Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 09:46:45

bence0330 írta:
2022.10.13. 09:03:00
visca el barca írta:
2022.10.13. 08:52:37
Hagyjuk mar kúmant. Abde, jutgla félékkel kellett bohockodnia, depay volt az egyetlen vmiféle minőséget képviselő támadónk.
Aha. Két hónapig. Előtte 1 évig Griezmann, Dembélé, Cou, meg ilyen nevenincs Messik rohangáltak a csapatában, 0 rangadót tudott megnyerni velük. Jutglákkal meg Xavi pontban és játékban is többet hozott abban az amúgy szintén 2 hónapban, amíg velük kellett játszani, mint Koeman. A bajnokságban is hoztuk velük a pontokat, BL-ben meg a Benfica kapuralövés nélküli 0-3 után fordulva majdnem vertük őket, ugyanazokkal a játékosokkal. És akkor nem is említem a száz másik okot, élen a viselkedésével, ami eleve nem tette alkalmassá arra, hogy a padon maradhasson, vagy már azt sem, hogy oda leülhessen.
Plusz Koeman már nem fejlődhetett, Xavi meg igen, és eddig is elég sokat tette, hibáit nyíltan beismerve. Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
Igen Coutinho kb. 2 hónapig volt bevethető, Dembele szintén állandóan sérült volt. Maradt Messi aki végigsétálta a meccseket illetve Griezmann akinek itt se kellett volna lennie. Ezzel a csapattal jött fel 2. helyre, sőt a bajnoki cím se volt messze. Rangadónak meg nem tudom mi számít, de azért egy spanyol kupa csak leesett, ami a klub egyetlen trófeája az elmúlt 3 évből.
Az utolsó mondatodban meg legyen igazad.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atika73
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.10.13. 08:42:09

2022.10.13. 09:29:37

Játékosként nagyon nagy volt szerettem nagyon.
De sajnos edzőként nem Barca szint. Ugyanazokat a sablon hibákat csinálja mint az elődei. Semmi extra, semmi taktika váratlan. Egy Klopp szintű edző tudná ebből a csapatból kihozni a maximumot. Ha ezt valaki nem látja be az szerintem nem igazán ért a focihoz, ezzel senkit sem akartam megbántani.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.13. 09:24:01

visca el barca írta:
2022.10.13. 09:10:16
bence0330 írta: Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
Bocs, de nekunk arra itt nincs idonk.
szerintem, pont, hogy most van ra idonk

nincsenek dontok a BL-ben, tobb pihenesi ido van felkeszulni a hetvegi meccsekre, lehet felhozni az ifiket az EL-meccsekre meg a spanyol kupara, kaphatnak tapasztalatot, beepitjuk szep lassan oket is
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 09:10:16

bence0330 írta: Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
Bocs, de nekunk arra itt nincs idonk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 09:03:00

visca el barca írta:
2022.10.13. 08:52:37
Hagyjuk mar kúmant. Abde, jutgla félékkel kellett bohockodnia, depay volt az egyetlen vmiféle minőséget képviselő támadónk.
Aha. Két hónapig. Előtte 1 évig Griezmann, Dembélé, Cou, meg ilyen nevenincs Messik rohangáltak a csapatában, 0 rangadót tudott megnyerni velük. Jutglákkal meg Xavi pontban és játékban is többet hozott abban az amúgy szintén 2 hónapban, amíg velük kellett játszani, mint Koeman. A bajnokságban is hoztuk velük a pontokat, BL-ben meg a Benfica kapuralövés nélküli 0-3 után fordulva majdnem vertük őket, ugyanazokkal a játékosokkal. És akkor nem is említem a száz másik okot, élen a viselkedésével, ami eleve nem tette alkalmassá arra, hogy a padon maradhasson, vagy már azt sem, hogy oda leülhessen.
Plusz Koeman már nem fejlődhetett, Xavi meg igen, és eddig is elég sokat tette, hibáit nyíltan beismerve. Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 08:52:37

Hagyjuk mar kúmant. Abde, jutgla félékkel kellett bohockodnia, depay volt az egyetlen vmiféle minőséget képviselő támadónk. Xavi meg mint egy hisztis kisgyerek a cukorka boltban, konkrétan azpilicueta kivételével mindenkit megkapott. Most is állítom, top 5 keretunk van európában, city, bayern, talán reál jobb és nagyjából ennyi. Ilyen kerettel sikerult kizugni egy olyan csapat ellen, akiket otthon sehol nem jegyzett speziak sz*patnak halálra. Ez kinek a sara ha nem az edzoe? Regi mondas, de igaz, egy jo edzo a kerethez formalja a taktikat es nem forditva. Egyfajta jatekstiluson es formacion kivul SEMMI mást nem tud, es hiába erőlteti, láthatóan nem megy. És ez nem is fog változni. Vagy a jatekosok alkalmatlanok rá vagy nem tudom. Annyi a szerencseje h a spanyol liga borzasztoan gyenge, a realt leszamitva a tobbi csapat egy nagy nulla, es vannak olyan kaliberu jatekosaink, akik egyenieskedve kepesek lehetnek arra, hogy legalabb azt behuzzak.

Innentol kezdve a bajnoksag meg a kupa kotelezo, ha egyik se jon ossze, az oriasi blama. Az EL semmilyen szinten nem erdekel, egy sehol nem jegyzett utcák-terek bajnoksága ilyen fradi féle harmadik vonalas kiscsapatokkal
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2516
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.13. 08:45:43

Ezt a meccset márpedig ő rontotta el.
Balde, Frenkie és Kessie mit keres a padon Alonso, Pique és Busi miatt?
Raphinha miért lett lecserélve mikor széthajtotta a belét és az első gól is az ő érdeme? Miért nem készültek arra, hogy fog gólt szerezni az Inter? Azért ez nem volt annyira váratlan.
Lewy is közel 3 teljes meccset játszott komolyabb európai csapatok ellen eredmény nélkül. A BM meccsen szétesett neki is valami a fejében, mert szinte semmit nem mutatott tegnap sem a 80. percig.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 08:34:31

Lehet felhozni Piquet meg Garciat, én se szeretem előbbit, meg idegesít az utóbbi, de könyörgöm, aki szerint minden rendben volt tegnap, azt magyarázza már meg nekem, hogy az miért nem egy edzői hiba, hogy 1-0 birtokában úgy teszünk, mintha Kounde meg Araujo lenne hátul, akik majd minden 1v1et megoldanak, az ellenfél támadói meg Getafe csatárok lennének? Miért nem Xavi felelőssége, hogy belementünk egy értelmetlen box meccsbe, ahol az volt a kérdés h ki ad KO-t, egy csoportmeccsen, vezetésnél, ahelyett, hogy hoztunk volna akár csak egy 1-0àt? Értem h a golarany miatt jobb lett volna több gól, de az 1-0 is 3 pont, így még 1et kaptunk, hála TS utolsó bravurjanak.

Sztem ez abszolút az ő sara, az ő döntése volt. Nem tudott higgadt maradni, meg akart felelni a Barca otthon mindenkit megaláz ideànak és elvárásnak, rosszul mérte fel a saját csapata és az ellenfél képességeit, és egy cumi lett belőle. Minden csapatnál lesznek sérülések, alkalmazkodni kell. Sztem egyáltalán nem lett volna gáz tegnap Pique meg Garcia, ha helyèn van kezelve a csapat képessége és nem urfocit akar játszatni, helyette csaoatvedekezssel besegítenek jobban a védőknek. Ez sztem amatőr hiba volt, amit komol edzoktol nem látok jelenleg, sajnálom. Ettől még maradjon persze, én odaadnam neki a jelenlegi plusz a kövi szezont és utána döntenèk felőle, de ez a sziporkázó játék, Úristen de jók vagyunk stb az alomvilag szerintem. Bajnokságban rendben van, nemzetközi szinten baromi kevés továbbra is, és nincs arányban a keret adottságaival.

Azzal sincs bajom h kezdő edzőként hibázik, és azt sem mondom, hogy nem változtat időnkėnt. De akkor is azt látom, hogy vannak fixa ideai, amikhez iszonyat mereven ragaszkodik, és amiken nem hajlandó változtatni, pl Busquets Pedri Gavi középpálya, vagy az h nekünk mindig dominálni kell. Nem érzem, hogy ezekben tanulna a tapasztalatokból, és ez baj sztem, ennyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2022.10.13. 08:46:59-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 08:24:44

csababarca írta:
2022.10.13. 08:11:39
Onnananak bravúrt bemutatnia talán két esetben kellett, de itt lehet kimaradt 1-2 védése.
Ha meg ennyire jól játszottunk, még nagyobb szégyen, hogy egy szerencsés X-et tudtunk kiharcolni.
És hogy kényszer szülte, hogy Piqué játszon? Igen, nem vitatom. Ezért kellett volna elzavarni már innen, hogy még kényszerből se lehessen beállítani.
Mi nem tudunk nyerni, addig nem amíg ezek a játékosok, akiknek nincs már keresnivalójuk itt a kezdőcsapat tagjai.
Amúgy azt sem érzem, hogy Xavit lemeccselték volna.
A másodikban igen, de ott kellett a morális összeomlás ismét.
Az első félidőben működött amit kitalált, azért pacsi.
CSak gólokra kellene váltani, főleg, ha időzített bomba a védelem ilyen kóklerekkel mint Piqué, meg a megye szintű EG.
Bocs kicsit ollóztam. Kb minden szavaddal egyetértek itt. Onanának tán 2 bravúrja volt csak, de közben volt 5-6 olyan mellé, ami kis szerencsével gól, ez főleg a brazilnál, meg 6-7 megoldás, amit jobban el kell találni, főleg Lewynél voltak ilyenek, Fati megint 2-3-szor kiforogta magát a helyzetből, azok nem voltak túl nagyok, de lövéssel kellett volna befejezni, és akár egy tavalyi Fati is így tett volna. Így jön ki a rengeteg elbaltázott helyzet. Csak én onnan fogom meg a dolgot, hogy egy Inter ellen ilyen mennyiségű elbaltázott helyzetet összehozni nagyon komoly játék kell.
A többi teljesen oké, csak hogy űzöd el Piquét hosszú kontraktussal? Láttad, hogy megpróbáltuk. Nem ment, pedig ő ugye bármikor elhagyja a Barcát, ha nincs már szükség rá, meg nem lesz csere, meg mittudomén. :D De tényleg tök jól játszott az elmúlt meccseken amúgy, most, hogy kellett. Csak hát a BL... De szerintem most lefőtt neki, és ha Koundé nem tud kezdőként visszatérni, be kell dobni a fiatal nagyágyúnkat, sokan el fogunk ájulni tőle. :) . Alonsot nem véletlenül hívták angliában Alonslow-nak, amúgy rendben lenne, fogjuk rá, de szerintem eskü lassabb mint Busi, SR.

Én Xavit most sajnálom, ő most erre a meccsre többet nem nagyon tudott összetenni, nem tudom, mit érezhet, hogy 1-2 idióta miatt még ez sem volt elég, főleg, mikor az előző két meccsen a felháborító igazságtalanság miatt kellett éreznie ugyenzt a tehetetlen dühöt, meg BM ellen hasonló okokból, mint tegnap. Asszem lassan ő is rálép a gyorsan megőszülő edzők ösvényére.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 08:17:38

Azé' Koemannal példálózni elég blőd dolog. A tavalyi bl kiesés az Ő sara nem Xavié,egy egészen más csoportból. Meccseken keresztül nem lőttünk kapura,ha ez a játék esetleges, akkor az mi volt? Egy rangadót nem nyert meg a holland,hagyjuk má',értem,hogy minden sz.r a mostani helyzetben,de ne vicceljünk. Tegye fel a kezét,aki szerint ezzel a kerettel Koemannal ez a csoport meglett volna,és vezetnénk a ligát. Az,hogy egy edző épít klasszis játékosaira,és tőlük várja a gólt, ne okozzon már gondot. Minden korábbi edzőnk,aki Neymarral,Suarezzel és Messivel ért el sikereket, adja vissza az aranyérmét! Jelzem, 3 év után állunk élen a La Ligában,igaz lehet,hogy csak hétvégéig.:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.13. 08:11:39

Akkor sziporkázó volt, nekem aztán mindegy.
adhoc jelleget láttam, ami veszélyessé tett, ez már épp elég fejlődés egyébként az előző meccsekhez képest.
rengeteg helyzetet se láttam, Onnananak bravúrt bemutatnia talán két esetben kellett, de itt lehet kimaradt 1-2 védése.

Jól játszottunk kiváltképp az első félidőben, de a sziporkázó játéktól messze volt a csapat szerintem, játszottunk már ennél jobban akár idén is.
Ha meg ennyire jól játszottunk, még nagyobb szégyen, hogy egy szerencsés X-et tudtunk kiharcolni.


Én látom a jót, tegnap rengeteg dolog tetszett, pl amiket leírtál, de megint olyan dolgokon ment el a meccs, amiket évek óta mantrázunk, úgyhogy most le sem írom.
És hogy kényszer szülte, hogy Piqué játszon? Igen, nem vitatom. Ezért kellett volna elzavarni már innen, hogy még kényszerből se lehessen beállítani.

Mondom még egyszer 4 meccsen 4 pontunk van, ebből 3at a vérmes Plzen ellen szereztünk.
Ha annyira jók vagyunk, ennek 4 meccsen ki kellett volna jönnie. MErt a BM-t és a Cityt, vagy a Real ez emeli ki. Nyernek, ennél százszor gyengébb játékkal is.
Mi nem tudunk nyerni, addig nem amíg ezek a játékosok, akiknek nincs már keresnivalójuk itt a kezdőcsapat tagjai.


Amúgy azt sem érzem, hogy Xavit lemeccselték volna.
A másodikban igen, de ott kellett a morális összeomlás ismét.
Az első félidőben működött amit kitalált, azért pacsi.
CSak gólokra kellene váltani, főleg, ha időzített bomba a védelem ilyen kóklerekkel mint Piqué, meg a megye szintű EG.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.13. 08:05:44

akkor legkozelebb azt fogjuk mondani meccs elott, hogy hatalmas ruhat kapunk

ha sikerul, akkor teljes siker, ha nem, kellemes csalodas

mi mast mondhatnanak meccs elott, mint azt, hogy meg kell nyerni mindent?

ez miert gond?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 08:03:26

csababarca írta:
2022.10.13. 07:41:19
Ezek a nagy szavak dobálózása folyamatosan, sziporkázó, döbbenetes, látványos, lefocizás, stb jelzők kicsit nevetségesek már.

Mentünk mint a mérgezett egér az első félidőben, ez mindenképp dicséretes.
Az, hogy összeestünk az első bekapott góltól az meg a szokásos. Szerencsére most felálltunk valamelyest belőle, de ez kb TS-en múlott, hogy nem kaptunk ki így is a végén.

A támadójátékunk esetleges volt, nagyon kevés tudatos elem volt benne, már ami a helyzetkreálást illeti.
De legalább veszélyeztettük a kaput, ebben van előrelépés.

Itt megint úgy próbáljátok beállítani néhányan, hogy milyen jók vagyunk, miközben van 4 pontunk 4 meccsen….basszus ezt a tegnapit be kellett volna húzni, akkor érteném ezeket a dolgokat.
Így megint egy elszalasztott lehetőség.
Az első félidő jó volt, mint a bayern ellen, aztán szérestünk.

Sziporkázó játék :lol:
Igen, sziporkázó játék volt az utolsó ember egyéni hibája és a nagy helyzetek gólra váltása között. Élmény volt nézni. Nem csak hajtottunk, mint a mérgezett egerek, hanem ezeket villámgyors támadásokkal komoly helyzetekre is váltottuk. Az számomra továbbra is értelmezhetetlen, hogy ha valaki tili-tolit emleget, a játékunk ilyet kereken 0%-ban tartalmazott. Ennél egy Pool, BM többet tilitolizik. Mindenki iszonyú agresszíven tolta előre a labdát, ebben rengeteg jó megoldás volt, sok közülük egyéni. Busi, Raphinha, SR, Gavi, Pedri folyamatosan adtak előre szemfüles labdákat, amiből lövési kísérlet/gólhelyzet lett. Ezekbe néha hiba csúszott de remélem mindenki tudja, hogy ez ilyenkor benne van, enélkül nem lehet támadó focit játszani. Minden támadást befejeztünk, aztán nem hiába húzta Onana az időt, mert pillanatokon belül vissza is szereztük szervezett, ellentmondást nem tűrő letámadással. Tegnap nekem legjobban Guardiola mostani Cityéhez hasonlított a játékstílusunk, náluk is el lehet már felejteni a tiki-taka-passzolgatunk témát, ők is azonnal minden erejükkel tolják be a labdát a 16-os környékére, befejezik a támadást ahogy tudják, aztán agresszíven visszaszerzik rögtön a lasztit.
A játék egyetlen elemében nem voltunk jók, és ez pont egyéni téren volt, kihasználni a helyzeteket, meg persze hátul a döbbenetes egyéni hibák. De ez semmit nem von le abból, hogy játékban, direkt játékban, főleg a helyzetkialakításban nagyon, de nagyon jók voltunk. Tán még jobbak, mint a BM ellen voltunk.
Hogy ez elég volt? Nem, bár ha nem két bohócvédőnk lenne plusz Alonslow, akkor elég lett volna. De kb minden normális mentális állapotban lévő csapat 6-7 gól rúgott volna ugyanezekkel a helyzetekkel. City, Reál, BM... még nyomorékan, mindent kihagyva is tudtunk verni 3-at az inter ellen, ez szerintem mindent elmond a játékunk minőségéről. Nem lehet egy Inter ellen közel 30 kapuralövéssel befejeződő mecccsre azt mondani, hogy nem volt nagy játék...
Hogy elszalasztott lehetőség? Nyilván, mint ahogy a BM ellen is az volt, ez tény, de semmi köze a sziporkázó játékhoz, olyannal veszíteni is lehet, ha pl. Piqué csinál még egy marhaságot, de attól még nem anullálja azt.
TS-en valóban sok múlott, de csak azért, mert a 4.-5. számú bohócvédelem védett, és még ők is mélypontra érkeztek. Ezzel a védelemmel egy Fradi ellen is ki lehet kapni, mert nehéz annnál többet lőni, amennyit ők összehoznak hátul. Ezt nem varnám Xavi nyakába, max annyiban, hogy ha elég tökös, berakja Chadi Riadot, aki ténleg extrém tehetségnek tűnik, kb mint Araujo. De azért érthető, hogy ezt nem merte meghúzni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.13. 08:12:19-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.13. 07:51:38

Andris írta:
2022.10.12. 23:57:54
Zsolti írta:
2022.10.12. 23:45:27
Teljesen komolytalan ez az egesz. Kapott egy europa top5 keretet, es mehetnek az europa ligaba. Erre nincs magyarazat, nem erdekel ki serult, meg hany buntetot nem kaptak meg, ez szegyen.

Elegem van mar ezekbol a mi kutyank kolke eddzokbol.
Igen, nem tudom minek eroltetunk ilyeneket. Pep meg Luis Eneique is mit tett le az asztalra? Semmit, na ugye. Minek ide ilyen edzok? Tiszta rohej, hogy pont minden idok legjobb iranyito kozeppalyasarol feltetelezzuk, hogy majd egy kivalo edzo lehet belole nemi tapasztalattal a zsebeben.

Komolyra forditva a szot, komolyabban veheto szurkolotarsak reszere:
Szerintem is vannak dolgok amiket bizonyos meccseken lehetett volna jobban csinalni, de nemtom milyen alomvilagban el az, aki azt hiszi, hogy egy nyaron teljesen kicserelt jatekoskeretet majd top europai szintre lehet loni 2 honap alatt. Nem jott ossze, de akar ugy is alakulhatott volna. Csak mert jott egy Lewandowski (aki btw teljesen kritikan aluli nulla volt a harom nagy meccsunkon, egeszen ma a 83. Percig…), meg nem lett hirtelen csodakeretunk, hanem tovabbra is nyuggerek, tinik, es megkerdojelezett sorsu sztarjeloltek csapata vagyunk. Ennek meg ido kell, de ha egy tapasztalt, legjobb korban levo jatekosokbol allo keret lenne, akkor sem a rohadt fifa managerben vagyunk, nem ugy megy hogy osszevalogatjuk es jjovoheten mar lolepesben vesszuk a nemzetkozi nagycsapatokat.
Ez teljesen rendben is van, az építkezéshez idő kell mindenhol. Viszont - ahogy már a milánói meccs után is leírtam - nem az eredménnyel van a fő gond, hanem a kommunikációval. Gyakorlatilag a szezon kezdete óta folyamatosan megy a propaganda a vezetőség, az edző és a játékosok irányából, hogy az idei csapat kupát-kupákat kell nyerjen. Ez nyilván még simán összejöhet, csakhogy a játékunk fejlődési íve egyelőre nem ezt vetíti előre. Értékelhető játékunk eddig mindössze a felkészülési meccseinken volt, illetve a la liga kiesőjelöltjei ellen. Ezen kívül csak 1-1 félidőre tudtunk komolyabb csapat ellen értékelhető produkciót felmutatni, ráadásul sorozatosan ugyanazok a taktikai hibák jönnek elő, amik miatt már tavasszal is szívtunk és láthatóan Xavi sem nagyon érzett rá a megoldásra. A játékunk teljesen ad-hoc módon működik, szinte pillanatokra sem kontrolláljuk a játék ritmusát, csak sodródunk az árral, és többnyire egy félidő alatt elfogy a kakaó a játékosokból. Nincs gond azzal, hogy építkezünk, de akkor maradjunk is a rideg tényeknél és ne hangoztassuk, hogy mekkora királyok vagyunk egy Plzen vagy Valladolid elleni meccs után. Ezt még annak idején Pep sem merte így kijelenteni, pedig pár szinttel magasabban képzett játékosokkal dolgozott.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.10.13. 07:49:43

Andris írta:
2022.10.13. 01:59:06
Ugy tunik, hogy az emlékeket nem csak megszépíteni lehet egy jó eredménnyel, hanem pontosan a forditottja is működik.

En leirtam mar itt es a BL topikban mindent, meg csak annyi, hogy emlekezzetek mit irtam amikor megvettuk Lewat, Raphit, es ugy egyaltalan elkezdtunk varatlanul es valoszinutlenul sokat koltekezni. Leirtam, hogy egy sportprojekt nem igy mukodik, egy jatekoskerettel onmagaban nem torvenyszeru semmi, es hogy ilyen nem vart minosegi emeles es penzkoltes tul nagy nyomast helyez egy teljesen termeszetes modon gyermekcipoben jaro sportprojektre (edzostol, fiatal es uj jatekosostol..). Mar a legelso meccsunk elott egeszsegtelennek tartottam, most meg vegkepp, latva peldaul hogy egyesek mar most annyira nem birnak tosztan gondolkodni, hogy Xavi fejet kovetelnek, es plane latva azt, hogy pl Pedri milyen szinten osszetort a lefujas utan.

Olyat is lattam itt valakitol, hogy Xavi ezt kerte, de maradjunk annyiban, hogy errol fogalmunk se lehet. Amennyire en latom, es ahogy nyaron is leirtam(!!) ezt, ez az irracionalisnak tuno koltekezes egy 19re laphuzas volt anyagilag, es elsosorban lewa es raphi miatt ez inkabb Laportaek megitelesenek javitasara volt hivatott, nem kifejezetten egy csapat ujjaepitesre.
Pedig éppen, h Xavi is lenyilatkozta illetve maga a jàtékosok is, h Xavi többszőr beszèlt velük telefonon.. ez az eszetlen költekezés nem volt annyira eszetlen ugyan is 90%-ban jó posztra érkeztek új arcok akik többsége be is vált! ( és relatíve össz játékos nem is sokért)
Itt alap esetben azzal van probléma, h erre nem magyarázat, h idő kell nekik amíg összeérnek stb… mégis mennyi idő? Profi focistàk halálra keresik magukat a tudàsa a többségnek bőven meg van! Én személy szerint amint Xavi edző lett alig vártam azt a napot, h Barca edzője legyen! Még, ha néha van 1-2 tetszetős meccs vagy félidő többségében a fontos meccseken mindig elveszíti a taktikai csatát és probléma az, h nem “elit” edzőkkel szemben.
Te nyugodtan és türelemmel kezeled ezt a dolgot amit becsületre méltó ès irigyellek miatta, de komolyan! Sajnos engem annyira elszomorít, h 6 éve ezt látom ès időszakosan minden edzőnél voltak jó szériák, de egyik edző csapatánál sem éreztem azt ami kellene. 94 óta èltem át sok Barca blamát, de nekem az elmúlt 6 év felülmúlja majd az összeset.
Csak, h játékosról is szót ejtsek; nálam ez spanyol 3-más trió együtt gyötrelem kis csapatok ellen elmegy, de ilyen hajtós meccseken a vak is látja, h nem működik! Én busit az ilyen meccseken (szeretem a focijàt) nem raknám kezdőbe!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.13. 07:41:19

Ezek a nagy szavak dobálózása folyamatosan, sziporkázó, döbbenetes, látványos, lefocizás, stb jelzők kicsit nevetségesek már.

Mentünk mint a mérgezett egér az első félidőben, ez mindenképp dicséretes.
Az, hogy összeestünk az első bekapott góltól az meg a szokásos. Szerencsére most felálltunk valamelyest belőle, de ez kb TS-en múlott, hogy nem kaptunk ki így is a végén.

A támadójátékunk esetleges volt, nagyon kevés tudatos elem volt benne, már ami a helyzetkreálást illeti.
De legalább veszélyeztettük a kaput, ebben van előrelépés.

Itt megint úgy próbáljátok beállítani néhányan, hogy milyen jók vagyunk, miközben van 4 pontunk 4 meccsen….basszus ezt a tegnapit be kellett volna húzni, akkor érteném ezeket a dolgokat.
Így megint egy elszalasztott lehetőség.
Az első félidő jó volt, mint a bayern ellen, aztán szérestünk.

Sziporkázó játék :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.13. 07:30:51

bence0330 írta:
2022.10.13. 00:02:33
Zsolti írta:
2022.10.12. 23:45:27
Teljesen komolytalan ez az egesz. Kapott egy europa top5 keretet, es mehetnek az europa ligaba. Erre nincs magyarazat, nem erdekel ki serult, meg hany buntetot nem kaptak meg, ez szegyen.

Elegem van mar ezekbol a mi kutyank kolke eddzokbol.
Ja, tök eredménytelen volt eddig mind. Pep, LE véletlenül sem nyertek BL-eket, közben a többi - nem mi kutyánk kölykei - meg folyamatosan égtek velünk.
Xavi kb a City után a csoportkör legsziporkázóbb játékát produkálja, nincs kedvem megnézni, de kizárt dolog, hogy nem vagyunk top3-ban a helyzeteink alapján egész Európában. Ennél többet nehéz megtenni. Berúgni Lewa és Raphinha helyett nem tudja a gólokat, Piqué helyett meg nem tud védekezni. Ez a meccs is simán lehetett volna 7-3 még Piqul-ékkel is. Nem rajta múlt, finoman szólva sem. A BM meccset nem is említem, a Xavi által feltett játékkal véresre kellett volna marcangolni őket.
Az egyéni teljesítményben és fejekben is van felelőssége, de azok túl mélyen gyökereznek egyelőre, és ezzel nem tud mit kezdeni, bár jobban feltüzelte őket, mint 6 éve bárki bármikor.

Annyi a hétránya LE és Peppel szemben, hogy most nincs itt minden idők legjobb játékosa, aki egyedül megold mindent, és ezzel el lehetett sinkófálni a csapatépítés elejét. Jelenleg ilyenünk nincs, így az egész csapatnak össze kell érnie sajnos egyénenként, csapatrészenként, mindenhogy.
Szerintem mi nem ugyanazt a meccset néztük. Ha sziporkázó alatt azt érted, hogy nagy lendülettel megyünk bele a meccsbe, akkor rendben van. Ha az ötletes, kombinatív játékra érted, akkor valamit másképp látunk. A tegnap este szinte nyomokban sem volt felfedezhető az ügyes, kombinatív játék. A lendület, elszántság megvolt, ötlet viszont annál kevesebb. Szinte mindenki egyénileg próbálkozott valamivel, többnyire persze sikertelenül. A legrosszabb az egészben, hogy mintha láthatóan nem lenne koncepció a csapatjátékban, egyeseknek fogalmuk sincs, hogy bizonyos játékhelyzetekben milyen döntést kellene hozniuk. A kérdés már csak az, hogy ez az összeszokottság hiánya és/vagy képzettségbeli hiányosság miatt van így, vagy pedig edzői hiba. Mert ha az utóbbi, akkor sokkal nagyobb a gond, mint hittük.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.13. 07:28:32

Koeman olyan focit jatszott MESSI-vel, hogy hanyingered volt, otlettelen, keves tamadas, reszben eredmenytelen jatek

most Messi nelkul elvezheto jatekot jatszunk, meg ha az eredmenyek itt sincsenek meg, de idovel jonnek, latszik a fejlodes

Koeman kapott bizalmat, sokkal tobbet, mint emennyit erdemelt, nem tudott elni vele, Xavinak hagyjuk, hogy tudjon kibontakozni
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 06:54:23

Fernando,

annyi a valtozas koemanhoz kepest, hogy xavi megkapott mindenkit akit kért, elvertek neki nem tudom 200 milliot. jatekban NULLA az elorelepes, amivel vagyunk jobbak, az az, hogy van 2-3 epkezlab vedonk, meg elol egy lewandowski. ezt a kiesést koeman, de véber gyuri is hozta volna.

Továbbra is tartom h egy rém gyenge edző, aki ha nyer is vmit azt az 1-2 extra jatekosnak koszonheti majd. Otlettelen, elvault focit játszat, mindenfele alternativa nelkul.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.13. 03:28:46

Akkor most ideje ujratervezni mert bl nelkul mit fogunk eladni meg?!Azert a bl csoportkorbol tovabbmenni nem olyan nagy elvaras… vagy a Bruges akkor erosebb?hagyjuk mar ezeket a kifogasokat,semmit nem leptunk elore sot ezt a gyonyoru kiesest Koeman is hozta volna.Ha Xavi nem latja,hogy Alonso es Busi kuka akkor ki?
Ha nincs Lewa az eletben nem jovunk vissza es siman elraknak minket 3-1el(olasz 7.helyezett)
Ennek ellenere meg en sem kuldenem el Xavit,de az szinte biztos,hogy nem o lesz a hosszutavu megoldas.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 01:59:06

Ugy tunik, hogy az emlékeket nem csak megszépíteni lehet egy jó eredménnyel, hanem pontosan a forditottja is működik.

En leirtam mar itt es a BL topikban mindent, meg csak annyi, hogy emlekezzetek mit irtam amikor megvettuk Lewat, Raphit, es ugy egyaltalan elkezdtunk varatlanul es valoszinutlenul sokat koltekezni. Leirtam, hogy egy sportprojekt nem igy mukodik, egy jatekoskerettel onmagaban nem torvenyszeru semmi, es hogy ilyen nem vart minosegi emeles es penzkoltes tul nagy nyomast helyez egy teljesen termeszetes modon gyermekcipoben jaro sportprojektre (edzostol, fiatal es uj jatekosostol..). Mar a legelso meccsunk elott egeszsegtelennek tartottam, most meg vegkepp, latva peldaul hogy egyesek mar most annyira nem birnak tosztan gondolkodni, hogy Xavi fejet kovetelnek, es plane latva azt, hogy pl Pedri milyen szinten osszetort a lefujas utan.

Olyat is lattam itt valakitol, hogy Xavi ezt kerte, de maradjunk annyiban, hogy errol fogalmunk se lehet. Amennyire en latom, es ahogy nyaron is leirtam(!!) ezt, ez az irracionalisnak tuno koltekezes egy 19re laphuzas volt anyagilag, es elsosorban lewa es raphi miatt ez inkabb Laportaek megitelesenek javitasara volt hivatott, nem kifejezetten egy csapat ujjaepitesre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.13. 01:58:39

bence0330 írta:
2022.10.13. 00:52:57
Nekünk az a foci fekszik - természetesen a Koundé, Araujo, Christensen trióval - amit Frenkie becserélése után játszottunk.
Ezen kívül meg kell találni Kessié helyét.
A középpályá így sokkal hatékoyabban, intenzívebben képes segíteni a széljátékot, ki tudjuk nyújtani a buszt, szélesebb lesz a 16-os környéke, több hely marad középen, érkezhetnek a középpályások, több és direktebb gólveszélyt teremtünk. Pedri is másképp játszik, ha nem Busi van középen.
Kiváncsian várom, hogy Xavi mennyire fogja újragondolni ezt a középpályát.
A ligához és az EL-hez is szükséges lesz a változtatás.
Elég nagy árat fizettünk a statikus és teljesen kiszámítható középpályás játékunk miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.10.13. 02:05:57-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 00:52:57

Fernando írta:
2022.10.13. 00:43:36
...Orrverzesig toljuk a tili-tolit...
Én ilyet 1-2-szer olvasok, de a saját szememmel még csak 1-2 meccsen láttam, mikor nagyon nem megy a csapatnak és nagyon bunker az ellenfél. A tavaly áprilisi visszaeséskor, meg kb most a Mallorca és az Inter első meccsen. De ennyit más csapat, Pool meg BM is tilitolizik buszok ellen. Xavival ezer éve nem tilitolizunk, rohadt direkt focit tolunk, most pl. már kb szélséségesen direkten nyomtuk. Labdaszerzés, ki a szélre, 1-2 kombináció, lövés, letámadjuk az ellent, és támadunk megint, minden áron gyorsan befejezve, amikor csak talpatnyi helyünk van rá. A tabalyi 2,5 hónap álomfocink is ezen alapult, passzolgatás kb 3-0-áknál ment a meccsek végén időhúzásnak.

BM ellen már konkrétan lendületfociztunk, majdhogynem kontráztunk, abból alakítottunk ki 8535355 helyzetet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.10.13. 00:43:36

Előre leszogezem, hogy a mondandom már a meccs előtt is megvolt bennem, de kérdem teljesen őszintén, hogy Ti mit láttok, miben fejlődött a csapat miota Koeman-t elzavartuk? Én a keret minőségén kívül nem látok sokat. Orrverzesig toljuk a tili-tolit. Nincsenek új taktikai elemek, nincs kozeppalyas jatekunk, ez főleg vedekezesben szembetuno, nem értem egyes jatekosaink szerepet a csapatban. Gavi? Elvileg egy kreativ támadó szellemu jatekoskent lett kikialtva, ehelyett 2 ember helyett kell vedekeznie, mert Busquets azon kívül hogy fantasztikusan tud a legközelebbi emberhez passzolni éles meccseken sokat nem tud se elore, hátra meg végképp. Szerintem az, hogy ma egyáltalán meccsben voltunk kizárólag 1-2 jatekos egyéni kvalitasainak köszönhető nem pedig a csapat szintű jateknak. A nyilvanvalorol nem beszélek, gyakorlatilag ez a mai védelem nem alkalmas az elit meccsekre, de még a la liga felsőházi csapatai ellen sem biztos, de ebből kellett ma főzni. Nem azért esünk ki a BL-bol szégyenszemre, mert a bíró, meg jajj az inter húzza az időt, hanem mert egy épkézláb csapatszintu osszjatekunk nincs, minden ad hoc. Néha bejon, néha kevés. Mikor vesszuk észre, hogy ez a foci amit eroltetunk idejét múlt? Elment mellettünk az európai klubfutball és nem az a baj, hogy ne tudnánk alkalmazkodni, hanem, hogy abszolút nem is akarunk, pedig ez a keret bőven európai elit.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 00:31:00

Cseri írta:
2022.10.13. 00:08:53
Mit kellett volna máshogy csinálnia?(Jó, tudom, Busi helyett De Jong) Ha körbe passzolgatjuk az ellent, az a baj, ha rohanunk, akkor az a baj. 1-0 után visszaállni? Mé' álltunk vissza?
Mondjuk h ne legyen ez? Oké, hogy kell egy gól, de könyörgöm, vezetésnél Piquet meg Garciat egyedül hagyni hátul, azért kemény. 45 perc lett volna meglőni a második gólt, Xavi meg 10 perc alatt akarta, lett belőle egy 3-3. Azt sem értettem, hogy idegenben miért kell nekünk a 19 èveseinkkel dominálni, de oké, nem volt szerencsénk, meg a VAR... De a fenébe, már megint nem volt szerencsénk, hát ez hihetetlen 🙂 amúgy azt csak megjegyzem, hogy TS miatt nem kaptunk ki.
Válasz küldése