Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.29. 00:11:27

S.Agüero írta:
Ilyen Coutinho dolgokat meg azonnal lehet elfelejteni. Messi irányít meg adja a mélységi labdákat, egy középpályás erős kell legyen, labdát szerezzen olvassa a játékot és jól helyezkedjen
És mi lenne, ha picit átalakítanánk a mostani középpályán, amiben nem sok kreativitás van. És akkor nem csak Messi tudna mélységi labdákat adni, hanem mondjuk az egyik középpályásunk, én úgy tudom, az lényegesebb dolog, mint az, hogy kemény legyen.
Annak tükrében, hogy a középpályások mennyi melót beleraknak és mennyi gólt kapunk, azt hiszem nem kell ezen változtatni. :D Most se falábúak vannak ott, de elsődlegesen a párharcok megnyerése a feladatuk és a labda pontos előrejátszása. Pogba sok párharcot megtud nyerni és odatudja adni a labdát ahova kell. Én Koket is ezért láttam volna szívesen. Mert ős is megtudja tartani (és talán jobban is mint a francia) és mellette tud "robotolni" is.
Kép
Kép
Kép
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2015.05.28. 23:58:26

Rivaldo11 írta:Lentebb volt utalás Pogba kacsán Ibrára, hogy Ő sem vált be. Csak azt tudom erre mondani, hogy a leigazolásának pillanatában lehetett érezni, hogy idegen test lesz-nem csak azért, mert egy működő rendszerbe kellett volna beilleszkednie-hanem azért, mert egyszerűen a testi adottságai hátráltatták nálunk. Egy évvel később Villa, aki fürgébb, gyorsabb, fordulékonyabb-remekül illeszkedett a csapatba-és nem csak azért, mert a válogatottban együtt játszhatott a maggal.
Most azt mondom, itt Pogba sem enne meg sok sót-ugyancsak a felépítése, és a lomhasága miatt.
Az meg nem biztos hogy jó érv, hogy Európa topcsapatai meg akarják szerezni.
Ibráról sem hitte volna senki, hogy itt nem válik be, én innen a gép mögül simán tudtam hogy nem lesz jó ide.
Ibra nem illett a csapatba? Inkább csak azt mondanám hogy Guardiolával nem jöttek ki jól. Félelmetesen jó játékos,ha nem lenne Suarez én őt látnám legszívesebben helyette.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.28. 23:56:36

Ilyen Coutinho dolgokat meg azonnal lehet elfelejteni. Messi irányít meg adja a mélységi labdákat, egy középpályás erős kell legyen, labdát szerezzen olvassa a játékot és jól helyezkedjen
És mi lenne, ha picit átalakítanánk a mostani középpályán, amiben nem sok kreativitás van. És akkor nem csak Messi tudna mélységi labdákat adni, hanem mondjuk az egyik középpályásunk, én úgy tudom, az lényegesebb dolog, mint az, hogy kemény legyen.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.28. 23:37:08

100 milliót nem ér ez tiszta sor. Se Koke nem jó se ő, ki a jó? :D Pogba értékét két dolog befolyásolja szerintem. Az első, hogy a Juve nagyot akar szakítani, ott vannak mindenhol és ők is nyerhetnek 3 kupát francia válogatott ezek mind nyomják felfelé az árát. A másik meg azok a fizikai adottságok amivel rendelkezik a srác. Nagyon kevés játékos van, aki ilyen erősnek mondható mellette jó passzoló, jól lövő.

vebbel abban nagyon egyetértek, hogy nem szabad elmenni agyament irányba és minden évben hozni valakit milliárdokért. Nálam is egyedül az ár, amire azt mondom nagyon gáz és emiatt inkább Gundogan, aki ár/értékben arányban jobb. Viszont az költői túlzás, hogy egy semmi lenne Pogba, mert mondom még egyszer Vieira a srác, csak még atletikusabb. Ilyen Coutinho dolgokat meg azonnal lehet elfelejteni. Messi irányít meg adja a mélységi labdákat, egy középpályás erős kell legyen, labdát szerezzen olvassa a játékot és jól helyezkedjen. Ezeket Pogba megtudja oldani, mert arrébb tenni nem igen lehet és megvan hozzá a passzkészsége. Nagy megindulásokat felesleges várni tőle, az 1-1 meccsen egy szitu, ami jól kijön és extra, de nem ez a feladat sem Iniestának sem Rakiticnek se másnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.28. 23:08:48

palesz77 írta: Szóval ja, "megnéztem" ezeket a meccseit, és számomra érthetetlen a 100 millió körüli összeg érte. Amit láttam, az alapján passzjátékban erős átlag, valamivel jobb talán, kivéve az utolsó passzait, amikben bőven kéne fejlődnie - pedig ez kéne legyen az egyik legfontosabb szerintem egy középpályásnál nálunk -, cselezésben nem rossz egyáltalán, de betömörült védelmeket ritkán fog megbontani egy megindulásával, a lövője böszmejó, védekezni is jól tud. De közel nem ér 100 milliót a srác szerintem, egyes csapatoknak lehet, akik ki tudják aknázni minden jó tulajdonságát, de mi a látottak alapján pont nem az a csapat vagyunk - szerintem.

Pöppet hosszú lett, azért köszi ha végigolvassa valaki.. :D

Ha meg már róla írtam, egy hír is:
Juventus midfielder Paul Pogba (22) asks a year salary of 12M after tax, which Barcelona are not willing to pay. [md]
Jó írás köszi, én amikor láttam akkor mindig úgy ültem le, hogy na megnézem ezt a srácot mitől van úgy felkapva, és akkor még szóba se volt hozva velünk. Sose láttam tőle 1-2 megvillanás/meccs-en kívül semmit, inkább húztam a szám, hogy jajj még fiatal, jajj most rossz napja lehetett, de gyanúsan sok volt belőle. Nekem még a vb-n se tetszett a játéka.
Idén jöttek a pletykák, 80-100 milliókról na mondom akkor valami iszonyatosat fejlődhetett, a juvésok mindig körülnyalják, az egekbe emelik. Hát kitudja.

Nem mondom, van benn potenciál, de nemhogy 80-at szerintem a 60-at is a hype+jó juvés szezon+kor miatt kaphatnának érte, de persze többért fog elmenni. Korábban is mondtam, hogy nem ilyen kp-s kell nekünk, Xavi posztját megoldottuk valamilyen szinten átalakítva a kp-nkat Ivannal és Messi hátrébb lépkedésével, Init pedig már csak stílusból adódóan sem tud egy Pogba pótolni. Azért lenne a legjobb opció Thiago (bár mindig őt siratom :D ), mert ha kellene tudna Rakitic helyett is játszani, láttam jól játszani vkp-ként is egyébként, de ő hozná Ini helyén azokat a cseleket, azokat a passzokat amiket Andrés méltó utódjától várnánk. Mögötte a sorban pedig még mindig Isco majd Coutinho áll.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.28. 23:04:14

Palesz, jó dolgokat írsz,én is így látom,de így bármelyik játékost ki lehet vesézni.
Messit is akár,vagy Cét.

De a közelmúltban adtak Baleért majdnem ennyit (nem tudom pontosan az összeget de 90körül). Bale mit tudott a PL-ben? Futni mint a veszedelem,meg picsén lőni a labdát,ha jól pattan.
Pogba mit tud? Picsán lőni a labdát ha jól pattan,meg átlag feletti fizikuma van.
ugyanaz lesarkítva.
Nyilván nem ér egyik sem ennyit,de itt nevet is veszel,marketingértéket, ez pedig ha tetszik ha nem kétharmada a teljes árnak.
Ott van Neymar este, amit ő lerakott a braziloknál az asztalra, az semmi szinte. Mégis ki tudja mennyi lett a végösszeg. Potenciálért, marketingért fizettünk az esetében is őrült összeget.

Pogba ugyanez, szerintem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.28. 22:31:18

Ma már annyira elszégyelltem magam, hogy nem vagyok nagyon tisztába Pogbával, miközben itt örömódákat zeng a fél fórum róla, hogy gondoltam végigpörgetek meccsösszefoglalóit, mert ez azért valamiféle képet mégiscsak ad róla - még ha csak közel 10 percesek is, de a lényeg benne van a játékából, a jobb jelenetek mindenképp.. Név szerint a Honduras, Spanyolország, Ukrajna, Inter, Dortmund, Roma, Atletico, Cesena, Lazio, Parma, Chievo, Sassuolo, Milan elleni meccseit "láttam" most. Ezek után se mondom, hogy nagy szakértője lettem, de azért a fontosabb dolgokat szerintem ki lehet szűrni egy ilyen videóból is.

Gondolom kifogtam a szezonban a 13 full átlagos meccsét, ahol nem kéne leesnie az államnak, mert igazából a jó lövőkén kívül semmi nem nyűgözött le. De, a fizikuma, az való igaz, Bobbal egyetértek, tényleg brutális, és jól is használja, védekezésben jobb, mint rémlett. De az előre játéka nekem eléggé csalódás volt.

A cselezési képességeivel szerintem annyira nem lőttem mellé a múltkor, olyan komoly szólókra tőle nem számítanék nálunk. "Busi stílusú" volt a cselei 90%-a - középpálya közepén húzogatva megveri az emberét, majd szimplán továbbteszi a labdát -, komoly megindulására 4-re emlékszem ezek alatt, abból 3-szor felrúgták, 1-szer meg túlcselezte magát -, de ha nem is a középpályán, a lényeg, hogy előre nemigen jutott velük szinte soha. Max annyira, hogy tisztábbra játszotta magát, de olyat pl, mint Ini a PSG ellen idén, vagy anno az Arsenal ellen nem hinném, hogy nagyon csinál, kár tőle szerintem védelem megbontást várni. Úgyhogy véleményem szerint ez a skillje bőven nem ér 100 milliót.

A passzjátéka meg szintén rejtély számomra, hogy mitől kiemelkedő. Mezőnyben elpasszolgat, azzal nincs gond, bár ha letámadták relatíve könnyen zavarba hozható volt, de a technikájának hála sokszor tisztára játszotta magát azért. Viszont az utolsó passzokban konkrétan gyenge szerintem. Lehet épp rossz napjait fogtam ki, én nem tudom, de 10-ből 7 pontatlan volt. Volt pár szép védelem mögé adott labdája ami pontos volt, de javarészt azokkal is kisodródott a csatár, vagy blokkolni tudták, mert nem volt elég tiszta helyzetben. A legveszélyesebb labdái a videók alapján azok, amiket a 16-os bal oldaláról küld be középre, de nálunk ott meg Neymar szokott lébecolni, úgyhogy azok kb kilőve, szóval a passzjátékával se bontaná meg a védelmeket nekem úgy tűnt, Rakiticnél nem jobb ebben. Az meg érzésem szerint a 80 milliós árcédulához elég kevés.

A lomhaságot félig visszavonom most amúgy, itt lassabbra emlékeztem, ha kellett és szorongatták akkor testi adottságaihoz képest tud "fürgén" is mozogni - már amennyire nála ezt lehet mondani -, de csomószor olyan, mintha 2/3-on pörögne, olyan komótosan teszi tovább a labdát, vagy épp vezeti. Ez amúgy nem negatívum, csak számomra kicsit érthetetlen.. :D

A lövőkéje viszont kegyetlen, volt pár nagy gólja, meg olyan lövés, ami után gól lett, ebben top, efelől nincs kétség. Afelől már lenne kétségem, hogy ez nálunk mennyire jönne elő, mert van nálunk jelenleg is egy Rakitic, aki ilyenekre képes, mégsem volt nehéz tüzérnek nevezhető itt - főleg a szezon második felében, eleinte még bátrabban puffogtatott, de mondhatnám anno Ibrát is, aki ezekről híres, nálunk mégse lövöldözte a bombákat, de azóta a játékunk is változott azért, több lövést megeresztenek a srácok..
Lehet itt vannak a "bajok" nálam a megítélésében amúgy, mert az én szememben nem ettől lesz jó egy középpályás, ez majdhogynem utolsó szempont az én olvasatomban - ha nem így lenne, Verrattit utálnám kb. :D

Amúgy külön venném a Juvés és a Francia meccseit, a válogatottban kicsit szimpatikusabb volt a játéka, többet szervezett - és több passzt is rontott -, de ott meg Busi poszton van kis túlzással, nálunk inkább a Juvés énjét látnánk, sokat volt baloldalt a vonal mellett - Alba mögött biztosítás. Az meg engem annyira nem ragadott magával..

Szóval ja, "megnéztem" ezeket a meccseit, és számomra érthetetlen a 100 millió körüli összeg érte. Amit láttam, az alapján passzjátékban erős átlag, valamivel jobb talán, kivéve az utolsó passzait, amikben bőven kéne fejlődnie - pedig ez kéne legyen az egyik legfontosabb szerintem egy középpályásnál nálunk -, cselezésben nem rossz egyáltalán, de betömörült védelmeket ritkán fog megbontani egy megindulásával, a lövője böszmejó, védekezni is jól tud. De közel nem ér 100 milliót a srác szerintem, egyes csapatoknak lehet, akik ki tudják aknázni minden jó tulajdonságát, de mi a látottak alapján pont nem az a csapat vagyunk - szerintem.

Pöppet hosszú lett, azért köszi ha végigolvassa valaki.. :D

Ha meg már róla írtam, egy hír is:
Juventus midfielder Paul Pogba (22) asks a year salary of 12M after tax, which Barcelona are not willing to pay. [md]
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.28. 19:47:33

így van. mikor puyi, vv, xavi, ini felkerült nem voltunk topkategóriás csapat, volt idő próbálgatni, hátha bejönnek. bejöttek.

mostanában meg elég csak szétnézi fórum, minden nyár végén ilyen hsz-ek vannak: a minimum elvárás a bajnokság meg a kupa, bl-ben meg lesz ami lesz, stb stb. gondolom kint is így vannak. mi egy aranygenerációval anno elindultunk egy olyan úton amiről a balettosok csak álmodoztak, de akár tetszik, akár nem, ezek a playerek szép lassan kikoptak... most nagy valószínűséggel jön nálunk is a minden évben veszünk 200 milláért két játékost periódus (sőt, már tavaly, tavalyelőtt is volt)

a kis halilovic gyerekben, meg talán samperben bízom, de ilyen munir, adama, doulüöüüflüöü féle játékosok itt sok sót nem fognak megenni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.05.28. 19:43:38

visca el barca írta: pogba majd a 739 millios árával meg az évi 10 millás fizujával biztos benne lesz, hogy padozgat 2 évig iniesta mögött... remélem ezt senki nem gondolja komolyan.
Na ez az ezt én se értem, sokan úgy írnak itt mintha a padra keresnénk igazolást! Bárki is jön az nagy név lesz, és szinte alanyi jogon kezdő is lesz a meccsek nagy részén.

Nézzétek csak meg, itt van az MSN is a legutolsó kicsapat elleni is ők kezdenek,mert a szurkolók nagy része már attól telelövi a gatyáját ha ők hárman a pályán vannak.Szóval egy 50-80 milliós igazolás is biztos hogy a pályán lesz szinte mindig .
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.28. 19:40:07

Lentebb volt utalás Pogba kacsán Ibrára, hogy Ő sem vált be. Csak azt tudom erre mondani, hogy a leigazolásának pillanatában lehetett érezni, hogy idegen test lesz-nem csak azért, mert egy működő rendszerbe kellett volna beilleszkednie-hanem azért, mert egyszerűen a testi adottságai hátráltatták nálunk. Egy évvel később Villa, aki fürgébb, gyorsabb, fordulékonyabb-remekül illeszkedett a csapatba-és nem csak azért, mert a válogatottban együtt játszhatott a maggal.
Most azt mondom, itt Pogba sem enne meg sok sót-ugyancsak a felépítése, és a lomhasága miatt.
Az meg nem biztos hogy jó érv, hogy Európa topcsapatai meg akarják szerezni.
Ibráról sem hitte volna senki, hogy itt nem válik be, én innen a gép mögül simán tudtam hogy nem lesz jó ide.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.28. 19:25:41

visca el barca írta:
Feast4 írta:Xavi is amint 30 lett el kellett volna kezdeni keresni és ha megvan felépíteni az utódját, hogy mostanra ne legyen gond. Ezt még egyszer nem kéne eljátszani.
na ez az amit felejtsetek el. itt nem lesz már idő építgeti játékosokat befelé, nem véletlen h nem játszik sem bartra sem rafinha olyan hú de sokat. ha valaki kiesik (elmegy, visszavonul) azonnal, kész játékost kell a helyére venni.

pogba majd a 739 millios árával meg az évi 10 millás fizujával biztos benne lesz, hogy padozgat 2 évig iniesta mögött... remélem ezt senki nem gondolja komolyan.
Ebbe igazad van most már ilyen nem lesz. Nincs idő épitgetni. Folyamatos eredményspirálba kerültünk... Igazából a nevelésikre épp ezért ihatunk kb. hideg vizet. Ha valaki nem lesz 20 évesen akkora zseni, hogy valaki helyére egyből beállhat leves. Bartra, Rafhina, Sergi Roberto a következő három a listán.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.28. 19:17:16

Feast4 írta:Xavi is amint 30 lett el kellett volna kezdeni keresni és ha megvan felépíteni az utódját, hogy mostanra ne legyen gond. Ezt még egyszer nem kéne eljátszani.
na ez az amit felejtsetek el. itt nem lesz már idő építgeti játékosokat befelé, nem véletlen h nem játszik sem bartra sem rafinha olyan hú de sokat. ha valaki kiesik (elmegy, visszavonul) azonnal, kész játékost kell a helyére venni.

pogba majd a 739 millios árával meg az évi 10 millás fizujával biztos benne lesz, hogy padozgat 2 évig iniesta mögött... remélem ezt senki nem gondolja komolyan.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.28. 18:57:40

LG írta:...
Sehol sem írtam, hogy kipaterolnám... Pogba leghamarabb januárban, de inkább nyáron érkezne, ha érkezne, addigra 32 éves lesz Iniesta. Lassan át kell vennie a karmesteri pálcát valakinek, ő pedig akkorra egy mostani Xavi-szerepkörben lenne a legnagyobb hasznára a csapatnak. Nem hiszem, hogy ez tiszteletlenség lenne.

Érkezni fog középpályás, szinte 100%. Pontosan ki, az a rejtély, de eléggé valószínű, hogy Iniesta helyére, mivel ő van benne a korban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.28. 18:49:51

Elnézést, nem teljesen így gondoltam, de így visszaolvasva tényleg ennek tünhet :D
Pogba-Rakitic-Iniesta hármasból kerülne ki mindig a trió a nagy meccsekre. Rafinha meg a bónusz
Nem a neked címeztem, hanem azoknak, akik egyértelműen Ini helyére szánnák.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.28. 18:47:56

LG írta: Azért nem semmi, hogy Init ilyen simán kipaterolnátok. :(
Isten őrizz! Még mindig nagyon sokat ad a csapatnak a pusta jelenléte is! Csak nem szabad úgy járnuk vele mint Xavival. Xavi is amint 30 lett el kellett volna kezdeni keresni és ha megvan felépíteni az utódját, hogy mostanra ne legyen gond. Ezt még egyszer nem kéne eljátszani.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.28. 18:45:13

noname írta:Számomra ez már tényleg felfoghatatlan. A Pogba fanhadsereg miért kell mindent kimagyarázzon lépten-nyomon?
Nem magyaráztam csak végigvettem pár dolgot ami mellette szól és ami ellene. Nem egy egyszerű döntés lenne ő. És ennyi pénzért meg... Hát nah. Én nagyon sokat látok benne, de annyira nem jó, hogy jelenleg ennyit érjen, feléért fele fizetés igénnyel esetleg.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.28. 18:41:46

LG írta:
Ha jönne, akkor Iniesta helyén lenne, és akkor egy Busquets-Rakitic-Pogba trió lenne, ami nem egy rövid passzos játékot jelentene. Ergo, hogy mennyire nem illik a rondozásba, az nem lenne releváns.
Azért nem semmi, hogy Init ilyen simán kipaterolnátok. :( Igaz, az utóbbi időben nem tündököl úgy, mint mondjuk 2-3 éve, de még mindig fontos láncszem, és azt se feledjük, mennyi mindent köszönhetünk neki.

Jó, ne legyen bérelt helye a kezdőben, hozzunk egy kp-t, aki versenyhelyzetet teremt. De ha ez az ember Pogba lenne, ő már csak az ára miatt kezdő lenne, Ini meg padra kerülne.

Nem helyeslem azt az irányt, hogy galaktikus Madrid módjára minden nyáron leigazolunk az egyik aktuális divatsztárt. Rövid távon bejöhet, hosszútávon azonban így nem lehetünk sikeresek.
Elnézést, nem teljesen így gondoltam, de így visszaolvasva tényleg ennek tünhet :D
Pogba-Rakitic-Iniesta hármasból kerülne ki mindig a trió a nagy meccsekre. Rafinha meg a bónusz :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.28. 18:37:10

Ha jönne, akkor Iniesta helyén lenne, és akkor egy Busquets-Rakitic-Pogba trió lenne, ami nem egy rövid passzos játékot jelentene. Ergo, hogy mennyire nem illik a rondozásba, az nem lenne releváns.
Azért nem semmi, hogy Init ilyen simán kipaterolnátok. :( Igaz, az utóbbi időben nem tündököl úgy, mint mondjuk 2-3 éve, de még mindig fontos láncszem, és azt se feledjük, mennyi mindent köszönhetünk neki.

Jó, ne legyen bérelt helye a kezdőben, hozzunk egy kp-t, aki versenyhelyzetet teremt. De ha ez az ember Pogba lenne, ő már csak az ára miatt kezdő lenne, Ini meg padra kerülne.

Nem helyeslem azt az irányt, hogy galaktikus Madrid módjára minden nyáron leigazolunk az egyik aktuális divatsztárt. Rövid távon bejöhet, hosszútávon azonban így nem lehetünk sikeresek.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.28. 18:33:13

Feast4 írta:Most hiába taglaljuk, hogy Pogba kell ide kell oda, legyünk tényszerűek.

A fórum egyik fele folyamatosan balotellizi...
Nos azt már nem egyszer elmondtam, hogy az edzői eddig mind dícsérték, a csapattársak nagyon szeretik, és azt mondják elképesztő edzésmunkát végez ennek fejébe. Az hogy odarúgott egy válogatott meccsen, az semmit sem jelent. Zidan lefejelte Materzzit élete utolsó meccsén egy VB. döntőben mégse ez a pályája imérve. Pogba ráadásul 22 éves és marha fiatal, egy iylen kitörés semmit sem jelent ráadásul nem állították ki szóval erre két év múlva a kutya se emlékszik majd.
Azért Sir Alex Fergusont megkérdezném a témában... Azért a nyilatkozatokat is úgy kell kezelni a Juvenál,hogy ő az egyik legjobb játékosuk, jóhogy nem fognak rosszat mondani. Ez olyan, mintha Xavi szidta volna Neymart, hogy sokat esik...
Az igaz,hogy változott a játékunk, de Rakitic mellett mindig egy kreatívabb emberke játszott. Iniestát is sokan szidják,hogy mennyire gyenge, de azért azt látni kell,hogy a labdakihozatalban hatalmas szerepe van. Persze nyernénk Pogbával sok mindent, magasságot, erőt, de passzjátékban messze elmarad Iniesta/Rafinha/Xavi vonaltól, attól függetlenül,hogy fiatal. Persze nagy tehetség Pogba,csak szerintem épp nem hozzánk való, ahogy Song se volt. Ha Rakitic nem lenne itt,azt mondanám,hogy oké (max 40-50 milláért),de így,meg az árát is beleszámítva hatalmas melléfogás lenne.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.28. 18:12:53

Számomra ez már tényleg felfoghatatlan. A Pogba fanhadsereg miért kell mindent kimagyarázzon lépten-nyomon? Lassú, de erős és ahhoz képest gyors?! :oops: A kolozsvári buszokra is érvényes ez. 20-al mennek, de ahhoz képest, hogy mekkorák, az egész gyors. :D
Attól mert többek között én nem akarom itt látni Pogbát, attól még a világ egyik legjobb kp-jának tartom. Angliába pl akkora ász lenne, hogy Cesc sírva fakadna.
Pogba ugyanaz a dilemma, mint Bale. Bale is bebizonyította, hogy nem való neki a spanyol bajnokság, mert csak futni tud és lőni. Az emberek nagy része ezzel tisztában volt, amikor Bale odakerült(jómagam még látványosabb bukást vártam). Pogba indulósebessége nagyon jó az olasz bajnoksághoz, de nem jó ide. A rövidpasszos játék megint egy nagy probléma. Lást Alex song, aki nem falábú, ráadásul igencsak hasonlóhoz volt szokva, mégis azt se tudta, melyik világon jár, amikor elkezdtük járatni a labdát. :lol:
Semmi bajom az erős középpályásokkal. A 2 kedvenc volt Barca játékosom Puyol és Toure. De közülük még Toure is azért kellett elmenjen, mert Busquets jobban érezte az itt megkívánt játékot. Rakitic áráért én is azt mondanám miért ne. Adna egy csomó variációs lehetőséget, lehet be is válna. De az ára kb 80 millió. Ennyiből meglenne Verratti és az Alves-pótlék. Egyszerűen ennyi pénzt nem szabad olyanra kiadni, aki nem biztos, hogy beválik. Ha csak a fórumtagok véleményeit vesszük figyelembe, kb az emberek fele szerint válna be. Ibrával keményen megjárta a csapat. A kp még mindig nagyon fontos a Barcánál és véleményem szerint a tökéletes erősítés egy harciasabb Iniesta lenne. Ezért vagyok úgy, hogy ha Verratti jönne, akkor még abba is belemennék, hogy reaktiváljuk Oleguert és ő legyen a jobbszélső. :twisted: :twisted:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.05.28. 17:42:29

Most hiába taglaljuk, hogy Pogba kell ide kell oda, legyünk tényszerűek.

A fórum egyik fele folyamatosan balotellizi...
Nos azt már nem egyszer elmondtam, hogy az edzői eddig mind dícsérték, a csapattársak nagyon szeretik, és azt mondják elképesztő edzésmunkát végez ennek fejébe. Az hogy odarúgott egy válogatott meccsen, az semmit sem jelent. Zidan lefejelte Materzzit élete utolsó meccsén egy VB. döntőben mégse ez a pályája imérve. Pogba ráadásul 22 éves és marha fiatal, egy iylen kitörés semmit sem jelent ráadásul nem állították ki szóval erre két év múlva a kutya se emlékszik majd.

A másik passzolna nem passzolna kérdés...
Totál más a játékunk, Rakitic idehozatala kb. megszüntette ezt a meddő középen járatjuk a labdát addig ameddig az ellenfél el nem alszik és akkor odaadjuk Messinek dolgot. Az ő idehoztala, akárcsak Gündogané ( aki szintén inkább egy támadó kp. némi irányító feladatkörrel nem pedig egy klasszikus Xavi féle irányító)egy teljesen úgy tipusú középet eredményezne, ami már így is megvan. Busquets se hiszem, hogy a végtelenségig itt lesz. A játékunk ezzel a három támadóval a gyorsaságra a gyors labadkiozatalra épül. Arra, hogy seperc alatt megszálljuk az ellenfél térfelét és 3-4 gyors passzal a 16-os előtt legyünk. Oké ez még nem mindig jön össze de ez a végcél. Ettől függetlenül tény, nem biztos, hogy bevállik, de ez csak akkor derül ki ha idejön. És azt ne felejtsük el hogy 22 éves, simán elveheti a ritmust még akkor is ha eleinte nem fog neki feküdni. Nem tudhatjuk. Látni kéne.

Lassú...
Az a gyerek akkora mint egy ! Ahhoz képest meglepően gyors és lát a pályán, ráadásul olyan hihetelnen lővőereje van, hogy elképesztő. Egy fejesnél úgy megy fel mint a gyorslift és kb. egy elefántot is elnyom. Már többször mondtam a legjobb barátom Juve fan, szinte mindig látom játszani és tényleg nem semmi. A fiatalok közül talán a legígéretesebb. Mindenképp jobb mint Rafhina, vagy akármelyik korban hozzá mérhető saját nevelésünk. És nem lassabb amúgy mint például a sokak által siratott Fabregas.

Na az ára...
Az tényleg irreális egy vagy bevállik vagy nem játékosért ennyi pénzt kiadni totális zsákbamacska. Ha ötven lenne simán azt mondom hogy hajrá, de úgy hogy a védelmen is erősíteni kell mert a jobboson úgye a gond adott és a 3 belső védőnk 30 fölött lesz addigra, Bartra meg könnyen lehet megy, radásul nagyon úgy fest kell majd csere balátvéd is addigra, egy csere csatár és lehet egy csere vkp is, hacsak rakiticset nem teszi arra a posztra.
Összeségében 2016 nyarán egy Alves, Adriano, Montoya, Pedro, Mathieu, Sergi Roberto, Rafhina, Bartra és Douglas, de könnyen lehet Iniesta, Macherano és Vermaelen (ha nem hoz valami csoda évet) posztja is megkérdőjelezhetővé vagy pótolandóvá vállhat. Ez sok. Oké persze ebből nem mindenki kerül sorra ez egyértelmű de akkor is sok.Ez egy fél csapat, még ha a standard kezdőből, csak 3 név is. Egy év még sok idő. A fiataljainkra nem alapoztunk évek óta a legerősebb kezdőnk pedig elég öregecske. Megengedhetünk magunknak most egy 80-100 millió eurós vásárlást, úgy hogy csak egy embert veszünk ennyiért?

Ez a Pogba kérdés elég összetett akkárhogy is nézzük. Bocs, hogy kicsit hosszú lett remélem azért valaki elolvassa.
Kép
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.05.28. 17:25:09

Egy kicsit elvonatkoztatva a Pogba dillemától... nem tudom,hogy az ő neve volt-e már bedobva(ha igen megköszönném a tájékoztatást) de RB posztra Aurier szerintem alkalmas lehetne.
De legalábbis megérné elgondolkozni róla, mert fizikálisan aligha van nála jobb,arról nem is beszélve, hogy elég fiatal (22 éves) tehát van ideje fejlődni.És kreatívnak tűnik(mert az sem mellékes,hogy az adott játékos jól összetud-e játszani pl Messivel,szerintem.
Mit gondoltok?
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.28. 17:18:31

Bob, lehet hogy jó atléta, de szerintem nekünk most nem arra van szükségünk.

Kicsit át kellene formálni a középpályát a közeljövőben, és oda jöhetne Verratti/Gündogan/Coutinho.

Pogba 90 millióért vicc, még a feléért azt mondanám, hogy oké.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.28. 16:55:48

palesz77 írta:...
Ibra esete más... Egy tökéletesen működő gépezetben volt idegen test, amit Pep nem is tolerált különösebben, meg a svéd egója sem passzolt a csapatba. CR-rel hasonló lenne a helyzet.

A nem passzol a csapatba dolgot továbbra sem értem, de nem is fogom megérteni... Ha jönne, akkor Iniesta helyén lenne, és akkor egy Busquets-Rakitic-Pogba trió lenne, ami nem egy rövid passzos játékot jelentene. Ergo, hogy mennyire nem illik a rondozásba, az nem lenne releváns.

Egyébként is érdemes ránézni a passzmátrixokra ebből a szempontból, mivel mindkét oldalon a szélsőhátvéd-szélső passzok a leggyakoribbak, nem a középső középpályásokkal való összjáték a jellemző, ellentétben a korábbi évekkel. Ami megint csak azt jelenti, hogy nem Pogba hiányosságára épülne a játék, ellenben támadásoknál akár a lövései, akár a megindulásai révén komolyabb veszélyt jelentene, mint Iniesta.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.05.28. 16:36:54

palesz77 írta:
De arra még mindig várom az érveket, hogy a lassú fordulékonyság és robbanékonyság hiánya miért nem gátolná itt a 16-os előterében. Mert lehet jönni Touréval, csak ő olyan 50m-re játszott a kaputól, Pogbinho meg nem ilyen, 2-3 ember gyűrűjéből meg ilyen sebességgel nehéz kitörni - de aztán lehet hülyeséget mondtam.
Én csak azért erre válaszolok, mert a középpályásaink alig vannak a tizenhatos környékén, nem is az a dolguk, hogy ott forgolódjanak. Ez a csávó meg ha ott van a 16-osnál akkor nem fordul hanem rárúgja. :D

A párharcokat meg a védekezésre értettem tegnap. A csávó olyan fizikai adottságokkal rendelkezik mint a topatléták kb. Erős, nagyot ugrik, gyors. Lehet nem olyan robbanékony mint esetleg Messi, de nem egy anyahajó. Mellé kifejezetten jó passzoló, jól tartja meg a labdát.

Másik mozdulatra ami ökörség lett volna én nem emlékszem, de biztos úgy volt ahogy írtad. Fejben szerintem is van hova fejlődnie, nagyon fiatal még és nem tudni hogy viselni a nyomást, de más tulajdonságai eléggé rendben vannak. Olyan szuper atléta mint kevesek. Elég visszaemlékezni hogy hova ment fel pl Morata gólja előtt. Ő fejelte be neki középre és szinte állóból ment fel mint egy lift....
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése