Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.12. 20:49:34

A Sport 1portál szerint Manfred Schwabl, Adeyemi ügynöke Barcelonában járt és tárgyalt a vezetőséggel a játékos leigazolásáról, amit elvileg Xavi is támogat. Én baromira örülnék neki, de nem tudom belefér-e a keretbe.
Valahonnan biztos lehet pénz, ha folyamatosan olyan nevek pörögnek, mint Sterling meg Olmo és rendszeresen a téli erősítések vannak terítéken.
Forca Barca!!!!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.11.12. 19:11:57

Alcantara írta:
2021.11.12. 17:13:35
Chino írta:
2021.11.12. 09:41:34

Amin kicsit csodálkozok, hogy Xavi Simonsot még pletykaszinten sem hozták szóba velünk, pedig nyáron ingyen hozható lenne. A PSG nem akar hosszabbítani vele, ha Pocchettino nem ad neki komolyabb szerepet (amire nincs sok esély), akkor ő sem akar maradni. Mondjuk jó lenne egy rutinosabb játékos is már a kp-ra, mert eddig kicsit óvoda van ott, de a kis hollandra nagyon kíváncsi lennék.

Ebben a szezonban lett a felnőtt keret tagja. Nagyot nem domboríthatott a PSG-ben, mert nem kell senkinek elvileg.

Ezekről a korai zsenikről jut eszembe: Emlékszik-e valaki Jon Toral nevű "csodagyerekünkre"? Ő az elsők között volt akit ingyen lenyúltak 16 éves korában. Az Arsenal vitte anno. Jelenleg az OFI Krétában tolja.
Köszönje meg annak pénzéhes , nagyképű ügynökének…
Ugyan úgy mint Kubo…. Egy percet sem játszott a Madridban és tuti hogy soha nem is fog. Marad a másodvonalas kiscsapatoknál. Megérte a moneystarving apuka részéről….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.12. 17:13:35

Chino írta:
2021.11.12. 09:41:34

Amin kicsit csodálkozok, hogy Xavi Simonsot még pletykaszinten sem hozták szóba velünk, pedig nyáron ingyen hozható lenne. A PSG nem akar hosszabbítani vele, ha Pocchettino nem ad neki komolyabb szerepet (amire nincs sok esély), akkor ő sem akar maradni. Mondjuk jó lenne egy rutinosabb játékos is már a kp-ra, mert eddig kicsit óvoda van ott, de a kis hollandra nagyon kíváncsi lennék.

Ebben a szezonban lett a felnőtt keret tagja. Nagyot nem domboríthatott a PSG-ben, mert nem kell senkinek elvileg.

Ezekről a korai zsenikről jut eszembe: Emlékszik-e valaki Jon Toral nevű "csodagyerekünkre"? Ő az elsők között volt akit ingyen lenyúltak 16 éves korában. Az Arsenal vitte anno. Jelenleg az OFI Krétában tolja.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.12. 17:13:24

bence0330 írta:
2021.11.12. 09:44:10
mess2009 írta:
2021.11.12. 09:03:22
Szeretnék annyira túltolt játékos lenni, hogy majd' egy év kihagyás után visszatérek és azonnal a hátamon viszem a csapatot meccsrutin nélkül is tinédzserként 71 percenként betalálva, mindezt úgy, hogy alig van mögöttem csapat, aki kiszolgáljon. :D Még a 0 kijevi meccsen is ő mentett meg, lehet, hogy ő lőtt tovább minket a csoportból...

na éppen erre céloztam, de nem megyek be abba az utcába, hogy elkezdjem cáfolgatni, netán bántani a kedvencünket van szegénynek elég baja, gyógyuljon meg és lássunk valódi csodát.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.11.12. 16:20:40

Én személy szerint jó hírnek gondolom, ha tényleg jön Alves. Nem hemzseg a csapat karizmatikus vezetőkből. Szerintem mentálisan és a fiatal hátvédeknek mentorként igenis tud segíteni, sőt jelenleg jobb hátvéd poszton a jelenlegi kínálatot nézve még játékban is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.12. 14:56:37

https://www.espn.com/soccer/soccer-tran ... vi-sources

- a csapat téli költőpénze kevesebb, mint 10 millió euró. Eredetileg hússzal számoltak, de ez a keret a Fati- és a Pedri-hosszabbítás miatt csökkent, mindketten "standard" szerződéssel rendelkeznek most már.

- megerősítésre került, hogy Koeman menesztése 12 millió euróba is kerülhet, Xavi vételára pedig 5 millió (tisztázatlan elosztásban). Ez az ESPN forrásai szerint nem lesz hatással a transzferköltségekre. Az esetleges játékoseladásoknak igen.

- Xavi elsődleges célja, hogy a széleken is játszani képes támadót hozzon

- nagyon kicsi az esélye annak, hogy Dani Alves játékosi minőségben a csapatnál kössön ki

- Ramon Planes sportigazgató, miután jelezte, hogy távozna, nem vállal szerepet az átigazolási időszakban. Alemany és/vagy Cruyff veheti át a feladatköreit, ha nem lesz helyettese.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.12. 14:46:50

Barcelona intend to announce the return of Dani Alves next week after Xavi approved his signing, reports Albert Roge.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.11.12. 14:26:08

Cseri írta:
2021.11.12. 12:26:53
...
Én szerintem nem csak nálunk, hanem világ szinten is a hozzáállással van a probléma.Keresik az univerzális játékost, aki csatár szélső, támadó középpályás stb. stb. Aztán csodálkoznak. hogy az igazi 9-esek elfogytak.

Pont Batistutsa a tökéletes példa. A csávó nem volt univerzális játékos, jól kezelte a labdát, jól lőtt távolról, jól fejelt és kapu előtt gyilkos volt 188 meccsen 245 gólt vert úgy hogy élete nagy részét a Fiorentinában tudta le és szó szerint öntötte a gólokat.

Na most egy ilyen típusú. csávó mellé, kell egy jó támogatás és ennyi.

Nem egy és nem kettő jó képességű csatár van aki 23-26 éves és a szerződése végén van. Arról meg ne is beszéljünk, hogy szerintem, Dél-Amerikában, Afrikában, Kelet-Európában, de meg merem kockáztatni, hogy még Ázsiában is vannak olyan csatárok, akik korban illenének az elképzeléshez, tanulékonyak és veszélyesek és minimál áron hozható (max. 2-3 millió), mert 0 hype, meg reklámérték van mögötte.

Játékosmegfigyelés kérdése és ezeket ki lehet kukázni. Látjuk, Dortmund, Atletico, Porto, ezt csinálja. Egyébként Rakitic óta nem volt igazából, olyan igazolásunk, akiért alig fizettünk mégis, mint kiderült az árának a többszörösét érte.

Csak ugye mindig jön ez a Barca DNS, mi kutyánk kölyke, ismeri a ligát, beszél spanyolul és még ki tudja milyen égetően jelentéktelen szempontok.

Csak egy példa a múltunkból Stoichkovot a CSKA Sofiaból hoztuk, 24 évesen és bolgár volt bakker!

Na most tennék rá, hogy ha idehozzuk a 23 éves, umubulioroszlánelőlfutok banánköztársaság gólkirályát, ha tud gólt lőni.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.12. 12:26:53

Sürgősen valódi csatár(oka)t kellene találni,mert Kun szinte biztosan befejezi. Üres kasszával nem egyszerű, de az is hihetetlen, hogy a scout hálózat sehonnan nem tud elő ásni egy csiszolatlan gyémántot. Amúgy is, hova tűntek a csatárok? (Boomer rész: régen minden jobb volt:még egy Fio-ban is Batistuta szaladgált :)) La masia is csak középpályásokat tud képezni?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.12. 09:44:10

mess2009 írta:
2021.11.12. 09:03:22
csakhogy: ha levakarnánk ezt a nagy "xavifóbiát" akkor az jönne inkább, hogy ebben bizony téved.(Dembi)
nem mintha az egy érték lenne, de itt nagyjából egyetértés volt abban, hogy ha egyszer meggyógyul végre szabaduljunk meg tőle -ami engem illet most is tartom.
annak sincs sok alapja, hogy valami csoda-doktor stáb érkezett, a korábbiak meg kóklerek voltak. azt hogy rendbe jön e nem tudom, kívánom, hogy így legyen. azt viszont állítom, hogy Dembélé egészségesen is messze van a világ legjobb...jelzőtől, különösen a várható sokpasszos Barca-DNS játék nemigen fekszik neki.
Fati: az meg talán szomorú hogy egyesek jócskán túl tolják a képességeit, ezért tűnhet temetőnek ami vele történik mostanság.
Szeretnék annyira túltolt játékos lenni, hogy majd' egy év kihagyás után visszatérek és azonnal a hátamon viszem a csapatot meccsrutin nélkül is tinédzserként 71 percenként betalálva, mindezt úgy, hogy alig van mögöttem csapat, aki kiszolgáljon. :D Még a 0 kijevi meccsen is ő mentett meg, lehet, hogy ő lőtt tovább minket a csoportból...

Dembélé esetét én sem értem, de az is tény, hogy tavaly alig hagyott ki meccseket. Lehet, hogy ha kissé rendbeteszi Xavi a fejeket, és a fizikumot, akkor tényleg le tud ilyen szezonokat hozni. Nem vagyok rajongója egészségesen sem, de tény, hogy jó gamechanger tud lenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.12. 09:41:34

Trincao visszahozatala úgy néz ki mégsem fog összejönni, amit személy szerint legkevésbé sem bánok.
A változatoság kedvéért viszont Gavit le kellett cserélni a görögök ellen sérülés miatt. A "szerencse" hogy egy ütés következtében nem érezte magát jól,Lucho azt nyilatkozta, hogy a padon már rendben volt, viszont egy hasonlót szenvedett már el az előszezonban is, ezért kellett maszkban játszania. Reméljük ez nem súlyosbítja és teljesen rendben lesz.
Eközben egyre inkább gondolkodik a vezetőség Fabio Carvahlo leigazolásában. Egy 19 éves angol utánpótlás válogatott tkp, Mendes nagyon ajánlgatja. Nem akar a Fulhammel hosszabbítani, ingyen hozható lenne. A Pool az aki még komolyabban érdeklődik. Fulham meccseket nem nézek, szóval nem tudok nyilatkozni a srácról.

Jó esély van, hogy LDJ visszatér Sevillába. En-Nesyri megsérült, a helyére visszavinnék a hollandot.

Amin kicsit csodálkozok, hogy Xavi Simonsot még pletykaszinten sem hozták szóba velünk, pedig nyáron ingyen hozható lenne. A PSG nem akar hosszabbítani vele, ha Pocchettino nem ad neki komolyabb szerepet (amire nincs sok esély), akkor ő sem akar maradni. Mondjuk jó lenne egy rutinosabb játékos is már a kp-ra, mert eddig kicsit óvoda van ott, de a kis hollandra nagyon kíváncsi lennék.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.11.12. 09:03:22

Chino írta:
2021.11.11. 18:56:02
A Sterling, Olmo, Torres, Trincao vonal előtt azért ne feledkezzünk meg Dembéléről, Xavi prioritásként kezeli az ő szerződésének a meghosszabbítását. Azt nyilatkozta róla, hogy a világ legjobb szélsője lehet.
Ráadásul egy új stábbal a sérülések is elkerülhetik. A tavalyi szezont is lehozta 44 meccsel. Fatinak meg vicces hogy már egyesek temetik a karrierjét.
csakhogy: ha levakarnánk ezt a nagy "xavifóbiát" akkor az jönne inkább, hogy ebben bizony téved.(Dembi)
nem mintha az egy érték lenne, de itt nagyjából egyetértés volt abban, hogy ha egyszer meggyógyul végre szabaduljunk meg tőle -ami engem illet most is tartom.
annak sincs sok alapja, hogy valami csoda-doktor stáb érkezett, a korábbiak meg kóklerek voltak. azt hogy rendbe jön e nem tudom, kívánom, hogy így legyen. azt viszont állítom, hogy Dembélé egészségesen is messze van a világ legjobb...jelzőtől, különösen a várható sokpasszos Barca-DNS játék nemigen fekszik neki.
Fati: az meg talán szomorú hogy egyesek jócskán túl tolják a képességeit, ezért tűnhet temetőnek ami vele történik mostanság.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.11. 20:46:46

Chino írta:
2021.11.11. 18:56:02
Fatinak meg vicces hogy már egyesek temetik a karrierjét.
18 eves letere volt eddig 4-5 terdmutetje.

Amugy ha eszrevetettek koeman feszt a serultekkel takarozott, de xavi is lenyilatkozta, hogy majd "ha a serultek felepulnek...."
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.11.11. 20:44:05

Furcsa gondolkodó fórumozók írásait olvasgatva úgy érzem, előjönnek azok a háttérből, ahol eddig minimum csendben voltak.
Trincao!
Bennem még elevenen él a kép, hogy sok-sok kudarc igazolás után ő volt az, akin minél hamarabb túl kell adni valahogy.
Nem is értem azokat a kommentelőket, akik így utólag valami nagy tehetséget látnak benne.
Nem szállok velük vitába, de kevés kivétellel mindenki örült, hogy André Gomes után tőle is megszabaltunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.11. 18:56:02

A Sterling, Olmo, Torres, Trincao vonal előtt azért ne feledkezzünk meg Dembéléről, Xavi prioritásként kezeli az ő szerződésének a meghosszabbítását. Azt nyilatkozta róla, hogy a világ legjobb szélsője lehet.
Ráadásul egy új stábbal a sérülések is elkerülhetik. A tavalyi szezont is lehozta 44 meccsel. Fatinak meg vicces hogy már egyesek temetik a karrierjét.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.11. 16:33:40

jclayton írta:
2021.11.11. 10:09:28
De én nem erre utaltam. A klubban valószínűleg nagyban osztanak-szoroznak a következő évi befektetések kapcsán. És ha - teszem azt - a nyáron felszabadítanak kínkeservesen egy húszmillió eurós keretet játékosigazolásra, annak nem akarják a felét Demirre eltapsolni, helyette megpróbálják megszerezni a kettes számú Depayt vagy valamilyen más, nemzetközi szinten bizonyított játékost ingyen/szimbolikus összegért és jobb teljesítménnyel. A fiatalok kipróbálására és fejlesztésére meg marad a La Masiából hozott állomány. A csapat Demirt bevallottan a B-keretbe hozta kölcsönbe, arra számítottak, hogy ennyi kockázatot megér, ha kiderülne, ő az új Messi. Lehet, hogy Demirből decens focista lesz, de ezen a ponton talán kijelenthető, hogy szupersztár-státuszba nem kerül, akkor pedig a klub jelenlegi helyzetében túlfizetés az ittlétének véglegesítése.* Egy Manchester City valószínűleg jóval kevesebb gondolkodással döntene úgy, hogy ennyiért megtartják és legfeljebb, ha nem válik be, maguk is továbbadják kölcsönbe.

* illetve Demirt egy bizonyos, az A-csapatnál lejátszott játékperc után a csapatnak meg _kell_ vennie, kötelezővé válik az opció.
Értem a gondolatmeneted, és jórészt egyet is értek. Van viszont nálam 1-2 nagy lyuk ebben az egészben. Az első Demir itteni pozíciója. Szerintem elkezdtünk most visszatérni a több mint egy klub elvhez, és nekem amit leműveltek vele, az nagyon nem tetszik. Láttak benne fantáziát - mert volt is - elvették tőle a játéklehetőséget azzal, hogy nem a B-be nevezték, és innentől kezdve viszont kutya kötelesek vagyunk emberi okokból is legalább megadni neki a lehetőséget. Vele szemben is nagyon inkorrekt ez az egész, majdnem Collado szinten, főleg, hogy fantázia aztán tényleg van benne, az inkább csak a kérdés, hogy rövid távon bele tud-e nőni a mezbe. Ez csak és kizárólag játékkal dőlne el, nem jósnők látomásai során... egyébként ahol nem volt jó a játéka, sajna ott sem lógott ki a sorból...
A másik, ami még fontosabb: ha jól rémlik, X*45+ percről van szó. Talán 20-szor, valaki majd kijavít talán. Az nagyon sok... szerintem ez nem akadálya a játszatásának, 10-12 szer lehetne kezdő is akár, meg 6-7-szer félidős csere, de még 30-35 percekkel is fel lehet hozni mentálisan szerintem, és beépíteni a csapatba. Ez nem lehet kifogás. (Szerintem Xavinál nem is lesz az, nyilván az eddigiekről beszélek)
És beszélhetünk Sterlingről meg Trincaoról, egyikkel sincs bajom, szeretem Sterling és a nálunk tél végi Trincao-t is, de most belőle kellene kihozni a maxot, akár a 10M elkerülésével is, rizikó nélkül. Mert ő van itt, és nincs más a posztjára. Destnél tuti, hogy többet mutatott volna amúgy szerintem eddig is..., jelen helyzetben szerintem még rizikó sincs a játszatásában. Ha Sterling és közte kéne dönteni, oké, akkor tényleg elfogadom, ha csak 10-20 perces csere néha, bár a lehetőséget akkor is meg kellene adni neki. De nem ez a helyzet, kb Dest, Cou vagy ő... az első kettő már bizonyította, hogy nullák ott épp elég meccsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.11. 15:37:12

jclayton írta:
2021.11.10. 23:57:00


Kedvenc hobbim a Barcelona átigazolási politikájának bírálása, de Trincao kölcsönadása idején még nem látszott, mekkora a baj. Nagyon hamar, még július elején passzolták el, mikor úgy tűnt, Messi visszaigazol, Aguero és Depay jön, Griezmann távozásáról szó sem volt (vagy legfeljebb abban a kontextusban, hogy elfogadható áron senki nem viszi el), Dembele tíz nappal korábban sérült meg újra, de senki nem tudta, hogy mennyire lesz komoly, Fati pedig nem volt sérülékenynek elkönyvelve. Teljes joggal hihette a többség, hogy a pad végét koptatná, logikus volt legalább egy kis pénzt csiholni belőle.
Nézd, az,hogy te szurkolói szemmel azt mondod,hogy kellő távolságból és optimizmussal megmagyarázható a dolog, az oké.
De itt sportszakmai vezetőkről beszélünk,úgy nézd a helyzetet.
Messi visszaigazolása csak a sajtóban volt reális. A valóságban nagyon rezgett a léc végig,alapozni nem lehetett rá.
Aguero jött, igen, sérülten. Semmi az égvilágon nem arra mutatott,hogy komolyan lehet vele számolni.
Depay jött, ez tény, erősítés egyértelműen,bár aki ismerte az pontosan tudta,hogy kétesélyes a sikeressége.
Griezmann távozásáról szó sem volt a sajtóban. De komolyan azt hiszed,hogy Laportáék kicsit sem számoltak vele és az utolsó pillanatban tolták át Simeonenak? Nyilván készültek rá csak az volt a kérdés mit tudnak cserébe kapni(semmit).
Dembele Barcás karrierje egy nagy sérülés, nem lehet rá alapozni.
Fatit,mint írta valaki, már 15 évesen műtötték a térdével. Most pedig vagy három műtétje volt és kihagyott kb egy szezont.Ezután irreleváns,hogy sérülékenynek számított-e korábban. Most erősen kérdéses az egész karrierje.

A felsoroltak közül Depay az egyetlen,aki erősítés, kivétel nélkül mindenki más kérdőjel, nem is kicsit,akikre NEM lehet szezont alapozni. Az,hogy nincsenek embereink előre az nem csupán pech. Trincao kölcsönadásának pillanatában matematikailag már sokkal nagyobb volt a valószínűsége a mostani helyzetnek,mint annak,hogy jól alakulnak a dolgok. Nem lehet ilyen mértékig vak szerencsére bízni a keret alakulását. Vagy lehet, csak akkor nem kell csodálkozni a dolgokon.

Amúgy nekem ez a Sterling, Olmo, Torres vonal sem tetszik. Sterlinget simán nem kedvelem, Torresékben meg nem bízom. Szerintem LE kihozta belőlük a maxot és az nem olyan amire a Barcának szüksége lenne. A spanyol csapat nagyon szimpi, de a jó csapatok ellen csak összetartással és kitartással tudják felvenni a versenyt ideig-óráig. A klubfoci világában,ahol a legjobbak méginkább sűrűbben vannak a top csapatokban, szerintem nagyon kevés ez. Nyilván a semminél több, meg amivel vinszentveganak is érveltem,az rám nézve is igaz: végülis Xavi tudja kivel tud dolgozni. Remélem.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.11.11. 13:03:38

Barça want to strengthen the squad in January by signing 3 players on loan with buy option. Both Dani Olmo and Sterling are still on the list. [Mundo Deportivo]
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.11. 10:09:28

bence0330 írta:
2021.11.11. 09:04:35
Örülnék, ha tényleg Demirrel érne véget az a korszak, hogy annyit játszatjuk a játékosokat, amennyibe kerültek. Ha 120 millióért vettük volna, akkor megingathatatlan kezdő lenne pontosan ugyanezzel a teljesítménnyel.
..
Hogy 500ezret fizettünk csak érte? Igen, végre egy jó konstukció volt, ahol szereztünk egy tehetséges gyereket, megnézzük, mi van benne, és ha nem tetszik, nem kell kifizetnünk a 10M-t. Ezt nem úgy kell justifyolni, hogy 500-ért olcsó padmelegítőnek számít a többiekhez képest.
...
Várom már a tényleges meritokráciát, ahol nem árcédulák rohangálnak a pályán, hanem játékosok...
De én nem erre utaltam. A klubban valószínűleg nagyban osztanak-szoroznak a következő évi befektetések kapcsán. És ha - teszem azt - a nyáron felszabadítanak kínkeservesen egy húszmillió eurós keretet játékosigazolásra, annak nem akarják a felét Demirre eltapsolni, helyette megpróbálják megszerezni a kettes számú Depayt vagy valamilyen más, nemzetközi szinten bizonyított játékost ingyen/szimbolikus összegért és jobb teljesítménnyel. A fiatalok kipróbálására és fejlesztésére meg marad a La Masiából hozott állomány. A csapat Demirt bevallottan a B-keretbe hozta kölcsönbe, arra számítottak, hogy ennyi kockázatot megér, ha kiderülne, ő az új Messi. Lehet, hogy Demirből decens focista lesz, de ezen a ponton talán kijelenthető, hogy szupersztár-státuszba nem kerül, akkor pedig a klub jelenlegi helyzetében túlfizetés az ittlétének véglegesítése.* Egy Manchester City valószínűleg jóval kevesebb gondolkodással döntene úgy, hogy ennyiért megtartják és legfeljebb, ha nem válik be, maguk is továbbadják kölcsönbe.

* illetve Demirt egy bizonyos, az A-csapatnál lejátszott játékperc után a csapatnak meg _kell_ vennie, kötelezővé válik az opció.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.11.11. 10:07:30

Na úgy néz ki, akkor Alves nem jön most, már csak azért sem, mert a Liga pénzügyi fair play szabályzata sem engedi. A Liga nézi hogy az elmúlt 6 évben mennyit keresett egy játékos és az alapján nem lehet egy bizonyos minimum alá menni. Tehát hiába kapna egy jelképes összeget Alves, vagy meccs számhoz köthető bért, ezt a Liga amúgy sem engedné. Jobb is ez így. Azért is ajánlotta fel a szolgálatait Alves, mert ez lett volna az utolsó szezonja és innen szeretett volna visszavonulni.

Trincao pedig marad a Wolvesnál, bonyolult lenne felbontani a kölcsön szerződést, mivel már fizettek az éves kölcsönért és 29 millás opciós joguk is van rá. Tehát ez is kuka.

Két név megint felkerült a radarra, két szélső, az egyik ugye Olmo a bal oldalra, a másik pedig Ferran Torres a Cityből, mindkettőt kölcsönben szeretné elhozni a klub opciós vétellel. Nekem nagy kedvencem Torres egyébként még a Valenciából, a jelenlegi kerethez szerintem ő illene a leginkább a felmerült nevek közül.

Az mindenesetre látszik, hogy Xavi tényleg szélsőt akar, eddig ugye Sterling, Koman, Olmo, Torres merültek fel.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.11. 09:45:42

Demirt láthatóan már leírták. Trincao más eset: ha nem veszik meg az opciós áron, akkor visszajön. De Xavi türelmetlen, mert nála kulcs a szélsőjáték, és a még fiatalabbakkal próbálkozik. Lehet, hogy közülük valaki lesz a nyerő.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.11. 09:04:35

Örülnék, ha tényleg Demirrel érne véget az a korszak, hogy annyit játszatjuk a játékosokat, amennyibe kerültek. Ha 120 millióért vettük volna, akkor megingathatatlan kezdő lenne pontosan ugyanezzel a teljesítménnyel. Erre az elmúlt években azt mondtuk, hogy "majd belerázódik", "majd beépül". Griezmann sok periódusa ilyen volt, Coué is. Couhoz még hozzátenném, hogy ő tényleg annyival többet mutatott? Mert hogy ugyanaz a helyzet, és őt inkább játszattuk és kifizettük érte a plusz lóvét, ráadásul úgy, hogy az ő posztján van emberünk, és pár tavaly őszi, meg tán egy idei meccsén kívül mindig fellélegeztünk, ha bejött helyette bárki. Demir posztján még csak nincs is senki, és inkább védők szenvedtek ott eredménytelenül.

Hogy 500ezret fizettünk csak érte? Igen, végre egy jó konstukció volt, ahol szereztünk egy tehetséges gyereket, megnézzük, mi van benne, és ha nem tetszik, nem kell kifizetnünk a 10M-t. Ezt nem úgy kell justifyolni, hogy 500-ért olcsó padmelegítőnek számít a többiekhez képest. Azt már láttuk, hogy tehetséges, de azt nem néztük meg, mi van benne, ert ahhoz bizony játszania kellene. Egyébként ez is félig Koeman sara, mindenkinek rendben lett volna, ha a B-ben pallérozódott volna, néha feljátszva, erre ő fogta az előszezonban, azt mondta, hogy már pedig neki ő kell, és felhozta. Aztán nem játszatta. Ez így majdnem ugyanolyan csúnya lett, mint Collado esete Laportáék részéről, mert Demirtől ebben a korban ilyen tehetséggel így megvonni még a B-s játéklehetőséget is, hát az nem szép.

Várom már a tényleges meritokráciát, ahol nem árcédulák rohangálnak a pályán, hanem játékosok...

Egyébként van egy olyan tippem, hogy Koeman már az állása miatt nem mert vele kockáztatni, illetve inkább kivárni azt a pár meccset, amíg belerázódik, Barjuan meg azért, mert kapott 3 meccset összvissz. Xavinál lesz türelem, nem lesz gáz, ha 5 meccsen betojva játszik a gyerek (felteszem ez a szá Xavinál jobb légkörben eleve alacsonyabb lesz, mint lett volna elődjénél), és majd a 7-en kezd el rendesen hozzátenni csak a játékhoz. Kizártnak tartom, hogy ő végig Destezzen, meg Couzzon jobbszélen a téli átigazolási szezonig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.11. 01:20:09

jclayton írta:
2021.11.10. 23:57:00

Demirről már párszor volt szó, de meglep, mennyire nincs a köztudatban, hogy ő egy éves kölcsönben van és tízmilliót kéne érte fizetni a nyáron - ami a Barcelona pénzügyi lehetőségeihez és Demir jelenlegi kvalitásaihoz képest nagyon-nagyon fölötte van az ár-érték arányának.
Úgyis lehet nézni, hogy 500 ezer eurót kifizettünk érte a Rapidnak. Ha sikerült a City és a juve elől elhozni, akkor meg kellene nézni mit is tud. Hogy mik a jelenlegi kvalitási arról inkább akkor indítsunk vitát, ha megfelelő játékpercet kap. Ha nem mutat annyit, akkor visszamegy Ausztriába, de abban az esetben ha hozza azt a teljesítményt, amit az előszezonban megérheti az a 10 milliót.
Ráadásul két poszton is bátran bevethető.
Forca Barca!!!!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.11.10. 23:57:00

sansz írta:
2021.11.10. 23:27:10
Szerinem a Wolves egyszerűen alkalmatlan arra,hogy ott egy Barcás fejlődjön kicsit is, de ez csak a magánvéleményem.
Viszont Messi távozása azért elég valóságos volt mikor Messi nem volt hajlandó szerződést hoszabbítani,hanem kigyalogolt belőle és tudtuk milyen anyagi helyzetben van a csapat. Ez nem az utolsó pillanatban dőlt el,mégha Laporta úgy is mutatja.
És ez nem csak azért volt ordító pofátlanság és felelőtlenség kölcsönadni Trincaot, mert valóságos lehetőség volt,hogy nem lesz bevethető támadónk arra a posztra, hanem mert az is látszódott, hogy előállhat olyan helyzet,hogy nem csak szélsőnk,hanem olyan emberünk se lesz,aki lőtt valaha gólt.
Fati közel egy éve sérült volt, Grizest el akarták passzolni, Messi makacskodott a szerződéssel, Dembele sérült, Aguero emberi roncs, Depayról pedig aki követi a francia bajnokságot tudja,hogy ügyes, de szeszélyes gyerek és kétesélyes milyen lesz nálunk.
Na ebben a helyzetben nem Trincaot kellett volna kölcsön adni.
Kedvenc hobbim a Barcelona átigazolási politikájának bírálása, de Trincao kölcsönadása idején még nem látszott, mekkora a baj. Nagyon hamar, még július elején passzolták el, mikor úgy tűnt, Messi visszaigazol, Aguero és Depay jön, Griezmann távozásáról szó sem volt (vagy legfeljebb abban a kontextusban, hogy elfogadható áron senki nem viszi el), Dembele tíz nappal korábban sérült meg újra, de senki nem tudta, hogy mennyire lesz komoly, Fati pedig nem volt sérülékenynek elkönyvelve. Teljes joggal hihette a többség, hogy a pad végét koptatná, logikus volt legalább egy kis pénzt csiholni belőle. Az átigazolási időszak utolsó napján, mikor Messi és Griezmann helyzete is tarthatatlanná vált, már szerintem az elnökség is bánta ezt a döntést.

Demirről már párszor volt szó, de meglep, mennyire nincs a köztudatban, hogy ő egy éves kölcsönben van és tízmilliót kéne érte fizetni a nyáron - ami a Barcelona pénzügyi lehetőségeihez és Demir jelenlegi kvalitásaihoz képest nagyon-nagyon fölötte van az ár-érték arányának.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.10. 23:41:45

sansz írta:
2021.11.10. 23:27:10

Demir játéka barátságos meccseken elfogadható volt, tétmeccseken viszont rettentően gyenge. De őt nem is az A csapatba vették, pontosan tudta a stáb is,hogy nem való még a nagyokhoz és ezzel nincs is gond, én se mondom azt ennyiből,hogy nem lehet belőle még focista,ezt majd az idő eldönti.
És nem mindenkinek való a mély víz,van aki egy életre elveszti minden önbizalmát,ha úgy erőltetik,amikor nem megy.

Amúgy abban egyetértek veled,hogy normál esetben én sem sírnám vissza Trincaot, de Xavi is nyilván látja,hogy kell az ember, nem lehet egy az egyben a B csapatot kiküldeni a pályára. És 6 milliónál olcsóbb támadót, aki nem 100millás fizetéssel rendelkezik, nem bottal és (vagy :D ) pelenkával jár, nem nagyon lehet szerezni.
2 meccsen kapott érdemi perceket a ligában, azokon pedig az egész csapat kollektíven kritikán aluli volt. Ott volt a Gamper vagy a többi előszezonbeli meccs, amiken látni lehetett hogy nagyon tud a srác.
Nem tudom ki hogy van vele de Trincao 42 meccs alatt nem tudott meggyőzni, hogy komolyan számolni lehet vele. Kb. az utolsó 2-3 meccsén mutatott fel valamit.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése