Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.11. 00:46:30

palesz77 írta:
hank1ee írta:Leginkább saját magára, de amúgy Iniesta.
Sejtettem, hogy ezt lecsapja majd valaki.. :D De köszi, így akkor nem tartom túl jó választásnak, ilyen stílus már van Ini és Arda személyében a középpályára, meg lesz Rafinha és Halilovic is jövőre már. Gündogan-Verratti stílusú embert preferálnék inkább, Rakiticnek valós versenyhelyzetet teremtve, mert a horvát kicsit be van kényelmesedve szerintem.
A Unitedben (már amikor játszik) Gaál Lajcsi ráállította a box-to-box, labdaszerzős szerepkörre, ezt is elég jól csinálja, ráadásként még gólérzékeny is. Megállná a helyét Rakitic helyén is, de határozottan kreatív típus inkább (értsd: a tizenhatos környékén bontja meg az ellenfél védelmét) nem az a robotoló, vagy a tipikus passzmester fajta.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.11. 00:42:54

hank1ee írta:Leginkább saját magára, de amúgy Iniesta.
Sejtettem, hogy ezt lecsapja majd valaki.. :D De köszi, így akkor nem tartom túl jó választásnak, ilyen stílus már van Ini és Arda személyében a középpályára, meg lesz Rafinha és Halilovic is jövőre már. Gündogan-Verratti stílusú embert preferálnék inkább, Rakiticnek valós versenyhelyzetet teremtve, mert a horvát kicsit be van kényelmesedve szerintem.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.10.11. 00:37:12

palesz77 írta:
Messias2 írta:Ander Herrera nagy igazolás lehetne.
Na őt nem nagyon ismerem, stílusra milyen? Nagyjából kire hasonlít a "nagyok" közül?
Leginkább saját magára, de amúgy Iniesta.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.11. 00:27:26

Messias2 írta:Ander Herrera nagy igazolás lehetne.
Na őt nem nagyon ismerem, stílusra milyen? Nagyjából kire hasonlít a "nagyok" közül?
Messias2 írta:Rajta kivűl a kp-ra csak Verratit látnám szívesen a felsorolt nevek közül. De rá nem látok esélyt jövő nyáron sem. Max akkor ha Pogba esetleg PSG-be igazolna.
Szerintem akkor hozható, ha el akar menni, és a nyilatkozatai, meg a hírek alapján sanszos, hogy nyáron kérni fogja a távozását. Persze ez soktényezős dolog, de pl a "benyalós" interjúi is erre engednek következtetni, ezek szoktak a távozás előfutárai lenni..

Amúgy Gündogan is nagy király lehetne itt szerintem, idén ismét elég jó formában van.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.11. 00:17:38

Ander Herrera nagy igazolás lehetne. Ha jól tudom, háttérbe szorult a MU-nál, tehát látok benne rációt. Nagyon jó kis játékosnak tartom, illetve még viszonylag fiatal is. Van benne kockázat, de én látok benne fantáziát.
Rajta kivűl a kp-ra csak Verratit látnám szívesen a felsorolt nevek közül. De rá nem látok esélyt jövő nyáron sem. Max akkor ha Pogba esetleg PSG-be igazolna.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.11. 00:08:15

Messias2 írta:Midfielders Barcelona are monitoring: Gundogan, Tielemans, Bazoer, Ander Herrera, Pogba, Verrati, Bender, Calhanoglu, Fabinho, Klaassen [md]
Fabinho nem is középpályás, hanem jobbhátvéd, ennyire venném komolyan a cikket.. :D Mondjuk Pogbát, Verrattit és Gündogant - meg talán Tielemanst - szerintem is figyeljük, nagyon sokszor szóba kerülnek, de télen Noliton kívül nem számítok senkire. Aztán meglátjuk, ha mégis jön valaki, akkor a trióból Gündoganra látnék némi esélyt, meg az ismeretlenebb nevekre is, de ők nem tudom mennyire lennének erősítés.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.10. 23:56:43

Midfielders Barcelona are monitoring: Gundogan, Tielemans, Bazoer, Ander Herrera, Pogba, Verrati, Bender, Calhanoglu, Fabinho, Klaassen [md]
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.10. 17:51:33

Messias2 írta:
visca el barca írta: most vett madridban házat. sanszos h cuncus nyáron lelép és őt veszik meg a helyére.
Atletit se zárnám ki. Griezmann helyére mondjuk.
sőt, lehet a rayoba megy :D (viccet félretéve, nem hinném h túl nagy előrelépés lenne az atleti a bvb-hez képest)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.10.10. 17:07:46

visca el barca írta: most vett madridban házat. sanszos h cuncus nyáron lelép és őt veszik meg a helyére.
Atletit se zárnám ki. Griezmann helyére mondjuk.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.10. 15:19:51

palesz77 írta:Dortmund winger Marco Reus (26) was among the players watched by a Barcelona scout during the Bayern-Dortmund game last weekend. [md]
most vett madridban házat. sanszos h cuncus nyáron lelép és őt veszik meg a helyére.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.10. 11:39:39

palesz77 írta:egy teljesen hihető, és logikus hír
Ez még semmi ahhoz képest, amit a Sport csinált pár napja... Lehoztak egy nagyjából 30 játékos nevét tartalmazó listát, hogy őket nézték a Barça játékosmegfigyelői az előző hétvégi bajnokikon élőben. És hát Luke Shaw neve is ott volt. :lol:

Ez a Reus-téma is mindig újra és újra előjön, Suárez előtt talán még lett is volna realitása a dolognak, most már nem sok van. A Mundo viszont ismét előszedte a Gündogan-dossziét, aki szerintük továbbra is nagyon szívesen hozzánk igazolna, éppen ezért az új szerződésében van is valamiféle záradék arra az esetre, ha mi érdeklődnénk iránta.

Amúgy kíváncsi vagyok, mi lesz a következő névsor csatár/szélső-ügyben, először ugye volt a Kuyt-Sergio García-Negredo-Soriano négyes, aztán Lavezzi, Giovinco meg Samaras... :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.10. 11:16:59

La Pulga írta:Most akkor a Fifától nem kapunk semmilyen hivalatos választ? Már rég letelt a 10 nap
Nagyon elfoglaltak lehetnek mostanában, menteni kell Blatter seggét meg ilyesmik, nincs idejük ilyen apróságokkal foglalkozni.. :roll:

Ha meg már ide írok, akkor pletyka/hírözön:

Everything indicates that Munir or Sandro will leave on loan on January. Next months will decide who will stay. [l'esportiu]

Lehet az jár jobban hosszútávon, akit kölcsönadunk majd.. Mármint a karrierje szempontjából, itt fejlődni utána nem sokat fog az a fiatal, aki marad.

Nolito is the only player Luis Enrique has asked the club to sign in January. Might not accept any other player the club could propose. [md]

Nolito (Celta): "My agent is dealing with my renewal. If God wants, I'll sign soon. The buyout fee will then be 25M."

Ezt meg nem egészen értem, minek hosszabbít, ha menne? Bár gondolom azért, hogy a Celta többet kaphasson érte, kedves gesztus meg minden, de 18-ért inkább lenne vállalható, mint 25-ért. Főleg, hogy napokon belül 29 lesz ő is, vele se a fiatalítást kezdjük meg..

As the contract of Adriano expires next summer (unless Barcelona use one-season renewal clause), the player could leave in January. [md]

Áldásom rá..

With Alves, Vidal and Sergi Roberto as right back options, Douglas (25) could leave in January. Club prefer sale but also open to loan. [md]

Néha el is felejtem, hogy ő Barca játékos. Sajnálom kicsit amúgy, mert az előszezonban amikor játszott, akkor jó volt, de SR a sérülése alatt bőven elé játszotta magát érzésem szerint, van ilyen.. A végére meg a kedvencem, egy teljesen hihető, és logikus hír.. :D

Dortmund winger Marco Reus (26) was among the players watched by a Barcelona scout during the Bayern-Dortmund game last weekend. [md]
MR. TROMORT777

2015.10.10. 11:03:36

visca el barca írta:lehetséges téli célpontok, max 10 millioért: nolito, kuyt ( :lol: ), soriano, negredo, sergio garcia

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ra-2442715" target="_blank
Pedig nincs április 1. Ebből a listából egyedül Bafétimbi Gomis-t tudnám értékelni. Szerintem minden szempontból jó megoldás. Tipikus befejező, aki tűrné a padot. Mellette rutinos, kérdés, mennyiért lehetne hozni.

Jonatan Soriano ontja a gólokat a Salzburg-ban, de Ő is már 30 és nemzetközi rutinja nincs semmi.

Mindemellett nem tudom elképzelni, hogy ezek a nevek komolyan szóba jöttek volna.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2015.10.10. 10:49:50

Most akkor a Fifától nem kapunk semmilyen hivalatos választ? Már rég letelt a 10 nap
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.08. 17:27:26

jó kis névsor, unatkozhatnak a SPORTnál. Kuyt tényleg a csúcspont, a csávó 35 évesen épp levezet otthon, de a többiek is ütősek. a végén az a Defoe poén meg.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.08. 17:11:13

lehetséges téli célpontok, max 10 millioért: nolito, kuyt ( :lol: ), soriano, negredo, sergio garcia

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ra-2442715" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.07. 16:32:11

Volt szó az alul értékelt játékosokról, meg hogy milyen vkp illene ide. Közbe jutott eszembe Motta.. Tudom, hogy Barca nevelés, csak nem jött be neki a Barcás kaland - sérülések miatt ugye? - viszont mára az egyik legjobb szerintem a posztján. Vagyis inkább azt mondom, hogy európa egyik legjobb középpályájának meghatározó játékosa. Verrattit nyilván jobban kedvelem, mint őt, de Matuidihez hasonlóan ő sincs eléggé elismerve szerintem, pedig komoly kis játékossá nőtte ki magát az évek alatt.
Chino írta:Coutinhoval kapcsolatban nem tudok igazán nyilatkozni, nem látok sok Pool meccset, de valaki írhatna valamit. Milyen a stílusa, visszább tudhatna-e érni egy támadás után?
Nagyon támadó szellemű, régi Inihez hasonlítanám talán, picit még lehet támadóbb is - kb mint Isco a Málagában. Védekeznie nem kell sokat a Poolban, ezért nem is szokott, de amikor kell se tud annyira jól egyelőre sajnos. Kiforratlan is még, sokszor rossz döntéseket hoz, és önzőnek is tűnhet, de ez javarészt azért van szerintem, mert nincs társa jelenleg a Poolban, és tőle várta Rodgers a megváltást. A lövőkéje páratlan, nagyon nagy löketeket tud távolról megereszteni, és ami engem meglepett benne, hogy nagyon jó szeme van a játékhoz, hatalmas kiugratásokra képes. Cselezni nem tud olyna jól, mint Andrés anno - de hát ez nem csoda ugye -, de ebben is elég jó, nagy megindulásokra képes, és 1v1-ben bárkit megverhet, ezzel előnyt teremtve. A tehetsége vitathatatlan, de benne is benne van a rizikó, hogy akar-e áldozatokat hozni azért, hogy egy gigaklubban játsszon, avagy sem. Ha igen, akkor olyan szinten kell alakulnia, mint Isconak, de szerintem menne neki. Akkor pedig nagy igazolás lehet annak, aki megveszi - hozzánk jelenleg nem passzolna a középpályára, csak kisebb-nagyobb átalakításokkal.

De ahogy írtad, itt van Haliovic is és Denis, akiről el is feledkeztem már. Sok logikát most nem látnék benne, még érnie kéne 1-2 évet szerintem. De elméletileg Barcelonában is így gondolkoznak:

Barcelona sources say Liverpool player Coutinho (23) is not a short-term option and certainly not for January window. Fee is too high. [md]
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.07. 16:03:11

visca el barca írta:szerintem is jön nolito, de ami igazán nagy baj, hogy brutálisan le leszünk húzva. iszonyatosan nagy szükségünk van egy hozzá hasonló támadóra és simán benne van, hogy csont nélkül kifizetünk érte 20-30 milliót...
Nagyon remélem hogy tényleg ő jön. Egyébként anno Guardiola ideje alatt volt egy kis feszültség is miatta. A klub úgy adta el, hogy nem is szóltak erről Pepnek, pedig ő azt akarja, hogy maradjon. Telefonon kért tőle elnézést utána.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.07. 15:55:45

szerintem is jön nolito, de ami igazán nagy baj, hogy brutálisan le leszünk húzva. iszonyatosan nagy szükségünk van egy hozzá hasonló támadóra és simán benne van, hogy csont nélkül kifizetünk érte 20-30 milliót...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.07. 14:48:53

Nálunk nem az a szerepe egy vkp-nak, mint más csapatokban. Businak is inkább csak a taktikai felállásban a "neve" a védekező középpályás. Nem az ütközésekkel meg becsúszásokkal operál. Ennél sokkal komplexebb feladatkört tölt be.És kis túlzással, akkor működik a legjobban, amikor nem hallani annyiszor a nevét a meccseken.
Azokra a kis passzokra amiket jobbra balra tesz lehet mondani, hogy alibi, de közel sem az. Tökéletes harmóniában van a csapatjátékkal, a védőkkel is együtt mozog, jó ütemben lép vissza, ha a belső védők, (többnyire Piqué) feljebb lépnek. A labda nélküli mozgását, ha megnézed rájössz, hogy miért olyan fontos. Lezárja a passzsávokat, úgy tud helyezkedni, hogy ki tud venni támadókat a játékból, amellett tisztára játssza magát a kp-n, hogy megjátszható legyen, ami így sokkal kevesebb labdavesztést eredményez. A labdakihozatalokat pedig nem sokan tudják úgy, ahogy ő.

Én sem kedvelem igazán, de nagyon intelligens focista és iszonyatosan megérezzük a hiányát, ha nem játszik. Amik olyan fontos láncszemmé teszik, azokat nem nagyon találod meg ilyen whoscored statban.

A lövéseit pedig ha összehasonlítod Maschéval nagyon rosszul jössz ki belőle.

De, hogy ON is legyen.
Én egyre inkább azt érzem, hogy Nolito jönni fog, amiben sok rációt nem látok, mert itt lesz Arda is, akivel lehet rotálni a támadókat És ha Rafinhaval megcsinálta, aki kevésbé támadó, mint a török sanszos, hogy Arda lesz az elsőszámú. Sandro és Munir nem olyan kerékkötő, mint sokan hiszik. Egyszerűen ilyen játékosok mellett, mint Neymar, Messi, Suarez elég nehéz kiteljesedni, megmutatni mit tudnak igazán. Nem véletlen, hogy az előszezonban sokkal bátrabban, kapura törőbben játszottak. Ehhez idő kell. Nyilván inkább a passzt keresik, nem állnak úgy bele egy lövésbe, vagy nem kezdenek el úgy cselezni, mint a B-ben. Amúgy meg gyakorlatilag a Bayer ellen nem keveset köszönhetünk Munirnak, ha úgy vesszük mindkét gólpasszt ő adta, mindezt 27 perc alatt.

Coutinhoval kapcsolatban nem tudok igazán nyilatkozni, nem látok sok Pool meccset, de valaki írhatna valamit. Milyen a stílusa, visszább tudhatna-e érni egy támadás után?
Halilovic tökéletes lenne, ha jobblábas lenne. Az a problémám vele, hogy nagyon hasonló a stílusa, mint Messinek és többnyire azokat a területeket játssza be, mint Leo. Bár lehet, hogy elboldogulna Ini helyén is. Rafinha is sokszor oda került, mikor Xavival játszottak párban. Azzal, hogy kicsit védekezőbbnek kellene lenni szerintem nem probléma. Így is sokat jár hátrébb, rengetegszer zavarja a támadót szinte hátvédként, sőt sokat szerel is, ez az ingázás a gyorsasága miatt nem gond.
Szerintem ki lehetne próbálni, egy ilyen tehetségű játékost nem lenne szabad csak úgy elpazarolni. Még nagyon fiatal, könnyebben lehet "formálni".
Igazából Denis-el nem tudom mi lesz. Ő stílusában alkalmas lenne Ini helyére és nem olyan tehetséges, mint a kis horvát, de amit a B-ben mutatott engem meggyőzött. Jól ló, kiválóan lát a pályán és technikailag is ott van a szeren.
Sajnos nem lehet ennyi embert próbálgatni, az eredménykényszer megkövetel kész játékosokat, de ha LE valaki mellett letenné a voksát, lehet, hogy egy új gyöngyszemünk lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.10.07. 14:11:39

Tobias88 írta: ...
Az előttem szólókat kiegészítve még annyi, hogy a védekező szerep nem csak abban merül ki, hogy hányszor mutat be egy bravúros becsúszást vert helyzetben. Figyeld meg majd egy meccsen, amikor az ellenfél támad, hogyan mozog együtt a védőkkel és zárja a területet. Nem csak az számít hogy a labdával mit csinál, hanem hogy hogyan mozog nélküle, és ezt nem fogják neked a statisztikák megmutatni. Helyette viszont visszanézheted a Levante elleni meccset, amikor behozták helyette Gumbaut, rögtön mennyire rozogább lett a védelem, pl a szögletet (amiból a góljukat lőtték) megelőző helyzet nem alakul úgy, ha Busin múlik.
Ilyen ez, vannak olyan játékosok akik a felszín alatt küzdenek nagyot, amik a stabilitást jelentik, és akkor látszik meg ez leginkább, amikor helyettük gyengébb képessgű játékosoknak kell ugyanazt a szerepet ellátniuk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 13:43:56

Tobias88 írta:Busquets-et nem tudom miért szeretitek annyira, mondjatok mellette érveket:
- Gyors játékos? Aligha
- Kiválóan fejel? Mascherano is jobb nála
- Jók a távoli lövései? Talán 1re emlékezem

Védekezési képességét meg jól jelzi a whoscored:
- Mascherano Tackles 3, Inter 2.6, Clear 2.3, Blocks 0.6
- Pique Tackles 1.3, Inter 2.7, Clear 5, Blocks 1
- Busquets Tackles 3, Inter 1.1, Clear 1, Blocks 0.1

Clearances nyilván annyira nem elvárható, de labdákat sem szerez és lövéseket gyakorlatilag nem blokkol.

Sokat passzol és pontosan + nem lehet tőle nagyon elvenni a labdát, de ez nem egy védekező középpályás ismérve, hanem egy irányítóé (oda kiváló lenne szerintem is). Nem egy kontragólt kapunk abból, hogy a 3 középpályásunkból csak Rakitic sprintel hátra, Busquest és Iniesta nem (bár ez a két szélső hátvédre is igaz)
Sőt, nézzük meg, hány gólt lőtt.

Azért ne egy védővel hasonlítsuk már össze a statisztikáit, ez elég izzadságszagú.

Labdakihozatalban az egyik, ha nem a legjobb játékos a világon, de erről nincs statisztika. :(

Na off vége.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.07. 13:37:50

Tobias88 írta:Ahova tényleg kellene valaki, az a csatár sor ahova Nolito-t írják a pletykalapok. Remélem őt nem hozzuk el, minek egy 28 éves játékosért sok milliót kiadni aki nem is fog játszani? Bár Mathieu és Vermaelen leigazolása után bármi elképzelhető
Márpedig ő lesz a befutó szerintem, ő is hozzánk akar jönni elméletileg, és Lucho is őt preferálja.
Tobias88 írta:Clearances nyilván annyira nem elvárható, de labdákat sem szerez és lövéseket gyakorlatilag nem blokkol.
Vkp-k annyi lövést szerintem nem szoktak blokkolni, legalábbis az olyan stílusú csapatokban, mint mi, ahol labdatartós játék van. Most ezt nem kötözködésből, de az szerintem a védők "kiváltsága" inkább, mi nem szoktunk úgy beszorulni, hogy a középpályásoknak kéne az ellenfél lövéseit a 16-osnál blokkolni.
Tobias88 írta:Sokat passzol és pontosan + nem lehet tőle nagyon elvenni a labdát, de ez nem egy védekező középpályás ismérve, hanem egy irányítóé (oda kiváló lenne szerintem is).
Szerintem nem lenne jó irányítónak, nem elég tökös hozzá. Amúgy egyik fő előnye, hogy a labdakihozatalokat az ő segítségével indítjuk meg, nélküle fele ilyen jól nem menne ez, és tudom, hogy a vkp-nak sokak szerint az ütközés és szerelés a fő feladata, de nálunk meghal a játék, ha olyan ember van ott, aki ebben nem tud segíteni a csapatnak. Nálam amúgy nem lenne ő sem érinthetetlen, csak nem tudom, hogy ki lehetne jelenleg jobb alternatíva nála..
Tobias88 írta:Coutinhot én is kiváló játékosnak tartom, de szerintem túl támadó szellemű lenne a középpályánkra. Sokkal inkább egy Rakitic stílusú játékos kellene oda, de ez szerintem Arda személyében meg is van.
Szerintem Arda valahol a kettő között van, pont ezért is kellett Luchonak. Nem elég amit Rakitic nyújt, de a stabil védőmunka kell ugyanúgy. Én egyedül a török passzjátékától félek, de az meg majd idővel úgyis elválik. Plusz nyáron alapból jön vissza Halilovic is elméletileg, sanszos, hogy tényleg felesleges lenne a brazil. Pedig én látnék benne fantáziát, csak az nem a realitást tükrözi jelenleg - sajna :cry: :D -, de ezt már lejjebb kitárgyaltuk.
MessiNeymarSuarez írta:Viszont én úgy gondolom, hogy pont akkor lenne igazán ütős a csapat, ha lenne az MSN mellé még egy remek középpálya egy igazi irányítóval... Azért most képzeljük el, hogy pl Messinek olyan labdákat ad valaki, mint anno Xaviék
...
ha Messinek nincs jó napja akkor legalább lenne mellette irányítónk, és nem kéne folyton visszajárnia.
A középpályás védekezés attól még kellene ugyanúgy, de én is örülnék, egy kreatívabb embernek - le se írom már ki(k)nek, úgyis tudja mindenki.. :lol: Viszont a Messis résszel nem egészen értek egyet, a 08/09-es szezonban más stílusa volt Leonak, manapság viszont önszántából vállalja az irányító szerepkört szerintem.
MessiNeymarSuarez írta:Laporte-ról ki mit gondol?
Biztos tényleg ügyes gyerek, de ellenünk azon az 1 hatalmas meccsen kívül nem mutatott sokat, és én tartok attól, hogy még egy lassú középhátvédünk legyen. Mondjuk a Piqué-Bartra duó is szokott működni, meg most is javarészt ilyen védősorral állunk fel, szóval ez csak az én agymenésem gondolom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.10.07. 13:46:18-kor.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.10.07. 12:58:24

Busquets-et nem tudom miért szeretitek annyira, mondjatok mellette érveket:
- Gyors játékos? Aligha
- Kiválóan fejel? Mascherano is jobb nála
- Jók a távoli lövései? Talán 1re emlékezem

Védekezési képességét meg jól jelzi a whoscored:
- Mascherano Tackles 3, Inter 2.6, Clear 2.3, Blocks 0.6
- Pique Tackles 1.3, Inter 2.7, Clear 5, Blocks 1
- Busquets Tackles 3, Inter 1.1, Clear 1, Blocks 0.1

Clearances nyilván annyira nem elvárható, de labdákat sem szerez és lövéseket gyakorlatilag nem blokkol.

Sokat passzol és pontosan + nem lehet tőle nagyon elvenni a labdát, de ez nem egy védekező középpályás ismérve, hanem egy irányítóé (oda kiváló lenne szerintem is). Nem egy kontragólt kapunk abból, hogy a 3 középpályásunkból csak Rakitic sprintel hátra, Busquest és Iniesta nem (bár ez a két szélső hátvédre is igaz)
94:39 6 - 1
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.10.06. 21:04:25

Nem lett volna egyszerűbb pénzt csinálni belőle a nyáron...

Adriano (30) could leave for free at the end of the season. He has to decide before 15 March if he leaves or renews for another year. [catr]
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése