La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.11. 16:50:30

bence0330 írta:
2024.03.11. 16:01:56
Mingueza nagyon meggyőző volt. Teljesen egy kategóriában emlegették őket Araujoval, amíg el nem csesztük az itteni karrierjét azzal, hogy kiraktuk a szélre. Hozzáteszem, szerintem nem rosszabb ott sem, mint Koundé. Sőt... Csak az egyik 50 misi, a másik meg 0, az egyiknek komoly fizuja van, a másiknak gondolom a fele is elég lett volna.
Xavi egyszer tette be középső védőnek, a Celta ellen (nem véletlen, hogy akarták...), a szezon egyik legbrutálisabb védőteljesítményét rakta le, itt is sokszor használták rá a "tanári" kifejezést, a fórumon. Aki nem emlékszik rá, javaslom, nézze meg, Araujot megszégyenítő, szezonrekord közel 35 km/h sprintek után durungolta le az ellenfeleket szabályosan, penge labdakihozatalok, stb. Messze a legjobbunk volt azon a meccsen. Garcia 1 év alatt nem mutatott annyit összesen. Azután több esélyt nem kapott. És ez csak egy meccs, amit korábban Araujoval ketten leműveltek még tapasztalatlanul is, nagy fejlődési potenciállal, amíg középen szerepelhetett, az kegyetlen volt, akkoriban volt, hogy Koeman alatt alig kaptunk gólt, amíg vissza nem tértek a sérült "nagyok". Őt előre lehetett tudni, hogy bajos elküldeni, számtalanszor bizonyította, mit tud, ráadásul az alapanyaga már eleve jó (liga leggyorsabb védője, magas, erős), szóval ha nem lett volna elég jó, akkor is ott lehetett látni benne a potenciált. Ráadásul nem ifi igazán, szóval nem is a 18 évesek táborát erősítette volna. Én állítom, hogy a kezdőbe is elég, de hogy cserének, az nem kérdés, és szerintem soha nem is volt, elég nagy egyetértésre emlékszem erre még az elküldésekor is.
Lehet, hogy máshogy látjuk a dolgot, de a sebessége egy dolog volt. Igazából a meccseken nem is volt feltűnő, mint például Araujonak. Meglepő is volt, amikor kijött erről egy stat. Viszont kellett akkor egy védő, mert a belső védelem magasan a leggyengébb csapatrészünk volt, Koundé pedig a liga egyik legjobbja volt a posztján, ezzel szerintem nem lehetett vitatkozni. És a szezon elején, huzamosabban posztján játszatva brutál teljesítményt hozott le. Az első 8 meccsen nem is veszített párbajt, egyszer sem tudtak elmenni mellette.
És az sem lehet véletlen, hogy még a Celtában is a Starfelt-Nunez a stabil páros. Ha annyira penge lenne nem áldoznák be a jobboson vagy eggyel feljebb. A tegnapi meccsen is pl. védőfeladatot kapott Viniciusra, támadásban alig-alig vett részt, de megállítani egyszer vagy kétszer tudta, nem véletlenül sárgázta be magát visszahúzásért amikor elment mellette. Mondjuk a helyében lekevertem volna egyet a brazilnak, amikor az megint elkezdte a balhét, de újra csak megúszta a pirosat. Az a baj, hogy rendszeresen engedik annak zéró IQ-s takonynak, hogy csinálja a fesztivált és addig nem is fogja abbahagyni, míg ezt nem torolják meg a bírók. A világ vicce, hogy eddig megúszott mindent 4 sárgával és az összes meccsét figyelembe véve sem kapott még pirosat.
De nagyon eltértem a témától. A tegnapi meccsre visszatérve Manquillo vagy Starfelt viszont rendre elkapta a brazilt.
(Az öngólig látta percet láttam, szóval utána lehetett más de Minguezat addig már lecserélték.)

És az hogy EG 1 éves teljesítményét lepipálta szerintem nem mérvadó. Ahányszor csak játszott Garcia szinte mindig az egyik leggyengébb teljesítményt nyújtotta csapatszinten. Egy kezemen meg tudom számolni hány jó meccse volt.
De ha itt tartunk EG is kicsit olyan mint Nico vagy Dest, ha utóbbiak nem is voltak olyan gyengék mint a spanyol. A Gironában kifejezetten magas színvonalon játszik, gyakorlatilag kirobbanthatatlan a csapatból, ha nem láttuk volna itt, akár egy 8-10 milliós áron is jó ötletnek tűnne. Ezért vagyok kicsit szkeptikus Aleix Garciával kapcsolatban is. Tavaly Romeu is a csapat húzóembere volt, kirobbanthatatlan kezdő, aztán itt látjuk mi lett vele. Habár AG egy 3-4 milliós barterban Romeu+Garciával nem olyan nagy kockázat.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.11. 16:01:56

Mingueza nagyon meggyőző volt. Teljesen egy kategóriában emlegették őket Araujoval, amíg el nem csesztük az itteni karrierjét azzal, hogy kiraktuk a szélre. Hozzáteszem, szerintem nem rosszabb ott sem, mint Koundé. Sőt... Csak az egyik 50 misi, a másik meg 0, az egyiknek komoly fizuja van, a másiknak gondolom a fele is elég lett volna.
Xavi egyszer tette be középső védőnek, a Celta ellen (nem véletlen, hogy akarták...), a szezon egyik legbrutálisabb védőteljesítményét rakta le, itt is sokszor használták rá a "tanári" kifejezést, a fórumon. Aki nem emlékszik rá, javaslom, nézze meg, Araujot megszégyenítő, szezonrekord közel 35 km/h sprintek után durungolta le az ellenfeleket szabályosan, penge labdakihozatalok, stb. Messze a legjobbunk volt azon a meccsen. Garcia 1 év alatt nem mutatott annyit összesen. Azután több esélyt nem kapott. És ez csak egy meccs, amit korábban Araujoval ketten leműveltek még tapasztalatlanul is, nagy fejlődési potenciállal, amíg középen szerepelhetett, az kegyetlen volt, akkoriban volt, hogy Koeman alatt alig kaptunk gólt, amíg vissza nem tértek a sérült "nagyok". Őt előre lehetett tudni, hogy bajos elküldeni, számtalanszor bizonyította, mit tud, ráadásul az alapanyaga már eleve jó (liga leggyorsabb védője, magas, erős), szóval ha nem lett volna elég jó, akkor is ott lehetett látni benne a potenciált. Ráadásul nem ifi igazán, szóval nem is a 18 évesek táborát erősítette volna. Én állítom, hogy a kezdőbe is elég, de hogy cserének, az nem kérdés, és szerintem soha nem is volt, elég nagy egyetértésre emlékszem erre még az elküldésekor is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.11. 15:53:03

LG írta:
2024.03.11. 14:10:16
Azért az is szélsőséges állapot lenne, ha csak ifisták alkotnák a csapatot. Az utóbbi időben szerencsére jönnek ki kiváló játékosok az akadémiáról, de attól most is vannak olyanok, akik a felnőtt csapatba hosszútávon nem elegendőek.

A felsorolt játékosok közül is többen ITT nem voltak meggyőzőek. Pl. Mingueza-t hiányolják most legtöbben, de nálunk a vége felé gyenge volt. Én sem ragaszkodtam volna hozzá. Az egy dolog, hogy az új csapatában jól teljesít, de ezt nem láthattuk előre, illetve nem is biztos, hogy itt is javult volna.
Minguezával egyetértek. Itt annyira azért nem volt meggyőző, hogy sírni kelljen utána. És ne felejtsük, hogy egy kiesés ellen küzdő Celtában játszik. Arra sem nagyon lehetett számítani, hogy a bal oldalunk egy szezonra kiesik, akkor pedig Cancelo mellett max. percei lettek voltak, középre pedig megvoltunk, sőt akkor Cubarsi senm biztos hogy feljött volna. De Koundé is simán lehozza azt a szintet. Én iránta annyira nem bánkódom és ha nem saját nevelés lenne nem hiszem, hogy bárki hiányolná.

És vannak még az utánpótlásban olyanok, akikre a jövőben lehet számítani. Bernal, Fayé, akik már bemutatkoztak Guiu, Fort, de említhetném Darvichot, akivel Marquez az utóbbi időben komolyan számol, rendsteresen kezdő, a Sestao ellen például már egész meccset kapott és tükörsimán MOM volt. Nem tudom ki nézte az utóbbi hetekben az Atletiuc meccseit, de szerintem így hogy megkapta a lehetőséget egy Fermin szintre már most jó lehet.
Félreértés ne essék nem azt mondom, hogy a fenti játékosok majd itt kezdőként megváltják a világot, vagy egy Wirtz lesz belőlük, de kis szerencsével ketten-hárman stabil tagjai lehetnek a felnőtteknek.
De sokan Cubarsít is magától értetődőnek veszik, hogy Xavi felhozta. Pedig 16 éves volt, nem is stabil kezdő az Atleticben, Fayé például pénzért érkezett, és már 9 millióért akarták vinni télen 19 évesen és ő tényleg kezdő volt, teszem hozzá nem alaptalanul, de mégis a kis srácot dobta be Xavi. (vagy éppen Mbackét komolyabb tapasztalattal)
Ahogy a gólfosó 22 éves Pau Victor helyett is a peremjátékos Guiu-t, amiből szerintem szintén jól jöttünk ki.
Vagy balszélsőnek Fortot valami kényszermegoldás (mondjuk Inigo) vagy Cancelo helyett. (pl. Bilbao kupában)

Szóval nem mondanám, hogy Xavi olyan egyértelmű döntéseket hozott, amihez hozzávehetjük, hogy Alba helyett Baldéból csinált kezdőt egyből, ami be is jött)-

Fayéra visszatérve, őt szintén meg kellene tartani, akkor pedig IM főleg mehet Isten hírével. Nagyon jó védő, a spanyolt kb. kétszer futja le 5 méteren, iszonyatosan jó a fejjátéka (már két fejesgólja is van) és szintén ballábas, már komolyabb tapasztalattal. Egy Koundé-Araujo-Christensen-Cubarsi-Fayé ötös hosszútávú minőségi megoldás .

De Darvichra is nagyon kíváncsi leszek a szezon hátralévő részében. Ha így kapja tovább a játékperceket, cseppet sem lepődnék meg ha idén ő is bemutatkozna a nagyoknál.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.03.11. 14:10:16

Azért az is szélsőséges állapot lenne, ha csak ifisták alkotnák a csapatot. Az utóbbi időben szerencsére jönnek ki kiváló játékosok az akadémiáról, de attól most is vannak olyanok, akik a felnőtt csapatba hosszútávon nem elegendőek.

A felsorolt játékosok közül is többen ITT nem voltak meggyőzőek. Pl. Mingueza-t hiányolják most legtöbben, de nálunk a vége felé gyenge volt. Én sem ragaszkodtam volna hozzá. Az egy dolog, hogy az új csapatában jól teljesít, de ezt nem láthattuk előre, illetve nem is biztos, hogy itt is javult volna.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.03.11. 07:22:09

Troym írta:
2024.03.10. 19:41:44
Kb 5/10 Xavi munkája ilyen aspektusban.
Korszakos tehetségeket (Yamal, Cubarsi) betenni kis rizikó, nem nagy.
A másik serpenyőben gondolom Mingueza, Trincao, Fati, Nico, Casado, JAraujo, Dest véleménye kicsit más lenne. Ha nem is lenne világklasszis mind, biztos vagyok benne, hogy velük lenne mélysége a csapatnak és nem kéne hetente olvasni a Xavi szimpatizánsoktól, hogy az egyetlen hiba a rövid keret. Egy jó pedagógia érzékkel megáldott edző közülük 2-3at beépített volna a csapatban tartalék / rotációs szinten.
Nem tudhatjuk, hogy a két Joao, Gündo, Inigo stb regisztrálásához mennyi távozó kellett, nem véletlen a szűk keret! És ki döntötte el, hogy hány embernek kell mennie?!
Lehet, csere lenne, de kevésbé lenne versenyképes a csapat... Ha választani kell Cancelo vagy 2-3 fiatal között, akkor eléggé egyértelmű a döntés, főleg, ha nincs JHV a keretben!
JAraujo kinek lett volna a cseréje? Fort-é, aki nyáron "még sehol sem volt"? Mennyit játszott volna csereként, hogyan fejlődött volna? Szezon kezdet előtt nem játszott egy percet sem Európai fociban. Most egy jó cserejátékos jöhet vissza.

Ez Abde-ről azt írják, nem annyira vált be, lehet eladja őt a Betis, Dest lehúzott olaszban egy full sikertelen szezont - azután hova rakták volna be a csapatba?
Fatinak nem árt(ott) egy kis (hozzáállás)frissítés...

És biztos a többieknél is ugyanígy megvan a pénzügyi/szakmai ok! Lehet, a pénzügyi okok voltak inkább a döntőek, de erősen kényszerpályán mozog a klub...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.11. 01:23:47

A Reál akadémiája nem olyan erős, mint a miénk, az ő játékuk nem megy végig az akadémián, ebben is más, plusz jelenleg nekik nagy szükségük nincs rá. Majd ha nekik is másfél milliárdos adósságuk lesz szűk ffp-vel, szűk kerettel, amiből 6-7-en sérültek, akkor lehet összehasonlítani a kettőt.

Szerintem ha már hasonlítgatni akarunk, a Liverpool és a Tottenham sokkal jobb példa. Komoly sérüléshullámaik voltak, és kb hasonló módon építgettek be fiatalokat, mint mi. Ennyit azért nem, de ekkora ganéban sem voltak.

Xavi első másfél évében közel 0 volt az integráció a fiatalok közül a részéről. De nem csak az ifiből vagy a B-ből, hanem a már fent lévők közül sem. Idei első fél évben is elég kevés, Yamal nyilván, és behozta Fermínt hozzá. Aztán valahol ősz vége körül egyszer elengedte ezt a dolgot, szerintem nem csak szükségből, hanem kicsit irányt is váltott, én legalábbis így érzem. Talán akkor, amikor eldöntötte, hogy év végén távozik, és inkább alapokat akar lefektetni.

Sajna az első másfél évébe esett az az időszak, mikor tényleg irgalmatlan mennyiségű minimum cserejátékost dobott ki igazából kipróbálás nélkül. Ennek egyrészt vannak hosszabb távú következményei, hogy ezek a játékosok már nincsenek itt, és nehéz is lesz visszacsábítani őket, ha akarjuk, helyettük meg hasonló kalibereket akarunk majd drágán hozni, hogy feltöltsük a keretet. Rövidtávú meg erre rákapcsolódva a 19 fős keret. Troym kb felsorolta őket, sajna ezzel teljesen egyetértek. Rossz nézni, mikor Riad meg Mingueza oktat minket a túloldalról, aztán kesergünk, hogy kiestünk a BL-ből, mert Garciát és Piquét kellett beállítani helyette. Hát, magunknak köszönhettük. És még a pénztől sem függött, ez a szomorú.

De mindegy, örülök, hogy most sokkal komolyabban veszi a fiatalokat, és nem csak már tutira bevált/rutinos játékost mer berakni. Úgy érzem, hogy mostanra beért jobban az érzéke is, amivel választ, rendre ülnek idén a döntései ezen a téren. Kizártnak tartom, hogy mai fejjel ugyanazokat a döntéseket hozza meg, mint 1-2 éve, tuti adott volna lehetőséget az elküldötteknek, ha nem is mindnek, és a mai napig itt lenne közülük 1-2 legalább.

Persze ez mind benne volt a pakliban, amikor egy szinte 0 km-es edzőt hoztunk annál is hamarabb, mint ahogy ő akarta, mindezt a világ legnagyobb elvárásai közé. Valahol megértem, miért nem mert kísérletezni. Kibicként könnyen dumálok a kanapéról, ha bedobnak így a mélyvízbe, lehet hasonlóan gondolkodnék én is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.11. 01:01:30

Deluigi írta:
2024.03.10. 20:13:56

latjuk a realnal is hogy epitik be a fiatal tehetsegeket, a torok lehet ha megy kolcsonbe

pedig ott tenyleg a jo pedagogiai erzekerol hires az edzo

edit: na, mire beirtam, berakta az oreg es lott is egy golt a fiu :D
Nem érdekel a Reál, arra is biztos vannak fórumok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2024.03.11. 07:37:04-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.03.10. 20:13:56

Troym írta:
2024.03.10. 19:41:44
Egy jó pedagógia érzékkel megáldott edző közülük 2-3at beépített volna a csapatban tartalék / rotációs szinten.
latjuk a realnal is hogy epitik be a fiatal tehetsegeket, a torok lehet ha megy kolcsonbe

pedig ott tenyleg a jo pedagogiai erzekerol hires az edzo

edit: na, mire beirtam, berakta az oreg es lott is egy golt a fiu :D
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.10. 19:41:44

Kb 5/10 Xavi munkája ilyen aspektusban.
Korszakos tehetségeket (Yamal, Cubarsi) betenni kis rizikó, nem nagy.
A másik serpenyőben gondolom Mingueza, Trincao, Fati, Nico, Casado, JAraujo, Dest véleménye kicsit más lenne. Ha nem is lenne világklasszis mind, biztos vagyok benne, hogy velük lenne mélysége a csapatnak és nem kéne hetente olvasni a Xavi szimpatizánsoktól, hogy az egyetlen hiba a rövid keret. Egy jó pedagógia érzékkel megáldott edző közülük 2-3at beépített volna a csapatban tartalék / rotációs szinten.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.03.10. 19:19:03

bunga írta:
2024.03.10. 12:09:28
Xavi szinte hibátlanul emelte ki az igazán ígéretesebbeket a La Masiaból.
Itt egy picit időben visszalépnék.
Sajnos ezt úgy "kell" kommentáljam, hogy valójában egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ez a "kiemelési terv" eredetileg komoly része lett volna a mester projektjének.
Alonso, Roberto, Inigo, Romeu vonal (kezdetektől eredetileg Busi köré épülő csapat) számomra egyáltalán nem a jövőt célzó projektre utalt.

Lehet rosszindulatú véleménynek minősíteni a fentieket, de szerintem a sodródás és a körülmények nagyon fontos szerepet játszottak abban, hogy ma kiket láthatunk a pályán.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.03.10. 12:09:28

Xavi szinte hibátlanul emelte ki az igazán ígéretesebbeket a La Masiaból. Ezért mielőtt végetér a szerződése véleményt kellene kérni tőle a még fiatalabbakról, hogy segítsen a klubnak a jó és az igazán jó játékosok megkülönböztetésében.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.09. 17:07:51

Amúgy megy a kicsik meccse a Sestao River ellen.
2:0 Pau Victor és Fayé góljával.

https://www.youtube.com/watch?v=9vqh2PCkDSQ
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.08. 16:25:49

Araujo nem játszhat, ezért Mikayil Faye is bekerült a mai keretbe. Unai Hernandez és Casadó is ott lesz a padon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.05. 12:37:42

brazilfan írta:
2024.03.05. 10:29:40
fcjoc írta:
2024.03.05. 10:04:24
Illetve aki még nagyot megy az utóbbi időben, és kevés szó esik róla az Unai Hernandez, aki 22 meccsen 5 gólnál és 4 gólpassznál jár.
És ő már 19 éves, az életkora miatt sem kéne túl sokáig várni vele. De nem vagyok benne biztos, hogy együtt szokott edzeni a nagyokkal, talán csak néhány edzésen vehetett részt. Eddig egyetlen felnőttmeccsen játszott, december végén a Club America ellen.
Darvich rendszeresen az A-csapattal edz, de aki biztos fent lesz és jó esélye van a játékra szerintem mindenképpen Casádó. Már felépült a sérüléséből. A német az utóbbi időben nagyon meglódult Pau Prim érdekes választás, bár elég "Xavi-féle" megoldás, ő nem csak az U19-es kerethez tartozik, de ott is játszik rendszeresen, az Atletic-ben csak néhányszor kapott perceket, ilyesmi volt Guiu is és félig-meddig Cubarsí is. De Bernal is folyamatosan edz a nagyokkal, bár ő még mindig csak 16,nem biztos egy újabb ennyire fiatalt szerencsés bedobni.

Hernandez tipikus tkp, sőt inkább szélső, mint középpályás, nem véletlenül ilyen gólerős,hasonló, mint Dani Rodriguez, akit viszont jó ideje kinézett Xavi csak sajnos ő is sérüléssel küszködik, ahogy Garrido is, aki jó eséllyel szintén szerepet kaphat. Szegényt nagyon sajnáltam, beáll egy sérülés után és 7 perc múlva újra le kell cserélni, több hónapra kiesett.

Szerintem Casadó, Darvich, Prim/Bernal lehetnek azok akik szerepet kaphatnak a nagyoknál.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.05. 10:29:40

fcjoc írta:
2024.03.05. 10:04:24
Illetve aki még nagyot megy az utóbbi időben, és kevés szó esik róla az Unai Hernandez, aki 22 meccsen 5 gólnál és 4 gólpassznál jár.
És ő már 19 éves, az életkora miatt sem kéne túl sokáig várni vele. De nem vagyok benne biztos, hogy együtt szokott edzeni a nagyokkal, talán csak néhány edzésen vehetett részt. Eddig egyetlen felnőttmeccsen játszott, december végén a Club America ellen.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.03.05. 10:07:19

Bernal-al mi a helyzet? Őt tartják még nagyon nagy ígéretnek.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2173
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2024.03.05. 10:04:24

Talán Gerard Romero-nál láttam, hogy a Xavi a Mallorca elleni meccsre felhívhatja Noah Darwichot és Pau Primet is, aminek én szvsz nagyon örülnék, előbbinek kifejezetten.

Illetve aki még nagyot megy az utóbbi időben, és kevés szó esik róla az Unai Hernandez, aki 22 meccsen 5 gólnál és 4 gólpassznál jár.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.03. 17:03:07

Sajnos a pálya minősége meggátolja a folyamatos játékot, passzolni sem nagyon tudnak, felhőszakadás lehetett a meccs előtt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.03. 16:15:45

Ha valaki nézni akarja a kicsik meccsét:

https://www.youtube.com/watch?v=VQJ4vQmRwoA

Elég kaotikus meccs, bokáig vízben játszanak.

Talán ez jobb:
https://www.youtube.com/watch?v=alKyo7CffaU
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.01. 20:16:01

FcBarcelona1 írta:
2024.03.01. 18:38:27
Chino írta:
2024.03.01. 16:12:39
Nekik jó része már több mint 10 éve volt itt. MT nem is volt itt, Kubonak az EU-s helyek miatt kellett távozni, Simonsnak nem volt szerződése, nem lehetett itt tartani, kötve hiszem, hogy vissza akart volna jönni, ha már jó fizetésért elment, Olmo is 15 évesen ment el, Fatival tudjuk mi lett, de még mindig a miénk. Thiagot elvitte magával Pep, Grimaldo nem szépen távozott. A többiek többnyire még itt vannak vagy épp kölcsönben.

Kubot kétlem hogy eladta volna nekünk a Real, itt volt Balde, Grimaldonak nem lett volna két euro a fizetése, Xavi S.-t elhozni a PSG-től érdekes lett volna, de a Lipcsében kölcsönben fix. helye van.

Puigot én is sajnálom, de hogy három edzőnek sem kellett, úgyhogy lehet, hogy van valami oka a távozásásnak.
www.mundodeportivo.com/us/en/soccer/202 ... ffacet=amp
MT 2006-2008-ig volt az akadémia játékosa.
Kubonak a 18 éven aluliak ak szerződéskötés-büntetés miatt kellett távoznia. Apróért nem hoztuk vissza, ahogy Xavi Simonsnak sem adtunk aprót, az akadémia legnagyobb tehetségének, amikor 100 milliók röpködtek játékosokra és fizetésekre. Lejárt a PSG-nél a szerződése, akkor akarta Jordi visszahozni a hírek szerint. Grimaldo esetében, ingyen volt, hoztuk Cancelot, akiért idén ki kellene fizetni (25 millió?), azután játszhat bal szélen, Balde helyén, aki nagyon rossz szezonon van túl. Ingyen Balde előtt is játszhtott volna akár Felix helyett. Pedig kedvelem Cancelot és Felixet is.
Ha sportszakmai szempontokat nem is nézzük, ingyen érkezhettek volna 200+ milliós (jelenlegi) értékű játékosok. Érdemes megnézni az idei teljesítményüket.
Remélem magunk mögött tudjuk ezt a sötét időszakot a La Masia szempontjából, és több lehetőséget fognak kapni a fiatalok a padozó zsoldosok helyett.
Thuramot nem tudtam, de az hogy 9-10 évesen itt töltött két évet ilyen szempontból még nem releváns.
Kubo visszatérhetett volna, de volt még egy japán játékos (ha agyonütsz se jut eszembe a neve) és helyek miatt nem lehettek együtt a keretben, így egyiküknek mennie kellett, így került a Real utánpótlásába.
XS PSV-hez opcióval kerülhetett, ezért is tudta a PSG apróért visszavenni egy év múlva.
Grimaldo már csak az FFP miatt sem fért volna bele a keretbe Canceloval ellentétben, plusz Balde legalább akkoraa szezont ment mint Grimaldo a Benficában és a portugál nem bal hátvédnek jött, nem oda kerestünk embert. Amikor pedig anno elment komoly balhé között távozott a klubtól. A portugálért nem KELL fizetni, hanem egy hosszú ideje tartó hiányposztra hozhatunk egy klasszist, minőségéhez képest apróért.
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.01. 18:38:27

Chino írta:
2024.03.01. 16:12:39
Nekik jó része már több mint 10 éve volt itt. MT nem is volt itt, Kubonak az EU-s helyek miatt kellett távozni, Simonsnak nem volt szerződése, nem lehetett itt tartani, kötve hiszem, hogy vissza akart volna jönni, ha már jó fizetésért elment, Olmo is 15 évesen ment el, Fatival tudjuk mi lett, de még mindig a miénk. Thiagot elvitte magával Pep, Grimaldo nem szépen távozott. A többiek többnyire még itt vannak vagy épp kölcsönben.

Kubot kétlem hogy eladta volna nekünk a Real, itt volt Balde, Grimaldonak nem lett volna két euro a fizetése, Xavi S.-t elhozni a PSG-től érdekes lett volna, de a Lipcsében kölcsönben fix. helye van.

Puigot én is sajnálom, de hogy három edzőnek sem kellett, úgyhogy lehet, hogy van valami oka a távozásásnak.
www.mundodeportivo.com/us/en/soccer/202 ... ffacet=amp
MT 2006-2008-ig volt az akadémia játékosa.
Kubonak a 18 éven aluliak ak szerződéskötés-büntetés miatt kellett távoznia. Apróért nem hoztuk vissza, ahogy Xavi Simonsnak sem adtunk aprót, az akadémia legnagyobb tehetségének, amikor 100 milliók röpködtek játékosokra és fizetésekre. Lejárt a PSG-nél a szerződése, akkor akarta Jordi visszahozni a hírek szerint. Grimaldo esetében, ingyen volt, hoztuk Cancelot, akiért idén ki kellene fizetni (25 millió?), azután játszhat bal szélen, Balde helyén, aki nagyon rossz szezonon van túl. Ingyen Balde előtt is játszhtott volna akár Felix helyett. Pedig kedvelem Cancelot és Felixet is.
Ha sportszakmai szempontokat nem is nézzük, ingyen érkezhettek volna 200+ milliós (jelenlegi) értékű játékosok. Érdemes megnézni az idei teljesítményüket.
Remélem magunk mögött tudjuk ezt a sötét időszakot a La Masia szempontjából, és több lehetőséget fognak kapni a fiatalok a padozó zsoldosok helyett.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.01. 16:12:39

FcBarcelona1 írta:
2024.03.01. 15:41:02
Mondjuk ha azt is nézzük, aki a La Masian megfordult
Onana/Pena
Arnau/Mingueza-Araujo/Marmol-Cubarsi/Riad-Grimaldo/Balde
Gavi/Thiago
Xavi Simons/Puig-Olmo/Pedri(ő kakukktojás)
Yamal/Kubo-Icardi/Guiu-Marcus Thuram/Fati
Most felállhatnánk így is.
Nyáron ingyen lehetett volna hozni Thuramot és Grimaldot. Simonst Jordi Cruyyf vissza akarta hozni ingyen, Kubo jöhetett volna apróért pár éve.
Xavi Simonst, Kubot és Grimaldot visszahoznám bármi áron, el lehetne adni felőlem sok mindenkit.
Nekik jó része már több mint 10 éve volt itt. MT nem is volt itt, Kubonak az EU-s helyek miatt kellett távozni, Simonsnak nem volt szerződése, nem lehetett itt tartani, kötve hiszem, hogy vissza akart volna jönni, ha már jó fizetésért elment, Olmo is 15 évesen ment el, Fatival tudjuk mi lett, de még mindig a miénk. Thiagot elvitte magával Pep, Grimaldo nem szépen távozott. A többiek többnyire még itt vannak vagy épp kölcsönben.

Kubot kétlem hogy eladta volna nekünk a Real, itt volt Balde, Grimaldonak nem lett volna két euro a fizetése, Xavi S.-t elhozni a PSG-től érdekes lett volna, de a Lipcsében kölcsönben fix. helye van.

Puigot én is sajnálom, de hogy három edzőnek sem kellett, úgyhogy lehet, hogy van valami oka a távozásásnak.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.01. 16:03:15

FcBarcelona1 írta:
2024.03.01. 15:41:02
Mondjuk ha azt is nézzük, aki a La Masian megfordult
Onana/Pena
Arnau/Mingueza-Araujo/Marmol-Cubarsi/Riad-Grimaldo/Balde
Gavi/Thiago
Xavi Simons/Puig-Olmo/Pedri(ő kakukktojás)
Yamal/Kubo-Icardi/Guiu-Marcus Thuram/Fati
Most felállhatnánk így is.
Nyáron ingyen lehetett volna hozni Thuramot és Grimaldot. Simonst Jordi Cruyyf vissza akarta hozni ingyen, Kubo jöhetett volna apróért pár éve.
Xavi Simonst, Kubot és Grimaldot visszahoznám bármi áron, el lehetne adni felőlem sok mindenkit.
A 3-2-3-2 egy nagyon jó hadrend, most én is ezt nyomatnám. Xavit eleve dícsérem, hogy meglépte a 3 védős és a két mélységi középpályásos felállást. A christensenes cikk az oldalon szerintem teljesen igaz, ez az egyik oka annak, hogy a Villarreal elleni 3-5 után javultak az eredményeink. Most viszont inkább 3-2-4-1-et játszunk, ami nem annyira gólerős, én inkább a két csatáros rendszert próbálnám meg. Kisebb csapatok ellen mindenképpen.

A fenti csapat egész jó, kérdés, hogy kik lennének a tartalékok. Nagyon fontos szerzemény volt Gündogan, Cancelo, tavaly Lewandowski (igazából most is ő a leggólerősebb), Christensen stb. Kellenek a külső szerzemények, a nagy vételek is. Velük sokkal erősebb a csapat, mint ez a fenti. Ha az üzenet az, hogy emellett értelmetlenül mondtunk le emberekről, azzal egyetértek. Riadot sem volt értelme kölcsönadni, most vehetjük vissza, miközben lett volna itt játéklehetőség. De a szerzeményekre is nagy szükség van, mert például Pena kezdő kapusnak nagyon meredek lenne (szerintem még tartaléknak is kevés), és Gavi helyett is inkább egy Kimmich-et látnék a csapatban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2024.03.01. 16:14:50-kor.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.01. 15:41:02

Mondjuk ha azt is nézzük, aki a La Masian megfordult
Onana/Pena
Arnau/Mingueza-Araujo/Marmol-Cubarsi/Riad-Grimaldo/Balde
Gavi/Thiago
Xavi Simons/Puig-Olmo/Pedri(ő kakukktojás)
Yamal/Kubo-Icardi/Guiu-Marcus Thuram/Fati
Most felállhatnánk így is.
Nyáron ingyen lehetett volna hozni Thuramot és Grimaldot. Simonst Jordi Cruyyf vissza akarta hozni ingyen, Kubo jöhetett volna apróért pár éve.
Xavi Simonst, Kubot és Grimaldot visszahoznám bármi áron, el lehetne adni felőlem sok mindenkit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.29. 14:36:45

bunga írta:
2024.02.29. 12:34:41
bence0330 írta:
2024.02.29. 08:47:21


10+ évig meg nem kellett. Én attól tartok, hogy több Cubarsi és Fort tűnt el a süllyesztőben.
Azt már biztosan lehet tudni, hogy abból a 10 évből egyetlen La Masia növendékből se lesz nemzetközi klasszis. A mostani tizenévesek közül talán igen, de biztosat csak évek múlva lehet mondani. Yamal és Cubarsi olyan éretten focizik, hogy esetükben nem csupán előre hozott tehetségről lehet csak beszélni. De velük is történhet olyan (sérülés vagy életvitel), ami miatt nem váltják be az ígéretet.
A csapat elég furcsán kezeli az utánpótlás kérdését. Pont akkor, amikor amúgyis sok tehetség cseperedik a csapatban, sok 20 éven alulit próbálnak leigazolni, közülük nem keveseket sikerül is. Roque az első csapat tagja, Darvich és mások a B-é.Ráadásul a B-ben két olyan játékos is van, akiket egy évre vettek kölcsön, de egyszer sem játszottak az első csapatban: Mbacke és Pau Victor. Így most méginkább fenyeget a kótyavetye.
Én ebben azért kételkedem. Elég mondjuk azt megnézni, hogy a jelenlegi Atleticből a húzónevek közül ki az aki évek óta ott van, de kb. ugyanazt a szintet képviseli és kik azok, akik most mutatkoztak be és milyen képességűek. Igazából nem is az Atletic neveli ki jelenleg a játékosokat, hanem az U19-es korosztály, akikben látszik a tehetség. Abból is le lehet szűrni, hogy most mennyi játékost és kiket ad az utánpótlás a korosztályos, de még a felnőtt válogatottaknak és milyen idősen. Ebből a szempontból is voltak persze korábban (mondjuk az utóbbi öt évben) játékosok, Alena, Orellana, Moriba, Barbera, Riad, ..., akik akkoriban ott voltak és elmentek innen, de ők sem annyira egy korosztály, többen huszonévesek és nagy karriert (eddig) nem futottak be. Akik viszont tényleg húzónevei voltak ezeknek a válogatottaknak többnyire itt vannak. Vagy ez a spanyol U17-es korosztály, ami egy erős válogatott, ott vannak/voltak (már feljebb léptek) Guiu, Prim, Bernal, Yamal, Cubarsí, Fort a kezdőben. Feljebb már nem nagyon vannak, egyedül talán Garrido az, aki még ebbe a korosztályba tartozhat, illetve Valléról nem tudunk sokat.
Nem véletlen, hogy az Atleticből nem a 19-20+ -os játékosok jöttek fel. Ha kényszer is volt, logikusabb lett őket felhozni vagy nekik bizalmat szavazni, de mégsem őket választotta Xavi, aminek biztosan oka van. Pl.: Guiu helyett, Pau Victor, Cubarsí helyett Mbacké/Fayé stb.
Egyértelmű, hogy nem lesz mindenkiből egy Xavi/Iniesta/Piqué-féle stabil játékos, de ha mondjuk a fenti hatosból 3-4 beválik már hatalmasat lépünk előre. Ezeknek a játékosoknak legalább a fele egy spanyol középcspatban simán kezdő lehetne, míg a korábbiak max. 20+ évesen érhették ezt el.

Nyilván csak az én véleményem, de viszonylag régóta követem a B-csapatot (nyilván korábban ehhez korlátozottabb lehetőség volt) de szemre is látszik, hogy bennük mennyivel több van, mint a korábbi hasonló korosztályban.

Mbackét mondjuk annyira nem venném ide, nála Fayé is sokkal jobb, labdabiztosabb, az egy egy elleni párharcban nagyon erős, a lábait meg úgy tudja szedni, mint Araujo. Nem véletlenül jönnek a 8-10 milliós ajánlatok érte a franciáktól.
A középső védőket tekintve Tarinban volt még komoly potenciál, illetve akiben még mindig nagyon bízom az Arnau Pradas. Szerintem baromi ügyes a srác csak kicsit meg kellene használni egy kicsit a jobb lábát. Marquezék egyelőre Dani Rodrigeuzt preferálják.

Egy kicsit más téma de szerintem idevág, hogy erősen nézelődünk Mastantuono iránt. Egy 16 éves argentín támadó középpályás, már többször is játszott a River felnőtt csapatában. 2025-ig van szerződése, de az erős rdeklődés miatt meg akarják hosszabbítani és kicsit leláncolni, de lehet hogy olcsón meg lehet szerezni. Csak videokat láttam róla de nem tűnik ügyetlennek.

https://www.youtube.com/watch?v=PYa9B7-QbLM

Itt a felnőtt debütálása:

https://www.youtube.com/watch?v=O9ux1zDGndc

Megjegyzés: 14 évesen mutatkozott be az Argentin U17-es válogatottban, most már az U20-as keret tagja
Forca Barca!!!!
Válasz küldése