Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.11.25. 22:26:24

Samper írta:Pár napja Pep lenyilatkozta, hogy a Barcas múltja miatt nem igazolja le Messit. Szerintem ő nem akar olyan sztárt hozni, aki ellophatná tőle a showt.
Biztos, hogy nem azt mondta, hogy nem akarná leigazolni? Csak azért kérdezem, mert máris más kontextusba helyezi a mondanivalójának a lényegét...(Busquetsről, ha jól emlékszem már nyilatkozott hasonlót korábban.)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.25. 17:55:12

Samper írta:Pár napja Pep lenyilatkozta, hogy a Barcas múltja miatt nem igazolja le Messit. Szerintem ő nem akar olyan sztárt hozni, aki ellophatná tőle a showt.
Vagy mert itt akar maradni és új szerződést írt alá. Pepnek annyi befolyása volt Messi leigazolásában, mint nekem.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.25. 17:28:27

Pár napja Pep lenyilatkozta, hogy a Barcas múltja miatt nem igazolja le Messit. Szerintem ő nem akar olyan sztárt hozni, aki ellophatná tőle a showt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.17. 07:28:33

A Pep csapat egy kiváló órás által összeállított értékes óra volt. Nem volt, aki karban tartsa, alakítgassa. Ezt azonban elfedte az MSN. Most ez utóbbi szétesése miatt egyszerre jön elő minden probléma. Pillanatnyilag nincsenek meg a szükséges alkatrészek és nem tudjuk, milyen órásunk van. Így lehet, hogy csak egy megbízhatatlan kommersz óránk lesz, nem chronométerünk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.21. 11:20:12

Igazából amit én látok, nyíilván nálunk egy stabil csapatba kellett új ellemeket vinnie.Be is jött vertük a világot. :mrgreen: A Bayernnél nagy pech volt, hogy pont akkor nyertek BL-t amikor odekerült Kroos meg Schweinsteiger nem is fogadták el azöreg után, időbe telt mire megynerte az öltözőt a régieket akikkel nem egyezet kitette. Félelmetes űrjátékot hozott létre ott is, Thiagot, Xabi Alonso, Douglas Costát, akik most alapemberek neki köszönhetik, Hummelst is ő akarta, de a BL-hez kell azért mázli.

Most viszont egy játékostemetőbe került. Egy csomó túlkoros vagy motiválatlan pénzzel túletetett játékos közé. Szerintem ő is beleesett abba a hibába, hogy azt gondolta, hogy a kerete jó, de...

Sagna, Zabaleta, Clichy, Navas, Silva, Fernandinho,Otamendi, Kolarov és szerintem Aguero is mind túlhypeolt zsoldos fontos igazán nagy egyéni teljesítménye egyiknek sem volt nagy nehezen lett angol bajnoki címűk milliárdos költségvetéssel. Toureval sosem egyezett nyilván fúrja is az öltözőben másrészt sok játékos ott visszasírja a Pellegrinit mert szerintem semmi elvárás vagy semmi követelmény nem volt. Ellabdázgatunk és jó lesz a ki tudja hányezer fontot leakasztjuk. Óriási takarítás kell oda G.J. ,Stones, Sterling, de Bruyne a jövő csapata, nyilván hozzájuk kell megtalálni a megfelelő embereket a tapasztaltakat a feltörekvőket, a vizhordókat és az újabb zseniket. Marha nagy meló még ennyi pénzzel is és mellé lehet nagyon nyúlni. Meg merem kockáztatni, hogy két év alatt le fogja cserélni vagy elzavarja a csapat 70%-át. Közben neki is azért szokni kell Angliát. Szép kihívás. Össze fogja azt ő rakni a City türelmes kivárják, de nyilván nem egy égés lesz még addig.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.20. 23:20:38

A Chelsea elleni kiesést nem tudom a nyakába varrni, volt 10 olyan lehetőségünk 180 perc alatt amit 10/10szer bekell lőni még egy spanyol kupa meccsen is. Az ott Messin, Alexisen meg Fabregason ment el.

A kis Tello meg akkor nem volt rossz játékos, elotte pár nappal a Real ellen kezdett is. Buszozott a Chelsea, olyan játékost kellett behozni aki meg húzza a váratlant.
Az már inkább volt érdekes, hogy az Inter ellen padon hagyta Henryt és Jeffrent hozta be.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.03.20. 23:00:13

Amit láttam, hogy Guardiola képtelen volt a mérkőzesek folyamán változtatni. Semmit. Sosem felejtem el, mikor kiesési helyzetben a Chelsea bitang erős védelme ellen beküldte a zöldfülű Tello-t (míg Pedro ült a padon), Bosingwa-ék meg kb röhögtek, hogy mit akar itt ez a 60 kilós kisfiú. Ki is estünk.
Na, ott akkor csak akart változtatni. :wink: :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.03.20. 22:38:16

Messias2 írta:
zola8787 írta: Fizetését megkapja, izgulnia már nem kell, max kirúgják, kap egy rakat végkielégítést és röhögve elmegy 1 év szabadságra "pihenni".
Barcelona történetének egyik legsikeresebb edzője, egy korszakos csapat létrehozója. Te elvileg Barcelona szimpatizáns vagy.
Miért is "utálod" ennyire?
Attól, hogy Barcelona szimpatizáns vagyok (29 éves vagyok, nem 1-2 éve szeretem a Barcát), még nem kell kedvelnem minden játékosát és edzőjét.
Valószínűleg egyedüliként, de én nem ismerem el, hogy nagy edző lenne. Számomra minden idők legjobb Barcelonáját vezette. A világ legjobb középpályája volt az övé, emellé jöttek Puyol-ék, Eto'o-ék, aztán jött a világ legjobb focistája is, Messi (így van, leírtam, így is gondolom, őt sem kedvelem, most mit csináljak, én már régen eladtam volna és megbántam volna és újból elismerem, hogy ő a legjobb, tévedtem, hálistennek a vezetőség nem).
Amit láttam, hogy Guardiola képtelen volt a mérkőzesek folyamán változtatni. Semmit. Sosem felejtem el, mikor kiesési helyzetben a Chelsea bitang erős védelme ellen beküldte a zöldfülű Tello-t (míg Pedro ült a padon), Bosingwa-ék meg kb röhögtek, hogy mit akar itt ez a 60 kilós kisfiú. Ki is estünk.
Engem ez zavart, hogy Pep felküldte a legjobb 11-et és szevasz. Max az utolsó 10 percben cserélt, ha simáztuk a meccset, ha égett a ház.
Dettó Zidane. Most őt jó edzőnek tartod? Mert én őt sem. Ahhoz bizonyítani kell, hogy tud változtatni, hogy megtud újulni.

A München korszakra nem mondok semmit, ott is megkapta a másik legjobb keretet, nem is követtem az ottani pályafutását, tőlem sosem hallhattad azt, hogy kudarcnak mondtam volna.

Most jött a City, végre egy olyan klub, ahol jók a játékosok, mégis gyenguszkák voltak és maradtak Pep-el is azok. Persze az első éve, a következő szezon lesz az, ami elárulja, hogy mennyire tud egy csapatot felépíteni.

Egy pozitívat mondok, hogy bízott Busiban (a másik akit rühellek a csapatból, folyamatos szimulálásai miatt, illetve úgymond miatta ment Yaya, de elismerem hosszú távon így volt a jó, második tévedésem), de ez a Puyol - Xavi - Iniesta - Messi tengely győzelemre volt ítélve, sok edzővel lehozták volna ezt.

Nem tudom máshogy elmagyarázni, és a legtöbben hülyeségnek gondolják amiket írtam, nem tudok ellene mit tenni, így gondolom.

Ráadásul ez a mostani nyilatkozata (ha tényleg ezt mondta), nevetséges.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.03.20. 22:09:44

zola8787 írta: Fizetését megkapja, izgulnia már nem kell, max kirúgják, kap egy rakat végkielégítést és röhögve elmegy 1 év szabadságra "pihenni".
Barcelona történetének egyik legsikeresebb edzője, egy korszakos csapat létrehozója. Te elvileg Barcelona szimpatizáns vagy.
Miért is "utálod" ennyire?
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.20. 21:21:18

Nero. írta:http://m.nemzetisport.hu/angol_labdarug ... la-2558639

Hihetetlen hogy ezekről a buta, álszent nyilatkozatokról nem tud leszokni. BL kiesés hatalmas kudarc, ezzel az xel a bajnokságot is bukták végleg. Legboldogabb persze...
Mondjuk nem tudjuk mi volt az öltözőben.Nyilván nem volt csodára hangolva a csapat.Kicsit valóban álszentnek tűnhet, de ha zakora készült akkor nem.Másrészt meg is lett szellőztetve jó pár név akiket nyáron ki akar tenni köztünk sok alapember épp ezért nem hiszem hogy a boldogság kék madara ül a City vállán.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.03.20. 20:31:04

Nero. írta:http://m.nemzetisport.hu/angol_labdarug ... la-2558639

Hihetetlen hogy ezekről a buta, álszent nyilatkozatokról nem tud leszokni. BL kiesés hatalmas kudarc, ezzel az xel a bajnokságot is bukták végleg. Legboldogabb persze...
Fizetését megkapja, izgulnia már nem kell, max kirúgják, kap egy rakat végkielégítést és röhögve elmegy 1 év szabadságra "pihenni".
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.03.20. 20:29:04

Szerintem nem volt álszent. Annyit mond, hogy a BL kiesés után, s, hogy milyen állapotban voltak az után, boldog, hogy így játszottak ezen a rangadón.már csak be kéne tenni a ziccereket.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.03.20. 20:07:50

http://m.nemzetisport.hu/angol_labdarug ... la-2558639" target="_blank

Hihetetlen hogy ezekről a buta, álszent nyilatkozatokról nem tud leszokni. BL kiesés hatalmas kudarc, ezzel az xel a bajnokságot is bukták végleg. Legboldogabb persze...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.20. 19:40:54

Szerintem ott hibazta el hogy túlértékelte a keretet.Nagyon sok játékosa van akinek csak a neve van (volt).A középpályán gyengék.De Bruyne egy jó játékos, de nekem úgy tűnik ő is inkább szélén szeret lenni.Navas,Silva,Toure pedig már fogatlan oroszlánok.Toure oké hogy gólokat lő meg komoly meg ütközik de nagyobb részben már csak áll a pályán, Silva sohasem mutatott számomra olyat ami miatt valaha top státuszba kerülne.De most sokan lehet megköveznek Agüero sem.Fontos meccsen szinte mindig eltűnik és sokszor emberhátrány.Hart lepasszolása nem volt rossz ötlet, de Bravoval nagyon mellé nyúlt szerintem nyáron tutira megint kapust vesz.A baszkfrancia is nagyon kéne neki, szerintem fog venni szélső védőt is,nagyon szó van arról is hogy rámegy Alexisre és tuti legalább két középpályást hoz.
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2017.03.19. 13:42:05

Feast4 írta:Ez mondjuk durva és igaz:

https://www.facebook.com/ItalianFootbal ... =3&theater" target="_blank
Az, hogy egy csapat mennyi gólt kap az nem csak a belsővédők teljesítményétől függ. Persze értem én, hogy mire akar utalni a kép, de azért ennél árnyaltabb a dolog.
Kovbal88 írta:
Nekem idén pl. Pep hatalmas csalódás, elkölt egy csomó pénzt, majd bejelentik nyáron megint új keretet épít, pedig Pellegrini, jobb eredményeket ért el a tavalyival. Szóval szerintem, így kínos a munkája.
Áthoztam ide.
Én is többet vártam tőle előzetesen, de ahogy elindult a szezon már látni lehetett, hogy ez az év nem lesz túl sikeres, hisz valóban elvertek egy csomó pénzt, de ebből nem alakították át a keretet hanem csak olyan játékosokat vettek akik egy majdani csapatnak hasznos tagjai lehetnek. Ezek az új igazolások önmagukba kevesek, hogy kihúzzák az ürülékből a csapatot. Ott vannak a fiatalok: Sané, Stones és Gabriel, nagy potenciál van mindhárom tiniben, de jelenleg nem alkalmasak arra, hogy húzzák ezt a csapatot ( vagyis ugye Gabriel ezt megtette csak aztán le is sérült). Aztán az "idősebbek": Gündogan, Bravo, Nolito. Bravo ugyebár teljes csőd, Gündogan folyton sérült, míg Nolito egy City szintű csapatban maximum hasznos kiegészítőember lehet. Szóval ha ennek fényében nézzük meg annak a rengeteg pénznek az elverését már más a helyzet. Természetesen ilyenkor felmerül a kérdés, hogy ez mennyiben Pep sara mert ha valahol hibázott az ez a pont lehetett. Könnyen lehet, hogy túlzottan hitt a csapatában és nem látta be, hogy a nagyratörő céljaihoz ez a keret édeskevés lesz. Viszont azt fel lehet és fel is kell hozni a védelmére, hogy egy nyár alatt nem igazán lehet egy simán jó csapatból egy világverőt építeni.

A Pellegrinis párhuzam pedig enyhén túlzó, szerintem. Egy olyan évben nem tudott egy jelentős kupát se nyerni a chilei amikor az összes angol nagy csapat szenvedett, úgyhogy elég nagy hiba lenne sikeresebbnek nevezni a tavalyi évet, maximum csak papíron helytálló.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.03.19. 10:55:38

Ez mondjuk durva és igaz:

https://www.facebook.com/ItalianFootbal ... =3&theater" target="_blank
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.14. 16:32:50

MQuCsabi írta:Biztos vagyok benne, hogy nyáron hatalmas tisztogatás lesz és összeáll egy igazán bajnokesélyes csapat.
Szerintem is.Annyi hogy játékosok nagy része szerintem a megtűrt kategória.Csak a csillagászati fizetés miatt nem tudnak tőlük szabadulni.Pedig több olyan játékosuk is van aki szerintem nagyon nem topcsapat színtű.
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.14. 16:13:51

Biztos vagyok benne, hogy nyáron hatalmas tisztogatás lesz és összeáll egy igazán bajnokesélyes csapat.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.02.14. 15:27:40

Szerintem a gondok ott kezdődtek, hogy ez a keret neg volt azzal szokva, hogy azt csinál amit akar.Nem voltak sürgetve, hatalmas lóvét kapnak és ha nem jön össze valami na bumm.

De most Pep érkezése után fel akarta kavarni az állóvízet de marhára mellé nyúlt.Nolito kiegészítő embernek jó de Bravocal iszonyatosan mellé lőtt, Stones meg szerintem elhitte hogy na megvan az a fizetés amiért eddig kapartam nyilván ennyire jó is vagyok szóval akár vakarhatom is.
Gündi volt az egyetlen aki fényt mutatott az alagút végén de megsérült.Ezért került elő Yays megint.Egyébként a gólok csalókák mert minden harmadik meccsen mutat 20 perc játékot amúgy bentről nézi az egészet.

Annyi szerencséje van, hogy itt lesz felé türelm és korlátlan pénztár mca is.Aprajaval atcsereli a keretet és ha nem is jövőre de szerintem már a harmadik évében azt a csapatot fogjuk latni amit megszoktunk.Már így is vannak igen pozitív jelek.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.14. 14:10:48

https://m.facebook.com/blaugranahu/phot ... 61/?type=3" target="_blank

Ehhez nem kellenek szavak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.02. 01:13:59

nzxtpo írta: Játékban milyen?
Ma ilyen volt. En birom a kolykot amugy, jo volt latni ahogy Sterlinggel es Saneval szetszedtek a WHU vedelmet ma, persze megtamogatva egy De Bruyne-Silva duoval - bo osszefoglalot neztem csak, az alapjan irom. Meg is neznem tobbszor ezt a tamadotriot a jovoben. Olvastam Twitteren, hogy nagyon ereztek egymas mozgasat, osszefoglalobol is ez jott le. Fiatalok, gyorsak, ugyesek, annyi a gond veluk, hogy hullamzoak nagyon - utobbi ketto foleg, Jesusrol meg nem derult ki. De ha formaba tudna oket hozni Pep huzamosabb ideig, akkor lenyegesen komolyabb erot kepviselhetnenek, mind a Pl-ben, mind a BL-ben.. Kerdes, hogy ez valaha osszejon-e, en remelem, mert szurkolok Pepnek es a focijanak, es a Citynel is sok szimpatikus jatekos jatszik. Kozeppalyara meg a vedelem szelere ha sikerul nyaron minosegi embereket hozni, ebbol a harmasbol meg kihozni a max potencialt, akkor nagyon komoly csapat lehet beloluk. Csak ugye sok a 'ha', Sterling is sajna 1 jo meccs utan altalaban hoz 2 olyat, ahol semmi ertelmes megmozdulasa nincs. :?
Tromort77

2017.02.01. 23:01:40

zola8787 írta:Pep barátunk azért hozza a szokásosat :D

Yayát mellőzi hónapokon keresztül, még nem is nevezi a BL-ben, mikor meg elkezdett égni a ház, azóta kezdő és lassan gólkirály lesz. Ejj a nagy edző micsoda húzása volt ismét :lol:
Bírom az ilyen kommenteket. :roll:

Yaya és Nasri is azért került ki a csapatból mert nem volt velük megelégedve az edzéseken a szezon elején. Yaya-t el akarta adni is. De Yaya nem volt hajlandó elmenni. Ilyen fizu mellett nem csoda. Csak, hogy utána a menedzsere elkezdte kritizálni Guardiolát. Guardiola erre úgy reagált, hogy nem tette be a BL keretbe, illetve nyilatkozta, hogy Yaya menedzsere kérjen bocsánatot a klubbtól a kommentjei miatt. Eltelt pár hónap. Yaya elkezedett komolyan melózni, a menedzsere is elnézést kért és Guardiola megadta a lehetőséget, hogy javítson. Félig meddig de élt vele. Pont, hogy ez Guardiola győzelme, hogy megszorongatta Yaya-t és ő pedig észhez tért és keményen melózik a csapatért ami az elmúlt években nem volt rá jellemző.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2017.02.01. 22:51:52

palesz77 írta:
Kis Jezuska meg eddig nagyon bekezdtr ezt a Citys karriert, ma is gol es golpassz.
Játékban milyen?
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.01. 22:21:35

Mondjuk jatszani nem hiszem, hogy sokat lattad, minden masodik meccsen meg emberhatrany kb, annyit es olyan sebesseggel mozog.. Nem veletlen, hogy ilyen emberre nem epitene normal esetben, csak most kidolt a keret fele. Persze a goljai jok, meg sokszor kellenek is nyilvan, de azert boven nem sziporkazik miota visszakerult.. Mondjuk az szegyen a Citynek, hogy egy felig kiegett Yaya huzza ki oket a kakibol sokszor, ez teny.

Kis Jezuska meg eddig nagyon bekezdtr ezt a Citys karriert, ma is gol es golpassz.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.02.01. 22:13:47

Pep barátunk azért hozza a szokásosat :D

Yayát mellőzi hónapokon keresztül, még nem is nevezi a BL-ben, mikor meg elkezdett égni a ház, azóta kezdő és lassan gólkirály lesz. Ejj a nagy edző micsoda húzása volt ismét :lol:
Válasz küldése