Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.20. 15:53:40

davi10 írta:
2023.06.20. 15:25:53
Chino írta:
2023.06.20. 15:13:18
Mondjuk én Busi helyett legszívesebben Tielamansot látnám itt, korábban sokat cikkeztek is róla, labdabiztos, technikás és baromi nagy bombái is vannak. Ő is ingyen igazolható, nem akar hosszabbítani, de valahogy elhalkultak a hangok vele kapcsolatban.
Ő már aláírt az Aston Villa-hoz, pedig én is megnéztem volna ingyen.
Igaz. Sry.
Pedig az év folyamán folyamatosan a Zubmendi-Neves-Tielemans triót hangoztatták. Nagy kár érte.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.20. 15:25:53

Chino írta:
2023.06.20. 15:13:18
Mondjuk én Busi helyett legszívesebben Tielamansot látnám itt, korábban sokat cikkeztek is róla, labdabiztos, technikás és baromi nagy bombái is vannak. Ő is ingyen igazolható, nem akar hosszabbítani, de valahogy elhalkultak a hangok vele kapcsolatban.
Ő már aláírt az Aston Villa-hoz, pedig én is megnéztem volna ingyen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.20. 15:13:18

Nagybarcelona írta:
2023.06.20. 09:07:46
Chino: ebben egyetértek (gazdasági helyzet), ki is szoktam hangsúlyozni. Èn az ilyen 60-80 milliós vágyálmoktól tudok kiakadni, mint Zubimendi ès Silva, Cancelo, vagy az olyan (szerintem) gyenge játèkos, mint Amrabat vagy a 32 èves Menuier, 35 èves Parejo akik sokat gyengültek a korral. Mi az esèly, hogy beváljanak. Zubimendiben semmit nem látok, Silva (Baas11) drága, magas fizetèssel, jobb szélén szerintem Dembele ès Raphinha is jobb, főleg felállt (spanyol) vèdelmek ellen, irányítónak jó, de ár èrtèk arányban nem hiszem, hogy jelenleg megengedhetjük, akkor Pedri fejlődèsènek rovására mehet.
A vezetősègnek is hasonló elvárásai lehetnek, amiket leírtam, bajnokság, kupa ès BL 8. A gazdasági karok eladásával a minimum harcban állni ezekèrt, szponzorokat keresni ès elèrni a lehető maximális bevètelt. Laporta nyilatkozatait nem èrdemes készpénznek venni, azt mindenki eldönti maga, mennyire szimpatikus ez, viszont itt is èrdemes mèrlegelni, előző vezetès, lehetőségek szempontjából.

Szerk: a Sport szerint nézeteltérés alakult ki Xavi ès Deco a leendő sportvezető között Zubimendivel kapcsolatban. Deco nem támogatja a leigazolását, mert drága ès tapasztalatlan játèkosnak tartja. Xavi kedvèèrt tesznek egy ajánlatot, de nem szeretnèk leigazolni minden áron. Közben olcsóbb lehetősègek után kutatnak.
Nem feltétlenül ellened akartam beszélni vagy támadni téged, csak folyton jön a panaszkodás, hogy miért nem erősítünk rendesen, pl. miért Amrabatot, Zubimendit stb. akarjuk és miért nem Kimmichet hozzuk stb., azt viszont sokan elfelejtik, hogy mennyire meg van kötve a klub keze. Néhány éve még nem lett volna akkora gond őt vagy mondjuk Goretzkát hozni. , de most teljesen más a helyzet. Az pedig, hogy a Bl-ben meddig jutunk kb. 60-70 %-ban lutri. És nem is feltétlenül a játékosok minőségén múlik. Az Internél is számos, papíron erősebb csapat indult és mégis ők kerültek a döntőbe, de ott volt a Chelsea, kétszer az akkor nem egy világverő Pool, Tottanham stb. De az elődöntőbe is jutottak Atalanta, Lipcse-szintű csapatok szép számmal a közelmúltban. Szóval kijelenteni, hogy ezzel a kerettel (bármilyen is lesz) mire leszünk képesek a Bl-ben blődség. Most is meg lehetett nézni a City és Inter ágát.

Mondjuk én Busi helyett legszívesebben Tielamansot látnám itt, korábban sokat cikkeztek is róla, labdabiztos, technikás és baromi nagy bombái is vannak. Ő is ingyen igazolható, nem akar hosszabbítani, de valahogy elhalkultak a hangok vele kapcsolatban.

Aza gond az általad felsorolt játékosokkal, hogy ők is baromi drágák még ha nem is képviselnek akkora minőséget. Egy Fabian Ruizt pl. képtelenség lenne megszerezni. De a PSG kezdőjéből szinte bárkit.
Canceloval én elég szkeptikus vagyaok, mert elég bomlasztó figura, nem véletlenül nem kellett a Bayernnek sem 25 millióért, és ha sem Pep sem Nagelsmann nem tudta "megnevelni" tartok tőle, hogy itt is hasonló lenne. Pedig most egy kifejezetten harmonikus keret van, nincsenek balhék a pályán belül-kívül, jó a hangulat, ami szerintem túlnyomó részben Xavinak köszönhető.
De ha már Cancelo, Fabrizio Romano infói alapján komolyan érdeklődünk iránta és Mendessel fel is vettük a kapcsolatot, aki szívesen "irányítaná" hozzánk és állítólag a játékos is hajlana rá. Az ára sem lenne túl magas, tekintve, hogy a City szabadulni akar tőle és nem is állnak sorban érte a csapatok. Az egyedüli probléma a magas fizetése, amiből le kell adnia, ha ide akar jönni.
Egy másik opcióként Fresnedát írták a Valladolidból. Én nem igazán ismerem, 18 éves jobbhátvéd, 17 éves kora óta stabil tagja az U19-es válogatottnak és a klubcsapatának is.

Gündogannal kapcsolatban új fejlemény, hogy azt nyilatkozta, vasárnapra végleges döntést hoz a jövőjével kapcsolatban. Vagy City vagy Barca.Angliából el szeretne jönni és már valószínűleg meg is száradt volna a tinta a papíron, az egyetlen hátulütője a dolognak, hogy biztos akar lenni abban, hogy sor kerül a regisztrációjára. Szóval lehet kulcsolni az ujjainkat.

A Deco-Xavi-féle "összetűzésről" én azt olvastam, hogy Deco drágának tartja, de egy utolsó kísérletet még megpróbálnak érte.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.20. 14:46:50

Nagybarcelona írta:
2023.06.20. 14:25:31
èvek óta úgy gondolom, hogy nem feltétlenül működik ez a 433.
A 4-3-3 akkor hatékony, ha három gólerős csatárunk van. Ha nincs, akkor pazarlás a középpálya erejének a rovására.

A 3-5-2-t tartom most a legmegfelelőbbnek, ami gyakorlatilag ugyanaz, mint az 5-3-2, a két szélső hol előre zárkózik, hol visszazár. Lewandowskit egyedül hagyni fent szerintem nem hatékony, sokan fogják, lehetne terhet levenni róla. Jacksonnal szerintem nagyon bika páros lettek volna, de bárki érkezik, két csatárral állnék ki. Tartalék sem ártana.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.06.20. 14:28:00

Kár is álmodozni addig mindenféle igazolásokról amig egyetlen játékost sem tudunk eladni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.20. 14:25:31

Bence: èvek óta úgy gondolom, hogy nem feltétlenül működik ez a 433. Pènz hiányában pedig lehetetlen minősègileg egy ehhez alkalmas keretet kialakítani. Túlzónak tartom Xavi elvárásait is. Ezzel van nekem a legnagyobb bajom.
Szerintem modernizálni kellene a taktikánkat ès a stílusunkat is. Szèp ès jó, hogy Barca DNS meg Pep dream team, meg tiki-taka, de már Guardiola is továbblèpett, pedig èn Guardiolát sem magasztalom annyira, mint pár Barca szurkoló, de a tudását elismerem.
Szerintem az 532 lenne a legmegfelelőbb. Kèt közèpső támadóval, 3 kh-el, kèt vèdekezni tudó szárnyvèdővel, pl. Balde ès Raphinha. Kèt pivot, ès előttük Pedri mint tkp-s. Ebbe a rendszerbe elèg lenne egy támadót igazolni ès egy kp-t. A második támadó lehetne ilyen CF mint Griezmann (jól elpazaroltuk a poszton kívül játszatással), Dybala, Felix, Lautaro. Vagy kèt magas csatár, mint Lewa, Thuram. Így szerintem nem lenne szüksèg 60-80 milliós Barca DNS-Ű játèkosokra sem, kevesebb játèkos kallódna el. Minősègi szèlsőből kevès van, ahogy minősègi jhv-ből is. Vagy lehetne váltani 523-ra, ha erősebb szèljátèkot szeretnènk. Most megint kellene szèlsőt, támadót, jhv-t, kp-t, pivotot igazolni, aki ráadásul nem is èrtem Xavi milyet várna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.06.20. 14:29:07-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.20. 12:46:56

Nagybarcelona írta:
2023.06.20. 12:29:49
Èn règóta nagyon szeretnèk egy agilis, rombolni tudó, igazi vkp-t. Nekem Edgar Davids volt ebből az etalon, jelenleg Casemiro kèpessègeit elismerem, mèg ha nem is kedvelem a Reálos múltja miatt. Èn szemèly szerint Kessiet vártam nagyon, de mèg véletlenül sem játszatjuk ott. Te jobban tudod, lehet inkább második számú pivot, vagy box to box kp, mert előrefelè jobban teljesít.
Mèg a B opciók közül Palhinhat, Guidot, is jobban el tudnám kèpzelni itt Amrabattól, de ahogy írtam, De Jongot látnám legszívesebben ott, mert az előre játèka nekem kevès. Más mint Busquets, ami nem feltétlenül rossz, labda felhozatalban, a legjobbak között, vèdekezèse nem tud kiderülni, mert alig játszik ott, ha pedig hibát vèt, rögtön lehet "mutogatni" rá, mint Busquets eltiltásakor, nem emlèkszem melyik meccsen. Nálam Neves lett volna a befutó, aki szintèn nem a legeredményesebb védekezésben, de előrefelè extrát nyújt, Busquets körülmènyes hátrapasszai helyett elnèztem volna a fèlpályás, gyors indításait, De Jonggal váltakozva, ellenfèltöl függően.

