La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
kuchlog25
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.07.12. 08:10:24

2022.07.12. 08:12:21

A Golden boy témához pedig lehet, hogy csak a szimpátia miatt, de nálam megint Pedri vinné. A tavalyi teljesítményét (amiért megkapta a díjat) sikerült idén felülmúlnia. Csak sajnos többet volt sérült idén, de Araujo-val nálam a szezon játékosa így is. hellodear.in

teatv.ltd
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kuchlog25 2022.07.13. 20:38:05-kor.
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.07.03. 13:11:29

bunga írta:
2022.07.03. 11:40:05
Elküldtek egy csapatra való La Masia nevelést. Ezt nem lehet nem úgy olvasni, mint a kiválasztási módszer és a nevelés kritikáját. Erről azonban egy szót se hallunk. Márpedig tisztázott elvek nélkül aligha lesz látható változás.
Azért ezt gondold át kicsit jobban.
Évente kitermel a La Masia 10-20 játékost. Elég nyilvánvaló, hogy ennyien nem kerülhetnek fel a B-be, onnan meg a nagycsapathoz.
Teljesen normális, hogy 8-12-14 éves játékos tehetséges, aztán kiderül, hogy nem tud szintet lépni. Ez nagyjából minden sportban így van.
Van egy nagy merítés induláskor, ami folyamatosan morzsolódik, közben is csatlakoznak páran és jó esetben 2-3 évente van egy kimagasló játékos és 10-15 aki első osztályig eljut, de mondjuk egy Getafe szintjén.
Most egy 5-6 év alatt van Gavi, Fati, Puig, Balde, Collado, Nico, Mingueza, Garcia, Moriba, Simmons nem nevezhető kudarcnak, akkor sem ha az utóbbi kettő rossz döntést hozott.
Olyanok is vannak, akik sajnos nem a Barcában futják ki magukat, lásd Dani Olmo, Cucurella.
Szóval nyilván nem Messiket, Iniestákat, Xavikat dobnak piacra minden évben, és nyilván lehetne jobban is csinálni, de azért nem is tragédia.
És éppen az elmúlt 3-4 évben kezd a La Masia visszatérni a helyes útra.
MOndjuk Barjuán egy óriási hiba volt, reméljük ezt most sikerül korrigálni.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2022.07.03. 11:40:05

Elküldtek egy csapatra való La Masia nevelést. Ezt nem lehet nem úgy olvasni, mint a kiválasztási módszer és a nevelés kritikáját. Erről azonban egy szót se hallunk. Márpedig tisztázott elvek nélkül aligha lesz látható változás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.01. 15:46:27

Jack Napier írta:
2022.07.01. 15:07:14
Chino írta:
2022.06.29. 12:50:41

Amúgy tudja valaki, hogy a kiscsapatot miért keresztelték vissza Atlètic-nek?
Ha azóta nem találtad volna meg az indoklást máshol:)

Barça Atlètic was the official name of the subsidiary team back in 1970 when it was founded. In 1990, it was renamed Barcelona B and later in 2008, Joan Laporta changed it back to Barça Atlètic. A few years later, Sandro Rosell changed it back to Barcelona B.

>FOOTYHEADLINES

(Röviden tömören a RoSell papa megváltoztatta anno B-re... Most Laporta Bácsi visszakereszteli Atléticre.)
Azt tudom, hogy hogyan változtak a nevek, csak úgy emlékszem legutóbb "hivatalos/jogi" okai voltak. Már nem emlékszem pontosan mi volt, de valami hasonló dereng, nem jókedvükben keresztelték át.
Persze lehet, hogy én tudom rosszul és ez amolyan fricska volt volt Laporta és Rosell között. Akkor már nem voltak olyan puszipajtások.
Forca Barca!!!!
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.07.01. 15:07:14

Chino írta:
2022.06.29. 12:50:41

Amúgy tudja valaki, hogy a kiscsapatot miért keresztelték vissza Atlètic-nek?
Ha azóta nem találtad volna meg az indoklást máshol:)

Barça Atlètic was the official name of the subsidiary team back in 1970 when it was founded. In 1990, it was renamed Barcelona B and later in 2008, Joan Laporta changed it back to Barça Atlètic. A few years later, Sandro Rosell changed it back to Barcelona B.

>FOOTYHEADLINES

(Röviden tömören a RoSell papa megváltoztatta anno B-re... Most Laporta Bácsi visszakereszteli Atléticre.)
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.06.29. 13:28:57

Varatrix írta:
2022.06.29. 11:00:15
Xavi Simons hivatlaosan is a PSV játékosa. Úgy tűnik neki sem volt okos döntés a PSG-be való igazolás. (De valahogy sosem volt szimptaikus a kissrác.)
Ebben volt valami utolsó pillanatos csavar, mert a "here we go" még arról szólt, hogy PSG hosszabbítás és így PSV kölcsön... Aztán egyszercsak PSV véglegesen... :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.29. 12:50:41

Jack Napier írta:
2022.06.29. 08:06:15
Azt írják, hogy Rafa Marquez kapta meg a Barca B-nél a menedzseri posztot!

Kiváncsi leszek rá, ideje lenne mostmár a kicsiknek is egy jó szezont hozni...
Mondjuk ez úgy, hogy a nagycsapatnál a Perriert is lassan csapvízre kell cserélni nyílván nem lesz egyszerű, mert ha csak "összekukázott" igazolásokra fogja futni a nyáron akkor megint sok tinédzser tehetséget fel kell majd hozni az új szezonban gondolom.
Igazából nem mondanám, hogy rossz szezont, hozt hoztak volna a kicsik. Tavaly hajszál híja, volt, hogy nem kerültek fel a másodosztályba, gyakoratilag egy tizenegyespárbajon múlt.
Idén volt egy rossz szériájuk, de még így is 3 pont hiányzott a selejtezős helytől. Ráadásul elment Manaj, aki leginkább húzta a csapatot, Orellana szinte végig sérült volt, Konradnak is szevasz volt, Abde és Akhomach nagyon sokszor a nagyoknál volt, Gavi és Nico, akik a legfontosabbak lehettek volna teljesen kimaradtak, és akkor Moribáról ne is beszéljünk.
Igazából az a november-február között tartó másfél-két hónap csukta be az ajtót, ha az egy kicsivel izmosabb lett volna, akár dobogó is lehetett volna belőle. Nem véletlenül inogott a pad Sergi alatt. De legalább a Castillát megelőztük.

Van két játékos aki minden bizonnyal feljön a B-be, Arnau Casas, ő egy középső védő, nemrég töltötte be a 18-at, illetve egy középpályás, Aleix Garrído, ő is hasonló korú. Rájuk érdemes lehet odafigyelni.
Meg persze az én nagy kedvencem, Arnau Pradas, de neki még van egy-két éve legalább, habár minden esélye megvan, hogy Gavi/Fati/Pedri szerű robbanása legyen. Csak ballábasként meg kellene tanítani, hogy használja is a "jobbik" lábát.

Amúgy tudja valaki, hogy a kiscsapatot miért keresztelték vissza Atlètic-nek?
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.29. 11:14:39

Varatrix írta:
2022.06.29. 11:00:15
Xavi Simons hivatlaosan is a PSV játékosa. Úgy tűnik neki sem volt okos döntés a PSG-be való igazolás. (De valahogy sosem volt szimptaikus a kissrác.)
Még mindig baromi fiatal, de egy 3 évvel ezelőtt senki nem ezt várta, hogy majd ingyen hazaigazol.
Kiváncsi leszek, lesz-e végül belőle egy top csapat stabil kezdője.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.06.29. 11:00:15

Xavi Simons hivatlaosan is a PSV játékosa. Úgy tűnik neki sem volt okos döntés a PSG-be való igazolás. (De valahogy sosem volt szimptaikus a kissrác.)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.06.29. 08:06:15

Azt írják, hogy Rafa Marquez kapta meg a Barca B-nél a menedzseri posztot!

Kiváncsi leszek rá, ideje lenne mostmár a kicsiknek is egy jó szezont hozni...
Mondjuk ez úgy, hogy a nagycsapatnál a Perriert is lassan csapvízre kell cserélni nyílván nem lesz egyszerű, mert ha csak "összekukázott" igazolásokra fogja futni a nyáron akkor megint sok tinédzser tehetséget fel kell majd hozni az új szezonban gondolom.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.16. 19:23:06

Ráadásul Wirtz óriási Barca drukker, és az álma hogy egyszer itt játszon. Remélem valóra is válik, óriási tehetség a srác.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.16. 16:42:58

davi10 írta:
2022.06.16. 15:48:38
Én nem értek egyet, hiába nagy ígeret, még mindig csak egy egyszezonos 17 éves gyerek. Ne kapjon annyit, mint Araujo.

A Golden boy témához pedig lehet, hogy csak a szimpátia miatt, de nálam megint Pedri vinné. A tavalyi teljesítményét (amiért megkapta a díjat) sikerült idén felülmúlnia. Csak sajnos többet volt sérült idén, de Araujo-val nálam a szezon játékosa így is.
Gavi meg a semmiből jött, ezért látvanyosabb a feltűnése, de nálam nem kérdés, hogy (még) Pedri a jobb játékos.
Mondjuk fogalmam sincs, milyen összegeken megy a vita... egy pont fölött megváltozna a véleményem.

Pedri szerintem túl keveset játszott. De ha hoz egy kegyetlen őszt, akkor tőlem is megkaphatja, sőt, idén sokkal inkább, mint tavaly, amikor inkább csak sokat játszott és hasznosan, most meg különbséget jelent már.

Egyébként az általam legjobbnak tartott 20 alatti játékos nem került be a 100-as listára sem, mert tavasszal lesérült, és 23-ig biztos nem tér vissza. Florian Wirtz. Erős bajnokságban, erős csapatban hozott félelmetes játékot, félelmetes számokat, a TM is 70-re taksálta már 18 évesen. Neki nagyon komoly esélye lett volna, szerintem jobb, mint a mi két tinink, de hát ezt dobta neki a sors. Gavi/Pedri/Fati saját szemszögéből nézve nyilván növelte az esélyeiket, de attól még sajnálom, mert ilyet ritkán látni 18 évesen, amit az a srác leművelt, főleg ezen a poszton.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.06.16. 15:48:38

bence0330 írta:
2022.06.16. 13:06:34
Gavi ügynökével maximálisan egyetértek, a játékpercei, teljesítménye, meghatározósága alapján őt kész játékosként kell kezelni.
Én nem értek egyet, hiába nagy ígeret, még mindig csak egy egyszezonos 17 éves gyerek. Ne kapjon annyit, mint Araujo.

A Golden boy témához pedig lehet, hogy csak a szimpátia miatt, de nálam megint Pedri vinné. A tavalyi teljesítményét (amiért megkapta a díjat) sikerült idén felülmúlnia. Csak sajnos többet volt sérült idén, de Araujo-val nálam a szezon játékosa így is.
Gavi meg a semmiből jött, ezért látvanyosabb a feltűnése, de nálam nem kérdés, hogy (még) Pedri a jobb játékos.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.16. 13:06:34

Chino írta:
2022.06.16. 12:46:47
Torrere nagyon kíváncsi leszek, bár szerintem jó darabig a B-ben lesz. Gavi-Pedri-Nico mellé betenni egy újabb 19 éves srácot nem tartok valószínűnek és helyesnek.

Amúgy Gavival (helyesebben de la Penaval) egyre közelednek az álláspontok, a különbség még mindig ott van, hogy a klub még nem tartja kész játékosnak, inkább aki előtt hatalmas jövő van és hamarosan klasszis lehet, az ügynök szerint viszont már egy teljes, felnőtt "jogú" játékos. Az NL-beli teljesítménye sem könnyíti meg a megállapodást, de inkább csak a részletekben van különbség,.Sem a klub, sem de la Pena, de főleg Gavi nem akar elmenni, szinte biztos hogy marad, az érdeklődő klubok (leginkább a Pool) is visszavonulót fújtak, mert nem látnak reális esélyt a leigazolására.
Én is, főleg, mert látszólag ő egy lövöldözősebb profilú játékosnak tűnik remek rúgótechnikával. Nem ártana. Viszont én Nico helyét nem látom a csapatban. Nekem az a tippem, hogy végül távozni fog, akár kölcsönben, akár végleg. Nem elég fiatal, hogy reménységnek tituláljuk, ahhoz meg túl fiatal, hogy 6. számú kp-s szerepben ülje végig a meccseket. Ott van Puig elrettentő példának.
Emre Demirt sem temetném, személyes összetűzések miatt perc nélkül jön, már egy évvel ezelőtt is zseniális volt, de teljes lutri lesz. Torre és ő szerintem versenyezhetnek még akár az első csapatba kerülésért is. Pusztán képességekben szerintem még jobb is, mint a spanyol.
De nekem simán jó, ha mindketten B-be mennnek, és feljátszanak, de ehhez egy kp-s biztos kell, ha DJ megy, akkor kettő.

Gavi ügynökével maximálisan egyetértek, a játékpercei, teljesítménye, meghatározósága alapján őt kész játékosként kell kezelni. A Pool meg azt hiszem azért is lépett vissza, mert van valami kitétel Gavi szerződésében, ami júniusban lépett életbe, és 100M lett a kivásárlási ára, de ahogy írtad, igazából mindegy, hiába akarnák kifizetni akár azt is, esélytelen, hogy távozni akarjon.

Én most Baldé promótálásának szurkolok a legjobban. Úgy spórolnánk vele, hogy közben azért minőséget is képvisel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.16. 12:46:47

bence0330 írta:
2022.06.15. 23:35:00
Chino írta:
2022.06.15. 23:18:55
Fati, Gavi, Pedri, Nico és Balde is ott van a 2022-es Golden Boy lista 100-as mezőnyében. Hacsak nem történik valami váratlan és komoly dolog Gavi szerintem simán behúzza. Vagy ha Fati az NL-ben és az őszi idényben nem villant egy hatalmasat.
Gondolom ők a fő ellenfelek Gavi számára, ha Fati/Pedri nem marad egészséges és hoz valami eszméletlen őszt:

Camavinga, Bellingham, Gravenberch, Musiala, (Adeyemi). Cama a legnagyobb félelmem a dupla miatt, ahol azért rendre szintet hozott. Gavi viszont azzal, hogy meccseken át a spanyol válogatott legjobbja is volt, döntő tényezőként, szerintem orrhosszal, de vezet.

És akkor ezek szerint a Golden Boyra maradt a naptári év.
Igen, úgy tudom naptári év lesz, a kiírás is Golden Boy 2022. Camavinga jószerivel csere volt, nem lehet túl sok kiemelkedő meccséről beszélni, illetve a válogatottban is két tétmeccsen játszott epizódszereplőként, Gavi pedig legalább akkorát robbant a spanyoloknál, mint a klubban. Szerintem bőven több az mint orrhossz. Szerintem Fati lehetne inkább veszélyes, de neki max. egy fél szezonja lesz, hacsak nem robbant valami hatalmasat nem lesz top 3. A posztján azért sokkal látványosabb dolgok maradhatnak meg, mint mondjuk Pedrinél.

Torrere nagyon kíváncsi leszek, bár szerintem jó darabig a B-ben lesz. Gavi-Pedr-Nico mellé betenni egy újabb 19 éves srácot nem tartok valószínűnek és helyesnek.

Amúgy Gavival (helyesebben de la Penaval) egyre közelednek az álláspontok, a különbség még mindig ott van, hogy a klub még nem tartja kész játékosnak, inkább aki előtt hatalmas jövő van és hamarosan klasszis lehet, az ügynök szerint viszont már egy teljes, felnőtt "jogú" játékos. Az NL-beli teljesítménye sem könnyíti meg a megállapodást, de inkább csak a részletekben van különbség,.Sem a klub, sem de la Pena, de főleg Gavi nem akar elmenni, szinte biztos hogy marad, az érdeklődő klubok (leginkább a Pool) is visszavonulót fújtak, mert nem látnak reális esélyt a leigazolására.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.15. 23:35:00

Chino írta:
2022.06.15. 23:18:55
Fati, Gavi, Pedri, Nico és Balde is ott van a 2022-es Golden Boy lista 100-as mezőnyében. Hacsak nem történik valami váratlan és komoly dolog Gavi szerintem simán behúzza. Vagy ha Fati az NL-ben és az őszi idényben nem villant egy hatalmasat.
Gondolom ők a fő ellenfelek Gavi számára, ha Fati/Pedri nem marad egészséges és hoz valami eszméletlen őszt:

Camavinga, Bellingham, Gravenberch, Musiala, (Adeyemi). Cama a legnagyobb félelmem a dupla miatt, ahol azért rendre szintet hozott. Gavi viszont azzal, hogy meccseken át a spanyol válogatott legjobbja is volt, döntő tényezőként, szerintem orrhosszal, de vezet.

És akkor ezek szerint a Golden Boyra maradt a naptári év.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.06.15. 23:18:55

Fati, Gavi, Pedri, Nico és Balde is ott van a 2022-es Golden Boy lista 100-as mezőnyében. Hacsak nem történik valami váratlan és komoly dolog Gavi szerintem simán behúzza. Vagy ha Fati az NL-ben és az őszi idényben nem villant egy hatalmasat.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.05.18. 13:47:13

https://m4sport.hu/kulfoldi-foci/cikk/2 ... yar-kapus/

van egy magyar kapus is a feltorekvok kozott :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.18. 13:26:34

gerobarcaa írta:
2022.05.18. 00:38:28
Pár név:
Antonio Sanabria CF Torino idei szezonban:
29 meccs 6 gól 5 assist
Barca nevelés 2013/14ben igazolt a Sassuoloba
Patric Lazio középhátvéd 29 éves 15/16os szezonban igazolt a laziohoz,azóta is ott van
10 évet volt a Barca akadémián.
Idei szezonban:24 meccs 1 gól 2 assist 5 sárga
Gumbau Elche kvk kozep hátvéd 17/18ban igazolt el
Idei szezonban: 30meccs 4 assist
+ Icardi ugye.
De Luis Alberto is lehúzott egy szezont a B csapatban.
Nem világ megváltó játékosok,de az látszik,hogy a La Masianál aki a B csapatot eljut az jó ajánló levél általában.Thiagon kívül viszont egy sem rémlik akit vissza lehetne sírni,de javítsatok ki,ha tévedek :D
Patricra nem nagyyon emlékszem, de Gumbaut már a B-ben is a pokolba kívánta mindenki. Luis Alberto a csapat húzóembere volt, az egyik legfőbb letéteményese, hogy sikerült egy osztállyal feljebb lépni, viszont ő csak kölcsönben volt és idősebb játékosnak is számított nálunk.
Icardi nem jutott fel a B-ig, azt hiszem 17 évesen vitte el a Sampdoria, kíváncsi lettem volna mit alkot itt ha marad.
Nolito volt még aki viszonylag korrekt karriert futott be.
Grimaldoról azt hiszem még nem esett szó, illetve Denis Suarez is megemlíthető bár ő csak egy évig volt a B-ben, de akkoriban ő is többre volt hivatott.

2016-ban volt egy visszaesés, akkor egyszerre ment el Munir, Adama, Halilovic, Grimaldo, Sandro.

Úgy néz ki nyáron elviszik Arnau Pradast, amit nagyon sajnálnék, szerintem hatalmas potenciál van abban a srácban. 1-2 év múlva már biztosan a B-ben lett volna, sajnálnám ha itt érne véget a Barcás karrierje.
Forca Barca!!!!
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.05.18. 13:17:28

Hirtelen nem jutott eszembe a pontos neve, meg kellett keresnem:
Luis Garcia 2003-2004-es évadból. Nagyon jó kis játékos volt. Barca nevelésként jött az Atletico Madridból, majd egy évután elment Liverpoolba.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.18. 05:21:58

Ki is írok ma egy szavazást a La Masia be nem vált ígéreteiről. Jöhetnek addig még az ötletek :)
"And my heart will leave you never."
gerobarcaa
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.09.13. 17:25:49

2022.05.18. 00:38:28

Pár név:
Antonio Sanabria CF Torino idei szezonban:
29 meccs 6 gól 5 assist
Barca nevelés 2013/14ben igazolt a Sassuoloba
Patric Lazio középhátvéd 29 éves 15/16os szezonban igazolt a laziohoz,azóta is ott van
10 évet volt a Barca akadémián.
Idei szezonban:24 meccs 1 gól 2 assist 5 sárga
Gumbau Elche kvk kozep hátvéd 17/18ban igazolt el
Idei szezonban: 30meccs 4 assist
+ Icardi ugye.
De Luis Alberto is lehúzott egy szezont a B csapatban.
Nem világ megváltó játékosok,de az látszik,hogy a La Masianál aki a B csapatot eljut az jó ajánló levél általában.Thiagon kívül viszont egy sem rémlik akit vissza lehetne sírni,de javítsatok ki,ha tévedek :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.17. 20:31:33

A méltó tényleg barokkos túlzás volt, a két játékos klublegenda státuszát figyelembe véve főleg. Inkább a megfelelő/elmegy kategória is jó lett volna lassan tíz év után... Azért náluk akkora leépülés nem volt legalább. Le is töltöm lassan az FM12-őt és beépítem őket rendesen :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.17. 20:05:52

messideco írta:
2022.05.17. 19:47:22
Én például Bartrában és Montoyában láttam Puyol és Alves méltó helyettesét. Sajnos a scout képességem ez esetben cserben hagyott :(
Bartra és Muniesa közül utóbbival kapcsolatban volt nagyobb hype, bár neki volt egy nagyon komoly sérülése ami nem tett jót a karrierjének.
Montoyától még kezdetben sem lehetett gondolni, hogy Alves magasságába fog érni, max. egy ilyen Azpilicueta-féle karrier. Persze ha aarra gondolsz, hogy Alves utáni jobbhátvédünk, akkor igaz lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.17. 19:47:22

Én például Bartrában és Montoyában láttam Puyol és Alves méltó helyettesét. Sajnos a scout képességem ez esetben cserben hagyott :(
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése