Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.10.14. 10:20:37

Gerard Romero értesülései szerint az elnökség az El Clasico eredménye alapján fog meghozni komoly döntéseket Xavi jövőjével kapcsolatban. Fontolgatják, hogy felajánlják neki a másodedzői posztot és Tuchel vagy Hansi Flick lenne a góré

Érdekes...ha ezt év közben meghúzzák, az a szurkolók körében szerintem nem lesz túl népszerű, még a mostani rosszabb eredmények ellenére is...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.14. 08:57:06

bence0330 írta:
2022.10.13. 22:33:47
És volt gerince a meccs utáni interjúban vagy 5 különböző mondatban felelősséget vállalni a kiesésért. Nyilván ez nem segít senkin, de azért legalább elnézést is kért.
hát én ettől nem érzem magam sokkal jobban :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.10.14. 08:23:18

bence0330 írta:
2022.10.13. 22:33:47
És volt gerince a meccs utáni interjúban vagy 5 különböző mondatban felelősséget vállalni a kiesésért. Nyilván ez nem segít senkin, de azért legalább elnézést is kért.
Nagyon lényegtelen, de nekem azért eszembe jutott, hogy az elődje ezt soha nem tette. Mindíg másra hárította a felelőséget.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 22:33:47

És volt gerince a meccs utáni interjúban vagy 5 különböző mondatban felelősséget vállalni a kiesésért. Nyilván ez nem segít senkin, de azért legalább elnézést is kért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 22:31:34

Nem olvastam vegig a hszeket, de szerintem elfelejthetnenk nyugodtan, hogy barkit Pephez hasonlitsunk. Xavit meg vegkepp. Az emberunk egy szuletett zseni, barki is legyen a kovetkezo a sorban a dobogon, az kapasbol csak negyed olyan jo edzo.

Egyebkent se tudok senkit mondani, aki ide jott volna egy idegen klubhoz, egy uj kultura kozepere, es jobb eselye lett vna kirantani a godorbol a csapatot. Ez megtortent szerintem, innentol lassabb ez a folyamat, hogy visszakeruljunk az europai elitbe. Nincs olyan edzo szerintem, aki sikerrel jarhatott volna, ennel tobbel legalabbis.

Ez nem jelenti, hogy Xavi hibatlan, sem azt, hogy nem kel meg sokat fejlodni(e). De meg mindig hihetetlen szamomra, hogy mennyire nulla turelme van egyes embereknek. A srac egy rendkivuli szorgalmu, alazatos, kifejezetten ertelmes, egyenes, oszinte, hatarozott ember. Ezen kivul minden idok legjobb iranyitoja talan, es nem semmi edzok keze alatt jatszott hosszu evekig. Minden eslye megvan, hogy a legnagyobb edzok koze erhessen idovel, utalnam ha ez egy masik csapatnal derulne ki vegul.

Ugy alakult a BL ahogy, amellett h nem jatszottunk minden meccsen 90 percig jol, az is igaz, h siman meg is nyerhettuk volna mindharmat. Nem jott ki a lepes, de ebben nem csak hibak, hanem jo adag balszerencse is volt. Nekem is oriasi csalodas ez a csoportkor, es megnagyobb lesz (bar ezutan ertheto), ha meg a clasicon is kikapnank, de azert azt erdemes szem elott tartani, h egeszen Xavi legelso meccsetol kezdve teljesen fej-fej mellett vagyunk a regnalo spanyol bajnokkal es BL gyoztessel, es abszolut egyenrangu ellenfeei voltunk a Bayernnek is idegenben. Ezek nem veletlenek, es hiaba akarja barmelyikotok ugy beallitani, mintha ez nem lenne fenyevekre az elmult ket-harom evtol, mert ez egyszeruen nem igaz.
Es nem is azon mulik a big picture, hogy jol igazoltunk, mert enelkul is igen komoly versenykepessegi lepeseket tettunk elore tavaly, Cavi oszi erkezesetol kezdve. Minnel elorebb kell lepni, annal jobban fog belassulni a folyamat, foleg ilyen hatalmas verfrissites utan…szeerintem ez teljesen termeszetes.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.13. 21:07:19

vg99 írta:
2022.10.13. 20:20:07
herlius írta:
2022.10.13. 19:33:42
Bocsi, de Pep mennyi idős volt, amikor kinevezték a Barca élére? Segítek: 37. És az összes edzői tapasztalatát a harmadosztályú utánpótlás csapatnál gyűjtötte. Akkor miről is beszélünk?
És Pep hány Bl-t nyert a Cityvel? Pedig a világ pénze ott van, és hány éve edző ott?

Tudom a Barcánál nincs türelem, sőt egyszerre kell szép és eredményes focit játszani.
Csak gyorsan elfelejtjük, hogy 6-7 éve mekkora lejtőn vagyunk, milyen morális nihilben. Innen nem 2 perc visszatérni a csúcsra.
Azért ne túlozzunk, 3 éve még BL elõdöntõt játszottunk. Amúgy Pep lehet hogy nem gyūjtögeti a BL trófeákat, de nem is igen okoz gondot a csapatainak a csoportkör. Azt azért jelen állapotunkban sem gondolnám, hogy a csoportból való továbbjutás jelentené a csúcsot.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.13. 21:06:07

NovaProspekt írta:
2022.10.13. 20:21:55
Xavi ráfanyalodott Busira, Piquére, Robira, mint a több napos pizzára a hűtő mélyén. Sokan elkövették már ezt a hibát előtte, és a BL-ben mind pórul jártak ezekkel az arcokkal. Ezek a palik már csak az Alavések ellen jók, komoly ellenfél ellen nullák. Remélem, idén búcsúztatjuk mindannyiukat.

Fitymáltam az élőben a játékunkat, amikor azt láttam, h nemegyszer engedjük visszazárni az ellenfelet labdaszerzés után, aztán mehet a körbeadogatás. Valverde alatt még azt hittem, h pusztán döglassúak vagyunk, azért kényszerülünk erre. Mostmár viszont nem értem, miért látom még mindig ezt. Könnyű gólszerzési lehetőségektől fosztjuk meg magunkat ezáltal, és egyetlen másik csapatnál sem látom ezt a baromságot. Kezdem azt hinni, h vmi félreértelmezett Cruyff-i babona ez is. A mai foci ezzel teljesen ellentétes irányba megy, a támadás és védekezés közötti átmeneteket csinálják meg a top csapatok minél gyorsabban. Nem is csoda, h a BL-ben ennyit érünk. Persze nem csak ez a baj :D
Visszanézem majd a meccset, de én mintha úgy láttam volna, hogy Xavi kiabálni kezdett, amikor nagyon elkezdtük ezt a kontra passzolgatást. Azért ordibál szerintem, mert nagy kockázat, ha eladjuk és a mi játékosaink mostanában mindig eladják.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.13. 21:02:38

Az miert van hogy lehet h 50-60 perc utan eredménytől felallastol függetlenül teljesen szetesunk Európában ?
München , Milánó , Barcelona ….
Es igen hiányzik a Messi faktor nélküle még mindig csak egy sokat passzolgato csapat vagyunk,( ha csak nem jön ki a lépés Lewara ) ahol nincs összhang a kp es a támadó sor kozott !
-
Nagyon nagy kár mert csak 1 -2 meccset kellett volna hozni es ott vagyunk tavasszal , amikorra már egy nagyon jo kis csapat érhetett volna ossze !
Marad az EL es a cél az első kalap !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1945
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.13. 20:21:55

Xavi ráfanyalodott Busira, Piquére, Robira, mint a több napos pizzára a hűtő mélyén. Sokan elkövették már ezt a hibát előtte, és a BL-ben mind pórul jártak ezekkel az arcokkal. Ezek a palik már csak az Alavések ellen jók, komoly ellenfél ellen nullák. Remélem, idén búcsúztatjuk mindannyiukat.

Fitymáltam az élőben a játékunkat, amikor azt láttam, h nemegyszer engedjük visszazárni az ellenfelet labdaszerzés után, aztán mehet a körbeadogatás. Valverde alatt még azt hittem, h pusztán döglassúak vagyunk, azért kényszerülünk erre. Mostmár viszont nem értem, miért látom még mindig ezt. Könnyű gólszerzési lehetőségektől fosztjuk meg magunkat ezáltal, és egyetlen másik csapatnál sem látom ezt a baromságot. Kezdem azt hinni, h vmi félreértelmezett Cruyff-i babona ez is. A mai foci ezzel teljesen ellentétes irányba megy, a támadás és védekezés közötti átmeneteket csinálják meg a top csapatok minél gyorsabban. Nem is csoda, h a BL-ben ennyit érünk. Persze nem csak ez a baj :D
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.10.13. 20:20:07

herlius írta:
2022.10.13. 19:33:42
vg99 írta:
2022.10.13. 14:58:37
Xavi nßlam olyan mint Pedri, Gavi, Baldé stb.
Azért nem elvárható, hogy 18-19 évesen 60 meccsen brillírozzanak. Iniesta sem így kezdte, hanem fokozatosan.
Bocsi, de Pep mennyi idős volt, amikor kinevezték a Barca élére? Segítek: 37. És az összes edzői tapasztalatát a harmadosztályú utánpótlás csapatnál gyűjtötte. Akkor miről is beszélünk?
És Pep hány Bl-t nyert a Cityvel? Pedig a világ pénze ott van, és hány éve edző ott?

Tudom a Barcánál nincs türelem, sőt egyszerre kell szép és eredményes focit játszani.
Csak gyorsan elfelejtjük, hogy 6-7 éve mekkora lejtőn vagyunk, milyen morális nihilben. Innen nem 2 perc visszatérni a csúcsra.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.13. 19:33:42

vg99 írta:
2022.10.13. 14:58:37
Xavi nßlam olyan mint Pedri, Gavi, Baldé stb.
Azért nem elvárható, hogy 18-19 évesen 60 meccsen brillírozzanak. Iniesta sem így kezdte, hanem fokozatosan.
Bocsi, de Pep mennyi idős volt, amikor kinevezték a Barca élére? Segítek: 37. És az összes edzői tapasztalatát a harmadosztályú utánpótlás csapatnál gyűjtötte. Akkor miről is beszélünk?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 18:22:40

pep71 írta:
2022.10.13. 13:36:53
Persze, minden csapat rúg kontrából gólt, csak nem mind1, hogy a BL-ben vagy ilyen Elche meg Soci ellen 2v3-0-nál.
Én nem látom, hogy milyen focit szeretne játszani, mert komoly csapatok ellen, idén semmilyen elképzelést nem láttam.
Láttam én is a YT-on a videóit, az lejön amit írsz, hogy Guardiolát akarja másolni, de ő nem Pep, és a Barca sem a City.
Mindkettő első gól volt, amire emlékszem, szóval ez sem stimmel, ráadásul az eddigi két legjobb csapat ellen, akikkel találkoztunk (Sevilla, Soci). De tényleg megnézném, hogy kontrázol az Inter ellen a 60-70. percig, amíg bunkereztek, vagy csak néha jöttek ki közben. A végén pedig vezettünk is kontrákat.

A kijevet oda-vissza vertük, szóval 3 meccs. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.10.13. 16:54:32

Az utolsó 13 BL meccsből 2-őt sikerült megnyerni, a Plzen és a Dinamo Kijev ellen.

Ezen nincs mit magyarázni, ebből 6 meccs Xavié volt.

A minimális és kb egyetlen elvárás vele szemben az volt, hogy továbbjusson a csoportból, kapott hozzá Lewandowskit, Raphinhát, Koundét, Kessiét, Christensent. És nem, nem érdekel hogy közülük páran par meccsen sérültek voltak, egy Brugge-ben sem játszanak jobb játékosok mint a mi harmadik sorunk.

Orbitálisan megbukott.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.10.13. 14:58:37

Xavi nßlam olyan mint Pedri, Gavi, Baldé stb.
Azért nem elvárható, hogy 18-19 évesen 60 meccsen brillírozzanak. Iniesta sem így kezdte, hanem fokozatosan.
boma
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2022.09.23. 11:29:47

2022.10.13. 14:42:22

pep71 írta:
2022.10.13. 13:29:49
Ezek tények, azokkal pedig nehéz vitatkozni. Lehet várni megint feleslegesen, mint Koeman-al, hogy majd jobb lesz.
Vele nem azért vártatok, mert nem volt pénz elküldeni?
1956 1957 1958 1959 1960 1966 1998 2000 2002 2014 2016 2017 2018 2022
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 14:38:19

pep71 írta:
2022.10.13. 13:26:26
Klopp legalább már felmutatott valamit európai szinten is, mondjuk lehet nálad 2 német bajnoki plusz BL döntő a Dortmunddal, egy BL serleg a Poollal az semmi. Xavi mit mutatott hozzá képest?
Az, hogy egy top csapatnál a 7 szezonja alatt voltak hullámvölgyek az elkerülhetetlen. Nincs is nagyon olyan ezdő, aki ennyi ideig húzza egy ilyen klubnál. A sokak által imádott Tuchel(szerintem ő is sokkal jobb lett volna mint Xavi) meddig húzta a Chelsea-nél?
Tökéletes edző sohasem lesz, de az, hogy én beírom, hogy szerintem Klopp jobb lenne, mint Xavi, az nem hiszem, hogy ekkora blődség :D

A csapatépítésre meg annyit, hogy igen, mindenkinek időbe telik, Kloppnak is természetesen. A nagyobb baj az, hogy Xavi-nál ez a fejlődés sokkal inkább visszafejlődésnek tűnik. Ha úgy játszana a csapat, mint tavaly amikor a Real-t is beleértve szinte mindenki ellen sziporkázott a csapat, akkor senki sem akarná leváltani. De az új szezon óta egy ilyen meccs sem volt, sőt, egyre gyengébb a teljesítmény, pedig a keret jóval erősebb.
Majd ha Xavi is 10 éve edzősködik akkor hasonlítsd össze.
Nem akarok itt Klopp vs Xavi vitát generálni, de első két évében a 6. és a 7. helyre hozta a Dortmundot. De az a Dortmund akivel a sikereket elérte nem a mai volt. Ott volt Lewandowski, Reus, Götze, Hummels, Gündögan stb. Amikor lelépett éppen a 7. helyre sikerült behozni a csapatot. A Pool-al egyszer sikerült bajnokságot nyerni akkor a németnek sikerült 6 év alatt egy bajnokságot nyerni, többször még a top 3-ban sem volt. De a sikerei alatt ne felejtsük el, hogy bivaly kerete volt és már egy összerakott, összeállt csapat.
Az első évében épp hogy sikerült Bl selejtezős helyre bevinni a csapatot, ahogy a következőben is.
Távolról sem állítom azt, hogy rossz edző, vagy elvitatni az érdemeit, mert tényleg top, de az első egy-két éve neki sem volt sikeres egyik csapatnál sem.
Ráadásul Xavi egyelőre 12 meccsen van túl, úgy hogy lehetősége sem volt egy teljes kerettel dolgozni. Hiába a sok új ember 2-3 mindig maródi volt.
Nem mellesleg a nyolcadik fordulóban vezetjük a ligát 20 lőtt és 1 kapott góllal. Voltak szenvedős és voltak gála meccsek.
Igen a Bl-ben úgy állunk ahogy, de minden meccsen volt több-kevesebb esélyünk pontot/pontokat hozni.
Egy olyan csapatot kell összeállítani, akinek eddig kb. az volt a játéka, hogy add oda Messinek és mindent elintéz.

Lehet, hogy nem lesz nagyon sikeres az első szezon, de szinte a nulláról kell kezdenie, ami rohadt nehéz, ráadásul még a szezon kb. negyedénél tartunk. Hagyni kell dolgozni, ez még nagyon kevés idő és foghíjas csapat, hogy egyből minden klappoljon.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.10.13. 14:29:59

Lehiggadni, az Elküld gomb előtt átnézni, hogy tényleg akarom-e a hozzászólást. Nem olyan nehéz.
"And my heart will leave you never."
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.10.13. 14:20:45

Ez egy jelentősen átalakult keret,
Kell türelem,
És lélektanilag a válogatott szünet és sok sérült rosszul jött.
Tudom, hogy elöl sem volt az igazi, de Sr, Busi, Piqué, Garcia, Alonso védelem kész siralom.
Auba elengedéséért kár, ahogy Fati sajnos tényleg nem a régi, és nem véletlen akart támadó, kreatív középpályást még Xavi.
Azt hiszem a régi generációnak ezzel ennyi, dolgozzunk tovább, építsük a csapatot, Depay, Garcia, Torres mehet szintén.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.13. 14:10:31

Megmondom nektek a frankót. Az a fő probléma, hogy tehetséges játékosaink vannak, de okos játékosaink nincsenek. Okos alatt azt értem, hogy lát a pályán, a megfelelő területre passzol/mozog, akkor passzol, amikor kell, akkor és annyit cselez, amennyit és ahogy kell. Látja, mi kockázatos és miből lehet profitálni és mindezt néhány másodperc alatt. Busi lenne ilyen, de ő már nagyon belassult. FDJ képes erre, de ő meg sokszor szeles és ritmusokat téveszt. Pedri talán oké ebben.
Baromi tehetséges Dembele és Raphinha, de iszonyú mennyiségű labdát adnak el a rossz döntések, a felesleges cselek, a túltolt dolgok, kapkodások miatt.

Nyilván félig felülnézetből sokkal könnyebb okoskodni, mint a pályán. Ott nem is lát úgy az ember, mégis sokszor már a falat tudnám kaparni, hogy olyan egyértelmű lenne, mit kéne csinálni, mégis valami tök hülyeség mellett döntenek. Amikor anno Messinél volt a labda, nagyon ritkán éreztem ezt, bár a vége felé gyakran ő is túl sokat cselezett.

Egy régi példát is tudok mondani tehetséges, de nem túl hatékony játékosra: Ronaldinho. Nyilván jó pár meccset nyert meg nekünk, de ha megnéztek YT-on egy összeállítást, 10/6x baromi idegesítő, hogy 5x annyi gólt szerezhettünk volna az általa vezetett akciókból, mint amennyit ténylegesen szereztünk. Persze sokszor még az a 10/4 is elég volt, annyira jól tolta.

Szóval most szépen megvagyunk a cselekkel, a passzolgatásokkal, a beivelgetésekkel, az elfutásokkal darabra, de rohadt felesleges és hatékonytalan az összes, mert nem akkor történnek amikor kéne és nem úgy, ahogy kéne.

Kounde-ban látok még némi képességet ennek a javítására. Hátha nem lesz ennyit sérült. Ezen kívül Depay nagyon néha mutat valami olyat, ami az okos kategóriába sorolható, meg nyilván Lewa, de nekik labdát kell adni.

A többiek: ballaszt.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.10.13. 13:38:33

bence0330 írta:
2022.10.13. 13:32:29
visca el barca írta:
2022.10.13. 13:31:13
felejtsetek el ilyen klopp, tuchel féléket. ha xavi megbukna, majd jön iniesta, vagy az akkor már nyugdíjba vonult buszkecc. nem tudom hány blama kell még ahhoz h felhagyjunk ezzel a csak barca kötödésű ember lehet edző baromsággal.

jelenleg nagyjából egy man utd szintjén vergődünk, edzőstül, mindenestül.
Az elmúlt másfél évtized BL-győzelmei mind erős Barca-kötődésből származik, és kb mindenki más megbukott. Azért nem biztos, hogy ez olyan rossz receptre utal.
A mindenki más az nem Barca kötödéses volt? Koeman is az volt mégse jött BL, Valverde is stb stb..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 13:32:29

visca el barca írta:
2022.10.13. 13:31:13
felejtsetek el ilyen klopp, tuchel féléket. ha xavi megbukna, majd jön iniesta, vagy az akkor már nyugdíjba vonult buszkecc. nem tudom hány blama kell még ahhoz h felhagyjunk ezzel a csak barca kötödésű ember lehet edző baromsággal.

jelenleg nagyjából egy man utd szintjén vergődünk, edzőstül, mindenestül.
Az elmúlt másfél évtized BL-győzelmei mind erős Barca-kötődésből származik, és kb mindenki más megbukott. Azért nem biztos, hogy ez olyan rossz receptre utal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 13:31:13

felejtsetek el ilyen klopp, tuchel féléket. ha xavi megbukna, majd jön iniesta, vagy az akkor már nyugdíjba vonult buszkecc. nem tudom hány blama kell még ahhoz h felhagyjunk ezzel a csak barca kötödésű ember lehet edző baromsággal.

jelenleg nagyjából egy man utd szintjén vergődünk, edzőstül, mindenestül.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.10.13. 13:29:49

Messa írta:
2022.10.13. 13:20:20
pep71 írta:
2022.10.13. 13:17:26
Klopp azért egy 13.helyen levő Dortmund-ot vett át és 3 évre rá bajnok lett, egy Bayern-el szemben(akik rendre lucimaztatják a Barcát), plusz BL döntőbe vitte őket.
A Pool-t is visszahozta az elitbe, BL-t nyert velük. Most a 8. szezonjában kicsit nehezebben mennek a dolgok, de a BL-ben így is 9 pontjuk van, bezzeg a nagy Xavi féle Barca menetel a BL-ben ide nem kell ilyen kókler :D :D arról nem is beszélve, hogy melyik top edző bír ki egyáltalán hosszú időt egy top csapatnál hullámvölgy nélkül vagy csak simán?? Guardiola 4 évet bírt egy bitang Barca kerettel...Xavi túl korán lett bedobva a mélyvízbe, még európai csapatnál sem volt edző mielőtt a Barcába került, de Klopp szóba se kerülhet, oké.
Te hány éves vagy, 12 körül ugye?
Ezek tények, azokkal pedig nehéz vitatkozni. Lehet várni megint feleslegesen, mint Koeman-al, hogy majd jobb lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 13:25:15

pep71 írta:
2022.10.13. 13:17:26
Kontra?? Az Internek voltak kontrái, fordítva nézted a tv-t :D
Klopp azért egy 13.helyen levő Dortmund-ot vett át és 3 évre rá bajnok lett, egy Bayern-el szemben(akik rendre lucimaztatják a Barcát), plusz BL döntőbe vitte őket.
A Pool-t is visszahozta az elitbe, BL-t nyert velük.
A RM sem kontrázna busz ellen. Fizikailag képtelenség kb. De nézd kérlek vissza az idei meccseinket, jópár gólt szereztünk direkt kontrából, most csak fejből megvan kettő is, a Soci első percében, meg egy amit végül Raphinha fejezett be fejjel. Gondolom volt több is, de ez a kettő tuti. És még szerencse, hogy belelátsz Xavi fejébe, hogy ő biztos stikitakázni akar, csak nem sikerül neki.
Nagyon direkt focit akar ő játszatni, és ez látszik is. Most ért ráadásul a következő fázisába a dolog, amit most Pep képvisel a Cityben, a nagyon agresszív, minden áron kaput támadó mentalitás, passzjáték.
Pont most írtad le, mi a baj. Nem az, hogy Klopp rossz edző, hanem hogy 3(!) év alatt lett bajnok és 2(!) év alatt lett tényező a BL-ben. Pedig volt kerete, ha nem is olyan, mint ami a BL-győzelmükre összeállt, de azért elég brutális volt eleve. De egyébként a kollegák tök korrekt hangnemben válaszolgattak neked, kár személyeskedni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.10.13. 13:17:26