Támadónak Thuram lett volna a választásom, hiszen ingyen van. Èvekig játszott bal szèlsőt, elèg jól tud cselezni is, ès 192 cm-es, szóval tökèletes lenne Lewat helyettesíteni, vagy feltolni mellè fejelni. Koeman ès Xavi legalább az ívelgetèst beemelte a repertoárba a körbepasszolgatás helyett, viszont kellene ehhez alkalmas játèkos, aki tud felívelni, ès be is tudja azt fejelni.
Duplapivotban volt top szint, de itt még akkor sem kapott lehetőséget, mikor abban játszottunk. :D Kegyetlen, mennyire nem akarjuk a posztjukon játszani néha az érkezőket, és csodálkozunk, hogy nem válik be. Jé, nyolcasban a Milanban is egy nagy nulla volt. Tényleg mintha soha nem nézték volna meg egy meccsét sem a korábbi csapatából.
Persze, nekem is DJ lenne az igazi, csak róla már lemondtam, ha már maga Xavi nyilatkozta le, hogy nem tudja ott elképzelni. Ami mondjuk tény, hogy DJ rombolni nem tud. A DJ-Kessié szerintem kegyetlen jó páros lenne duplaszűrő esetén, mindkettő csinálhantá azt, amiben a legjobb, az elefánt rombolhat, DJ meg cipelheti fel a lasztit.

Azt kicsit megértem, miért nem tudja elképzelni ott Xavi egyedüli vkp-ként. Nem védekezik olyan jól, és rá tud stresszelni a szűkös szitukra. Nem feltétlenül értek egyet vele, de megértem.

Nevest én is elnéztem volna. Igazából Amrabatot én pont azért nem akartam volna leigazolni, amit a portugál tud, brutál előrejáték és átlövések. Mindenképp olyan középpályást szeretnék látni még védekező posztra is, aki tud lőni, ha felállt védelem előtt passzolgatunk, akkor a vkp-nk is simán juthat ilyen szitukhoz, Busi félelmetes, hányszor nem lőtt, mikor megtehette volna. És az a durva, hogy tavaly kb 3-szor eleresztette a lábát, két átlövésgól lett belőle. Tudna ő lőni, egyszerűen nem volt rá hajlandó.

Mondjuk ahogy néztem, Roque is elég jól érkezget. Alacsony, de ez nem minden, Agüero pl hány gólt lőtt a kapu torkából 1-2 fejjel agasabb védők hóna alól kibújva.

A szenegáli srácot meg ugye közben bejelentették, remélem hamar kiszorítja a bal oldali kh csereposztról Alonsot, akár az első szezonja végére a B-ből feljátszva. Bár Xavi gyengepontja pont fiatal játékosokkal való kísérletezgetés, és az öreg spanyolok szeretete, de hátha.
A beceneve amúgy "A szörny", ez jól hangzik. :D Magas, brutál testfelépítésű, gyors. Az alapanyag megvan benne. 1,5 misiért ezt meg kellett próbálni.

Amúgy Roque ha véletlenül nagyon bejönne, akkor némi szerencsével 2-3 év múlva lehetne Yamallal egy Messi-Eto'o szerű páros elöl, ami még tescósként is elég brutál lenne. Örülök, hogy most legalább elméleti szinten van erre esély.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.06.20. 11:24:08

Subinho írta:
2023.06.20. 10:31:16
Lewa cseréjének elvileg jönne ez a Vitor Roque, de nem gondolom, hogy 2 meccsnél többet fog játszani, kell egy igazi éles gólvágó ide, pl. akár Firmino?
Ha jön Roki, biztos vagyok benne, hogy legalább 15-20 meccset fog kapni. S legalább 5-öt kezdőként. 40 millióért vesszük, nem egy 2 milliós suhanc.
més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.20. 10:31:16

Üres kasszával én sem igazán értem, hogy akarunk 60-80 milliós igazolásokat (Kimmich mondjuk inkább 100 lenne). Cancelonak nagyon tudnék örülni, mert Koundé nem jobbhátvéd, Cancelo meg baromi jó játékos, de kérdés, hogy ideadják-e mondjuk 30 milláért, mert hogy 60-at nem fogunk adni érte, ez tuti.
Ami számomra nagyon fontos lenne:
1. Pedri cseréje, sokkal többet kellene pihennie, mert annak nincs értelme, hogy csapágyasra van járatva, aztán márciusban mindig kiesik a szezon végéig.
2. Lewa cseréje, sokkal többet kellene pihentetni, mert látjuk, ha minden meccsen játszik, tavaszra gyakorlatilag használhatatlan.
3. Jobbhátvéd, mert Koundé nem az, így középen lehetne rotálni az Araujo-Chris-Koundé hármast, hogy ne Alonso, vagy Garcia játszon ott, ha gáz van.
4. Busi pótlása, nos ezt azért negyediknek írtam, mert ők alapvetően tudnánk pótolni házon belül. Általában 2 védekező stílusú kp-vel játszottunk, Pedri szervezett, DeJong és Busi meg tartotta a kp-t. DeJong sokat lép fel labdával, benne van a veszély labdavesztés esetén, így ő nem lehet Busi "utódja", de ha mellé beteszünk valakit, akkor ahogy idén is, megoldják a középpályás védekezést. Kövezzetek meg, de én Gavit tenném oda. Egy igazi pióca az a gyerek, nem ismer elveszett labdát. Inkább itt játszatnám, mint a balszélen, ahol nem is igazi bal oldali támadó volt, inkább belépett a kp-ra. Persze ha tényleg jönne Gündogan, az lenne a legjobb. Egy DeJong, Gündogan, Pedri, Gavi négyes rotálva a 3 posztra elég állat lenne.

