Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 18:02:18

Troym írta:
2024.01.30. 17:28:35
Chino írta:
2024.01.30. 16:43:34
Ez a "Laporta-gyűlölet" ami most így többektől is kitört vonatkozik valami hirtelen aktuális dologra, mert sok rosszat el lehet mondani róla de hogy a klub gazdasági részénél ami sportszakmaira vonatkozik szerintem jó munkát végzett.
Ez jó erős szó, nem tudom miért nekem címzed, sehol nem írtam, hogy gyűlölöm.
Nem tartom a munkáját kimondottan jó minőségűnek, de szerintem legyenek már szintek az elégedett vagyok valakivel / valamivel és a gyűlölök valamit közt.
Sem Xavit nem gyűlölöm (sőt emberileg sokra tartom, játékosként is), sem Laportát, sem Lewát, sem senkit a klubnál. Attól még nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézem a tevékenységüket.
1. Direkt idézőjelbe tettem, hogy nem a szó szoros értelmében kell venni.

2. Nem Neked címeztem, szerintem világosan odaírtam, hogy többektől, direkt lejjebb írtam, mivel a Te hozzászólásodban nem is volt ilyen nem értem miért vetted magadra.

Több hsz-ben előfordult a mai nap folyamán, és nem tudtam, hogy történt-e valami ami miatt elő lett véve, már az első sorban benne volt. Nem akartam újabb hsz-t generálni, ha ez még tematikájában idevág, de legközelebb, ha bármikor a Te hozzászólásodra reagálok, kiemelem, hogy ez már nem a tiédet érinti és nem lesz félreértés.

Ez még a Tiédet érinti, az utolsó bekezdést.:
Teljesen egyetértek, hogy egy ilyen Marquez, Motta, van Bronckhorst stb. kinevezéssel csak tovább toporognánk. Most így hirtelen van Gaal óta nem volt olyan edzője a csapatnak, aki nem kapcsolódott valamilyen formában korábban a klubhoz, talán egyedül Tata. Ezen szerintem nem lenne rossz változtatni.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 17:28:35

Chino írta:
2024.01.30. 16:43:34
Ez a "Laporta-gyűlölet" ami most így többektől is kitört vonatkozik valami hirtelen aktuális dologra, mert sok rosszat el lehet mondani róla de hogy a klub gazdasági részénél ami sportszakmaira vonatkozik szerintem jó munkát végzett.
Ez jó erős szó, nem tudom miért nekem címzed, sehol nem írtam, hogy gyűlölöm.
Nem tartom a munkáját kimondottan jó minőségűnek, de szerintem legyenek már szintek az elégedett vagyok valakivel / valamivel és a gyűlölök valamit közt.
Sem Xavit nem gyűlölöm (sőt emberileg sokra tartom, játékosként is), sem Laportát, sem Lewát, sem senkit a klubnál. Attól még nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézem a tevékenységüket.
A világ nem fekete-fehér.
Laporta egy politikus, nem több, nem kevesebb. Vannak felháborító és elismerésre méltó dolgai is.
A lényeg, hogy se nem gyűlölöm, se nem rajongok érte. (ilyen is van)
Nem Bartomeuhoz hasonlítom, ő simán egy bűnöző, de nem érzem azt a kiemelkedő lenne a megoldásaiban.
Eladtak egy vagon jogot, leányvállalatot, üzletrészt és bevásárolt. Szerintem nem tett olyat, amire más ne lett volna ugyanúgy képes. Utána becsukták a kiskaput, azóta nem csinálja.
Az elküldött játékosokért szerintem nagyvonalúan kevés pénzt kért, de néhány felesleges játékostól is megszabadult.
Hosszasan puffog a Negreia ügyön, holott az ő 8 éves korábbi regnálása alatt is fizettünk, mellette egyetértek vele, hogy a szuperliga meg kell.
A fiatalok hozásával maximálisan egyetértek, az Alonso, Bellerin, Romeu vonalat meg maximálisan ellenzem.

Idén egy nagy dobása van, a vezetőedző. Mindegy ki az személy szerint, de az irányt a következő 3-5 évre most határozza meg. Ha himihumi módon jön Marquez, Motta, akkor szerintem megakadunk ezen a szinten, de nem tudom sztáredzőt mivel tud idecsábítani. Én ezért örülnék 2. polcos edzőnek, annak látom realitását és nagyobb eséllyel javulnánk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 17:01:34

Andris írta:
2024.01.30. 16:49:58
Grundel írta:
2024.01.30. 16:11:36
Sport szerint Bergwall most írja alá a szerződését. Lassan jöhet neki is a topic.😊
Ő az első csapattal köt szerződést?
Elvileg úgy szól a szerződés, hogy papíron az Atletichez fog kerülni, de az első csapathoz tagja lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 16:49:58

Grundel írta:
2024.01.30. 16:11:36
Sport szerint Bergwall most írja alá a szerződését. Lassan jöhet neki is a topic.😊
Ő az első csapattal köt szerződést?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 16:43:34

Troym írta:
2024.01.30. 15:54:38
Chino írta:
2024.01.30. 15:05:23
Ha Lewa 100-150 körül távozna az nálam olyan lenne mint már-már egy BL győzelem. De ennek a fele is hihetetlen.
Az arabok nem teljesítményt/tudást vásárolnak, hanem nevet így ha a lengyelnek is megfelelne a távozás és valamelyik sejk bejelentkezne még akár jól is járhatnánk. 2-3 évig még ellébecolhat, de ebben valahogy nem tudok hinni.
Ilyen 50-100-150milliós árakat nem gondolhatsz komolyan Lewa kapcsán.
Kessié is odament, tőlük kaptunk a 12-t.
Mindenki tudja, hogy kilóg a hátsónk a gatyából, ők is.
Neymarért adtak 70-80 milliót egy bivalyerős hátterű PSG-nek, ment oda Verratti, Mane, legtöbben max 30-40 millióért.

Mi kapnánk szerintem 13-18 milliót Lewáért. (20-t tuti nem) Nyáron 36 éves.
Amúgy mindegy hol tartanak az árak a piacon, mert MI nem tudunk így alkudozni.
- Kihirdetjük előre, hogy pénz kell, minimum feleztük az árakat.
- Nincs FFP keretünk.
- Játékosok fizetése az egekben. Javult, de nem jó még mindig.
- Pocsék formában a legtöbb játékos
- Sokan hosszabb sérülés közben / után vannak
- Sokakat meg érinthetetlen státuszban tartunk
Nem látom kiért kaphatnánk olyan összeget, ami 80-100 milliós nagyságrend és rá is bólintanánk.
Ha figyelmesen elolvasod Lewandowski kapcsán az előtte lévő hsz-ekre reagáltam, el is volt különítve, csak beidézve nem volt, mert többen is erről beszéltek. Oda is írtam hogy még a fele is hihetetlen, abban bízhatunk hogy valamennyi pénzt kaphatunk mert a neve megvan.
És igen pont ezért vagyunk mindig rossz alkupozícióban az eladásoknál, mert tudják, hogy szabadulnunk kell.
Az hogy ki lesz érinthetetlen státuszban még nem tudjuk, de legalább 4-5 játékos abba kell hogy legyen.

Ez a "Laporta-gyűlölet" ami most így többektől is kitört vonatkozik valami hirtelen aktuális dologra, mert sok rosszat el lehet mondani róla de hogy a klub gazdasági részénél ami sportszakmaira vonatkozik szerintem jó munkát végzett. A fizetések nagyon jó ideje nem voltak ilyen alacsonyan, sok jó játékost, akik most húzzák a csapat szekerét olcsón/ingyen megszereztek Decoval/Alemanyval vagy éppen jó kölcsönöket.
De az is jó pont, hogy megpróbálnak olcsón fiatal ígérete játékosokat venni, akikből sokat profitálhatunk, ahogy anno Araujoval, Pedrivel történt. Torre, Darvich, Bergvall, Gülerhez sem kellett sok, mind ilyen. Bukni nem nagyon lehet rajtuk de ha bejönnek nagyot fogunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.30. 16:11:36

Sport szerint Bergwall most írja alá a szerződését. Lassan jöhet neki is a topic.😊
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 16:08:11

zknym írta:
2024.01.30. 16:00:43
soadroli írta:
2024.01.30. 11:31:13
FC Barcelona are preparing for a squad revolution this summer. The club wants to sell for €200M worth of players this summer and sign BIG players in to replace them. @sport
Persze -.- ez a megoldás, ahol még van is, jött is minőség, és javulás.... Őket cseréljük le (Lewa-t nem ideértve). Remélem Xavi nem erre gondolt irányváltás alatt, hanem egy hozzáértő edzőre.
Reméljük, hogy ez csak valami rossz vicc.

De egyenesen rettegek tőle, hogy Xavi távozásával Deco (és persze így Laporta) "szakértelmének" már semmi nem szab gátat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2024.01.30. 16:00:43

soadroli írta:
2024.01.30. 11:31:13
FC Barcelona are preparing for a squad revolution this summer. The club wants to sell for €200M worth of players this summer and sign BIG players in to replace them. @sport
Persze -.- ez a megoldás, ahol még van is, jött is minőség, és javulás.... Őket cseréljük le (Lewa-t nem ideértve). Remélem Xavi nem erre gondolt irányváltás alatt, hanem egy hozzáértő edzőre.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 15:54:38

Chino írta:
2024.01.30. 15:05:23
Ha Lewa 100-150 körül távozna az nálam olyan lenne mint már-már egy BL győzelem. De ennek a fele is hihetetlen.
Az arabok nem teljesítményt/tudást vásárolnak, hanem nevet így ha a lengyelnek is megfelelne a távozás és valamelyik sejk bejelentkezne még akár jól is járhatnánk. 2-3 évig még ellébecolhat, de ebben valahogy nem tudok hinni.
Ilyen 50-100-150milliós árakat nem gondolhatsz komolyan Lewa kapcsán.
Kessié is odament, tőlük kaptunk a 12-t.
Mindenki tudja, hogy kilóg a hátsónk a gatyából, ők is.
Neymarért adtak 70-80 milliót egy bivalyerős hátterű PSG-nek, ment oda Verratti, Mane, legtöbben max 30-40 millióért.

Mi kapnánk szerintem 13-18 milliót Lewáért. (20-t tuti nem) Nyáron 36 éves.
Amúgy mindegy hol tartanak az árak a piacon, mert MI nem tudunk így alkudozni.
- Kihirdetjük előre, hogy pénz kell, minimum feleztük az árakat.
- Nincs FFP keretünk.
- Játékosok fizetése az egekben. Javult, de nem jó még mindig.
- Pocsék formában a legtöbb játékos
- Sokan hosszabb sérülés közben / után vannak
- Sokakat meg érinthetetlen státuszban tartunk
Nem látom kiért kaphatnánk olyan összeget, ami 80-100 milliós nagyságrend és rá is bólintanánk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2024.01.30. 15:35:23

𝐁𝐑𝐄𝐀𝐊𝐈𝐍𝐆: Lucas Bergvall, today in Barcelona to get summer transfer done!

Barça had official proposal accepted by Djugården for €7m plus €3m add-ons for talented 2006 midfielder.

Blaugrana’s director Deco, now meeting with player, agents and family in Barcelona to get contract done.
…it’s about key, final details for Barça move ⏳✨

↪️ Bergvall would sign for Barça now but join in July.7
Fabrizio Romano, FB
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 15:05:23

Troym írta:
2024.01.30. 14:05:01
Történetünk során mai árakon számolva 8 játékosért kaptunk 40 millió feletti pénzt, számításaim szerint.
Ronaldo 1998ban 26millió - szerintem nem akartuk eladni, de legyen 1 normál eladás
Cillessen - pénzügyi stikli
Neymar - akaratunk ellenére
Dembele - akaratunk ellenére
Figo - akaratunk ellenére
Artur Melo - pénzügyi stikli
Alexis 42m
Paulinho 42m
Malcom 41m

ebből 4 transzfer olyan, ahol nem kivásároltak valakit és nem mi trükköztünk a számokkal. Szóval nagyon nem hinnék abban, hogy bárkit el tudnánk adni 50+ millióért úgy, hogy el is akarjuk adni és nem valami pénzügyi csalás az egész. Ezek alapján 70 millió DeJongért, 45 Raphinháért, 35 Ferranért kb azok a számok, amit MI kapnánk érte. Nem azt nézem mennyit érnek, hanem mennyit kapnánk.

És nem, nem javul semmit a helyzet. Idén 30 milliós piaci értékű Kessié távozott 12 millióért, egy éve Griezmann 40-50 milliós piaci értékére kaptunk 20 milliót, hogy tovább ne menjek vissza.
Csak hogy ezeket az árakat mára szorozd be kettővel, ha nem hárommal. Még a 3-4 évvel ezelőttihez képest is. Ma egy Anthonyra nem kapjuk fel a fejünket 95 millióért és hosszan lehetne folytatni a sort az ilyen noname 40-60 milliós igazolásokkal, ráadásul ebben nagyon sok tényező közrejátszik.

Hány év van még a szerződéséből például. XY játékost lejáró szerződéssel megveheted körülbelül a 70 %-ért csúnyán kifejezve vagy éppen mennyire akar váltani, milyen idős, milyen anyagi helyzetben van az eladó/vevő klub, mennyire sürgős eladni, mennyire van szüksége a csapatnak az adott emberre, nyári/téli időszakban stb. Ezek mind nagyban befolyásolják az árakat. Nálunk nyilván röhöghetett az Atma, mert el kellett adnunk Griezmannt a brutális fizetése miatt, iszonyatosan rossz üzleti pozícióban voltunk. Ahogy például Kessié esetében is. Ha tudja egy vevő klub, hogy el kell adnod nyomott árra kell számítani.
Sajnos Rossel és Bartomeu ezt az örökséget hagyta.


Ha Lewa 100-150 körül távozna az nálam olyan lenne mint már-már egy BL győzelem. De ennek a fele is hihetetlen.
Az arabok nem teljesítményt/tudást vásárolnak, hanem nevet így ha a lengyelnek is megfelelne a távozás és valamelyik sejk bejelentkezne még akár jól is járhatnánk. 2-3 évig még ellébecolhat, de ebben valahogy nem tudok hinni.
Camp Nou99 írta:
2024.01.30. 13:35:16
https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... gvall.html Ha a pénzen múlik akkor neki is integethetünk. Már a helyszínen van bármikor aláírhat szerintem.
Ez a Spurs - Bergvall sztori ott bűzlik, hogy Daily Mail, aminek az igazságtartalma a Blikk szintjén mozog. (lehet hogy tiltott forrás is) Ennek ellenére persze lehet, hogy van valami alapja, de én jobban félek a Frankfurttól, mint az angoloktól.
Itt már azt írják, hogy a családjával Barcelonában van hogy véglegesítsék az igazolást.

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... a-97525308
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.30. 14:41:15

https://twitter.com/FabrizioRomano/stat ... 91/photo/1

ugy tunik, megis osszejon a fiatal gyerek, 7m +3m valtozok megfelelnek a klubjanak
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 14:05:01

Történetünk során mai árakon számolva 8 játékosért kaptunk 40 millió feletti pénzt, számításaim szerint.
Ronaldo 1998ban 26millió - szerintem nem akartuk eladni, de legyen 1 normál eladás
Cillessen - pénzügyi stikli
Neymar - akaratunk ellenére
Dembele - akaratunk ellenére
Figo - akaratunk ellenére
Artur Melo - pénzügyi stikli
Alexis 42m
Paulinho 42m
Malcom 41m

ebből 4 transzfer olyan, ahol nem kivásároltak valakit és nem mi trükköztünk a számokkal. Szóval nagyon nem hinnék abban, hogy bárkit el tudnánk adni 50+ millióért úgy, hogy el is akarjuk adni és nem valami pénzügyi csalás az egész. Ezek alapján 70 millió DeJongért, 45 Raphinháért, 35 Ferranért kb azok a számok, amit MI kapnánk érte. Nem azt nézem mennyit érnek, hanem mennyit kapnánk.

És nem, nem javul semmit a helyzet. Idén 30 milliós piaci értékű Kessié távozott 12 millióért, egy éve Griezmann 40-50 milliós piaci értékére kaptunk 20 milliót, hogy tovább ne menjek vissza.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 13:57:35

gránit írta:
2024.01.30. 12:38:23
https://onefootball.com/en/news/barcelo ... b-38728155

Ha őt 150-ért el tudnánk adni, abból már bőven lehetne építkezni. Csatár, vkp, cserekapus, hátvédek. Az ingyenesek között is bőven lehet majd nézelődni.
Egyrészt szerintem ez kamu, másrészt a szövegből az jön le, hogy ezt a 150 misit Lewy kapná évente, és nem a Barca. Nem is adna senki 150 milliót egy 35 éves játekosért, akinek 1-2 év van hátra csak a szerződéséből.

Ez a big sales-es hír meg kb. minden évben lejön, hogy idén aztán bankot robbantunk és be is vásárolunk egyszerre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.30. 13:35:16

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... gvall.html Ha a pénzen múlik akkor neki is integethetünk. Már a helyszínen van bármikor aláírhat szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Camp Nou99 2024.01.30. 14:17:05-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.30. 12:59:22

daffy írta:
2024.01.30. 12:19:45
bence0330 írta:
2024.01.30. 12:07:52
Hidd el, a világ egyik legjobb előkészítőjéért, aki melót is tesz a meccsbe, ami a PL-ben különösen fontos, fel tudják kerekíteni 70-ig is akár, ha szükség lenne rá épp egy gazdagabb csapat hiányposztjára.
Ezzel egyfelől egyetértek. Másik oldalról viszont,ha akkora "király",miért nem megy vele semmire a Barca? Ha olyan jó,miért adnának el egy ekkora kincset,ha csak rosszabb jöhet helyette?
Ugyanakkor tény,hülyék mindig vannak. És a szigeten rohangál egy-kettő sok pénzzel.
Nem király, a király az Mbappé, KDB, Bellingham, stb. 70 milliót már nem a királyokért adnak. :) Az a közel 100 misis kategória. De ehhez az kell, hogy nekünk kelljen. Mivel alapvetően kulcsjátékosunk, amióta idejött, és már vagy 1 éve a legjobb támadónk, szerintem azért ez nem egy nagy elvárás, hogy azért megválni ne akarjunk tőle, még ha nem is ragaszkodunk hozzá foggal-körömmel. Viszont ahogy troym is írta, ha kiárusítást tartunk, akkor mindjárt eurótízmilliókat csökkenhet.
Hiába nem az ászok-ásza, alig van nála jobb a posztján, így ha valakinek kell egy jobbszélső (10-es), akkor ahhoz kell nyúlnia, ami van, és annyiért, amennyit a piac diktál.

Araujonál pl. ilyen gond tuti nem lenne, róla mindenki tudja, hogy a legjobb játékosunk, és szóba sem állnánk senkivel egy igazán busás ajánlat alatt. Ott szerintem 70 alatti első ajánlatot sem lenne képe küldeni senkinek.

Koundé viszont más helyzet, középhátvédből jóval nagyobb a választék, és aki látta, hogy itt nem bírta a strapát, és nem is ragaszkodhatunk nagyon hozzá, nem fizetne ki érte 50 misit, szerintem őt leamortizáltuk 20-30 körülig. Hacsak nem a kétposztos mivolta miatt, jobbhátvédként szerintem konkrétan jobb, mint kh-ként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 12:38:23

Egyedül Lewandowskiért alsó hangon kaphatunk 100 milliót, ha sikerül meggyőzni, hogy vezesen le csillagászati összegekért a sivatagban. Pár hete is volt érte egy 150 milliós ajánlat, szeritem most is el lehetne adni, megmondva neki, hogy itt játékosként jövője nincs. Padozik, lelátózik itt évi 20 millióért, vagy játszik ott, sokkal több pénzért.

https://onefootball.com/en/news/barcelo ... b-38728155

Ha őt 150-ért el tudnánk adni, abból már bőven lehetne építkezni. Csatár, vkp, cserekapus, hátvédek. Az ingyenesek között is bőven lehet majd nézelődni.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.01.30. 12:19:45

bence0330 írta:
2024.01.30. 12:07:52
Hidd el, a világ egyik legjobb előkészítőjéért, aki melót is tesz a meccsbe, ami a PL-ben különösen fontos, fel tudják kerekíteni 70-ig is akár, ha szükség lenne rá épp egy gazdagabb csapat hiányposztjára.
Ezzel egyfelől egyetértek. Másik oldalról viszont,ha akkora "király",miért nem megy vele semmire a Barca? Ha olyan jó,miért adnának el egy ekkora kincset,ha csak rosszabb jöhet helyette?
Ugyanakkor tény,hülyék mindig vannak. És a szigeten rohangál egy-kettő sok pénzzel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 12:15:31

bence0330 írta:
2024.01.30. 11:46:22
soadroli írta:
2024.01.30. 11:31:13
FC Barcelona are preparing for a squad revolution this summer. The club wants to sell for €200M worth of players this summer and sign BIG players in to replace them. @sport

Főleg, hogy ha most egy pillanatra feltételezem, hogy kapunk 200 milliót mondjuk... 4-5 játékosért (Koundé, Raphinha, Lewy, DJ?) akkor big name eleve nem nagyon jöhetne, mert még ha mind a 200-at el is tudnánk költeni - nyilván nem - akkor is több játékosnak kéne jönnie, mint amennyi ment, ha jól látom, abban még a fórumon is mindenki egyetért, hogy a keretnek sokkal nagyobb gondjai vannak mélységében, mint bármi másban.
Ez tipikusan az a hír szerintem amit egy random generátor dobott ki, és amilyet én is 5 mp alatt össze tudnék hozni.

Szerintem jelen pillanatban az lenne a legjobb megoldás, ha el tudnánk adni 2-3 nagyobb nevet, lehetőleg nagyobb fizuval is, az ffp miatt (Lewy alap, Koundé lehetne még a nélkülözhető mindenképp, meg még van 2-3 nagyobb nevünk akiért ha nagyon sokat letesznek, mehet), és helyetünk 15-20 milliós, jó szemmel kiválogatott játékosokat hozni, vagy akár lejáró szerződésűt. 2-vel legalább több, mint amennyit eladtunk.

A Milan előző nyarát követve. Eladtak egy szem Tonalit nagy pénzért (akivel nyilván mázlijuk is volt utólag), és hoztak az árából 4 játékost, ebből 3 kulcsember lett. Na valami ilyet kéne villantani, így lehet bővíteni a keretet nagyobb akadály nélkül.
Persze mindezt az új edző kinevezése után, addig nálam minden hír kamu.
Simán kijöhetne ennyi és 2-3 nagy név jövetele is, de akkor akkorát lövünk a lábunkba, hogy leszakad.

De Jongot bármelyik manchesteri klub elvinné 80-90 millióért, de az Arsenal is szívesen tudná a soraiban. És bőven lenne forrásuk rá. Pedrinek is lenne jó pénzért kérője az biztos. Araujoért már 70-et ajánlott a Bayern, Yamalnak is lenne keletje 40-50-ért az biztos.

Szóval lehetne itt pénzt szerezni, de ha ilyen játékosokat adunk el kettőt lépünk hátra és egyet előre.
De ha azt számoljuk, hogy adjuk el a "selejtnek" vagy nélkülözhetőnek nevezetteket, mint Torres, Koundé, Lewa, Raphinha, Alonso, SR, Romeu stb. és abból szerzünk mondjunk 70-80 milliót ésúgy jön valaki még szűkebb lesz a keret. Azt pedig láttuk, hogy nem a kezdőnk, vagy az első "12-13" játékos a gyenge, hanem, hogy nincs pótlásuk. Ha huzamosabban fent tud lenni az alapcsapat az a top team-ekkel is képes felvenni a versenyt, de rendszeresen hiányzik belőle legalább 3-4 kulcsjátékos, akiknek még megközelítőleg hasonló minőségű pótlása sincs.
Ezzel nem azt mondom, hogy a padra igazoljunk, a kezdő meg jó úgy ahogy van, de azzal is számoljunk, hogy az adás/vétel számbeli aránya rendben legyen.
A legjárhatóbb út persze minél több kölcsönjátékos értékesítése lenne, de nehezebb mint jó vételi üzletet kötni.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.30. 12:07:52

Troym írta:
2024.01.30. 11:59:09
Ezek a számok nem állnak összhangban a várható bevételekkel szerintem.
Lewa értéke 10-12m lehet, Kounde 30m, Raphinha jóindulattal 45m, De Jong 70m. A fizetésüket is állni kell és senkit nem érdekel mi mennyiért vettük őket, azt fogják nézni milyen formában vannak, mekkora a fizetésük, hány évesek. Plusz mindig "nagy ötlet" amikor kiárusítást hirdetünk, az még harmadolja az árat.
A 4-5 név mellé oda kell tenned Ferrant is, plusz 2-3 kölcsönjátékost.
Ezért írtam, hogy a keret fele.
Szerintem azért eléggé lefelé húztad mind, leginkább igénytől függ, és hogy mi mennyire akarjuk eladni. Hidd el, a világ egyik legjobb előkészítőjéért, aki melót is tesz a meccsbe, ami a PL-ben különösen fontos, fel tudják kerekíteni 70-ig is akár, ha szükség lenne rá épp egy gazdagabb csapat hiányposztjára. DJ is mehetne 70-nél tán feljebb. Persze mindezt akkor, ha mi nem akarunk tőlük megválni. Ha meg akarunk, akkor max azok a számok érvényesek, amit írsz. Ettől még reális lehet, amit írtál, én most szándékosan úgy írtam, hogy az eladásokkal még egy ideális esetet is sikerült összehoznunk. Ha így lenne, akkor sem vehetnénk nagy nevet, mert ugyanott lennénk, ahol voltunk, egy minőségi, de szűk kerettel. Ezért gondolom, hogy itt kell 1-2-3 nagy eladás, és kétszer annyi, jóval kisebb értékű vásárlás. Amúgy is a nagy árú igazolások közül az elmúlt években szerintem gyengébb arányban jöttünk ki jól, mint a kis értékűekből.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.30. 12:06:58

soadroli írta:
2024.01.30. 11:31:13
FC Barcelona are preparing for a squad revolution this summer. The club wants to sell for €200M worth of players this summer and sign BIG players in to replace them. @sport
Soha nem szabad hinni egy nagybetűs szavakat alkalmazó hírnek :)

Vicc nélkül is, teljesen értelmezhetetlen ebben a fázisban - először legyen edző, aztán legyen koncepció, a Barcelona ezen a ponton meg végképp nem is tudná felmérni, milyen játékospakkért kapna kétszázmilliót. Tippre ez a célösszeg csakis de Jong eladásával, vagy fél tucat balek arab csapat pénzügyi lerablásával a második vonalért jöhetne össze.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jclayton 2024.01.30. 12:11:41-kor.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 11:59:09

bence0330 írta:
2024.01.30. 11:46:22
Főleg, hogy ha most egy pillanatra feltételezem, hogy kapunk 200 milliót mondjuk... 4-5 játékosért (Koundé, Raphinha, Lewy, DJ?) akkor big name eleve nem nagyon jöhetne, mert még ha mind a 200-at el is tudnánk költeni - nyilván nem - akkor is több játékosnak kéne jönnie, mint amennyi ment, ha jól látom, abban még a fórumon is mindenki egyetért, hogy a keretnek sokkal nagyobb gondjai vannak mélységében, mint bármi másban.
Ez tipikusan az a hír szerintem amit egy random generátor dobott ki, és amilyet én is 5 mp alatt össze tudnék hozni.

Szerintem jelen pillanatban az lenne a legjobb megoldás, ha el tudnánk adni 2-3 nagyobb nevet, lehetőleg nagyobb fizuval is, az ffp miatt (Lewy alap, Koundé lehetne még a nélkülözhető mindenképp, meg még van 2-3 nagyobb nevünk akiért ha nagyon sokat letesznek, mehet), és helyetünk 15-20 milliós, jó szemmel kiválogatott játékosokat hozni, vagy akár lejáró szerződésűt. 2-vel legalább több, mint amennyit eladtunk.
Ezek a számok nem állnak összhangban a várható bevételekkel szerintem.
Lewa értéke 10-12m lehet, Kounde 30m, Raphinha jóindulattal 45m, De Jong 70m. A fizetésüket is állni kell és senkit nem érdekel mi mennyiért vettük őket, azt fogják nézni milyen formában vannak, mekkora a fizetésük, hány évesek. Plusz mindig "nagy ötlet" amikor kiárusítást hirdetünk, az még harmadolja az árat.
A 4-5 név mellé oda kell tenned Ferrant is, plusz 2-3 kölcsönjátékost.
Ezért írtam, hogy a keret fele.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.30. 11:46:22

daffy írta:
2024.01.30. 11:35:05
soadroli írta:
2024.01.30. 11:31:13
FC Barcelona are preparing for a squad revolution this summer. The club wants to sell for €200M worth of players this summer and sign BIG players in to replace them. @sport
Ennek Neymar most megfelel :mrgreen:
A 200ból mennyi mehetne vajon igazolásokra? Mert ha csak a fele,az 1 BIG igazolás :)
Főleg, hogy ha most egy pillanatra feltételezem, hogy kapunk 200 milliót mondjuk... 4-5 játékosért (Koundé, Raphinha, Lewy, DJ?) akkor big name eleve nem nagyon jöhetne, mert még ha mind a 200-at el is tudnánk költeni - nyilván nem - akkor is több játékosnak kéne jönnie, mint amennyi ment, ha jól látom, abban még a fórumon is mindenki egyetért, hogy a keretnek sokkal nagyobb gondjai vannak mélységében, mint bármi másban.
Ez tipikusan az a hír szerintem amit egy random generátor dobott ki, és amilyet én is 5 mp alatt össze tudnék hozni.

Szerintem jelen pillanatban az lenne a legjobb megoldás, ha el tudnánk adni 2-3 nagyobb nevet, lehetőleg nagyobb fizuval is, az ffp miatt (Lewy alap, Koundé lehetne még a nélkülözhető mindenképp, meg még van 2-3 nagyobb nevünk akiért ha nagyon sokat letesznek, mehet), és helyetünk 15-20 milliós, jó szemmel kiválogatott játékosokat hozni, vagy akár lejáró szerződésűt. 2-vel legalább több, mint amennyit eladtunk.

A Milan előző nyarát követve. Eladtak egy szem Tonalit nagy pénzért (akivel nyilván mázlijuk is volt utólag), és hoztak az árából 4 játékost, ebből 3 kulcsember lett. Na valami ilyet kéne villantani, így lehet bővíteni a keretet nagyobb akadály nélkül.
Persze mindezt az új edző kinevezése után, addig nálam minden hír kamu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.30. 11:35:57

200 millió a keret fele. Az utolsó lekapcsolja a villanyt?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.01.30. 11:35:05

soadroli írta:
2024.01.30. 11:31:13
FC Barcelona are preparing for a squad revolution this summer. The club wants to sell for €200M worth of players this summer and sign BIG players in to replace them. @sport
Ennek Neymar most megfelel :mrgreen:
A 200ból mennyi mehetne vajon igazolásokra? Mert ha csak a fele,az 1 BIG igazolás :)
Válasz küldése