Chino írta:
2022.10.13. 13:00:24
pep71 írta:
2022.10.13. 12:31:15
Azt mindenki tudta, hogy az Inter be fog állni védekezni és meg fog elégedni a kontrákkal, illetve az ingyen kapott lehetőségekkel, amiket majd a szerencsétlen védelem és Busi fog ajándékba adni.
Erre mit csinál Xavi? :D Beteszi a lehető 3 leglassabb védőt a kezdőbe :D :D játszhatott volna Baldé jhv-et, Alba meg bhv-et, ők legalább gyorsak és a kontráknál van esélyük visszaérni.
És milyen szélvészgyors védők lettek volna? Araujo mankóval? Koundé, Christensen, Bellerin a betegszobából?
Baldé a jobboson csak szenved. SR pont nem hozott le rossz teljesítményt. Alonso is védhető, még így is kicsit átjáróház volt a bal oldalunk, mi lett volna a folyton fent tanyázó Albával.
pep71 írta:
2022.10.13. 12:31:15
Imádtam anno játékosként, de előre féltem amikor arról mentek a hírek, hogy ő lesz az edző, mert tudni lehetett, hogy tiki-taka-t akar majd másolni. Az a baj, hogy az sem sikerül neki. Hol van most egy Dani Alves, Xavi, Ini kaliber akikkel lehetne ezt játszatni? Sehol. Messi kalibert nem is akarok emlegetni, mert olyan 50 évente ha születik.
Semmi gyors, dinamikus focira jellemző elem nincs a Barca játékában és olyan játékosokra akarja építeni a csapatot akikbe többet lát bele mint amit valójában tudnak(Dembelé, az elején meg FT, Busquets meg már röhej, hogy minden komoly meccsen kezdő).
Ha Klopp esetleg dobbantana a Pool-tól ennyi idő után, akkor azonnal le kéne csapni rá.
Távolról sem tiki-taka ez. Bőven vannak kontráink, legalábbis sokkal több, mint az utóbbi években, van egy kilences aki működik. A középpályán is vannak megindulások, végre a lövések is elkezdődtek.

Hatalmas megoldás lenne Klopp. 10.-ik helyen állnak a bajnokságban olyan támadókkal, mint Nunez, Salah, Jota, Firmino, a világ egyik legerősebb védősorával. A Bl-ben az egyetlen erősebb ellenféltől kaptak egy négyest.
Hát ha nálad SR és Alonso gyorsabb mint Baldé és Alba akkor rendben :D :D :D
Azért nem tiki-taka mert még lemásolni sem tudja , de a célja az lenne...csak erre is képtelen. Kontra?? Az Internek voltak kontrái, fordítva nézted a tv-t :D működik a kilences? Még szerencse, hogy a világ 2. legjobb csatára, akiért egy vagyont fizetett a csődközelben lévő klub az működik. Ez aztán biztos Xavi miatt van :D :D
Klopp azért egy 13.helyen levő Dortmund-ot vett át és 3 évre rá bajnok lett, egy Bayern-el szemben(akik rendre lucimaztatják a Barcát), plusz BL döntőbe vitte őket.
A Pool-t is visszahozta az elitbe, BL-t nyert velük. Most a 8. szezonjában kicsit nehezebben mennek a dolgok, de a BL-ben így is 9 pontjuk van, bezzeg a nagy Xavi féle Barca menetel a BL-ben ide nem kell ilyen kókler :D :D arról nem is beszélve, hogy melyik top edző bír ki egyáltalán hosszú időt egy top csapatnál hullámvölgy nélkül vagy csak simán?? Guardiola 4 évet bírt egy bitang Barca kerettel...Xavi túl korán lett bedobva a mélyvízbe, még európai csapatnál sem volt edző mielőtt a Barcába került, de Klopp szóba se kerülhet, oké.
Válasz küldése