TS
Cancelo/Koundé/J. Araujo -- Araujo/Koundé -- Chris/Alonso/Koundé -- Baldé/Alonso/???
DeJong/Gündogan/Kessié -- Gündogan/Gavi/Kessié
Pedri/Gavi/P.Torre/???
Rafi/Demb -- Lewa/??? -- Fati/Torres/Gavi/???

A kérdőjelek:
Alonso borzasztó gyenge balhátvéd, de ha ide nem igazolunk, akkor kényszerből Baldét pihentetni pár meccsre jó lehet. Védelem rendben lenne, Garcia így szükségtelen (főleg ha Inigo Martinez tényleg jön).
Egy támadó kp csak kellene, Pedrit rotálni, jelenleg Torre, vagy Gavi lehetne, de az az kényszer megoldás lenne. Torre berobbanhat, nem 16 éves suhanc, de többet kellene játszania!
Lewa cseréjének elvileg jönne ez a Vitor Roque, de nem gondolom, hogy 2 meccsnél többet fog játszani, kell egy igazi éles gólvágó ide, pl. akár Firmino?
A baloldal viszont eléggé gáz. Darabra megvagyunk, de.... Ha Fati és Torres marad, akkor ide nem igazolunk az tuti. Ha egyikük megy, akkor viszont igen, kérdés, kit.

Aztán persze úgysem az lesz, ahogy mi nyár elején elgondoltuk.....
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.06.20. 10:08:44

Az, hogy senki, akit a klub el akarna adni, nem akar menni, bizonyítja, hogy túl vannak fizetve. Ha Xavi meg merné húzni, hogy ha maradnak, helyettük következetesen utánpótlás játékosokat tesz a csapatba és a kispadra, akkor télen alighanem méltóztatnának elmenni.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.20. 09:07:46

Chino: ebben egyetértek (gazdasági helyzet), ki is szoktam hangsúlyozni. Èn az ilyen 60-80 milliós vágyálmoktól tudok kiakadni, mint Zubimendi ès Silva, Cancelo, vagy az olyan (szerintem) gyenge játèkos, mint Amrabat vagy a 32 èves Menuier, 35 èves Parejo akik sokat gyengültek a korral. Mi az esèly, hogy beváljanak. Zubimendiben semmit nem látok, Silva (Baas11) drága, magas fizetèssel, jobb szélén szerintem Dembele ès Raphinha is jobb, főleg felállt (spanyol) vèdelmek ellen, irányítónak jó, de ár èrtèk arányban nem hiszem, hogy jelenleg megengedhetjük, akkor Pedri fejlődèsènek rovására mehet.
Nekem nincs bajom Lo Celso (VB selejtező 10 gólpassz, Messi 14), Guido Rodriguez olcsó megszerzèsèvel sem, mert a keretet kell erősíteni. A BL megnyerèsère egy jóval erősebb keret sem garancia, de jövőre jó lenne legalább a 8 közè jutni anyagi ès presztízs kèrdèsből. Tavaly pontosan Solert vártam, aki mint ahogy Darder (Lo Celso) sem egy kiemelkedő játèkos, de 10+ millióèrt tökèletes csere Pedrinek, aki teljesen túl van játszatva. Persze ha lenne pènz ès lehetősèg, jobban örülnèk Kimmichnek, de rá nagyon kicsi az esèly. Kellene rutin a kp-ra. Èn az ilyen nagy munkabírású játèkosokat is kedvelem, mint Calhanoglu, Milinkovic-Savic, Neves, Fábián Ruiz, Soler, Brozovic, De Paul, Xavi Simons, MacAllister, Gündogan, Rabiot, Mazraoui, Arnau, Foyth, Auba, Thuram, Carrasco, akik tudásban egy polccal feljebb vannak, ès akik szerintem mèg elèrhetőek lennènek(lettek volna). Szerintem jelenleg ezen a szinten vagyunk. Jövőre talán majd tudunk igazolni a hiány posztokra minőségibb játèkosokat. Szerintem ezekkel is reális cèl a bajnoki, kupa győzelem ès a BL továbbjutás.

A vezetősègnek is hasonló elvárásai lehetnek, amiket leírtam, bajnokság, kupa ès BL 8. A gazdasági karok eladásával a minimum harcban állni ezekèrt, szponzorokat keresni ès elèrni a lehető maximális bevètelt. Laporta nyilatkozatait nem èrdemes készpénznek venni, azt mindenki eldönti maga, mennyire szimpatikus ez, viszont itt is èrdemes mèrlegelni, előző vezetès, lehetőségek szempontjából.

Szerk: a Sport szerint nézeteltérés alakult ki Xavi ès Deco a leendő sportvezető között Zubimendivel kapcsolatban. Deco nem támogatja a leigazolását, mert drága ès tapasztalatlan játèkosnak tartja. Xavi kedvèèrt tesznek egy ajánlatot, de nem szeretnèk leigazolni minden áron. Közben olcsóbb lehetősègek után kutatnak.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.06.19. 23:12:45

Kovbal88 írta:
2023.06.19. 21:14:05
Érdekes, hogy Fati, Kessié, Torres, Garcia , akik közül az utóbbi kettő szinte nem is játszott elégedett a helyzetével. És nem keres másik csapatot magának.
Alapvetően semmi érdekes nincs ebben. Fati a sérülése előtt kapta meg a zsíros szerződést a 10-es mez mellé. Kessié és EG ingyen érkezett, szóval cserébe azért szép summát kaptak fizuban, gondolom, legalábbis így szokott lenni ez. Torres meg hasonló helyzetben van, csak ott az 50 millió volt beállítva nagyon-nagyon kevésnek érte, szóval mivel annyira baromira nagyon durván olcsó volt, ő is kapott egy egész szép fizetést, gondolom. Legalábbis biztos vagyok benne, hogy a három érkező jóval többet keres most, mint az előző csapatukban kerestek, Fati meg jóval többet keres valószínűleg, mint amit bármelyik másik csapat megadna neki. Szóval miért is akarnák elhagyni a csapatot egy kicsit több játékpercért, amikor itt a semmire dől a jó lóvé?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.19. 22:15:23

Ingyen, egy évre opcióval én is hoztam volna. Okos húzás volt, persze a Madrid is sok poszton lyukas. De egy példa arra, hogy nem csak 70-80 millióért lehet egy 15 gólos arcot találni, második számú gólfelelősnek nagyon is jó lehet. Az persze ciki lesz nekik, ha csak őt szerzik meg, ők is gólhiányban szenvedtek, mindössze 75 góllal a bajnokságban, és már Benzemájuk sincs.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.19. 22:02:56

gránit írta:
2023.06.19. 21:30:08

A klub jóllakottságát Laporta Círculo Ecuestrében adott nyilatkozata miatt érzem leginkább, az nagyon nem tetszett. Hogy milyen jó középpályánk van, bár annyit legalább vállalt, hogy egy csatárnak jönnie kéne. Szerintem nyugodtan jöhetne kettő is, és nem minden csatár kerül sokba. A Madrid például okosan, ingyen megszerezte Joselut a következő szezonra, aki az elmúlt két szezonban 15 gólt átlagolt a bajnokságban. Lehet okosan csipegetni. Tavaly nekünk is egész jól ment.
Megnézném mi lenne itt, ha Joselu szintű gólfelelőst hoznánk. Ráadásul a Realnak (jelenleg) ő az első számú és egyetlen centere. Ha vele akarják pótolni Benzemát az szép lesz, mozdítható minőségi játékosok pedig nem nagyon vannak, ráadásul még az ilyen Havertzek is 70-80 milliók.
Az lenne az igazi, ha az első igazolásunk Torre lenne. Szerintem komoly potenciál van a srácban és az előszezonban Xavit is meggyőzi. Jól mozog, bátor a támadóharmadban szerintem lenne keresnivalója itt, stabil csereként mindenképp, aztán majd elválik.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.19. 21:30:08

A felesleg kiszórása mostanában nem egyszerű, mert olyan fizetéseket kapnak, amit máshol nem kapnának. Így az van, amit Fati nyilatkozott. Szerződésük van a klubbal, ha nem akarnak menni, nem tudjuk őket kitenni. Tavaly egész eredményes nyári átigazolási szezonunk volt, de ott is túl lett méretezve néhány szerződés. Kessié például több mint kétszer annyit keres, mint Milanóban. Nem hiszem, hogy alább nem adta volna. Most is szórjuk a pénzt, csak már nem annyira. Aztán panaszkodunk, hogy szűk a mozgástér.

A klub jóllakottságát Laporta Círculo Ecuestrében adott nyilatkozata miatt érzem leginkább, az nagyon nem tetszett. Hogy milyen jó középpályánk van, bár annyit legalább vállalt, hogy egy csatárnak jönnie kéne. Szerintem nyugodtan jöhetne kettő is, és nem minden csatár kerül sokba. A Madrid például okosan, ingyen megszerezte Joselut a következő szezonra, aki az elmúlt két szezonban 15 gólt átlagolt a bajnokságban. Lehet okosan csipegetni. Tavaly nekünk is egész jól ment.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.06.19. 21:14:05

Chino írta:
2023.06.19. 19:32:56

Ha az EG, Torres és/vagy Fati, Kessié, pakkot el tudnánk sózni és bejönne mellé a Trincao, Griezmann, Todibo, Lenglet kvartettből 50 millió már lenne egy kis mozgástér.
Viszont még ott tartunk, hogy a jelenlegi játékosok regisztrálását kell megoldani, egyelőre Roque érkezése is bajos emiatt.
Egy Inigo-Gündogan-Roque-vkp erősítés már komoly előrelépés lehetne.
Alonsot és Garciat adnám el a jelenlegi keretből, az összes többi játékos szerintem használható. Csak nincs meg a helyük. Amúgy nem úgy tűnik, mintha nagy mozgás lenne.
Érdekes, hogy Fati, Kessié, Torres, Garcia , akik közül az utóbbi kettő szinte nem is játszott elégedett a helyzetével. És nem keres másik csapatot magának.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.06.19. 20:52:23

Bob_Marley írta:
2023.06.19. 20:47:34
Dardernek én nagyon örülnék, tökéletesen olyan profil aki beleillene a csapatba. Csapattársát elvitte a RM, nekünk jó lenne Darder. Ez a két ember nagyban hozzájárult hogy liga szinten hatodik legtöbb gólt rugta az Espanyol,nem ezen múlt a kiesesuk.
Tényleg az Espanyolból akarunk igazolni egy középszerű játékost?

Én is elégedett lennék már ezzel az Inigo-Gündogan-Roqué hármassal, plusz Riad és/vagy Yamal fel tud jönni az első csapathoz párszor. Kölcsönből meg Ez Abde és Nico esetleg még.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.06.19. 20:47:34

Dardernek én nagyon örülnék, tökéletesen olyan profil aki beleillene a csapatba. Csapattársát elvitte a RM, nekünk jó lenne Darder. Ez a két ember nagyban hozzájárult hogy liga szinten hatodik legtöbb gólt rugta az Espanyol,nem ezen múlt a kiesesuk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.06.19. 20:38:32

Nagybarcelona írta:
2023.06.19. 14:46:12
Bernardo Silvanal ki a jobb ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.19. 19:32:56

Peter írta:
2023.06.19. 16:10:08
gránit írta:
2023.06.19. 13:25:50
A Madrid most kinyitja a pénztárcáját, erősíteni fognak. Bele kell húznunk nekünk is.
Nekünk elsősorban - szerintem - önmagunk miatt kellene erősíteni, tisztítani a kereten. Már persze, ha a klub vezetése erősebb csapatot szeretne. Ez nem biztos, hogy így van, erre a végén kitérek majd.
A Madrid nekem mindíg pragmatikusnak tűnik, akkor is, ha ők is mellényúlnak néhányszor.
Teljesen másként élik meg a változásokat. Nekem úgy tűnik, hogy ők keresik a körülményekhez az alkalmazkodást és ehhez igazodnak.
Hogy mi lesz náluk az "eredmény", azt majd az idő megmutatja, mindenesetre nekem, mint külső szemlélőnek látszik a logika és racionalitás náluk.

Mi mintha "más" világban élnénk, de ezt is majd az idő fogja minősíteni. Az idő minősítette azt az általunk választott utat is, amit 2016 után bejártunk napjainkig.
Talán nekünk - néhány "vérmesebb" szurkolónak - kell megbékélni a helyzettel és megbarátkozni a Liga, kupa játszóterekkel.
Nekem egyáltalán nem tűnt úgy idén, hogy - néhány sablonos nyilatkozatot leszámítva - bárkinek is hiányzott volna a klubnál a tavaszi nemzetközi szereplés.
A ligához minden adott, nem kell megfeszülni, extrákat nyújtani, a dobogóról lecsúszni nehéz lenne.
Túl nagyot kellene változtatni, hogy másként legyen. Ez pedig nem a mi műfajunk illetve jelenleg erre sem szándékot, sem eszközt nem vélek felfedezni.
Nagyon könnyű mondani, hogy miért nem erősítünk, a vezetés meg van elégedve, elég ami van stb., de először is azt kellene megérteni, hogy most nem az a helyzet, mint néhány éve, amikor 80-100 milliókat dobálhattunk játékosokért. Xavi is szeretné hozni Kimmichet, Bernrdo Silvát stb. de korlátozottak a lehetőségek, nemcsak az árakat, de a fizetéseket is komolyan szem előtt kell tartani és húzni a nadrágszíjat amennyire csak lehet.
Speciel én nem feltétlenül örülnék, ha a következő egy-két hétben már megállapodnánk valakivel Busquets helyére,. Először a felesleg kiszórása, és a komolyabb összegért értékesíthető, kisebb "áldozatok" eladása a feladat. Akkor lenne valami kép arról, hogy milyen nagyságrendben lehet gondolkodni.
Ha Raphinháért érkezne egy 70 milliós ajánlat szerintem be lehetne áldozni. A legfontosabb erősítés egy kezdő vkp lenne, oda pedig valódi minőség kellene plusz így Yamal is kaphatna már több időt.

Ha az EG, Torres és/vagy Fati, Kessié, pakkot el tudnánk sózni és bejönne mellé a Trincao, Griezmann, Todibo, Lenglet kvartettből 50 millió már lenne egy kis mozgástér.
Viszont még ott tartunk, hogy a jelenlegi játékosok regisztrálását kell megoldani, egyelőre Roque érkezése is bajos emiatt.
Egy Inigo-Gündogan-Roque-vkp erősítés már komoly előrelépés lehetne.
Az, hogy az Internek mennyit ér a kerete és meddig jutottak a Bl-ben nem ilyen egyszerű. A csoportból való továbbjutáshoz is nagyon sok dolognak össze kellett jönnie, utána pedig kapni egy Port, Benfica, Milan utat. Ennyi erővel lehetne a Bayernt vagy a PSG-t is le lehetne írni nemzetközi porondon, hogy a 16 és 8 között kiestek.

De kicsit elkanyarodtam. A lényeg, hogy lehet kritizálni, hogy milyen célpontok vannak vagy, hogy nem akarnak erősíteni, de azt is figyelembe kell venni, hogy meddig ér az a bizonyos takaró és ennek fényében értékelni a vezetőség és Xavi munkáját.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.19. 19:31:40

Faye ára végül 1,3 millió 3 részletben, szerintem vállalható.
A mai "jelöltek" a sport szerint Guido és ami nekem ritka béna ötletnek tűnik, ha igaz Sergi Darder. Remélem, hogy csak nézelődnek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.19. 17:02:44

Peter írta:
2023.06.19. 16:10:08
Már persze, ha a klub vezetése erősebb csapatot szeretne. Ez nem biztos, hogy így van

Mi mintha "más" világban élnénk

Nekem egyáltalán nem tűnt úgy idén, hogy - néhány sablonos nyilatkozatot leszámítva - bárkinek is hiányzott volna a klubnál a tavaszi nemzetközi szereplés.
Én is azt látom, hogy a klub meg van elégedve a jelenlegi helyzettel. Xavi nagyon örült Alonso hosszabbításakor, nem mindenkinek vannak nagy igényei. Néha azt érzem, hogy néhány szurkolónak fontos az, hogy visszajussunk a csúcsra, a klub elvan azzal, ami most van. Laporta sokat emlegetett nyilatkozatában éreztem ezt leginkább, amelyben egyáltalán nem úgy tűnt, hogy szeretnének komolyabb változtatásokat. Még csak kifogásokkal sem éltek, mint sok szurkoló, ami mondjuk érthető, mert ha a sérülésekre fogják a kieséseket, jöhetne az újságírói kérdés, hogy ezek szerint a kispad kuka. Igazából a vállukkal egyet rántva tudták le ezt a szezont, ami a bajnoki győzelem tudatában valamennyire még rendben is lenne. A gond tényleg az, hogy a Madrid nyáron be fog vásárolni, így jövőre már nem biztos, hogy legalább a bajnokság meglesz. Tavaly megnyerték a BL-t, nem volt szívük nagytakarítani, egy évvel elhalasztották a nagybevásárlást. Ez nekünk most kapóra jött, de jövőre nem tartom valószínűnek, hogy ilyen kevés lőtt góllal be tudjuk húzni a címet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.19. 16:10:08

gránit írta:
2023.06.19. 13:25:50
A Madrid most kinyitja a pénztárcáját, erősíteni fognak. Bele kell húznunk nekünk is.
Nekünk elsősorban - szerintem - önmagunk miatt kellene erősíteni, tisztítani a kereten. Már persze, ha a klub vezetése erősebb csapatot szeretne. Ez nem biztos, hogy így van, erre a végén kitérek majd.
A Madrid nekem mindíg pragmatikusnak tűnik, akkor is, ha ők is mellényúlnak néhányszor.
Teljesen másként élik meg a változásokat. Nekem úgy tűnik, hogy ők keresik a körülményekhez az alkalmazkodást és ehhez igazodnak.
Hogy mi lesz náluk az "eredmény", azt majd az idő megmutatja, mindenesetre nekem, mint külső szemlélőnek látszik a logika és racionalitás náluk.

Mi mintha "más" világban élnénk, de ezt is majd az idő fogja minősíteni. Az idő minősítette azt az általunk választott utat is, amit 2016 után bejártunk napjainkig.
Talán nekünk - néhány "vérmesebb" szurkolónak - kell megbékélni a helyzettel és megbarátkozni a Liga, kupa játszóterekkel.
Nekem egyáltalán nem tűnt úgy idén, hogy - néhány sablonos nyilatkozatot leszámítva - bárkinek is hiányzott volna a klubnál a tavaszi nemzetközi szereplés.
A ligához minden adott, nem kell megfeszülni, extrákat nyújtani, a dobogóról lecsúszni nehéz lenne.
Túl nagyot kellene változtatni, hogy másként legyen. Ez pedig nem a mi műfajunk illetve jelenleg erre sem szándékot, sem eszközt nem vélek felfedezni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.19. 16:04:19

bence0330 írta:
2023.06.19. 13:41:24
de nűanszokon múlt minden
Ezért van szükség minőségi taralékokra is, hogy a nüanszok felénk billentsék a mérleg nyelvét, ne az ellenfél felé, különben jövőre is maradnak a kifogások.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.19. 14:46:12

Bence: Inigo egy nagyon jó kh, szerintem Koundenal sokkal megbízhatóbb, mert már a Sevillaban is rengeteg hibát vètett, aggasztó viszont Inigo idei sèrülèkenysège. Szerintem ő ès Gündogan ingyen óriási igazolások lennènek, akikkel darabszámra meglennènk, akár Garcia távozhatna is. Alonso most már marad csere bhv-nek, 5. Kh-nek. Faye közben hivatalos, aki kh-et ès bhv-et tud elvileg játszani. Szerintem Gündogan Pedri tehermentesítèsère èrkezne, pivot igazolását kèrnè Xavi, szerintem megelègszünk majd egy B opcióval egy èvre, ès Kessiet gondolom el szeretnèk adni. Talán Brozovic lenne a legjobb B opció Kessie helyett, akinek látványosan nem találjuk a helyèt. Szerintem Roque igazolásával előre le is tudtuk, max Ferran távozhat, de nem akar, Fati sem, szerintem ő fixen marad. Mendes is belenyugodott múltkori nyilatkozata alapján, Neves pedig ebböl kifolyólag megy az arabokhoz, ami számomra èrthetetlen, mert ha Xavinak nem is kell, a Liverpool, Mu ès Arsenal érdeklődésèről is írtak.

Chino: nem a kommented ellen szólt a felháborodásom, csak az utóbbi másfèl èvben Xavi által kiválasztott játèkosoktól ègnek áll a hajam, pedig pl. Alonso, Guidoval, Bernardo Silvával sincs semmi problèmám, elèg jó játèkosnak tartom őket, de van oka, amièrt nem tartom őket megfelelőnek (lassú, drága, van jobb, így sorban a nevek alapján)

Roqueval sincs semmi bajom, írtam, ha jön, szeretnèm ha bevállna, de tartok ezektől a brazil csoda tiniktől, (Keirrisson, Maia, Douglas, Pereira, Fernandes ha már Barca)akik közül jó, ha 10-ből 1 beválik. Jackson ár èrtèk arányban nagyon is megèrnè, jelenleg a Liga legèrtèkesebb csatára, ès 3 poszton bevethető. Èn Thuram vagy Auba ingyen èrkezèsènek is jobban örültem volna, de Mind1.

De Jongról Xavi nyilatkozta, hogy nem tudja elkèpzelni Busquets szerepèben, nem csak èn, Bence is kifogásolta ezen nyilatkozatát.

Nicot/Kessiet szerintem sokan szívesebben látnánk, mint Amrabatot 30 millióèrt.

Kritizálom is Xavit, mert megpróbálom komplexen nèzni a dolgokat, FFP, Keret erőssège, nyújtott teljesítmèny, átigazosok èrkezők/távozók viszonylatában, de ez csak szemèlyes vèlemèny. Pedig játèkoskènt az egyik kedvencem volt, amióta bemutatkozott a felnőtteknèl.

Közben Gündogan udvarol a Barcával, ès a várost dícsèri.

Faramuci 69:
Stegen/Pena
Kounde/Bellerin/Roberto-Araujo/Pique-Christensen/Alonso/Garcia-Alba/Balde
Busquets/Kessie
De Jong/Gavi-Pedri/Torre
Raphinha/Dembele-Lewa/Depay-Fati/Ferran
+Aubameyang helyett jött Alonso.

-kerettel (a független TM szerint 814 millió, nyáron a 6. legerősebb)futottunk neki a szezonnak minimális pènzből. Az Inter ettől jóval gyengèbb kerettel BL döntőig menetelt èn inkább úgy látom hogy várból csinált...

Persze ha valaki nincs tisztában az anyagi körülményekkel, vagy a játèkosok egyèni teljesítmènyeivel (Bellerin kezdő a BL-èrt harcoló kupagyőztes Betisben a győztes gól előtti gólpasszal, Kessie a Seria A egyik legjobb kp-a, Christensen tudása, Torre tehetsège, Aubameyang klasszisa, Depay holland gólrekorder várományos, Lyonban utolsó èvèben 20 gól 12 gólpassz, rengeteg gól a VB selejtezőben stb.) akkor feleslegesen is magyarázom, hiszen mindenki közèpszer, ès nem a Barcába való a triplázó Barcaból kiindulva. A jövő èvi keretből kiindulva Roberto viszont igen.
https://www.google.com/amp/s/amp.sport. ... t-13814083
Roberto a Sport szerint èvi nettó 5+ bónuszok a nettó 12 (máshol 10) helyett.
A nyilatkozata alapján annyit keres mint egy B-ből feljövő (Gavi, Araujo 5 körül).
Bellerin a nyilatkozata alapján 500 ezer/èv.
https://www.google.com/amp/s/talksport. ... senal/amp/
Szóval Roberto tízszer jobb.

Adama, Alves, Luuk, Auba, Pique, Depay, Bellerin, Alba "megbecsülèse" után ne várjuk, hogy nem kapkodnak a játèkosok a Barca után, főleg, hogy a hírek szerint mehet Kessie ès Raphinha is.
Válasz küldése