéletes erőnlét és a borzasztó előnyös futógyorsaság. Ezekben sajnos a mieink mindenkivel szemben alulmaradnak. Emiatt kapjuk pont a középpályásaink miatt a góljaink felét, és emiatt maradnak el lehetséges góljaink.És ez akkor is így van szerintem, ha a nullaszor szerelő,védekezésben segíteni nem tudó Pedri és Gündogan papa nagy ritkán betalál.Cserélni kellene középpályásainkat mielőbb.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.14. 00:17:31

LG írta:
2024.02.13. 18:59:35
Igazából én most sem tartom hülyeségnek, hogy mi is egy modernizált Cruyff-féle focit játszunk. A játékosállmomány majdnem adott hozzá. Egy kulcspozícióba nincs megfelelő emberünk, a DMC-be
A vkp-val kapcsolatban egyetértek. A jelenlegi játékosállományról viszont azt gondolom, hogy pont nem alkalmas sem modernizált, sem oldschool cruyffizmusra. Xavi katari edzői munkásságáról jöttek annak idején a lelkes videók, hogy milyen szép, egyérintős, háromszögelős játékot játszanak, ehhez képest nálunk ennek a leghalványabb jeleit nem lehet látni. Nyilván más téren képzettebbek ezek a játékosok, mint azok a katariak, de a cruyffizmusra szerintem nem alkalmasak. A középpályásaink lassúak, körülményesek. Gündogan jó, de ő sem tiki-taka játékos. Csinál szép kombinációkat a kapu előtt, de mezőnyben ő sem tiki-takázik. A többiek még körülményesebbek. Lewandowski is inkább egy statikus center, mint egy cruyffista örökmozgó. Amikor nosztalgiázni van kedvem, és nézek régebbi videókat, elképedek a sebességbeli különbségen a mostani csapathoz képest.
LG írta:
2024.02.13. 18:59:35
Szerintem egyértelmű, hogy kellenek reformok és megújulás, de teljesen szembe benni a filozófiával, nagyon necces.
Szerintem sem kell szembe menni vele. Az továbbra is tetszik, hogy birtokoljuk a labdát. Védekezni kellene megtanulni, ami nem ellentéte a cruyffizmusnak. Meg elől is lehetnénk hatékonyabbak, ha nem ad hoc módon próbálkoznánk. De szerintem a jelenlegi játékosállományunk a cruyffizmusból csak a labdatartást tudja hozni, sem sebességben, sem kombinatív téren nem elég hozzá.
Válasz küldése