Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.06. 17:09:26

Állítólag a Mundo Deportivo szerint januárban vkp-st keresünk.
Összehasonlítás szinte lehetetlen, mert mások a stílusok.
Ha szerelèst nèzzük,
Palhinha, Casemiro, Guido Rodriguez akik eszembe jutnak statok alapján. Ami nem biztos, hogy jó is lenne hozzánk. Règóta szerettem volna egy Davids fèle pitbullt itt látni, de ez itt esèlytelen. Palhinha szerelhet 4* átlagban meccsenkènt, (legmagasabb a top 5 bajnokságban)ha simán elmennek mellette. 1,4* cselezik ki meccsenkènt átlagban. Ez Frenkienek 0,5 volt. Araujo a legjobb ezen tekintetben, 0,1* mennek el mellette meccsenkènt. 10! Meccsen egyszer. Labdakihozatalban ès progresszív labdafelvitelben De Jong az egyik legjobb a világon, erről többször cikkeztek. Ezèrt is mernèm Frenkiet tartósan kipróbálni azon a poszton. De egyszerűbb ráfogni, hogy nem jó ott ès pont. Kell új vkp-s. Gondolom Zubimendi az álom, aki 0,3-al szerel többet vkp-kènt, mint Frenkie kp-kènt, ráadásul nem is egy szint a Sociedad ès a Barca, ahol előbbiben kell is vèdekezni, míg a Barca meccsek 90%-án az lenne a cèl, hogy gólt szerezzünk, nem pedig az, elkerüljük, hogy kapjunk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.06. 16:37:25

bence0330 írta:
2023.09.06. 15:13:06
Stoichkov írta:
2023.09.06. 14:56:46
Egyebkent az Oriol Romeu topic kapcsan:

kik most a top jatokson ezen a poszton? Ha egy top3-at vagy top5-ot ossze kene allitani?
Nehéz szerintem ilyet objektíven mondani, mert főleg ez a poszt olyan, hogy nagyon más csapatonként, stílusonként, játékostársak is nagy változók, stb.

Szerintem Rodri aki nagyon magasan kiemelkedik. Azon kívül akik nálam top4-5-6-ok: Rice, Tchouaméni, Kimmich, Höjbjerg. Most ránéztem a TM listájára (https://www.transfermarkt.com/spieler-s ... ition_id/6) szerintem arra jó, hogy ha az összegeket és a rangsort nem is veszed készpénznek, de nagyjából a legjobbak ott lesznek azért az első oldalon. Enzót, Caicedot, Guimarest nem láttam eleget, hogy megítéljem őket, de pl. Casemiro is biztos, hogy elit még, Brozovicot is odaraknám, de miután szaúdiba igazolt, már nincs szívem hozzá.
Ilyen szempontból a TM megbízhatatlan. Ár alapján rangsorol, amibe beleszámítják a szerződés hosszát, az életkort, az igazolásának az összegét stb. Ha mondjuk Gündogannak nem járt volna le a szerződése és leigazoljuk 60 millióért minimum 30 milla lenne a TM szerinti besorolása és sokkal előrébb lenne a listán. Vagy ott van Tchou, akinek még a Real szurkolók szerint is nagyon gyenge volt a szezonja, kb. az első két hónapban mutatott valamit, de fiatal, nagy összegért ment, hosszú a szerződése persze, hogy elől van. De Casemiro is pl. hiába gyengélkedett a MU-ban szerintem képeségei alapján még, ha nem is top5, de az első 7-8-ban mindenképp benne van és Gavi sem top5 a posztján.

Viszont pont a vkp poszt ami a legnehezebben meghatározható. Lehet, hogy valaki hivatalosan vkp és dupla pivotban klasszis, de egy 4-3-3-ban képtelen megélni. Kicsit Frenkiet is ide sorolnám. Bár őt már talán nem is oda sorolják, de Enzo is hasonló eset, aki talán csak kapus nem volt eddig.

De egy top Kanté és top Busi között sem nagyon lehetett különbséget tenni, legalábbis túl nagy szakadék nem volt.

Ami az idei átigazolási szezont illeti Cancelo és Gündogan után én Darvich-nak örülök a legjobban, akiről szerintem méltatlanul kevés szó esik. Az Atleticbe ment, persze hogy nem olyan nagy hype, de azért illik megemlíteni.
Már rendszeresen a felnőttekkel edz, nagyon jó áron igazoltuk, csodálkoztam is, hogy ennyiért sikerült a német utánpótlás kb. legnagyobb tehetségét elhozni. Nyilván még nagyon fiatal ő is és nem szabad kapkodni, de ha fele olyan gyorsan fejlődik, mint Yamal, nagyon nagy erősítés lehet. Nem tudom ki mennyire követte az U17-es VB-t, de élmény volt nézni a játékát, a válogatottnak egyértelműen legjobbja volt. A portugálok, lengyelek meg a döntőben a franciák ellen láttam, számomra nagyon meggyőző volt.
Bukni ráadásul nem nagyon tudunk vele.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.06. 15:43:52

bence0330 írta:
2023.09.06. 15:13:06
Stoichkov írta:
2023.09.06. 14:56:46
Egyebkent az Oriol Romeu topic kapcsan:

kik most a top jatokson ezen a poszton? Ha egy top3-at vagy top5-ot ossze kene allitani?
Nehéz szerintem ilyet objektíven mondani, mert főleg ez a poszt olyan, hogy nagyon más csapatonként, stílusonként, játékostársak is nagy változók, stb.

Szerintem Rodri aki nagyon magasan kiemelkedik. Azon kívül akik nálam top4-5-6-ok: Rice, Tchouaméni, Kimmich, Höjbjerg. Most ránéztem a TM listájára (https://www.transfermarkt.com/spieler-s ... ition_id/6) szerintem arra jó, hogy ha az összegeket és a rangsort nem is veszed készpénznek, de nagyjából a legjobbak ott lesznek azért az első oldalon. Enzót, Caicedot, Guimarest nem láttam eleget, hogy megítéljem őket, de pl. Casemiro is biztos, hogy elit még, Brozovicot is odaraknám, de miután szaúdiba igazolt, már nincs szívem hozzá.
Számomra nagyon èrdekes ez a pivot poszt. Oda igazoltuk Frenkit, a Whoscored számai alapján 20/21-ben 10 meccset játszott ott, 7,14-es èrtèkelèssel, azelőtt ès után elvètve 1-2 meccset. Tavaly visszaemlèkezve 1 meccset Busquets eltiltásakor, mikor vètett egy nagy hibát. Ezen kívül el van könyvelve, hogy nem vkp-s, nem tud vèdekezni. Pont. Főleg Xavinál. De bíztunk Oriol Romeu tudásában, akivel nincs bajom, de Frenkie szerintem azon a poszton is jobban teljesítene, vèdekezèsben, szerelèsben (nem labdaszerzès) nem, minden másban igen. De sokszor ki lett tárgyalva, hogy a taktikánkat az óvatosság jellemzi. Ha ezt veszem alapul, akkor Rodri sem teljesítene valami jól Barcelonában.

A kritikákat sem èrtem idèn Frenkie felè, mert szerintem Kounde mellett a másik legjobb játèkosunk. Tegnap olvasom, a 4 meccs alapján egyelőre ő a legjobb előrefelè európában, 130 előre játszott passzal.

Èn szemèly szerint megnèznèk egy
Frenkie
Gündogan Pedri kp-t
Cancelo-Araujo-Kounde-Balde
Raphinha-Lewa-Felix között. A vèdekezèsről nem tudom hogyan alakulnak, de szerintem nem szenvednènk kieső csapatok ellen 0-1 rúgott góllal.

Mondjuk az is èrdekes, hogy Romeu helyett bejött egy támadó az utóbbi meccseken, ès láthattunk valami focira emlèkeztetőt, ès behúztuk a meccseket.

Továbbá azt sem èrtem, mièrt jó nekünk 5-6 vèdekező játèkossal támadni a 2 támadó mögött, beszorítva az ellenfelet. Naívan úgy gondolnám, inkább támadjunk kevesebben, de azok legalább legyenek veszèlyesek a kapura.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.06. 15:13:06

Stoichkov írta:
2023.09.06. 14:56:46
Egyebkent az Oriol Romeu topic kapcsan:

kik most a top jatokson ezen a poszton? Ha egy top3-at vagy top5-ot ossze kene allitani?
Nehéz szerintem ilyet objektíven mondani, mert főleg ez a poszt olyan, hogy nagyon más csapatonként, stílusonként, játékostársak is nagy változók, stb.

Szerintem Rodri aki nagyon magasan kiemelkedik. Azon kívül akik nálam top4-5-6-ok: Rice, Tchouaméni, Kimmich, Höjbjerg. Most ránéztem a TM listájára (https://www.transfermarkt.com/spieler-s ... ition_id/6) szerintem arra jó, hogy ha az összegeket és a rangsort nem is veszed készpénznek, de nagyjából a legjobbak ott lesznek azért az első oldalon. Enzót, Caicedot, Guimarest nem láttam eleget, hogy megítéljem őket, de pl. Casemiro is biztos, hogy elit még, Brozovicot is odaraknám, de miután szaúdiba igazolt, már nincs szívem hozzá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2023.09.06. 14:56:46

Egyebkent az Oriol Romeu topic kapcsan:

kik most a top jatokson ezen a poszton? Ha egy top3-at vagy top5-ot ossze kene allitani?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.03. 15:37:31

Szerintem az idei nyarat kb. kimaxolták Alemany-ék / Deco-ék. Normális pénzért eladni még mindig nem nagyon tudunk, de legalább sikerült megszabadulni rengeteg fölös játekostól. Azért remélem, hogyha már nem leszünk ennyore csórók, akkor lehet normálisan tárgyalni és nem 2 marék szotyiért tudunk csak elsózni.

Erősödött a keret, talán Romeu se akkora lúzer, mint aminek itt látatlanban el lett hordva, Cancelo és Felix meg mindketten már villantottak nagy klubokban, innentől Xavi-n múlik, hogy mit tud összehozni velük. Nagyon remélem, hogy legkésőbb januárban elengedi ezt a fix Lewy - Raphinha/Yamal támadóduót, a folyamatos 3 támadós játékhoz viszont lehet, hogy kevesen lettünk, én Abde-t megtartottam volna cserének.

Viszont a nagytakarítás következményeképp talán megnyílik még Yamal-on kívül más fiatalnak is a lehetőség. Szűkebb lett a keret, kiváncsi leszek Fermin, Faye meg a többi kicsi mennyi lehetőséget kap majd.

Azt nem látom, hogy a következő nyárra honnan lesz pénz, csak a Roque - Cancelo páros szinte fixen egy legalább 60 misis kiadás. Jegyeladásokban gondolom hatalmas visszaesés lesz, úgyhogy tényleg nincs mese, a BL-ből kell kisajtolni amennyit lehet. Plusz jövő nyáron talán tényleg látunk pénzt Coutinho, Todibo, meg a többi ilyen százalékosan elsózott játékos átigazolásából.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.09.03. 14:03:26

Szerintem így is van elég nyomás a csapaton,mindig az aktuális bajnok van a célkeresztben. Remélem a helyiek nem raknak még plusz terhet, hogy ez és ez kötelező. Brutál nehéz bajnokságra számítok, végsőkig kielezettre és itt bizony sokat számít ki tud higgadt maradni. Ma is egy borzasztó nehéz pályán kéne három pontot gyűjteni. Újak szerintem nem lesznek bevethetőek,eddig sehol nem láttam,hogy utolsó naposok kezdtek volna,sőt sokszor keretben sem volt a friss ember. Odrizola,Fati pl. Mindenesetre jó hogy bővült a keret,s a cél mint mindig a bajnoki cím.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.09.03. 13:34:32

vg99 írta:
2023.09.03. 09:15:42
Azért remélem, hogy jövőre jobb lesz a helyzet,
Tálcán - csak ősszel - komoly pénz van felkínálva a BL-ben. Ha csak ezt kimaxoljuk (csak az ősziről beszélek, tehát tavaszról szót sem ejtek!), vélhetően a tv közvetítések bevétele is emelkedhet....szóval határ a csillagos ég és csak tőlünk függ, ez a legszebb az egészben.
Zsolti írta:
2023.09.03. 10:06:13
Osszessegeben kapott Xavi egy top5 keretet, szerintem ez vitan feluli.
Kivancsi leszek meddig vezet a BL ut.
Nehéz ennél ideálisabban nekilódulni az ősznek. Elég régen volt ilyen idilli állapot.
Gyakorlatilag a felkészülési időszakunk februárig nyugalommal telhet. (zárójelben + egy téli átigazolási ablak még)
Ez Xavi éve lehet, csak rajta múlik, hogy meddig képes kézben tartani a kormányt.
Óriási lehetőségek vannak Xavi előtt.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.09.03. 11:36:54

Fernando írta:
2023.09.03. 11:26:15
Az hogy szűkebb a keret maximálisan az FFP miatt van, 25 játékosunk sincs a felnőtt keretben, viszont így bátrabban lehet nyúlni a B-hez. Ott a német srác, Casado, Prim, Fermin a középpályán, hátul a fiatal szenegali srác, esetleg idővel Fort, elöl Yamal vagy bárki.
Tudtam, hogy egy fontos dolgot kihagytam: egyáltalán milyen szempontból kéne nézni a szezont és miért fontos a mélység? :) Cancelo és Gündogan érkezése azt mutatja, hogy a csapat a tavalyi évhez hasonlóan Spanyolországban _és_ Európában is tényező akarna lenni, az elvárás nem a lassú és módszeres csapatépítés, hanem az eredményesség - ami egyébként párosulhat pár fiatal beintegrálásával. Ezért gondolom azt, hogy egyáltalán érdemes a keret nagyságáról és Xavi csapaton belüli opcióiról beszélni.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.09.03. 11:26:15

Az hogy szűkebb a keret maximálisan az FFP miatt van, 25 játékosunk sincs a felnőtt keretben, viszont így bátrabban lehet nyúlni a B-hez. Ott a német srác, Casado, Prim, Fermin a középpályán, hátul a fiatal szenegali srác, esetleg idővel Fort, elöl Yamal vagy bárki.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.09.03. 10:44:45

Ez egy érdekes nyár volt... szerintem nincs nagyon értelme pénzügyi szempontból nézni a történéseket (tényleg nem tudjuk, hogy melyik játékos eladásából lehetett volna még kisajtolni pár millió eurót, illetve a ligaszabályok is megkötötték a klub kezét), míg a vákuumban nézve Cancelo és Gündogan minőségi igazolások, Felix és Romeu az "eh... bejöhet" kategória, Martínez meg egy test a védelembe.

Ami elsőre, pusztán a megérzéseim alapján aggasztott, hogy a csapat mélysége kisebb, mint kéne. A kettős terheléshez egyszerűen folyamatosan szükség van játékosokra és tavaly a bajnoksághoz kimondottan kellett a túlnépesedés a csatár- és a védőposzton is. Nagyon jó, hogy itt van Cancelo, de a sérülése/pihentetése esetén például egyszerre esik ki a legjobb jobbhátvéd és a csereszélső. Egy eltiltás, sérülés, formahanyatlásos pihentetés alapjaiban határozza meg, hogy milyen erős a csapat, kikhez lehet nyúlni. Aztán megnéztem kicsit konkrétabban, a tavaly lejátszott meccseket alapul véve, mennyire jogos ez a felvetés:

Védelem: távozott Alba (20 meccs kezdőként tavaly +10 csereként) és Garcia (18+14), ezt a terhelést (38+24) veszi át Cancelo és Martínez az itt játszókon túl. Távozott még Umtiti, Lenglet és Dest, akik nem ülnek a kispadon, sokadik emberként.

Középpálya: Elment Busquets (38+4), Kessié (16+27), Pablo Torre (4+9). Ez a meccsterhelés (57+40) kerül át Gündoganra és Romeura a rendelkezésre álló kereten túl. A rendelkezésre álló esetleges töltelék-kerettagok közül távozott Nico.

Csatársor, szélsők, ilyesmi: Távozott Dembélé (25+10), Fati (13+38), illetve Abde (meg Griezmann, Trincao, akik csak elméletben voltak csapattagok). A 38+48 meccs elvileg Felixre és Yamalra, meg a középpályára száll át.

Összességében talán nem annyira rossz a helyzet, de egyértelműen üresebb a keret. Ha (és ez nagyon erős ha) Cancelo és Gündogan végig a rendelkezésre áll, akkor "csak" azért kell imádkozni, hogy Felix, Yamal meg a télen érkező brazil be tudja tölteni a feladatát, illetve Lewandovskinak is javuljon fel a formája, de ha a tavaly viszonylag egészséges keretből többen is folyamatosan, hosszabb időre kiesnek, akkor a csapat gyengült az egyénileg kimondottan jónak mondható erősítések ellenére is. Yamalt és Lopezt is a nagycsapathoz számítva, minden játékos regisztrálását adottnak véve a felnőtt keretben 21 játékos van. Ami a mostani modern futballban szerintem nagyon kevés.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.09.03. 10:42:49

FCBsteve írta:
2023.09.03. 10:02:42
Nagyon kíváncsi vagyok, miből/mitől lesz jövőre sokkal jobb a helyzet?!
Megnyerjük a BL-t :mrgreen:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.03. 10:18:04

FCBsteve írta:
2023.09.03. 10:02:42
vg99 írta:
2023.09.03. 09:15:42
Azért durva, hogy a 2 évvel ezelőtti keretből kb. 6-7 játékos maradt.
A pénzügyi mozgástérből kimaxoltuk kb. a legjobbat, de szerintem senki sem gondolta, hogy ennyire rosszul állunk,
hogy még az előző 2 évben is tudtok 50-es játékosokat hozni, most meg Romeu a legdrágább..
Azért remélem, hogy jövőre jobb lesz a helyzet, Kimmich és B Silva még beférne, és úgy már egész kis versenyképes csapatunk lenne.
Azt ne feledjük, hogy jövőre is lesz bőven teendő... 😀
Pl Lenglet, Dest, Garcia jön vissza, Felix (állítólag hosszabbított Atletivel kölcsön előtt?!?) kérdéses marad-e, Cancelo megvásárlása, stb.
Várhatóan kevesebb lesz a jegybevétel is, cserébe talán a fizetésekkel jobban állunk...

Nagyon kíváncsi vagyok, miből/mitől lesz jövőre sokkal jobb a helyzet?!
Én úgy érzem, hogy szépen építkezünk és egyet mindig sikerül előre lépni. És jövőre állhat végre össze egy olyan csapat, ami tényleg felveheti a versenyt a BL-ért. Torre, Abde, Fati, Nico, Dest, Araujo II, kölcsönbe vannak, ha csak egy válik be belőlük (bár egyedül Araujo az akit nem ismerek, a többiekkel szerintem nem lesz gond) akkor megvan jövőre is egy jó igazolás. A többiek árából, pedig csak összejön még egy játékos.
És akkor még ott lesznek a fiatalok.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2023.09.03. 10:06:13

Osszessegeben kapott Xavi egy top5 keretet, szerintem ez vitan feluli.

Kivancsi leszek meddig vezet a BL ut.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.09.03. 10:02:42

vg99 írta:
2023.09.03. 09:15:42
Azért durva, hogy a 2 évvel ezelőtti keretből kb. 6-7 játékos maradt.
A pénzügyi mozgástérből kimaxoltuk kb. a legjobbat, de szerintem senki sem gondolta, hogy ennyire rosszul állunk,
hogy még az előző 2 évben is tudtok 50-es játékosokat hozni, most meg Romeu a legdrágább..
Azért remélem, hogy jövőre jobb lesz a helyzet, Kimmich és B Silva még beférne, és úgy már egész kis versenyképes csapatunk lenne.
Azt ne feledjük, hogy jövőre is lesz bőven teendő... 😀
Pl Lenglet, Dest, Garcia jön vissza, Felix (állítólag hosszabbított Atletivel kölcsön előtt?!?) kérdéses marad-e, Cancelo megvásárlása, stb.
Várhatóan kevesebb lesz a jegybevétel is, cserébe talán a fizetésekkel jobban állunk...

Nagyon kíváncsi vagyok, miből/mitől lesz jövőre sokkal jobb a helyzet?!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.03. 09:59:48

MichaaBee írta:
2023.09.02. 22:07:39
Troym írta:
2023.09.02. 20:35:44
Miért is nem kell számolni Roque 40 milliós árát?
Mert nem ebben az átigazolási szezonban érkezik, és nem is idén fizetjük ki. Most született egy megállapodás (egyébként 30+31 millió euróról), hogy a jövőben érkezik majd.
Ha télen jön, akkor ugyanazt a szezont terheli az ára, nem ?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.03. 09:52:02

vg99 írta:
2023.09.03. 09:15:42
Azért durva, hogy a 2 évvel ezelőtti keretből kb. 6-7 játékos maradt.
A pénzügyi mozgástérből kimaxoltuk kb. a legjobbat, de szerintem senki sem gondolta, hogy ennyire rosszul állunk,
hogy még az előző 2 évben is tudtok 50-es játékosokat hozni, most meg Romeu a legdrágább..
Azért remélem, hogy jövőre jobb lesz a helyzet, Kimmich és B Silva még beférne, és úgy már egész kis versenyképes csapatunk lenne.
Ez brutális,vajon milyen gazdasági állapotban lehetett/van valójában a klub. 3,5 millió euro a kiadási oldalon átigazolási díjként,ez kb. a fradika szintje. Szerintem semmi ciki nincs abban,hogy lejáró szerződésű klasszisokat-igaz nem túl fiatalokat- hozunk,addig amíg gatya a költségvetés. Alonsot sajnálom,hogy nem ment a MU-ba,ennyi hiányérzetem van.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.09.03. 09:15:42

Azért durva, hogy a 2 évvel ezelőtti keretből kb. 6-7 játékos maradt.
A pénzügyi mozgástérből kimaxoltuk kb. a legjobbat, de szerintem senki sem gondolta, hogy ennyire rosszul állunk,
hogy még az előző 2 évben is tudtok 50-es játékosokat hozni, most meg Romeu a legdrágább..
Azért remélem, hogy jövőre jobb lesz a helyzet, Kimmich és B Silva még beférne, és úgy már egész kis versenyképes csapatunk lenne.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.03. 00:11:57

Az Athlético Paranaensének december 3-án véget ér a bajnokság, lesz ideje pihennie Roque-nak, tavaszra lehet, hogy frissebb lesz, mint néhány mindig kezdő alapemberünk. Bár az utolsó fordulók nagyon sűrűn jönnek majd egymás után. Tavaly november közepétől is volt neki egy bő két hónapos szünet. Rendben lesz szerintem.

Tegnap is gólt lőtt. Ha neki beadják a labdát, ő nem töketlenkedik, ő belövi, akárhányan lógnak a nyakán. Már most nagyon nagy játékos. Csak nehogy az agybeteg 4-3-3-mal belőle is szélsőt csináljanak és leépítsék. Centerbe vele, Lewy mellé.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.02. 23:54:38

csababarca írta:
2023.09.02. 18:45:30
Chino írta:
2023.09.02. 17:54:54

Csakhogy itt nem elég a szép játék. Legalábbis a nagyobb kluboknál, ahogy nálunk is az eredmény a legelső. Lehet, hogy te nem így vagy vele, de ez a lényegen nem változtat. Játszhatunk bármilyen szépen, de ha nem jönnek az eredmények lengenek a fehér zsepik. A kettőt összehozni pedig baromi nehéz. Nezd meg a Real játékát az utóbbi években, idén pláne. Ha mi csak hasonlóan játszanánk itt palotaforradalom lenne. De az eredmények jöttek nekik, nem is volt semmilyen lázongás.

A BL negyeddöntőről, elődöntőről stb. beszélni meg szerintem egyelőre értelmetlen. Ha olyan ágra kerülünk mint tavaly mondjuk a City, minden lehet, csak nem elvárás a legjobb 4. Viszont megkapni az Inter sorosolását már egész más tészta lenne.
És akkor ott vannak a sérülések, eltiltások stb. Nincs túl sok lehetőség javítani, nem olyan mint a bajnokság.
De várjál már, az hogy a real neked nézhetetlen, az hol ment fel minket?
Vagy nyugodjunk meg mert a real is rossz focit játszik?:D

Eredmény vagy szép játék ugye, a legjobb ha a kettő együtt jàr. Persze ez nehéz, de stílusunkból adódóan az esetek többségében amikor jól focizunk hosszútávon, ahhoz eredmény is párosult.
Persze voltak kivételek.

De továbbra sem èrtem ezt a realozást, pláne az elmúlt évek bl meneteléseit nézve, de épp bajnokságokat is nyertek.

Engem nem fognak érdekelni a kifogások, eddig sem érdekeltek, mert ez a maszlag csak.
Tovább kell menni első helyen, ez kötelező.
Aztán reménykedni egy jó sorsolásban a 16 között.
Ki mondta, hogy bárkit is felment vagy ugyanazt kell csinálni?
Egyszerűen őket hoztam fel példának, mint az ugyanabban a bajnokságban lévő nagy klubot.
Ott a kutyát sem érdekelte, hogy milyen a játékuk, míg jöttek az eredmények és itt is csak az ment, hogy "bezzeg ők milyen jók""

A lényeg, hogy egy top3 klubnak is nehéz összehozni ezt a két aspektust, főleg hosszútávon. Ráadásul mi még csak most kezdünk úgy-ahogy összeállni. másfél év alatt szinte lecserélődött az egész csapat, csak idén nyáron jött a kezdőbe 3-5 új játékos, tavalyról ne is beszéljünk. Nem csak egy-két posztot kellett befoltozni.
Másrészt baromi gyatra gazdasági helyzetben kell ezt megvalósítani, szűk mozgástérrel. Nem futja 90-130 illiós játékosokra.

A lényeg, hogy türelmesnek kell lenni és nem azonnal csodát várni.

A BL-el pedig egyetértünk, én is ezt írtam. A csoport egy dolog, de szeptember elején BL negyed meg elődöntőt várni objektíven nem lehet, minimum 50 %-ban úgyis a sorsolás dönt.

Amúgy azt tudja valaki, hogy az opció hogyan számít bele a hivatalos vételárba. Mert pl. Roquénál szinte 100 %, hogy nem kell az egészet kifizetni.
Tőle mondjuk nem kellene sokat várni és csak óvatosan játszatni. Amikor megérkezik kb. 55-60 meccs lesz a lábában, ami az idei évet illeti szinte szünet nélkül.

Arra nagyon kíváncsi leszek Cancelo mikor lesz először kezdő. Felix egy ideig még biztos csere lesz, már ha egyáltalán be tudja verekedni magát kezdőbe.

Érdekes lesz ki fogja megkapni legközelebb a 10-es mezt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2023.09.02. 23:51:18

Köszönöm szépen! 😊
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.09.02. 22:07:39

Troym írta:
2023.09.02. 20:35:44
Nagybarcelona írta:
2023.09.02. 18:53:28
https://barcauniversal.com/barcelona-fi ... n-la-liga/
A Barca költötte a második legkevesebbet (Bilbao egyedi, idèn sem költött semmit) ès a legnagyobb tiszta bevètelre tett szert a ligában. 👏
Miért is nem kell számolni Roque 40 milliós árát?
Mert nem ebben az átigazolási szezonban érkezik, és nem is idén fizetjük ki. Most született egy megállapodás (egyébként 30+31 millió euróról), hogy a jövőben érkezik majd.

Barca+ írta:
2023.09.02. 20:19:46
Sziasztok!
Bocsi, hogy ide írom, de nem találtam sem a topicot sem azt amit keresnék😀
A mezszámok érdekelnének!
Csak a kiváncsiságból , de érdekelne, hogy ki milyen mezszámban fog pályára lépni.
Tudja valaki, hogy hol találom?
A segítséget előre is köszönöm
https://www.laliga.com/en-GB/clubs/fc-barcelona/squad
Itt találod mezszámmal a már beregisztrált játékosokat, ez a Liga hivatalos honlapja. Akiknél nincs mezszám, ott nem hivatalos még. Cancelo 2-es és Baldé 3-as mezben fog játszani majd szerintem.

szerk.: közben megerősítve a Sport által. Cancelo 2, Baldé 3, Martínez 5.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.02. 20:35:44

Nagybarcelona írta:
2023.09.02. 18:53:28
https://barcauniversal.com/barcelona-fi ... n-la-liga/
A Barca költötte a második legkevesebbet (Bilbao egyedi, idèn sem költött semmit) ès a legnagyobb tiszta bevètelre tett szert a ligában. 👏
Miért is nem kell számolni Roque 40 milliós árát?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2023.09.02. 20:19:46

Sziasztok!
Bocsi, hogy ide írom, de nem találtam sem a topicot sem azt amit keresnék😀
A mezszámok érdekelnének!
Csak a kiváncsiságból , de érdekelne, hogy ki milyen mezszámban fog pályára lépni.
Tudja valaki, hogy hol találom?
A segítséget előre is köszönöm
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2023.09.02. 19:52:17

NovaProspekt írta:
2023.09.02. 19:25:17
"Ideje kiszórni a sallangot"
Hát azért elég kemény, mennyi "minőségi" játékossal kezdte a Barca a 21-22 szezont :( Volt dolguk Laporta-nak.
Válasz küldése