Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.12. 23:54:21

én összességében eddig nem tudom hova tenni. vannak bíztató és ígéretes dolgai, jó meccsei. másrészt van ez a merevsége, a megrögzött ragaszkodása elképzelésekhez és emberekhez. illetve nekem tényleg soknak tűnik már ez a feltüzelés. sztem az optimumát már elérte ennek a játékosokban, és kezd átesni ez a kontraproduktív zónába, mint ma is történt. sztem nagyobb szükség lett volna ma egy Ancelotti-féle higgadtságra, mint erre a folyamatos őrjöngésre, ezer fokon égésre. játékosként többek között azért is volt klasszis szerintem, mert mindig érezte, mikor kell lassítani és gyorsítani a játékot, ezt egyelőre edzőként kevéssé veszem észre, sokkal inkább ezt a "pörögjünk pörögjünk pörögjünk" mentalitást látom, amiben csomószor kipukkannak.

komolyabb mérleget vele kapcs majd szezon végén vonok, de jelenleg ez a "szegény Xavi, a sérültek meg a VAR meg satöbbi" teljesen indokolatlan sztem.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.10.12. 23:45:27

Teljesen komolytalan ez az egesz. Kapott egy europa top5 keretet, es mehetnek az europa ligaba. Erre nincs magyarazat, nem erdekel ki serult, meg hany buntetot nem kaptak meg, ez szegyen.

Elegem van mar ezekbol a mi kutyank kolke eddzokbol.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.10.12. 23:36:13

Ezt ő cseszte el, de csak remélni tudom, hogy tanul a hibájából...(nem fog).
De Jongot kezdeni kellett volna, elsősorban Busi helyett vagy a védelemben Pique vagy Garcia helyett. Ezt már előtte beszéltük a haverokkal, hogy hátul a két madár túl nagy kockázat. Sajnos igazunk lett. Piquet nem szabadna már erőltetni, ez megyei szint. Eric még egy lelkes balfék, aki ennyit tud, csak a City megérkezett vele minket. Jobb lett volna Mingut megtartani...
Marcos Alonso erőltetése óriási hiba. Abszolút nem érzi a játékot...
A középpálya összetétele szánalom. Ez a trió nem működik együtt. Businan semmi lendület nincs, míg Frankie felveszi a labdát, vele van dinamikája a csapatnak. Pedri ok. Gabi engem rettenetesen idegesít, de lehet o jó játékos majd ha lehiggad, de helyette én Kessiet játszatnám alapból. De a mester csak a két tinit erőlteti az apjuk korú társukkal.
Mentségére a cserékkel próbált javítani a helyzeten. Bár én Raphinhat nem vittem volna le, ő nagyon ment ma a hibái ellenére.

Annyit elért, hogy lelkesek vagyunk, küzdünk, de ez az ívelgetős semmi foci ide kevés
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.12. 23:31:34

vidra írta:
2022.10.12. 23:20:04
Teljesen adom. Szerencsére viszonylag jól húzta be a cseréket, mert rájött, mit csinált teljesen rosszul és megmenekült a meccs, valahogy, hajszállal.
Hogy menekült meg a meccs? Ez a könyördöntetlen csak arra jó, hogy pár napig matekozzunk. A valóságban viszont marad az EL. És sajnos azt kell mondani, hogy a pályán látottak alapján teljes joggal. Az Inter nem érdemtelenül jut tovább, sokkal tudatosabb játékot játszottak, mint mi.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.12. 23:26:22

Zozzy 5 írta:
2022.10.12. 22:44:43

a Bayern, City meg a Real abban jár nagyon sokkal előttünk, hogy az energiáikat sokkal jobban osztják be, tudnak higgadtak lenni, és sokkal rugalmasabb a játékhoz való hozzáállásuk. nagyon sokat kell még fejlődni Xavinak is szerintem, az inter elleni két flop az ő sara nálam, Inzaghi lemeccselte mind2szer.
Teljes mértékben egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy Inzaghi IS lemeccselte. Tavaly a Frankfurt ellen is ugyanez volt, idõnként teljes átjáróház volt a csapat. Sajnos egyelõre nem igazolja azt a nagy felhajtást, ami az érkezése körül folyt. Mintha mindenki kész tényként kezelné, hogy Xavi csakis zseniális edzõ lehet. Csakhogy épkézláb csapatok ellen ez a pályán többnyire nem látszik.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.12. 23:20:04

Teljesen adom. Szerencsére viszonylag jól húzta be a cseréket, mert rájött, mit csinált teljesen rosszul és megmenekült a meccs, valahogy, hajszállal.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.12. 22:44:43

kifejezetten fontosnak érzem hangsúlyozni a felelősségét az ehhez hasonló meccsekben, mint ez a mostani is. el kéne engedni ezt az illúziót, hogy a Gavi-Pedri "ifjútitánklasszis" középpálya Busquetsszel kiegészülve alkalmas európai szinten teljes dominanciára. sokadjára bizonyosodik be, hogy kevesek még ehhez. csináltunk egy 1-0-ás félidőt erőből meg szenvedélyből, oké. de miért nem lehet visszaállni egy csoportmeccsen ilyen állásnál? miért kell üldözni ezt a totális dominanciát, őrjöngeni az oldalvonal mellett, meg egyedül hagyni hátul Eric Garciát meg Piquet 1v1ezni, ahelyett, megnyugodnánk, és okosan meglőnénk a másodikat?

elkezdenek égni egymillió fokon az elejétől, majd elfogy az energia, kipukkanunk teljesen, és csak felemésztővé válik ez a nagy szenvedély. még egy olyan full rutinos klasszis is elkezd görcsölni, mint Lewandowski. eközben teljesen sematikus a játékunk, a középpályásaink 0 kulcspasszokkal lehoznak meccseket, meg jönnek a lehajtott fejes random beadások oldalról. az élvezet meg teljesen kivész és csak a görcsölés meg izgulás van.

a Bayern, City meg a Real abban jár nagyon sokkal előttünk, hogy az energiáikat sokkal jobban osztják be, tudnak higgadtak lenni, és sokkal rugalmasabb a játékhoz való hozzáállásuk. nagyon sokat kell még fejlődni Xavinak is szerintem, az inter elleni két flop az ő sara nálam, Inzaghi lemeccselte mind2szer.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.10. 11:00:22

sansz írta:
2022.10.10. 00:18:00
fanbarca írta:
2022.10.07. 23:23:21


A bajnokságban eddig konkrétan 1 ilyen meccsünk volt, mégpedig a hétvégi Mallorca elleni. Az összes többin magasan több nagy helyzetet dolgoztunk ki, intenzívebbek voltunk (igen, még a Valladolid ellen is, csak a befejezések voltak pontatlanok). Hagyjuk már.
Igen, sok szurkoló így gondolkodik, a mai meccs is el lesz felejtve pár hét múlva "mit rinyáltok, győztünk!".

Te egy meccset mondasz, én meg azt,hogy a meccseink felén, döntetlen állásoknál olyan szinten nem domináltunk, hogy inkább az ellenfelek voltak jobbak.
A keret milyensége adja azt a részt,hogy rossz meccseket is lehozunk sok góllal. Tudom,hogy ez bonyolultnak hangzik, de emlékezz mondjuk Guardiola Barcájára, nem egy meccsünk volt szenvedős eredményességben, de játékban jóformán percekre sem nőttek fölénk az ellenfelek.
Ez ahhoz képest egy fordított kép:van három topcsapatnyi támadónk, nem lehet nem hibázni ellenük 90 perc alatt, ha jön egy gól és kitámadnak,akkor pláne annyi. Közben 60 percig lehet gyenge, ötlettelen a játék.
Én elfogadom,ha egy szurkoló ezt nem akarja látni,csak leül a tv elé és azt mondja,hogy csak a gólok száma számít. Én is pont ilyen vagyok a brazil válogatott nézése közben.
De a Barcával kapcsolatban jobban nézem az árny oldalt is,mert mohó bevásárlás helyett okos építkezést szerettem volna. Az okos építkezés eredménye a játékban a többiek fölénövés, itt az edzőnek nagy szerepe lenne, a mohó bevásárlásnak meg amit most látunk: Több meccsen, egész félidőkre egészen megalázó alárendelt szerep, persze sok gól és ha szerencsénk van,akkor sok pont is.

Lehet örülni, van is ok rá, de itt a szerencsén nagyon sok múlik, ha a játékot nem tudjuk egész meccsen uralni, de legalább kontrollálni.
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Azért sok mindent elfelejtünk. Az Inter ellen, ami az egyik leggyengébb meccsünk volt az Inter kb. egy távoli lövést tudott felmutatni, nem sokszor kellett MAtS-nak labdába érnie, és tény hogy mi se dúskáltunk a helyzetekben, de voltak olyan szituációk amik egy bravúrosabb villanással gólra lehetett volna váltani, ráadásul ha objektíven is nézzük egy szabályos gólt is elvettek, plusz egy tizenegyest sem adtak meg.
De tegnap is félig tele vagy félig üres volt a pohár. Az első félidőben a Celtának momentuma sem volt, örültek ha átjöttek a mi térfelünkre és ha csak a nagyobb helyzeteket vesszük figyelembe 2-3 góllal simán mehettünk volna szünetre, akkor pedig a második félidő sem lett volna olyan-amilyen.
De a szurkoló olyan, hogy csak a negatívumot képes nézni. Érdemes elolvasni az élő közvetítések hozzászólásait.
Ezt a több meccsen megalázó szerepre sem emlékszem.
Az igazolásokban mi volt a mohó bevásárlás? Lewandowski, aki fossa a gólokat? Christensen, aki ingyen jött és stabil teljesítményt hoz? Koundé, aki már fiatalon top védő és két poszton is egyaránt magas szintet hozott. Talán Raphinhát lehet a feleslegesek közé sorolni, de őt is inkább azért, mert akkor még szinte 100 % volt, hogy Dembélé megy.
Az hogy most szinte az egész újonnan érkező brigád lesérült, pont nem lehet tanulságot levonni, és megkockáztatom az utóbbi 6-8 év legokosabb igazoláspolitikája volt a nyáron. Megerősödött az évek óta leggyengébb csapatrészünk, posztra lettek igazolva, a közép és jobb szélre is érkezett ember Lewyvel lett egy klasszis 9-es, ami látszik mit jelent, Dembélé távozásával egy jobbszélső is indokolt volt. Nem neveket igazoltunk, mint korábban.
És mielőtt lehordjuk Xavit, gondolkozzunk el, hogy gyakorlatilag a 0-ról kell csapatot építeeni.
Ezzel szemben a Real évek óta együtt van és ha így nyerik a meccseiket meg vannak dícsérve, hogy szenvedve tudnak győzni, de ha mi nem nyerünk varázslatos játékkal, hanem félidőnyi szenvedéssel akkor nem érdemlünk semmit. És hiába van egy két gyengébb meccsünk ők 8-ből négyet egy góllal nyertek pedig jóval több gólt kaptak. De ők vannak már itt követendő példának beállítva, hogy mennyire küzdenek stb. Mi pedig tőbbnyire látványos játékkal, sok góllal nyerjük a meccseket, de ekézve van Xavitól a szertárosig mindenki.
Nem mellesleg nem tudom mikor voltunk 7-8 forduló után, ugyanannyi lejátszott meccsel az első helyen.
Forca Barca!!!!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.10. 07:57:22

bence0330 írta:
2022.10.10. 00:38:49
sansz írta:
2022.10.10. 00:18:00
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Az Inter ellen hülyére uraltuk az egész meccset. A BM ellen kb 15 perc rövidzárlattal uraltuk a meccset helyzetekben, játékban meg kihoztuk legalább egálra, de talán még jobbak is voltunk. Szóval az tuti, hogy a továbbjutás nem ezen múlik/múlt. A BM ellen egyértelműen a rossz befejezéseken, amihez azért Xavinak max némi köze lehet csak, az Inter ellen meg nem tudtuk feltörni a betonvédelmet. De uraltuk lazán a meccset játékban, az Internek 1-1 kontrára volt csak esélye. A Mallorca meccset szétdomináltuk, még ha nem is játszottunk valami jól, az is inkább Inter-effektus volt, a Liga egyik legjobb védelmével nehezen boldogultunk. Hirtelen nem is tudom, melyik meccsekre gondolsz az idei szezonban, amiken szétestünk egy óra elteltével, vagy ne domináltuk volna szét. A mostani kivételével, nyilván.

Szerintem nem volt több ilyen, de persze lehet, hogy csak kiment a fejemből valahol egy kósza félidő. Fizikálisan elég jól felnőttünk a feladathoz (nem vagyunk csúcson, de az előző 3-4 évhez képest ég és föld...), rendre nem pukkadtunk ki idő előtt, és végig is domináltuk a meccseket.

No meg nem mintha nem lehetne dominálás nélkül komoly eredményeket elérni, az elmúlt két év BL-győztesei finoman szólva sem ezt csinálták.
Az Inter ellen konkrétan helyzetünk sem nagyon volt, nem hogy dominálás. Az nem dominancia, hogy 90 percen keresztül körbepasszoljuk az ellenfél térfelét. Taktikailag egyetlen percre sem tudtunk az ellenfél fölé nõni, az Inter rutinból felzabált minket. A fizikális szintünk pedig szvsz kifejezetten gyenge lett az utóbbi hetekben, bár ezt befolyásolhatja a magas meccsszám is, kevés a regenerációs idõ. A Bayern, a Mallorca és most a Celta ellen is egy félidõ alatt elfogytunk a saját tempónktól. Nem lehet 90 percen keresztül bírni azt az eszement letámadást amit csinálunk, fõleg, hogy a labdavesztéseink után rendre sprintelnünk kell visszafelé. Nyilván máshogy néz ki a dolog, ha 1-2 helyzetet még berúgunk, vagy a vak bírók nem folyamatosan hátráltatnának. De még ez sem tudja elrejteni azt a problémát, hogy a középpályán iszonyatosan hektikusak vagyunk. Nincs folyamatosság az építkezésben, rengeteg a labdavesztés és az ezzel járó fölösleges energiaveszteség. Nyilván idõ is kell még az összeszokáshoz, de sajnos egyre gyakrabban érzem azt, hogy itt valami taktikailag sincs rendben a csapattal. Lehet gyengén játszani, rossz napot kifogni, de a tegnap esti második félidõt ijesztõ volt nézni. Olyan szintū káosz volt a pályán és fõleg a középpályánkon, amit még Koeman idejében sem láttam. A legrosszabb magyar válogatott meccsekre emlékeztetett az a fejetlenség.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 00:38:49

sansz írta:
2022.10.10. 00:18:00
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Az Inter ellen hülyére uraltuk az egész meccset. A BM ellen kb 15 perc rövidzárlattal uraltuk a meccset helyzetekben, játékban meg kihoztuk legalább egálra, de talán még jobbak is voltunk. Szóval az tuti, hogy a továbbjutás nem ezen múlik/múlt. A BM ellen egyértelműen a rossz befejezéseken, amihez azért Xavinak max némi köze lehet csak, az Inter ellen meg nem tudtuk feltörni a betonvédelmet. De uraltuk lazán a meccset játékban, az Internek 1-1 kontrára volt csak esélye. A Mallorca meccset szétdomináltuk, még ha nem is játszottunk valami jól, az is inkább Inter-effektus volt, a Liga egyik legjobb védelmével nehezen boldogultunk. Hirtelen nem is tudom, melyik meccsekre gondolsz az idei szezonban, amiken szétestünk egy óra elteltével, vagy ne domináltuk volna szét. A mostani kivételével, nyilván.

Szerintem nem volt több ilyen, de persze lehet, hogy csak kiment a fejemből valahol egy kósza félidő. Fizikálisan elég jól felnőttünk a feladathoz (nem vagyunk csúcson, de az előző 3-4 évhez képest ég és föld...), rendre nem pukkadtunk ki idő előtt, és végig is domináltuk a meccseket.

No meg nem mintha nem lehetne dominálás nélkül komoly eredményeket elérni, az elmúlt két év BL-győztesei finoman szólva sem ezt csinálták.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.10. 00:18:00

fanbarca írta:
2022.10.07. 23:23:21


A bajnokságban eddig konkrétan 1 ilyen meccsünk volt, mégpedig a hétvégi Mallorca elleni. Az összes többin magasan több nagy helyzetet dolgoztunk ki, intenzívebbek voltunk (igen, még a Valladolid ellen is, csak a befejezések voltak pontatlanok). Hagyjuk már.
Igen, sok szurkoló így gondolkodik, a mai meccs is el lesz felejtve pár hét múlva "mit rinyáltok, győztünk!".

Te egy meccset mondasz, én meg azt,hogy a meccseink felén, döntetlen állásoknál olyan szinten nem domináltunk, hogy inkább az ellenfelek voltak jobbak.
A keret milyensége adja azt a részt,hogy rossz meccseket is lehozunk sok góllal. Tudom,hogy ez bonyolultnak hangzik, de emlékezz mondjuk Guardiola Barcájára, nem egy meccsünk volt szenvedős eredményességben, de játékban jóformán percekre sem nőttek fölénk az ellenfelek.
Ez ahhoz képest egy fordított kép:van három topcsapatnyi támadónk, nem lehet nem hibázni ellenük 90 perc alatt, ha jön egy gól és kitámadnak,akkor pláne annyi. Közben 60 percig lehet gyenge, ötlettelen a játék.
Én elfogadom,ha egy szurkoló ezt nem akarja látni,csak leül a tv elé és azt mondja,hogy csak a gólok száma számít. Én is pont ilyen vagyok a brazil válogatott nézése közben.
De a Barcával kapcsolatban jobban nézem az árny oldalt is,mert mohó bevásárlás helyett okos építkezést szerettem volna. Az okos építkezés eredménye a játékban a többiek fölénövés, itt az edzőnek nagy szerepe lenne, a mohó bevásárlásnak meg amit most látunk: Több meccsen, egész félidőkre egészen megalázó alárendelt szerep, persze sok gól és ha szerencsénk van,akkor sok pont is.

Lehet örülni, van is ok rá, de itt a szerencsén nagyon sok múlik, ha a játékot nem tudjuk egész meccsen uralni, de legalább kontrollálni.
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.09. 09:46:26

A friss cikkből:

Megoldás a betömörülő védelem ellen

„Többet kell lőni a kapura, ha nálunk van a labda... Talán többet kell „provokálnunk” az ellenfelet, mikor egy betömörülő védelem ellen játszunk, hogy kijöjjenek a kapujuk elől. Magabiztosabbnak kell lennünk a kapura lövések tekintetében... néha el kell térniük a játékosoknak a haditervtől. Ebben javulnunk kell.”

Első blikkre tökéletesen látja a problémát, és ugyanazon orvosságokat javasolja rá, mint itt mindenki. Kiváncsi vagyok, mi lesz belőle. :)

Annak meg örülök, hogy felhozta Chadi Riad-ot, láttam már róla pár highlightsot, az új Araujonak van kikiáltva, magas, erős, és iszonyat agresszív, a labdával meg ügyesebb. Plusz elég gólerősnek is tűnik az idei számok alapján a pontrúgásoknál. Remélem láthatjuk játszani is, bár a Celta tán pont az a "kiscsapat", akinek a támadóerejétől lehet félni, és elég mélyvíz lehet egy fiatalnak, hacsak nem vezetünk több góllal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.08. 04:28:32

Barcelona might be going backwards | Inter Milan 1-0 Barcelona Tactical Analysis
https://www.youtube.com/watch?v=ZhRXl6327_s

Nagyon jó elemzés annak, aki tud angolul. Xavi és a Barca bajban van és ez csak korlátozottan függ a cseréktől.
Feljebb játszó csapatok ellen még mutatunk valamit, mert a szélsőink, de inkább főleg FC Dembele ügyesen be tud cselezni a szabad területre, bár úgy is kikapunk, viszont mély, busz védelem ellen 0, amit teljesítünk. Ez azért van, mert rohadt merev a csapat, kevés a mozgás, kevés a kombináció, a játékosok nincsenek összeszokva, sokan nincsenek tisztában a bejárandó területtel, vagy hogy milyen ritmusban lépjenek a támadáshoz, vagy a védekezéshez.
Nézzétek meg!
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.10.07. 23:48:17

Szerintem az is közrejátszik, hogy Araujó sérülése miatt ott van a csapat előtt testközelben, hogy a VB veszélyben lehet és óvatosabbak lesznek a srácok... Nagyon jó Focit játszottunk az NL-ig, azért ezt ne felejtsük el. Még a visszafogottabb formánkkal is tudunk amúgy nyerni - persze, ha épp bíró úr & co. is jól vezeti a meccset.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.07. 23:46:41

Kovbal88 írta:
2022.10.07. 19:36:00
Xavi nem lenne itt, a Barca nagyig benne lenne. Koeman miatt, lehet Dembelé se maradt volna, pedig kell nekünk. Szerintem a tavalyi játék alapján, a BL -t se sikerült volna elérni.
Ez az Inter elleni meccse nagyon nem jött össze, de nem biztos, hogy csak az ő hibája. Pár játékos mutathatott volna többet is. De mindegy is, kizárt, hogy elküldenének. Amúgy nincs is rá ok. De a BL kiesés az eléggé ciki lesz, ha megtörténik.
Ehhez csatlakoznék. Szerintem ha nem jön, nem lenne BL, ahonnan kiesheténk. Eleve nem valószínű hogy Auba idejött volna, az sem, hogy Dembélé így megtáltosodik, és már meg is van az a mínusz pár pont, kiázrt dolog hogy az az elképesztő győzelmi és veretlenségi sorozat összejött volna máshogy.
Ha meg nem lett volna meg a BL-hely, nem kezdődhetett volna meg az építkezés, nem jöttek volna jó játékosok, akik a következő 3-4-5, vagy pl Koundé esetében akár egy egész évtized meghatározó játékosai lehetnek. Most 60-70%, hogy ki fogunk esni, ami kb fele részben az ő sara lesz, kisebben meg a hozott mentalitás és maga a nulláról való indulás, amibe még a halálcsoport és a bírói förmedvény is erősen besegített. De a meccseink döntő többségében iskolázzuk az ellenfelet helyzetek számában, és ugye a bajnokságban ez pontokban is kijön. Elküldéséről meg hasonlókról beszélni szerintem totál nonszensz. Kloppot is poén lett volna elküldeni, mikor első évében a BL-t sem tudta kiharcolni, pedig azért voltak játékosok, és a következő évben is épphogy, amikor Wijnaldumok meg Manék érkeztek hozzá. Aztán beindult a gépezet. Ehhez képest Xavi már most félig megváltó a tavalyi és az idei bajnokság tekintetében, amit szépen elhomályosítana a mostani blamával, az persze igaz, de EL(majdnem lehetetlennek tartom), vagy bajnoki kupával bőven korrigálhatja még. Első kalaposnak kell lennünk valahogy a két kupa bármelyikével, és akkor nem kell még egy ilyen csoportot végigszenvedni, és beindulhat végre a pozitív öngerjesztő folyamat, amiben egyelőre nem csak mi akadályozzuk magunkat, hanem kicsit a sors is.

Amúgy amióta Xavi idejött, emlékeim szerint két csapat volt jobb nálunk ténylegesen aznap játékban, ahol lendületeben, erőben, tudásban fölénk kerekedtek. A BM még a tinikkel, és a Frankfurt tavasszal. Még valami Villarreal meccs rémlik még a tinikkel. Ennyi, a többit vagy nyertünk, vagy nem nyertük pecchel, vagy eseteleg szenvedtünk ellenük és igazságos döntetlen vagy meglepetés vereség született egy kósza kontrából.
Ez meg elég jó jel hosszútávra, hogy igazából tényleg már "csak" nagy meccseket kell megtanulnunk játszani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.07. 23:50:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.10.07. 23:23:21

sansz írta:
2022.10.07. 10:24:36
bence0330 írta:
2022.10.05. 13:38:02
Szerintem senki nem írta, hogy Xavi nem hibázgat, de a döntései 90%-a logikus, és kb a fórum többsége is egyetért vele, ilyen Valverde utolsü éve óta nem volt amúgy. Persze hogy követ el hibákat
A bajnokságban több rossz meccsünk is volt, ott egy-két vereség, döntetlen még simán benne volt.
A bajnokságban eddig konkrétan 1 ilyen meccsünk volt, mégpedig a hétvégi Mallorca elleni. Az összes többin magasan több nagy helyzetet dolgoztunk ki, intenzívebbek voltunk (igen, még a Valladolid ellen is, csak a befejezések voltak pontatlanok). Hagyjuk már.
més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.07. 19:36:00

Xavi nem lenne itt, a Barca nagyig benne lenne. Koeman miatt, lehet Dembelé se maradt volna, pedig kell nekünk. Szerintem a tavalyi játék alapján, a BL -t se sikerült volna elérni.
Ez az Inter elleni meccse nagyon nem jött össze, de nem biztos, hogy csak az ő hibája. Pár játékos mutathatott volna többet is. De mindegy is, kizárt, hogy elküldenének. Amúgy nincs is rá ok. De a BL kiesés az eléggé ciki lesz, ha megtörténik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.07. 13:22:46

sansz írta:
2022.10.07. 10:24:36
bence0330 írta:
2022.10.05. 13:38:02
Szerintem senki nem írta, hogy Xavi nem hibázgat, de a döntései 90%-a logikus, és kb a fórum többsége is egyetért vele, ilyen Valverde utolsü éve óta nem volt amúgy. Persze hogy követ el hibákat
Aha, senki nem mondta, hogy nem hibázgat, te is nagy szigorúan csak egy laza 90%ot adtál neki, ami még az idegsebész vizsgán is ötös.. :D

Szerintem Xavi nagyon, de nagyon közepes és szürke eddig. Nem értek egyet azzal, hogy rúgják ki, mert nem olyan rossz a helyzet és nem biztos, hogy találnának megfelelő embert, de azért a jót is nagyítóval kell keresni benne.
Végigvásároltuk a piacot, akire rámutatott megvettük. Ehhez képest eléggé döcög a szekér. A bajnokságban szerzett pontok és a BL-ben szerzett pontok sem a realitást mutatják. A bajnokságban több rossz meccsünk is volt, ott egy-két vereség, döntetlen még simán benne volt. A BL-ben fordítva, ott meg több pontot érdemeltünk volna...
De a lényeg, hogy taktika nem sok van, ami van, az nagyon fix és nem változtat Xavi, nem reagál az adott helyzetre.
A játékosok extra hullámzó teljesítményt nyújtanak. FDJ régóta ingadozik, de Gavi is meccsről meccsre mást mutat, másik topikban épp azt boncolgatják, hogy ér-e valamit ez a srác. Én sosem kedveltem, de ebben az idényben feltűnően gyenge teljesítményt mutat, aztán egy nagyon erőset. Ez nem tapasztalatlanság, itt egyszerűen valami probléma van, nem megy át, amit Xavi mond a középpályásoknak, vagy rosszat mond... Mindenesetre a jó játékunk attól függ, hogy az ellenfél mit játszik, és, hogy Gaviéknak milyen kedvük van.
Szerintem ez pont nem igaz. Rengetegszer jól reagál és nem egyszer egy az egyben lemeccselte az ellenfelet.(pl. Sevilla)
Az edzések érezhetően intenzívebbek, ezt ki is emelte és a pályán is látszik.
Ennyi kontrát sem nagyon láttunk még. Az ilyen Inter-félék ellen ez nem is kivitelezhető. Ami mindenkinek a vágya volt és a legnagyobb félelem vele kapcsolatban, hogy a szent tehenek másszanak le a pályáról megtette, ráadásul Alba helyett nem egy sztárt épített be, hanem egy fiatalt, ami szintén jó döntés volt. (Busquets még maradt, de ő is padozott már, vagy cserélte le).

A védelem rendbe lett rakva, még úgy is hogy az a kh, akivel Araujot össze lehetett volna tenni vagy sérült vagy poszton kívül játszik. És nem csak hátul, hanem a feltolt védelem is működik. Az Inter ellen kaptunk egy távoli lövést, az mindenki ellen benne van, de többször nem is ért MAtS a labdába, a bajnokságban 7 meccsen 1 gól, de akkor is négyet kapott az ellenfél.

De Jong amióta itt van gyakorlatilag rapszodikus teljesítményt nyújt. Koeman alatt volt egy fél éve amikor rendre stabil, jó teljesítményt hozott. De ha mondjuk őt felhozod, ott van ellenpéldának Dembélé. Ahogy elkezdte használni, szinte kicserélték. De Gavival sincs szerintem baj. Az, hogy nem stabil érthető. Pedrit még a második szezonjában is inkább SR-klónnak tartotta a fórum nagy része, hiába volt már Golden Boy.

Azt pedig, hogy korábban mi volt nem lehet összehasonlítani. Addig kb. annyi volt a taktika, hogy ha nem megy add oda Messinek, aztán zseniből megoldja.
Ilyen nem lesz se Dembélével se Raphinával se Fatival. Egy teljesen új csapatot kell építeni. És igaz, hogy kapott embereket, de ezeket még össze is kell gyúrni, nem megy egyik percről a másikra, főleg, hogy folyamatosan esnek ki a játékosok.
Én személy szerint a megítélésével minimum egy fél szezont terveztem várni, de a helyzetet tekintve lehet még kevés is lesz.
Ilyen meccseken, mint az Inter vagy a Mallorca korábban is szenvedtünk, csak megszépülnek az emlékek. Meg persze volt egy prime Messi, Suarez, Alba, Busquets stb. akik bekötött szemmel ismerték egymást. Most ezeknél egy szinttel gyengébb játékosokból kell első lépésben egy csapatot formálni.
Nem hiszem, hogy egy Klopp, ten Haag Ancelotti vagy akárki jobban megoldaná.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.07. 10:24:36

bence0330 írta:
2022.10.05. 13:38:02
Szerintem senki nem írta, hogy Xavi nem hibázgat, de a döntései 90%-a logikus, és kb a fórum többsége is egyetért vele, ilyen Valverde utolsü éve óta nem volt amúgy. Persze hogy követ el hibákat
Aha, senki nem mondta, hogy nem hibázgat, te is nagy szigorúan csak egy laza 90%ot adtál neki, ami még az idegsebész vizsgán is ötös.. :D

Szerintem Xavi nagyon, de nagyon közepes és szürke eddig. Nem értek egyet azzal, hogy rúgják ki, mert nem olyan rossz a helyzet és nem biztos, hogy találnának megfelelő embert, de azért a jót is nagyítóval kell keresni benne.
Végigvásároltuk a piacot, akire rámutatott megvettük. Ehhez képest eléggé döcög a szekér. A bajnokságban szerzett pontok és a BL-ben szerzett pontok sem a realitást mutatják. A bajnokságban több rossz meccsünk is volt, ott egy-két vereség, döntetlen még simán benne volt. A BL-ben fordítva, ott meg több pontot érdemeltünk volna...
De a lényeg, hogy taktika nem sok van, ami van, az nagyon fix és nem változtat Xavi, nem reagál az adott helyzetre.
A játékosok extra hullámzó teljesítményt nyújtanak. FDJ régóta ingadozik, de Gavi is meccsről meccsre mást mutat, másik topikban épp azt boncolgatják, hogy ér-e valamit ez a srác. Én sosem kedveltem, de ebben az idényben feltűnően gyenge teljesítményt mutat, aztán egy nagyon erőset. Ez nem tapasztalatlanság, itt egyszerűen valami probléma van, nem megy át, amit Xavi mond a középpályásoknak, vagy rosszat mond... Mindenesetre a jó játékunk attól függ, hogy az ellenfél mit játszik, és, hogy Gaviéknak milyen kedvük van.

Én nem vártam Xavitól amúgyse olyan sokat, de a játékából kiindulva, azt hittem, hogy egy Guardiola klón lesz, aki abban fog hibázgatni az elején, hogy mindent túlgondol. De ennek az ellenkezője az igaz, nem sokat gondolkodik látszólag, a taktika akkor működik, ha az ellenfél ellen pont jó, de minden meglepetés nélkül ugyanazt csináljuk. Elől van két csapatnyi jó támadónk, ha ők találnak gólt, akkor az ellenfél kitámad, nálunk meg mindenki felszabadul és parádézik, ha nem így van, akkor meg elfogy minden ötlet.
És írta valaki, hogy Guardiola alatt sem volt mindig ellenszer a betömörülő csapatok ellen, ez így van, de mi nem is próbálkozunk most. Mikor Xavit kérdezik ilyen dolgokról, akkor ő egyből nyomja a nem változtathatunk a stílusunkon, mert benne van a DNS-ünkben blablát.. Guardiola is ezt a stílust képviselte, mégis azonnal reagált egy-egy helyzetre és ha kellett mindent átforgatott.

A játékosok is keresik magukat. FDJ-t és Gavit mondtam. De Raphinha meccsről meccsre felejt el focizni, miközben a válogatottban végig elég komoly szintet hoz. Kessié egy centit nem tudott eddig hiba nélkül megtenni, aki nem ismerte eddig, nem értette miért örültünk neki. Most beállt, kapott vagy tíz percet és az egyik legjobbunk volt, tehát látjuk, hogy mit lehetne kihozni belőle, mégse sikerül. Dembelé ugyanazt hozza, mint eddig, amikor nem volt sérült, benne van a veszély, de nem használjuk ki most se igazán a skilljeit. Lényegében az a focink, hogy az összevásárolt góllövőink extra nyomás alá helyezik az ellenfelet, Raphinhára, Dembelére, Fatira, Lewára, de még Depayra is kell vagy két védő... Ha valaki hibázik, máris megbomlik a védelem, valaki egyedül marad és kész. Amit 90%-nak mondasz, az ebből ered, nem sok köze van Xavinak hozzá. Az meg megint ne Xavi érdeme legyen, hogy nagy kegyesen Eric után Fatit is beküldi a pályára a meccs végén és egyből ad egy gólpasszt...
Az volna a jó, ha a középpályát rendbe rakná Xavi és az dominálna mindig, nem csak akkor, amikor kitámad, szétesik az ellenfél.

Mellesleg a halálcsoportosozás halálosan unalmas. Hol halálcsoport, ahol a Bayern egyre joban szétesik, ahol az Inter, nyolc meccséből négyet elveszít? Pont szerencsénk volt a sorsolással, szerintem, ha ilyen Salzburgok mellé keveredtünk volna kiegészítve egy PSG-City csapattal, az nagyobb szívás lett volna.
Egy gyengélkedő halálcsoportból a legjobb továbbjutni, mert ennél jobb önbizalomnövelés nincs és a kisebb nevű csapatok ellen rosszabb lenne kikapni. Az Inter jelenlegi játékával nagyon mélyen a legrosszabbak közt van.
Én még mindig azt mondom, hogy simán továbbjuthatunk a csoportból, az Inter és a Bayern is abszolút verhető ellenfél, szerintem az Internek egy kifejezetten nagy verés is benne van. Beállnak védekezni, ha találunk egy gólt, akkor végük.

De ha nem jutunk tovább, sőt, már ez a szenvedés is, leginkább Xavi hibája és nem azért, mert 90%os teljesítményt nyújt. Aki nem tud igazán jó középpályát csinálni FDJ, Gavi, Pedri, Kessie (Busi, Torre stb) emberekből, az még nem jó edző.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.05. 16:00:48

Szerintem itt részben az is a gond, hogy egy kicsit más a kommunikáció, mint amit valójában látunk a pályán. Xavi is folyamatosan sugallja a sajtóban, hogy egyértelmū elvárás kupa-kupák szerzése az idén, miközben a valóság az, hogy Inter és Mallorca szintū csapatokkal vért izzadunk. Nyilván messze még a szezon vége, lehet ebbõl még bármi, de személy szerint nekem Pep hozzáállása mindig is szimpatikusabb volt abból a szempontból, hogy 1-2 zseniális meccs után sem fényezte a csapatot és fölösleges pszichés terhet soha nem rakott rájuk. A foci ugyanis nemcsak a képességekrõl szól, hanem a pszichés állapotról is. És ebben õ szvsz nagy tanár volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 13:38:02

Szerintem senki nem írta, hogy Xavi nem hibázgat, de a döntései 90%-a logikus, és kb a fórum többsége is egyetért vele, ilyen Valverde utolsü éve óta nem volt amúgy. Persze hogy követ el hibákat, még egy éve sincs itt Európában és bő 3 éve edző. De tegyük, hozzá, 2-3 dologra nem sok ráhatása van. A középpályánk zseniális - hosszútávon. Heti kettőhöz fiatalok/öregek, mint ahogy az extrém kiélezett szituációkhoz sem az igazi ha 18-9 évesek rohangálnak azon a poszton, akármilyen ígéretesek, és azért már most is jók. Ez nem BS-KDB középpálya egyelőre, ezzel nem tud mit kezdeni. Az elmúlt kb 6 év eszement kiütéseiből adódó lábremegés sem az ő sara feltétlen, de majd nyilván ezzel is dealingelni kell. Bár szerintem ezzel csak nyers erővel fogunk tudni bármit is kezdeni, ha már olyan jók leszünk, hogy szoros meccsek nélkül hozunk meccseket, és az generálja majd az önbizalmat. Ezért volt borzasztó ez a halálcsoport különösen most, mert nem tudunk 1-0-ákra meccset nyerni, pláne nem győzelmi kényszerben. Vagy agyonverünk valakit, vagy pontvesztés. A Mallorca ellen volt most a kivétel. Simán el tudok képzelni még 7 pontot is a 3 meccsen, ha vért ivott brigát megy ki, de 3-at is, két hasonló vereséggel. De 1-0-ára nem fogunk nyerni egyik nagy csapat ellen sem, főleg, hogy mindhárom értelmes védőnk kiesett.
A két horror bírói döntést sem tudja kontrollálni, a két meccsen nagyon minimum 1 pontot elvettek tőlünk, de lehet, hogy többet is. Én már pár éve nem láttam ekkora nyílt igazságtalanságot.

És továbbra is ő az első edző LE óta, aki európai szintű edzéseket vezet, letojja magasról a neveket, vaskézzel, de magától jövő tiszteletből vezeti az öltözőt (kb fél évig Koeman is uralta, csak nem organikus tisztelettel, hane szigorral próbálkozva...). És ez meglátszik, fizikálisan már ott vagyunk a top csapatok között még a vékony kölkökkel is. Ez az első lépés, a második lépés az, hogy mindenkit verünk kb, akit kötelező vernünk, ez is kb pipa. Mivel volt esze, sportpszichológust is hozott, de nem irigylem szegény csajt, azt tuti. Ha tud segíteni, akkor is hosszú és kemény meló lesz.

Közben elég korrekt ütemben rotál, szimpatikus kezdőket tesz fel. Néha nyilván téved, tegnap látványosat tévedett a támadósorban, az meg kifejezetten megalázó lehetett, mikor 3 perc játék után lehozta a helyéről a belelendülő brazilt. SR-el felesleges dobálózni, ő volt egyedül, ha van más, nem játszik. A kp-n DJ kidőlésével nem volt sok variációs lehetősége, Kessié meg duplanulla volt eddig. Néha el is taktikázza magát, nyilván. Ki nem? De nehogy már kutyaütőnek kiáltsuk ki akit bottal kell elüldözni.
Azonnal eredményt elérni max kész csapatba beülő sztáredzők tudnak. Mint pl. tavaly Ancellotti. Remek edző, de lehet hogy a szomszéd Lajos bácsi vezetésével is behúzták volna a BL-t.
Én inkább egy Pool mintát szeretnék, pár éven belül 3 döntő, és nyertek is belőle, az elején úg indultak, mint mi. Vagy egy City, akiknek tényleg kellett idő, hogy stabil BL-végjátékban szereplő és stabil PL bajnokcsapat legyenek, pedig ott több pénz is volt.

Amúgy én Torrét hiányolom tőle. Hasonlót játszik mint Pedri, és bár ő sem elég fizikálisan, tény, nyilván ne legyen kezdő, de amikor nagyon kéne az eredmény, én több rációt látnék egy ilyen cserében a meccs vége felé ha kockáztatni kell, mert nagyon okos kis sávokat lát az a srác. És ott is ül a padon sokszor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.05. 13:24:17

Kovbal88 írta:
2022.10.05. 13:12:48
A többit ő rakta hozzá.
és akkor most hol van az a plusz? miért van ennyi formán kívüli játékosunk? (fati, torres, dembele, raphinha stb) tegnap mi volt a taktikánk? volt 100 szögletünk meg beívelésünk, egyszer találtunk vele embert, ezekre a helyzetekre miért nincs kidolgozva semmi? miért nem váltott szerkezetet mikor láthatóan nem bírtunk a 11 emberrel védekező interrel? úgy cakkpakk, miért nem tud ő sem semmit kitalálni a bekkelő csapatok ellen?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.05. 13:12:48

visca el barca írta:
2022.10.05. 10:49:51
Andris írta:
2022.10.05. 09:52:19
koncepcióval működik a gépezet.
:lol:

milyen koncepcióval? LE távozása óta ugyanazt az ötlettelen szr körbepasszolgatós semmit nyomjuk :lol: mondom, xavi abban különbözik koemantól, hogy utóbbinak volt jutgla, meg abde, neki meg van előre 10 klasszisa, akik megmentik a seggét.

Azért Xavi tavaly, hatalmasat ment tavasszal úgy, hogy az utolsó két hónap már nem is igazán jött össze. Annyi hogy volt egy agyon kritizált Ferran, egy 40 éves Alves, egy a végén már nem is játszott Adama, és pár jó meccsel büszkélkedő Auba. A többit ő rakta hozzá.

Viszont tegnap bűn gyenge volt a csapat, csak két-három játékos játszott volna jól és máris más az eredmény. A Bayern ellen rendben volt az első félidő. Szóval nem olyan rossz ez, de egy hajszálra vagyunk a BL kieséstől. Az Intert ezek után nem lesz könnyű megverni hazai pályán, főleg hogy tisztába vannak vele ők is egy döntetlen nekik továbbjutást ér.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.05. 11:57:48

Andris írta:
2022.10.05. 11:13:59
Nemtom mi ez a királyi többes, de csak te okádod tele a fórumot Xavi alkalmatlanságával, egyes egyedül. Annak ellenére hogy senki sem elégedett a tegnapi eredménnyel és játékkal, és még én is leírtam a meccs utáni értékelésemben, hogy Xavi is követett el hibát a tegnapi felállással.

Nyilván vannak valakik az ismerettségi körödben, akik naphosszat terrorizálnak, amikor csak kikap a Barca. Nagyon sajnálom!
Nehéz olvasni, de majd megemberelem magam a kedvedért.
Milyen kiralyi tobbesszam? Kb minden masodik ember leirja, h raphinha tok feleslegesen a baloldalon, robi betli, gavi sulytalan, csak a korbe passzok mennek meg a felmagas ivelgetesek. Ez kinek a hibaja? Nem xavié?

6 eve taknyosra szivat mindenki minket a blben, Te meg itt tapsikolsz ennek a nullanak, meg nyomatod itt a majd 20 ev mulva osszeallunk maszlagot, lelked rajta.

Az egyeduli teny, hogy uo. nullak vagyunk mint LE óta bármikor. Csak hálistennek van pár épkézláb játékosunk és a fejunk a felszinen van...

Nehéz olvasni, de majd megemberelem magam a kedvedért.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.05. 11:13:59

Nemtom mi ez a királyi többes, de csak te okádod tele a fórumot Xavi alkalmatlanságával, egyes egyedül. Annak ellenére hogy senki sem elégedett a tegnapi eredménnyel és játékkal, és még én is leírtam a meccs utáni értékelésemben, hogy Xavi is követett el hibát a tegnapi felállással.

Nyilván vannak valakik az ismerettségi körödben, akik naphosszat terrorizálnak, amikor csak kikap a Barca. Nagyon sajnálom!
Nehéz olvasni, de majd megemberelem magam a kedvedért.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése