La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.08.01. 16:31:58

Chino írta:
2023.08.01. 15:15:43

Cucurellat 5 évig dobálta egymásnak az Eibar, Getafe, Brighton, míg került 25 éves korára egy komolyabb csapatba.

Ez is leírtam már egy másik posztban: amikor ezekben a csapatokban játszol, akkor a világelithez tartozol...
Próbáld kiszámolni hány klub van a világon, és utána mondd meg, hogy szerinted a gagyi Eibar-Getafe-Brighton hármas hol helyezkedne el a listán. Aki az Eibarban játszik ott van a pár száz top-top játékos között.
Az meg, hogy "25 évesen kerül valaki egy komolyabb csapatba", az is teljesen normális, átlagos életkor.
Valakinek jóval hamarabb sikerül, valakinek később. A 24-25 éves kor a reális életkor ehhez.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.08.01. 16:18:56

Chino írta:
2023.08.01. 15:15:43

Az U19-ben is csak csere volt (a fiatalabbak közt nem tudom), a korosztályos válogatott keretekbe sem került be, pedig kora alapján elég sok nyitott volt, nem hiszem, hogy annyira a térképen lett volna eddig.
Én vele kapcsolatban többek között emiatt még szkeptikus voltam/vagyok, komoly reményeket még nem fűznék hozzá. Ráadásul lehet, hogy az a gól és assist pont nem tesz jót neki az "előmenetele" szempontjából, így azért jobban fog rá irányulni a figyelem és az elvárások is magasabbak lesznek.
Ráadásul ez az új vezetőség hozta vissza/került fel (még ha csak ilyen meccsen is) a felnőttekhez és pont Xavi döntése volt.

Sorold már fel azt a tucatnyi jobb képességű játékost mondjuk az utóbbi 5 évből, akik bármilyen nagy karriert futottak be. Cucurellat 5 évig dobálta egymásnak az Eibar, Getafe, Brighton, míg került 25 éves korára egy komolyabb csapatba. Moribát azóta is dobálják és sehol sem tud stabil csere lenni. Puig valahogy 4-ből egy ideiglenes edző alatt kapott némi lehetőséget. És azért az MLS-t sem nevezném nagy karriernek 23 éves korára.
Kapásból rájuk emlékszem, a többiek azért, mint Fati, Baldé, Gavi (ha szigorúan vesszük, bár hivatalosan nem saját nevelés de fiaatalon került fel a B-ből Araujo), Nico(?) mind fent vannak. Yamal megkapta a szerződését, be is mutatkozott.
Amikor arról beszélünk, hogy ki, hol, milyen karriert futott be a Barca után, akkor nem árt egy nagyon fontos tényezőt figyelembe venni: a La Masia SAJÁT MAGÁNAK, a KLUBNAK neveli a játékosokat.
Ez az akadémia nem a Salzburg, nem az Ajax, nem az Anderlecht és nem a Dinamo Zagreb. Nem univerzális játékosokat képez, nem a piacnak nevel. Két opció van: vagy bekerülsz az első csapatba az út végén vagy nem.
Ha és amikor bejön pénz egy fiatal értékesítéséből, az extra, ezzel alapvetően nem számol a klub.

Ez azt eredményezi, hogy a La Masian képzett játékosok tökéletesen illeszkednek a klub stílusához, játékrendszeréhez. Technikailag MAGASAN a legképzettebb gyerekek kerülnek ki onnan, 1-2 kivételtől eltekintve más akadémián képzett gyerek a közelükben nincsen.
A klub létének az alapja a labdával való játék. Sosem volt hangsúlyos a fizikai felkészítés.
Nincsenek tesztek, felmérők. A kötelező minimumot kell hozni.
Ez nyilván addig elég, ameddig ennél a klubnál vagy.

DE HA JÖN EGY VEZETŐSÉG, AMELYIK EGYIK NAPRÓL A MÁSIKRA KIDOBJA A DNS-T AZ ABLAKON, akkor szívnak a gyerekek is, és szív a klub is. Ez megy most már évek óta.

Nincsen bal oldali védőnk?! Ott volt Cucurella, pontosan őt említetted! A BL-győztes Chelsea-nek jó a PL-be, de nekünk nem?! Ő NAGYON(!) kiemelkedett az akadémián is és a B csapatban is. Nagyon.
Csak talán kellett volna esélyt adni neki.

Most már Romeu két meccs után hirtelen elkezdett tetszeni mindenkinek. Szerinted Puig mennyivel ügyesebb, tehetségesebb?! Nagyon sokkal. Nem kellett volna [auto_cenzúra].

Ott volt Carles Alena, ő sem kellett. Az, hogy egy volt La Masia nevelés adott esetben máshol nem remekel, az nem feltétlen őt minősíti. Kinevelték a legmagasabb szinten egy speciális játékrendszerhez, ha oda végül nem kell, akkor máshol nem feltétlen tud hasonló szinten beilleszkedni.

Véletlen lenne, hogy a foci történetének legjobb csapata, a Guardiola-féle Barca, és a történelem legerősebb spanyol válogatottja 95%-ban a La Masia-ra épült...?

Jönnek ezzel a baromsággal az emberek, hogy a "foci megváltozott"! Mi változott meg érdemben?!
Semmi! 22 játékos van, ugyanakkora a pálya, ugyanakkora a kapu, ugyanannyi a játékidő, egy labda van és egyetlen szabály nem változott meg.
Csak amikor ugyanazt a játékot próbálnád játszani, de hozod hozzá a Griezmann-Couthino-Dembele-Vidal-Kessie-reggelig lehetne sorolni játékosokat, akkor nem a játék változott meg, hanem "[auto_cenzúra] alapanyagot veszel ugyanahhoz a kajához".
Ha nem baszták volna el a világ összes pénzét minden szarra, nem viszik majdnem csődbe a klubot, ha Xavi megkaphatná, aki valóban illene a rendszerbe (és nem szarná össze magát az elvárásoktól), ha fele annyira bíznának a fiatalokban, mint ahogy anno Guardiola bennük bízott, akkor Barca-City BL-döntő lett volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.08.01. 15:15:43

La Masia1 írta:
2023.08.01. 13:37:12
bence0330 írta:
2023.08.01. 12:30:45
Fermin Lopezről tudja valaki, mi történt vele? Mármint már 20 éves, hogy került ő kölcsönbe a harmadosztályba, hogy a fenében nem tűnt fel senkinek korábban, hogy mozog? Egyszerűen nem értem. (Oké, nyilván nem fog mindig ekkora gól+gólpassz kombót adni, elhiszem, hogy ez kiugró nap volt, de az egész sebesség, dinamika ahogy ment a pályán, az valami egészen más, mint amit a Masia adott mostanában.) Tényleg nem értem, hogy nem egy lengyel másodosztályban, hanem Barcelonában, ahol minden górcső alatt van, hogy kerülhet valaki 20 évesen a térképre, én eddig azt gondoltam, hogy itt vagy 17 évesen már kialakul, hogy van-e legalább potenciális jövőképe az első csapatnál, vagy B+macedón másodosztály, jobb esetben valami belga csapat lesz a sorsa. És ugye már a meccsek előtt is áradoztak róla a csapattársai, szóval volt előjele.
A kérdést úgy kellene feltenni, hogy hogyan és miért került kölcsönbe egy másik 3. osztályú csapatba, amikor a klub B csapata is ugyanott játszik...

Kilenc éves kora óta, 11 éve van az akadémián, mindenki tudta eddig is, hogy mennyire jó vagy nem jó.
A térképen volt ő eddig is, csak ugye egy térképet tudni kell olvasni, és kezdésnek a jó oldalon kell kinyitni...

Az akadémia új vezetősége "kicsit" másképp nézi/látja a dolgokat, mint a korábbiak, mondjuk úgy, hogy nem a hagyományos, az adott poszthoz szükséges "Barca DNS-t" tekintik irányadónak.
Ennek eredménye az utóbbi két évben kialakult fejetlenség és random döntések sorozata.
Káosz van, nem is kicsi.

Ha a Real ellen rúgsz egy ilyen gólt, akkor hirtelen sztár leszel. De tucatjával mennek/mentek el hasonló vagy akár jobb képességű játékosok az elmúlt években.
Az U19-ben is csak csere volt (a fiatalabbak közt nem tudom), a korosztályos válogatott keretekbe sem került be, pedig kora alapján elég sok nyitott volt, nem hiszem, hogy annyira a térképen lett volna eddig.
Én vele kapcsolatban többek között emiatt még szkeptikus voltam/vagyok, komoly reményeket még nem fűznék hozzá. Ráadásul lehet, hogy az a gól és assist pont nem tesz jót neki az "előmenetele" szempontjából, így azért jobban fog rá irányulni a figyelem és az elvárások is magasabbak lesznek.
Ráadásul ez az új vezetőség hozta vissza/került fel (még ha csak ilyen meccsen is) a felnőttekhez és pont Xavi döntése volt.

Sorold már fel azt a tucatnyi jobb képességű játékost mondjuk az utóbbi 5 évből, akik bármilyen nagy karriert futottak be. Cucurellat 5 évig dobálta egymásnak az Eibar, Getafe, Brighton, míg került 25 éves korára egy komolyabb csapatba. Moribát azóta is dobálják és sehol sem tud stabil csere lenni. Puig valahogy 4-ből egy ideiglenes edző alatt kapott némi lehetőséget. És azért az MLS-t sem nevezném nagy karriernek 23 éves korára.
Kapásból rájuk emlékszem, a többiek azért, mint Fati, Baldé, Gavi (ha szigorúan vesszük, bár hivatalosan nem saját nevelés de fiaatalon került fel a B-ből Araujo), Nico(?) mind fent vannak. Yamal megkapta a szerződését, be is mutatkozott.
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.08.01. 13:37:12

bence0330 írta:
2023.08.01. 12:30:45
Fermin Lopezről tudja valaki, mi történt vele? Mármint már 20 éves, hogy került ő kölcsönbe a harmadosztályba, hogy a fenében nem tűnt fel senkinek korábban, hogy mozog? Egyszerűen nem értem. (Oké, nyilván nem fog mindig ekkora gól+gólpassz kombót adni, elhiszem, hogy ez kiugró nap volt, de az egész sebesség, dinamika ahogy ment a pályán, az valami egészen más, mint amit a Masia adott mostanában.) Tényleg nem értem, hogy nem egy lengyel másodosztályban, hanem Barcelonában, ahol minden górcső alatt van, hogy kerülhet valaki 20 évesen a térképre, én eddig azt gondoltam, hogy itt vagy 17 évesen már kialakul, hogy van-e legalább potenciális jövőképe az első csapatnál, vagy B+macedón másodosztály, jobb esetben valami belga csapat lesz a sorsa. És ugye már a meccsek előtt is áradoztak róla a csapattársai, szóval volt előjele.
A kérdést úgy kellene feltenni, hogy hogyan és miért került kölcsönbe egy másik 3. osztályú csapatba, amikor a klub B csapata is ugyanott játszik...

Kilenc éves kora óta, 11 éve van az akadémián, mindenki tudta eddig is, hogy mennyire jó vagy nem jó.
A térképen volt ő eddig is, csak ugye egy térképet tudni kell olvasni, és kezdésnek a jó oldalon kell kinyitni...

Az akadémia új vezetősége "kicsit" másképp nézi/látja a dolgokat, mint a korábbiak, mondjuk úgy, hogy nem a hagyományos, az adott poszthoz szükséges "Barca DNS-t" tekintik irányadónak.
Ennek eredménye az utóbbi két évben kialakult fejetlenség és random döntések sorozata.
Káosz van, nem is kicsi.

Ha a Real ellen rúgsz egy ilyen gólt, akkor hirtelen sztár leszel. De tucatjával mennek/mentek el hasonló vagy akár jobb képességű játékosok az elmúlt években.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.01. 12:30:45

Fermin Lopezről tudja valaki, mi történt vele? Mármint már 20 éves, hogy került ő kölcsönbe a harmadosztályba, hogy a fenében nem tűnt fel senkinek korábban, hogy mozog? Egyszerűen nem értem. (Oké, nyilván nem fog mindig ekkora gól+gólpassz kombót adni, elhiszem, hogy ez kiugró nap volt, de az egész sebesség, dinamika ahogy ment a pályán, az valami egészen más, mint amit a Masia adott mostanában.) Tényleg nem értem, hogy nem egy lengyel másodosztályban, hanem Barcelonában, ahol minden górcső alatt van, hogy kerülhet valaki 20 évesen a térképre, én eddig azt gondoltam, hogy itt vagy 17 évesen már kialakul, hogy van-e legalább potenciális jövőképe az első csapatnál, vagy B+macedón másodosztály, jobb esetben valami belga csapat lesz a sorsa. És ugye már a meccsek előtt is áradoztak róla a csapattársai, szóval volt előjele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.28. 13:46:46

Több fiatal maradhatna meg Xavi látóterében és ha valaki nem válik be, mindjárt hívhatná helyette a másikat. Az igazolási periódus lezártával erre koncentrálhatna oldalvást a Deco-Almani duó is.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.26. 20:48:01

Nekem Fermin kb Torre v02, vagy Puig v03-nak tűnik számok alapján, de ne legyen igazam, sose láttam.
Torre kb hasonló számokat hozott Santanderben.
Abdéval csak azért hasonlítottam, mert ha ő nem elég jó ide, akkor a srác meg mitől igen?

Mindegy nekem, legyen jó valamelyik,
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.26. 20:13:04

Troym írta:
2023.07.26. 19:27:54
Nagybarcelona írta:
2023.07.26. 17:52:12
Fermin Lopezről írtam 1-2 hónapja. A Linaresben kölcsönben 12 gólt rúgott. Kp-s, bal szèlső, irányító. Xavi 4 kp-s taktikájában simán el kellene fèrnie pár meccs erejéig. Yamal is kaphat pár meccset. Abdeban nem látok sokat, szerintem egy jó ajánlatèrt távozhat. Riad távozását sajnálom, de visszajöhet mèg visszavásárlásival. Sokat kritizálom Xavit, de azèrt nem tudom teljes mértékben hibáztatni, hogy a fiatalok nem kaptak elèg lehetősèget. Eredmènykènyszer volt ès lesz, így is tele fiatallal a keret, de azèrt remèlem, hogy idèn kapnak majd több lehetősèget. Riad játszhatott volna többet, Garcia kárára, de sajnos ő is maradni fog. Barberat is megnèztem volna a nagyoknál, èvek óta nem láttam a Masiaról ilyen tehetsèges támadót. Torrera is kíváncsi leszek, meg is rúgta az első gólját a Gironaban. Ő is játszhatott volna többet, a remènyteken 1-0-s meccseken biztosan nem rontott volna az összkèpen. Remèlem idèn Xavi bátrabban fog rotálni ès cserèlni, ès nem a 60. perc után jönnek a sablon cserèk, mint az előző szezonban.
Most a srác, aki 12 gólt rúgott a harmadosztályban elég tehetséges ide (amúgy elhiszem, hogy az, se pro, se kontra érvem nincs mert sose hallottam róla) de az első osztályban 7 gólig jutó + U23 kontinensbajnok csapatkapitánya Abde meg nem elég jó ide? Abde még játszott 21 harmadosztályú meccset és ott is 10 gólpont összejött neki.
Azzal együtt, hogy kedvelem Abdét ha Torres távozna, mindenképp visszahoznám és Fermint sem igazán ismerem a két játékost a góljai alapján nem lehet összehasonlítani, mivel utóbbi inkább középpályás szemben Abdeval.
Torret én is nagyon sajnálom, szerintem Xavi legrosszabb döntése volt, hogy ennyire hanyagolta, remélem a Gironában villant és valami csoda folytán visszakerül.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.26. 19:54:19

Itt mindenki nagyon tehetséges,akit valami oknál fogva Xavi nem játszatt,vagy nem visz fel a nagycsapathoz. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.26. 19:27:54

Nagybarcelona írta:
2023.07.26. 17:52:12
Fermin Lopezről írtam 1-2 hónapja. A Linaresben kölcsönben 12 gólt rúgott. Kp-s, bal szèlső, irányító. Xavi 4 kp-s taktikájában simán el kellene fèrnie pár meccs erejéig. Yamal is kaphat pár meccset. Abdeban nem látok sokat, szerintem egy jó ajánlatèrt távozhat. Riad távozását sajnálom, de visszajöhet mèg visszavásárlásival. Sokat kritizálom Xavit, de azèrt nem tudom teljes mértékben hibáztatni, hogy a fiatalok nem kaptak elèg lehetősèget. Eredmènykènyszer volt ès lesz, így is tele fiatallal a keret, de azèrt remèlem, hogy idèn kapnak majd több lehetősèget. Riad játszhatott volna többet, Garcia kárára, de sajnos ő is maradni fog. Barberat is megnèztem volna a nagyoknál, èvek óta nem láttam a Masiaról ilyen tehetsèges támadót. Torrera is kíváncsi leszek, meg is rúgta az első gólját a Gironaban. Ő is játszhatott volna többet, a remènyteken 1-0-s meccseken biztosan nem rontott volna az összkèpen. Remèlem idèn Xavi bátrabban fog rotálni ès cserèlni, ès nem a 60. perc után jönnek a sablon cserèk, mint az előző szezonban.
Most a srác, aki 12 gólt rúgott a harmadosztályban elég tehetséges ide (amúgy elhiszem, hogy az, se pro, se kontra érvem nincs mert sose hallottam róla) de az első osztályban 7 gólig jutó + U23 kontinensbajnok csapatkapitánya Abde meg nem elég jó ide? Abde még játszott 21 harmadosztályú meccset és ott is 10 gólpont összejött neki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.26. 17:52:12

Troym írta:
2023.07.26. 16:41:40
Chino írta:
2023.07.26. 14:13:51
Én bízok benne, hogy Prim is már fel-fel kandikálhat, ha az Atleticbe is ott lesz olykor. A Celta ellen már ott volt a padon alig 17 évesen, lehet (jó, Busquets hiányzott, de akkor is inkább ő mint Sanz vagy Casádo), hogy elégedett volt azzal Xavi, amit az EB-n mutatott. Habár lehet kellene neki még egy év az utánpótlásban, ahogy Yamal is inkább edződjön ott, legfeljebb pár meccsre jöjjön fel. Van még bőven ideje, alig 16.
Nem vagyok "telhetetlen". Torre se nagyon játszott, a többi fiatal se, így nekem már ez a 2-3 előrelépésnek tűnne.
Fermint ugyan nem ismerem milyen, de 9-10. számú középpályásnak látatlanban elfogadom, gondolom nem a két szép szeméért van az utánpótlásban.
Faye kapcsán meg naponta írják különböző médiumok, hogy milyen sokat játszik Araujo mellett, mennyire erős stb.
Prim szerintem nem fog bekerülni, mert Xavinak az egy bizalmi poszt, de meglátjuk.
Fermin Lopezről írtam 1-2 hónapja. A Linaresben kölcsönben 12 gólt rúgott. Kp-s, bal szèlső, irányító. Xavi 4 kp-s taktikájában simán el kellene fèrnie pár meccs erejéig. Yamal is kaphat pár meccset. Abdeban nem látok sokat, szerintem egy jó ajánlatèrt távozhat. Riad távozását sajnálom, de visszajöhet mèg visszavásárlásival. Sokat kritizálom Xavit, de azèrt nem tudom teljes mértékben hibáztatni, hogy a fiatalok nem kaptak elèg lehetősèget. Eredmènykènyszer volt ès lesz, így is tele fiatallal a keret, de azèrt remèlem, hogy idèn kapnak majd több lehetősèget. Riad játszhatott volna többet, Garcia kárára, de sajnos ő is maradni fog. Barberat is megnèztem volna a nagyoknál, èvek óta nem láttam a Masiaról ilyen tehetsèges támadót. Torrera is kíváncsi leszek, meg is rúgta az első gólját a Gironaban. Ő is játszhatott volna többet, a remènyteken 1-0-s meccseken biztosan nem rontott volna az összkèpen. Remèlem idèn Xavi bátrabban fog rotálni ès cserèlni, ès nem a 60. perc után jönnek a sablon cserèk, mint az előző szezonban.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.26. 16:41:40

Chino írta:
2023.07.26. 14:13:51
Én bízok benne, hogy Prim is már fel-fel kandikálhat, ha az Atleticbe is ott lesz olykor. A Celta ellen már ott volt a padon alig 17 évesen, lehet (jó, Busquets hiányzott, de akkor is inkább ő mint Sanz vagy Casádo), hogy elégedett volt azzal Xavi, amit az EB-n mutatott. Habár lehet kellene neki még egy év az utánpótlásban, ahogy Yamal is inkább edződjön ott, legfeljebb pár meccsre jöjjön fel. Van még bőven ideje, alig 16.
Nem vagyok "telhetetlen". Torre se nagyon játszott, a többi fiatal se, így nekem már ez a 2-3 előrelépésnek tűnne.
Fermint ugyan nem ismerem milyen, de 9-10. számú középpályásnak látatlanban elfogadom, gondolom nem a két szép szeméért van az utánpótlásban.
Faye kapcsán meg naponta írják különböző médiumok, hogy milyen sokat játszik Araujo mellett, mennyire erős stb.
Prim szerintem nem fog bekerülni, mert Xavinak az egy bizalmi poszt, de meglátjuk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.26. 14:13:51

Troym írta:
2023.07.26. 13:46:36
Ha az új szezonban kap lehetőséget az a 3 játékos, akiről úgy néz ki Xavi kinézi, hogy jó lehet, az elég.
Yamal, Faye és ezek szerint Fermin legyen ott a meccseken a padon, kisebb LaLiga csapatok ellen kapjon lehetőséget valamelyik és szerintem a kritikusabb emberek (igen-igen én is) jobb véleménnyel lesznek a munkásságáról.
Én bízok benne, hogy Prim is már fel-fel kandikálhat, ha az Atleticbe is ott lesz olykor. A Celta ellen már ott volt a padon alig 17 évesen, lehet (jó, Busquets hiányzott, de akkor is inkább ő mint Sanz vagy Casádo), hogy elégedett volt azzal Xavi, amit az EB-n mutatott. Habár lehet kellene neki még egy év az utánpótlásban, ahogy Yamal is inkább edződjön ott, legfeljebb pár meccsre jöjjön fel. Van még bőven ideje, alig 16.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.26. 13:46:36

Ha az új szezonban kap lehetőséget az a 3 játékos, akiről úgy néz ki Xavi kinézi, hogy jó lehet, az elég.
Yamal, Faye és ezek szerint Fermin legyen ott a meccseken a padon, kisebb LaLiga csapatok ellen kapjon lehetőséget valamelyik és szerintem a kritikusabb emberek (igen-igen én is) jobb véleménnyel lesznek a munkásságáról.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.26. 09:33:51

La Masia1 írta:
2023.07.19. 15:03:46
[

Itt a lista, 5 fiatal megy.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/ ... 5809938432


De ez azért nem ennyire bonyolult/komoly/éles kérdés.

A fiatalok felhozása a felkészülési időszak első hetére most azért volt, mert a válogatott játékosok egy része még hiányzott + a jobbaknak egy kis ajándék, szezon eleji "löket" volt. De ennyi, nem kell többet belelátni, reálisan nincsen ott helyük/keresnivalójuk. Az idő 80%-ban amúgy erősítettek.
A fiatalok többsége már tegnap a B-vel edzett, és reálisan nézve fényévekre vannak a felnőttől.
A felnőtt csapat tagjainak nyilatkozataival kellőképpen alá van támasztva, hogy Xavi Fermin Lopezt elkezdje beépíteni a csapatba. Ezzel az a téma lezárulna, hogy kétes minőségű igazolásoknak van helye nála, a sok saját nevelésű fiatalnak meg nem. Ha viszont se Fermin, se más nem kap lehetőséget, akkor ez jogos vád lesz mindjárt szezonkezdetkor.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.19. 15:03:46

bunga írta:
2023.07.19. 08:19:31
Hamarosan kiderül, hogy Xavi kiket hagy itthon az USA túráról abból a sok fiatalból, akik eddig részt vettek az edzésein. Számos oka lehet, hogy valaki nem fért be a túra-keretbe, mégis az a benyomás, hogy az itthon hagyottakat kiselejtezték. És annyiban ez jogos, hogy nem látszik számukra egyenes út a felnőtt kezdőbe. Ez okozhat törést ugyanúgy, mint intenziv távozási szándékot. Különösen, ha most kéne szerződést kötniük a Barcaba. Ezek után kérdés, hogy érdemes volt-e ennyi fiatalt felhozni az edzésekre - hacsak nem tényleg selejtezés volt a cél.
Itt a lista, 5 fiatal megy.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/ ... 5809938432


De ez azért nem ennyire bonyolult/komoly/éles kérdés.

A fiatalok felhozása a felkészülési időszak első hetére most azért volt, mert a válogatott játékosok egy része még hiányzott + a jobbaknak egy kis ajándék, szezon eleji "löket" volt. De ennyi, nem kell többet belelátni, reálisan nincsen ott helyük/keresnivalójuk. Az idő 80%-ban amúgy erősítettek.
A fiatalok többsége már tegnap a B-vel edzett, és reálisan nézve fényévekre vannak a felnőttől.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.19. 08:19:31

Hamarosan kiderül, hogy Xavi kiket hagy itthon az USA túráról abból a sok fiatalból, akik eddig részt vettek az edzésein. Számos oka lehet, hogy valaki nem fért be a túra-keretbe, mégis az a benyomás, hogy az itthon hagyottakat kiselejtezték. És annyiban ez jogos, hogy nem látszik számukra egyenes út a felnőtt kezdőbe. Ez okozhat törést ugyanúgy, mint intenziv távozási szándékot. Különösen, ha most kéne szerződést kötniük a Barcaba. Ezek után kérdés, hogy érdemes volt-e ennyi fiatalt felhozni az edzésekre - hacsak nem tényleg selejtezés volt a cél.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.19. 01:33:02

Chino írta:
2023.07.18. 15:12:19
davi10 írta:
2023.07.18. 13:21:59
Gyakran feljön, hogy a La Masia nem igazán szokott használható támadókat kinevelni, ma ez jött szembe:

🇪🇸 Abel Ruiz (23, CF): Barça academy graduate, Euro U-21 Topscorer with 3 goals.
🇪🇸 Víctor Barberá (18, CF): Barça academy graduate, Euro U-19 Topscorer with 4 goals.
🇪🇸 Marc Guiu (17, CF): Barça academy graduate, Euro U-17 Topscorer with 4 goals.

A 3-ból 2 nincs már a klubnál.
Szerintem a háromból a legjobb van még a La Masián.
Szerintem Barbera jóval sokoldalúbb, mint Guiu, de majd az idő megmutatja, hogy ki hova jut. (Guiu-t jóval inkább ki kell szolgálni, neki inkább kell a "jó labda", Barbera több mindent megold egyedül.)

De volt itt egy Carles Perez is, ő az összesnél jobb volt, és ő sem kellett.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.07.19. 01:12:34

bunga írta:
2023.07.18. 17:18:25

Barberanál lehetett az a komoly gond, hogy amikor szóba jött a hosszabbítás, akkor nemet mondott.
Ennyi történt, igen. A klub akarta, hogy maradjon, ő nem akart maradni, mert minek maradt volna.
Tudta, hogy esélye nincsen a felnőttre. Elment az egyik legjobb nevelő-bajnokság egyik legjobb csapatába.
Jól döntött. Felnőtt 1. osztályú focit játszhat, az európai sorozatban érdekelt csapatban, sokkal több pénzért, mint amit a hosszabbítással kapott volna.
Ha a belga 1-ben jól teljesít bárhova elmehet; ha ott nem emelkedik ki, akkor meg a Ligában esélye sem lett volna.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.18. 17:18:25

Chino írta:
2023.07.18. 15:12:19


Azért ehhez vedd hozzá, hogy az a 6 meccs, 3 gól az U-21-es korosztályban 23 évesként. A portugál bajnokságban 21/22-ben 28 meccsen 2 gól, a tavalyi szezonban 34 meccsen 8 gól centerként. Még a B-ben sem tudott kiemelkedőt nyújtani, az a 68 mérkőzés/9 gól nem igazán veretes.

Barbera tényleg nagyon jónak tűnt, ott valami komoly gond volt, szerintem sosem fog kiderülni, de biztos történt valami. Egy eredményes játékost, aki addig szinte végig játszott nem fognak egyik meccsről a másikra a bajnokság kétharmadánál kivágni a keretből.

Guiu-t személy szerint annyira nem ismertem, de az EB-t követve engem megvett kilóra. A torna plusz selejtező alatt 8 meccs/7 gól szerintem több mint imponáló. És azért ezt az akadémián is felismerték, nem véletlenül lett épp hogy 17 évesen U-19-es kerettag és játszott rendszeresen. Idén tuti hogy bemutatkozik az Atleticben is.
Szerintem a háromból a legjobb van még a La Masián.
Barberanál lehetett az a komoly gond, hogy amikor szóba jött a hosszabbítás, akkor nemet mondott. Guiu sokat focizott Yamallal.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.07.18. 15:12:19

davi10 írta:
2023.07.18. 13:21:59
Gyakran feljön, hogy a La Masia nem igazán szokott használható támadókat kinevelni, ma ez jött szembe:

🇪🇸 Abel Ruiz (23, CF): Barça academy graduate, Euro U-21 Topscorer with 3 goals.
🇪🇸 Víctor Barberá (18, CF): Barça academy graduate, Euro U-19 Topscorer with 4 goals.
🇪🇸 Marc Guiu (17, CF): Barça academy graduate, Euro U-17 Topscorer with 4 goals.

A 3-ból 2 nincs már a klubnál.
Azért ehhez vedd hozzá, hogy az a 6 meccs, 3 gól az U-21-es korosztályban 23 évesként. A portugál bajnokságban 21/22-ben 28 meccsen 2 gól, a tavalyi szezonban 34 meccsen 8 gól centerként. Még a B-ben sem tudott kiemelkedőt nyújtani, az a 68 mérkőzés/9 gól nem igazán veretes.

Barbera tényleg nagyon jónak tűnt, ott valami komoly gond volt, szerintem sosem fog kiderülni, de biztos történt valami. Egy eredményes játékost, aki addig szinte végig játszott nem fognak egyik meccsről a másikra a bajnokság kétharmadánál kivágni a keretből.

Guiu-t személy szerint annyira nem ismertem, de az EB-t követve engem megvett kilóra. A torna plusz selejtező alatt 8 meccs/7 gól szerintem több mint imponáló. És azért ezt az akadémián is felismerték, nem véletlenül lett épp hogy 17 évesen U-19-es kerettag és játszott rendszeresen. Idén tuti hogy bemutatkozik az Atleticben is.
Szerintem a háromból a legjobb van még a La Masián.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.18. 13:21:59

Gyakran feljön, hogy a La Masia nem igazán szokott használható támadókat kinevelni, ma ez jött szembe:

🇪🇸 Abel Ruiz (23, CF): Barça academy graduate, Euro U-21 Topscorer with 3 goals.
🇪🇸 Víctor Barberá (18, CF): Barça academy graduate, Euro U-19 Topscorer with 4 goals.
🇪🇸 Marc Guiu (17, CF): Barça academy graduate, Euro U-17 Topscorer with 4 goals.

A 3-ból 2 nincs már a klubnál.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.06. 10:44:33

Guille írta:
2023.07.06. 10:30:18

XY fiatalt első körben a cserejátékosokkal kéne összemérni, nem valamelyik 400-500 meccses klublegendával.
És akkor még ott van az elefánt a porcelánboltban, amikor az a SR a csk, akinek 3-4 éve itt sem szabadna lennie.
Azért azt ne felejtsük már el, hogy léteznek edzések is, és még az is lehet, hogy némely fiatal nem azért nem játszik, mert Xavi dilettáns, hanem esetleg neki képe van arról, hogy ki mire képes, mert többet nézi őket, mint más a mobilját. Ha valaki pl. gyenge/éretlen/akármilyen edzésen, akkor nem fogja bedobni élesben, hogy hátha ott ő lesz Messi.
Az is nyilvánvaló szerintem, hogy az összes tehetséges játékos teljesítményét nagyítóval pásztázzák a klubnál a szakemberek, csak mi ebből semmit nem látunk, egyedül azt, hogy ki hány percet kap egy tétmeccsen a felnőtteknél.

Én tényleg nem akarom Xavit egy messiásnak beállítani, mert szerintem még mindig elég kevés információnk van arra, hogy meg tudjuk ítélni a valós kvalitásait, de néha tényleg azt érzem, hogy akármit csinál, a lényeg, hogy bele lehessen kötni, mert kell a bűnbak. Ettől függetlenül, lehet, hogy nincs érzéke a témához, de szerintem nem tudjuk ezt innen megítélni. :) Azért nem egy nyugdíjas játékoskeretünk van, szóval nem tartom reálisnak ezt a borúlátást a fiatalokat illetően.
[/quote]

Egyszerűen nem igaz, hogy a padosok helyére nem kellene kitartóan ifiket keresni. Ha valamiért mégse XY, akire eredetileg gondoltak, akkor XZ vagy ZY.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.07.06. 10:30:18

Troym írta:
2023.07.05. 18:52:36
Nem az a zavaró, hogy kevesebb lehetőség és türelem alapján dől el, hogy XY fiatal maradhat-e számítunk-e rá stb, a pofátlanság a szememben, ha egy Alarcon kap 3 * 7 percet bizonyítani, Nicoról lemondunk, mert nem jó, Casado kap 4 percet, Riad 0-t és miért nem váltják meg a világot különben is, egyik sem Messi/Xavi/Puyol/Iniesta/stb, a mérleg másik oldalán meg EG kap 40 meccset, FT 50-et (összesen gondolom 80-100nál jár már mindkettő) szezononként és még mindig nincs egyértelműen kijelentve, hiogy alkalmatlan ide valamelyik is.
Mit tud rosszul csinálni bármelyik fiatal 0 lehetőségből?
Mert EG a másik oldalon szezononként 2-3000 percek alatt mutatja meg, hogy nem elég jó ide.

XY fiatalt első körben a cserejátékosokkal kéne összemérni, nem valamelyik 400-500 meccses klublegendával.
És akkor még ott van az elefánt a porcelánboltban, amikor az a SR a csk, akinek 3-4 éve itt sem szabadna lennie.
Azért azt ne felejtsük már el, hogy léteznek edzések is, és még az is lehet, hogy némely fiatal nem azért nem játszik, mert Xavi dilettáns, hanem esetleg neki képe van arról, hogy ki mire képes, mert többet nézi őket, mint más a mobilját. Ha valaki pl. gyenge/éretlen/akármilyen edzésen, akkor nem fogja bedobni élesben, hogy hátha ott ő lesz Messi.
Az is nyilvánvaló szerintem, hogy az összes tehetséges játékos teljesítményét nagyítóval pásztázzák a klubnál a szakemberek, csak mi ebből semmit nem látunk, egyedül azt, hogy ki hány percet kap egy tétmeccsen a felnőtteknél.

Én tényleg nem akarom Xavit egy messiásnak beállítani, mert szerintem még mindig elég kevés információnk van arra, hogy meg tudjuk ítélni a valós kvalitásait, de néha tényleg azt érzem, hogy akármit csinál, a lényeg, hogy bele lehessen kötni, mert kell a bűnbak. Ettől függetlenül, lehet, hogy nincs érzéke a témához, de szerintem nem tudjuk ezt innen megítélni. :) Azért nem egy nyugdíjas játékoskeretünk van, szóval nem tartom reálisnak ezt a borúlátást a fiatalokat illetően.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2023.07.05. 21:38:12

vinszentvega írta:
2023.07.05. 18:15:47
Közben Riqui Puig góljával a Galaxy megnyerte a városi rangadót…
Itt meg egyik edző alatt se tudta magát a kezdő közelébe se küzdeni, pedig konkurencia nem sok volt (talán Setiennél sok lehetőséget kapott, de nálam az öreg nem mérvadó).

Sokat kritizálták az életmódját, a bulikat és hogy egyáltalán nem profi a hozzáállása. Egy Neymarnál mondjuk belefér, mert még bemindenezve is jobb játékos, mint a posztján akárki az aktuális csapatában, Riqiunél nem biztos.
Troym írta:
2023.07.05. 18:52:36
Itt most Xavit megvédeném azzal, hogy ahogy jött egy X, mindenki a fejét követelte. Ilyen nyomás és győzelmi kényszer alatt nem fog kísérletezni egy ifivel, aki még nem bizonyított (ördögi kör), hanem a szerinte biztosabb rutinra megy. Valamint meg lehet nézni a top klubokat, hány 20 év alatti játékos van a kezdőben, és akik vannak, azok kicsodák.
Szerintem ezzel a bajnoki arannyal nagy teher jött le Xavi válláról is, és már nem lesz ilyen görcsös a következő szezonban, és hátha jobban hozzányúl a fiatalokhoz.

Az utolsó fordulókban meg szerintem ter Stegen rekordjára akartak rámenni, ezért nem az ifikkel játszottunk, csak a fiúk már fejben nyaraltak.

+kizártnak tartom, hogy SR marad az 1. számú csk, azért tartalék játékos ritkán viseli a karszalagot. Lesz szezon előtt választás, azt hiszem minden alkalommal van, amikor 1 csk távozik. (vagy minden szezonban, passz). Egyébként lehet őt szidni, de nem találnánk olyan játékost, aki több poszton bevethető, nem panaszkodik, hogy többet akar játszani. Egy stabil közepeset általában lehoz, ami pihentetés céljából több, mint elég. Sose volt kezdő szint, nem is úgy volt kezelve (talán Bartoék adtak neki olyan fizetést).
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése