Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.10. 15:20:34

grgly50 írta:
2022.02.10. 14:03:53
Trincao? Isten ments!
De gyorsan felejtenek az emberek. Alig vártuk, hogy túladjunk rajta. Persze voltak, akiknek tetszett. Valójában egy hasznavehetetlen jobbszélső volt itt nálunk, aki önző, cselező volt, más semmi. Körülbelül egy szinten volt Afellayal, Gomessel.
Nézzetek utána!
Trincao úgy kezdett, mint egy kisgyerek tele pelenkával, de aztán teljesen korrekt, sőt bíztató volt, amit hozott a végén. Aztán jött a 3-5-2 és a pad.

A gyerekben van kakaó, ez már a portugál bajnokságban is látszott. Az a kérdés, hogy ki tud-e itt belőle jönni, vagy ilyen Coutinho-féle sztori lesz, hogy mindenhol jobban játszik, mint nálunk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.02.10. 15:15:30

grgly50 írta:
2022.02.10. 14:03:53
Feast4 írta:
2022.02.10. 12:53:47
Colladot jövőre szinte biztos, hogy eladjuk, ha pedig Adama beválik egy az egyben fogjuk cserélni Trincaora.
Trincao? Isten ments!
De gyorsan felejtenek az emberek. Alig vártuk, hogy túladjunk rajta. Persze voltak, akiknek tetszett. Valójában egy hasznavehetetlen jobbszélső volt itt nálunk, aki önző, cselező volt, más semmi. Körülbelül egy szinten volt Afellayal, Gomessel.
Nézzetek utána!
Mindketten kolcsonbe vannak. Szerintem amit irt az pont azt jelenti, hogy megtartjuk Traoret.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.02.10. 14:56:36

fanbarca írta:
2022.02.10. 14:39:26
Christensennek én is örülnék, de azért jó lenne egy ballábas védő, egy kis FM:

2023 nyarán lejár a szerződésük, tehát olcsóbban megszerezhetőek:
· Evan Ndicka – ballábas, 22 éves, 1.92 méter magas, ballábas, francia, Frankfurtban játszik, értéke 28 millió euró
· Inigo Martinez – ballábas, 30 éves, senkinek nem kell bemutatni; értéke 25 millió euró

Ezen a nyarán lejár a szerződésük:
· Romagnoli – ballábas, 29 éves, senkinek nem kell bemutatni; értéke 20 millió euró
· Zagadou – ballábas, 22 éves, senkinek nem kell bemutatni; értéke 14 millió euró

Egyéb játékosok, akiknek 2023 nyarán jár le a szerződése:
Salah, Rashford, Sterling, Mané, Gnabry, Skriniar, Gabriel Jesus, Oblak, Messi, Fabián Ruiz, Tielemans, Carlos Soler, Kanté, Lewa, Söyüncü, de Vrij, Koulibaly, Shaw, Asension, Gayá, Lemar, Mahrez, Zaha, Firmino, Gravenberch, Douglas Luiz, Gosens, Locatelli, Guerreiro, Gündogan, Ronaldo, Zapata, Aouar, Moise Kean, Kulusevski, Naby Keita, Akanji, Renato Sanches, Guedes stb.
Hát a mi helyzetünkben ezt kb úgy tudom elképzelni, mint egy LIDL akciót. Ha nem mész oda nyitásra (kvázi nem vagy nyerő pozicióban), vagy nem marad semmi, vagy marad a kukázás....
A fenti nevek nagy részére vagy esélyünk, vagy pénzünk nem lenne.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.10. 14:39:26

Christensennek én is örülnék, de azért jó lenne egy ballábas védő, egy kis FM:

2023 nyarán lejár a szerződésük, tehát olcsóbban megszerezhetőek:
· Evan Ndicka – ballábas, 22 éves, 1.92 méter magas, ballábas, francia, Frankfurtban játszik, értéke 28 millió euró
· Inigo Martinez – ballábas, 30 éves, senkinek nem kell bemutatni; értéke 25 millió euró

Ezen a nyarán lejár a szerződésük:
· Romagnoli – ballábas, 29 éves, senkinek nem kell bemutatni; értéke 20 millió euró
· Zagadou – ballábas, 22 éves, senkinek nem kell bemutatni; értéke 14 millió euró

Egyéb játékosok, akiknek 2023 nyarán jár le a szerződése:
Salah, Rashford, Sterling, Mané, Gnabry, Skriniar, Gabriel Jesus, Oblak, Messi, Fabián Ruiz, Tielemans, Carlos Soler, Kanté, Lewa, Söyüncü, de Vrij, Koulibaly, Shaw, Asension, Gayá, Lemar, Mahrez, Zaha, Firmino, Gravenberch, Douglas Luiz, Gosens, Locatelli, Guerreiro, Gündogan, Ronaldo, Zapata, Aouar, Moise Kean, Kulusevski, Naby Keita, Akanji, Renato Sanches, Guedes stb.
més que un club
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.02.10. 14:03:53

Feast4 írta:
2022.02.10. 12:53:47
davi10 írta:
2022.02.10. 10:12:41
. És akkor még odaférhet a jobbosra Trincao vagy Collado.
Colladot jövőre szinte biztos, hogy eladjuk, ha pedig Adama beválik egy az egyben fogjuk cserélni Trincaora.
Trincao? Isten ments!
De gyorsan felejtenek az emberek. Alig vártuk, hogy túladjunk rajta. Persze voltak, akiknek tetszett. Valójában egy hasznavehetetlen jobbszélső volt itt nálunk, aki önző, cselező volt, más semmi. Körülbelül egy szinten volt Afellayal, Gomessel.
Nézzetek utána!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.10. 13:09:49

Troym írta:
2022.02.10. 12:53:24
A baj, hogy 20 millióért semmilyen csatár csodagyereket nem lehet szerezni. Van pl. valami opciója a csapatnak 2 Santos ifijátékosra, még azoknak is a diiszkont ára 35 millió / db.
Adeyemi, Isak, vagy David aki beillene ilyen kategóriába inkább olyan 50-60 millióba kerülne + a fizetésük. Vlahovic is egy olasz középcsapatból 75-80 millióért távozott.
Cabral 14 misiért váltott csapatot, és Ő Európában termelte a gólokat.
Meg a 100x emlegetett Haaland is 20 misi volt, igaz annak már 2 éve.
És tudom, van ellenpélda bőven, pl. Vinicius, akiről 2 évig senki nem hitte, hogy valaha épkézláb focista lesz is 45-be fájt. De ki lehet fogni jó deal-eket.
Feast4 írta:
2022.02.10. 12:53:47
Colladot jövőre szinte biztos, hogy eladjuk, ha pedig Adama beválik egy az egyben fogjuk cserélni Trincaora.
Ezeket én ugyan nem olvastam sehol, de nem lepődnék meg egyiken se. Olyan szempontból nyugodtabb vagyok, hogy úgy néz ki Xavi-é lesz az utolsó szó, ha valamelyikük kelleni fog neki, akkor maradni fognak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.02.10. 12:53:47

davi10 írta:
2022.02.10. 10:12:41
. És akkor még odaférhet a jobbosra Trincao vagy Collado.
Colladot jövőre szinte biztos, hogy eladjuk, ha pedig Adama beválik egy az egyben fogjuk cserélni Trincaora.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.10. 12:53:24

davi10 írta:
2022.02.10. 10:12:41
Troym írta:
2022.02.10. 09:40:03
Kell 3-4 hátvéd és minimum 1 középcsatár, 1 cserekapus, plusz a távozók fényében, ahol kevesebben lesznek.
Igen, védőfrontot elég gyászosan állunk.

Előre egyedül valami lutri csodagyereket hoznék max egy 20-asért.

Viszont a kp ordít egy jó korban lévő valakiért.
Konkrétan 2 db olyan védő marad, akiben még több, mint 2 szezon lehet (EG, Araujo)
Alves és Alba utolsó értékelhető szezonja lesz a 22/23. Szerintem Alves visszavonul a végén, Alba meg tényleg exponenciálisan egyre többet sérült. Umtiti 1 percet nem fog játszani, Lenglet szerintem megy, Mingueza szintén, Dest meg szerintem kölcsönbe kerül majd valahova.
Minimum 2 szélsőhátvéd és Pique függvényében 1-2 középhátvéd fog kelleni.
Ha jönne a 2 Chelsea játékos, az se elég, még kéne melléjük Gaya és Mazraoui is.
Hát nem sok esély van erre.

De kelleni fog valaki előre is, mert ahogy saccolom távozik majd Trincao végleg, Depay (hogy pénzt kaphassanak érte) és BW is. Jutgla gondolom kölcsönbe elkerül majd valahova, hogy legyen 30-40 meccse. Így marad Auba, FT, Fati, Abde, Traore.
A baj, hogy 20 millióért semmilyen csatár csodagyereket nem lehet szerezni. Van pl. valami opciója a csapatnak 2 Santos ifijátékosra, még azoknak is a diiszkont ára 35 millió / db.
Adeyemi, Isak, vagy David aki beillene ilyen kategóriába inkább olyan 50-60 millióba kerülne + a fizetésük. Vlahovic is egy olasz középcsapatból 75-80 millióért távozott.

Középpályán lehet meg kéne nézni még egyszer Pjanicot, hátha Xavi valamit tudna kezdeni vele. Koeman alatt egyáltalán nem tetszett a játéka, de ott maga a csapat se. Nyilatkozta, hogy nem akar visszatérni, de ez változhat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Troym 2022.02.10. 13:00:38-kor.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.10. 10:12:41

Troym írta:
2022.02.10. 09:40:03
Kell 3-4 hátvéd és minimum 1 középcsatár, 1 cserekapus, plusz a távozók fényében, ahol kevesebben lesznek.
Igen, védőfrontot elég gyászosan állunk. A 2 francia csak a pénzt viszi, tőlük remélhetőleg megszabadulunk. Pletykák szerint Pique is lehet, hogy visszavonul a szezon végén. Mingueza szerintem lassan 1 éve nem játszott középen.
Marad EG és Araujo, ami amúgy nem hangzik rosszul, de EG-ben én még érzem, hogy visszaeshet megint, Araujo-nál meg csak akkor leszek nyugodt, ha már Laporta-val pózol a hosszabbítás után.
Alba-nak nincs cseréje, és a 38 éves Alves-re meg a szélen vakon lévő Mingueza-ra se nagyon lehet alapozni a jobboson. Araujo-t vétek ott játszatni.

Előre szerintem megleszünk, Auba, Traore, FT, Depay alapnak szerintem elég kell, hogy legyen, Fati, BW zsákbamacska, Abde meg Jutgla jók lehetnek beugrónak. És akkor még odaférhet a jobbosra Trincao vagy Collado. Semmi értelmét nem látom elverni a költségvetés nagy részét Haaland-ra, aki amellett, hogy azért sérülékeny, nem is biztos, hogy illene ide.
Előre egyedül valami lutri csodagyereket hoznék max egy 20-asért.

Viszont a kp ordít egy jó korban lévő valakiért.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.10. 09:42:47

davi10 írta:
2022.02.10. 09:26:59
A SPORT szerint elengedtük Kessie-t. 5 milliót ajanlottunk, ezt visszadobta, és mivel nem lenne alapember, nem mennénk tovább.

Ez csak pletyka, de elvileg a Milan 6,5-ös ajánlatát visszadobta, mert 8-at akar, erre mi odamegyünk 5-tel :D
Amennyi Barca-drukker került a felszínre az ingyen igazolható játékosok közül az elmúlt 1-2 hónapban Xavi és az új lendület miatt, gondolom abban reménykedtek, hogy Kessié még Elefántcsontparton 10 évesen Eto'o-t, Dinhot, meg Messit nézte esténként. :D
Anyagilag meg szappanoperailag amúgy tök ugyanaz, mint itt Dembélé, szóról szóra. 1 éve nincs hosszabbítás, de ő maradni akar, elmenni már fél évig semmiképp sem, és már mindenki utálja. Ő szerintem csak PSG/City vonalon fog mozogni. De ha elég eszük lenne, akkor a ManU igazolná, mert azon a poszton ők PL alja szinten vannak kb. ilyen Fred meg Matic meg McTominay...
Ők szerintem megadnák a 8-10 millát.

Védők fognak ide jönni a nyáron kb 3 posztra, támadó meg annak függvényében, hogy ténylegesen beválik-e Auba, és helyettesekenét Ferran. Meg persze Adama, de őt szerintem meg fogjuk venni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.10. 09:40:03

davi10 írta:
2022.02.10. 09:26:59
A SPORT szerint elengedtük Kessie-t.
Ezt mondjuk szerintem eleve nem gondolták túl komolyan. Talán egyszer felhívták, hogy mennyi az annyi, kb. ennyi lehetett.
Jó lenne egy ilyen fajta játékos is, ha jönne, de annyi pénzért hozni egy 7-8. középső középpályást, amennyit ő kér, gondolom sokadik prioritás.
Kell 3-4 hátvéd és minimum 1 középcsatár, 1 cserekapus, plusz a távozók fényében, ahol kevesebben lesznek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.10. 09:26:59

A SPORT szerint elengedtük Kessie-t. 5 milliót ajanlottunk, ezt visszadobta, és mivel nem lenne alapember, nem mennénk tovább.

Ez csak pletyka, de elvileg a Milan 6,5-ös ajánlatát visszadobta, mert 8-at akar, erre mi odamegyünk 5-tel :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2022.02.06. 19:46:51

Folyamatosan tárgyalni kell Gavival, Araujoval - és Nicoval. Most nyilván nincs pénz, mert az utolső eurot is kiadhatták az átigazolási szezonban. Amint azonban lesz, azt rájuk kell fordítani, mert fontosabbak bármilyen nyári igazolásnál, nemcsak Dembinél és SR-nél.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.02.06. 15:58:58

Troym írta:
2022.02.06. 14:04:38
Süle ügynóke azt nyilatkozta, hogy már eldőlt melyik lesz az új klubja. Szerintetek van esély, hogy idejön? (Romano)
Nagyjából 0 %. Több fizetés miatt nem hosszabbított. Mi mit adnánk neki? PL lesz ebből.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 15:46:55

LG írta:
2022.02.06. 14:44:31
Miért lenne annyira abszurd, hogy Araujo iránt van érdeklősés? Amíg nincs meg a hosszabbítás, próbálkozhatnak más csapatok. A játékos pedig lehet, hogy jól érzi magát, de az is lehet, hogy van olyan ajánlat, amin azért elgondolkodna a váltáson. Naivitás lenne azt gondolni, hogy majd mindenki inkább egy zsák krumpliért (nyilván ezen a szinten kell érteni a hasonlatot) játszik Barcelonában, mint egy zsíros fiezetésért egy egy jelenlegi top klubban.

Szerk: közben látom, Gavi sem fogadta el a zsák krumplit....
Ha ezt nekem írtad, akkor azt tudom mondani, hogy leírtam pontosan, hogy miért van a "hírnek" abszurditása. A konkrét hírnek, nem pedig annak, hogy valaki esetleg érdeklődne iránta.

Nem csodálom, hogy nem fogadta el egyikőjük se, viszont általában nem is szokás az első ajánlatra rábólintani. Arról fogalmunk sincs, hogy kinek mennyit ajánlottak, de nem is számít, ez egy alkudozási folyamat, és mindenkivel meg fogunk egyezni. Gavi és Araujo fontosabb, mint bármilyen igazolás amire tíz meg százmilliókat szánnánk a nyáron.
Mégegyszer nyomatékosítanám: teljesen normális, hogy megkapták az első ajánlatot, de újabb tárgyalások következnek. Mivel mostnanában ennyire terítéken vannak a szerződés részletek, fizetések, meg a rossz anyagi állapota a klubnak, normális, hogy nagyobb hírértéke van ennek is, de szerintem elutasította az első ajánlatot típusú hírből volt az elmúlt 5 évben legalább ötven.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.06. 14:44:31

Miért lenne annyira abszurd, hogy Araujo iránt van érdeklősés? Amíg nincs meg a hosszabbítás, próbálkozhatnak más csapatok. A játékos pedig lehet, hogy jól érzi magát, de az is lehet, hogy van olyan ajánlat, amin azért elgondolkodna a váltáson. Naivitás lenne azt gondolni, hogy majd mindenki inkább egy zsák krumpliért (nyilván ezen a szinten kell érteni a hasonlatot) játszik Barcelonában, mint egy zsíros fiezetésért egy egy jelenlegi top klubban.

Szerk: közben látom, Gavi sem fogadta el a zsák krumplit....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.06. 14:04:38

Süle ügynóke azt nyilatkozta, hogy már eldőlt melyik lesz az új klubja. Szerintetek van esély, hogy idejön? (Romano)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 22:53:25

Troym írta:
2022.02.04. 21:44:06
Tegnap a City jelent meg pletyka szinten Araujo kapcsán, ma meg a MU. Lehet, hogy kacsa mind a kettő, de úgy néz ki szorul a hurok. Remélem gyorsan megállapodnak vele, mert ha nyárig ez elhúzódik, akkor szerintem elbukjuk. (fichajes.net)
Szerintem kacsa mindkettő. A forrásmegjelölésed már anélkül is árulkodó, hogy felkeresnénk (bár megtettem). Ugye ez kb az igazolasok.hu domain névvel lehetne egyenlő, ha magyar oldal lenne. Eleve ez a profiljuk, ebből "élnek", már a domain választás is ezt sugalja.
Ha emellé odatesszük, hogy az átigazolási hírek nagyrésze még komolyanvehető forrásoknál is, átigazolási időszakban is kacsa, akkor nagyjából sejthető, hogy ez az oldal holtidőszakban kb milyen színvonalat képviselhet.

A hírnek önmagában is van abszurditása, hiszen konkrétan, friss nyilatkozoatból tudjuk Araujotól (vagy az ügynökéttől, mittom), hogy egyértelműen itt képzeli a jövőjét, másrészt hogy a tárgyalások első fázisban járnak. Asszem itt a főoldalon is volt róla hír, de erre nem esküdnék meg.
Ahogy azt is tudjuk, hogy ha halvány esély mutatkozna később, akkor minden egyes nagycsapat bejelentkezne/érdeklődne.

Sztem az ilyesfajta hozzászólást a jövőben meg lehet spórolni, de ez a személyes véleményem. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.04. 21:44:06

Tegnap a City jelent meg pletyka szinten Araujo kapcsán, ma meg a MU. Lehet, hogy kacsa mind a kettő, de úgy néz ki szorul a hurok. Remélem gyorsan megállapodnak vele, mert ha nyárig ez elhúzódik, akkor szerintem elbukjuk. (fichajes.net)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.04. 15:51:37

Tagliafico nemrég nyilatkozott, hogy dühös az Ajax vezetőségére mert minden áron ide szeretett volna igazolni, de Overmars a Barca összes ajánlatát elutasította, a játékos szerint szinte röghöz kötötte őt.
Forca Barca!!!!
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2022.02.04. 09:10:00

"Egyrészt szerintem látszik a személyi cseréből adódó különbség, és magát a projektet is izgalmasabbnak találják a játékosok. És látszik, hogy nem a legenda mértékén múlik a dolog, Koeman majdnem akkora Barca-legenda, mint Xavi (bár régebben, az igaz). A személyiségén, és az edzői kvalitásain múlik a dolog, utóbbi persze még csak megtippelhető, és az intelligenciájából előrevetíthető, bár szerintem 2,5 hónap alatt is több pozitív változást hozott, mint a holland, ha másban nem is, egy szedett-vedett hordából már most csapatszellemet kovácsolt."

Annyival egészíteném ki, hogy Xavi mellett a Klub irányítását is jó kezekben látják szerintem sok játékos. Kaphatnak belső infót játékos haveroktól és magából a médiából is átjön, hogy tehetséges, fiatal, elkötelezett játékosokra összpontosít a Klub, a jövőt építve, emellett fokról-fokra szedik rendbe a pénzügyeket is. Nagyon jó szakemberek kezébe került az átigazolás politika, jelen körülményxek között szerintem ez a maximum amit ki lehetett hozni.

Azt gondolom nyáron el fogjuk hozni Haalandot, az átigazolási díja talán kisebb kérdés lesz, mint a fizetése, de volt arról hír, hogy nyártól Laporta maximalizálja 10 millió euróban az éves fizetéseket (gondolom nettó és kérdés a bónuszok, de majd lesz erről úgy is több hír), valamint malmunkra hajthatja a vízet, hogy az ügynöki díjakra már vonatkozni fognak az új szabályok.
Ahogy most keresgélt a Klub, látszik, hogy nyáron prioritás lesz ingyen megszerezhető védő/védők. Bal lábas belső és bal szélső is célkeresztben van, miközben ha jól tudom jobb szélre Azqi-val már meg is egyeztek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 01:27:17

Szerintem Auba, Torrers, sőt, Adama is mintapéldája annak, hogy milyen változás állt be a Barca vonzerejében azzal, hogy ki került az edzői székbe. Pedig anyagilag meg egyebekben is sz@rabbul állunk, mint valaha.
Holland mivolta miatt Koemannál is volt ilyen figura, Depay, aki a saját ligájában sztár volt, és bagóért idejött. Agüero Messi miatt. De itt azért más a helyzet, Ferran oké, hogy jó pénzbe került de ez nem rajta múlik, az már igen, hogy kis fizuért jön. Adama ugyanez, tényleg nem kap kb semmit, és most Auba is minket választott. Esküdni mernék rá, hogy Koemannál, vagy szinte bárki másnál nem jött volna 3 ilyen erősítés közel 0, de legalábbis minimális fizuval.

Egyrészt szerintem látszik a személyi cseréből adódó különbség, és magát a projektet is izgalmasabbnak találják a játékosok. És látszik, hogy nem a legenda mértékén múlik a dolog, Koeman majdnem akkora Barca-legenda, mint Xavi (bár régebben, az igaz). A személyiségén, és az edzői kvalitásain múlik a dolog, utóbbi persze még csak megtippelhető, és az intelligenciájából előrevetíthető, bár szerintem 2,5 hónap alatt is több pozitív változást hozott, mint a holland, ha másban nem is, egy szedett-vedett hordából már most csapatszellemet kovácsolt.

Remélem ezt a sormintát követi majd egy-két lejáró szerződésú játékos is a nyáron (ilyen Kessié féle pénzlesők biztos nem, a felsorolt védők közül fogalmam sincs egynél sem, ki mit tart fontosnak), én nem tartom lehetetlennek. Ez a Barca most olyan, hogy nem tudni, hogy 2 év múlva ha outsiderként is, de BL-t nyerünk, vagy 3 év múlva még középszerek leszünk, izgalmas jövőkép szerintem bárkinek, meg szakmai kihívás is lehet valakinek, ha úgy érzi, hogy ő lehet a mérleg nyelve. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.03. 18:17:06

Wow. Erős lista nagyon. Ebből 1-2 név, és egy drága igazolás, és esetleg 1-2 jövőnek szóló fiatalabb igazolás (nem olyan kamu mint az elmúlt években, hanem olyan aki mondjuk olcsó és épp a Dortmund, vagy az Ajax venné meg, de helyette szépen ide jönne). Dembele, Umtiti, Langlet out. És így egy teljes Xavi tervezte előszezon után jövőre azért lehetne ám várni ezt azt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.03. 16:51:51

DaVeR írta:
2022.02.03. 14:31:53
Kit látnátok szívesen? :P
Az eddig megjelent neveken (Süle, Azpi, Christensen, Mazraoui, Kessie, Brozovic) felül én rámennék Zagadou (Dortmund, 22) Kamara (Marseille, 22) és Tolisso megszerzésére, hátha ők könyebb dió.

Plusz ha nem jönne Haaland (ami valószínű), akkor futnék egy kört Dybala fronton. (Bár a fő jelöltem David lenne a Lilleből csatárnak)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.02.03. 16:02:20

DaVeR írta:
2022.02.03. 14:31:53
Kit látnátok szívesen? :P
Én személy szerint nagyon kedvelem Christensen játékát, nagyon jó jétákosnak tartom, örülni is örülnék nagyn ha Barcelonát választaná, de ha teljesen öszinte akarok lenni, sajnos nem vagyok meggyőzödve arról, hogy be is válna.

Kessiét viszont egyáltalán nem kedvelem, (tuti, hogy már 40 éves a srác, csak meghamisították a papirjait :mrgreen: ) de esetében azt érzem, ha Barcelonában kötne ki, nagyon jót tenne a csapatnak. Nem egy Busi klón, de nem ügyetlen. Csak elég sokat szeretne keresni a hírek szerint.

Mazraouit szintén el tudnám képzelni Barca mezben, nagyon bízom az Ajax játékosokban, pl. Destnek is örültem nagyon, s csodálkoztam is, hogy ennyire visszaesett a játéka.

Volt idő, amikor Isconak is nagyon örültem volna, de mostmár inkább hagyjuk... Aki meg ingyen se kellene, az Pogba. Remélem még véletlenül se kerül ide.

Ui. Origi mekkora lenne, ha jönne és rövid időn belül a Bl-ben az ő góljával ütné ki a Barca a Poolt. :D
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Válasz küldése