Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.04. 19:27:03

Peter írta:
2024.02.04. 15:57:44
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.
Jövőre is csak 30 éves. 3-4 jó éve lehetne még itt. Ingyen jöhetne akkor.

De attól is függnek az igazolások, hogy az új edző milyen hadrendben akar játszani. Xavi a két mélységi középpályást és a két támadó középpályást preferálja. Ezért jött Romeu is, eleinte de Jonggal kezdett. Az egy opció, hogy Kimmich és de Jong a mélységi középpályások, fentebb Gündogan és Pedri. Támadó középpályás is kéne, mert ott a tartalékok, rotáció terén nagyon vékonyak vagyunk. Fermin, Roberto, Torre, jelenleg ezek a kilátások. Kéne oda egy jó irányító előre.

A tűzoltással kapcsolatban teljesen igazad van, ugyanakkor ha 30 éves, még csúcson levő játékosokat szerződtetünk 3 évre, az középtávon jó megoldás szerintem. Ennek a hátránya, hogy drágább újra és újra megvenni ezeket a játékosokat, mint egyszer szerezni egy 20 évest, aki itt lehet több mint tíz évig. De egy ingyenes 30 éves világklasszis szerintem bármikor jöhet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.04. 17:46:14

Peter írta:
2024.02.04. 15:57:44
gránit írta:
2024.02.04. 14:47:36
Szerintem valószínűtlen a csere Kimmich-hel, mert a Bayern nem fog neki ekkora fizetést ajánlani. Kimmich-et jó volna megszerezni a nyáron. Ha nem akar hosszabbítani, akkor a Bayernnek még a nyáron el kell adnia, ha pénzt akar látni belőle.
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.

Korábban beszéltünk arról, hogy a játékosmegfigyelő rendszerünk szakmaiságában, hatékonyságában keresném a megoldásokat. Nem látunk ugyan bele, de félek tőle, hogy ez a rendszer is felvette a langyos, oldalpasszos mentalitást. Komoly, súlyos tízmilliók és jónéhány felfedezésre érett játékos mellett megyünk el, erre mérget mernék venni.

Ha van miből, akkor persze nagyon kényelmes vásárolgatni, komoly fizukat ajánlgatni, de azt is láttuk, hogy ez hova is vezethet.

Kimmichre visszatérve, annak sem tudnék feltétlen örülni, ha esetleg mondjuk Flick (vagy bárki) éppen benne látná a Barca középpálya jövőjét.
Mire összeállna egy ilyen középpálya, kezdhetnénk is újra előről.... :oops:
Tűzoltás néha muszáj és vezethet is eredményre, de építeni rá különösebben nem érdemes.
Jaja Lewy-t is más megvette volna, 25 körül nekünk 40 be fájt. Bár azért mostanában már egész jó üzleteket kötünk, mint vevők. csak még az eladást kell tudni megtanulni.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3928
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.02.04. 16:53:10

Bungus ezek szerint nem olvastad az utóbbi időben a fórumfelhívások topikot. Legalább 3 tiltásod van, amiből reinkernálódtál ( Samper ) az is visszaeső. Szerintem ne feszítsd a húrt ezzel a cinikus fogalmazással Őszintén szólva eddig melletted korteskedtem, mert már más kitett volna, de ha így folytatod, én leszek aki kirak innen!
bunga írta:
2024.02.04. 10:33:53
Az anti - Frenkie brigádnak két sláger témája van. Az egyik, miszerint nem is olyan jó játékos. Ezt vita helyett az edzőre és a játékostársakra kellene bízni. A másik, hogy csillagászati a fizetése, amit nem érdemel. Meglepő számomra, hogy akik ezt hajtogatják, remekül tájékozottak különféle pénzügyi dolgokban, csak azt felejtik el, hogy ezt a pénzt még csak nem is a Barto korszak pénzszórása ítélte neki, hanem abból adódik, hogy korábban neki járó pénz kifizetését halasztották el kölcsönös egyetértésben, átütemezéssel. Még az is lehet (nem értek hozzá), ha a brigád vágya teljesülne és Frenkiet eladnák, a korábban esedékes pénzt ki kellene neki fizetni a vételárából. Bár ha a téma becsípódött, észérvekkel úgyse lehet kilazítani.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.04. 15:57:44

gránit írta:
2024.02.04. 14:47:36
Szerintem valószínűtlen a csere Kimmich-hel, mert a Bayern nem fog neki ekkora fizetést ajánlani. Kimmich-et jó volna megszerezni a nyáron. Ha nem akar hosszabbítani, akkor a Bayernnek még a nyáron el kell adnia, ha pénzt akar látni belőle.
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.

Korábban beszéltünk arról, hogy a játékosmegfigyelő rendszerünk szakmaiságában, hatékonyságában keresném a megoldásokat. Nem látunk ugyan bele, de félek tőle, hogy ez a rendszer is felvette a langyos, oldalpasszos mentalitást. Komoly, súlyos tízmilliók és jónéhány felfedezésre érett játékos mellett megyünk el, erre mérget mernék venni.

Ha van miből, akkor persze nagyon kényelmes vásárolgatni, komoly fizukat ajánlgatni, de azt is láttuk, hogy ez hova is vezethet.

Kimmichre visszatérve, annak sem tudnék feltétlen örülni, ha esetleg mondjuk Flick (vagy bárki) éppen benne látná a Barca középpálya jövőjét.
Mire összeállna egy ilyen középpálya, kezdhetnénk is újra előről.... :oops:
Tűzoltás néha muszáj és vezethet is eredményre, de építeni rá különösebben nem érdemes.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.04. 15:31:46

baas11 írta:
2024.02.04. 14:42:43
Szóval az lenne a nagy terv h a klasszis De Jong t lecserélnék 3 közepesen gyenge ( de minimum lutri ki tudja ) Girona fele játékosra ….

Miközben a Real valszeg Mbappeval fog rohamozni de nálunk legalabb nem lesz üres ülés a csapat buszon ! Nagy ötlet :D

Aztan meg jön “ez nem Barca az nem Barca szint… “ fele nyafogás … ki gondolta volna !!?!

Kimmich + 55 millio :
Ez mar legalabb valami konret , de hát hol van ilyen ajánlat ?! Sehol

Ha mar eladás inkább a Torres Raphinha Dest Kounde vonalon gondolkodnek….
Klasszis DeJong árából/fizetéséből nem közepes játékosokat lehet venni. Ismétlem ő európa második legjobban fizetett focistája egy olyan klubban ahol nem rég még a villanyszámlát is kérdéses volt kifizetni... Girona féle játékosokat egyfelől nagyon pökhendi így leírni másfelől meg senki nem mondta, hogy jelenleg onnan jönne bárki is. Azt írta valaki, hogy a Girona teljes keretének/stábnak a fizetése nem éri el DeJong egyszemélyes fizuját. Lássuk be, hogy ez agyrém. Barto agyréme de most Laportának kell megoldani.

Mbappé fog rohamozni a 18 fős csapat ellen amiben 30+os rommá járatott emeberek meg tinik lesznek. Most azt érzed, hogy a 4-1 meg 4-0 idején DeJong hozza a kpt és jövőre pont az ő sziklaszilárd játékának a hiánya lesz a különbség?

Had ne az legyen a mondás, hogy a kisebb orszég gdp-jet elrakó dejong a barca szint és emiatt nem lehet eladni.

Torres Raphinha Dest Kounde vonalon is gondolkodni kell csak anyagilag nem ők a legmegterhelőbbek max szakmailag.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.04. 14:47:36

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 11:43:34
Ez a pénz kérdés, egy nagyon komplex dolog. Rengeteg infót és részletet nem tudunk. Viszont szerintem jó közgazdászok és ügyvédek könnyedén meg tudják ezt oldani, ha kölcsönös az érdek és a tisztelet a játékos és a klub között.
Most hozok egy nagy "Ha"-t! A jelenlegi szerződés hosszabbítása további 3 évvel+ opciós év a jelenlegi fizetése felével, amit még enged a Liga. Az azt jelenti, hogy mostantól + 7 év az opcióval együtt. Kb 285 M € fizetés 7 évre, az évente 40 M €. Ezt nem kell garantált tartalomként odaadni, lehet pl. 25-30% teljesítmény bónusz. Így már csak 27 M € garantáltnál tartunk, amit biztos, hogy szakemberek még ügyesebben tudnak strukturálni.
Szerintem meg semmiféle 27 milliónak nem szabad felmerülnie vele kapcsolatban. Nem az ő hibája, hogy sok pénzt ajánlottak neki annak idején, ez viszont nem változtat azon, hogy ennyit nem ér. Biztos vagyok benne, hogy marad 2026-ig. Ennyi pénzt máshol nem adnak neki, ő meg nem fog lemondani erről a fizuról. A szerződése lejártával búcsút intenék neki.

Ami a "klasszisát" illeti, a Madrid Mbappéval át fog gázolni rajtunk, ha de Jong lesz majd vele szemben. Ekkora fizetésből nem három közepesen gyenge, hanem három jó játékos kijön, konkrétan két Gündogan, másfél Lewandowski, tizenegy Roque, öt Araújo, négy Christensen, négy Pedri. Ez védhetetlen. Nem három közepesen gyenge játékos jön ki belőle, hanem három nagyon jó játékos.

Szerintem valószínűtlen a csere Kimmich-hel, mert a Bayern nem fog neki ekkora fizetést ajánlani. Kimmich-et jó volna megszerezni a nyáron. Ha nem akar hosszabbítani, akkor a Bayernnek még a nyáron el kell adnia, ha pénzt akar látni belőle.

Xavi távozásával Desttel kapcsolatban is el kell gondolkodnunk. Ha az új edző sem számol vele, akkor jó pénzért el kellene adni, elég jó évet fut. A PSV megvenné. Vagy tartsuk meg, mert a fizetése nem magas, évi 3 millió euró. Panaszkodunk a szűk keret miatt, miközben egy légiónyi ember van kölcsönben.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.04. 14:42:43

Szóval az lenne a nagy terv h a klasszis De Jong t lecserélnék 3 közepesen gyenge ( de minimum lutri ki tudja ) Girona fele játékosra ….

Miközben a Real valszeg Mbappeval fog rohamozni de nálunk legalabb nem lesz üres ülés a csapat buszon ! Nagy ötlet :D

Aztan meg jön “ez nem Barca az nem Barca szint… “ fele nyafogás … ki gondolta volna !!?!

Kimmich + 55 millio :
Ez mar legalabb valami konret , de hát hol van ilyen ajánlat ?! Sehol

Ha mar eladás inkább a Torres Raphinha Dest Kounde vonalon gondolkodnek….
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.04. 12:46:19

soadroli írta:
2024.02.04. 12:41:25
Deco has approved Porto coach Sergio Conceicao, as the replacement of Xavi. @CatalunyaRadio
Portugál, Deco volt klubjától jönne, Mendes az ügynöke és nyártól szabadon igazolható. Szerintem a legnagyobb favorit. Hogy a legalkalmasabb-e azt nem tudom, de a Motta-Marquez vonalnál azért jobb ajánlólevele van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.04. 12:41:25

Deco has approved Porto coach Sergio Conceicao, as the replacement of Xavi. @CatalunyaRadio
Kép
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.02.04. 11:43:34

bence0330 írta:
2024.02.04. 09:55:03
tatesz1990 írta:
2024.02.04. 08:55:50
2. Túl sok a fizetése! Ez igaz. De ez a játékos "hibája"?? A magas fizetés minősíti őt játékosként?! Nem!! Én is kaphatnék Laportától évi 60M €-t, attól nem lennék elég jó játékos, és Messi is kereshetett volna itt 1 €-t, akkor se lett volna rosszabb focista.
Ez igaz, de ettől még foglalja a helyet a kasszában, és szurkolóként ez eléggé számít, mert alapvetően hátráltatja a klubot. Nyilván nem az ő hibája, és senki nem mondja, hogy DJ nem jó játékos, csak nem éri meg azt a mondjuk 3 játékost, aki a helyén lehetne a keretben.
És oké, hogy nem az ő hibája a fizetés és a vételára, de törvényszerű, hogy ez is a megítélésének egyik alapja lesz. Griezmann tökéletes példa, 1-2 hónapon kívül nagyon jó és hasznos játékos volt, mégis csak kritikát kapott, egyrészt a vételára, másrészt a még DJ-énál is magasabb fizuja miatt. Más megítélést kap a dolog. Ilyen fizuért egy néző ultraklasszist vár, ez Messi, Mbappé, Haaland, KDB (Gündogan) szintű játékosnál lenne igazolva. Nem Dembélé, Griezmann, Cou, DJ szintűnél, akik remek játékosok mind, de nem érnek meg három másikat.
Ez a pénz kérdés, egy nagyon komplex dolog. Rengeteg infót és részletet nem tudunk. Viszont szerintem jó közgazdászok és ügyvédek könnyedén meg tudják ezt oldani, ha kölcsönös az érdek és a tisztelet a játékos és a klub között.
Most hozok egy nagy "Ha"-t! A jelenlegi szerződés hosszabbítása további 3 évvel+ opciós év a jelenlegi fizetése felével, amit még enged a Liga. Az azt jelenti, hogy mostantól + 7 év az opcióval együtt. Kb 285 M € fizetés 7 évre, az évente 40 M €. Ezt nem kell garantált tartalomként odaadni, lehet pl. 25-30% teljesítmény bónusz. Így már csak 27 M € garantáltnál tartunk, amit biztos, hogy szakemberek még ügyesebben tudnak strukturálni.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.04. 11:35:26

bunga írta:
2024.02.04. 10:33:53
Az anti - Frenkie brigádnak két sláger témája van. Az egyik, miszerint nem is olyan jó játékos. Ezt vita helyett az edzőre és a játékostársakra kellene bízni. A másik, hogy csillagászati a fizetése, amit nem érdemel. Meglepő számomra, hogy akik ezt hajtogatják, remekül tájékozottak különféle pénzügyi dolgokban, csak azt felejtik el, hogy ezt a pénzt még csak nem is a Barto korszak pénzszórása ítélte neki, hanem abból adódik, hogy korábban neki járó pénz kifizetését halasztották el kölcsönös egyetértésben, átütemezéssel. Még az is lehet (nem értek hozzá), ha a brigád vágya teljesülne és Frenkiet eladnák, a korábban esedékes pénzt ki kellene neki fizetni a vételárából. Bár ha a téma becsípódött, észérvekkel úgyse lehet kilazítani.
Biztos sokan fognak egyetérteni Veled, ha gúnyolódsz rajtuk.

Lehet szeretni, nem szeretni Frenkiet, lehet világklasszisnak vagy csak nagyon jó játékosnak tartani.
Miért felháborító számodra, ha másoknak csapatépítési szempontból más középpályások lennének jók, vagy ha ekkora bérből 3-4 másik játékos lenne itt?

A fizetését egyébként Barto álmodta meg, amit nem tudtunk Covid alatt finanszírozni, ezért ütemezték át egy részét, de senki nem ezt vitatja. Az az összeg jár neki, viszont nem emlékszem olyanra sem, hogy akár egyetlen euró alapfizetéséről lemondott volna, ahogy a keret rengeteg tagja 2020 óta, annak ellenére hogy állítása szerint mekkora szurkolója a csapatnak évtizedek óta. Szóval európai top bérezéssel hajlandó kedvenc csapatában játszani, azért ez nem nagy durranás.

A piac meg beáraz mindent. Az ő tudását is. Eddig csak a MU akarta őt és volt halvány Bayern érdeklődés 4 év alatt, ennyi és előbbi is csak a vezetőedző személye miatt. Nem emlékszem olyanra, hogy a City / Arsenal / Pool / PSG / BM / Inter / Juventus stb hosszú hetekig próbálta volna elcsábítani.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 11:34:28

DaVeR írta:
2024.02.04. 11:00:41
LG írta:
2024.02.04. 10:51:52
Ha Frenkie-t el tudnánk adni jó pénzért, a németet pedig behúznánk ingyen, akkor igen. A jelenlegi helyzetünkben nekünk ez egy jó üzlet lenne.
Ingyen szerintem nem tudnánk elhozni én inkább arra gondoltam, hogy a két játékos csapatot cserélne. Az FFP miatt nem tudnánk Frenkiet annyiért eladni, hogy a felhasználható pénzből Kimmichet megvásároljuk, de a játékos cserébe szerinten nem tud beleszólni így az FFP..
Egy az egyben nem, a holland fiatalabb, a németnek meg 25-ben lejár a szerződése. Úgy tudom, nem akar hosszabbítani, így a nyár az utolsó eséje a bajoroknak, hogy bármennyi pénzt lássanak belőle, így is már csak minimálisat, senki sem fog sok pénzt kiadni érte, akkor inkább várnak egy évet.

A hollandért 80 milliót azért kellene kapnunk, Kimmichért a jelenlegi helyzetben 25 milliónál nem remélhetnek többet, szóval azt mondom, 55M + Kimmich ajánlatra érné meg rábólintani.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.04. 11:00:41

LG írta:
2024.02.04. 10:51:52
Ha Frenkie-t el tudnánk adni jó pénzért, a németet pedig behúznánk ingyen, akkor igen. A jelenlegi helyzetünkben nekünk ez egy jó üzlet lenne.
Ingyen szerintem nem tudnánk elhozni én inkább arra gondoltam, hogy a két játékos csapatot cserélne. Az FFP miatt nem tudnánk Frenkiet annyiért eladni, hogy a felhasználható pénzből Kimmichet megvásároljuk, de a játékos cserébe szerinten nem tud beleszólni így az FFP..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.04. 10:51:52

DaVeR írta:
2024.02.04. 10:48:00
Kicsit ránéztem kinek jár le 24 vagy 25 ben szerződése jelenlegi tudásunk szerint és egyfelől jött a felismerés, hogy Mbappe nem hosszabbított még szóval nyáron lejár a szerződése és biztos a nyár róla fog szólni, viszont ha a többség DMC t szeretne és akár Frenkie árán is.. Nos 25 ben jár le Kimmich szerződése.. De ő most Februárban lesz 29.. Transfermarkt a két játékost hasonló értékre becsüli.. Elcserélnétek?
Ha Frenkie-t el tudnánk adni jó pénzért, a németet pedig behúznánk ingyen, akkor igen. A jelenlegi helyzetünkben nekünk ez egy jó üzlet lenne.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2024.02.04. 10:48:00

Kicsit ránéztem kinek jár le 24 vagy 25 ben szerződése jelenlegi tudásunk szerint és egyfelől jött a felismerés, hogy Mbappe nem hosszabbított még szóval nyáron lejár a szerződése és biztos a nyár róla fog szólni, viszont ha a többség DMC t szeretne és akár Frenkie árán is.. Nos 25 ben jár le Kimmich szerződése.. De ő most Februárban lesz 29.. Transfermarkt a két játékost hasonló értékre becsüli.. Elcserélnétek?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.04. 10:33:53

Az anti - Frenkie brigádnak két sláger témája van. Az egyik, miszerint nem is olyan jó játékos. Ezt vita helyett az edzőre és a játékostársakra kellene bízni. A másik, hogy csillagászati a fizetése, amit nem érdemel. Meglepő számomra, hogy akik ezt hajtogatják, remekül tájékozottak különféle pénzügyi dolgokban, csak azt felejtik el, hogy ezt a pénzt még csak nem is a Barto korszak pénzszórása ítélte neki, hanem abból adódik, hogy korábban neki járó pénz kifizetését halasztották el kölcsönös egyetértésben, átütemezéssel. Még az is lehet (nem értek hozzá), ha a brigád vágya teljesülne és Frenkiet eladnák, a korábban esedékes pénzt ki kellene neki fizetni a vételárából. Bár ha a téma becsípódött, észérvekkel úgyse lehet kilazítani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.04. 09:55:03

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 08:55:50
2. Túl sok a fizetése! Ez igaz. De ez a játékos "hibája"?? A magas fizetés minősíti őt játékosként?! Nem!! Én is kaphatnék Laportától évi 60M €-t, attól nem lennék elég jó játékos, és Messi is kereshetett volna itt 1 €-t, akkor se lett volna rosszabb focista.
Ez igaz, de ettől még foglalja a helyet a kasszában, és szurkolóként ez eléggé számít, mert alapvetően hátráltatja a klubot. Nyilván nem az ő hibája, és senki nem mondja, hogy DJ nem jó játékos, csak nem éri meg azt a mondjuk 3 játékost, aki a helyén lehetne a keretben.
És oké, hogy nem az ő hibája a fizetés és a vételára, de törvényszerű, hogy ez is a megítélésének egyik alapja lesz. Griezmann tökéletes példa, 1-2 hónapon kívül nagyon jó és hasznos játékos volt, mégis csak kritikát kapott, egyrészt a vételára, másrészt a még DJ-énál is magasabb fizuja miatt. Más megítélést kap a dolog. Ilyen fizuért egy néző ultraklasszist vár, ez Messi, Mbappé, Haaland, KDB (Gündogan) szintű játékosnál lenne igazolva. Nem Dembélé, Griezmann, Cou, DJ szintűnél, akik remek játékosok mind, de nem érnek meg három másikat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.04. 09:38:51

tatesz1990 írta:
2024.02.04. 08:55:50
Erőssége bármelyik csapatnak.
pont ezt magyarazzuk, hogy EROS, DE...

nem ad annyi pluszt, amennyit elvesz a giga fizetese
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2024.02.04. 08:55:50

dingdong írta:
2024.02.03. 23:25:32
Mindig beszéd téma volt Frenkie magas fizetése de most hogy szó esett róla kicsit utána olvastam hogy konkrétan mennyire magas arányaiban. Kár volt.
Ő europa második legjobban fizetett jatekosa Mbappe utan ebben a szezonban is?? Felment a vérnyomásom így estére. Persze hogy nem akar elmenni ha haaland meg de bruyne együtt keres annyit mint ő itt...
Eddig sem tartottam olyan komoly kulcs játékosnak de ennyi pénzért ez a teljesitmény ez az én szememben nulla. 19 fős a keretünk. Ahogy írtátok is nyugodtan jöjjön 4 ígéretes ember a helyére.
Nem tudom a capology mennyire hiteles forrás de ha igen akkor sok más ember fizuja is megér egy misét itt a csőd szélén táncolva.
Ma reggel olvasgattam a legfrissebb fórum hozzászólásokat. Majdnem mindenhol negatív véleménnyel találkoztam Frenkie de Jonggal kapcsolatban. Kezdem azt érezni, hogy abszolút nem értek a focihoz semmilyen szinten.
Kerékkötője ő a csapatnak? El kell adni? Sokat hibázik? Nem tud védekezni?
1. A jelenlegi rendszerben a legtöbb labdaérintéssel rendelkező játékos a csapatban. Legtöbb progresszív labdacipelése is neki van. Csapat szinten kiemelkedő labdaszerzések és kulcspasszok terén is.
2. Túl sok a fizetése! Ez igaz. De ez a játékos "hibája"?? A magas fizetés minősíti őt játékosként?! Nem!! Én is kaphatnék Laportától évi 60M €-t, attól nem lennék elég jó játékos, és Messi is kereshetett volna itt 1 €-t, akkor se lett volna rosszabb focista.
3. Ha egy játékos a középpálya kulcs posztján sokat vállal, abban benne van a hiba. (Tavaly Busquets középkezdés után hátrafelé eladta labdát, gól lett belőle. Gavi megcsinálta ugyanezt. Araujo is adott már el labdát, csúszott le szerelésről)
4. Nem tud védekezni! Ő a csapat tartalék belső védője. A korábbi években is játszott középhátvédet. A válogatottjában rendszeresen a leghátsó középpályás.

Összegezve: a mutatott teljesítménye alapján igenis a posztja krémjéhez tartozik. Erőssége bármelyik csapatnak.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.03. 23:25:32

Mindig beszéd téma volt Frenkie magas fizetése de most hogy szó esett róla kicsit utána olvastam hogy konkrétan mennyire magas arányaiban. Kár volt.
Ő europa második legjobban fizetett jatekosa Mbappe utan ebben a szezonban is?? Felment a vérnyomásom így estére. Persze hogy nem akar elmenni ha haaland meg de bruyne együtt keres annyit mint ő itt...
Eddig sem tartottam olyan komoly kulcs játékosnak de ennyi pénzért ez a teljesitmény ez az én szememben nulla. 19 fős a keretünk. Ahogy írtátok is nyugodtan jöjjön 4 ígéretes ember a helyére.
Nem tudom a capology mennyire hiteles forrás de ha igen akkor sok más ember fizuja is megér egy misét itt a csőd szélén táncolva.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 23:25:03

Deluigi írta:
2024.02.03. 23:02:55
baas11 írta:
2024.02.03. 22:16:18
De ha jönnének is páran minek ?mit csinálnánk velük ?!…
19 igazolt jatekosunk van, de ha felszabadulna Frenkie fizetese, meglehetnenk 25-en
Értem a logikát meg h “vékony” a keret - vagy sar az orvosi stáb !?- de ezt a Kinder megoldást semmilyen formában nem tartom jo üzletnek es kivitelezhetőnek sem !
Függetlenül attól h ezzel nyilvan az igaz h a srácok többen lennének a reggelinél tele lenne a csapat busz stb…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.03. 23:02:55

baas11 írta:
2024.02.03. 22:16:18
De ha jönnének is páran minek ?mit csinálnánk velük ?!…
19 igazolt jatekosunk van, de ha felszabadulna Frenkie fizetese, meglehetnenk 25-en
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 22:16:18

[/quote]

Frenkie 37.5 milla fizu -> 80 m az eladasi erteke

https://prnt.sc/J60wegznsoks Girona teljes fizetese ~26 milla, paran tuti eljonnenek
[/quote]

Mennek a BL be nélkülünk is es remelem ügyesek is lesznek !

De ha jönnének is páran minek ?mit csinálnánk velük ?!…
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.03. 21:57:34

baas11 írta:
2024.02.03. 21:45:49
Ki lenne az a 3-4 “hasonló” jatekos akik a nyáron ide jönnek ?
Frenkie 37.5 milla fizu -> 80 m az eladasi erteke

https://prnt.sc/J60wegznsoks Girona teljes fizetese ~26 milla, paran tuti eljonnenek
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 21:45:49

Deluigi írta:
2024.02.03. 21:33:20
Andrsika írta:
2024.02.03. 20:53:06
Én nem adnám el ! Eladása óriási baklövés lenne
hat, az arabol es a fizujabol johetne 3-4 hasonlo jatekos
Ki lenne az a 3-4 “hasonló” jatekos akik a nyáron ide jönnek ?

Mondjuk Romeu is hasonló mint Busquets csak epp ég es föld :-)

Remelm nem igy erted a hasonlót …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Válasz küldése