Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.11. 10:07:30

Na úgy néz ki, akkor Alves nem jön most, már csak azért sem, mert a Liga pénzügyi fair play szabályzata sem engedi. A Liga nézi hogy az elmúlt 6 évben mennyit keresett egy játékos és az alapján nem lehet egy bizonyos minimum alá menni. Tehát hiába kapna egy jelképes összeget Alves, vagy meccs számhoz köthető bért, ezt a Liga amúgy sem engedné. Jobb is ez így. Azért is ajánlotta fel a szolgálatait Alves, mert ez lett volna az utolsó szezonja és innen szeretett volna visszavonulni.

Trincao pedig marad a Wolvesnál, bonyolult lenne felbontani a kölcsön szerződést, mivel már fizettek az éves kölcsönért és 29 millás opciós joguk is van rá. Tehát ez is kuka.

Két név megint felkerült a radarra, két szélső, az egyik ugye Olmo a bal oldalra, a másik pedig Ferran Torres a Cityből, mindkettőt kölcsönben szeretné elhozni a klub opciós vétellel. Nekem nagy kedvencem Torres egyébként még a Valenciából, a jelenlegi kerethez szerintem ő illene a leginkább a felmerült nevek közül.

Az mindenesetre látszik, hogy Xavi tényleg szélsőt akar, eddig ugye Sterling, Koman, Olmo, Torres merültek fel.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.11. 09:45:42

Demirt láthatóan már leírták. Trincao más eset: ha nem veszik meg az opciós áron, akkor visszajön. De Xavi türelmetlen, mert nála kulcs a szélsőjáték, és a még fiatalabbakkal próbálkozik. Lehet, hogy közülük valaki lesz a nyerő.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.11. 09:04:35

Örülnék, ha tényleg Demirrel érne véget az a korszak, hogy annyit játszatjuk a játékosokat, amennyibe kerültek. Ha 120 millióért vettük volna, akkor megingathatatlan kezdő lenne pontosan ugyanezzel a teljesítménnyel. Erre az elmúlt években azt mondtuk, hogy "majd belerázódik", "majd beépül". Griezmann sok periódusa ilyen volt, Coué is. Couhoz még hozzátenném, hogy ő tényleg annyival többet mutatott? Mert hogy ugyanaz a helyzet, és őt inkább játszattuk és kifizettük érte a plusz lóvét, ráadásul úgy, hogy az ő posztján van emberünk, és pár tavaly őszi, meg tán egy idei meccsén kívül mindig fellélegeztünk, ha bejött helyette bárki. Demir posztján még csak nincs is senki, és inkább védők szenvedtek ott eredménytelenül.

Hogy 500ezret fizettünk csak érte? Igen, végre egy jó konstukció volt, ahol szereztünk egy tehetséges gyereket, megnézzük, mi van benne, és ha nem tetszik, nem kell kifizetnünk a 10M-t. Ezt nem úgy kell justifyolni, hogy 500-ért olcsó padmelegítőnek számít a többiekhez képest. Azt már láttuk, hogy tehetséges, de azt nem néztük meg, mi van benne, ert ahhoz bizony játszania kellene. Egyébként ez is félig Koeman sara, mindenkinek rendben lett volna, ha a B-ben pallérozódott volna, néha feljátszva, erre ő fogta az előszezonban, azt mondta, hogy már pedig neki ő kell, és felhozta. Aztán nem játszatta. Ez így majdnem ugyanolyan csúnya lett, mint Collado esete Laportáék részéről, mert Demirtől ebben a korban ilyen tehetséggel így megvonni még a B-s játéklehetőséget is, hát az nem szép.

Várom már a tényleges meritokráciát, ahol nem árcédulák rohangálnak a pályán, hanem játékosok...

Egyébként van egy olyan tippem, hogy Koeman már az állása miatt nem mert vele kockáztatni, illetve inkább kivárni azt a pár meccset, amíg belerázódik, Barjuan meg azért, mert kapott 3 meccset összvissz. Xavinál lesz türelem, nem lesz gáz, ha 5 meccsen betojva játszik a gyerek (felteszem ez a szá Xavinál jobb légkörben eleve alacsonyabb lesz, mint lett volna elődjénél), és majd a 7-en kezd el rendesen hozzátenni csak a játékhoz. Kizártnak tartom, hogy ő végig Destezzen, meg Couzzon jobbszélen a téli átigazolási szezonig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.11. 01:20:09

jclayton írta:
2021.11.10. 23:57:00

Demirről már párszor volt szó, de meglep, mennyire nincs a köztudatban, hogy ő egy éves kölcsönben van és tízmilliót kéne érte fizetni a nyáron - ami a Barcelona pénzügyi lehetőségeihez és Demir jelenlegi kvalitásaihoz képest nagyon-nagyon fölötte van az ár-érték arányának.
Úgyis lehet nézni, hogy 500 ezer eurót kifizettünk érte a Rapidnak. Ha sikerült a City és a juve elől elhozni, akkor meg kellene nézni mit is tud. Hogy mik a jelenlegi kvalitási arról inkább akkor indítsunk vitát, ha megfelelő játékpercet kap. Ha nem mutat annyit, akkor visszamegy Ausztriába, de abban az esetben ha hozza azt a teljesítményt, amit az előszezonban megérheti az a 10 milliót.
Ráadásul két poszton is bátran bevethető.
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.10. 23:57:00

sansz írta:
2021.11.10. 23:27:10
Szerinem a Wolves egyszerűen alkalmatlan arra,hogy ott egy Barcás fejlődjön kicsit is, de ez csak a magánvéleményem.
Viszont Messi távozása azért elég valóságos volt mikor Messi nem volt hajlandó szerződést hoszabbítani,hanem kigyalogolt belőle és tudtuk milyen anyagi helyzetben van a csapat. Ez nem az utolsó pillanatban dőlt el,mégha Laporta úgy is mutatja.
És ez nem csak azért volt ordító pofátlanság és felelőtlenség kölcsönadni Trincaot, mert valóságos lehetőség volt,hogy nem lesz bevethető támadónk arra a posztra, hanem mert az is látszódott, hogy előállhat olyan helyzet,hogy nem csak szélsőnk,hanem olyan emberünk se lesz,aki lőtt valaha gólt.
Fati közel egy éve sérült volt, Grizest el akarták passzolni, Messi makacskodott a szerződéssel, Dembele sérült, Aguero emberi roncs, Depayról pedig aki követi a francia bajnokságot tudja,hogy ügyes, de szeszélyes gyerek és kétesélyes milyen lesz nálunk.
Na ebben a helyzetben nem Trincaot kellett volna kölcsön adni.
Kedvenc hobbim a Barcelona átigazolási politikájának bírálása, de Trincao kölcsönadása idején még nem látszott, mekkora a baj. Nagyon hamar, még július elején passzolták el, mikor úgy tűnt, Messi visszaigazol, Aguero és Depay jön, Griezmann távozásáról szó sem volt (vagy legfeljebb abban a kontextusban, hogy elfogadható áron senki nem viszi el), Dembele tíz nappal korábban sérült meg újra, de senki nem tudta, hogy mennyire lesz komoly, Fati pedig nem volt sérülékenynek elkönyvelve. Teljes joggal hihette a többség, hogy a pad végét koptatná, logikus volt legalább egy kis pénzt csiholni belőle. Az átigazolási időszak utolsó napján, mikor Messi és Griezmann helyzete is tarthatatlanná vált, már szerintem az elnökség is bánta ezt a döntést.

Demirről már párszor volt szó, de meglep, mennyire nincs a köztudatban, hogy ő egy éves kölcsönben van és tízmilliót kéne érte fizetni a nyáron - ami a Barcelona pénzügyi lehetőségeihez és Demir jelenlegi kvalitásaihoz képest nagyon-nagyon fölötte van az ár-érték arányának.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.10. 23:41:45

sansz írta:
2021.11.10. 23:27:10

Demir játéka barátságos meccseken elfogadható volt, tétmeccseken viszont rettentően gyenge. De őt nem is az A csapatba vették, pontosan tudta a stáb is,hogy nem való még a nagyokhoz és ezzel nincs is gond, én se mondom azt ennyiből,hogy nem lehet belőle még focista,ezt majd az idő eldönti.
És nem mindenkinek való a mély víz,van aki egy életre elveszti minden önbizalmát,ha úgy erőltetik,amikor nem megy.

Amúgy abban egyetértek veled,hogy normál esetben én sem sírnám vissza Trincaot, de Xavi is nyilván látja,hogy kell az ember, nem lehet egy az egyben a B csapatot kiküldeni a pályára. És 6 milliónál olcsóbb támadót, aki nem 100millás fizetéssel rendelkezik, nem bottal és (vagy :D ) pelenkával jár, nem nagyon lehet szerezni.
2 meccsen kapott érdemi perceket a ligában, azokon pedig az egész csapat kollektíven kritikán aluli volt. Ott volt a Gamper vagy a többi előszezonbeli meccs, amiken látni lehetett hogy nagyon tud a srác.
Nem tudom ki hogy van vele de Trincao 42 meccs alatt nem tudott meggyőzni, hogy komolyan számolni lehet vele. Kb. az utolsó 2-3 meccsén mutatott fel valamit.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.10. 23:27:10

Chino írta:
2021.11.10. 16:09:03


Trincao kölcsöne nem volt rossz. Elmehetett fejlődni, még pénzt is kaptunk, ráadásul még nem tudtuk hogy Messi el fog-e menni.
Annyira viszont még most sem bizonyított. Nem szoktam Wolves meccseket nézni, nem tudom hogy játszik, de azért 8 meccsen legalább egy assistot össze szedhetett volna már. És tegyük hozzá, lehet, hogy a Bragaban jó volt, de tavaly nem váltotta meg a világot. Lehet hogy nem kapott sok percet, de az első 20 meccsén alig volt értékelhető megmozdulása.
Demirnek miért lenne annyira mély a felnőtt csapat? Eddig kb. 2 meccsen kapott értékelhető játékpercet, az előszezonban megmutatta, hogy nem véletlenül tartják akkora tehetségnek. És ő itt van, nem kell visszahozni, kölcsönt megszakítani, ezzel pénzt veszteni.
De ha Xavi úgy gondolja hogy neki ő kell, akkor Ámen, remélem igaza lesz.
Szerinem a Wolves egyszerűen alkalmatlan arra,hogy ott egy Barcás fejlődjön kicsit is, de ez csak a magánvéleményem.
Viszont Messi távozása azért elég valóságos volt mikor Messi nem volt hajlandó szerződést hoszabbítani,hanem kigyalogolt belőle és tudtuk milyen anyagi helyzetben van a csapat. Ez nem az utolsó pillanatban dőlt el,mégha Laporta úgy is mutatja.
És ez nem csak azért volt ordító pofátlanság és felelőtlenség kölcsönadni Trincaot, mert valóságos lehetőség volt,hogy nem lesz bevethető támadónk arra a posztra, hanem mert az is látszódott, hogy előállhat olyan helyzet,hogy nem csak szélsőnk,hanem olyan emberünk se lesz,aki lőtt valaha gólt.
Fati közel egy éve sérült volt, Grizest el akarták passzolni, Messi makacskodott a szerződéssel, Dembele sérült, Aguero emberi roncs, Depayról pedig aki követi a francia bajnokságot tudja,hogy ügyes, de szeszélyes gyerek és kétesélyes milyen lesz nálunk.
Na ebben a helyzetben nem Trincaot kellett volna kölcsön adni.

Demir játéka barátságos meccseken elfogadható volt, tétmeccseken viszont rettentően gyenge. De őt nem is az A csapatba vették, pontosan tudta a stáb is,hogy nem való még a nagyokhoz és ezzel nincs is gond, én se mondom azt ennyiből,hogy nem lehet belőle még focista,ezt majd az idő eldönti.
És nem mindenkinek való a mély víz,van aki egy életre elveszti minden önbizalmát,ha úgy erőltetik,amikor nem megy.

Amúgy abban egyetértek veled,hogy normál esetben én sem sírnám vissza Trincaot, de Xavi is nyilván látja,hogy kell az ember, nem lehet egy az egyben a B csapatot kiküldeni a pályára. És 6 milliónál olcsóbb támadót, aki nem 100millás fizetéssel rendelkezik, nem bottal és (vagy :D ) pelenkával jár, nem nagyon lehet szerezni.
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2021.11.10. 20:11:03

Alcantara írta:
2021.11.10. 19:44:49
Erősen hápog a történet, tekintve, hogy 2024-ig van szerződése. Miután 2 Ft-ot sem tudunk fizetni igazolásokra, erősen kétlem, hogy éppen ő jönne. 3 napja még Cedric Bakambu érkezése volt biztos a tél folyamán. Rá nagyobb esély van, mert ingyen lenne és azt mi simán ki tudjuk fizetni.
Arról nem beszélve, hogy Olmo - bár nagyon jó játékos - elsősorban támadó középpályás és csak másod-harmadsorban szélső támadó.
Amire a Barcának most szüksége van, az egy gyárilag jobb oldalon erős támadó, nem valaki aki ott IS elboldogul.
Sterling is ezért lenne kényszermegoldás, mivel eredendően balszélső, ott meg már van Fati és Memphis, meg még Alba is oda szaladgál.
Középpályán pedig jelenleg is van elég opció, csak meg kell szervezni, oda ráérünk majd nyáron keresni (meg ha Busi kikopik).
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.10. 19:44:49

Erősen hápog a történet, tekintve, hogy 2024-ig van szerződése. Miután 2 Ft-ot sem tudunk fizetni igazolásokra, erősen kétlem, hogy éppen ő jönne. 3 napja még Cedric Bakambu érkezése volt biztos a tél folyamán. Rá nagyobb esély van, mert ingyen lenne és azt mi simán ki tudjuk fizetni.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.10. 19:19:52

Cseri írta:
2021.11.10. 19:08:47
Állítólag Kun HELYÉRE (ha a szív probléma miatt tartósan nem lesz bevethető) felmerült Dani Olmo érkezése a télen. Nem is értem,megint ezek a fából vaskarika megoldások.
az érdekes lenne, főleg hogy kb 80 millióba fájna.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.10. 19:08:47

Állítólag Kun HELYÉRE (ha a szív probléma miatt tartósan nem lesz bevethető) felmerült Dani Olmo érkezése a télen. Nem is értem,megint ezek a fából vaskarika megoldások.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.10. 18:49:28

Dani Alves joining Barça is a difficult option, due to financial fair play.
Although the Brazilian could arrive free in the winter market, the conditions of La Liga would make the operation difficult.[Esport3]
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.10. 16:40:41

Feast4 írta:
2021.11.10. 16:24:43
Komolyan gyerekek, mondjátok már meg nekem.Mit láttok Demirbe? Mert azon felül hogy fel le sprintelget néha beível vagy emberhez, vagy nem egyébként mindenkiről lepattan én egyenlőre semmit.Ennyit Trincao is bőven mutatott.
A végén Trincao jól játszott. Az elején szerintem messze nem mutatott ennyit.

A tétmeccsek közül olyat linkelek, ahol nem Alsóböszmény II. ellen nyomjuk, hanem mondjuk a Juve ellen. Gólpasszt adott, gólt lőtt, amit elvettek, kiharcolt 16-os előterében szabadot a cseleivel (emlékszünk, mikor jöhettünk mi onnan utoljára? Nekem egy darab nem rémlik az elmúlt 1 hónapból...), kapott róla a Juve sárgát a megindulásánál. Közben szép ütempasszokat is adott, jól kezelte a labdát. Mindezt fiatalon, új csapatban, komoly ellenfél ellen.

https://www.youtube.com/watch?v=N--BRUGaY_g

A Salzburg ellenit is iderakom, mert ők is vezetik a BL-csoportjukat, ráadásul el is kalapáltak minket, szóval komoly csapatnak vehetőek. https://www.youtube.com/watch?v=zNo1ZpGwsqA Itt kevés megmozdulása volt, mert szétvertek minket eleve, de pl 32. mp-től nézd meg, és mondd meg, ki vállalja be ezeket a lefordulós szlalomokat a csapatban Messi óta...

Valamelyik kis csapat védőit meg hülyére szivatta, de azt most nem keresem meg, a Girona volt meg még valami kisebb asszem.

Hozott persze ezeken a meccseken is rossz döntéseket, fiatal, és éppen bekerült a világ egyik legnagyobb csapatába. Ne azt nézd, inkább a potenciálját, mozgását, látását. Nagyon sok van benne szerintem, de tény, hogy egyrészt ki kell hozni, másrészt meg fel kell oldani benne a gátakat, ami miatt tétmeccsen nem mutatott semmit.

Mindemellett Collado és Trincao is rendben van nálam, csak ők nincsenek itt. :D És mindketten jóval idősebbek is, nehéz összehasonlítani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.10. 16:38:39

Én se látom az X-et Demir-ben egyelőre, Dembele-re meg nem lehet építeni. Versenyeztessék csak a Trincao-Collado kettőst, már ha utóbbi kell egyáltalán Xavi-nak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.10. 16:24:43

Komolyan gyerekek, mondjátok már meg nekem.Mit láttok Demirbe? Mert azon felül hogy fel le sprintelget néha beível vagy emberhez, vagy nem egyébként mindenkiről lepattan én egyenlőre semmit.Ennyit Trincao is bőven mutatott.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.10. 16:09:03

sansz írta:
2021.11.10. 15:48:08
vinszentvega írta:
2021.11.10. 14:20:40

Hát...inkább kérjük el az átigazolási árát. Ha csak fele annyit kapunk érte, mint amennyit Barto kiadott érte, már jól jártunk. Nem értem, hogy mivel lenne jobb Trincao, mint a Massián felnőtt Collado???

Trincaot őrültség volt kölcsönpattintani, ez ilyen Laporta-féle értelmetlen manőver volt.

Egyfelől a la masia vonatot kicsit el kéne engedni, ez nem lehet érv most már ezekben az időkben. Trincao Portugáliában bizonyított, Collado meg a gyerekek közt.
Ettől függetlenül nem kell vagy-vagy kapcsolatot feltételeznünk. Jelenleg az a poszt üres,mert van egy Dembele,akitnek az állapotát ismerjük és egy Demir,akivel, ha nagyon optimista vagyok is azt mondom,hogy még a felnőtt csapat mély neki percekre is. Collado és Trincao nem sok egyelőre arra a posztra.
És még egy dolog: Nagyon fontos a kémia az edző és a játékos közt, ezért jó,ha az edzőnek van lehetősége választani. Lehet Xavi több gólt hozna ki Trincaoból, Haalandból meg kevesebbet. Szóval az csak jó,ha a Barca számára elérhető játékosok közül lát valakit,akivel szívesen dolgozna.
Trincao kölcsöne nem volt rossz. Elmehetett fejlődni, még pénzt is kaptunk, ráadásul még nem tudtuk hogy Messi el fog-e menni.
Annyira viszont még most sem bizonyított. Nem szoktam Wolves meccseket nézni, nem tudom hogy játszik, de azért 8 meccsen legalább egy assistot össze szedhetett volna már. És tegyük hozzá, lehet, hogy a Bragaban jó volt, de tavaly nem váltotta meg a világot. Lehet hogy nem kapott sok percet, de az első 20 meccsén alig volt értékelhető megmozdulása.
Demirnek miért lenne annyira mély a felnőtt csapat? Eddig kb. 2 meccsen kapott értékelhető játékpercet, az előszezonban megmutatta, hogy nem véletlenül tartják akkora tehetségnek. És ő itt van, nem kell visszahozni, kölcsönt megszakítani, ezzel pénzt veszteni.
De ha Xavi úgy gondolja hogy neki ő kell, akkor Ámen, remélem igaza lesz.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.10. 15:48:08

vinszentvega írta:
2021.11.10. 14:20:40
Titinho írta:
2021.11.10. 11:53:29
Na akkor egy-két hírmorzsa:

- Xavi szeretné ha a Barca tárgyalna a Wolves-al, Trincao kölcsönszerződésének felbontásáról. Szerinte fejlődött fizikálisan az angoloknál az elmúlt fél évben és szeretné ha visszatérne, mert fontos szerepet játszana a projektjében. A kölcsönért egyébként 6 millió eurót fizetett a Wolves, akiknek opciós joguk is van a portugál megvételére.
Hát...inkább kérjük el az átigazolási árát. Ha csak fele annyit kapunk érte, mint amennyit Barto kiadott érte, már jól jártunk. Nem értem, hogy mivel lenne jobb Trincao, mint a Massián felnőtt Collado???

Trincaot őrültség volt kölcsönpattintani, ez ilyen Laporta-féle értelmetlen manőver volt.

Egyfelől a la masia vonatot kicsit el kéne engedni, ez nem lehet érv most már ezekben az időkben. Trincao Portugáliában bizonyított, Collado meg a gyerekek közt.
Ettől függetlenül nem kell vagy-vagy kapcsolatot feltételeznünk. Jelenleg az a poszt üres,mert van egy Dembele,akitnek az állapotát ismerjük és egy Demir,akivel, ha nagyon optimista vagyok is azt mondom,hogy még a felnőtt csapat mély neki percekre is. Collado és Trincao nem sok egyelőre arra a posztra.
És még egy dolog: Nagyon fontos a kémia az edző és a játékos közt, ezért jó,ha az edzőnek van lehetősége választani. Lehet Xavi több gólt hozna ki Trincaoból, Haalandból meg kevesebbet. Szóval az csak jó,ha a Barca számára elérhető játékosok közül lát valakit,akivel szívesen dolgozna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.10. 15:34:49

Chino írta:
2021.11.10. 14:36:39
Titinho írta:
2021.11.10. 11:53:29
Na akkor egy-két hírmorzsa:
A legújabb név aki felröppent szélső posztra az Mahrez. Nem kap annyi szerepet a Cityben mint azt szeretné, úgyhogy szívesen eljönne onnan, és a szerződése is csak 2023-ig szól.
A BL-ben elég jól megy neki és legalább neki természetes poszt a jobb oldal, bár én még mindig szívesebben nézném ha Demirt próbálgatnánk ott.
Mahrez az első olyan név, ami tetszene. Jó összejátékban, jó 1v1-ben, nagyon-nagyon jól lő, szerintem a Cityben ő a legjobb ilyen téren. És ahogy írod, végre tényleg jobbszélső lenne. Demirt szerintem is tolni kell, hogy minimum 2. számú szélső szint legyen belőle hónapok múlva. Ez szerintem simán reális is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.10. 14:36:39

Titinho írta:
2021.11.10. 11:53:29
Na akkor egy-két hírmorzsa:
A legújabb név aki felröppent szélső posztra az Mahrez. Nem kap annyi szerepet a Cityben mint azt szeretné, úgyhogy szívesen eljönne onnan, és a szerződése is csak 2023-ig szól.
A BL-ben elég jól megy neki és legalább neki természetes poszt a jobb oldal, bár én még mindig szívesebben nézném ha Demirt próbálgatnánk ott.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.10. 14:20:40

Titinho írta:
2021.11.10. 11:53:29
Na akkor egy-két hírmorzsa:

- Xavi szeretné ha a Barca tárgyalna a Wolves-al, Trincao kölcsönszerződésének felbontásáról. Szerinte fejlődött fizikálisan az angoloknál az elmúlt fél évben és szeretné ha visszatérne, mert fontos szerepet játszana a projektjében. A kölcsönért egyébként 6 millió eurót fizetett a Wolves, akiknek opciós joguk is van a portugál megvételére.
Hát...inkább kérjük el az átigazolási árát. Ha csak fele annyit kapunk érte, mint amennyit Barto kiadott érte, már jól jártunk. Nem értem, hogy mivel lenne jobb Trincao, mint a Massián felnőtt Collado???
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.10. 11:53:29

Na akkor egy-két hírmorzsa:

- Xavi szeretné ha a Barca tárgyalna a Wolves-al, Trincao kölcsönszerződésének felbontásáról. Szerinte fejlődött fizikálisan az angoloknál az elmúlt fél évben és szeretné ha visszatérne, mert fontos szerepet játszana a projektjében. A kölcsönért egyébként 6 millió eurót fizetett a Wolves, akiknek opciós joguk is van a portugál megvételére.

- Umtiti iránt erősen érdeklődik a Benfica csapata, akik a szezon hátralevő részére elveszítették a brazil Veríssimo-t, és a helyére vinnék a tapasztalt Umtitit. Kölcsönben vinnék januárban. A Novemberi egymás elleni meccsen szeretne is tárgyalni róla a Benfica.

- Dani Alves leigazolásáról is szól a fáma, arról viszont megoszlanak a vélemények, hogy milyen szerepkörben jönne vissza a 38 éves brazil. Valaki szerint Dest mellé cserének, más források szerint pedig edzőnek aki a fiatal védőkkel foglalkozna az első csapatnál. (Utóbbira van nagyobb esély) Szombatig tartózkodik Barcelonában Alves, addig szeretne a klub egy találkozót összehívni vele.

- Még két edző érkezett egyébként Xavi csapatába, Andrés Martin aki eddig a Juvenil A keretével dolgozott és a fiatalok egytől-egyig imádtak vele dolgozni, nagyon nagy tekintélye van klubon belül a fiatalok körében. Őt előléptették, az első keretnél dolgozik tovább erőnléti edzőként. A másik pedig Edu Pons, aki 2012-2020-ig volt már a klub erőnléti edzője, eddig a spanyol válogatottnál látta el ugyanezt a szerepkört.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.11.09. 17:17:56

Remélem Xavi nem kapkodja el, hogy kire van/lesz szüksége, kire nem.
Adnék a helyében bizonyítási lehetőséget mindenkinek. Aki nem él vele, az mehet eladásra. Szerintem már a keményebb edzésektől (ha lesz) el kezd rostálódni a keret.
Ha meg elkezdi megtanítani az araboknál felépített taktikáját, pár ember azon a rostán is fennakad majd. Bízom a természetes kiválasztódásban. :)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.09. 17:03:34

visca el barca írta:
2021.11.09. 07:40:39
Hagyjuk mar ezt a dembelet. 4 eve itt van es van osszesen 80 meccse. Az ideny 3/4eben serult evek ota. Ha valakire, rá biztos nem lehet epiteni semmit. Eleg szomoru, h ha xavi majd arra epit, h "ha majd dembele felepul". Ez a gyerek arra jo h minden edzo kifogast keressen.
Osztom ezt a véleményt és szerintem nem is fog maradni, az új arab klub biztos megkínálja akkora fizetéssel, aláírási pénzzel. Ingyen mehet, így zsebbe bármennyit kérhet szinte bizonyos határig.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.09. 13:28:19

Goikoechea írta:
2021.11.08. 19:46:49
Írják itt többen, hogy Fatit Fdj-t eladni, mert abból lenne pénz. Én nem értek egyet ezzel az egésszel. Couthino, Braithwait, Lenglet és Dembele eladásával legalább annyi pénz szabadulna fel, mintha eladnánk legjobbjainkat.

Valami Fifa manager játékban lehet, hogy mindenkinek van értéke, de a valóságban az a kérdés, hogy kit lehet eladni.
Én se gondolom, hogy mindenképpen el kell adni Fatit pláne FDJ-t (aki az elmúlt egy évben végig nagyon stabilan hozta a magas szintjét, az edzői kálvária szerintem őt viselte meg legjobban,mert pár meccs óta szürke, de majd túljut rajta.)
De ha csak őket lehet eladni, akkor nyilván gondolkodni kell ezen is.

Én amúgy a Gavi-Nico-Pedri pakkból adnék el egyet, nekik lehet piaci értékük is, megvan a hype és szerintem ők sokan vannak egy csapatban. Egyik helyett, ha lenne egy Kessié vagy Camavinga szerű srác, már sokkal kintebb lennénk a vízből.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2021.11.09. 10:52:04

ÉS!! Azt se felejtsük el, hogy az eladások 25% fordíthatjuk jelen állás szerint igazolásokra! :D úgy hogy nem lesz egyszerű a történet…
Válasz küldése