Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.04.30. 09:29:32

Ma reggelre eszembe jutottak olyan játékosok, akiket ingyen lehetne hozni, mégse nagyon van szó róluk sehol. Dybala, Zagadou és Eriksen azok, akikre gondoltam. Valamint a tegnap esti PSG meccs után Mbappé 😆
Avatar
Norton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.03.05. 13:35:46
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.29. 11:01:13

tatesz1990 írta:
2022.04.29. 06:24:42
Véleményem szerint Lewandowskinak simán helye lenne ebben a csapatban, de egyet értek veletek abban, hogy nem ennek az igazolás ak kellene prioritásnak lennie. Csak sokadik a sorban.
A védelem tele van lyukakkal. Legalább 3 játékos kellene. Egy jobb-, egy közép- és egy balhátvéd. Ez a legfontosabb csapatrész szerintem.
Középpályára szerintem egy játékmester kellene, így én nem vagyok a Kessié vonal mellett (bár ellene sem). Pedri kívül nincs karmester a csapatban.
Csak ezek után kellene a támadósorral foglalkozni.
Ha lenne beleszólásom, az alábbi játékosok mehetnének: Neto, Mingueza, Dest, Lenglet, Umtiti, Puig, Pjanic, Coutinho, Trincao, Braithweite, Depay, Griezmann, Collado
Cserébe jöhetne: Pena (vissza), Mazraoui (ingyen), Christensen (ingyen), Romagnoli (ingyen), Grimaldo, Wirtz, Adama (maradna végleg)
Xavi kinevezésekor tartottam attól, hogy amíg a klubnál vannak a régi csapattársak, "cimbik" addig Xavi sem fog tudni teljes megújulást eszközölni. Az EL kiesésnél és a közelmúlt bajnoki meccsei alatt is ezt éreztem, hogy ugyanazokat a kiégett arcokat nézzük 5 éve és ülünk fel újra és újra a nosztalgiavonatra. Persze alapvetően sokat javult Busquets játéka mióta Xavi irányít, de Albának sincs minőségi cseréje a posztján és láttuk mi történik ha nem a Pique-Araujo kettős játszik a védelemben. Amíg ezeket az arcokat nem tudjuk pótolni és megszabadulni tőlük (SR-t is ide sorolnám), addig jöhet ide bárki, nem fog tudni új fazont szabni a csapatnak. A legfontosabb szerintem az ő minőségi pótlásuk lenne, mert kezeljük tényként, a következő is csupán egy átmeneti szezon lesz velük a fedélzeten. Ugyanakkor idén nyáron a posztjukra igazolva 2023 nyarára elérhetünk arra a pontra hogy végre búcsút intünk nekik és új alapra építhetünk csapatot.

Sajnos nem látunk bele, de úgy gondolom, hogy Xavinál kapusposzton nincs igazi verseny, pedig mikor TS sérült volt, Neto hozott 1-2 egészen jó meccset. Ugyanakkor az utóbbi időben TS maga is összehozott pár olyan gólt, ami egy élesebb hálóőrrel elkerülhető lett volna. Jó lenne ha ezen a poszton is versenyt tudna Xavi teremteni és ne az legyen, hogy akár milyen formában is van, mindig TS véd. Érezze ő is azt, hogy nem kirobbanthatatlan a posztjáról. Sajnos ő is a Xavi-féle nosztalgiavonat (korábbi csapattárs) utasa. Pena-t öröm volt nézni a Galata elleni odavágón, viszont amióta Muslera felépült ő is csak padozik, kár érte.

Egyetértek, valóban a védelem megerősítése kellene hogy prioritás legyen a következő időszakban. Romagnolit szívesen látnám, Christensen sem rossz, ezzel együtt Lenglet, Umtiti és Mingueza akiktől megválnék. Mazraoui-tól annyira nem vagyok elájulva, de Desthez képest talán előrelépés lehetne, Grimaldo viszont hosszútávon talán alkalmas lehet Alba pótlására, mert Gayá-ra továbbra sincsenek reális esélyeink. Wagué helyzete is érdekes, mivel azelőtt hogy kölcsönadtuk görögbe már felnőtt szerződése volt, tehát a B csapatba nem tudjuk visszapasszolni, marad neki a kölcsönjáték, vagy a végleges eladás, de mivel 1 évet lelátózott így értéket nem képvisel. Az előszezon majd eldönti mi lesz vele, én még őt sem írnám le véglegesen, hiszen egész ígéretes volt a sérülése előtt. Alves marad még egy évet, ha Waguét kölcsön tudjuk adni egy top ligába ahol szem előtt van, akkor akár 2023-ra Alves nyugdíjazása után vissza is térhetne.

A középpálya is marginális pont, hiszen Pedri nélkül lényegében Xavi rendszerében elveszettek vagyunk, Gavi és FDJ más karakterű játékos, szóval egy igazi karmesterre is szükség lenne, akárcsak egy ütköző emberre, erre pedig Kessié tökéletes lenne. Pjanic és Cou is visszatérnek kölcsönből, őket mindenképp el kéne adni. A B csapatba a nyáron érkezik Pablo Torre és Emre Demir, előbbi nem lennék meglepve ha Pedrihez és Gavihoz hasonlóan a felnőtt kerethez csatlakozna az ősszel és hasonló pályaívet járna be, vele kapcsolatban bizakodó vagyok.

Ami a támadósort illeti, Auba mellé még egy vérbeli befejező csatárra lenne szükség, de nem feltétlenül ragaszkodnék Lewá-hoz, Brét mindenképp el kéne passzolni, ellenben LDJ-t megtartanám a jelenlegihez hasonló szerepkörben. Van még egy Rey Manaj-unk is kölcsönben a Speziában, aki nagyon hullámzó teljesítményt nyújt, bár ez egy kiesés elől menekülő csapatnál talán nem meglepő, de rajta is túl kéne adnunk.
Jobb oldalon nagy a túlkínálat, egyrészt Dembelé is itt érzi magát a legjobban, illetve Adama bemutatkozása sem volt rossz, kár hogy azóta Dembelé miatt pont őt jegeljük. Aztán lesz egy kölcsönből visszatérő Trincao-nk aki a Wolverhamptonban sem túl meggyőző, illetve Collado, akit nehéz megítélni, hiszen az előző szezonban a B csapat legjobbja volt, most pedig fél évet ült, a Granadában pedig sokszor csatár mögötti árnyék-éket játszik. Azokon a meccseken viszont ahol a posztján, jobb szélen játszott, kiosztott egy gólt és gólpasszt. Aztán ott van Griezmann akitől szintén szabadulni kéne ezen a poszton. Raphinha-ról volt még szó a Leeds-ből, őt mindenképp hoznám, még ha Dembi marad, akkor is. Bal oldalt megvagyunk, Depay felőlem maradhatna, Fati kérdőjel, aztán ott van még FT és ha minden kötél szakad a B csapatban remeklő Jutgla is bevethető lenne, a jelenlegi formája alapján akár már a szezonhajrában is.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.04.29. 06:24:42

Véleményem szerint Lewandowskinak simán helye lenne ebben a csapatban, de egyet értek veletek abban, hogy nem ennek az igazolás ak kellene prioritásnak lennie. Csak sokadik a sorban.
A védelem tele van lyukakkal. Legalább 3 játékos kellene. Egy jobb-, egy közép- és egy balhátvéd. Ez a legfontosabb csapatrész szerintem.
Középpályára szerintem egy játékmester kellene, így én nem vagyok a Kessié vonal mellett (bár ellene sem). Pedri kívül nincs karmester a csapatban.
Csak ezek után kellene a támadósorral foglalkozni.
Ha lenne beleszólásom, az alábbi játékosok mehetnének: Neto, Mingueza, Dest, Lenglet, Umtiti, Puig, Pjanic, Coutinho, Trincao, Braithweite, Depay, Griezmann, Collado
Cserébe jöhetne: Pena (vissza), Mazraoui (ingyen), Christensen (ingyen), Romagnoli (ingyen), Grimaldo, Wirtz, Adama (maradna végleg)
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.04.28. 18:38:16

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... n-13581928 Nem eladó, ha mégis azt mi nem tudjuk kifizetni. El kell engedni az ügyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.28. 14:52:32

Az rendben van, hogy hullámvölgybe kerültünk ilyen olyan okok miatt.

Azt viszont nagyon kilátástalan kínlódásnak gondolnám, ha a jelenleg is túlzsúfolt elfekvő létszámunkat ilyen Lewa féle levezető öregfiúk hozzáadásával gyarapítanánk.
Persze előfordulhat, hogy alaptalan átigazolási pletykák röpködnek innen onnan, de azt tegyük hozzá - sajnos!!! -, ahol a mai körülmények mellett képes a klub Robival hosszabbítani, ott valóban bármi megtörténhet.

Tűzoltásnak még rendben lévő gondolat, hogy a saját öregjeink sem lógnak ki a mai sorból, de azt is látjuk, hogy mint a dominó eldőlnek a terhelések alatt.
A nem lóg ki a sorból szemlélet sehova sem visz, de előre egészen biztosan nem!

Apropo.....Nem ez a topic, lehet szidni Destet, ahogy a főoldal is teszi, de nézzétek vissza a Rayo gólpassz körülményeit is.
5. perc a meccsen, 4 játékosunk veszi körbe, Busi legalább megróbál utánamenni, de visszahúzni sem bírja, mert 5 méteren már 2 méter hátrányt kap....ez a gólpassz volt a kulcs

Hogy visszatérjek Lewához, a rutinos látnok azt látja benne, hogy majd biztosan jól fog helyezkedni és megtalálja őt a labda? Nem is értem.....d azt sem, hogy Lewa mitől lenne marketing fogás.... #-o
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.04.28. 12:21:21

Támadóra pont nincsen szüksége a Barcának, ezért szerintem Lewara azért van szükségük, hogy újra teltházas meccsek legyenek a Spotifyban.

Vagy esetleg Auba, Depay, Fati sorból ketten is távoznak? Azt nem tudom elképzelni, max Depayt. Esetleg Fatiban nem bízik a vezetőség? Mindenesetre ahogy azt itt sokan jól látják, sokkal jobban járnátok, ha azt a pénzt a védelemre költenétek. Lewa egyedül, nem fogja visszavinni a csapatot az elitbe. Ráadásul egy többet sérült.
Amúgy van neki akkora sztár státusza, mint amit sugall a média? Közösségi médiás jelenlétből, meg a többi hasonlóból adódik ez?
Aranylabdához BL győzelem, de nagyon minimum elődöntő kéne neki a Barcában is. Az jövőre még korainak tűnik. Bár akár robbanthatnak is a fiatalok egy szerencsésebb sorsolással.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.04.28. 11:54:18

Deluigi írta:
2022.04.28. 11:50:14
legalabb ujbol lesz Messi utan aranylabdasunk :)
de nem Lewa lesz az :D

Kiváló játékos,remek igazolás lett volna 3-5 éve. Most egy túlárazott (fizetésileg),rossz korban lévő játékos. A korral a sérülékenység is jöhet és nem az a "barcás" játékos nekem. De én tévedek.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.04.28. 11:50:14

legalabb ujbol lesz Messi utan aranylabdasunk :)
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.04.28. 11:30:10

soadroli írta:
2022.04.28. 00:35:41
Barça have informed Lewandowski's agent, Zahavi that they can offer between €30-35M for him including a 2 year deal + 1 year optional. [Gerard Romero]
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... i-13579179 Hát nem örülök neki de itt fog kikötni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.28. 09:54:14

Kluivert92 írta:
2022.04.28. 05:46:27
Nem tudom vlki irta-e mar, de allitolag bejelentkeztunk romagnoliert, lejar a szerzodese, ingyen elhozhato bal labas belso vedo, 27 eves, de nagyon keveset jatszott iden a gyenge milan vedelemben. Vlki latta tobbet jatszani? Lengletnel csak jobb nem?
Az olaszoknál is lehozták a hírt újra, lehet alapja.
Lenglet-nál jobb, tán egy árnyalattal Ericnél is, de ide kezdőnek semmiképp sem jó, a sebességével vannak a bajok, főleg ezért is került ki a kezdőből, mert a Milan is elég magasan támad le, és hozzánk hasonlóan kell nekik a gyors belső védő. Okosan helyezkedik, hülyeségeket nem csinál, mint Lenglet, de egyszerűen lassú, és annyira nem ügyes egyébként, hogy mondjuk ezzel kompenzáljon valamit.
A Milan védelme, főleg a középső tengely - kapus - belső védők - 2 vkp simán európai topklub szintű egyébként, mint ahogy azért az egész csapatot határeset már gyengének nevezni, mikor lejátszottak a pályáról kétszer egy ATM-et, és a Scudettóért mennek még mindig, a legtöbb pontot szerezve a topklubok egymás elleni mérlegében.

Azért még így is vicces, hogy a 2 vkp posztra 3. számú és a 2 belső védő posztra 4. számú játékost hoznánk el onnan. :D Mindkettő bőven magyarázható, Romagnoli cserének mindenképp, de így első hallásra akkor is kicsit kellemetlenül hangzik. :D Még akkor is, ha idén nincs szignifikáns különbség a két csapat minősége között (sőt...).

Én nem hiszem, hogy ő jönne, csere tuti nem akar lenni, ő mentalitásra egy az egyben Piqué, vezéralkat, játszani akar, szerintem hamarabb megy el egy kisebb csapatba kezdőnek mint ide cserének. Aztán ki tudja.

Subinho: teljesen egyetértek, Haller nálam top3 jelölt már vagy fél éve, és tuti normál pénzért elhozható, és van benne jövőkép is, ha beválik. De persze értem, hogy amíg nem leszünk igazi top3 klub megint, addig nem lesz rossz egy extraklasszis gólvágó, aki eldönti a meccseket, Lewa még 1-2 évig top3 center lesz, Aubával ketten ellátnák a posztot, az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.28. 06:48:19

Hajtjuk ezt a Haaland/Lewandowski ügyet, amit nem is értek, egyik baromi sokba fájna, másik sem lenne olcsóbb és még idősebb is. Közben a Bayern okosan bejelentkezett Sebasien Hallerért... És ők fognak jól járni. A gyerek az Ajaxban ontja a gólokat. Megint a név számít... Nem tudom a rangadó.24.hu tiltott-e, de ezt dobta most föl. 30 millió euróra tartja a Transfermarkt
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.04.28. 05:46:27

Nem tudom vlki irta-e mar, de allitolag bejelentkeztunk romagnoliert, lejar a szerzodese, ingyen elhozhato bal labas belso vedo, 27 eves, de nagyon keveset jatszott iden a gyenge milan vedelemben. Vlki latta tobbet jatszani? Lengletnel csak jobb nem?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.04.28. 00:35:41

Barça have informed Lewandowski's agent, Zahavi that they can offer between €30-35M for him including a 2 year deal + 1 year optional. [Gerard Romero]
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.27. 14:12:28

sansz írta:
2022.04.24. 23:51:26

Nem kár volt,hanem bűn. Filléreket nyertünk az üzleten, cserébe egy Barca rajongót dobtunk el pofátlanul. Ráadásul ezzel szerintem tönkre is vágtuk a karrierjét, jobban járt volna,ha megmakacsolja magát és marad,hátha más edző(vezetés) számítana rá.
Azzal miért vágtuk tönkre a karrierjét, hogy 22 évesen eladtuk a PL topcsapat Tottenhambe, csomó pénzt keres, és Conte alatt játszik folyamatosan, ahelyett, hogy nálunk égett volna itt egész ősszel? Szörnyű trauma, remélem, hogy kiheveri, meg hogy volt elég zsebkendője, amikor le kellett szednie a barcás posztereket a szobája faláról :D

Amúgy az nem vet rosszabb fényt egy karrierre, hogy bár a vezetőség akarja eladni, nem is az edző, de ő elkezdi várni bedurcizva Koeman kirúgását? Vagy más vezetés????? asszem még 6 éve van Laportának... Ez hogy jön össze? :)

azt nemtom, hogy mi rosszul jártunk-e. néha, amikor látom Dest meg Mingu lámáskodását, meg a 87 éves Alvest, akkor eszembe jut, hogy volt ez a csávó is, de aztán meg megnézem a Spursös statjait, amit alattam írtak...a rangsorban talán így is első lenne nálunk, de ez nem nagy durranás ilyen vetélytársak mellett. ugyanúgy nem lenne megoldva vele a jhv poszt.
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.04.27. 11:25:31

sansz írta:
2022.04.24. 23:51:26
Nem kár volt,hanem bűn. Filléreket nyertünk az üzleten, cserébe egy Barca rajongót dobtunk el pofátlanul. Ráadásul ezzel szerintem tönkre is vágtuk a karrierjét, jobban járt volna,ha megmakacsolja magát és marad,hátha más edző(vezetés) számítana rá.
Láttál Te Tottenham meccset idén? 26 meccsen 1 gól, 1 gólpassz és az elsők között szokra Conte lekapni. Nem hiába akarja a Tottenham Dumfries-re cserélni a nyáron. Ha valaki a Conte áltak favorizált 3-5-2-ben WB-ként nem tud érvényesülni, az csak magára vethet.

Kurzawa meg, ha jól emlékszem gerincsérves volt 2018-ban, nem tudom műtötték-e végül, de nem csodálom, hogy nem kapkodnak érte.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.04.27. 10:52:55

Én is nagyot néztem ezen a statisztikán. Pár éve még az egyik legígéretesebb védők közé tartozott.
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.27. 10:30:58

Kurzawa iden eddig 2x volt benne a psg kereteben, nyaron szabadulnanak tole. 29 eves, par millioert hozhato lenne, es tokeletes alternativaja lenne albanak. Ilyen igazolasokkal kellene foglalkoznunk, nem a sergi roberto, haaland fele bohockodasokkal.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.25. 09:14:20

Csapágyasra van hajtva a kezdő, de amikor Xavi idejött, pont azt mondtuk, hogy mennyivel jobb Xavi, mint Ancellotti, mert mer cserélgetni, amíg az olasz a standard kezdőt küldi mindig a pályára. Na most az van, hogy van Xavinak egy alap 11 és kb ezzel kezdünk mindig, kivéve sérülés, eltiltás.
Ter Stegen: utóbbi meccseken volt pár szép védése, de alapvetően nagyon visszaesett a teljesítménye, mintha le lenne lassulva, jót tenne neki ha lenne konkurenciája, nem Neto, hanem mint anno Bravo, Cilessen
Dest: 1-2 jó meccstől eltekintve semmi extra a gyerek, ha Alves egészséges és eleget pihen még 39 évesen is veri. Nagyon kellene ide pl. Azpilicueta, aki tud védekezni.
Araujo: egyértelműen a csapatrész legjobbja, de neki is kellene néha a pihenő. Garcia és Lenglet viszont életveszély. Egyszerre soha nem tenném őket a csapatba.
Piqué: idén elég korrekt teljesítményt hoz le, de neki sokkal többet kellene pihenni. A probléma: Garcia és Lenglet. Nagyon kellene egy stabil védő és nálam ez nem Christensen. Sokkal inkább Laporte lenne...
Alba: nagyon kellene neki a pihenő, nagyon kellene egy váltó társ, vagy inkább konkurencia! pl. Gayá a Valenciából.
Busi: jól kezdte a szezont, de kb. mint Alba, ő is minden meccset végig tol ennyi idősen. Nagyon de nagyon kellene neki pihennie, de ki játszana helyette? Jövőre Kessié remélem megoldja a teher mentesítését.
De Jong: kb. mint Busi, jól játszott, elfáradt. Nem szabad eladni, ha tud néha pihenni, akkor lehet rá számítani.
Pedri: sajnos mostanában meg meg sérülget, Gavi pótolhatja, de azért nem ugyanaz a szint még. Ha egészséges lesz, akkor nagy jövő áll előtte.
Gavi: nagyon aktív, nagyon bírom a stílusát! 1-2 év még kell neki, de nagyon jó lesz ő!
Torres: A Cityben elvétve játszott, sérült is volt, mit várunk tőle? Nem kéne minden meccsen játszania. Ezzel az előélettel csoda, hogy eddig bírta a szezonban.
Dembelé: szintén zenész, mit is várunk tőle, amikor 5 év alatt alig játszott. Most meg hetek óta végig tol minden meccset. Nagyon aktív, de látványosan elfárad 60 perc után, illetve csatár létére nem tud kapura lőni.
Aube: baromi jól kezdett, de ugyanaz a helyzet, mint Torresnél. Alig játszott előtte, ennyit bírt fizikailag.
Depay: nem igazán értem, miért nem játszik többet, sokkal többet!
Adama: detto, 10 meccs óta alig játszik, az ő játéka nem az utolsó 5-10 percre bejövős, amikor a végén be vannak már tömörülve ellenünk. Főleg nem úgy, hogy Dembelé átmegy balra, ahol gyengébb és hulla fáradt.
Többiek: Nico, Puig, Luuk De Jong töltelékek, nem velük fogunk Ligát nyerni...
Vagyis ami kellene nekünk nyáron az egy konkurencia TS-nek, ezen kívül Azpilicueta, Laporte, Gayá, Kessié és előre legalább egy épkézláb csatár, aki nem Haaland lesz, ezt tudjuk, de pl. Gabriel Jesus, vagy Haller.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.04.24. 23:51:26

barca0417 írta:
2022.04.24. 22:05:25

Emersont akkor is kár volt elengedi, akárki akármit mond.
Nem kár volt,hanem bűn. Filléreket nyertünk az üzleten, cserébe egy Barca rajongót dobtunk el pofátlanul. Ráadásul ezzel szerintem tönkre is vágtuk a karrierjét, jobban járt volna,ha megmakacsolja magát és marad,hátha más edző(vezetés) számítana rá.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.04.24. 22:05:25

Nem tudom honnan akasztunk le normális jobbhátvédet ha Azpiliqueta nem jön mégse.
Destet ne tartottam rossznak, de kezd elbizonytalanitani. Alves beugronak lesz jó, de nem rá kéne építeni.
Emersont akkor is kár volt elengedi, akárki akármit mond.
Amúgy esküszöm megnézném Waguet is, ha felépült teljesen. Itt van helyben.
Ezt a szintet lehet hogy tudná. Azért ő is felnőtt válogatott volt fiatalon már.
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.04.24. 18:48:42

A játékosmegfigyelők minősége nem ennyire könnyen megállapítható. Egyrészt ifi játékosokat jókat találnak (Araujo. Pedro, Gavi) másrészt ők nem igazolnak, hanem javaslatot tesznek. Harmadrészt igazolások közül, ami a gyenge pont, hogy 22 és 25 közötti félig befutott játékosok közül ki lesz világsztár, de szerintem nem ugyanaz az ember jár ifimeccsekre, mint pl Udinese bajnokira.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.24. 17:10:04

Feast4 írta:
2022.04.24. 11:05:13

Ezzel tökéletesen egyet értek, csak az a baj, hogy a játékosmegfigyelőink annyit érnek mint tehénen a gatya.

Nem ahhoz kell ész, hogy azt meglássam, hogy Haaland a Dortmundból egy világklasszis, hanem ahhoz, hogy azt lássam meg, hogy Haaland a Moldében egy igazi világklasszis lehet. Évek óta annyi az átigazolási politikánk, hogy vagy visszahozunk egy volt saját nevelést mert Barca DNS, vagy megveszünk 3000 milliárdért egy befutott klasszist akit jól leégetünk. Ez Bartoék előtt is így volt. Nagy részt a rossz gazdasági döntéseken túl ez juttatott minket vízre és így lettünk játékostemető.

Szóval a játékosmegfigyelőink vastagon benne vannak, abba, hogy ott tartunk ahol vagyunk. Mert itt nem lesz olyan, hogy jön a megfigyelő a stábhoz azzal: Figyi már nézzétek már meg azt a fiút aki a szerb másod osztályban 16 és fél évesen lőtt 45 gólt. (csak mondtam egy hülyeséget)

Amikor nagy véletlen ilyen jellegű próbálkozásaink voltak abból lettek az ilyen Halilovićok, meg Csihrinszkijk (bár ez talán Pep fétise volt).

Pedig meg lehet csinálni. A Bayer 10 milliót fizetett egy Alphonso Daviesért, aki szerintem a posztján top 3, de legrosszabb esetben is top 5 és nincs ez a szívizomgyulladás akkor szerintem lehet az éven vita nélkül azt mondjuk, hogy ő a legjobb jelenleg.

De sajnos nálunk erre nem látok esélyt...
Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Ilyen Haalondok, meg Davies-ek ritkák mint a fehér holló. Azért nálunk is van példa, mint Araujo vagy Pedri, akiket zsebpénzért igazoltunk és az utánpótlásból is jött Gavi vagy Fati. Akik már vagy túl vannak azon a szinten hoy hatalmas tehetségek vagy nagyon nagy jövő állhat előttük.
Illetve ingyen tudtunk pl. Depayt hozni, de Aubameyang is jó igazolás nagyon olcsón.
Szóval ezzel szerintem akkora gond nincs. Torres még kérdőjel. Szerintem benne van az, hogy elkapja a fonalat és négy részletben kifizetni az árát annyira nem rossz megoldás.
Egy csapat sem tud évente uzsonnapénzért klasszisalapanyagot összeszedni. Főleg az orbitális tehetségeknek kikiáltott brazil csodagyerekek akik közül 20-ból egy az akiből lesz valami.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.04.24. 11:39:58

Rendszeresen olvasom a fórumozók bejegyzéseit. Feltünt, hogy sokan dobálóznak számomra irreálisnak tűnő jövőképpel.
Felhívnám azon fórumozók figyelmét, akik Hűbelebalázs módjára nekifognának a Barca játékos állományának átalakítására, hogy ez nem gombfoci! Nem FIFA!
Mi csupán egy-két szenzáció hajhász újságíró szemelvényeiből kapunk igazolatlan információt a klubgazdasági állapotáról, ami a jövő szempontjából meghatározó.
Az, hogy kit kell eladni, kit kell megvenni, vélemény ötletnek jó lehet, de messze áll a realitástól. Még akkoris, ha egy-két pletykaszintű kiszivárogtatás megtörténik. Sejtelmünk sincs az anyagi lehetőségről, a vezetés valós elképzeléséről. Ezek nem publikusak.
Az, hogy kit kellene megvásárolni - ha egyáltalán lenne anyagi lehetőség rá -, semmi garancia, hogy ebben a csapatban tudná azt a teljesítményt nyújtani, amit az ott hagyott egyesületénél produkált. Ezer, meg egy példa van rá, nem csak a Barcánál. Úgyhogy csínján kell bánni ezekkel a dolgokkal. De hát tisztában vannak ezzel Laportáék.
Bocs, ha valakit bántottam volna. Csupán a véleményemet írtam le én is.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.04.24. 11:05:13

Kovbal88 írta:
2022.04.24. 10:23:51

Mivel a City jelenleg benne van a top5 csapatban, nem hülyeség tőlük igazolni, főleg akciós áron. Ami gond lehet az a játékosok fizetése, viszont más csapatok se tudják megadni, a Cityben kereset béreket szerencsére. Szóval a mi állapotunkban, akit lehet hozni kell tőlük.
Gyerekek a City senkit nem fog elengedni, aki a posztján top játékos.

Elengedték Garciat, úgy hogy a védelmükben ott van Dias, Laporte, Stones, Zinchenko, Walker, Cancelo, Mendy.

Elengedték Torrest, úgy hogy ott van Gabriel Jesus, Mahrez, Grealish, Bernardo Silva, Sterling.

Ezek a játékosok nálunk mind, csont nélkül kezdők lennének a posztjukon és nem is foglalkoznánk ilyen EG, meg FT csodákkal. Még aki rosszabb idényt fut náluk nálunk az is simán kezdő lenne, csak azt aki minimálisan beválik, azt ők nem engedik sehova már.

Fernandinho ott van csk, de már évek óta nincs benne a legerősebb kezdőjükbe. Ahhoz képest elengedik. Dehogy 36 éves de csak ott tartják.

Egyébként Jesust se fogják sehova elengedni, tök mindegy hogy Haaland meglesz e van nem.

sansz írta:
2022.04.24. 01:05:42

Szerintem most kellene nagyon a játékosmegfigyelőkre támaszkodni és a világ eldugottabb részén is körbenézni, vagy legalább a kisebb bajnokságokban.
Ezzel tökéletesen egyet értek, csak az a baj, hogy a játékosmegfigyelőink annyit érnek mint tehénen a gatya.

Nem ahhoz kell ész, hogy azt meglássam, hogy Haaland a Dortmundból egy világklasszis, hanem ahhoz, hogy azt lássam meg, hogy Haaland a Moldében egy igazi világklasszis lehet. Évek óta annyi az átigazolási politikánk, hogy vagy visszahozunk egy volt saját nevelést mert Barca DNS, vagy megveszünk 3000 milliárdért egy befutott klasszist akit jól leégetünk. Ez Bartoék előtt is így volt. Nagy részt a rossz gazdasági döntéseken túl ez juttatott minket vízre és így lettünk játékostemető.

Szóval a játékosmegfigyelőink vastagon benne vannak, abba, hogy ott tartunk ahol vagyunk. Mert itt nem lesz olyan, hogy jön a megfigyelő a stábhoz azzal: Figyi már nézzétek már meg azt a fiút aki a szerb másod osztályban 16 és fél évesen lőtt 45 gólt. (csak mondtam egy hülyeséget)

Amikor nagy véletlen ilyen jellegű próbálkozásaink voltak abból lettek az ilyen Halilovićok, meg Csihrinszkijk (bár ez talán Pep fétise volt).

Pedig meg lehet csinálni. A Bayer 10 milliót fizetett egy Alphonso Daviesért, aki szerintem a posztján top 3, de legrosszabb esetben is top 5 és nincs ez a szívizomgyulladás akkor szerintem lehet az éven vita nélkül azt mondjuk, hogy ő a legjobb jelenleg.

De sajnos nálunk erre nem látok esélyt...
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.24. 10:23:51

Feast4 írta:
2022.04.23. 17:03:13
BarcaMo írta:
2022.04.23. 10:12:32
Úgy hírlik, hogy Gabriel Jesus eladóvá válik a nyáron. Talán az őt igazolását érdemes lenne megfontolni.
Én ezektől a gazdag PL. csapatok levetett kabátjaitól irtózom. Az Arsenalos igazolásoktól kifejezetten, de ez a Cityből kiszorult játékosok kicsi köre is ez a kategória. Nagyon ritkán sül el jól. Csak pár angliából idehozott: Hleb, Song, Fabregas, Vermalen, Dennis Suarez, Coutinho (egyébgént a Villaba is kezd nagyon beleszürkülni), ők mind a jaj ne már kategória volt, mondjon bárki bármit de nekem Eric Garcia is ez. Ők mind tök jók csak nem nekünk ( Ja máshol se, miután már megszabadultunk tőlük). Az utóbbi 10x évben egyedül Aubameyang, az aki mutatja miért van itt. Egyenlőre én Ferran Torrestől se vagyok elalélva.
Mivel a City jelenleg benne van a top5 csapatban, nem hülyeség tőlük igazolni, főleg akciós áron. Ami gond lehet az a játékosok fizetése, viszont más csapatok se tudják megadni, a Cityben kereset béreket szerencsére. Szóval a mi állapotunkban, akit lehet hozni kell tőlük.
Válasz küldése