Ibrahim Afellay

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
znk
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.06.01. 00:47:39

2010.11.16. 12:09:33

Barcaforever írta:
zsoltman írta:Bl-ben pályára léphet?
Természetesen nem, mivel az EL-ben szerepelt a PSV színeiben így a kettő kizárja egymást.Jó volt, mindenféleképpen szükség volt, egy hasonló típusú kp.-ra Xavi és Ini mögött, sztem jó lesz, remélem nem ő lesz a köv. focista, aki idejön és elfelejt távolról kaput találni, mert ez évek óta betegség. :?

A PSV-be van az állandó vkp, egy igazi tank a srác nem tudom fejből a nevét, de ha így folytatja neki is szép karrierje lehet.
Barcaforever szerintem te Engelaarra gondolsz.Hát...A srác nem mai gyerek már és a Schalkeban nagyon nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket,ment is haza Hollandiába 1 év után.Ettől függetlenül én is szeretem a játékát.De ha nem rá gondoltál,akkor bocs :)
Més que un club
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2010.11.16. 12:07:46

Srácok!
Én Dzsudzsák miatt minden meccsét megnézem a PSV-nek. Bár a holland bajnokság nem közelíti meg színvonalban a spanyolt mégis úgy gondolom, hogy hatalmas igazolást hajtottunk végre. Konkrétan a holland bajnokság TOP 5 játékosainak tagja Afellay. Nagyon tetszetős a játéka. Ez a transzfer Piqué esetére emlékeztet nálam. Bagóért jött és meghatározó játékos lett. Szerintem feküdni fog neki a Barca stílusa és ami nagy fegyvertény, hogy nagyon jól lő távolról. Konkrétan a góljai 75%-át a 16-oson kívülről lőtte.
Pl én a jelenlegi Barcában és Pep-ben azt hiányolom, hogy a végletekig cselezünk és nem vállaljuk a távoli lövéseket. Pedig lenne rá ember és mostmár Afellay is hozzájuk tartozik. Számomra érthetetlen, hogy miért nem küldjük meg 1x 1x messziről is. A sündisznó állást csak így lehet megbontani egyes csapatok esetében...
Összegezve, ennyiért bőven megérte, még ha nem váltja meg a világot is! Na és Hlebbel ne is hasonlítsátok össze. Ő tizen x milláért jött és korán sem volt már ennyire ereje teljébe. Szal HAJRÁ AFELLAJ!

Mellesleg én még mielőtt szóba hozták a Barcával Fifa 11-ben leigazoltam Xavi helyetteseként jóval többért :D és nem csalódtam benne! Hatalmasakat alkotok vele... 8) :D :!:
messibingyo
Jugador del Barça
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2010.11.16. 11:56:48

2010.11.16. 12:02:21

http://www.youtube.com/watch?v=W9P2BmsIRDM Szerintem nagyon megerte fiatal gyors es teknikas jatekos es meg boven fejlodhet foleg itt nalunk jo igazolas Isten hozott a Barcaba sok sikert!!!
bingyo
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2010.11.16. 12:01:17

zsoltman írta:Bl-ben pályára léphet?
Természetesen nem, mivel az EL-ben szerepelt a PSV színeiben így a kettő kizárja egymást.Jó volt, mindenféleképpen szükség volt, egy hasonló típusú kp.-ra Xavi és Ini mögött, sztem jó lesz, remélem nem ő lesz a köv. focista, aki idejön és elfelejt távolról kaput találni, mert ez évek óta betegség. :?

A PSV-be van az állandó vkp, egy igazi tank a srác nem tudom fejből a nevét, de ha így folytatja neki is szép karrierje lehet.
Kép
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2010.11.16. 11:58:06

Bl-ben pályára léphet?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.11.16. 11:57:22

Van egy olyan érzésem h be fog válni. Nagyon sok múlik majd a hozzáálláson, hiszen Snejder meg Van der vaart is hasonló kategória mint ő és mind2en rosszul teljesítettek a Realban, remekül az Interben, illetve Tottenhamben. Ha tényleg megadják neki a lehetőséget, de nem helyeznek nagy súlyt a vállára, főleg első félévben akkor nagy vétel lehet. Maxwell is apróért jött, csakúgy mint Pique. Előbbi ugyanolyan jó mint Abidal, utóbbi a legjobb védőnk, remélem Afellay is hasonlóan nagy üzlet lesz! 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.11.16. 11:49:03

Na most szembesültem a dologgal. Nem mondom, hogy meglepett és én örülök neki. Egyetértek azokkal, akik úgy gondolják, hogy szélső támadónak jön. Végre Iniestának nem kell majd szükség esetén felvándorolnia bal szélső támadónak...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.11.16. 11:14:14

alapból szélső a srác, mivel gyors, jól cselez és kétlábas. mostanában viszont a psvben bement középre. de ott se az a tipikus irányító, mint xavi vagy mozgató. ő megindulgat, kiadja szélre, kényszerítő, majd kapura tör, szélre mozog ki. olyasmi, mint iniesta gyengébben, csak ő ugye tud passzolni is.

a játékstílusa céronaldo gyengített változata. pont ezért nem hiszem, hogy sokat a középpályán számolnánk vele. ez meccsről - meccsre videóról - videóra biztosabbnak tűnik számomra. a youtube videókon is csupa olyan helyzetei vannak, ahol egy vagy kettő jobb helyzetben lévő társa várta volna a labdát, de ő viszont maga vitte és megcsinálta. sokat fogjuk szidni, ha ezt csinálja nálunk is és elbassza a helyzeteket.

amúgy nagyon ügyes játékos, csak ne legyen egy hleb eset persze fordított posztokon, toljuk ki bátran a szélre.

én azért se aggódok, hogy sokan leszünk majd.
busquets, mascherano, xavi, iniesta, fabregas, keita, thiago
pedro, bojan, afellay, villa, messi plusz még talán jeffren.

ez azért bőven nem sok, jelenleg pont a támadósorba nincs jó cserénk. ha a gála tizenegy fut ki, és valakit onnan lehozunk általában középpályás jön be. maximum ebben lesz más vele, amúgy szerintem is csak a létszám lesz több szinte.
Avatar
Kardi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2008.06.20. 13:34:51
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs

2010.11.16. 11:09:44

Nos sikerült megtalálnom saját kérdésemre a választ (illetve még sokunk kérdésére)...3millió euro, nem pénz érte! Örülök az érkezésének. :wink:
Kép
.:El Barça es Mes Que un Club!:.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.11.16. 10:31:48

Na hát akkor most már tényleg Isten hozott nálunk :) :wink: Remélem hogy jó teljesítményt fogsz nyújtani, és hamar belopod magad a szurkolók szívébe :wink:

Sok sikert a Barcánál!!
Kép
Avatar
pityi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.11.16. 16:08:43

2010.11.16. 10:22:04

Isten hozott nálunk Ibrahim.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.16. 10:11:06

Én személyesen örülök az érkezésének, bár amíg Barca-mezben nem látom, nem veszem készpénznek. Lehet, hogy most ez ilyen "én megmondtam" mondatnak hangzik, de a PSV-ben mindig az ő játéka volt számomra egyedi és kiemelkedő. Ezért is örülök, hogy minket erősít majd. Mondjuk 10-12 milláért nem néztem volna tól jó szemmel ha idejön, de így még ha nem is lesz belőle egy új Xavi, nyereség is lehet belőle, bár ne az anyagi vonzata legyen az elsődleges.
Az egyetlen negatívum, hogy így nem tudom mi lesz Thiagoval. Még ha Keita el is megy nagy harca lesz ott.
Persze tud szélsőt is játszani, de kiváncsi leszek Pep hol fog vele leginkább számolni. Végül is van normatíva, Xavi sem 25 már, de a két fiatalt se is jó lenne sűrűbben pályán látni, Pep pedig szereti mindig a legerősebb kezdőt vagy a kis kedvenc Keitát játszatni.
Tavaszra okosabbak leszünk.
Amúgy mennyibe is fog fájni ez a vezetésnek. Először 2-4 milla, mostanában meg 5 milla. Vagy az utóbbi a fizuval együtt?
Forca Barca!!!!
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2010.11.16. 10:06:27

A hivatalos honlap szélsőként említi és a gyorsaságát illetve a technikai tudását említi,szóval,lehetséges,h inkább valamelyik szélen fog játszani és csak kivételes esetekben kerül középre. Szóval én annyira nem tartok attól,h a fiatalok elől venné el a lehetőséget. Legalábbis remélem,hogy így lesz,mert én elsősorban a támadó sorba hoztam volna embert és Affelay szerintem jó lenne oda. Középre meg maradjanak csak a fiatalok .

Illetve én úgy gondolom,h a realitás az lenne,ha Keita lenne az egyik távozó. Ha megnézzük a keretet,akkor ugye a sajátnevelések nem távoznak valszeg,Alves sem és akik most érkeztek azok sem hiszem. Szóval marad Pinto,Milito,Maxwell,Keita. Közülük minimum ketten távozhatnak,de azon sem lepődnék meg,ha mind a négyen eladásra kerülnének. Helyettük jönne fel 2 fiatal minimum (JDS ill egy védő) igazolunk egy kapust és egy szélsővédőt. Ez lehetne az alaphelyzet és ehhez még lehet,h lenne 1-2 igazolás,egy sztár illetve egy kiegészítő.De ez a jővő zenéje és lehet,h tök másképp is lesz :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.11.16. 09:59:40

Bobán írta:Szerintem ugyan ez Dzsudzsákkal is megtörténhetett volna, nem láttok sok különbséget a két játékos közt, igaz nem is vagyok tehetségkutató, biztos van egy 3. szemük a dologhoz! Fiatal, lendületes, jó játékot!!!!
afellay tud középen meg szélen is jatszani dzsudzsak viszont csak szélen (szerk.).

és nem mellékesen egy nívós nemzet tagja, nem pedig magyar...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2010.11.16. 10:10:01-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bobán
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2008.08.20. 17:50:16
Tartózkodási hely: Szeged

2010.11.16. 09:55:09

Szerintem ugyan ez Dzsudzsákkal is megtörténhetett volna, nem láttok sok különbséget a két játékos közt, igaz nem is vagyok tehetségkutató, biztos van egy 3. szemük a dologhoz! Fiatal, lendületes, jó játékot!!!!
!!örök!! árnyék: R10,E9,H14,Y24
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.11.16. 09:49:22

Afellay eredeti posztja középső középpályás. Szokott a szélen is játszani, de az eredeti posztja középen van. Pepnek az univerzális játékosokra van szüksége, Afellay a gyorsaságát és ezen tulajdonságát kamatozhatja, persze, ha rendesen fog játszani. (Jó lenne a rotációs alkalmazás, nincsen olyan sok játékosunk, hogy ne lehetne megtenni)
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.16. 09:44:31

Üdv (főképp januártól) nálunk, Afellay!

Sikerekben gazdag esztendőket :P
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2010.11.16. 09:36:22

Attól nem félek, hogy ne tudnánk megegyezni vele, ugyanis nem rég elmondta hogy ő culé. És aki igazi culé, az tudja melyik városba váltsa a repülőjegyet! :D

Hihetetlen jó játékosnak tartom!

Ibrahim Afellay! Welcome to Barcelona!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.11.16. 09:29:51

Slither írta:Miért gondolja mindenki, hogy hosszútávon középső középpályásként számítanak rá? Volt pár szöszenet arról hogy Xavi kronikus achilles-sérülése miatt hozzuk most, de ezt senki se mondta a klubnál (vagy igen?). Lehet hogy nem tudok sokat Afellayról, de mindig is szélső volt, aki beljebb is tud játszani. Utóbbi években ez most változott vagy miért gondolja mindenki hogy őt belső kzp? :roll:
Sztem csak szükség esetén fog középen játszani, és elsősorban szélső támadóként fognak rá számítani. Úgyis elég szükös a támadószekciónk. :)
Én is kérdeztem már pár helyen, hogy végülis mi az igazi posztja, mert én úgy tudtam szintén, hogy szélső. De egyes hírekben olyan egyértelműen volt leírva, hogy középső középpályás, mint ha meg sem lehetne kérdőjelezni. Ha Pep fejével gondolkodnék, akkor balszélső posztra érkezik Afellay.
Kép
Kép
Kép
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.11.16. 09:02:59

Fernando írta:
bali 15 írta:Affelay játszhat a BL-ben?
Úgytudom igen.

Remélem inkább középpályásnak hozzuk. Nehogy úgy járjunk vele mint szegény Hleb-bel. Ha minden igan a januári kp sor így fog kinézni: Busquets, Mascherano, Xavi, Iniesta, Keita, Thiago, Afellay. Szerintem elég erős. Jövőre talán, ha megy Keita jön fel Jonathan.

A támadósor erőssége pedig a pillanatnyi formán múlik csak. Van szerintem elég emberünk oda, csak játszatni kéne őket (persze Jeffren sérült). Jót tenne néha, ha nem kezdene folyton Messi és Villa. Pedro pedig játszhatna többet, mert mióta nem alapkezdő azóta eléggé visszavett.
Afellay sokkal gólerősebb, mint Hleb, és szélsőként gyorsabb (futásban elsősorban, mert mozdulatgyorsaságot tekintve Hleb is kiemelkedő játékos volt). Szerintem egyértelműen a szélen kellene játszania, az idén halványabb Pedro mellett/helyett.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2010.11.16. 08:56:40

Üdvözletem így előre is Guardiola legolcsóbb igazolásának!
Sok sikert a Barcában.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2010.11.16. 08:44:59

Ügyes gyerek, nagyon jó lesz Xavi potlására, amikor az agytrösztünknek pihenni kell egy kicsit! Szerintem jó vétel lehet és még fiatal is! Nem fogunk csalódni benne!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.11.16. 08:42:49

bali 15 írta:Affelay játszhat a BL-ben?
Úgytudom igen.

Remélem inkább középpályásnak hozzuk. Nehogy úgy járjunk vele mint szegény Hleb-bel. Ha minden igan a januári kp sor így fog kinézni: Busquets, Mascherano, Xavi, Iniesta, Keita, Thiago, Afellay. Szerintem elég erős. Jövőre talán, ha megy Keita jön fel Jonathan.

A támadósor erőssége pedig a pillanatnyi formán múlik csak. Van szerintem elég emberünk oda, csak játszatni kéne őket (persze Jeffren sérült). Jót tenne néha, ha nem kezdene folyton Messi és Villa. Pedro pedig játszhatna többet, mert mióta nem alapkezdő azóta eléggé visszavett.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Kardi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2008.06.20. 13:34:51
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs

2010.11.16. 08:27:03

Pontosan akkor most milyen összegért lett a miénk a holland srác? :roll:
Kép
.:El Barça es Mes Que un Club!:.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.11.16. 08:21:58

Én inkább Pedróval, gyengébb csapatok ellen Messivel rotálnám. Nem tartom bombaigazolásnak, de nem került sokba, az árát pedig sztem meg fogja érni.
Lezárt