La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2008.04.06. 15:00:21

Viszont ha Milito olyan rossz formát mutat, mint mostanában, akkor egy Piqué szintű saját nevelésű, klubszerető játékos szerintem helyet tudna állni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Wa2x_
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.29. 10:05:49
Tartózkodási hely: NK

2008.04.06. 12:59:24

De ne igazoljuk vissza aki már 1x elment.. :?
Van Piqué szintű 20 másik védő... korban egyaránt.
Meg amúgy se padozna sztem, és nem venném ki miatta Militot..
Hinni akkor is, ha a tételt olykor csak hitünk bizonyítja, s küzdeni, bárha elégtételt csak a jövő ad álmainkra.
FCB> °Mes que un club.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.04.05. 19:16:47

Piqué-ről annyit, hogy bár nem láttam az összes barca meccset, de az utóbbi években, egyedül őrá emlékszem, mint védő, aki több párharcot nyert, mint veszített Messi ellen..... :roll:
Ez egy tavalyi meccs volt....érdemes rajta elgondolkozni
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.04.05. 18:57:12

Igen, épp ez, h a Muban alig játszik. Bár ha jól tudom Vidics lesérült a BL meccsen, most talán megmutathatja.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.04.05. 12:26:51

Pedig nem egy helyen olvastam, hogy a tavalyi Liga (egyik) legjobb védelme a Diogo - Piqué - Milito - :oops: négyes volt. A Zaragozából szinte kihagyhatatlan volt, a MU-ban jelenleg én sem bontanám meg a magabiztos Ferdinand - Vidic párost. Tehát amíg játszott, jól nyomta, most meg nem kap lehetőséget. Attól még nem rossz védő, és úgy tudom vkp-n is bevethető (nem mellesleg az Atleticó is meg akarja venni).
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2008.04.05. 12:11:21

LG írta:Én még a Piké gyereken nem vettem észre, h olyan hatalmas tehetség lenne.
Miért, hány meccset láttál tőle?
Meg egy középső védőnek nem nagyon kell kitűnnie, az a jó ha csöndben észrevétlenül végzi a dolgát. :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.04.05. 11:21:27

Én még a Piké gyereken nem vettem észre, h olyan hatalmas tehetség lenne.
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2008.04.04. 20:48:18

Mr. Master írta:
Atesz írta:Én azért örülnék annak, ha nem csak támadó posztra nevelnének ki klasszisokat a fiatalok közül.
Azért várom én már a klub új (talán egyszer) Puyol utód középső védőjét, vagy esetleg Sergi utódját stb. stb...

Azért mégiscsak jó dolog (számomra legalábbis) hazai játékosokat látni Barca mezben!!!
Fabregas, Merida, Pigue, egyik se nagyon támadó... Remélem Platini terve beválik és nem viszik végre el a játékosainkat!

Sajnos egyik sem játszik itt...
Kép
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2008.04.04. 20:46:16

Atesz írta:Én azért örülnék annak, ha nem csak támadó posztra nevelnének ki klasszisokat a fiatalok közül.
Azért várom én már a klub új (talán egyszer) Puyol utód középső védőjét, vagy esetleg Sergi utódját stb. stb...

Azért mégiscsak jó dolog (számomra legalábbis) hazai játékosokat látni Barca mezben!!!
Fabregas, Merida, Pigue, egyik se nagyon támadó... Remélem Platini terve beválik és nem viszik végre el a játékosainkat!
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
Atesz
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2005.12.26. 20:28:03
Tartózkodási hely: Budapest, Rákospalota
Kapcsolat:

2008.04.04. 20:35:40

Én azért örülnék annak, ha nem csak támadó posztra nevelnének ki klasszisokat a fiatalok közül.
Azért várom én már a klub új (talán egyszer) Puyol utód középső védőjét, vagy esetleg Sergi utódját stb. stb...

Azért mégiscsak jó dolog (számomra legalábbis) hazai játékosokat látni Barca mezben!!!
Kép
Oleger
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2008.01.29. 23:04:08
Tartózkodási hely: Budapest

2008.04.04. 18:30:32

Azt én aláírom, hogy Damia és Navarro nem überklasszisok, de hasznos tagjai lennének a védelemnek. Nézd meg a mostanit, egyrészt sokat hibáznak, másrészt pedig szerintem a fizikai és pszihés fáradtság miatt nem tudják ugyanazt nyújtani.

Nem a védelembe kellenek a klasszisok, hisz ott van nekünk Puyol, Marquez és Milito, hanem egy variációs lehetöség kellene, ami alapján pihentetni is lehetne embereket.

Pique pedig szerintem megbízható, jó védö lenne spanyolban, zaragozai kölcsöne idején nem lehetett kihagyni.
Hajrá Barca!
Avatar
Wa2x_
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.29. 10:05:49
Tartózkodási hely: NK

2008.03.27. 20:31:23

:D:D:D naja.. volt vmi kisgyerek (magyar), a tv-ben is mutatták, h leigazolta a Barca... :roll:
Talán majd 5 év múlva!:P
Hinni akkor is, ha a tételt olykor csak hitünk bizonyítja, s küzdeni, bárha elégtételt csak a jövő ad álmainkra.
FCB> °Mes que un club.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.03.27. 20:27:50

Wa2x_ írta:Lesznek itt tehetségek méég..:) bár ők még nagyon fiatalok, sok irányba fejlődhetnek, nehéz lenne véleményt mondani.
De örülnék ha Németh Krisztiánt a Liverpool B ből leigazolnák a Barca B-be 8) :lol: :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Wa2x_
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.29. 10:05:49
Tartózkodási hely: NK

2008.03.27. 20:19:53

Lesznek itt tehetségek méég..:) bár ők még nagyon fiatalok, sok irányba fejlődhetnek, nehéz lenne véleményt mondani.
Hinni akkor is, ha a tételt olykor csak hitünk bizonyítja, s küzdeni, bárha elégtételt csak a jövő ad álmainkra.
FCB> °Mes que un club.
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2008.03.26. 20:08:43

Nagyjából egyetértek Cooltiszo-val,a La Masia televan tehetséges fiatalokkal.Nem csak a Barca B-be,kisebb korosztályokra is érdemes odafigyelni.Ott is sok ügyes gyerek rohangál.Pl:José Carlos Terrón(védő :D ),Dennis Krol(vkp),Jonathan Dos Santos(kkp),és még lehetne sorolni.
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
Wa2x_
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.29. 10:05:49
Tartózkodási hely: NK

2008.03.26. 19:54:09

Maximálisan egyet értek!:) hajrá fiatalok!!
Hinni akkor is, ha a tételt olykor csak hitünk bizonyítja, s küzdeni, bárha elégtételt csak a jövő ad álmainkra.
FCB> °Mes que un club.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2008.03.26. 19:49:18

Személyes vélemény, de így látom: Iago Falqueból nem lesz nálunk stabil felnőttkerttag, majd megy vmi spanyol elsőosztályba. Ügyes gyerek, jó focista is lesz, de úgy látom, hiányzik belőle az a kraft ami kell egy gyereknek ahhoz, hogy ő a Barca támadószekciójába beférjen. Oda csak legtehetségesebbeknek van lehetősége(Messi korosztályos vb legjobb játékosa és gólkirálya, Dos Santos szintén 2 korosztályos vbn választották a 2. és 3. legjobb játékosnak, Bojan korosztályos eb gólkirály legjobb játékos, egy másikon elődöntőben és döntőben szerzett góljával győztek a spanyolok, vbn talán holtversenyben gólkirály, ha nincs kamu kiállítása az elődöntő hosszabításában, akkor sokkal több esélyük lett volna a spanyoloknak a döntőben). Szóval attól, h vki ügyes nem feltétlen nálunk lesz felnőtt játékos.
Pedrito és társai sose lesznek meghatározó kerettagok.
Marc Valiente is nagy kérdés, remélem őt nem szórakozzuk el. Középső védő, védekező kp(nemrég tele volt a spanyol sajtó, hogy Guardiola találta meg a saját utódját, mert berakta vkpnek és jól tolta a gyerek). Korosztályos válogatottakat végigjárta, általában Piqué mellett, szóval egy esélyt nálam megérdemelne, ezeken a posztokon könnyebb bekerülni a Barca keretébe.
Gai Assulinból lehet nagy játékos, engem annyira nem ragadott meg, bár ez nem jelent semmit, szépen halad felfelé. Én kisebb kaliberűnek tartom mint a 3 titánunkat(Messi, Krkic, Gio-jó játékos lesz ő is, idő kell neki, meg egy jobban futó csapat amiben lehet játszani), bár nagyon dícsérik kint.
Thiago Alcantara :engem nagyon megfogott a játéka, szép jövő előtt állhat, főleg, hogy már szinte hagyomány az ő posztján felkerülni egy fiatal játékosnak a felnőtt keretbe úgy 4-5 évente(Guardiola, Xavi, Iniesta).

B csapat helyzete: egy klub utánpótlását nem tükrözi a B csapat szereplése. A madridi B tavaly másodosztályú volt, mégse tudott egy fiatal se megragadni a felnőtteknél már hosszú évek óta(pedig vannak ügyes gyerekek, csak az is tény, hogy nem olyanok akikből világklasszisok lehetnek). A mi utánpótlásunk rendesen termeli a tehetségeket, de a legjobbak alig játszanak a Bben és már viszik is föl az Aba. Idén jó esélyük van feljutni, Guardiola nagyon jó munkát végez, de attól még nem könnyű úgy teljesíteni, hogy aki húzóember lehetne már viszik is följebb. Krkic fél évet, Dos 1 évet, Messi talán másfél évet húzott le a Bben, és mind szemtelenül fiatalon, még bőven a korosztály alatt.
Nagya90
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.07.10. 09:23:11

2008.03.26. 19:46:25

Kupameccseken és barátságos meccseken most is rendre megkapják a lehetőséget. Más meccsen pedig nem engedhetjük meg magunknak, hogy 15-16 éves srácok szaladgáljanak a csapatban. Ahogy már írta valaki, nem mindenki Bojan vagy Messi szinten focizik már nagyon fiatalon. Az a normális, ha valaki 18-19-20 évesen mutatkozik be, legalábbis szerintem. Persze ezalól kivételek az igazi gyöngyszemek, mint a két említett fiatal.

Crosas pedig a Lyonban sem kap sok szerepet. Mikor odakerült, egyből berakták a kezdőbe, de miután Bodmer visszakerült az eredeti helyére, alig jut lehetőséghez, mert Toulalan és Källström helye magabiztos. Legalábbis egy a francia bajnokságot ismerő ember ezt mondta róla. Csak kölcsönben van ott. Nyáron ha látnak benne valamit Txikiék, biztos visszajön. Én remélem, bár játszani sokat nem láttam. :)

Pedrito szerintem nem nagy durranás, talán egy PD közép/kiscsapatban biztos helyet harcolhat magának csatárposzton, de cáfoljon meg a teljesítményével..
Ne egy csapat ellen, hanem egy csapatért szurkolj, de ne csak örömben, hanem gondok közepette is tarts vele!
Avatar
Wa2x_
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.29. 10:05:49
Tartózkodási hely: NK

2008.03.26. 19:43:27

Sztem ő nem nagy szám, láttuk ugye játszani 10 perceket, meg láttam Barca B-ben, ügyes, de van 10 ilyen másik játékos. Ott a Barcában [auto_cenzúra] nem lehet, de nem egy Krkic...:)
Hinni akkor is, ha a tételt olykor csak hitünk bizonyítja, s küzdeni, bárha elégtételt csak a jövő ad álmainkra.
FCB> °Mes que un club.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2008.03.26. 19:24:33

privát vélemény! én jövőre fel-fel hívogatnám őket, aztán ha beválnának januártól rendesen felhoznám őket!

Pedrito-val, h állunk? 20 éves, aztán nem tom, h vele annyira számolnak-e.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Wa2x_
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2007.09.29. 10:05:49
Tartózkodási hely: NK

2008.03.26. 19:15:36

M.Riijkaard írta:Majd számolnak velük később, ha egyáltalán tényleg akkora durranások mint azt most beállítják. Krkic pedig egyedülálló, nem minden játékos olyan tehetséges akiről írnak kétszer meg tesznek fel videót a youtube-ra. És még neki is bőven van mit fejlődni. Egyébként még nem is láttad játszani Assulint, lehet, hogy Guddy még jobb egy 16 évesnél, bármennyire is utálod.

Krikc nagy tehetség, de érnie kell, így van. De ő sem ilyen tudással került a nagy csapatba... Assulin, Thiago, Iago szép jövő elött állnak... és sztem annyit mindenképp tenni kéne értük, h éljenek a kölcsönadás lehetőségével, vagy 1x-1x esetleges kupa vagy barátságos meccsen a nagycsapatban. Mert egy 4. osztályú Barca B nem biztos, h segít a fejlődésükben, felnőni az esetleg nagy csapatban való szerepléshez. Mindenesetre, több támogatást adnék nekik! dos Santosnak meg, mint rutinba, mint fizikumban érnie kell, de van jövője.
Hinni akkor is, ha a tételt olykor csak hitünk bizonyítja, s küzdeni, bárha elégtételt csak a jövő ad álmainkra.
FCB> °Mes que un club.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.03.26. 15:48:47

M.Riijkaard írta:Most hallotam hogy ez a Gai Assulin is egy csodagyerek ha tényleg az
akkor Rijkaardék miért nem számolnak vele hmm?Tudom hogy 16 éves
de ha ezt nézzük akkor Kríkics csak 1 évvel idősebb nála és a kezőben
játszik.Tehát én azt mondom hogyha tényleg vannak fiatal tehetséges
futtbalistáink akkor mire várnak még hiszen övéké a jövő sztem meg
érdemelnék hogy kipróbálnák őket és ha beválnának akkor nem volna
muszáj itt mindenkivel számolni mint:Gudhjonsen és mégegypár nehéztüzér. :lol: .
És nem volna muszáj máshonan igazolni játékosokat is méreg drágán sztem. :wink:
Majd számolnak velük később, ha egyáltalán tényleg akkora durranások mint azt most beállítják. Krkic pedig egyedülálló, nem minden játékos olyan tehetséges akiről írnak kétszer meg tesznek fel videót a youtube-ra. És még neki is bőven van mit fejlődni. Egyébként még nem is láttad játszani Assulint, lehet, hogy Guddy még jobb egy 16 évesnél, bármennyire is utálod.
Avatar
M.Riijkaard
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2008.03.05. 17:28:41

2008.03.26. 15:21:35

Most hallotam hogy ez a Gai Assulin is egy csodagyerek ha tényleg az
akkor Rijkaardék miért nem számolnak vele hmm?Tudom hogy 16 éves
de ha ezt nézzük akkor Kríkics csak 1 évvel idősebb nála és a kezőben
játszik.Tehát én azt mondom hogyha tényleg vannak fiatal tehetséges
futtbalistáink akkor mire várnak még hiszen övéké a jövő sztem meg
érdemelnék hogy kipróbálnák őket és ha beválnának akkor nem volna
muszáj itt mindenkivel számolni mint:Gudhjonsen és mégegypár nehéztüzér. :lol: .
És nem volna muszáj máshonan igazolni játékosokat is méreg drágán sztem. :wink:
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2008.03.25. 21:32:10

Figinho írta:Nem tudja valaki,hogy Toni Calvoval mi lett??
Az Aris Thessaloniki-be került.Ráadásul ingyen,mivel lejárt a szerződése.
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.03.25. 21:13:29

Figinho írta:Nem tudja valaki,hogy Toni Calvoval mi lett??
Toni Calvo-t tavaly augusztusban egy görög csapatnak (pontosan nemtudom, hogy melyiknek) adtuk el asszem végleg... :wink: Ő először csak kölcsönben volt nálunk az Albacete-től, aztán megvettük, majd eladtuk. De javítsatok ki ha tévednék...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése