La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 01:52:27

Remélem belefér, twitteren láttam, szerintem nagyon találó. :) Szabadon fordítva: "Még valaki?" :)
Lehet, hogy a következő szint eléréséhez pont az kellett, hogy relatíve szűk keretünk legyen, és pár fiatal Xavi fejére nőhessen. Vagy ki tudja, talán már nyáron számoltak ezzel, hogy oké, pénz hiányában kialakítunk egy BL-ben is messze jutni képes, minőségi szűk keretet, a lyukakat meg megpróbáljuk házon belül feltölteni, és amit idén nem sikerül, oda veszünk valakit jövőre, amit meg sikerült, ott megspóroltuk a pénzt.

Amúgy aki tudja, hogy kell kiejteni Guiu nevét, kérem ne tartsa magában. :)

Kép
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.24. 10:11:47

Néha elgondolkodtató, hogy bizonyos szempontból nem olyan "káros" egy-egy játékos sérülése, mert utat nyithat egy fiatalnak. Ezt mondjuk Xavi tudhatja legjobban.
De ez megvan az Atleticben is, most például itt van Marc Bernal, akit sérülés miatt felhívott Marquez az U16(!)-ból és mire Casadó visszatért meg is vetette stabilan a lábát az Atleticben. Nem mellesleg vasárnap be is köszönt 2 góllal a Sestaonak, amivel nyertek is a kicsik.
Elég fura a mozgása a srácnak, mondjuk 16 évesen közel 190 centivel nem is csoda, de nagyon jól lát a pályán, illetve fejben és technikailag is rendben.
Nagyon kíváncsi vagyok mikor mutatkozik majd be a felnőtteknél, ha Romeu helyett/mellé nem tudunk hozni valakit nyáron jövőre akár szükség is lehet rá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.19. 15:42:17

bence0330 írta:
2023.10.19. 15:22:36
davi10 írta:
2023.10.19. 15:15:46
Ja azt hittem Balde már felépült, van fent videó a tegnapi edzésről, Ő, Yamal, meg Gavi edzettek külön a vége felé, viszont Ferran is velük lógott, szóval nekem úgy jött le, hogy csak a válogatott meccsek miatt végeznek könnyített melót.
Tudtommal már nagyjából rendben van, de szerintem még csak csereként lehet rá számítani, a Bilbao ellen talán még ott sem, Alonso szinte biztos kell ott a helyén. Persze adja az ég, hogy ne így legyen. :D De ez már off.
A hírek szerint a hétvégére már 100 %-osan hadra fogható lesz, ahogy Raphinha is, csak utóbbinak azért egy komolyabb, hosszabb ideig tartó izomsérülése volt, ami kérdésesebbé teheti a játékát, Baldénak meg valami könnyebb probléma. Habár Yamal és a brazil közül szívesen látnám utóbbit a Bilbao ellen, már így is eléggé le van terhelve a kölyök, plusz még egy apróbb sérülése is volt, nem kellene kockáztatni.

De még kár a Realról beszélgetni, hogy ki épül fel, hány hiányzó lesz, a baszkok ellen még lesz egy derbi. Neem csodálkoznék, ha egy-két játékos a betegszobában kötne ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 15:22:36

davi10 írta:
2023.10.19. 15:15:46
Ja azt hittem Balde már felépült, van fent videó a tegnapi edzésről, Ő, Yamal, meg Gavi edzettek külön a vége felé, viszont Ferran is velük lógott, szóval nekem úgy jött le, hogy csak a válogatott meccsek miatt végeznek könnyített melót.
Tudtommal már nagyjából rendben van, de szerintem még csak csereként lehet rá számítani, a Bilbao ellen talán még ott sem, Alonso szinte biztos kell ott a helyén. Persze adja az ég, hogy ne így legyen. :D De ez már off.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.19. 15:15:46

Ja azt hittem Balde már felépült, van fent videó a tegnapi edzésről, Ő, Yamal, meg Gavi edzettek külön a vége felé, viszont Ferran is velük lógott, szóval nekem úgy jött le, hogy csak a válogatott meccsek miatt végeznek könnyített melót.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 14:40:18

davi10 írta:
2023.10.19. 14:35:39
Szerintem előbb megy be középre Alonso, mint egy 16 éves kölyök.

Araujo, Christensen, Inigo, Alonso egészséges, miért kéne még valaki a padra?
Baldé sem lesz még 1-2 meccsig, Alonso szerintem ott fog játszani, vagy valami váratlanabb húzással Inigo. És akkor maradt 3 belső védőnk, szerintem azért 4 legalább kell, de nem árt egy 5. sem a békesség kedvéért. Amikor Chris sérüléssel bajlódott, akkor is megvoltunk számban, és akkor is ott ült asszem 2 meccsen
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.19. 14:35:39

Szerintem előbb megy be középre Alonso, mint egy 16 éves kölyök.

Araujo, Christensen, Inigo, Alonso egészséges, miért kéne még valaki a padra?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 13:33:41

Jó eséllyel egy fiatal védőt fel kell hozni a padra, de ha még egy sérülés lenne, akár még szerepet is kaphatna ugye. Mindenképp két opció van, Fayé, és Cubarsí. A sport szerint érdekes a helyzet, Fayé nincs regisztrálva a B-listára, így a BL-ben nem játszhat. Cubarsí így hiába csak 16 éves, könnyen lehet, hogy ő fog most előtérbe kerülni, elvileg Xavi már felhívta pár edzésre. Idén ült már nálunk a padon, Fayé nem.

16 évesen középső védőként azért durva lenne, ha bemutatkozhatna nálunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.13. 00:03:27

brazilfan írta:
2023.10.12. 21:10:27
Százszor inkább a fiatalok, mint a Luuk de Jong-féle, semmilyen megoldást és távlatot nem jelentő próbálkozások.
Sajnálom a Pimienta edzette korosztályt, nekik nem nagyon volt lehetőségük fölkerülni a nagyokhoz.
Így van, és ráadásul Luuk de Jong még a jól sikerült kölcsönök közé tartozott így is. Olcsó volt és becsülettel odatette magát.
A Pimienta-csapat és a mostani fiatalok, kiegészítve pár használható idősebb játékossal nagyon pofás csapatot alkotna.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.10.12. 21:10:27

Chino írta:
2023.10.12. 14:01:57
Akik nem kerülteka válogatottakhoz edzőmeccset játszottak az Atletickel.
Az A-csapatot Fort, Guille Fernandez, Guiu, Juan Fernandez, Darvich és Mbacké egészítette ki. A "nagyok" nyertek 2:1-re, Xavi és a szakmai stáb Guillet és Darvichot emelte ki teljesítményüket tekintve a mezőnyből.
Százszor inkább a fiatalok, mint a Luuk de Jong-féle, semmilyen megoldást és távlatot nem jelentő próbálkozások.
Sajnálom a Pimienta edzette korosztályt, nekik nem nagyon volt lehetőségük fölkerülni a nagyokhoz.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.12. 16:28:44

Kelleni is fognak, ilyen tempóban november végére az egész elsőcsapat a gyengélkedőn lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.12. 14:01:57

Akik nem kerülteka válogatottakhoz edzőmeccset játszottak az Atletickel.
Az A-csapatot Fort, Guille Fernandez, Guiu, Juan Fernandez, Darvich és Mbacké egészítette ki. A "nagyok" nyertek 2:1-re, Xavi és a szakmai stáb Guillet és Darvichot emelte ki teljesítményüket tekintve a mezőnyből.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.07. 22:38:17

Két újonc csatár van a holnapi keretben. Nem lennék meglepve, ha mindkettő pályára is lépne. Aki holnap megcsillant valamit, az hosszabban is Xavi keretében maradhat.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.07. 18:04:25

La Masia1 írta:
2023.10.07. 14:12:45
Sokan megemlítik rendszeresen Darvich-ot, mint lehetséges játékost a felnőtt csapatban.

Persze, biztos eljuthat(na) oda a képességei alapján, de jelenleg a valóság vele kapcsolatban az, hogy konkrétan az U19-ből kilóg, csak lefele...Nem a B-ből, az U19-ből.

Nagyjából értékelhetetlen teljesítményt nyújtott mindkét eddigi ifi BL meccsen, nem a csapatban volt a leggyengébb, hanem konkrétan az ellenfélhez nem fért volna be reálisan.
A Bl-t nem lláttam, de az Atleticben pl. amikor Garrildo helyett beállt gyakorlatilag a csapat egyik, ha nem a legjobbja volt 16 évesen, az EB-n ugyan csak 3 meccsét láttam, de akkor kimagaslott a válogatottból és nem véletlenül az Atleticbe igazolták ennyi idősen, ahogy nem is a két szép szeme miatt edz jó ideje rendszeresen az A-csapatnál.
17 éves is csak pár napja lett

16-17 évesen kb. 8-10 évente van aki bemutatkozik és valamennyire ragad is. Az utóbbi néhány évben Fatival, Gavival 17 évesen és Yamallal(16) rohadt nagy mákunk volt, de azelőtt Bojanra és Messire (ha nagyon "engedékenyek" akarunk lenni Deulofeu) emlékszem, de ők se tegnap.
A képességei szerintem vitán felül megvannak, hogy mennyire jönnek ki az persze másik kérdés. Én csak arra tudok támaszkodni, amit az Atleticben és a válogatottban láttam, az pedig elég meggyőző volt.
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.07. 14:31:06

Cseri írta:
2023.10.04. 17:36:23
Fernando írta:
2023.10.04. 16:21:31
Egyebkent Dinho fiaval mi van? Vele szerzodest irtunk ala nem? Itt van meg vagy csak marketing volt?
Azt nem tudom,de,ha jól rémlik,Kluivert legfiatalabb fiát is szerződtette a klub.
Dino fia nem kapott szerződést. Az U19-es csapatba regisztrálták, a katalán szövetségnél van a játékengedélye, nyáron játszott 1-2 felkészülési meccsen, de ennyi.
Az internet csinált belőle műsort, a klub soha nem mondta, hogy leigazolta. Elég messze van a Barca szintjétől.

Kluivert fiát nem most szerződtette a klub, már 6 éve, 10 éves kora óta a klub játékosa. Most kapott profi szerződést 16 évesen.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.07. 14:12:45

Sokan megemlítik rendszeresen Darvich-ot, mint lehetséges játékost a felnőtt csapatban.

Persze, biztos eljuthat(na) oda a képességei alapján, de jelenleg a valóság vele kapcsolatban az, hogy konkrétan az U19-ből kilóg, csak lefele...Nem a B-ből, az U19-ből.

Nagyjából értékelhetetlen teljesítményt nyújtott mindkét eddigi ifi BL meccsen, nem a csapatban volt a leggyengébb, hanem konkrétan az ellenfélhez nem fért volna be reálisan.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.10.07. 11:22:34

Gaillard írta:
2023.10.04. 19:16:50
Sergi Roberto egy olyan időszakban került a felnőtt csapathoz, amikor a középpályán a világ akkor legjobbjai közül sokan játszottak még itt Barcelonában.
Az első időszakában kifejezetten hasznos is tudott lenni, de a jobbhátvéd pozícióban közel sem azt a szintet hozta, mint a középpályán.
Akkor a vezetésnek érdemes lett volna úgy dönteni, hogy amennyiben nem kívánják a középpályán használni, akkor inkább eladva fiatalon a vételárából vehettek volna esetleg némi kiegészítéssel egy rendes jobb hátvédet, amiből valószínűleg mind a játékos, mind a club profitálni tudott volna.
Nem SR el(nem)adásán múlt, hogy nem lett jobb jobbhátvédünk. Nem az a pénz hiányzott a kasszából, amikor egyébként 400 milliót eltapsoltunk a Dembélé, Coutinho, Griezmann hármasra. :) Egyszerűen nem volt a piacon akkoriban klasszis jobbhátvéd, és hiába próbálkoztunk számos névvel (Semedo, Dest, Emerson, stb) végül minden esetben csak SR volt egy fokkal jobb még mindig.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.07. 06:44:19

Igazából a B padja is rövid. Alarcoj újra lesèrült. Közben Estanis bal szèlsőkènt 6 meccs 3 gól a Sampdoriaban. 2 milliós vásárlási opcióval. Benne ès Ferminben láttam azt a pluszt a videók alapján. Szó volt róla tavaly az utánpótlás vezető menesztèsèről, aztán maradt. Szerintem ideje lenne ismèt elővenni, ránèzve a B-sek eredmènyeire.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.10.04. 19:16:50

Sergi Roberto egy olyan időszakban került a felnőtt csapathoz, amikor a középpályán a világ akkor legjobbjai közül sokan játszottak még itt Barcelonában.
Az első időszakában kifejezetten hasznos is tudott lenni, de a jobbhátvéd pozícióban közel sem azt a szintet hozta, mint a középpályán.
Akkor a vezetésnek érdemes lett volna úgy dönteni, hogy amennyiben nem kívánják a középpályán használni, akkor inkább eladva fiatalon a vételárából vehettek volna esetleg némi kiegészítéssel egy rendes jobb hátvédet, amiből valószínűleg mind a játékos, mind a club profitálni tudott volna.
Az utolsó komolyabb sérülése előtt is kifejezetten hasznosan, eredményes játszott, amikor középpályán kapott szerepet, de tény, hogy az elmúlt években a sérülések is egyre többet jelentkeztek nála és az Ő karrierje már elment azzal, hogy főként hiánypótló szerepet tölthetett be a csapat körüli rossz menedzselés miatt.

Most már olyan minőség van a keretben, hogy 30 felett csak vésztartalékként szükség számítani rá, de azt is csak középpályásként van értelme számításba venni.
Mivel itt az elmúlt években kb. fél évre nem lehetett előre látni, hogy mit lehet egyáltalán meglépni, mi fog történni, ki jöhet, ki maradhat, nem csoda, hogy mindig úgy gondoltak rá, jó ha van a háznál egy ügyeletes mindenes, aki már úgy is így töltötte el itt a karrierjét.

Szerencsére úgy tűnik, hogy az elmúlt szezonokban kifejezetten komoly színvonalat is elérni képes játékosokat tud ismét feladni a háttérország, de ehhez egy fajta kényszerhelyzet is szükséges volt, hogy kiderüljön. A műhelyből kikerülő nagy sztárjaink időszakában pedig a játék hiány miatt léptek tovább sokan, akik közül egy-két játékos tudott eddig felmutatni komolyabban értékelhető karriert, utat.

Úgy gondolom, hogy ilyen helyzetekben könnyű játszani a van sapka, nincs sapka attitűdöt, mert ha az utóbbi két szezont nézzük, akkor úgy tűnik, hogy még mindig nyugodtan lehet támaszkodni az utánpótlásra, akár nemzetközi szinten is (persze némi időt adva a feljövőknek), de ha az azelőtt időszakot nézzük, akkor meg kevés jó példát lehetne ezzel kapcsolatban felhozni.
Minden esetere az utánpótlás komoly számbavétele még mindig a fenntarthatóbb útnak tűnik és véleményem szerint egy rendes egyesület enélkül max. egy bizonytalan ideig működtethető pénzügyi vállalkozás lenne és sokkal kevésbé szerethető karaktert adna a valós értékeket is számba vevők részére.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.04. 17:36:23

Fernando írta:
2023.10.04. 16:21:31
Egyebkent Dinho fiaval mi van? Vele szerzodest irtunk ala nem? Itt van meg vagy csak marketing volt?
Azt nem tudom,de,ha jól rémlik,Kluivert legfiatalabb fiát is szerződtette a klub.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.10.04. 16:21:31

Egyebkent Dinho fiaval mi van? Vele szerzodest irtunk ala nem? Itt van meg vagy csak marketing volt?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.02. 17:18:58

bence0330 írta:
2023.10.02. 11:28:34
Magnus írta:
2023.10.02. 11:14:15
ezzel az a baj, hogy van itt egy katalán csapatkapitány feleannyi tehetséggel mint Todibo, az elmúlt 3 évben többet volt sérült mint egészséges, mégis eret akar vágni az edző amikor nincs új szerződése, emellett nettó emberhátrány amikor pályán van.

nem mondom, hogy nem volt hibás a történetben a francia, de nem ő az első aki tőlünk távozva idővel felélesztette a pályafutását.
Áthozom, kicsit tán itt is off, de sokkal jobban ideillik. Ez igaz, SR egy totál furcsa jelenség, de olyan extrém problémás példa, hogy szerintem emiatt kár összehasonlítani, még akkor is, ha amúgy teljesen jogos.

Néhányan jó, vagy legalábbis akár ide is legalább cserének elégséges karriert fognak befutni, Todibo, szerintem Riad és Mingueza is az utóbbi kategóriába fognak tartozni, de tán még Jutglá is jó csere lenne, mégiscsak egy BL-nyolcaddöntős csapat húzóembere volt első évében. De mondjuk így is szerintem 1 ilyen esik 10 olyanra, aki befullad, nehéz megjósolni, kiből mi lesz, és itt erre tényleg nem nagyon van idő, hogy kivárjuk.

Az persze megint más kérdés, hogy vannak olyan emberek, főleg a középpályásaink a speciális neveltetésük miatt, akik talán befulladnak máshol, de itt jobbak lettek volna, mert ide nevelték őket, máshol meg nem találják a helyüket, és más képességeket várnak el tőlük, szóval szerintem nem mindenkire lehet biztosan kijelenteni, hogy itt nem lett volna jó.
Azért SR-t nem kellene idevenni, teljesen más eset a kettő. Todiboval ezek a dolgok 20 évesen estek meg és a képességbeli hiány és magatartásbeli az két külön dolog. Plusz SR pont annyit (nem) játszik, amennyire azt a teljesítménye indokolja. Idén is csak kényszerhelyzetben volt fent, de tavaly is szinte mindig a sérülések miatt vagy amikor már nem volt kivel frissíteni. Plusz az egyik már vagy húsz éve itt van a másik pedig egyig volt. Úgy pedig nem nagyon emlékszem, hogy Xavi eret akart vágni.

Jutglára lehet mondani, hogy Bl-nyolcaddöntős csapat, de lehet úgy is, hogy belga bajnoki negyedik, idén pedig frissítettek kicsit a támadószekción és már visszaesett a szerepe, az a kis noname brazil gyerek elvette a szerepét.
Ha Fabregast vagy Xavi Simonst és hasonlót hozunk fel, velük nem lehetett mit tenni, menni akartak, megtehették, abba nem szólhattunk bele. Mingueza és hasonlók azért nem robbantak igazán be. Egy középcsapatban elvannak és jónapot. Riad még ki tudja. Azért a posztjára van három egyértelműen jobb játékos, plusz még egyelőre Inigot is elétenném. Az ő posztja ráadásul nem olyan hogy ott cserélgetnek. Amikor ilyen Lenglet, Piqué, EG és hasonlók voltak itt, akkor tényleg abszolút indokolt lett volna, de most túl sok lehetőséget nem kapna.
De volt számos olyan játékos, aki csodagyereknek lett kikiáltva, aztán sem itt sem máshol nem tudott bizonyítani. Elég csak Halilovicra, Yusuf Demirre, Munirra gondolni vagy nem olyan rég Cucullerrara, aki a "jövő Albája" volt. Most mondjuk a Chelseanek vele IS elszállt az agya, de évekig oda vissza ment a Getafeba, Eibarba, Brightonba. Vagy kiváló példa Moriba. Felhoztuk, de alapjában véve itt is akartuk tartani, aztán érdemes megnézni hol tart azóta.
Puig egy másik történet, én szerettem volna itt látni, de ő egy nagyon véleményes eset. Jól megy neki az USA-ban de hogy itt mi lett volna vele, arról gőzöm sincs. Én nagyon kedveltem, de hajlok rá hogy valami csak nem stimmelt, ha sem Valverde, sem Koeman, sem Xavi nem adott neki esélyt. Egyedül Setiennél láthattukfél évig.

Összességében úgy vélem az utóbbi években megfelel az arány, ami az utánpótlást illeti, vagyis azokat és annyit ényleg felhoztunk, akikkel nagyot veszítettünk volna. Vannak még olyanok, akik ígéretesek, de még kérdőjelek (pl. Fort Pau Prim, Darvich!), azt majd az idő eldönti.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.02. 11:28:34

Magnus írta:
2023.10.02. 11:14:15
ezzel az a baj, hogy van itt egy katalán csapatkapitány feleannyi tehetséggel mint Todibo, az elmúlt 3 évben többet volt sérült mint egészséges, mégis eret akar vágni az edző amikor nincs új szerződése, emellett nettó emberhátrány amikor pályán van.

nem mondom, hogy nem volt hibás a történetben a francia, de nem ő az első aki tőlünk távozva idővel felélesztette a pályafutását.
Áthozom, kicsit tán itt is off, de sokkal jobban ideillik. Ez igaz, SR egy totál furcsa jelenség, de olyan extrém problémás példa, hogy szerintem emiatt kár összehasonlítani, még akkor is, ha amúgy teljesen jogos.

Néhányan jó, vagy legalábbis akár ide is legalább cserének elégséges karriert fognak befutni, Todibo, szerintem Riad és Mingueza is az utóbbi kategóriába fognak tartozni, de tán még Jutglá is jó csere lenne, mégiscsak egy BL-nyolcaddöntős csapat húzóembere volt első évében. De mondjuk így is szerintem 1 ilyen esik 10 olyanra, aki befullad, nehéz megjósolni, kiből mi lesz, és itt erre tényleg nem nagyon van idő, hogy kivárjuk.

Az persze megint más kérdés, hogy vannak olyan emberek, főleg a középpályásaink a speciális neveltetésük miatt, akik talán befulladnak máshol, de itt jobbak lettek volna, mert ide nevelték őket, máshol meg nem találják a helyüket, és más képességeket várnak el tőlük, szóval szerintem nem mindenkire lehet biztosan kijelenteni, hogy itt nem lett volna jó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.30. 13:51:57

Nagyon örvendetes Fermin váratlan berobbanása és általános befogadása. Ez felveti azt a kérdést, hogy nem kellene-e a mai 17-18 éveseket Xavinak és a klub mostani más szakembereinek friss szemmel újra megvizsgálni, hogy nincs-e közöttük egy-két olyan játékos, akinek már ebben a szezonban helye lenne a senior A keretben a kispadon. Így elkerülhető lenne elpocsékolásuk, ha az átigazolások során betelik a keret és lezárul előttük a sorompó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.24. 10:16:43

A 2. középpályás kulcsember kiesésével most mindenképp fel kellene hozni valakit cserének. Aki követi (La Masia kollega asszem tiltott, Chino esetleg?): van valaki akiben Xavi bízhat? Darvichra pl lehet már idén esély?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése