Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.14. 11:43:42

Azért nem reális, mert nem gondolom hogy Xavi azzal hazardírozna, hogy átengedi a kp-n a bayernt, a 4 védőnkre, hogy 6an azt csináljanak amit akarnak.

De lehet nektek van igazatok, nem mondtam hogy nincs, de nekem sántít a sztori, hogy direkt hagytuk őket átjönni a kp-n.
(Pl. A második góljuk pont ilyen szitu volt, levették a kp-t, lett területük, gólt lőttek. Nem hiszem, hogy tudatosan engedtük át őket ott. De ezer meg egy ilyen volt a meccsen. )
Ezt épeszű csapat nem teszi meg.
Max úgy, hogy a teljes kp visszahúzódik, a szélsőkkel együtt, egy szűk területre, és egy esetleges labdaszerzésnél lehet belőle spriccelni kifelé.
Na ez nem történt meg ebben a formában, így szerintem nem nevezhető tudatosnak a dolog.

Az már tudatos volt, hogy ebből a szituból felismertük, hogy nekünk is adódnak megfutható területek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.09.14. 11:31:48

bence0330 írta:
2022.09.14. 10:56:04
Barcaforever írta:
2022.09.14. 10:42:37
...Gavi és Pedri számomra érthetetlen módon, a csatárok pozíciójában támadnak le, de felállt védekezés ellen is könnyedén jön át (bárki, kis túlzással) a középpályánkon.
Azért ez a bárki eddig csak a BM volt idén, meg kb tavaly sem rohantak át rajtunk soha, még a Reál sem.
Szerintem a leteámadás része elég jól működik szinte mindig.
Tavaly a Frankfurt pontosan ugyanígy szedett szét minket, simán átrohantak rajtunk. A Real meccs szvsz nem mérvadó, mert nem tudhatjuk mire lettek volna képesek egy valóban éles meccsen és Benzema-val a csapatban. Remek dolog ez a letámadás, de elég egyetlen eladott labda rossz helyen és onnantól szinte csak imádkozni lehet. Ami 10-15 éve belefért, most már nem. Ennyi idő alatt annyit javultak sebességben és állóképességben a top ellenfelek, hogy már csak tökéletes játékkal lehet sanszunk ellenük.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 11:23:47

csababarca írta:
2022.09.14. 11:11:43
Nem nem voltak hajlandóak végrehajtani, hanem nem voltak rá képesek, ennyi a sztori.
Szerintem ezt el kell fogadni, hogy fölénk nőttek azon a területen, elemezni a látottakat, és kijavítani, javulni.
És az miért nem reális lehetőség szerinted, hogy Xavi nagyon is jól felmérte, hogy ez a KP 1v1-ben nem képes felvenni fizikálisan a küzdelmet Kimmich-ékkel, ezért inkább a letámadásra koncentrált? Ha annyira a KP-t kellett volna megszállniuk, akkor visszaparancsolta volna őket a Bayern 16-osáról, és megszálljuk a középső területet hátrébb. Azért Xavi sem mozizni ment oda. Ha ennyire befuccsolt volna a csapat alaptaktikája, nem 2-0-lal jövünk le.
Mert hát amúgy működött is ez a dolog, hiába nem volt túlsúlyunk a KP-n, nem lehet azt mondani, hogy a Bayern uralta a meccset, maximum a gólok után, de addig semmiképp sem.

Ez kb. olyan, mintha a kontrázó csapatokra azt mondanánk, hogy megették őket a KP-n. A Reált is sokszor ledominálják a KP-n, aztán gurítanak 2-3 kontragólt és vége.

Én nem mondom, hogy ez tuti így van, de szerintem sokkal valószínűbb forgatókönyv.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.14. 11:11:43

Andris írta:
2022.09.14. 11:04:30

Picit valóban mosdatás szaga lehet, ezért is kérdeztem meg, hogy kinek mi a véleménye erről. Mert mosdatni nicns szándékomban, a szemünket verte ki, hogy mennyire könnyen átjöttek a felezővonaltól a 25ösig, és még visszaszorítva a tizenhatostól (főleg szélekről) is könnyedén találtak ott szabad embereket.

Viszont ha nem tudatos volt, akkor továbbra se tudom azt a két dolgot hova tenni, hogy miért nem változott Gavi és Pedri helyezkedése egyáltalán, semmilyen szinten, meg hogy miért éreztem azt, hogy hiába a tátongó lyuk középen, egyesével nézve Gavi, Pedri és Busi is jól teljesítenek, a maguk párharcait, helyezkedésükön túli, konkrét szituációs feladataikat jól megoldják.

Szóval nem tudom továbbra sem, de egész meccset nézve anomália, az ilyeneket meg nem szeretem elfogadni. :D Ahogy azt sem, hogy mi látjuk, de Xaviék nem. Meg azt sem, hogy Xaviék látják, de a két tini nem hajlandó végrehajtani a változtatásokat. (mert kísérletet azt nem láttam a helyezkedés változtatására, csak a Frenkie cserével kezdtük zárni a hosszanti középső területeket.
Nem nem voltak hajlandóak végrehajtani, hanem nem voltak rá képesek, ennyi a sztori.
Szerintem ezt el kell fogadni, hogy fölénk nőttek azon a területen, elemezni a látottakat, és kijavítani, javulni.

Ennyit tehetünk.
Én nem láttam, hogy Gavi mindent megcsinálna, rengeteg csúszás védekezésben már egész fent, felesleges mozdulatsorok tömkelege, rossz passzok, kapkodó döntések jellemezték. Na ezek azok, amiket be lehet tudni a korának, és hogy tényleg durva nyomás volt rajta. Ebben fog fejlődni, az biztos, hogyan kezelje ezeket a szitukat, amikor 20-30 kilóval izmosabb egyének rárontanak.

Mondom, nekem a kp-ról tegnap Busquets tetszett egyedül (ez nagy szó, mert köztudott, hogy nem kedvelem), de rajta láttam egyedül érett játékot, és higgadtságot.

Lehet pont az volt Gavinál a baj, hogy bizonyos szitukat megoldott, így úgy tűnhetett, működik a dolog. Aztán ez volt az anomália, hogy ennek ellenére nem működött a kp.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 11:04:30

csababarca írta:
2022.09.14. 10:47:09
lehet, hogy neked van igazad.
én viszont pont azt láttam, hogy főleg Gavi sokszor túlságosan fent helyezkedett, és egy sima kényszerítővel kivették, majd át is rohantak a kp-n.

kicsit mosdatás szaga van a dolognak, hogy tudatosságot vélünk felfedezni ebben.
mondhatnám, hogy tudatosan hagytuk fejelni Hernandezt, hátha kihagyja.

nyílván nem így volt.
de persze lehet, nem mondom, hogy 100%-ig nekem van igazam, én viszont nem így láttam.

ráadásul ez nem egy csak tegnap látott probléma volt, hanem kb ha ez a kp van fent, akkor ezek egy gyengébb csapatnál is megtörténnek.
Picit valóban mosdatás szaga lehet, ezért is kérdeztem meg, hogy kinek mi a véleménye erről. Mert mosdatni nicns szándékomban, a szemünket verte ki, hogy mennyire könnyen átjöttek a felezővonaltól a 25ösig, és még visszaszorítva a tizenhatostól (főleg szélekről) is könnyedén találtak ott szabad embereket.

Viszont ha nem tudatos volt, akkor továbbra se tudom azt a két dolgot hova tenni, hogy miért nem változott Gavi és Pedri helyezkedése egyáltalán, semmilyen szinten, meg hogy miért éreztem azt, hogy hiába a tátongó lyuk középen, egyesével nézve Gavi, Pedri és Busi is jól teljesítenek, a maguk párharcait, helyezkedésükön túli, konkrét szituációs feladataikat jól megoldják.

Szóval nem tudom továbbra sem, de egész meccset nézve anomália, az ilyeneket meg nem szeretem elfogadni. :D Ahogy azt sem, hogy mi látjuk, de Xaviék nem. Meg azt sem, hogy Xaviék látják, de a két tini nem hajlandó végrehajtani a változtatásokat. (mert kísérletet azt nem láttam a helyezkedés változtatására, csak a Frenkie cserével kezdtük zárni a hosszanti középső területeket.

Szerk: amúgy ez a lyuk szerintem egy többé-kevésbé független jelenség volt attól, hogy Gavi vagy épp Pedri magasan felhúzódott letámadni. Amiről beszélek, az már azokban a szituációkban érvényesült, amikor engedtük vagy épp ki tudtak jönni a saját belső 30asukról, és már folyt a játék a középső harmadbanm vagy akár a mi harmadunkban. A lyuk nem abból adódott, hogy valamelyikük fent ragadt, nem ért időben vissza.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 10:56:04

Barcaforever írta:
2022.09.14. 10:42:37
...Gavi és Pedri számomra érthetetlen módon, a csatárok pozíciójában támadnak le, de felállt védekezés ellen is könnyedén jön át (bárki, kis túlzással) a középpályánkon.
Xavi érkezése óta kb ez a letámadási szisztéma fent: a két szélső kihúzódik, kifejezetten hátra, a center mellé meg mindig fellép az egyik kp (talán Gavi a legtöbbször az energiája miatt), és így ketten támadunk le középen, ketten szélen, aztán onnan meg alakul.
Azért ez a bárki eddig csak a BM volt idén, meg kb tavaly sem rohantak át rajtunk soha, még a Reál sem.
Szerintem a leteámadás része elég jól működik szinte mindig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 10:50:39

Andris írta:
2022.09.14. 10:32:10
Egyébként meg van egy kis igazad, ha csak az eredmény számít, akkor rohadtul nem a Barca a te csapatod, mert soha nem fognak erre törekedni. Neked egy Mourinho féle focit kell nézned, ott mindenek felett áll az eredmény. A Barcánál a szurkolók és a mindenkori vezetőség is hagyományosan élvezhető offenzív játékot vár el, ami a legnehezebb műfaj eredménykényszerrel párosítva. Így sose leszel boldog a csapattal.
Na igen, nekem is ez volt az első gondolatom, hogy engem is fel tud cseszni, mikor 10 helyzetet elbohóckodunk az ellenfél 5-ösénél, de könyörgöm, ezt csinálta a prime Barca is Pep alatt, de igazából szerintem 20 éve mindig ezt nyomjuk. Mindig is a szép játék volt a csapat névjegye, nem a célfoci, szóval ezt számon kérni elég vicces.

Ez kb. olyan, mint mikor elveszel egy csajt feleségül, aki sosem tudott főzni, de kb. minden másban ott van a szeren, és 20 év után jut eszedbe elkezdeni b*sztatni ezért. Hát akkor miért nem választottál olyat, ha ez a fontos? #-o
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.14. 10:47:09

Andris írta:
2022.09.14. 10:37:03


Őszintén szólva én nem érzékeltem, hogy ezek a dolgok ennyire egy az egyben összeköthetők. Xavinak eléggé minden játékszituban egy ilyen konstruktív kritikus mentalitása van a partvonalról, amennyire eddig látom.
Busquets veszekedéséről is lemaradtam, legalábbis a többszörösről mindenképp. Én nem érzékeltem, hogy bosszakodás lenne, de nem is értem, hogy akkor miért helyezkeddünk úgy megállás nélkül a FdJ cseréig. Pont Gavi meg Pedri ne lennének ennyire fegyelmezettek, ha Busi és Xavi is mondja nekik?

Én hiszek neked, de nekem nem tűnt fel amit írsz, illetve semmiképp nem ehhez a "lyukas" középpálya jelenséghez kapcsoltam, ha láttam is ilyet.
lehet, hogy neked van igazad.
én viszont pont azt láttam, hogy főleg Gavi sokszor túlságosan fent helyezkedett, és egy sima kényszerítővel kivették, majd át is rohantak a kp-n.

kicsit mosdatás szaga van a dolognak, hogy tudatosságot vélünk felfedezni ebben.
mondhatnám, hogy tudatosan hagytuk fejelni Hernandezt, hátha kihagyja.

nyílván nem így volt.
de persze lehet, nem mondom, hogy 100%-ig nekem van igazam, én viszont nem így láttam.

ráadásul ez nem egy csak tegnap látott probléma volt, hanem kb ha ez a kp van fent, akkor ezek egy gyengébb csapatnál is megtörténnek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.09.14. 10:42:37

Andris írta:
2022.09.14. 10:14:53
Egy számomra értelmesebb téma, amivel kapcsolatban nem írtam tegnap talán:
Nagyon érdekes dolgot láttam, legalábbis azt hiszem, hogy láttam. Rendszeresen szabadon jöttek a középpályánkon, legalábbis kifejezetten a saját térfelünkön. Még akkor is, amikor alapvetően mi domináltunk. Sőt, még ~25 méterre a kapunktól is rendszeresen könnyű passzsávok voltak nekik. Sokáig azt gondoltam, hogy valami nagy gond van, de az egész meccset megnézve szerintem tudatos volt. Ez volt a kockázat a rendszerben, egyszerűen átadtuk a saját térfelünk közepét (közepét horizontális és vertikális értelemben is), és a védőink nem léptek ki, a középpályásaink pedig három dolgot csináltak: Vagy védekeztek szélen, vagy egy második sorban szinte a 16oson, vagy pedig magasan fent letámadtak. Támadásban részemről több, mint oké volt, védekezésben iszonyat hiányérzetem volt a középpályán, közben meg azt éreztem, hogy Busi, Gavi és Pedri is teljes gőzzel hajtanak, egyénileg mindhárman jól védekeznek. Kis ideig nem tudtam a kettő dolgot összeegyeztetni, és végül erre jutottam, kiváncsi vagyok, hogy erről ki mit gondol.

Logikusnak is tűnhet, ha kiindulunk abból a feltételezésből, hogy egyrészt mindenhol nem lehet ott egy három fős kp, másrészt meg abból, hogy Xaviék a müncheniek széljátékát tekintették az igazi kockázatnak, egyébként meg minél hamarabb és jobb eséllyel vissza karták szerezni a labdákat.
Nem mondom, hogy kis kockázat volt, de végülis konkrétan ilyen esetekből nem kaptunk gólt, és nem is volt a szerencsén múló dolog se: vagy zavartatva tudtak lőni/passzolni, vagy TS védett nagyot, de azért nem kifejezetten bravúr kategóriát.
Én ettől vagyok megőrülve spec. Sztem nem tudatos, és taktikai hiba, Gavi és Pedri számomra érthetetlen módon, a csatárok pozíciójában támadnak le, de felállt védekezés ellen is könnyedén jön át (bárki, kis túlzással) a középpályánkon. Ugyanez volt a Plzen vagy a Sevilla ellen is.

Ismerve a Bayern játékát, az eredménytől függetlenül is sztem hiba volt, nem a De Jong/Pedri kp-val kezdeni. De van fejlődés minden szinten, sztem ha rúgtunk volna 2 gólt is max 2-2 lett volna a tegnapi meccs.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 10:37:03

csababarca írta:
2022.09.14. 10:23:02

Lenne benne ráció, és el is hinném, hogy tudatos volt.
Akkor, ha közben nem mutogatták volna Xavit ezeknél a szituknál, hogy felrobban a dühtől, amiért kilyukad sorozatosan a kp.
Nem volt tudatos, megették a kp-t egyszerűen.
Busquets volt egyedül elfogadható, ő veszekedett is többször Gavival és Pedrivel, amiért ők meg fent bohóckodnak.
Őszintén szólva én nem érzékeltem, hogy ezek a dolgok ennyire egy az egyben összeköthetők. Xavinak eléggé minden játékszituban egy ilyen konstruktív kritikus mentalitása van a partvonalról, amennyire eddig látom.
Busquets veszekedéséről is lemaradtam, legalábbis a többszörösről mindenképp. Én nem érzékeltem, hogy bosszakodás lenne, de nem is értem, hogy akkor miért helyezkeddünk úgy megállás nélkül a FdJ cseréig. Pont Gavi meg Pedri ne lennének ennyire fegyelmezettek, ha Busi és Xavi is mondja nekik?

Én hiszek neked, de nekem nem tűnt fel amit írsz, illetve semmiképp nem ehhez a "lyukas" középpálya jelenséghez kapcsoltam, ha láttam is ilyet.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 10:32:10

visca el barca írta:
2022.09.14. 10:18:27
Andris írta:
2022.09.14. 09:43:43
Úúú, de, úgy tűnik én megyek szembe, olvasva a többieket. :D

Na mindegy, kívánom neked, hogy kilábalj ebből a nyavajából, és tudd élvezni még a Barca játékát egyszer, akkor is, ha épp nem mi vagyunk a BL esélyesei.

Én kifejezetten jól szórakoztam tegnap, persze a kétgólos rövidzár és végső soron a végeredmény csúnyán belerondított, az 50.től a 65.ig fortyogtam, de utána a végig megint csak oké volt. Őszintén ez nekem jobb, mint ha fordítva van - győzelem és silány, fejlődést sem mutató játék.

Én mostmár elengedem, legalábbis megpróbálom, használd nyugodtan gőzszelepnek a fórumot. De ettől még komolyan venni nehéz ezeket a vegytisztán indulatból írt, átgondolatlan, alaptalan dolgokat.
De most az Neked miért fáj, h én jobban élveztem a valverde-féle, nézhetetlen, de eredményt hozó célfocit? (ld. majdnem veretlenül megnyert bajnokság). Engem az eredmények érdekelnek, a mutatott játék másodlagos. Jó tudom, szurkoljak a matracosoknak.
Az nekem oké, ha te eredménycentrikus vagy, ezzel semmi gond.
De olvasd végig amiket írtál a tegnapi meccs óta. Az embernek az első 10 gondolata között egy sincs arról, hogy hát te biztos csak az eredményben vagy érdekelt. Egyáltalán nem ilyen hangvételűek az irományaid, személyi kérdésekről, lehúzásról, és külső megítélésről szólnak, és egészen elképesztően és alaptalanul negatívak.
Egyébként meg ha eredménycentrikus vagy, akkor is pont hogy bizakodónak kéne lenned a tegnapi után, mert egyáltalán nem 3 kapuralövésünk volt. Alsó hangon 4-5 ZICCER volt, és még háromszor ennyi ígéretes támadás. A Bayern ellen, idegenben, szó szerint a szezon elején, egy szinte kizárólag tinikből és vadonatúj igazolásokból álló csapattal. Nem mentek be, oké, nincs eredmény végül. De simán lehetett volna, és minden okod meg kéne legyen, hogy feltételezd, hogy legközelebb a másik oldalára esik az érme. Ráadásul a bajnokságban eredményt eredményre halmozunk, toronymagas esélyesek vagyunk teljesen egyenértékűen a reallal, az eddigiek alapján legalábbis. Mégis azt sikerült írnod Xaviról, amit.

Egyébként meg van egy kis igazad, ha csak az eredmény számít, akkor rohadtul nem a Barca a te csapatod, mert soha nem fognak erre törekedni. Neked egy Mourinho féle focit kell nézned, ott mindenek felett áll az eredmény. A Barcánál a szurkolók és a mindenkori vezetőség is hagyományosan élvezhető offenzív játékot vár el, ami a legnehezebb műfaj eredménykényszerrel párosítva. Így sose leszel boldog a csapattal.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 10:31:43

Andris írta:
2022.09.14. 10:14:53
Egy számomra értelmesebb téma, amivel kapcsolatban nem írtam tegnap talán:
Nagyon érdekes dolgot láttam, legalábbis azt hiszem, hogy láttam. Rendszeresen szabadon jöttek a középpályánkon, legalábbis kifejezetten a saját térfelünkön. Még akkor is, amikor alapvetően mi domináltunk. Sőt, még ~25 méterre a kapunktól is rendszeresen könnyű passzsávok voltak nekik. Sokáig azt gondoltam, hogy valami nagy gond van, de az egész meccset megnézve szerintem tudatos volt. Ez volt a kockázat a rendszerben, egyszerűen átadtuk a saját térfelünk közepét (közepét horizontális és vertikális értelemben is), és a védőink nem léptek ki, a középpályásaink pedig három dolgot csináltak: Vagy védekeztek szélen, vagy egy második sorban szinte a 16oson, vagy pedig magasan fent letámadtak. Támadásban részemről több, mint oké volt, védekezésben iszonyat hiányérzetem volt a középpályán, közben meg azt éreztem, hogy Busi, Gavi és Pedri is teljes gőzzel hajtanak, egyénileg mindhárman jól védekeznek. Kis ideig nem tudtam a kettő dolgot összeegyeztetni, és végül erre jutottam, kiváncsi vagyok, hogy erről ki mit gondol.

Logikusnak is tűnhet, ha kiindulunk abból a feltételezésből, hogy egyrészt mindenhol nem lehet ott egy három fős kp, másrészt meg abból, hogy Xaviék a müncheniek széljátékát tekintették az igazi kockázatnak, egyébként meg minél hamarabb és jobb eséllyel vissza karták szerezni a labdákat.
Nem mondom, hogy kis kockázat volt, de végülis konkrétan ilyen esetekből nem kaptunk gólt, és nem is volt a szerencsén múló dolog se: vagy zavartatva tudtak lőni/passzolni, vagy TS védett nagyot, de azért nem kifejezetten bravúr kategóriát.
Én nekem az elejétől gyanús volt, hogy a KP-t direkt átadtuk a Bayernnek. Szerintem Xavi belátta, hogy nyílt küzdelemben egyszerűen ledarálnak minket, Busi, Pedri, Gavi nem tudja 1v1-ben felvenni velük a versenyt, ezért sokkal kevesebbet birtokoltuk a labdát a KP-n, inkább megpróbáltunk hátul stabilizálni, majd gyorsan átjátszani a támadóharmadukba a labdát és ott zsonglőrködni.
Szerintem ez abszolút működött is. Érdekes lett volna, ha berúgunk 1-2 helyzetet, mi történik. Nyilván beszorít a Bayern, de gondolom elkezdtünk volna kontrázni, ami szintén veszélyes lehetett volna.
Szóval szerintem jól működött ez, és azért is gondolom, hogy tudatos volt, mert Xavi nem reagált rá, nem változtatott, egyedül akkor nyúlt bele a meccsbe, amikor már 2-0 volt, és ekkor stabilizálta a KP-t De Jonggal.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2022.09.14. 10:26:11

Vicc, ami itt megy komolyan....
Ha 12-0 ra nyerunk, ugy hogy a Bayern at sem jon a kozeppalyan, akkor is nyafognanak egyesek, hogy miert nem 15, es miert nem joga bonitozott TS vegig a palyan...



Jo emberek... Bayern... Allianz Arena ...

Ennyire nem lehet orulni, hogy latszik a feny az alagut vegen?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.14. 10:23:02

Andris írta:
2022.09.14. 10:14:53
Egy számomra értelmesebb téma, amivel kapcsolatban nem írtam tegnap talán:
Nagyon érdekes dolgot láttam, legalábbis azt hiszem, hogy láttam. Rendszeresen szabadon jöttek a középpályánkon, legalábbis kifejezetten a saját térfelünkön. Még akkor is, amikor alapvetően mi domináltunk. Sőt, még ~25 méterre a kapunktól is rendszeresen könnyű passzsávok voltak nekik. Sokáig azt gondoltam, hogy valami nagy gond van, de az egész meccset megnézve szerintem tudatos volt. Ez volt a kockázat a rendszerben, egyszerűen átadtuk a saját térfelünk közepét (közepét horizontális és vertikális értelemben is), és a védőink nem léptek ki, a középpályásaink pedig három dolgot csináltak: Vagy védekeztek szélen, vagy egy második sorban szinte a 16oson, vagy pedig magasan fent letámadtak. Támadásban részemről több, mint oké volt, védekezésben iszonyat hiányérzetem volt a középpályán, közben meg azt éreztem, hogy Busi, Gavi és Pedri is teljes gőzzel hajtanak, egyénileg mindhárman jól védekeznek. Kis ideig nem tudtam a kettő dolgot összeegyeztetni, és végül erre jutottam, kiváncsi vagyok, hogy erről ki mit gondol.
Lenne benne ráció, és el is hinném, hogy tudatos volt.
Akkor, ha közben nem mutogatták volna Xavit ezeknél a szituknál, hogy felrobban a dühtől, amiért kilyukad sorozatosan a kp.
Nem volt tudatos, megették a kp-t egyszerűen.
Busquets volt egyedül elfogadható, ő veszekedett is többször Gavival és Pedrivel, amiért ők meg fent bohóckodnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 10:22:31

Én sem tudtam eldönteni, mennyire volt tudatos a dolog. Látszott, hogy kp-nk sprintel hátra második sorban, ahogy elvesztettük a labdát és mondjuk nem szereztük vissza 1-2 mp-n belül. Az ellentámadásokért egyértelműen Gavi volt a felelös, p mehetett át üres területeken, ha a BM labdát veszített nálunk.
Engem is nagyon érdekel a kérdés.

Xavinak egy dolga van már csak, valahogy kitalálni, mit kezd a fejekkel. A többi teljesen rendben van, és még biztos lesz akár fejlődés is, amibe ijesztő belegondolni.

Egy hatamas hibája eszebe jutott közben, hogy amióta visszajött, nem lehet rendesen meccsek alatt fórumozni. :D Látványosan megnőtt az érdeklődés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 10:18:27

Andris írta:
2022.09.14. 09:43:43
Úúú, de, úgy tűnik én megyek szembe, olvasva a többieket. :D

Na mindegy, kívánom neked, hogy kilábalj ebből a nyavajából, és tudd élvezni még a Barca játékát egyszer, akkor is, ha épp nem mi vagyunk a BL esélyesei.

Én kifejezetten jól szórakoztam tegnap, persze a kétgólos rövidzár és végső soron a végeredmény csúnyán belerondított, az 50.től a 65.ig fortyogtam, de utána a végig megint csak oké volt. Őszintén ez nekem jobb, mint ha fordítva van - győzelem és silány, fejlődést sem mutató játék.

Én mostmár elengedem, legalábbis megpróbálom, használd nyugodtan gőzszelepnek a fórumot. De ettől még komolyan venni nehéz ezeket a vegytisztán indulatból írt, átgondolatlan, alaptalan dolgokat.
De most az Neked miért fáj, h én jobban élveztem a valverde-féle, nézhetetlen, de eredményt hozó célfocit? (ld. majdnem veretlenül megnyert bajnokság). Engem az eredmények érdekelnek, a mutatott játék másodlagos. Jó tudom, szurkoljak a matracosoknak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 10:14:53

Egy számomra értelmesebb téma, amivel kapcsolatban nem írtam tegnap talán:
Nagyon érdekes dolgot láttam, legalábbis azt hiszem, hogy láttam. Rendszeresen szabadon jöttek a középpályánkon, legalábbis kifejezetten a saját térfelünkön. Még akkor is, amikor alapvetően mi domináltunk. Sőt, még ~25 méterre a kapunktól is rendszeresen könnyű passzsávok voltak nekik. Sokáig azt gondoltam, hogy valami nagy gond van, de az egész meccset megnézve szerintem tudatos volt. Ez volt a kockázat a rendszerben, egyszerűen átadtuk a saját térfelünk közepét (közepét horizontális és vertikális értelemben is), és a védőink nem léptek ki, a középpályásaink pedig három dolgot csináltak: Vagy védekeztek szélen, vagy egy második sorban szinte a 16oson, vagy pedig magasan fent letámadtak. Támadásban részemről több, mint oké volt, védekezésben iszonyat hiányérzetem volt a középpályán, közben meg azt éreztem, hogy Busi, Gavi és Pedri is teljes gőzzel hajtanak, egyénileg mindhárman jól védekeznek. Kis ideig nem tudtam a kettő dolgot összeegyeztetni, és végül erre jutottam, kiváncsi vagyok, hogy erről ki mit gondol.

Logikusnak is tűnhet, ha kiindulunk abból a feltételezésből, hogy egyrészt mindenhol nem lehet ott egy három fős kp, másrészt meg abból, hogy Xaviék a müncheniek széljátékát tekintették az igazi kockázatnak, egyébként meg minél hamarabb és jobb eséllyel vissza karták szerezni a labdákat.
Nem mondom, hogy kis kockázat volt, de végülis konkrétan ilyen esetekből nem kaptunk gólt, és nem is volt a szerencsén múló dolog se: vagy zavartatva tudtak lőni/passzolni, vagy TS védett nagyot, de azért nem kifejezetten bravúr kategóriát.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.09.14. 10:05:43

Hadd foglaljam össze: SZUPEREK voltunk, sajnálom a helyzetkihasználást. Xavinak hatalmas pacsi, nagyon összerakta az egészet. Ennyi helyzetet az Allianzban.. így beszorítani ezeket az arcokat, ráadásul fizikailag is ott voltunk! Tavaly kb. bedobásra rúgdostuk a labdát, erre tegnap pár passzból a kapujuk előtt randalíroztunk. Én most látom igazán, hogy mekkora szintlépés történt és még fog is..

Egy világverő alakulat van készülőben - fel a fejjel: folytatni kell ezt a munkát!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 10:02:13

Xavit elővenni ezután a meccs után szerintem a vicckategória. 50 percig tökéletesen működött, amit eltervezett, teljesen reális lett volna, ha legalább 2 góllal megyünk a félidőben és akkor mindenki rohadtul elégedett lenne most, pedig a játék képe a lényeg hosszú távon, nem a tegnapi eredmény. Lewy rúghatott volna 2-t jobb napján, Pedri első helyzetét azért nem venném tuti ziccernek, de a kapufája az tényleg 100%-os helyzet volt. Dembi és Raphi is gyengébb napot fogott ki, de gondolom nem az a kritika, hogy miért nem Torres kezdett. :D
Aki ebből is csak azt tudja levonni, hogy de sz*rok vagyunk, háát, nem irigylem.

A védelem? Szerintem nagyon rég nem volt ennyire rendben a védelmünk, mint ezen a meccsen, fizikálisan is el tudtuk nyomni a Bayernt. A szögletgólért nagy kár, ezt Alonso és Stega összehozták, utána meg percekig nem találtuk magunkat.
Amit fel lehet róni, az a mentális felkészítés, ahogy már mások is írtak, de egyrészt ezt nyilván nem (csak) Xavi végzi, másrészt a Bayern összességében sokkal rutinosabb csapat, tapasztaltabb játékosokkal.

Kár érte, mert simán meccsben voltunk, de amit elszúrtunk, arról Xavi már nem tehetett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 09:45:55

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Ja, hát ha csak 3 lett volna, akkor tényleg lenne baj. Csak Lewynek volt 7(!) Raphinha asszem 3, Pedri 2, Fati és Ferrán, Dembélé is lőttek. Csak tiszta kapus elleni ziccerből több volt, mint 3. kettő Pedri, és legalább 2 Lewy. 18-13 volt a kapuralövés nekünk, és nagyobb volt az xG-nk, amit kb történelmi szinten alullőttünk.

Igen, kikaptunk, mert nem lőttük be őket. Nem mondom, hogy ezért Xavi egyáltalán nem felelős, de hát mégiscsak egy évek óta viccek tárgyát képező csapatot vett át, mentálisan romokban, és azért egyelőre a pályára tett egy olyan csapatot, amelyik ledurongolhatta volna a BL egyik, ha nem a legnagyobb esélyesét. Hozzáteszem, hogy még remegő lábakkal is, akkora volt a különbség játékban.

Hogy a védelem nem volt rendben, amikor a villámgyors kombinációikkal sem tudtak átmenni rajtunk... a gólt egy szögletből kaptuk, ez azért benne van a pakliban, aztán 3 percre összezuhantunk. De a védelmünk kegyetlenül jó volt. Ők nem tehetnek a végtelen elrontott helyzetről.

Amúgy szerintem a többség inkább ideges, és most nem azért, mert áthajtottak rajtunk, hanem mert rommá verhettük volna őket a játék alapján, plusz a tizi. De aki ebben a meccsben nem látja meg, mit hozott össze Xavi, annak hirtelen nem tudok mit mondani.

És ezért sajnálom nagyon Xavit, ő is tudja, hogy ez a játéktól, a taktikától 5-2 is lehetett volna ide. Ezt nagyon nehéz lenyelni.
Azt meg kb garantálom, hogy nem röhög rajtunk a fél világ, hanem rettegnek, mert ha ezek a helyzetek bemennek, és játékban letolunk egy BM-et, akkor lesz is félnivalójuk. Kérdés, hogy ez idén megtörténik-e, mert akár még a csoprtbol is kizúghatunk most, ha kétszer befuccsolunk elöl, de ha egy csapat stabilan 20 kötül lő 5 ziccerrel a nagycsapatok ellen is, akkor szép lassan elkezdenek bemenni majd azok a helyzetek, és szép lassan senki nem akarja a Barcát kapni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 09:43:43

Úúú, de, úgy tűnik én megyek szembe, olvasva a többieket. :D

Na mindegy, kívánom neked, hogy kilábalj ebből a nyavajából, és tudd élvezni még a Barca játékát egyszer, akkor is, ha épp nem mi vagyunk a BL esélyesei.

Én kifejezetten jól szórakoztam tegnap, persze a kétgólos rövidzár és végső soron a végeredmény csúnyán belerondított, az 50.től a 65.ig fortyogtam, de utána a végig megint csak oké volt. Őszintén ez nekem jobb, mint ha fordítva van - győzelem és silány, fejlődést sem mutató játék.

Én mostmár elengedem, legalábbis megpróbálom, használd nyugodtan gőzszelepnek a fórumot. De ettől még komolyan venni nehéz ezeket a vegytisztán indulatból írt, átgondolatlan, alaptalan dolgokat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.09.14. 09:26:43

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
De most komolyan kérdezem, hogy miért röhög rajtunk a fél világ? Mert az Allianz-ban kikaptunk 2-0-ra úgy, hogy egyébként 50 percen keresztül a Bayern örülhetett a 0-0-nak? Az Allianzban bárkinek ki lehet kapni, még 2-0-ra is. Legyen az Real Madrid, Chelsea, PSG, City, bárki. És most tudom, jön majd az, hogy egy meccs 90 percig tart, meg hogy a focit gólra játszák, és további sablonok, amik persze igazak is, csak az összkép ennél bonyolultabb.

Egy atomjaira hulló csapat voltunk tavaly, akit tényleg csak az nem gyepált el, aki nem akart, vagy akivel nem játszottunk. Egy nagy csapat elleni meccsen azon kellett izgulni, hogy mennyivel szórnak meg minket és hogy lehetőleg ússzuk meg 3 alatt. Most meg ott tartunk, hogy a Bayern igencsak örülhet, hogy ebből a tegnapi meccsből egy 2-0-val jöttek ki... Ez előrelépés, akárki akármit mond. Szerintem aki azt gondolja, hogy egy müncheni 2-0 megalázó és közröhej tárgya, az ül igazán fordítva a lovon...

Nem lehet minden újrakezdést úgy indítani, mint anno Pep idejében, hogy egyből végig verjük a fél világot...olyan egyszer volt, soha többé nem lesz.
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.09.14. 09:26:16

Nyugodtan nevessenek most nincs okuk rá! Ha szted a tegnapi meccs “jàtékképe” vicces akkor valószínűleg más meccset néztünk! A helyzeteket gólra játszák és a Barca most be volt tojva!
Akik nevetnek azok többsége Reál drukker vagy Bayern. Az a baj ahol ezeket a vicces embereket találod ott picit olvass a sorok között és rá jössz, h sokan nagyon elhitték hogy péppé verjük a németeket és ennek hangot is adtak “ egy sima győzelem Münchenben aztàn a ligàban alázzuk a Madridot” ez egy téves út! És más szurkolók szemèbe cukkolódás ill nagyképűség!
Nekem még, ha ki is kaptunk tetszett amit láttam! ami engem is elszomorít, h így bőven 40 felett az ember reménykedik benne, hogy egyszer sikerülhet “őket” idegenben megverni…
Mindig is utáltam őket jobban mint bármelyik más csapatot.
Picit visszatérve arra, hogy mindenki rajtunk nevet…
A nyàri nagy vásárlás még jobban közutálatnak tette ki a csapatot ès ebben a mèdia bőven benne van! Mi megy most? Elbasztak megint a csomó pénzt és sikerült egy gólt ledolgozni( tavaly0:3 lett)
Alapvetően a kommentelők többsége Reál drukker akik persze, h örülnek a tegnap eredménynek! Német drukkerek reakciói szokásos nagyképű ès lekicsinyítő!

Ez van fél szezon után kiderül, hogy megérte e nevetni rajtunk vagy sem?!
Sztem jó úton haladunk, de a drukkereknek ezaz út túl hosszú lesz, mert a többség azonnali eredményt akar..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 1994barca 2022.09.14. 09:27:52-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 09:20:21

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Nevessenek csak, ameddig kitart, kb 1 évtizedig joggal félt automatikusan mindenki tőlünk, ennyit igazán kiérdemelnek. Tudod jól, minden nevetés mögött ott van a félelem hogy nehogy mégis összeálljunk és megint tényezők legyünk.
Nyáron is azért voltak ki amiért kemény 120-130 milliót költöttünk, mintha elvertünk volna 800milliót.

Márpedig ha azt nézzük hogy mi volt tavaly, és azt nézzük hogy most mi van, közelebb állunk az összeálláshoz mint ahhoz hogy liga 6-7-edik csapat legyünk.
Tavaly Benficák ellen voltunk leiskolázva úgy hogy közünk nem volt a meccshez, most azért szomorkodunk mert bénák voltunk és nem lőttünk 2-3-mat a Bayern ellen az Allianzban tiszta ziccerben.
Senki sem győzni jár az Allianzba a BL-ben, ezt úgy is kell kezelni.

2 hónap múlva ismétlés, ráadásul a Camp Nou-ban, addigra sokkal jobban összeállunk, Lewandowski is talán levetkőzte a Bayern-fóbiát.
Avatar
Din Djarin
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.08.29. 10:35:20

2022.09.14. 09:16:06

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Nem értem mi okot adtunk arra, hogy röhögjenek rajtunk. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy leszerepeltünk volna tegnap este. Szinte egész meccsen egyenlő (vagy jobb is, az első félidőben) ellenfél voltunk idegenben a BAYERN ellen. Visszatekintve az elmúlt pár év bl meccseire nagy csapatok ellen, ez hatalmas pozitív irányú változás.
Válasz küldése