Carles Puyol

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.05.28. 16:48:49

MQuCsabi írta:Csak egy mondat erejéig menjünk már vissza a Roma meccs előttre. Szidja itt mindenki a játékosokat, de érdemes visszanézni, az eurobarcán mekkora volt a mellény ;)
Az nem nagy mellény, hogy egy kb 2x akkora költségvetésből dolgozó klub számára, a világ egyik legerősebb keretével, a világ legjobb játékosával kötelező feladat továbbjutni egy AS Román. 4-1 es odavágó után pedig pláne. Ilyen előny birtokában a szurkoló részéről nem nagyképűség az egyértelmű továbbjutás-t "elvárni", egy profi játékosnál viszont elfogadhatatlan az a mentalitás, amivel a fiaink kifutottak egy BL meccsre égetni a mezt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.28. 16:36:06

MQuCsabi írta:Csak egy mondat erejéig menjünk már vissza a Roma meccs előttre. Szidja itt mindenki a játékosokat, de érdemes visszanézni, az eurobarcán mekkora volt a mellény ;)
de ennek továbbra sincs semmi köze a kupához. nem a kupa miatt (=fáradtság) kaptunk ki a bl-ben
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.28. 16:31:47

Csak egy mondat erejéig menjünk már vissza a Roma meccs előttre. Szidja itt mindenki a játékosokat, de érdemes visszanézni, az eurobarcán mekkora volt a mellény ;)
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 16:26:58

Stalkyard írta:Külön vicces az évek óta tartó anti-formaidőzítésünk, amikor óraműpontossággal áprilisra esünk szét fejben, fizikailag, mindenhogy. Az addig kifogástalan védekezés április 1-től totál széthullik. Támadójáték mondjuk előtte se volt (idén).

Talán ezeket kéne mérlegelni, nem azt a pár kupameccset.
És egészen biztos, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz? Mert lehet, hogy tényleg nincs, de lehet, hogy van. Ha meg van, azt sosem fogjuk megtudni anélkül, hogy kipróbálnánk valami újat. A Napoli elleni beégés jövőre törvényszerű lesz, hiszen miért várnánk attól változást, hogy ugyanazt csináljuk, mint eddig?

Nem olyan kevés az a hat meccs amúgy így, hogy 6 héten keresztül heti két meccs van, amiből a hat kupameccsen szembejönnek a Valenciák, Atlético-k, Bilbaok és Sociedadok, akik vért isznak egytől-egyig, mivel szinte nincs más lehetőségük a kupán kívül nyerni valamit.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.05.28. 16:15:31

Nem a fáradtságra kell fogni a BL kudarcot.

1) Kis túlzással Decemberben megnyertük a ligát
2) A 2018-as naptári év arról szólt, hogy minden meccsen a lehető legkevesebb erőfeszítést tegyen a csapat
3) Konkrétan egy darab BL meccsünk se volt az idényben, ahol jól játszottunk. A Chelsea elleni visszavágón is beszorítottak a meccs nagy részében. A többi meccs minősíthetetlen játék.
4) A Róma ellen szimplán bele ...rtak az egészbe, akkora volt a mellény.

Külön vicces az évek óta tartó anti-formaidőzítésünk, amikor óraműpontossággal áprilisra esünk szét fejben, fizikailag, mindenhogy. Az addig kifogástalan védekezés április 1-től totál széthullik. Támadójáték mondjuk előtte se volt (idén).

Talán ezeket kéne mérlegelni, nem azt a pár kupameccset.

Aztán majd jövőre, mikor a negyeddöntőben valami Napoli aláz minket idegenben, majd jöhetnek megint ezek a körök. :D :D :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.28. 15:57:37

Alcantara írta:Végre valaki kimondta a Király kupával kapcsolatban az igazságot. Azon meg meg sem lepődöm, hogy éppen Puyol az, aki először jogos véleményt nyilvánít a Miki egér kupával kapcsolatban.
igaza van, most is amiatt a plusz 4 meccs miatt estünk ki a BL-ből :D hogy lehet ekkora lámaságot nyilatkozni?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.28. 15:36:14

Alcantara írta:Végre valaki kimondta a Király kupával kapcsolatban az igazságot. Azon meg meg sem lepődöm, hogy éppen Puyol az, aki először jogos véleményt nyilvánít a Miki egér kupával kapcsolatban.
A La Vanguardiának Puyol hosszabban is nyilatkozott a témában. A "kupások" ne nézzék meg. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.05.28. 07:41:11

Végre valaki kimondta a Király kupával kapcsolatban az igazságot. Azon meg meg sem lepődöm, hogy éppen Puyol az, aki először jogos véleményt nyilvánít a Miki egér kupával kapcsolatban.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.02.08. 16:11:19

Pocsa11 írta:Álljon eme komment margóján ez a videó az FC Barcelona lüktető szívéről és lelkéről
https://www.youtube.com/watch?v=53W3eYdEGgc" target="_blank
Láttam már korábban ezt a videót és idén vagyok 37 éves, de most is megkönnyeztem. Imádom ezt a palit.

https://photos.app.goo.gl/4lwjKbRSIfrtEXlI3" target="_blank

Legközelebb használd a szerkeszt gombot, és ne káromkodj.
Csak is Puyol
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.08. 05:14:01

Nincs olyan szezon hosszú-hosszú idejen, hogy egy kolléga írása ne jutna eszembe! Egyszer már bemásoltam és boncolgattuk is egy kicsit. De ez valahogy örök klasszikus marad számomra. Ahogy a Kapitány is!
Ritkán írok a fórumba, de most megteszem a Kapitány miatt. Ő egy letűnt kor utolsó mohikánja, egy kihalófélben lévő focistatípus, akit még a klub iránt érzett szeretete hajt. Emlékszem még kis taknyos voltam amikor bemutatkozott a felnőtt csapatban. Egyből megszerettem, mert dacára a kezdeti ügyetlenkedéseknek olyan tűzzel játszott,hogy csak ámultam tátott szájjal. Ő miatta kezdtem el komolyabban focizni, megnövesztettem a hajamat, és minden áron védő szerettem volna lenni, keményen edzettem, otthon addig gyakoroltam a becsúszásokat amíg a térdem helyén már csak egy véres massza éktelenkedett. Célomat el is értem a magam szintjén: középsuliban egy baráti társasággal alkottunk amatőr csapatot, és rendszeresen lejártunk a műfüves pályára focizni, ahol kihívóink is akadtak bőséggel. Ezek a meccsek szinte mini Bl-döntők voltak, akadt olyan nap, hogy 4 csapat is versengett egymással a pályán elődöntő-döntő rendszerben. És ott voltak a helyi nb1-es csapat ifijei is, akik presztizsből is meg akarták alázni a többi bagázst. Elvertük őket nagyon keményen, de nem azért mert jobb focisták voltunk (közel sem), hanem azért mert egymásért küzdöttünk, és döglöttünk meg a pályán. Sajnos a csapat szétszéledt középiskola után a szélrózsa minden irányába, csak a fakuló emlékek maradtak meg. De az a pár év örökre összekovácsolt minket, hiszen egy család voltunk, közös volt a cél, és mindenki szeme előtt ott lebegett egy példakép. Egyetemre kerülésem után egy másik csapatban találtam magam, akikkel az egyetemi bajnokságban játszottunk immár betonos pályán. Itt összeszedtem egy rakat sérülést (pl: kifordult és szilánkosra tört a lábfejem egy blokkolás után), és ezzel felhagytam a sport komolyabb űzésével. De a mentalitás amit a Kapitány hétről hétre bemutat nem csak a pályán ragadt rám, hanem az élet minden területén! Az az elszántság amivel a legsötétebb pillanatokban, amikor már mindenki feladja, még rádob egy lapáttal, és kihúzza a csapatot a gödörből egyszerűen lenyűgöző.. Sajnos a mai fiataloknál már nem látom ezt az összetartást, a hétvégi grundfoci kezd kiveszni a mindennapokból, pedig anno minden lakótelepnek megvolt a maga puyolja, r. carlosa, dinhoja, zidaneja. Ma már csak a fifázás megy sokuknál (tisztelet a kivételnek). Amondó vagyok, minden férfinak meg kell tapasztalni az élete során legalább egyszer, hogy milyen egy csapattal a közös célért küzdeni, és mindent beleadni! Ezekért az élményekért köszönettel tartozok Puyolnak, mert megtanított rá, hogy nincs vesztes helyzet, csak olyan, hogy nem ismered a kiutat belőle. Ezért ő a példaképem Édesapám mellett! Carles az egyszerű halandóban manifesztálódott klubszeretet, az örökké küzdeni akarás, és a meg nem alkuvás mintapéldája. Becsüljük meg, amíg köztünk jár az öreg, és emlékét őrizzük meg az utókornak! Egy angol nyelvű idézettel zárnám a hosszúra nyúlt hozzászólásomat: "As long as he lives, the heart of this army cannot be broken, he makes us all proud."
BEST
KOMMENT
EVER
!

Sokadjára szerkesztve: Álljon eme komment margóján ez a videó az FC Barcelona lüktető szívéről és lelkéről
https://www.youtube.com/watch?v=53W3eYdEGgc" target="_blank
Avatar
Gaizka
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.09.28. 10:05:20

2018.02.07. 22:59:47

Nero. írta:https://m.youtube.com/watch?v=GAYLa-cVXjQ

12 evesen ez volt a kedvenc focis videóm és akkoriban csak védőt akartam játszani pedig ügyes voltam elől :D Video második felénél azok a mentések a gólvonalról... :oops:

Én azon nevettem amikor melegítőbe ment el az UEFA díjátadora meg törülközőbe fogadta a királynét :D
Imádtam az öreget, hihetetlen személyiség volt a pályán. [-o<
Amikor tötymörgés volt a meccsen ,mindenki enervált volt, és néha elborult az agya és félpályáról felvezette egyedül a labdát... :D =D>
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.07. 22:20:56

https://m.youtube.com/watch?v=GAYLa-cVXjQ" target="_blank

12 evesen ez volt a kedvenc focis videóm és akkoriban csak védőt akartam játszani pedig ügyes voltam elől :D Video második felénél azok a mentések a gólvonalról... :oops:

Én azon nevettem amikor melegítőbe ment el az UEFA díjátadora meg törülközőbe fogadta a királynét :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.07. 21:40:22

Ha már délután szóba jött, ezen még mindig sírok :D

https://m.youtube.com/watch?v=8MWISUhX5Vc" target="_blank
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.21. 23:31:20

Deus írta:Kép

Az én szememben, még mindig ő a legnagyobb kapitány a foci történelemben.
Jajj de hiányzik ebből a megbolondult öltözőből. Azt hiszem Piquétől Neymaron át gyakorlatilag az osszes elkanászodott kisgyereket helyre rakná.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2017.07.21. 21:54:27

Kép

Az én szememben, még mindig ő a legnagyobb kapitány a foci történelemben.
KépKép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.21. 19:05:15

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0359053985

✌️️
Ilyenek kellenek, nem az Alves féle beugatások aki a mai napig Mourinho fóbiában szenved pedig mindenki túltette magát már hatszor azon a témán.
Alves a vezetőséget fikázta, részben szerintem jogosan is.

Puyol is tudtommal elköszönt inkább a klubtól 1-2 éve, és nem töltötte be a Bartoék által ajánlott posztot a vezetésben, gondolom nem véletlen.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2017.02.21. 18:59:05

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0359053985

✌️️
Ilyenek kellenek, nem az Alves féle beugatások aki a mai napig Mourinho fóbiában szenved pedig mindenki túltette magát már hatszor azon a témán.

Ha valaki hiányzik a csapat mellől, sikerben vagy épp a béka feneke alatt, akkor az Puyol. Nagyon bízok benne hogy idő kérdése és ott lesz valamilyen fontosabb beosztásban.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.21. 18:44:53

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0359053985" target="_blank

✌️️
Ilyenek kellenek, nem az Alves féle beugatások aki a mai napig Mourinho fóbiában szenved pedig mindenki túltette magát már hatszor azon a témán.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.09. 14:36:13

Az elmúlt időszakban biztos kiosztott volna egy pár nyakast a társaknak teljesen jogosan.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.09. 14:26:18

Puyol (ex-Barca): "I was travelling so missed the (yesterday's) match, but I do know that we have to let the referees work. In one course I took, there were 50 of us who couldn't agree on the decisions without replays. We must let them do their job."

Menynire hiányzik nekem az öreg mentalitása, el se tudom mondani.. :?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.27. 10:27:26

https://www.facebook.com/ifootballplane ... 262825102/" target="_blank

Mennyire elkéne most a csapatba.... :?

Remélem mihamarabb visszajön a klub kötelékébe, és a partvonalon túl, illetve az öltözőben helyre rakja az elkényelmesedett játékosokat.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.09.03. 23:06:11

Az apja szavai
When I went to Barcelona, he told me the only thing he could advise me was to give everything until the final day. If you come home because you can't help, here's the door, but if you come back home because you have not given everything, look for another place
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.19. 16:15:47

messideco írta:Capello: "A Barcának egy olyan kapitány hiányzik, amilyen Puyol volt"-totelcamp facebook.

Pár hónapja nyilatkozta az olasz edző, nagyon, de nagyon igaza van szvsz. :(
Az biztos, hogy sec-perc alatt helyre rakná a nagypofájú sztárokat. Nem véletlenül ragaszkodott annyira Enrique Xavihoz. Ráadásul Puyol vagy Xavi mindennél jobban tisztelték/tisztelik Enriquet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.04.19. 15:47:30

messideco írta:Capello: "A Barcának egy olyan kapitány hiányzik, amilyen Puyol volt"-totelcamp facebook.

Pár hónapja nyilatkozta az olasz edző, nagyon, de nagyon igaza van szvsz. :(
Ez egy az egyben igaz, mindenki tudja, amióta visszavonult, nem találta fel Capello a spanyol viaszt, de ez nem olyan, hogy 80 milláért veszünk valakit.
Lehet sírni-ríni utána, de ez az a faktor amit se pénzzel se akarattal nem lehet véghezvinni.
Forca Barca!!!!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.04.19. 14:57:16

messideco írta:Capello: "A Barcának egy olyan kapitány hiányzik, amilyen Puyol volt"-totelcamp facebook.

Pár hónapja nyilatkozta az olasz edző, nagyon, de nagyon igaza van szvsz. :(
Én most hamarabb visszasírom Eto'o-t meg Henke Larsson-t.

De Puyol az Puyol. Valaha volt legnagyobb Barca védő.
Válasz küldése