Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.01. 11:52:23

darkmark írta:Én négy dolgot szeretnék:
1. Ernesto magyarázza el a srácoknak, hogy a kontratámadásnál nem kell a félpályánál megvárni, amíg mindenki felér az ellen tizenhatosához
2. Azt is, hogy nem csak szökőévente vagy szabadrúgáskor lehet kapura lőni a 16-oson kívülről
3. Igazoljunk egy jobbhátvédet
4. Verratti. mehet érte a maradék lóvé + Arda + Rafi + matyi és még Vidal is. Egyszerűen ki kell emelni a PSGből, nincs mese...ez nem egy olyan vásárlás lenne, hogy nézd már a Hámesz gyerek lőtt 5 gólt a VB-n, akkor vegyük meg 80misiért, majd jó lesz valamire, hanem szükség is van rá és nagyszerűen illeszkedne a rendszerünkbe is.

Egyetértek. De ahhoz hogy Verratti eljöjjön, neki is tenni kell...Hiába csengetnénk le a pénzt, ha a PSG nemet mond, csak akkor jöhetne létre a transzfer, ha Verratti maga nyomatékosítaná a vezetőségnél hogy el akar igazolni.
darkmark
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.06.19. 23:57:23

2017.06.01. 11:46:22

Én négy dolgot szeretnék:
1. Ernesto magyarázza el a srácoknak, hogy a kontratámadásnál nem kell a félpályánál megvárni, amíg mindenki felér az ellen tizenhatosához
2. Azt is, hogy nem csak szökőévente vagy szabadrúgáskor lehet kapura lőni a 16-oson kívülről
3. Igazoljunk egy jobbhátvédet
4. Verratti. mehet érte a maradék lóvé + Arda + Rafi + matyi és még Vidal is. Egyszerűen ki kell emelni a PSGből, nincs mese...ez nem egy olyan vásárlás lenne, hogy nézd már a Hámesz gyerek lőtt 5 gólt a VB-n, akkor vegyük meg 80misiért, majd jó lesz valamire, hanem szükség is van rá és nagyszerűen illeszkedne a rendszerünkbe is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.01. 10:53:14

visca el barca írta:
Chino írta:Azpilicueta szintén nem tudom miért akarna lépni a Chelsae-ből. Bérelt helye van, magas fizuja, onnan igazolni ráadásul nem egyszerű.
bérelt helye itt is meglenne, senkivel nem kellene versenyeznie, ráadásul pénzt is többet tudnánk neki adni. a cselziben keres heti 80.000 eurót, nálunk ennél pl matyiő meg arda is többet kap, szóval nem hinném hogy olyan nagy probléma lenne megtoldani neki egy húszassal.
Azért ez a brutál...

Nameg az, hogy egy Gomes majdnem annyit keres mint Verratti bizonyítva egy dúsgazdag PSG-ben.

Nagyon elszálltak a fizetések nálunk, nem véletlen hogy ha igazak a hírek, akkor az egyetlen TOP klub vagyunk akik most nyereség nélkül zártak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.01. 10:24:47

Chino írta:Azpilicueta szintén nem tudom miért akarna lépni a Chelsae-ből. Bérelt helye van, magas fizuja, onnan igazolni ráadásul nem egyszerű.
bérelt helye itt is meglenne, senkivel nem kellene versenyeznie, ráadásul pénzt is többet tudnánk neki adni. a cselziben keres heti 80.000 eurót, nálunk ennél pl matyiő meg arda is többet kap, szóval nem hinném hogy olyan nagy probléma lenne megtoldani neki egy húszassal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.01. 10:19:05

visca el barca írta:
Chino írta:Semedo-nak viszont nagyon örülnék.
a jobb hátvéd posztra állítólag valverde ezt a névsort adta le, ilyen sorrendben: bellerin, azpilicueta, semedo
Bellerínért valószínűleg bankot kéne robbantani, már ha egyáltalán jönni akar, amit a korábbi nyilatkozatai nem igazán tükröztek.
Azpilicueta szintén nem tudom miért akarna lépni a Chelsae-ből. Bérelt helye van, magas fizuja, onnan igazolni ráadásul nem egyszerű.
Semedoban ugyan van kockázat, de még fiatal szerintem máris nagyon jó játékos, bele is illene a játékunkba. Legfeljebb a védekezésén kell csiszolni, de az is megoldható. Mellesleg sokkal olcsóbban hozható mint előbbi kettő.
Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én talán neki örülnék leginkább.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.01. 10:03:54

Chino írta:Semedo-nak viszont nagyon örülnék.
a jobbhátvéd posztra állítólag valverde ezt a névsort adta le, ilyen sorrendben: bellerin, azpilicueta, semedo
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.01. 09:58:49

Nero. írta:A helyzet továbbra is az hogy Iniesta helyére kell valaki a kezdőbe. Bárki azt gondolja hogy ez a kölyök majd megoldja a posztot? Megígérem hogy 31ig nem verem ki a hisztit de nekem ez a transzfer is azt mutatja, hogy elfogyott a lé. Félmegoldásokra, zsákbamacskàkra van lóvé, komoly nevekre nincs.

Amugy ha egy ilyen gyerek 40, akkor Arda Turan miert ne lehetne 30-35, vagy Rafinha egy 20as?
Félig meddig egyetértek, de nem hiszem, hogy a lóvé lenne itt az elsődleges akadály. Egyszerűen folyamatosan félmegoldásokkal próbálkozunk, ami az utóbbi években Umtitivel és talán Rakitic-el jött be. Bár utóbbi már addig tett le valamit az asztalra.

Minden tiszteletem ezé a Seri-é, de 20 millió ide vagy oda nehezen tudom elképzelni, hogy ő legyen a megoldás a Barca középpályájának rendbetételére, hogy egy közel Ini szintet produkáljon. Padra meg totál felesleges így is sazabadulni kéne legalább 3-4 játékostól.


Semedo-nak viszont nagyon örülnék. Baromi, gyors és technikás, Messivel szerintem jó páros lehetnének. Ha nem is Alves szinten, de a 4-3-3 jól működhetne. Rakitic visszavehetné a korábbi posztját, kevesebb előre játék, nagyobb stabilitás. Az ára sem lenne olyan horribillis, mint mondjuk Bellerrinnek. Csak hát ő nem spanyol, szóval közellenség.

Inigo Martinez meg szerintem hatalmas kacsa. Ő is inkább nagy tehetséges volt, aaz utóbbi két évben nem nyújtott valami biztatót. 3.-4. számúnak idehozni 30-40 milláért bűn. Umtitit kirakni miatta szintén. Mondjuk szerintem a Soci meg Bilbao játékosok nevei agyba-főbe fognak repkedni.

A szélre hozni valakit, hogy Messi bemehessen középre szerintem max úgy lenne megoldható, ha lenne mögötte 2 Yaya. Attól, hogy a kp.-n lesz nem fog többet védekezni, így is orrnehéz a csapat, ezt még megfejelni öngyilkosság. Úgy rohannának át rajtunk még a középcsapatok is mint kés a vajon.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.06.01. 09:45:19

Umtitinek ilyen esetben nincs más dolga,mint úgy játszani ahogy egész szezonban tette. akkor kihagyhatatlan.
De érdekes, hogy amikor égető szükség lett volna khv-re akkor kevesebb ilyen jellegű pletyka volt.

Nem hoznék védőt, Piqué, Marlon, Umtiti, Masch, elégnek kell lennie, ha rendben van előttüök végre a kp, ami a legfontosabb, akkor szintekkel nőhetne a teljesítménye a védőinknek is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.01. 09:15:44

és gondoljátok inigo martinez vagy laporte idejön padozni? egyiket sem tartom jobbnak umtitinél, ha meg valverde leteszi a padra egyből fekete ponttal fog indítani nálam.
crixus írta:benne van a pakliban, hogy Valverde egy 3-4-3-ban gondolkodik
kizártnak tartom. soha, sehol nem játszatott ilyen rendszert, elég "védekezés mániás", az ilyen emberek nem játszatnak 3 védős rendszert. gondolom nem itt fogja elkezdeni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2017.06.01. 09:08:31

S.Agüero írta:Akkor lenne maximum értelme, ha lépne Mathieu és Mascherano is.
Annyira nem lepne meg,mármint Masch távozása,tavaly szinte már biztos volt,idén kevesebb lehetőséget kapott,jövőre Umtiti és Piqué mögött csak padozna és a kupa ünneplésnél nekem nagyon búcsú érzésem volt,ahogy ott ült Messivel...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.06.01. 06:28:35

MessiNeymarSuarez írta:
Ki is nézem hogy veszünk egy olyan játékost aminek a posztja teljesen le van fedve, és elhanyagoljuk az erősítendő posztokat.

Umtiti nagyon jól bevált, plusz ott van Marlon is, szóval szerintem kacsa.
Nem feltétlenül kacsa. Ha teszem azt, Mascherano azt mondja, hogy nem fog Umtiti és Piqué mögött padozni a fél szezonban, Mathieu is (végre [-o< ) lécel, akkor Marlon egyedül nem lesz elég, mint erősítés.
De ha az argentin marad is, akkor is benne van a pakliban, hogy Valverde egy 3-4-3-ban gondolkodik és nemhogy nem igazolunk a jobbosra senkit, de Digne is menni fog és Alba meg Vidal maradnak a keretben egyedüli szélső bekkek, arra az esetre, ha ("muszájból") át kell állni 4-3-3-ra, illetve ha több középhátvéd is kidőlne egyszerre a sorból.

Ez az a nyár, ahol bármit el tudok képzelni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.01. 00:09:29

MesQueUnClub írta:Marlon megvételéről semmi hír? Igaz Június végéig él asszem a kölcsön tehát addig ráér
Elvileg már pár hónapja le lett rendezve a dolog, legalábbis akkor elég egybehangzóan erről írtak a katalánok és a brazilok is. Gondolom, a hivatalos bejelentéssel várnak a szezon végéig - ami ugye kicsit kitolódott így, hogy a Barça B elvesztette a Cultural Leonesa elleni párharcot, és ezáltal további playoff-meccsekre kényszerül.

Egyébként egy sevillai sajtóorgánum és a Sport is arról ír, hogy a Betis szívesen vinné Marlont kölcsönben. Ha Valverde egyelőre nem tart igényt a brazilra, akkor ez szerintem egy jó opció lehet. Setién biztosan szép focit fog játszatni velük. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.01. 00:04:24

visca el barca írta:inigo? Mi a francnak? Umtiti teljesen jo. Kifizetunk megint egy rakas penzt feleslegesen
Ki is nézem hogy veszünk egy olyan játékost aminek a posztja teljesen le van fedve, és elhanyagoljuk az erősítendő posztokat.

Umtiti nagyon jól bevált, plusz ott van Marlon is, szóval szerintem kacsa.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 23:53:19

Őszintén kétlem, hogy igaz lenne a hír. Szerintem szimplán a 974. ember, akivel szóba hoztak minket a nyáron.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 23:44:25

Akkor lenne maximum értelme, ha lépne Mathieu és Mascherano is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 23:27:19

inigo? Mi a francnak? Umtiti teljesen jo. Kifizetunk megint egy rakas penzt feleslegesen
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2017.05.31. 21:59:07

S.Agüero írta:MD | A katalán lap szerint Valverde "bevásárlólistáján" szerepel Inigo Martinez neve is, mint lehetséges középhátvéd. A 26 éves védő nemrég hosszabbított 2021-ig a Real Sociedaddal, akinek piaci értékét 15 millió euróra becsüli a mértékadó transfermark.de oldala. A vezetőséget a védőmunkája és az agresszivitása győzte meg a leginkább. Kivásárlási ára 32 millió euró a hírek szerint.
Helyes, en mar akartam hozzank par eve. Gyors, fiatal es ismeri a ligat. Mathieu helyett johetne siman csak kar, hogy most hosszabitott.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2017.05.31. 21:55:20

S.Agüero írta:MD | A katalán lap szerint Valverde "bevásárlólistáján" szerepel Inigo Martinez neve is, mint lehetséges középhátvéd. A 26 éves védő nemrég hosszabbított 2021-ig a Real Sociedaddal, akinek piaci értékét 15 millió euróra becsüli a mértékadó transfermark.de oldala. A vezetőséget a védőmunkája és az agresszivitása győzte meg a leginkább. Kivásárlási ára 32 millió euró a hírek szerint.
:? :? hát nem is tudom

Marlon megvételéről semmi hír? Igaz Június végéig él asszem a kölcsön tehát addig ráér
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 21:19:02

MD | A katalán lap szerint Valverde "bevásárlólistáján" szerepel Inigo Martinez neve is, mint lehetséges középhátvéd. A 26 éves védő nemrég hosszabbított 2021-ig a Real Sociedaddal, akinek piaci értékét 15 millió euróra becsüli a mértékadó transfermark.de oldala. A vezetőséget a védőmunkája és az agresszivitása győzte meg a leginkább. Kivásárlási ára 32 millió euró a hírek szerint.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.31. 20:16:13

A helyzet továbbra is az hogy Iniesta helyére kell valaki a kezdőbe. Bárki azt gondolja hogy ez a kölyök majd megoldja a posztot? Megígérem hogy 31ig nem verem ki a hisztit de nekem ez a transzfer is azt mutatja, hogy elfogyott a lé. Félmegoldásokra, zsákbamacskàkra van lóvé, komoly nevekre nincs.

Amugy ha egy ilyen gyerek 40, akkor Arda Turan miert ne lehetne 30-35, vagy Rafinha egy 20as?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 20:01:55

S.Agüero írta:20-ért oké, de 40-ről szóltak a hírek... :D
van egy olyan mese, hogy álmai klubja a barca és anno olyan szerződést kötött a nizzával, hogy ha nekünk kell akkor feleződik a kivásárlási ára.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.31. 19:44:33

20-ért oké, de 40-ről szóltak a hírek... :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.31. 19:36:40

megmondom őszintén, utálok vkit egy pár perces videó alapján megítélni (nem is tettem még eddig sztem soha), de ha ez a seri gyerek 20-ért hozható, egy percet nem gondolkodnék rajta.

https://www.youtube.com/watch?v=FFWTYEC1pFg&t=558s" target="_blank

egyedül Bob-nak nem ajánlom a videót, mert ő tuti gutaütést kap a sok sarkazástól :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.31. 19:28:59

Initom írta:VEB én szerintem a Chelsea idén ebben a felállásban tolta + azért a Juvéé se sokban különbözik ettől :)
Plusz a Tottenham is játszott hasonlót, amikor 343-ban jatszottak.
recrea írta:És ebben mi lenne az új gyerekek? :D

Messi meg Neymar eddig is oda ment, ahova akart, annyi, h Neymar sokszor ment szélre, és cseszte használni Albát vagy Digne-t.
Hát, a jobboldal más lenne például, nem Rakitic vagy Gomes menne ki Messi helyére amikor ő hátrébb lép, hanem a jobbhátvéd, és a középpályás a helyén maradna. Neymar se lenne annyit szélen labda nélkül, most rengetegszer ő húzza szét a pályát.

Amúgy nyilván semmi korszakalkotó megoldás nincs ebbe, de szerintem arra nincs is szükség, csak hogy a kirakós darabkái a helyükre kerüljenek. Ez meg belegondolva szerintem lehetne egy módja.
visca el barca írta:half-space te jó ég :D öreg vagyok én már ehhez, írd inkább, hogy klasszikus karácsonyfa formáció, 4-3-2-1. ugye erre gondoltál? (max a 2 ember picit kintebb játszik, a két szélső kp-s előtt)
Én se szeretem amúgy ezeket a szakis kifejezéseket dobálni, de erre nem tudtam más szót használni, nem tudom van-e magyar megfelelője. :D

Erre meg igen is a válasz meg nem is. Így konkrétan ahogy a képen van szerintem soha nem állna fel a csapat, védekezni máshogy védekeznénk, abba biztos vagyok, támadásba meg máshogy néz ki ugye. Úgyhogy végülis lehetne így is hívni, de a pályán úgyis máshogy nézne ki. És akkor hasonló lenne az alap ahhoz, mint ahogy a Chelsea játszott - meg a Tottenham is valamilyen szinten. A Chelseaben David Luiz is feljebb ment sokszor, amolyan visszavont középpályáshoz hasonló szerepkörben segíteni a támadásépítést, ezt a szerepét Busi szerintem le tudná hozni - még jobban is -, védekezésben meg úgyis máshogy nézne már ki a történet, nem neki kéne a 16-osról kifejelgetni a beíveléseket. A középpályára meg azért kéne mélységi arc szerintem, hogy az 5 fős támadóalakzat mögött biztosítsák a területet ahogy tudják. Azt meg lehet mondani, hogy nem feltétlen kell hogy művészek legyenek ezen a két poszton ilyenkor, de taktikai szempontból sokkal jobb lenne, ha akkor már olyan ember jönne, aki minden irányba patent. A Chelseaben is sokszor kellett Cesc játéka ahhoz, hogy felülkerekedjenek az ellenfélen, a munka mellett sose baj, hogyha valaki előre is pluszt tud adni - szerintem ez a jövő inkább, nem feltétlen a fizikálisan patent középpályások. Amúgy a már felmerült Herrera erre a szerepre is simán passzolna, Seri első blikkre nem annyira tűnt keménynek, de a harciasság pont nem egy tanulhatatlan tulajdonság. De ide a jelenlegiek közül Gomes is jobban illene szerintem, SR is, Samper szintén, de Busi is ha úgy van, és Ininek se hiszem, hogy gondot okozna, csak pihentetni kéne rendesen azért, az biztos. (És Dahoud is egyenesen tökéletes lett volna rá, kőkemény 12 millióért.) Én most így belegondolva látok ebben fantáziát, de fotelhuszárként ugye könnyű mondani ilyeneket, a pályán nyilván ennél bonyolultabb a helyzet. :D
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.05.31. 17:31:41

visca el barca írta:
Initom írta:VEB én szerintem a Chelsea idén ebben a felállásban tolta + azért a Juvéé se sokban különbözik ettől :)
off

hát nagyon nem, még csak hasonlóban sem :D
a cselzi szinte végig 3 belső védővel játszott 3-4-2-1-t, ritkábban 3-4-3-at
a juve meg sok formában tolta, de leginkább 4-2-3-1-ben, meg a klasszikus 3-5-2-ben.

a klasszikus verzió az a cafu, stam, nesta, maldini - gattuso, pirlo, seedorf - rui costa, kaká - sevcsenko verzió volt, amit azért csinált meg, mert annyi brutálisan jó középpályása volt, hogy a 4-4-2-es gyémántba egyszerűen nem tudta őket berakni és inkább levett egy csatárt a pályáról (többnyire inzaghit) csak hogy kaka is beférjen vhogy. én nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól rémlik 2001-2-3 környékén így nyertek bl-t
Sorry én a 2. felállásra gondoltam :D de azt meg most látom,hogy nem 3-4-2-1 szóval inkább hagyjuk :lol: :lol: :lol: :lol:
Abi & Tito
Válasz küldése