Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.06.25. 05:40:49

Chino írta:
HungaroBarca írta:
Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
Ezek a nevek nem cserepadra jönnének, hanem jövőre Ini helyére, így egy Pogba (csak példa) lehetne Rakitic-el, akiket Inivel folyamatosan lehet rotálni, így lenne egy baromi jó kp. amit lehetne forgatni.


LE egyik erős fegyvere a kiszámíthatatlanság. Minthogy a MSN adott és ott csak kényszerből kellhet rotálni, éppen a középpálya az, amelyben a meglepetésre kell a lehetőség. Ezért oda még kéne két extraklasszis - és nem is egyforma szerepkörű.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 03:37:16

HungaroBarca írta:
Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
Ezek a nevek nem cserepadra jönnének, hanem jövőre Ini helyére, így egy Pogba (csak példa) lehetne Rakitic-el, akiket Inivel folyamatosan lehet rotálni, így lenne egy baromi jó kp. amit lehetne forgatni.
A csere az érdekes dolog lesz. Rafinhara lehet építeni, ha egy kicsit több bizalmat kap, mentálisan is jobban a top-on lehet. És akkor meg lehet húzni egy SR/Masch-Busi cserét is, így utóbbi is felléphet Rakitic helyére.
Suarez ügye pedig megint fordult egyet. Korábban is ezt mondták, aztán Deulofeu "visszatérésével" nyílt lett az út. Az viszont jónak tűnik, hogy Douglas kell nekik. Amúgy amiatt sem aggódnék, ha januárban jönne, neki azért nem lenne itt túlságosan új, csak a BL-ben nem játszhatna. Télen amúgy sem hinném, hogy egy Rafinhanál vagy Suareznél jobb játékost tudnánk igazolni, azt meg pláne nem, hogy, ha hozunk valakit nyáron az várna januárig. Inkább az lehet majd a gond, hogy Emery így nem nagyon számol majd vele, aztán a fél szezont a padon csücsüli végig.

danianevem írta:
mahitoo írta:

Vebnek igaza van abban, hogy ha valahol felmerül a neve, akkor ezt a "papa rábeszélte", meg az "előrébb lennénk vele" kört mindig lefutjuk.
Ezt a Thiago-témát meg le kéne zárni, mert csak a marakodás megy. Mondjuk a "papa rábeszélte" duma mellett legalább annyira megy az árulózás.
Volt jobb lehetősége, élt vele és ennyi.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 03:33:04

HungaroBarca írta:
Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
Ezek a nevek nem cserepadra jönnének, hanem jövőre Ini helyére, így egy Pogba (csak példa) lehetne Rakitic-el, akiket Inivel folyamatosan lehet rotálni, így lenne egy baromi jó kp. amit lehetne forgatni.
A csere az érdekes dolog lesz. Rafinhara lehet építeni, ha egy kicsit több bizalmat kap, mentálisan is jobban a top-on lehet. És akkor meg lehet húzni egy SR/Masch-Busi cserét is, így utóbbi is felléphet Rakitic helyére.
Suarez ügye pedig megint fordult egyet. Korábban is ezt mondták, aztán Deulofeu "visszatérésével" nyílt lett az út. Az viszont jónak tűnik, hogy Douglas kell nekik. Amúgy amiatt sem aggódnék, ha januárban jönne, neki azért nem lenne itt túlságosan új, csak a BL-ben nem játszhatna. Télen amúgy sem hinném, hogy egy Rafinhanál vagy Suareznél jobb játékost tudnánk igazolni, azt meg pláne nem, hogy, ha hozunk valakit nyáron az várna januárig. Inkább az lehet majd a gond, hogy Emery így nem nagyon számol majd vele, aztán a fél szezont a padon csücsüli végig.
Forca Barca!!!!
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 22:38:03

Rivaldo11 írta:Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Ok, értem mire gondolsz de akkor hozzál föl egy- két olyan játékost aki minőségi és el is bírja a cserepadot mert akkor egyáltalán nincs értelme beszélni a Koke-Verratti-Pogba hármasról és társaikról mert számomra elég nehéz elképzelni bármelyiküket is a padon...
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.24. 22:14:23

mahitoo írta: És gondoltam, hogy lesz megjegyzés az apás dologra is. =D>
Kevés játékpercet kapott, ha volt beszélgetése Titoval, ha nem, akkor is érvénybe lépett az elengedési záradéka. A Bayern kifizette, ráadásul Pep lehetett megint az edzője, akit már jó párszor dicsért, hiszen a "kopasz" bízott/bízik benne a legjobban. Úgy látta jónak, ha továbbmegy, nem az apján múlott ez...

Vebnek igaza van abban, hogy ha valahol felmerül a neve, akkor ezt a "papa rábeszélte", meg az "előrébb lennénk vele" kört mindig lefutjuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2015.06.24. 22:38:13-kor.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.06.24. 22:05:11

visca el barca írta:
mahitoo írta:...
már 20x leírtam, nem tudok újat mondani. havonta 1x előkerül a lemez, aztán akkora siaratás van itt, mintha eladtuk volna 25 évesen a szezononként 300 gólt lövő messit. senki nem mondja h tehetségtelen volt, de akkora sírás van itt mintha valami világklasszis lenne.

apámnak meg nincs cége, 40 évig esztergályos volt, uhogy ehhez nem tudok hozzászólni.

elment, kész ez van. hiányzik? nem. nélküle is végigaláztuk az egész világot és a jövőben sem lesz ez másként.
Én ehhez a témához most szóltam hozzá először. Bartrával kapcsolatban futottam egy pár kört, de azt befejeztem, mint ahogy ezt is. Téged viszont nem értelek, ha idegesít a "sírás", akkor hanyagold a témát. És gondoltam, hogy lesz megjegyzés az apás dologra is. =D>

Palesz! Nem mondom, hogy ideális, ha egy 22 éves ember helyett az apja dönt, de voltak nála nagyobb játékosok, idősebbek is, és mégis a menedzser döntött helyettük. Ha meg apu és a menedzser 1 személy, akkor bajok lehetnek. Hamilton mikor is rakta ki apucit mint menedzsert?
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.24. 22:02:58

Italian club Roma are interested in Barcelona full backs Martin Montoya (24) and Adriano (30). [gazzetta]

Mehetnek felőlem mindketten, baromi szimpatikusak, de ha játszani akarnak, akkor nem szabad maradniuk. Balos cserét Grimaldo oldaná meg nálam, de úgyis Matyi fogja, jobboldalra meg tök felesleges ember, Alves letol minden meccset úgyis Januárig.. :D Max Pedro vagy Douglas beugranak addig.
mahitoo írta:Én sem helyeztek egy játékost, sőt egy komplett kezdő 11-et sem a klub fölé. De amit Thiagóról írtok, abban sokmindenben nincs igazatok. Nem ő hisztizett, tényleg az apja döntött, és igenis helye lenne itt.
Mondjuk 22 évesen nem apura kéne fogni egy ilyen döntést szerintem. De az inkább nem elhanyagolható tény az ügyben, hogy miután 1000 perccel kevesebbet játszott, mint előtte évben, megkérdezte Titot, hogy komolyabban számol-e vele, és csak az után döntött a távozás mellett, miután megmondták neki, hogy nem.. Egy fiatal, aki nem nyeli csak úgy le, hogy visszaléptetik csapaton belül, miközben fejlődnie kéne. Több mint érthető döntés volt szerintem, persze elhiszem, hogy valaki ezek után nem akarja, hogy visszatérjen, csak nem tartom teljesen jogosnak , ha valakinek ez az egyetlen kifogása ellene - bár való igaz, hogy úgyse fog.
Bob_Marley írta:Zsenifaktor? Már a szót utálom. :D Én soha nem hiszek az ilyenekben, hogy villan egyet meg hasonlók. Csinálja a dolgát, hozzon egy szintet folyamat és abból mindig jó fog kisülni. Ha gonosz akarok lenni akkor pl Fabregas játékintelligenciára valóban jobb pl mint Koke, de 100/100 Koke-t vinném, mert sokkal megbízhatóbb és több játékelemben tud segíteni. Hiába hozol ide valakit aki hú ad majd egy 60 méteres labdát, az kevés nálam. Koke meg a játék más aspektusaiban hoz jó szintet. Szerelés, passzpontosság, rögzített szituációk, labda megtartás és mellette ugyanúgy megvannak a kiugratásai neki is (rengeteg Xavi féle kiugratása van), de ez itt amúgy is extra lenne. Ha lesarkítom, akkor Koke pont azért illene ide, mert sok dologban jó, kevésben nagyon jó, de inkább legyen 9 dologban jó mint egyben kiváló.
Bob_Marley írta:Ebbe benne van a rövid passz, hosszú indítás, ami mind Koke erőssége. Ezen felül tud szerelni, nem fél belemenni ütközésbe, labdát szerez, igazi modern univerzális középpályás.
Ezzel meg részben egyetértek, de azért vannak olyan pontok, amik felett szerintem túl könnyelműen átsiklasz a témában. Egy az, hogy az nem feltétlen elég egy Barca kezdőbe, ha valaki "csak" egy erős átlagot tud hozni. Lásd Pedro, nem véletlen, hogy nem ő a kezdő az MSN-ben, pedig egy jó átlagot ő is szokott hozni.. Persze kell egy folyamatos jó teljesítmény is, de egy Barcába ennél azért alapesetben több kellene, főleg ha a középpályán már van egy másik olyan játékos, akitől inkább csak az átlag jót szabad elvárni egy rangadón.

Plusz az sem igaz, hogy olyan rengeteg Xavis kiugratása lenne, és hogy a hosszú labdák kifejezetten az erősségei közé tartoznának. Vannak azért szép kiugratásai is - általában pármeccsenként -, de nem az a védelmeket megbontó típus. Nagyjából úgy tudnám leírni, hogy ha van előtte egy tiszta passzsáv, akkor általában jól odateszi, de a "nem létező passzsávokat" nem látja meg - amiket Xavi, vagy akár Verratti igen -, és én erre gondoltam a zsenifaktornál. Ezeken komoly meccsek múlhatnak, hogy valaki tud-e egy olyan váratlant húzni, amivel felénk billenhet a mérleg. Most hasra ütés szerűen 2-2 jelenet Xavitól - 1, 2 - és Verrattitól - 1, 2 -, csak hogy értsd, hogy mikre gondolok - bár arra emlékszem, hogy szerinted Koke is képes olyan szólóra meg passzra, mint amit Verratti ellenünk nyomott, pedig sajnos nem, vagy baromi jól titkolja. Nekem ezek hiányoznak Kokeból egyedül, mert habár képes szép kiugratásokra ő is - 1, 2 -, de ezeket a labdákat Rakitic is be tudja tenni, viszont a Rakétára sem "alapozhatunk" úgy, mint pl anno Xavira vagy Inire, hogy majd ha az MSN-nek nem megy, ő villant egy nagy passzt, amivel eldönthetjük a meccset, nála inkább szimplán kellemes meglepetés, amikor ad egy hatalmas labdát. És a horvát mellett még egy ilyen ember már sok lenne szerintem a középpályának. Bár mondjuk szerinted meg tudom, hogy nem, csak meg akartam igazából magyarázni a zsenifaktort, azért kezdtem bele a hsz-be.. :D A hosszú labdák meg amúgy szintén nem akkora erősségei, tud jókat adni, de elég sokat ront belőlük, többet, mint az itt "megengedett" lenne. Bár gondolom nem is próbálkozna annyira velük nálunk, de akkor meg oda lenne még inkább az alapból sem annyira töménytelenül sok kreativitása..

Gyors stat az idei évben adott hosszú labdákból, jó és rossz egymás után.
Koke: 58-96
Verratti: 129-69
Gündogan: 110-56
Rakitic: 76-27
Xavi: 95-24
Kroos: 201-41
(Clasie: 183-114 :mrgreen: )

De mondom, én baromira bírom Koket, a "második vonalas" irányítók közül az egyik legjobbnak tartom, csak Rakiticcsel már ketten lennének ilyen kategóriából, ami egy Barca kezdőbe nekem halovány..
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.06.24. 22:08:20-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.06.24. 21:59:00

visca el barca írta: már 20x leírtam, nem tudok újat mondani. havonta 1x előkerül a lemez, aztán akkora siaratás van itt, mintha eladtuk volna 25 évesen a szezononként 300 gólt lövő messit. senki nem mondja h tehetségtelen volt, de akkora sírás van itt mintha valami világklasszis lenne.

apámnak meg nincs cége, 40 évig esztergályos volt, uhogy ehhez nem tudok hozzászólni.

elment, kész ez van. hiányzik? nem. nélküle is végigaláztuk az egész világot és a jövőben sem lesz ez másként.
Ennyi. Merthogy egyelőre-bár vannak zseniális villanásai-messze nem az. Ezen kívül közel nem tett le annyit az asztalra, mint amennyire vissza van ide kívánva.
Ha kp, akkor meg egyszerű: Döntsünk, milyen típusú játékosra van szükség. Sok név kering, de igazából jelenleg a padra kéne ember...
Nem bontanám meg alapból a Busi-Ini-Rakitic hármast. Jó az egyensúly, nem kis szerepük van az MSN szárnyalásában is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 21:46:04

Tudom lehet hogy sokan új játékost akarnak igazolni ( Én is) de könyörgöm merjünk már bízni a saját nevelésekben főleg hogyha olyan saját nevelések vannak a középpályán mint Rafinha és Roberto , utóbbit még talán egy-két évre kölcsönbe adnám de benne is megvan az amire itt szükség van.. (lehet hogy csak én szeretném azt hogy újra legyen pár saját fiatal a kezdőcsapatba sőt lehet hogy ebben egyedül is maradok..)
Ugyanígy vagyok Bartrával a védelemben, ebben a szezonban is amikor pályán volt meghálálta ( sőt nemcsak a védekezésben volt jó.....) És máig nem értem mért rakjátok Matyit és Vermát eléje (igaz utóbbi ha nem sérülne le minden lépése közben talán még jobb is lenne nála ) Na mindegy talán Bartra és Rafinha ( Roberto is ha minden jól megy az elméletem szerint ) még kivárják az idejüket és ELIGAZOLÁS NÉLKÜL lesznek még beton kezdők itt.... [-o< [-o< [-o<
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HungaroBarca 2015.06.24. 21:59:08-kor.
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.24. 21:41:11

mahitoo írta:...
már 20x leírtam, nem tudok újat mondani. havonta 1x előkerül a lemez, aztán akkora siaratás van itt, mintha eladtuk volna 25 évesen a szezononként 300 gólt lövő messit. senki nem mondja h tehetségtelen volt, de akkora sírás van itt mintha valami világklasszis lenne.

apámnak meg nincs cége, 40 évig esztergályos volt, uhogy ehhez nem tudok hozzászólni.

elment, kész ez van. hiányzik? nem. nélküle is végigaláztuk az egész világot és a jövőben sem lesz ez másként.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.06.24. 21:27:34

visca el barca írta:
mahitoo írta:Nem ő hisztizett, tényleg az apja döntött
látom megint thiago siratós hét van :D az meg vicc hogy egy 22 éves felnőtt ember nem tud dönteni a saját sorsáról.
Gyújtottam is érte egy gyertyát az imént! :mrgreen:

Nem értem hogy egy ilyen szezon után mi ez a nagy kétségbeesés a kp posztot illetően. :roll:
Jó lenne ha mindenki elhinné hogy klasszis kp/csatár/akárki sem fog idejönni úgy hogy csak januártól játszhat!
Bőven ráér a Barca jövő nyáron is megoldani ezt az ügyet meg a többit is. Azt meg nehzeen hiszem el,hogy az elnökjelöltek/pletykalapok sztárigazolásait bárki is elhiszi... =D>
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.24. 20:53:08

mahitoo írta:Nem ő hisztizett, tényleg az apja döntött
látom megint thiago siratós hét van :D az meg vicc hogy egy 22 éves felnőtt ember nem tud dönteni a saját sorsáról.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.24. 20:40:33

Ha visszajönne (nem fog), akkor is az apja lenne a manager. Tovább nyomatná az értelmetlen nyilatkozatokat, ha nem Rafinha Busquets Thiago középpályával állnánk fel. Azt meg továbbra se hiszem el,hogy a játékosnak nincs beleszólása abba,hogy mit nyilatkozik a manager-je.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.06.24. 20:23:34

Én sem helyeztek egy játékost, sőt egy komplett kezdő 11-et sem a klub fölé. De amit Thiagóról írtok, abban sokmindenben nincs igazatok. Nem ő hisztizett, tényleg az apja döntött, és igenis helye lenne itt.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.24. 20:22:42

hajnesz írta:
Chino írta:...
Nálam ez a különbség például Thiago,meg Bartra között. Mindkettő játszani akar/akart, de míg az egyik telekürtöli a sajtót, hogy ő mennyire játszani akar, a másik csendben ül a padon, ha nem kap lehetőséget, majd szép csendben lelép. Épp ilyen okból kifolyólag Bartrát majd a jövőben szívesen látnám vissza, ha bizonyít valahol. Thiagot én messze nem tartom akkora játékosnak, mint itt egyesek, mert hiába áldotta meg a teremtő kivételes labdaérzékkel, nem elég fegyelmezett ide szerintem(ami a brazilok 99%-ra igaz). És még meg sem említettem,hogy mennyire sérülékeny.
hajnesz írta: Nálam ez a különbség például Thiago,meg Bartra között. Mindkettő játszani akar/akart, de míg az egyik telekürtöli a sajtót, hogy ő mennyire játszani akar, a másik csendben ül a padon, ha nem kap lehetőséget, majd szép csendben lelép. Épp ilyen okból kifolyólag Bartrát majd a jövőben szívesen látnám vissza, ha bizonyít valahol. Thiagot én messze nem tartom akkora játékosnak, mint itt egyesek, mert hiába áldotta meg a teremtő kivételes labdaérzékkel, nem elég fegyelmezett ide szerintem(ami a brazilok 99%-ra igaz). És még meg sem említettem,hogy mennyire sérülékeny.
Bartra meg Thiago között nagy a különbség. Bartrat hiába kedvelem nagyon és tehetségesnek tartom, de Thiagoban sokkal több van/volt. Még a Real is vinni akarta. Amellett lehet orrolni rá, de nem igazán emlékszem olyan nyilatkozatára, amiben háborgott volna, főleg nem a kezdőtagságért. Mazinho papa más, ő már Rafinha-ért is pampogott. Hány embernek szidjuk itt a manager-ét, hogy mekkora szemét, ráadásul még nagyon fiatal is volt. Ha valaki előtt ott van egy Xavi és egy még jó korban lévő Ini, plusz odahozzák a sztár Fabregast, nem logikus klubot váltani, főleg egy nagyon nívósba, ahol játéklehetőséget is kap. Nem értem miért jön mindenki kapásból azzal, hogy megsértődött mert nem lehetett kezdő és milyen áruló.
Az meg a mi balf..szságunk hogy nem fektettünk le visszavásárlási opciót. (már ha lehetett volna)

A fegyelmezettségével pedig pont nincs baj. Ő is rendre visszaáll védekezni, ha kell zárja a passzsávokat. Egyedül a sérülékenységével lehet gond, bár ebben közrejátszhat a bajorok orvosi stábja.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.24. 20:09:24

mahitoo írta: 22 (?) éves kölyök volt, akinek az apja a menedzsere, és sajnos ő parancsol?
Egy 22 éves "kölyöknek" kéne legyen annyi esze, hogy ne mindenben az apjára hallgasson.
Thiago szerintem hatalmasat hibázott, amikor elment, majd jön a Bayernbe egy új edző, aki kukába dobja a Pep-féle tiki-takát és Thiago lesz az első vezéráldozat, mert nála fegyelmezettebb, de keményebb játékost kell majd a posztjára.

Valahogy minden Barca játékossal úgy vagyok, hogy ha lelép, mehet, nem érdekel többé. Sosem a játékosnak szurkolok, hanem a csapatnak. Thiago és az idióta apja akkor jogtalanul várta el a kezdőtagságot(tanulhatott volna Gio esetéből). 1 évet kellett volna várnia alighanem és Xavi kárára kezdő lehetne. Nem tette. Garantálom, hogy nem volt gond a fizetéssel. Nem hiszem, hogy komoly béremelést kapott Münchenben.
Lelépett, Isten vele. Nem várom vissza.

Ha Messi lelép, vele is így leszek. Hasonlóan voltam Toureval, pedig ő Puyollal karoltve a kedvenc játékosom volt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19553
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.24. 20:00:24

Kevés gólt kapunk annak is köszönhető, hogy a középpálya hátrébb van és többet szerel. Koke miért illene ide? Mert láthatóan Enrique elvárása, hogy sok párharcot nyerjen a középpálya és pontosan előretudják juttatni a labdákat. Ebbe benne van a rövid passz, hosszú indítás, ami mind Koke erőssége. Ezen felül tud szerelni, nem fél belemenni ütközésbe, labdát szerez, igazi modern univerzális középpályás. Mellette spanyol, ismeri a fél csapatot, kellő rutinja is van már az Atleticoval (nemzetközi kupadöntők, bajnokság stb) egy alázatos sokat dolgozó embernek tűnik, tökéletesen illene ide. Zsenifaktor? Már a szót utálom. :D Én soha nem hiszek az ilyenekben, hogy villan egyet meg hasonlók. Csinálja a dolgát, hozzon egy szintet folyamat és abból mindig jó fog kisülni. Ha gonosz akarok lenni akkor pl Fabregas játékintelligenciára valóban jobb pl mint Koke, de 100/100 Koke-t vinném, mert sokkal megbízhatóbb és több játékelemben tud segíteni. Hiába hozol ide valakit aki hú ad majd egy 60 méteres labdát, az kevés nálam. Koke meg a játék más aspektusaiban hoz jó szintet. Szerelés, passzpontosság, rögzített szituációk, labda megtartás és mellette ugyanúgy megvannak a kiugratásai neki is (rengeteg Xavi féle kiugratása van), de ez itt amúgy is extra lenne. Ha lesarkítom, akkor Koke pont azért illene ide, mert sok dologban jó, kevésben nagyon jó, de inkább legyen 9 dologban jó mint egyben kiváló. Pogba megint más kategória, ő is tudja azokat mint Koke (passzolás kevésbé), viszont mellé olyan fizikai tulajdonságai vannak, ami olyan érték, amit nem lehet tanítani. Fejleszteni lehet, de olyat hogy a csávó átugrik mindenkit és mellette sokat fut, jól lő, jól passzol nagyon nehéz találni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.06.24. 19:44:47

Csak, hogy kötözködjek. A BL győztes Chesea-nek a csoportból nem lett volna szabad továbbjutnia, aztán vicc volt a 8-ba kerülésük, az elődöntőt ők sem tudják, hogy érték el, a döntőbejutás pedig maga volt a tragikomédia. Igen, megvolt a rendszerük, megvolt a keretük, de elképesztően gyengén csinálták, és a görög válogatottnak nem volt ekkora mázlija az EB győzelemmel. Én szinte minden meccsüket láttam, plusz a miellenünk vívott 2 elődöntő közötti Arsenal elleni derbijüket, ahol az Arsenal konkrétan 4 kapufát rúgott, mégis kikapott. Ha a Mou féle Interről írtok ilyeneket, még oké, de az a Chelsea...

Thiago? Elment, rohadjon meg? 22 (?) éves kölyök volt, akinek az apja a menedzsere, és sajnos ő parancsol? Nem a srác hibája, és ha úgy ülünk vele le tárgyalni, hogy benne látjuk a jövőt, kicsit megnyomjuk a szerződését, talán még apuka is belemegy. Persze a sérülései iatt lehet mi jártunk jobban, de még hosszú az út előtte, majd az idő eldönti. Én visszahoznám.

És az utolsó kommentre reagálva: apuka... nem Thiago hisztizett.
Szerk.: bocs, mostmár az utolsó előtti.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.24. 19:44:23

Én sem szívesen látom viszont azt, aki elment. Pique az ificsapatból ment el, Alba alig játszott itt. Thiago azért ment el, mert nem garantálták neki a kezdőtagságot egy akkor még jól játszó Xavi helyén. Az ilyen játékost én nem akarom viszontlátni Barca mezben.
Mellesleg közel sem akkora játékos ő, mint aminek sokan tarják itt. Érdekes módon, amikor itt játszott, akkor sokan nem voltak lenyűgözve tőle: Ini és Xavi is jobb volt, de amikor elmegy, akkor már egyből jobb lesz, mint Iniesta és hozzuk vissza a helyére. :lol:
Százszor inkább örülnék Isconak vagy Verrattinak.
A Fifa egy szégyen
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.24. 19:43:30

Chino írta:...
Nálam ez a különbség például Thiago,meg Bartra között. Mindkettő játszani akar/akart, de míg az egyik telekürtöli a sajtót, hogy ő mennyire játszani akar, a másik csendben ül a padon, ha nem kap lehetőséget, majd szép csendben lelép. Épp ilyen okból kifolyólag Bartrát majd a jövőben szívesen látnám vissza, ha bizonyít valahol. Thiagot én messze nem tartom akkora játékosnak, mint itt egyesek, mert hiába áldotta meg a teremtő kivételes labdaérzékkel, nem elég fegyelmezett ide szerintem(ami a brazilok 99%-ra igaz). És még meg sem említettem,hogy mennyire sérülékeny.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.24. 19:20:42

Chino írta:Csak arra lennék kíváncsi, hogy szerinted Koke miért illene bele olyan jól a játékrendszerünkbe? Nem támadás, félre ne érts, csak szeretném tudni miért tartod olyan jó megoldásnak. Pogba az rendben, érthető, pont azért mert van benne egy olyan faktor amire szükségünk lenne, de a spanyolban nincs.
Elég megnézni egy válogatott meccset, és tisztán látszik, hogy mennyire megy neki ez a stílusú játék - Atmaban el is pazarolja magát szerintem, de hát a szív nagy úr. Baromira fekszik neki a gyors, rövid passzos játék, biztos pont tud lenni folyamatosan a helyezkedésével - megkockáztatom, hogy még Verrattinál is jobb ebben -, védekezni is jól tud. Ha olyan kiugratásai lennének, mint a Maestronak voltak anno, tökéletes középpályás lenne Xavi pótlására szerintem is, csak hiányzik belőle a zsenifaktor sajnos. De passzolni tényleg passzolna a játékunkba, csak erősítés nem lenne annyira támadásban - védekezésben nyilván igen.
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 19:13:04

Chino írta:Akkor hajtsuk el Piquét és Alba-t is. Itt előtte volt Xavi, Ini, Fabregas, hívta a Bayern, ami akkor a világ talán legerősebb csapata volt és sokkal több játéklehetőségre volt kilátása, Pep lett az edzője, érthető hogy elment. Szép dolog a klubhűség, de Xavi is majdnem elment a Milanba, ezt se felejtsük.
Rátapintottál a lényegre ....
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.24. 19:08:43

Bob_Marley írta:plaesz 77 megválaszoltad miért nem jó az összehasonlítás. Szerinted x típusú játékos kell szerintem meg y. Koke ebbe a rendszerbe sokkal inkább illene,
Csak arra lennék kíváncsi, hogy szerinted Koke miért illene bele olyan jól a játékrendszerünkbe? Nem támadás, félre ne érts, csak szeretném tudni miért tartod olyan jó megoldásnak. Pogba az rendben, érthető, pont azért mert van benne egy olyan faktor amire szükségünk lenne, de a spanyolban nincs.
Bob_Marley írta:Nem ellened szól vagy bármi, de a legkevesebb gólt kapjuk és mellé rúgunk is bőven, akkor miért kellene a te szavaiddal élve kreatív középpálya meg hasonlók? Szuper lenne az 5-4 meccs minden héten....Nálam az eredmény a fontos és a hozzátett meló. Én a te szavaiddal élve a nézhetetlen meccsek általi kupákkal maximálisan elégedett lennék.Ezért ülök le meccset nézni. Mit lehet belőle tanulni, mi az eredmény.
Megfordítanám. Ha sok gólt rúgunk és keveset kapunk egy olyan középpályával, ahol kreatív játékos játszik (Ini) akkor miért kellene egy Koke-szerű melósabb, főleg Rakitic mellé? Ha a horvát helyére néznénk valakit, akkor Koke tényleg jó lehetne, de Rakitic jelenleg biztos pont.

DiMaria-val kapcsolatban viszont abszolut egyetértek.


hajnesz írta: Thiagot meg teljesen felesleges visszahozni, aki egyszer elmegy, azt én nem szívesen látom viszont (Fabregas esete). Olyan kp kell nekünk, aki képes dolgozni az MSN helyett is, mert az ideinél több védőmunkát nem várhatunk el tőlük. Persze az se baj, ha jó előrejátékban is, de elsődleges, hogy dolgozzon alá a triónknak.
Akkor hajtsuk el Piquét és Alba-t is. Itt előtte volt Xavi, Ini, Fabregas, hívta a Bayern, ami akkor a világ talán legerősebb csapata volt és sokkal több játéklehetőségre volt kilátása, Pep lett az edzője, érthető hogy elment. Szép dolog a klubhűség, de Xavi is majdnem elment a Milanba, ezt se felejtsük.

Pontosan, alá kell dolgozni az MSN-nek. De legalább olyan fontos támadásban is. Nagy szükség volt Ini megindulásaira és a kreativitására. Rengeteg olyan akcióban vett részt, mint a BL-döntő első góljánál. Nem működik a rendszer, ha elvágjuk a támadókat és a középpályát. Két Rakitic stílusú játékossal pont ezt érnénk el.
Kell egy olyan ember a kp-ra aki otthonosan tud mozogni a tizenhatos környékén is.
Forca Barca!!!!
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.24. 19:01:00

[/quote]
Thiagot meg teljesen felesleges visszahozni, aki egyszer elmegy, azt én nem szívesen látom viszont (Fabregas esete)[/quote]

Én ezzel nem értek egyet, ennyi erővel Piquét sem kellett volna leigazolni mert elment annak idején igaz az egy kicsit másik tészta volt.... De Thiago eligazolását is inkább Rossellék számlájára írnám. nekem ő a középpályára a number one hisz ha belegondolunk akkor is amikor itt volt már akkor is látható volt a tehetsége ( Most meg már hol tart #-o #-o #-o )de ha mégse ő, akkor inkább Rafinha, benne látom a potenciált.(inkább ő vagy Thiago de mást nagyon nem látnék a középpálya jobb vagy bal oldalán szívesen )
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.06.24. 18:47:35

noname írta:
2 meccs alatt 5 kapufánk volt ellenük. Az nem épp csont nélkül. Akkora mázlit még a világ nem látott.
Beismerem, költői túlzás volt :lol: Viszont minden csapatnak van gyengébb meccse, főleg a Bl-ben. Például, ha Lord Bendtner nem ügyetlenkedi el ellenünk a 90.percben a helyzetét, akkor aligha lettünk volna BL győztesek,de sok ilyen példa van még (Bojan berúgja az Inter ellen a fél ziccerét,a vége előtt). Győzteseknek rendszerint mindig kell szerencse is.
Válasz küldése