Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.16. 19:10:02

Gavi nem kezdeteset én is hibának érzem, lehet úgy érezte fáradt,ezt belülről lehet csak látni. FDJ nagyon súlytalan volt, hiányzott nagyon az elején kicsi Gavi. Bejött fel is pezsdult a játékunk
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 18:50:48

2 meccs, 6 kapott gól, tisztára mint a régi szép időkben.
A gálakezdő támadótriónkból az egyik szélső meccsről meccsre rosszabb, a mádik fejben mintha azóta se érkezett volna meg Barcelonába, a csatárunk meg meccsek óta kb. nem tud egy pontos passzt adni.
A középpályát a 2 golden boy-al együtt minden meccsen megeszik, Gavi-n kívül az egyetlen kp akiben lendület és tűz van inkább padozik, mint játszana.
A védelemből az utóbbi meccsek számai magukért beszélnek.

Nagyon fogy a türelem, szerintem Laporta-nál is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.16. 18:35:40

Készülhet a Tuchel topic? Úgyis nála is okosabbak leszünk :D.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.10.16. 13:44:09

Ronaldinho&Barca írta:
2022.10.16. 12:25:09
MatyiG írta:
2022.10.16. 10:06:32
Ha a mai meccset nézem, sokkal inkább Busi kezdjen, mint Kessie. Tényleg semmi pozitívumot nem mutatott még az afrikai, ami miatt bárki elé helyeznem a középpályán.
Úgy, hogy nem a posztján kap lehetőséget, várhatjuk is a csodát. Ahogy a Pedri-Gavi-Busi kp.-től is, szerintem alapjaiban rossz az elgondolkodás hogy 18 & 34 éves játékos alkosson egy kreatív de jól is vissza záró középpályát.
Az inter ellen is, amikor beállt Frenkie, hirtelen lett előrejáték, nem csak hátrafelé cselezés-eladott labda. A maga módján Busi is jó még a mai napig, de ehhez a csapathoz, fiatalokhoz egy Frenkie kell, aki egyértelműen a legjobb 11 játékosunk egyike.
Tegyük hozzá, hogy FdJ-nek kicsit más feladata és szerepköre volt a pályán, amikor úgy állt be, hogy mindent egy lapra feltéve támadni kell, mint Businak a kezdő sipszotol.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 13:26:12

zeli39 írta:
2022.10.16. 13:05:05
visca el barca írta:
2022.10.16. 12:56:06
szerintem tök egyértelmű, hogy megint a pedri busi gavi trio lesz középen. Xavi nem bírja elengedni...



Xavin hatalmas a nyomás Pique és Busquets miatt a katalán szurkolók türelme is véges .Durva dolgokat lehet olvasni szurkolói hozzászólásokban.
Xavi nem olvas szurkoloi hozzaszolasokat, szerencsere.
Nemtom honnan veszed amugy ezt, de elarulom neked, hogy a Camp Nouban kifejthetik a szurkolok a velemenyuket, es meg is teszik rendszeresen. Busi tovabbra is kozonsegkedvenc, es Piquet sem utaljak, es nincs semmifele nyomas, nincs is okuk ra, mert ha van mas vedonk, akkor egyaltalan nem jatszik.
Vasarnap 83, szerdan 93ezeren voltunk kint, egyaltalan nem volt meltatlankodas. Jordi Albanal viszont egyertelmuen.

Szerk: a katalan sajtoban van egy szenttehenezos kisebbseg, ujsagirokra gondolok, de nem kulonosebben mukodik az a hangado szandek, amire mar legalabb masfel eve porognek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 13:19:34

visca el barca írta:
2022.10.16. 12:56:06
szerintem tök egyértelmű, hogy megint a pedri busi gavi trio lesz középen. Xavi nem bírja elengedni...
Nekem ezzel csak akkor lenne bajom, ha Frenkie kozben a padon ucsorog.

Es akkor se biztos, attol fugg, hogy alakul a teljesitmenyuk, mert a legkevesebb gondunk iden a kp-vel volt.

De nekem az az erzesem, hogy Frenkie kezd, es akkor vagy negy kozeppalyas, vagy pedig kozepso vedo, es akkor nincs is alternativaja a szokasos kp trionak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.16. 12:56:06

szerintem tök egyértelmű, hogy megint a pedri busi gavi trio lesz középen. Xavi nem bírja elengedni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.10.16. 12:25:09

MatyiG írta:
2022.10.16. 10:06:32
Ha a mai meccset nézem, sokkal inkább Busi kezdjen, mint Kessie. Tényleg semmi pozitívumot nem mutatott még az afrikai, ami miatt bárki elé helyeznem a középpályán.
Úgy, hogy nem a posztján kap lehetőséget, várhatjuk is a csodát. Ahogy a Pedri-Gavi-Busi kp.-től is, szerintem alapjaiban rossz az elgondolkodás hogy 18 & 34 éves játékos alkosson egy kreatív de jól is vissza záró középpályát.
Az inter ellen is, amikor beállt Frenkie, hirtelen lett előrejáték, nem csak hátrafelé cselezés-eladott labda. A maga módján Busi is jó még a mai napig, de ehhez a csapathoz, fiatalokhoz egy Frenkie kell, aki egyértelműen a legjobb 11 játékosunk egyike.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 10:10:02

FCBsteve írta:
2022.10.16. 08:45:56
Andris írta:
2022.10.15. 20:33:19

Szamomra az lesz az igazan erdekes kerdes, hogy Frenkie vegre kezdo lehet-e Xavinal. Mindegy, milyen poszton, de a srac egyertelmuen a legjobb 11 jatekosunk kozt van jelenleg, es sztem kb barmilyen posztot le tud hozni.
Szerintem ez a klubpolitikav része már: FdJ eladólistán lesz (van), minimálisan lesz kezdő, amíg a helyzete nem rendeződik (megy vagy fizetést csökkent)... Nyomás alatt van játékperceket tekintve, "ne érezze komfortosan magát", ahogy már írnak is erről...
Nagyon meglepodnek ha ebbe Xavi belemenne.
Dembele eseteben se tortent meg, pedig sokkal erosebb ugy volt.

Egyebkent a vilag szegyenen is lenne, ha ezt akarnak Laportaek. Remelem tanultak a Dembele fiaskobol, es meg veletlen sincs ilyen ugy a hatterben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.10.16. 10:06:32

Gavival nincs semmi gond, de gondolom azt te is belátod, hogy Busquets-et játszatni már meglehetősen értelmetlen. Kessiéből még itt kisülhet akár valami, Busiból már nem.
Ha a mai meccset nézem, sokkal inkább Busi kezdjen, mint Kessie. Tényleg semmi pozitívumot nem mutatott még az afrikai, ami miatt bárki elé helyeznem a középpályán.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.10.16. 10:02:46

Frenki-Gavi-Pedri középpálya miért nem jó? És hogyan fogjuk megakadályozni, hogy Benzema lekészítéseiből vagy egyénileg Vini meg Rodrygo kilépjen a védők mögé. Ki állítja meg Valverdet, Busi?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.16. 08:45:56

Andris írta:
2022.10.15. 20:33:19

Szamomra az lesz az igazan erdekes kerdes, hogy Frenkie vegre kezdo lehet-e Xavinal. Mindegy, milyen poszton, de a srac egyertelmuen a legjobb 11 jatekosunk kozt van jelenleg, es sztem kb barmilyen posztot le tud hozni.
Szerintem ez a klubpolitikav része már: FdJ eladólistán lesz (van), minimálisan lesz kezdő, amíg a helyzete nem rendeződik (megy vagy fizetést csökkent)... Nyomás alatt van játékperceket tekintve, "ne érezze komfortosan magát", ahogy már írnak is erről...
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.10.16. 07:10:14

vidra írta:
2022.10.15. 23:59:44
Kessie vs Inter:
https://youtu.be/nTWEMyEDKbg?t=15

De inkább ezt nézzétek, kell nekünk ő, mint egy falat kenyér (FDJ vs Inter):
https://www.youtube.com/watch?v=CzwPu-PmHLk
Kellenek mindketten. A mai fociban elengedhetetlen hogy legyen fizikális középpályás. Ők ketten Pedrivel előttük alkothaznának egy masszív, de előre játszani is tudó csapatrészt.
Nem értek egyet azzal hogy Kessie nem elég jó ide. Csak a hozzá illő szerepet kell megtalálni.
Gavi nálam még ritkábban kezdene, de sokat játszana.
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.15. 23:59:44

Kessie vs Inter:
https://youtu.be/nTWEMyEDKbg?t=15

De inkább ezt nézzétek, kell nekünk ő, mint egy falat kenyér (FDJ vs Inter):
https://www.youtube.com/watch?v=CzwPu-PmHLk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.15. 23:04:55

Na meg Gavi rotálás nélkül kaparja végig minden meccsen a 11-2 km-eit. Ha most kezd, akkor a következő 1-2 meccsen kell kiforgatni a kezdőből. Mindenképp kell játszatni Kessiét, akkor is, ha egyelőre nem mutatott sokat - túl sok lehetősége nem is volt, de a képességei szerintem eleve nem alkalmasak arra, hogy nagy spíler legyen a poszton, viszont egy erős cserének fel kéne hozni. A padon erre nem lesz lehetősége. Legalább egy alkalommal meg lehetne próbálni Busi posztján is, ott még csak pár percet kapott egyik meccs végén. Akkor nem félnék a stresszhelyzetben labdavesztéstől Busi/DJ-al ellentétben, mert pont ebben volt kiváló az előző csapatában.

Én várom Torre néhány cserejátékát is, 2 gólos vezetések esetén akár.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1975
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.15. 22:05:03

MatyiG írta:
2022.10.15. 20:54:37
De ettol teljesen fuggetlen az, hogy eddig egy nyulfarknyi biztatot sem mutatott, es epp esszel fel nem foghatom, miert szeretne barki holnap a kezdoben latni, vagy egyaltalan a palyan.
Nagyon egyszerű: ne kezdjen se Gavi, se Busquets, ez a lényeg sokaknál.

Meg ugye Kessié tud ütközni. :D
Inter elleni harmadik gólunkban amúgy nyakig benne volt ő is.
Gavival nincs semmi gond, de gondolom azt te is belátod, hogy Busquets-et játszatni már meglehetősen értelmetlen. Kessiéből még itt kisülhet akár valami, Busiból már nem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.10.15. 20:54:37

De ettol teljesen fuggetlen az, hogy eddig egy nyulfarknyi biztatot sem mutatott, es epp esszel fel nem foghatom, miert szeretne barki holnap a kezdoben latni, vagy egyaltalan a palyan.
Nagyon egyszerű: ne kezdjen se Gavi, se Busquets, ez a lényeg sokaknál.

Meg ugye Kessié tud ütközni. :D
Inter elleni harmadik gólunkban amúgy nyakig benne volt ő is.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.15. 20:33:19

Egyebkent komolyan mondtam, varjuk meg, hatha megis kepes lesz vmit mutatni. Kar lenne ilyen hamar kizarni.

De ettol teljesen fuggetlen az, hogy eddig egy nyulfarknyi biztatot sem mutatott, es epp esszel fel nem foghatom, miert szeretne barki holnap a kezdoben latni, vagy egyaltalan a palyan. Ertem, h nem sikerult a BL csoportkor, es megy a csapongas, tizen husz felet gondolunk, hogy min is kene valtoztatni, de azert ez megis egy egeszen fura dolog.. :D

Szamomra az lesz az igazan erdekes kerdes, hogy Frenkie vegre kezdo lehet-e Xavinal. Mindegy, milyen poszton, de a srac egyertelmuen a legjobb 11 jatekosunk kozt van jelenleg, es sztem kb barmilyen posztot le tud hozni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7238
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.15. 20:12:03

Nyár végétől jöttek az erős pletykák róla, akkor Xavi még itt sem volt. Ő pont az a játékos, aki egy Koemannak alighanem jól jött volna. Aztán gondolom Xavi érkezése után úgy gondoltuk, hogy egy cserének akkor már jó lesz 8-asban is, és végülis volt is már, hogy jól szállt be, de az kb a max, amit itt le fog tudni hozni, de így nyilván felesleges, kb Nico szintje. Mondjuk őt el fogjuk tudni adni, a posztján nagyon piacképes, akik 4-2-3-1-ben játszanak, azokat mind érdekelni fogja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.10.15. 19:40:11

Így van egyetértek! Ehhez a fajta tili toli focihoz nem való egy ilyen típusú középpályás. Azèrt is írtam, h minek jött ide? A napnál is világosabb volt, h itt soha nem lesz kezdő ember ( egy De jong nem tudott az lenni) sztem is 1-2 év és dobbant ingyen…
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.15. 18:51:34

1994barca írta:
2022.10.15. 18:05:12
MessiCesc írta:
2022.10.15. 17:04:21
Kessié a leggyengébb kp-nk André Gomes óta, hihetetlen hogy lát benne bárki bármit, Nico is szintekkel fölötte volt, pedig ő is gyenge kezdőnek.
Ha Kessienek egyáltalán a posztját tudnàk megmutatná mutatni nektek, h posztján egy kiemelkedő játèkos! Évekig egy hasonló kaliberű romboló közèppályàsèrt sírt a fórum erre itt van és szokás szerint őt sem tudják használni! Nem is èrtem minek jött el a Milánból?! De majd Laporta beáll ès ő megoldja, mert vannak olyanok akik szerint ez működne…LOL…
25 éve nézek barca meccset, de 3 rombolo kozeppalyast nem tudnek mondani. Soha nem jatszottunk ilyennel. Utoljara talan davids volt ilyen vagy 20 éve. Azert toure, ketia vagy mondjuk vidal elore fele is tudott jatszani.

Kessie olyan mint a boltban az akcios barmi, semmi szukseged ra, de annyira olcso h nem birod ott hagyni. Nagyjabol 2 évet jósolok itt neki. Ugyanugy semmi pozicioja mint coutinhonak vagy griezmannak.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.10.15. 18:05:12

MessiCesc írta:
2022.10.15. 17:04:21
Kessié a leggyengébb kp-nk André Gomes óta, hihetetlen hogy lát benne bárki bármit, Nico is szintekkel fölötte volt, pedig ő is gyenge kezdőnek.
Ha Kessienek egyáltalán a posztját tudnàk megmutatná mutatni nektek, h posztján egy kiemelkedő játèkos! Évekig egy hasonló kaliberű romboló közèppályàsèrt sírt a fórum erre itt van és szokás szerint őt sem tudják használni! Nem is èrtem minek jött el a Milánból?! De majd Laporta beáll ès ő megoldja, mert vannak olyanok akik szerint ez működne…LOL…
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.15. 17:06:32

Alcantara írta:
2022.10.15. 16:35:39
Andris írta:
2022.10.15. 09:50:35


Kessiében mit latunk pontosan? Elmeletben ertem, de gyakorlatban elobb raknam be Laportát a kozeppalyara. Nem altalanossagban mondom, mert persze adjunk neki eselyeket boven, hatha kibontakozik. De az eddig latottak alapjan, es most konkretan h jon a clasico, komolyan mondom, kezdjen inkabb Laporta. Vagy ha nagyon ragaszkodsz hozza, hatrakotom a kezeim, es beallok en. Sokkal jobb vagyok, mint Kessie, ha csak a szememnek hiszek, es annak nem, hogy o amugy a Milanban jol is jatszott.
Nem szeretnék vitát nyitni, de őszintén ezt te komolyan gondolod?
Valóban jobb Laporta vagy te, mint Kessié?

Az utóbbi időben minden topicban kioktatsz, letorkolsz bárkit, ha nem a te nézeted szerint ír valamit. Az admin topikban és davi10 kért már rá, hogy változtass ezen. Nem lehetne úgy fórumoznod, mint régen? Teljesen normálisan fórumoztál valamikor, de mára tényleg csak a kioktatás maradt, más vélemény élből elsöpörve, az illető kioktatva.
Szerintem nem jó az irány, de nyilván nem szeretnélek befolyásolni.
Nyilvan nem komolyan gondolom, ezzel eroteljesen hangsulyozni szerettem volna, hogy eddig nem nyujtott annyit se Kessie, hogy mondjuk elobb kerulhessen clasicon kezdobe, mint konkretan barki a keretbol, ide ertve a nem kozeppalyas jatekosokat is.

Hogy ez most mennyire volt kioktato jellegu, azt ugy tunik nem tudom megmondani, mert egyaltalan nem ereztem annak. Talan kicsit tulzoan hatasvadasz, ha valamit mondanom kene. Ujra elolvasva sem kioktato, es tenyleg kivancsi lennek h barki mit latott az emberunkben eddig, ami indokolhatna, hogy Kessie jatekperceket kapjon, neadj isten kezdo legyen HOLNAP.

Egyebkent igen, vettem a lapot, hogy nem kene allandoan nehany forumozo kartekonyan negativ hozzaallasan lovagolnom. Szerintem ez maradektalanul meg is tortent, sot teljesen nullara lecsavartam.
Tovabbi finomkodast viszont nem tervezek bevezetni, soha nem is volt ram jellemzo, ezentul sem lesz. Ha nem tetszik, nem muszaj elolvasni. Hatarozott velemenyem van a klubrol, a jatekosokrol, a sportagrol, es bar sajnalom, ha valakinek nem tetszik a stilusom (az en szememben is vannak ilyen emberek), ettol meg valtoztatni ezen nem tervezek. De megertem, es sajnalom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2022.10.15. 17:04:21

Kessié a leggyengébb kp-nk André Gomes óta, hihetetlen hogy lát benne bárki bármit, Nico is szintekkel fölötte volt, pedig ő is gyenge kezdőnek.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.10.15. 16:35:39

Andris írta:
2022.10.15. 09:50:35


Kessiében mit latunk pontosan? Elmeletben ertem, de gyakorlatban elobb raknam be Laportát a kozeppalyara. Nem altalanossagban mondom, mert persze adjunk neki eselyeket boven, hatha kibontakozik. De az eddig latottak alapjan, es most konkretan h jon a clasico, komolyan mondom, kezdjen inkabb Laporta. Vagy ha nagyon ragaszkodsz hozza, hatrakotom a kezeim, es beallok en. Sokkal jobb vagyok, mint Kessie, ha csak a szememnek hiszek, es annak nem, hogy o amugy a Milanban jol is jatszott.
Nem szeretnék vitát nyitni, de őszintén ezt te komolyan gondolod?
Valóban jobb Laporta vagy te, mint Kessié?

Az utóbbi időben minden topicban kioktatsz, letorkolsz bárkit, ha nem a te nézeted szerint ír valamit. Az admin topikban és davi10 kért már rá, hogy változtass ezen. Nem lehetne úgy fórumoznod, mint régen? Teljesen normálisan fórumoztál valamikor, de mára tényleg csak a kioktatás maradt, más vélemény élből elsöpörve, az illető kioktatva.
Szerintem nem jó az irány, de nyilván nem szeretnélek befolyásolni.
Válasz küldése