Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.14. 19:19:51

Barcaforever írta:Majd nyomhatnál egy forrást is, mert írok a cikkírónak egy gratuláló e-mailt.
madridista.hu . Az Perezzel való kapcsolata érdekes számora mert erről nem tudtam. :wink: :twisted:
Barcaforever írta:Miért kell nagy névvel kampányolni?Egy embert ne azért válasszanak elnökké, mert a bankból feltudni venni egy hitelt és kifizetni egy emberért....Meg nagy név, kit szeretnél nagy nevet a csapatba?Rooneyt vagy Robbent???
Nem tudom hol olvastad hogy én szeretnék valami nagy nevet?!De Laportát anno Beckham neve is segítette(igaz akkor nem ilyen csapat volt mint most).Amúgy a választások előtt nem egyszer össze hozták Rosell és Torres nevét a spanyol lapok sport.es , elmundo... Erre céloztam.
Barcaforever írta: Röviden Rosell:Neki köszönhetjük,h a brazil fenomén nálunk varázsolt.
Neki IS köszönhetjük Dinhot.
Barcaforever írta:Amikor a londoniak beajánlottak egy horribilis összeget Dinhoért, ő volt az egyetlen aki két kézzel integetve mondta, h adják el a brazilt, mert az árából vesznek majdnem egy komplett csapatot.Ő volt, aki 3 éve megmondta, h el kéne adni Eto'ot ha nem számolnak vele még vagy 5 évig, mert semmi pénzért kellesz eladni a szerződése lejárta előtt.
Ezeket meg felesleges emlegetni mert nem történtek meg. Ha pedig megtörténtek volna pedig nem biztos hogy jól sültek volna el…(ő volt az is aki Eto’o helyett Fabianot vette volna meg)
Barcaforever írta:Laportáról, azért ne feledjük, h a mellett, h a legsikeresebb elnökké lépett elő, voltak neki is problémái a szurkolókkal, mert kitiltatta a B-közepet
az sem véletlen történt... A normális drukkereket szerintem nem tiltotta ki.

=;
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2010.06.14. 19:11:34

Barcaforever írta:
kilibarca írta:Érdekesség, hogy Sandro Rossel, a Barcelona elnöke a Nike vezetőjeként kapcsolatban állt Perezzel, s a két klub egyik legellentmondásosabb átigazolását is segítette. 2000-ben Rosselnek köszönhetően sikerült Luis Figo szerződését felbontani a Nike-val. A két elnök cégei is dolgoztak együtt.

ez azért tényleg érdekes már ha igaz...

Meg az is érdekes ,hogy Rosell úgy nyert hogy nem is kampányolt "sztárral".

Majd nyomhatnál egy forrást is, mert írok a cikkírónak egy gratuláló e-mailt.Van egy futballista, el akar igazolni, teljesen mind1, h hova, majd az edző fogja segíteni az átigazolást?Természetesen a sportigazgató.Nagyon szépen átformálva, az van odaírva, h amikor Figo eligazolt Rosell volt felelős az átigazolásokért és ő intézte a papírmunkát.

Ez tényleg érdekes. :twisted:

Miért kell nagy névvel kampányolni?Egy embert ne azért válasszanak elnökké, mert a bankból feltudni venni egy hitelt és kifizetni egy emberért....Meg nagy név, kit szeretnél nagy nevet a csapatba?Rooneyt vagy Robbent???

Röviden Rosell:Neki köszönhetjük,h a brazil fenomén nálunk váraszolt.Amikor a londoniak beajánlottak egy horribilis összeget Dinhoért, ő volt az egyetlen aki két kézzel integetve mondta, h adják el a brazilt, mert az árából vesznek majdnem egy komplett csapatot.Ő volt, aki 3 éve megmondta, h el kéne adni Eto'ot ha nem számolnak vele még vagy 5 évig, mert semmi pénzért kellesz eladni a szerződése lejárta előtt.2005ben el lett zavarva, és 5 éve arra várt, h elnök lehessen.Aki látta az Fc Barcelona, The inside story kis filmet, azoknak nem nagyon kell bemutatni a személyét és jellemét.Nem azt mondom, h minden évben bajnokságot meg Bl-t fogunk nyerni, amíg elnök lesz, de abban biztos vagyok, h mindent meg fog tenni.

Laportáról, azért ne feledjük, h a mellett, h a legsikeresebb elnökké lépett elő, voltak neki is problémái a szurkolókkal, mert kitiltatta a B-közepet a stadionból és elvette a fanoktól az ingyenbuszt, a vendég spanyol meccsekre, meg persze, elég szép kis tisztogatást végzett ő is, szépen csendben.

Rosell hatalmas fölénnyel győzött, ezen nincs mit magyarázni, nincs mit mellé beszélni a katalánok, bíznak benne, őt akarták, meg lett az eredménye.Mi pedig meglátjuk mit hoz a jövő. :wink:

Sziasztok!

Bár nem a témához kapcsolódik, de a Barcelonai kisfilmet (Fc Barcelona, The inside story) évek óta szeretném megszerezni, esetleg tudna benne valaki segíteni?!

Előre is köszönet!
Hajrá Barca!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.06.14. 18:54:41

Barcaforever írta:
Subinho írta:azt nem értem csak, hogy Rossel 6 évig lesz, Laporta meg 1x4 és 1x3 évig volt. kétszer nyert Laporta, mégis 1 évvel volt csak tovább, mint most 1győzelemmel Rossel... Nem értem én ezt!! ...és nem tudom, hogy jó-e ez így..... szerintem Laporta is megérdemelte volna a 2x6 évet nem??? na mindegy.....
Nunez után hozták ezt az intézkedést, h egy elnöknek 6 évig szólhat a mandátuma, h cserelődjenek az emberek, meg persze az irányítás és a szemlélet.Én úgy emlékszem, h Gaspart 1 évvel hamarabb lemondott a posztjáról, mert emlékszem, h vmelyik utolsó fordulóban már nem ő volt idegenbe az elnöki helyen, hanem egy helyettes, lehet ott jön vissza az 1 év.Laporta 1 szavazást nyert meg, a 2. bizalmi volt, h le akarják-e váltani.
Laporta 2 szavazást nyert meg, a 2. 2006-ban volt, a bizalmit meg félsikerrel zárta. (Kikapott, de maradhatott.)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.14. 18:43:13

Jó lett volna ha tovább tudta volna vinni Laporta azt amit elkezdett Ferrer segítségével, de nem jött össze. Rosell-től csak azt kérem hogy legalább olyan jól "dolgozzon" mint Laporta!

Laportanak pedig köszönöm ezeket a csodás éveket! :) =D>
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2010.06.14. 18:18:58

Subinho írta:azt nem értem csak, hogy Rossel 6 évig lesz, Laporta meg 1x4 és 1x3 évig volt. kétszer nyert Laporta, mégis 1 évvel volt csak tovább, mint most 1győzelemmel Rossel... Nem értem én ezt!! ...és nem tudom, hogy jó-e ez így..... szerintem Laporta is megérdemelte volna a 2x6 évet nem??? na mindegy.....
Nunez után hozták ezt az intézkedést, h egy elnöknek 6 évig szólhat a mandátuma, h cserelődjenek az emberek, meg persze az irányítás és a szemlélet.Én úgy emlékszem, h Gaspart 1 évvel hamarabb lemondott a posztjáról, mert emlékszem, h vmelyik utolsó fordulóban már nem ő volt idegenbe az elnöki helyen, hanem egy helyettes, lehet ott jön vissza az 1 év.Laporta 1 szavazást nyert meg, a 2. bizalmi volt, h le akarják-e váltani.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.14. 18:09:12

Gratula Rossellnek, papírforma volt a sikere. Kívánom, és remélem, hogy méltó örököse lesz a valaha volt egyik legjobb elnökünknek. Sok sikert, sok trófeát! :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.14. 18:04:57

azt nem értem csak, hogy Rossel 6 évig lesz, Laporta meg 1x4 és 1x3 évig volt. kétszer nyert Laporta, mégis 1 évvel volt csak tovább, mint most 1győzelemmel Rossel... Nem értem én ezt!! ...és nem tudom, hogy jó-e ez így..... szerintem Laporta is megérdemelte volna a 2x6 évet nem??? na mindegy.....
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2010.06.14. 17:48:12

kilibarca írta:Érdekesség, hogy Sandro Rossel, a Barcelona elnöke a Nike vezetőjeként kapcsolatban állt Perezzel, s a két klub egyik legellentmondásosabb átigazolását is segítette. 2000-ben Rosselnek köszönhetően sikerült Luis Figo szerződését felbontani a Nike-val. A két elnök cégei is dolgoztak együtt.

ez azért tényleg érdekes már ha igaz...

Meg az is érdekes ,hogy Rosell úgy nyert hogy nem is kampányolt "sztárral".

Majd nyomhatnál egy forrást is, mert írok a cikkírónak egy gratuláló e-mailt.Van egy futballista, el akar igazolni, teljesen mind1, h hova, majd az edző fogja segíteni az átigazolást?Természetesen a sportigazgató.Nagyon szépen átformálva, az van odaírva, h amikor Figo eligazolt Rosell volt felelős az átigazolásokért és ő intézte a papírmunkát.

Ez tényleg érdekes. :twisted:

Miért kell nagy névvel kampányolni?Egy embert ne azért válasszanak elnökké, mert a bankból feltudni venni egy hitelt és kifizetni egy emberért....Meg nagy név, kit szeretnél nagy nevet a csapatba?Rooneyt vagy Robbent???

Röviden Rosell:Neki köszönhetjük,h a brazil fenomén nálunk váraszolt.Amikor a londoniak beajánlottak egy horribilis összeget Dinhoért, ő volt az egyetlen aki két kézzel integetve mondta, h adják el a brazilt, mert az árából vesznek majdnem egy komplett csapatot.Ő volt, aki 3 éve megmondta, h el kéne adni Eto'ot ha nem számolnak vele még vagy 5 évig, mert semmi pénzért kellesz eladni a szerződése lejárta előtt.2005ben el lett zavarva, és 5 éve arra várt, h elnök lehessen.Aki látta az Fc Barcelona, The inside story kis filmet, azoknak nem nagyon kell bemutatni a személyét és jellemét.Nem azt mondom, h minden évben bajnokságot meg Bl-t fogunk nyerni, amíg elnök lesz, de abban biztos vagyok, h mindent meg fog tenni.

Laportáról, azért ne feledjük, h a mellett, h a legsikeresebb elnökké lépett elő, voltak neki is problémái a szurkolókkal, mert kitiltatta a B-közepet a stadionból és elvette a fanoktól az ingyenbuszt, a vendég spanyol meccsekre, meg persze, elég szép kis tisztogatást végzett ő is, szépen csendben.

Rosell hatalmas fölénnyel győzött, ezen nincs mit magyarázni, nincs mit mellé beszélni a katalánok, bíznak benne, őt akarták, meg lett az eredménye.Mi pedig meglátjuk mit hoz a jövő. :wink:
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.06.14. 17:07:54

Sok sikert neki és így első ránézésre én azt mondom biztos jó lesz vele is. Remélem leigazolja Fabregast :D.
Köszönjök Laporta!
Avatar
VictorValdes19
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 2836
Csatlakozott: 2006.07.21. 13:09:35
Tartózkodási hely: Szentpétervár

2010.06.14. 17:05:44

Sok sikert Rosell :!:
" Ha nem lennének zsebtolvajok, nulla lenne a nemi életem." - Woody Allen
PUNK'S NOT DEAD!
"Szinte minden bánatunk a másokkal ápolt kapcsolatainkból fakad." - Schopenhauer
"..hogy élünk, vagy elégünk, azt a hatalom mondja meg.."
P-e-d-r-o
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.06.06. 07:02:47

2010.06.14. 16:44:10

d írta:
P-e-d-r-o írta:Hát nemtom ti hogy vagytok vele,de szerintem ha ennyi ember ekkora fölénnyel őt preferálta,akkor csak nem lehet egy balfék!
Persze, egymillió légy nem tévedhet...
Hát tévedhet persze,nem azt mondtam h biztos tökéletes lesz az új elnökség,de próbálak optimista lenni,és a legjobbakat remélem!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.14. 16:42:43

P-e-d-r-o írta:Hát nemtom ti hogy vagytok vele,de szerintem ha ennyi ember ekkora fölénnyel őt preferálta,akkor csak nem lehet egy balfék!
Persze, egymillió légy nem tévedhet...
P-e-d-r-o
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.06.06. 07:02:47

2010.06.14. 16:40:53

Hát nemtom ti hogy vagytok vele,de szerintem ha ennyi ember ekkora fölénnyel őt preferálta,akkor csak nem lehet egy balfék!Tényleg tökös embernek tűnik,aki egy keménykezű figura,és tudja majd irányítan a klubot!Remélem h az új elnökség nem lesz kihatással semmire a pályán,mert ez a csapat jelenleg tökéletes,és nem szeretném ha rontana bármin is az új elnökség!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.06.14. 16:02:49

més_que_un_club írta:...
OFF: ezt a hsz-t olvastam szó szerint máshol :D

egyébként Cruyff nagyon ellentmondásos figura az eredményei ellenére is, így nem csodálom, h Rózsa Sándor ezt az "indokot választotta" ;)

nem fogjuk mi megtudni a valódi okát az esetleges leváltásnak, ugyanis lehet az kicsinyes bosszú Laporta ellen, vagy akár személyes ellentét a hollanddal... meglátjuk... ;)
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.06.14. 15:56:45

Sanama írta:
danko94 írta:A Cruyffos dolog nem tetszik...Ő ajánlotta be Pep e, rengeteget tett a csapatért, óriási hiba lenne ha elvenné a tiszteletbeli elnökségét...
Nem a személyével van baja.Hanem azzal,ahogy kinevezték tiszteletbeli elnöknek. A sociok nem akarták megszavazni ,Laporta meg odaadta neki a címet,ennyi.
Maradjunk annyiban, hogy ez a hivatalos álláspont. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
més_que_un_club
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.06.12. 20:59:36

2010.06.14. 15:52:58

Amennyire én emlékszem a korábban itt olvasottakból:

Laporta és Rosell gyermekkori jóbarátok voltak.
Együtt dolgozták ki a Barca jelenlegi struktúráját, modelljét, filozófiáját, de valamin összerúgták a port, és Laporta kíméletlenül eltakarította Rosellt a Barcelonának még a környékéről is...
Rosellnek ez most egy iszonyatosan nagy lehetőség, hogy "válaszoljon".

Laporta valószínűleg kicsit diktátor jellegű figura lehetett a színfalak mögött, de regnálása ideje alatt a Barcelona mindenekfelett a legnagyobb fociklubok fölé emelkedett futballjával, filozófiájával az elmúlt esztendőkben, és ami (számunkra, a Barcelona rajongók számára többek közt) a legédesebb: elhomályosította a mindenféle iszonyatos pénztömegekből folyamatosan pumpált "galaktikusokat" is (akik még sikertelenségük ellenére is minden évben több profitot prudukáltak mint a Barcelona)!

Remélem 'Sanyi' nem fogja valamiféle kicsinyes kis bosszúra használni a hatalmát, és számára az lesz a kihívás, hogy ha Laporta elnöksége alatt 48 kupát szerzett a Barcelona, akkor az ő ideje alatt 162-őt fog!! :D

Hisz ez Több mint egy KLUB!

Visca el Barca, Visca Catalunya!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.06.14. 15:27:05

danko94 írta:A Cruyffos dolog nem tetszik...Ő ajánlotta be Pep e, rengeteget tett a csapatért, óriási hiba lenne ha elvenné a tiszteletbeli elnökségét...
Nem a személyével van baja.Hanem azzal,ahogy kinevezték tiszteletbeli elnöknek. A sociok nem akarták megszavazni ,Laporta meg odaadta neki a címet,ennyi.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.06.14. 15:25:25

Szerintem semmi gond nem volt a nyilatkozatával.
Nem mondta, hogy szabad kezet kap Pep, csak annyit, hogy az ő kéréseit próbálják meg teljesíteni, de csak akkor ha egyetértés van. Plusz vannak nevei, akiket majd megbeszél Peppel.
Egyébként az elnökjelöltek közül ő tűnt a legtökösebbnek, szóval nem lesz ő egy háttérfigura, akit esetleg ugráltathat Pep vagy bárki más.
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2010.06.14. 15:23:44

A Cruyffos dolog nem tetszik...Ő ajánlotta be Pep e, rengeteget tett a csapatért, óriási hiba lenne ha elvenné a tiszteletbeli elnökségét...
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.06.14. 15:04:36

kilibarca írta:ez azért tényleg érdekes már ha igaz...

Meg az is érdekes ,hogy Rosell úgy nyert hogy nem is kampányolt "sztárral".
Cesc-t akarja ő is, meg akit Pep kíván. és nincs benne semmi érdekes, mivel a Nike-nak fejese (volt?), így alap, hogy neki is köze volt ahhoz, hogy felbontsa a szerződést. Most mást nemigen tehetett, ha Figo ment egy Adidas-os csapathoz...
Amúgy, elég nagy esélyt látok rá, hogy Ibra-Binho üzletet tető alá fogja hozni, ha Pepnek nincs nagy kivetése ellene. Laportának ezzel betenne kicsit.
Én azt mondom, adjon szabad kezet Pep-nek, de egy bizonyos mértékig, szóval az ilyen Csinguringu üzletekre nem kéne rábólintania :roll:
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.06.14. 14:58:23

nem tetszik a nyilatkozata... nagyon remélem, h nem ad szabad kezet Pep-nek az igazolásokat tekintve...

várok a kritikákkal, de a "first impression" nem vmi pozitív...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.06.14. 15:15:52-kor.
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.14. 13:53:48

Érdekesség, hogy Sandro Rossel, a Barcelona elnöke a Nike vezetőjeként kapcsolatban állt Perezzel, s a két klub egyik legellentmondásosabb átigazolását is segítette. 2000-ben Rosselnek köszönhetően sikerült Luis Figo szerződését felbontani a Nike-val. A két elnök cégei is dolgoztak együtt.

ez azért tényleg érdekes már ha igaz...

Meg az is érdekes ,hogy Rosell úgy nyert hogy nem is kampányolt "sztárral".
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.06.14. 13:51:10

Magam részéről megszavaznám Laportát örökös diktátornak, de ő sajnos politikai karriert kíván folytatni.

Ha a sikerek eredetét nézzük, akkor:
Laporta
->Txiki
-> Rijkaard -> Ronaldinho éra.
-> Guardiola -> Jelenlegi csapat.

Szóval lehet, hogy rosszabb idők jönnek majd. Mindenesetre én bizakodok.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.06.14. 13:04:25

davidvillabest írta:Egy kérdést szeretnék csak feltenni mégpedig azt hogy Rosellnek uj csapata lesz vagy Txiki-ékkel folytatja?
Txiki úgy tudom menni fog, a többiekkel majd egyeztetni fog még, de biztos vagyok benne, hogy a fontos posztokra bizalmasok kerülnek. És ez így is a helyes.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.06.14. 13:02:46

rosell ugyanaz a kategória, mint laporta, éppen ezért nem fértek meg már egy idő után egymás mellett, és hát az akkori szitura is érvényes volt az erősebb kutya elve... és természetesen a két dudásé is.
viszont neki legalább akkora, ha nem nagyobb szerepe volt annak a barcának az elindításában és felépítésében, mint laportának, így nem kizárólag egy kuladobáló hülyegyerekről beszélünk, hanem egy ízig-vérig culéról, akinek a barcelona az élete. sztem jó kezekbe került a Klub.
arról meg nem is beszélve, h egy "sanyival" csak jól járhat a brigád.
8)
ezzel sztem kint is tisztában vannak, ezért szavaztak rá kétszázmillióan. 8)

innentől:

Visca SANDRO ROSELL!!!!
PUYOL-XAVI-INIESTA
Lezárt