Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.21. 14:32:17

Reálisan BL 4 közé kerülni, vagy még tovább menni 2025 körül lehet esély. Addigra az idősebb katalán játékosok eltűnnek, Gavi-Pedri-Balde-Fati akkor lesz 22-23 és lesz elég tapasztalatuk, a védők, mint Kounde, Christensen 25-28 és Dembele, Ferran, Raphinha, De Jong 27-28, plusz ha nem esik szét a csapat akkora meglehet az összhang és a sikeréhség. Mondjuk kérdés ki megy el közülük, vagy ki sérül meg és romlik le addigra. De úgy tűnik 2 nagy kérdés lesz a középcsatár és a jhv, ha ezeket is lefedik lehet esély valamire.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.21. 13:48:49

Andris írta:
2022.10.21. 11:46:01
Ez mind amúgy nem változtat azon, hogy most az igazolási szezon utáni várakozásokhoz képest volt egy nagy pofon
Valószinüleg ez a bajom. Nagyon nagy reményekkel vágtam az idénybe és jó nagy pofáncsapás volt ez az október. Félreértés ne essék. Nem vártam BL győzelmet. Ahhoz még nincs egység. De az hogy kb októberben már eldőlt hogy oda a BL és a öszes olyan csapat aki picit összeszedte magát ellenünk simán elvert vagy simán bevette a kapunkat azért azt nem vártam. Ezért vagyok csalódott most. És őszintén szólva az EL nem érdekel. Az csak arra jó számomra hogy kiráfardjunk a liga meccsekre. Jó persze BL-t szereplést is jelenti, de ha év végén BL közelében se leszünk a ligában az azért durva lenne így nem szükséges az EL.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.21. 11:46:01

Nyiri81 írta:
2022.10.21. 10:51:44
Chino írta:
2022.10.21. 09:54:07
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.
Jah. Nálunk nem lesz gond hogy épp BL-ben is helyt kell állni. Azért szomorú hogy abban bízunk hogy botlik a Real meg nem lesz sérültünk meg egyéb sok ismeretlenes "mi lesz ha" tényező. Most az van hogy a Real hozza a amit kell mi meg kullogunk utánok, közben simán megint behúzhatják a BL-t. Újra. Stabilan. Elég fárasztó ez már sokadik alkalommal. Legalábbis nekem már az.
Ők ugyanezt élték 10 éven keresztül. Bízzunk benne, hogy nekünk nem tart ennyi ideig, de ha megpróbálok kívülálló szemmel nézni erre az egészre, akkor a klub valaha volt legjobb 5-7 játékosa hagyta el sorban a klubot az elmúlt években, sorozatos elnökségi és párhuzamosan edzőválságaink vannak, és hát soha nem látott méretű klubadósság van továbbra is.
Ők több BLt nyertek, viszont mi is nyertünk ezer kupát, BL serlegekből is hármat, és velük ellentétben a mi Messi-Xavi-Iniesta-Guardiola fémjelezte csapatunkra fognak úgy emlékezni, mint a világ valaha volt egyik legjobbja, és nem ok nélkül. Ilyenre egy Ronaldo vagy Benzema fémjelezte reálnak esélye sincs, a közelbe se érhetnek.

Szóval kicsit a szemléleten azért lehet csavarni:
Alapvetően természetes, hogy korszakosan váltják egymást rossz és jó időszakok, Juve, Bayern, MU, ARsenal, Real.. mindegyik megélt nagyon ínséges évtizedet, már a 21. században is.

Ez mind amúgy nem változtat azon, hogy most az igazolási szezon utáni várakozásokhoz képest volt egy nagy pofon, de azon se, hogy Xavival, akár Laportáékkal, és egy (Lewa-)Dembelé-Pedri-Gavi-Frenkie-Araujo-Koundé-TS tengellyel minden esélyünk megvan a valószínűsítettnél hamarabb kimászni a gödörből. Nem kell majd tíz évet várni, hogy újra stabil topklub legyünk, mint ahogy kellett a madridnak, vagy a bayernnek pl.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.21. 11:35:13

Nyiri81 írta:
2022.10.21. 10:51:44
Chino írta:
2022.10.21. 09:54:07
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.
Jah. Nálunk nem lesz gond hogy épp BL-ben is helyt kell állni. Azért szomorú hogy abban bízunk hogy botlik a Real meg nem lesz sérültünk meg egyéb sok ismeretlenes "mi lesz ha" tényező. Most az van hogy a Real hozza a amit kell mi meg kullogunk utánok, közben simán megint behúzhatják a BL-t. Újra. Stabilan. Elég fárasztó ez már sokadik alkalommal. Legalábbis nekem már az.
Az, hogy nem lesz ilyen sérüléshullám a csapatok 80 %-nál összejön, főleg kétszer. Azt meg nem nevezném kullogásnak, hogy 8-1-1-el állunk a bajnokságban. Sok meccsen benne volt a botlás, nem hozzák le egy döntelennel a szezont. Egy 3 pontos lemaradás 10 forduló után nem jelent sokat. Ennyi erővel elkönyvelhetnénk a Cityt másodiknak 4 pontos hátránnyal vagy a Poolt hetediknek ha a Pl-t nézzük.
Az pedig tény, hogy nálunk még most folyik a csapatépítés, egyelőre nem egy összerakott, stabilan felépített csapat. Sok új játékos, sokan jönnek vissza sérülésből.
Rohadtul nem értem az ilyen hozzáállásokat, főleg hogy semmi alapja nincs. Ennyi erővel könyveld el a második helyet, egy EL és kupa negyeddöntőt, aztán felesleges követni innen a szezont.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.21. 10:51:44

Chino írta:
2022.10.21. 09:54:07
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.
Jah. Nálunk nem lesz gond hogy épp BL-ben is helyt kell állni. Azért szomorú hogy abban bízunk hogy botlik a Real meg nem lesz sérültünk meg egyéb sok ismeretlenes "mi lesz ha" tényező. Most az van hogy a Real hozza a amit kell mi meg kullogunk utánok, közben simán megint behúzhatják a BL-t. Újra. Stabilan. Elég fárasztó ez már sokadik alkalommal. Legalábbis nekem már az.
Csak is Puyol
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.21. 09:54:07

Barcahun írta:
2022.10.20. 19:05:11
Én kedvelem és elismerem Xavi edzői munkáját, de az utóbbi pár meccsen, nyilván kevés opció de Ő is közrejátszott a kudarcokban.

Ez egy jó próba lesz, innen kell felállni és tisztán látni, ezt a katalán játékos imádatot picit félre tenni, és De Jongot kezdőbe rakni Busi helyett, ahogy Piquet a padra se..

Ha továbbra sem engedjük el ezeket a szent teheneket, Xavi napjai és ami még maradt a szezonból meg vannak számlálva. Itt most még EL győzelmet se látok biztosítottnak, bajnokság meg ilyen Reál ellen messze van nagyon még..
Semmi katalán imádat nincs Xavinál. Ő az első edző évek óta, aki padra vágta Albát, Piquéből csinált egy 4.-5. sz védőt, Sr-nek pedig jó ideje nincs alternatívája, most kezd felépülni Bellerin. Amikor megvoltak a középső védőink, akkor Koundét rakta ki, de a 18 éves balhátvéd is játszott helyette. Egyedül Busira lehet mondani, hogy túlságosan ragaszkodik hozzá. De várjunk is ezzel egyelőre, mert lehet most kezd fordulni a kocka, ráadásul már télen keresnek valakit a helyére.
Pont Xavi az aki elengedte ezeket a szent teheneket. Se Koeman, se Setien, se Valverde nem tett ilyet.
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.

A szurkolók pedig nem hiszem, hogy annyira elégedetlenek lennének, legalábbis nem hiszem, hogy az átlag nézőszám magasabb lenne mint kb. az utolsó 3-4 évben bármikor.

És az az igazság, hogy Xaviról is mostanában csak a negatív statisztikát veszik elő, az idegenbeli veretlenségi mutatókról nem nagyon hallani vagy arról, hogy az utóbbi 7-8 szezonban össz - vissz egyszer álltunk jobban 10 forduló után a bajnokságban. Hiába volt jó korban lévő Messi, Suarez stb. Ráadásul a csapat életkora sem tudom mikor volt ennyire alacsony, helyesebben mikor játszott ennyi fiatal. Sok stabil 20 éven aluli vagy 23-24 játékos adja a gerincet.

De lehetne még sorolni pozitív statisztikákat.
Forca Barca!!!!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.21. 08:42:10

Főoldal cikkre reagálnék, bár tudom, hogy a cikk író nem olvassa, meg amúgy se érdekel senkit.

Nem azért frusztráltak a szurkolók, mert Xavinak a k. anyját, hanem mert évek óta ugyanazt a kínlódást látjuk és ugyanabba a fárasztó Barca DNS csapdába esünk bele újra és újra és újra és újra..., és úgy próbáljuk ezt játszani, hogy nagyon kevesek vagyunk hozzá. 30 évente egy garnitúrának bejön kb.
El kell olvasni, amit Ancelotti mondott a Barca taktikájáról és érdemes megfogadni! Tanulj az ellenfeledtől, főleg, ha jó! (nem ezt mondta, ezt én mondom)
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.21. 00:22:48

Sokat szidtam, de most kap tőlem egy nagy pirospontot Xavi.

Mintha csak meghallotta volna.. végre kezdett Fati (lett is gól) és még Lewát is sikerült lecserélnie. Ezt miért nem tette eddig többször?

Piqué becserélése is végre korrekt volt. Igenis kell perceket adni azoknak,akiknek a játékára időnként szükség lehet. Nem kellenek egész meccsek, de érezni a társakat, meccsrutint szerezni, ezekhez kellenek 10-15 percek.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.20. 20:59:04

visca el barca írta:
2022.10.20. 18:57:30

Tovabbra is allitom, ilyen kerettel nekem egy EL vagy spanyol kipa marha nagy csalodas lenne.
Nyerni is meg kell tanulni. Még egy city sem nyert nemzetközi kupát úgyhogy egy EL nekem elég lenne idénre, azzal első körös lenne a BLben jövőre.
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2022.10.20. 19:05:11

Én kedvelem és elismerem Xavi edzői munkáját, de az utóbbi pár meccsen, nyilván kevés opció de Ő is közrejátszott a kudarcokban.

Ez egy jó próba lesz, innen kell felállni és tisztán látni, ezt a katalán játékos imádatot picit félre tenni, és De Jongot kezdőbe rakni Busi helyett, ahogy Piquet a padra se..

Ha továbbra sem engedjük el ezeket a szent teheneket, Xavi napjai és ami még maradt a szezonból meg vannak számlálva. Itt most még EL győzelmet se látok biztosítottnak, bajnokság meg ilyen Reál ellen messze van nagyon még..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.20. 18:57:30

Troym írta:
2022.10.20. 18:42:24
Xavi: “If we don't win titles, another manager will come. There are no transition seasons at FC Barcelona. I will work hard to turn around the situation.”

Kemény elvárások önmagával szemben. Mondjuk egy EL, vagy spanyol kupa elérhető lehet, szerencsés esetben a bajnokság is.
Tovabbra is allitom, ilyen kerettel nekem egy EL vagy spanyol kipa marha nagy csalodas lenne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2607
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.20. 18:42:24

Xavi: “If we don't win titles, another manager will come. There are no transition seasons at FC Barcelona. I will work hard to turn around the situation.”

Kemény elvárások önmagával szemben. Mondjuk egy EL, vagy spanyol kupa elérhető lehet, szerencsés esetben a bajnokság is.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2022.10.20. 12:15:22

Conte sem a Barcelonának, sem a Real Madridnak nem megfelelő edző. Ha mégis kiköt valamelyik csapatnál (nem hiszem), akkor az a totális pánik jele lesz. Kb., mint amikor a Madrid kinevezte Josét. Tudták, hogy a foci többnyire nem lesz látványos (igen, tudom, hogy az egyik szezonban La Liga-gólcsúcsot ért el Mourinho Madridja), de annyira kellettek az eredmények, hogy ez felett szemet hunytak.

Conte egy nagyon hisztis csávó, aki egy helyen képtelen sokáig maradni, főleg ha nem lehet kiskirály. Ettől függetlenül egy remek edző, és ezt minden klubjánál bizonyította. Az a szemlélet, ami neki van, az a foci amit őt játszhat elfogadható a Chelsea-nél, az Internél, a Juventusnál, a Spursnél meg főleg, de hosszútávon nem elfogadható egy Barcelonánál, de jelen helyzetben egy Real Madridnál sem.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.20. 11:52:57

visca el barca írta:
2022.10.20. 11:31:12
nem tudom milyen perverziótól vezérelve, de elég sok tottenham meccset nézek mostanában, tipikus kontracsapat, a játék minden más elemében hullagyengék. mondjuk a kane-son duót leszámítva kb full középszer az összes játékosuk. A nagy 6-osból messze az ő játékosállományuk a leggyengébb.
Höjbjerggel egészíteném ki, ő szerintem az egyik legjobb játékos a posztján előre és hátra is. De szerintem is az övék a leggyengébb keret elöl, sőt, odáig merészkedem, hogy a most váratlanul kiesőjelölt Leicester állománya nem sokkal, ha egyáltalán gyengébb. Kb egy kapussal. Aztán meg lehet nézni a különbséget, hogy melyik állományból ki mit hozott ki. Persze mondjuk az elülső duó + a korrekt szintű svéd brutál erős.
Conte célfocit játszat, de iszonyat kemény kezű, remek edző, szerintem a BL-indulás is az ő érdemük, jobb volt már talán Arteta csapata, de Conte egy igazi győztes típus, és ezt nagyon át tudja adni. Nálam simán top5 edző. Ha másfél év múlva Xavi elkullogna, akkor top3 jelöltem lenne, felfogásától függetelenül. Azért kicsit alkalmazkodik is ő, az Interben nyilván nem kontrafocit játszott, legalábbis messze nem ennyire.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.20. 11:31:12

nem tudom milyen perverziótól vezérelve, de elég sok tottenham meccset nézek mostanában, tipikus kontracsapat, a játék minden más elemében hullagyengék. mondjuk a kane-son duót leszámítva kb full középszer az összes játékosuk. A nagy 6-osból messze az ő játékosállományuk a leggyengébb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.20. 11:28:18

zsoltfree írta:
2022.10.20. 11:20:33
"Azt gondolom ez a csapat képes arra, hogy trófeákat nyerjen és, ha ez velem nem megy, akkor egy másik edzővel fogják megpróbálni." - ez elég erős kijelentés. Nem egy hétköznapi nyilatkozat. Kb mondott egy all-in-t.
Mondott, igen, de nem feltétlenül idénre. Józan gondolkodású ember még a jövő évet is ide számolja, ahogy ezt már ezerszer leírtam. Egyszerűen nem lehet fél, meg egy év alatt ütőképes csapatokat építeni a béka segge alól, és kész. A mély válságokkal küzdő csapatoknál senkinek se sikerült még, pláne nem friss ropogós, huszonéves aranylabda-jelölt gamechanger támadó nélkül.
2,5 év alatt viszont azért lehet, ha van legalább annyi alap, mint amit egy válságban lévő Barca adni tud.
És ilyen formán jogos is, ha 2,5 év alatt nincs se egy bajnokság, se egy BL/EL, de még csak versenyképes szereplés PLUSZ egy spanyol kupa, akkor tényleg más edzővel kell menjen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.20. 11:26:21

zsoltfree írta:
2022.10.20. 11:20:33
"Azt gondolom ez a csapat képes arra, hogy trófeákat nyerjen és, ha ez velem nem megy, akkor egy másik edzővel fogják megpróbálni." - ez elég erős kijelentés. Nem egy hétköznapi nyilatkozat. Kb mondott egy all-in-t.
Abban mondjuk nem vagyok biztos, hogy erre az évre értette csak, félig-meddig elismeri közben hogy még átmeneti évről beszlünk. De szerintem ha jövőre nem menne, akkor tényleg lemondana magától, nekem legalábbis hiteles.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.20. 11:20:33

"Azt gondolom ez a csapat képes arra, hogy trófeákat nyerjen és, ha ez velem nem megy, akkor egy másik edzővel fogják megpróbálni." - ez elég erős kijelentés. Nem egy hétköznapi nyilatkozat. Kb mondott egy all-in-t.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.20. 11:11:08

Nervo írta:
2022.10.19. 22:11:03
Kép
Ha már nekünk nem kellett, remélem hogy nem megy Madridba. [-o<
Nem tudom, hogy Conte miért lenne ekkora sztár. Az Interrel két év alatt kétszer zúgott ki a csoportból a Bl-ben, egy jelenlegi csoportban bukó a Sporting ellen, X a Frankfurttal, bajnoklságban 3-4. hely, kb hozta a kötelezőket, a rangadókon bukta. (de a Bl-be sem ő juttatta őket, hanem Santo).
Na jó, nyert egy olasz bajnokságot és egy kupát, el kell ismerni, bár a kerete a többi csapattal szemben predesztinálta erre. A játék pedig félek milyen lenne vele.

Tuchel bukott a Psg-ben. Chelseat nagyon összeszedte első évében ez kétségtelen és megsüvegelendő, de azóta nem vitézkednek, hiába vertek el az utóbbi két évben 400 milliót.,

A következő, gondolom Arteta lesz, akit mindenki itt akar látni, már előre készülök lélekben.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7268
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.20. 10:25:47

"Jelenleg nincs másik klasszikus védekező középpályásunk. Pjanić úgy döntött, hogy távozik, ahogy Nico is. Most a legjobb megoldásunk Frenkie, és Kessiét is próbálgatjuk ebben a pozícióban. Busi nagyon fontos játékos a csapat számára.”

Ez furcsa kijelentés, bár az eredetit nem tudom, ha védekező középályásra a mélységi irányítót használta, akkor oké. Ha nem, akkor olyan, mintha a fenti két játékos előző csapatából nem néztek volna meg egy meccset sem. FDJ is odavaló, de ő tényleg jó nyolcasként is, Kessié viszont egy roppant magas szintű védekező, romboló középpályás kevésbé alattomos Casemiro-styleban, és egy duplanullás nyolcas, mint ahogy a Milanban is duplanulla volt ott, míg visszavonva sorozatos MVP. Ha valakit klasszikus vkp-nek tudnék hívni akár az elmúlt 5 évből, akkor az ő. Az viszont jó hír, ha legalább próbálgatjuk ott, legalább kapjon már ott egy esélyt.

És Xavi amúgy többször kijelentette, hogy Casemirot a világ egyik, ha nem a legjobbjának tartja. Persze ezek lehet csak tiszteletkörök voltak a Madrid irányában.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2022.10.19. 22:11:03

Kép
Ha már nekünk nem kellett, remélem hogy nem megy Madridba. [-o<
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.19. 21:13:49

Elolvastam, mindenhol ezek a mutatók mennek most. Hogy lehetünk ennyire elől most a La Liga-ban, ha így van? Ez tök fura. Főleg Koeman-hoz képest.
Avatar
sempreculers
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022.08.05. 09:25:55

2022.10.19. 19:38:48

Érdekes statisztika Xavira nézve…

https://culers.blog.hu/2022/10/19/50_me ... _kuszkodik
„Élvezetesen futballozni céltalan, ha nem kíséri siker. Ha sikeres vagy, de nem élvezetes a játékod, az meg unalmas.”
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.10.19. 19:24:10

sansz írta:
2022.10.18. 23:59:20
ha Tuchel jött volna...
Ez nem sci-fi, hanem fantasy mivel semmilyen valóságos alapja nincs. Amikor Xavi lett az edző, akkor épp túl voltunk egy elnökválasztáson, ahol az első két helyezett edző-jelöltje Xavi volt. Innentől fogva teljesen értelmetlen más edzők lehetőségeiről beszélni...

Egyébként meg nem olyan rossz ez a csapat, csak el vagytok kényeztetve :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.19. 12:49:41

Troym írta:
2022.10.19. 11:36:49
Ha a tavalyi rém gyenge keret jó volt 2. Helyre és ugyanannyi pontot gyűjtöttek november után mint a Real, majd 150 millió és 7 játékos után centire ugyanott tartunk, akkor nagy előrelépés nincs eredményekben. Értem én hogy kell idő, de másik oldalról mire összeáll a csapat, Lewa is lesz 35-36 és nem hinném, hogy majd nem épül le fizikailag, de kezdőcsapatban mindig ott lesz. Nemzetközi szintén is ugyanaz várható, tavaly is EL volt tavaszra, valószínűleg idén is és nem látom a gyilkos ösztönt, hogy majd megnyerjük, mert az meg majd rangon aluli lesz.
Ennél azért sokkal bonyolultabb a dolog. Lehet, hogy a keret en bloc jobb, de egy baromi kemény szakaszban vagyunk, 3 naponta játszunk a legerősebb ellenfelekkel, ami tavaly egész más volt, ráadásul pont most vesztettük el a kulcsjátékosainkat. Egy Araujoval, Koundéval de még egy Christenssel is egéssz más lett volna pl. az Inter elleni meccs/meccsek.
A bajnokságra nem lehet panasz 7-1-1 azért nem rossz arány. Annyival vagyunk szinte erősebbek, hogy elől van egy Lewa, bár Auba is elég jó szezont tolt.
Amíg a csapat nagyobb részére számítani lehetett bőven előrébb voltunk. A Bl-ben idegenben a Bayern ellen igen csalóka eredmény született, ami tavaly sima 3:0 volt Plzen ellen 5:1, a bajnokságban egy kapott góllal csupán egy X-szel álltunk.
Az a 150 millióó és 7 játékosból gyakorlatilag kettőt tudtunk fixen használni, helyette más kulcsjátékosokat veszítettünk.
Szóval bőven árnyaltabb ez a kép mint amilyennek beállítod.

És igen, elment 150 millió, de nézd meg pl. Chelsea elvert 280-at, negyedikek a bajnokságban, a City 140-et (úgy, hogy Haaland hivatalosan 60 ba került :^o ) és előzi őket az Arsenal, a Pool is 90-et és csak a gólkülönbségük miatt vannak a 8. és nem a 11. helyen, Juve tobb mint 100 milliót és 9. a bajnokságban, csak néhány top csapatot említve.

És 7 új játékos nem jelent azonnali, nagy mértékű javulást. Kell idő, hogy azokból csapat is legyen.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése