Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.14. 21:54:15

Remélem pesszimista forgatókönyv szerint kalkulálnak (Araujo megy) és egy teljes védelem igazolását tervezik nyáron. Gyakorlatilag nem is 2-3, hanem inkább 5-6 játékos kéne hátra. Ha nem tudják hozni minimum Christensen, Gaya, Mazraouit mind és a Romagnoli, Denayer, Zagadou hármasból minimum egyet, akkor teljesen esélytelen nagyobb célokért küzdeni. Még ha marad is Araujo, akkor is kb ő az egyetlen versenyképes játékos európai szinten.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.02.13. 10:57:16

Az biztos, hogy a legtutibb opció csatárként Haaland lenne, de ha nem jön össze, azért vannak még nevek. Én a Lautaro Martínez, Rashford, Werner, En-Nesyri, Schick, Isak, Richarlison, David, Luis Suárez (Granada) vonalon keresnék megoldást.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.13. 10:44:36

Ígéretekből teli vagyunk mint a délibusz.
Pedri, Gavi, Nico, ERic, Ferran, Adama, Fati.
Ezek mind ígéretek, hogy csak a fontosabbakat említsem.

Ide kell egy olyan gólvágó végre, aki nem ígéret, hanem már több annál.
Ez meg egy értelmes vkp, és már rendben is lennénk, lehet a védelmet is összekotorni Araujo köré.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.02.13. 10:37:32

Troym írta:
2022.02.12. 23:22:22
A spanyolnál kicsit gyengébb ligából kéne összeszedni a legeredményesebb 23 alatti csatárt, aki nem 100 millióba kerülne. Ezért örülnék nagyon David (Lille), Darwin Nunez (Benfica), Gouiri (Nice) Adeyemi (Salzburg) vonalnak. Utóbbi szerintem 90%, hogy megy a Dortmundba, de a többi jó lehetne.
Aztán lehet belelóg a kezem a bilibe és őket egyiket sem lehet megszerezni.
Sztárokban Haalandon kívül nem gondolkodnék, benne is csak azért mert nagyon fiatal és a középpályásokkal lenne sok évük együtt.
Próbáltuk, nem ment. Trincaot legalábbis visszahoznám Xavi keze alá, és alapvetően jó, amit írsz, de most nem vagyunk abban a helyzetben. Ide már most kell egy rendes gólvágó, nincs helye ígéreteknek. Haalandnak örülnék, annak a disznó Raiolának nem. De ahogy a Skyfallban is mondják, "Nincs karácsony, nemde?" A norvég kölyköt meg kell próbálni, nincs más lehetőség. Az ilyen Mbappé-jellegű parasztoktól meg kíméjük a csapatot.
Football, bloody hell. /SAF/
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.12. 23:22:22

A spanyolnál kicsit gyengébb ligából kéne összeszedni a legeredményesebb 23 alatti csatárt, aki nem 100 millióba kerülne. Ezért örülnék nagyon David (Lille), Darwin Nunez (Benfica), Gouiri (Nice) Adeyemi (Salzburg) vonalnak. Utóbbi szerintem 90%, hogy megy a Dortmundba, de a többi jó lehetne.
Aztán lehet belelóg a kezem a bilibe és őket egyiket sem lehet megszerezni.
Sztárokban Haalandon kívül nem gondolkodnék, benne is csak azért mert nagyon fiatal és a középpályásokkal lenne sok évük együtt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.11. 17:18:27

Troym írta:
2022.02.11. 16:58:52
Nekem nagyon tetszene Haaland, de az nem jó irány, ha ennyire csak 1 emberben gondolkoznak, mint a hírek alapján látszik.
Cabralról lecsúsztak, Vlahovicról, Alvarezről szintén, Isak idén nincs formában, Adeyemi szál elhalkult, David, vagy Darwin Nunez be se került a jelöltek közé.
Ha a norvég nemet mond, amire van esély, ha a 10 legnagyobb klub őt akarja, akkor nem látom merre tudnak lépni. Szerintem Isak 19 meccs / 4 gól nem ér 80 milliót.
Alvarezt is idevenném, akit meg a City vitt el.
Tippre van amúgy B tervük, csak azt nem nagyon hangoztatják. Érdekelne annak is az iránya, ha nem jönne be Haaland, megpróbálnánk sztárt igazolni? Aki erős és ügyes is, mint mondjuk egy Lukaku, ha nem jönne be neki a CFC a tavaszi idényben?
Nekem a rövidtávú álmom a kora miatt Ben Yedder, ha Eto'o profilt keresnénk, én soha nem láttam még a kamerunihoz közelebb álló stílust, mint az övé, és még mindig ontja a gólokat. Egy ilyet is elfogadnék.
De az is lehet, hogy tavaszra körvonalazódik 1-2 újabb 20-22 éves félig már beért tehetség, aki érkezhet Auba mögé. Isak nyilván lehetséges ügy, tavaly rengeteg gólt lőtt azért. A képességei jók, az a kérdés, mennyire lesz meg benne a gyilkos ösztön. Érdekes lenne egy újabb hipersebességű játékos, Auba, Traoré, Ferran, Isak (Dembélé) egészen szürreális lenne egy Messi-Griezmann kettős után...
De az elefántcsontparti vadállatot is elfogadnám az Ajaxból, még ha nem is annyira fiatal már. 27 meccsen 25 gól és 7 gólpassz... ráadásul totális futballból érkezne.

Egyébként a 22 éves Darwin Nunez neve rémlett még fel ilyen fiatal, de már nem feltétlenül ígéret kategóriában, most megnéztem, 76 percenként rúg gólt a portugál ligában (ellenünk ugye kettőt is vágott a BL csoportkörben), magas, erős, Araujo csapattársa a válogatottban, spanyolajkú, stb. És már tavaly is 29 meccsen 6 gól 10 gólpasszal végzett, idén meg ugye 17 meccsen 16 gól, 2 gólpassz...
Ilyesvalakire kéne valahogy rárepülni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.11. 17:13:00

Ma már kell "egy" Haaland, szükségünk van rá és abba az irányba is haladunk, hogy illeszkedni fog a játékunkhoz.
Alves megmutatta mindenkinek, milyen az, ha van egy valódi mélységi irányítója a csapatnak. Egy ilyen stílusú csapatban Haaland lubickolna.
Ebből teljesen egyértelműen következik az, hogy a középpályán is dolgoznia kell Xavinak. Eredetileg Frenkie éppen ezért került ide, a mélységi irányító lenne az eredeti posztja, szóval eljött az idő a változtatáshoz.
Amennyiben nem Frenkie lenne a jövő Xavinak, akkor Busi posztra is igazolni kell majd.
A védelem komplett átalakítása önmagáért beszél, végre nem csak a fórumon téma ez, hanem a székházban is.
Legalább történik valami és nem fogunk unatkozni.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2550
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.11. 16:58:52

Nekem nagyon tetszene Haaland, de az nem jó irány, ha ennyire csak 1 emberben gondolkoznak, mint a hírek alapján látszik.
Cabralról lecsúsztak, Vlahovicról, Alvarezről szintén, Isak idén nincs formában, Adeyemi szál elhalkult, David, vagy Darwin Nunez be se került a jelöltek közé.
Ha a norvég nemet mond, amire van esély, ha a 10 legnagyobb klub őt akarja, akkor nem látom merre tudnak lépni. Szerintem Isak 19 meccs / 4 gól nem ér 80 milliót.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2022.02.11. 16:42:53

Haaland bevállna szerintem, de a múltból tanulva csak ésszerűség határain belül hoznám el. Ha sikerül, nagyon örülnék neki, mert sokat lenditene a csapaton, sportszakmai és presztízs szempontból is. De ha nem, akkor pl Isak nak is örülnék, ő is jól lehozná Auba val a posztot.
Mindenképp kell B terv is, mert a norvég kemény dió lesz.
Mert azért a védelem és Busi posztja is megoldásra vár.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.02.11. 16:12:32

Vakmacska írta:
2022.02.11. 14:09:09
Halaand mennyire illik bele a játékképünkbe?
Én megnéztem a tavalyi góljait. Az alapján olyan Suarez tipusú játékosnak tűnik. De abból nem derül ki, hogy mozog a pályán.
Olyan, mint Ibra volt fiatalon.Mindenhonnan kaput talál.Nagyon labdaügyes, jó a passzjátéka.Lát is.Erős is.Méretéhez képest nagyon gyors is, kellő mértékben erőszakos.Szerintem jobb 9-esben mint Mbappé. Nagy előnye, hogy a fiatal Ibrával ellentétben nem önző.

Ha tudjuk használni egy vagon gólt termelne.Ha nem akkor őt is simán megfőzzük.
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2022.02.11. 14:48:39

Remelem, hogy a norveggal is ugy jarunk, mint anno R10-el. Becksrol almodott mindenki, aztan kaptunk egy R10-et, es szerintem senki nem banta meg. Hatha most is kellemes csalodas var rank.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.11. 14:42:27

Deluigi írta:
2022.02.11. 13:23:05

sztem Auba sajnos nem fog bevalni (adja Isten, hogy en tevedjek)

az a baj Haalanddal, ha mi nem visszuk el, akkor elviszi mas es az nekunk nem jo, kockaztatnunk kell vele, huzonev (es jatekosunk) lehet

Endricket elvitte a Real :)
Annyi biztos, hogy nem fog túl hízelgően hatni a klub imidzsére az ha a Real ingyen behúzza Mbappét, mi meg annyit tudunk virítani hogy De Jongok meg Braithwaitek mennek/jönnek.
Ha ez a védőkérdésre nem hat ki(márpedig a hírek alapján nem fog), akkor a realitás táján maradva minden követ meg kell mozgatni Haalandért, tény hogy drága(bár a fix 75milliós kivásárlási ár miatt nem is annyira), de ha vissza akarunk kerülni az elitbe akkor ilyen húzásokat meg kell lépni.
Az előző Laporta-éra is azzal indult hogy Ronaldinhot megszereztük, a többi már történelem.

Amúgy reálisan nézve a City és mi lehetünk a fő célpont ha elérjük a BL helyezést, és az fog dönteni hogy ő ide akar jönni vagy a faterját követve ő is Citys lesz.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.02.11. 14:09:09

Halaand mennyire illik bele a játékképünkbe?
Én megnéztem a tavalyi góljait. Az alapján olyan Suarez tipusú játékosnak tűnik. De abból nem derül ki, hogy mozog a pályán.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.11. 13:52:46

fanbarca írta:
2022.02.11. 13:40:42
Deluigi írta:
2022.02.11. 13:23:05

Endricket elvitte a Real :)
Endrick 15 éves. 18 éves kora előtt nem is költözhet Euópába. Messze vagyunk attól, hogy róla beszéljünk, néhány év alatt amúgy is bármi történhet vele.
A Marca szerint csak holidayezett a családdal Madridban, még nem jelent semmit :D

Amúgy ez valami új szabály, vagy miért ne jöhetne Európába 18 alatt?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.11. 13:47:57

Én ezt a Haaland ügyet azért nem értem, mert itt a szó legszebb értelmében vett csapatot építünk. Rendszert, mint mondjuk Klopp, ahová 1 év múlva ha beraksz egy átlag feletti játékost, klasszisként termeli a gólt, mint mondjuk Jota, vagy akár Mané. Plusz a bérfeszültség, meg egyebek, nekem kicsit ellentmond a mostani szemléletünkkel. (Nyilván baromi jó játékos lenne itt is, és húzóember, ez nem kérdés, de hogy a csapat szempontjából megérné-e...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.02.11. 13:40:42

Deluigi írta:
2022.02.11. 13:23:05

Endricket elvitte a Real :)
Endrick 15 éves. 18 éves kora előtt nem is költözhet Euópába. Messze vagyunk attól, hogy róla beszéljünk, néhány év alatt amúgy is bármi történhet vele.

Nem hiszem, hogy itt fog kikötni Haaland, de hátha.
més que un club
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.11. 13:23:05

bence0330 írta:
2022.02.11. 13:08:10
drobika írta:
2022.02.11. 12:58:29
Ekkora kiadásba a Coutinho, Dembelé ügy előzménnyel nem mennék bele Laporta helyébe. Óriási a kockázat, és ha bukta van a sráccal teljesítményben, akkor ...
A teljesítménye szerintem nem zsákbamacska, de kicsit gyanúsan sokat sérült. Súlyos nem volt köztük, de elég gyakran kell kihagynia pár meccset.
Ennyi pénz nekem is soknak tánik érte, pláne, ha Auba beválna. Az ő ittléte alatt meg be lehetne illeszteni szerintem is egy Cabral/Julian Alvarez 2-t. Vagy mondjuk azt a brazil srácot leigazolni a B-be, aki nemrég főoldali cikkben volt, Endricket.
sztem Auba sajnos nem fog bevalni (adja Isten, hogy en tevedjek)

az a baj Haalanddal, ha mi nem visszuk el, akkor elviszi mas es az nekunk nem jo, kockaztatnunk kell vele, huzonev (es jatekosunk) lehet

Endricket elvitte a Real :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.11. 13:08:10

drobika írta:
2022.02.11. 12:58:29
Ekkora kiadásba a Coutinho, Dembelé ügy előzménnyel nem mennék bele Laporta helyébe. Óriási a kockázat, és ha bukta van a sráccal teljesítményben, akkor ...
A teljesítménye szerintem nem zsákbamacska, de kicsit gyanúsan sokat sérült. Súlyos nem volt köztük, de elég gyakran kell kihagynia pár meccset.
Ennyi pénz nekem is soknak tánik érte, pláne, ha Auba beválna. Az ő ittléte alatt meg be lehetne illeszteni szerintem is egy Cabral/Julian Alvarez 2-t. Vagy mondjuk azt a brazil srácot leigazolni a B-be, aki nemrég főoldali cikkben volt, Endricket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.11. 13:05:00

culinho írta:
2022.02.11. 11:27:30
Andris. Pique fizu csökkentése első körben egy szerződéshosszabbítást jelentett még az előző elnökség alatt, széthúzott fizetéssel. Erre tett rá tavaly nyáron, hogy elsőként belement ennek a csökkentésébe. Ugyanabban az időben, augusztusban megkereste a vezetés a másik három CSK-t is. SR-el hasonlót akartak, mint Pique-val amit Barto alatt csinált, szerződéshosszabbítás révén széthúzni az aktuális fizuját. Ő ebbe nem ment bele. Most persze azt írom, amiket olvastam a Sporton, ha tévedtek, akkor én is rosszul mondom. Tehát olvasni azt lehetett, hogy elsőre nem ment bele. Felmerült a téli átigazolási piac alatt is, hogy újra megpróbálnak vele megegyezni, de nem jött több hír. Én elvárnám egy CSK-tól, hogy elsők között ajánlja fel ilyen téren is a szolgálatát a Klub felé, ha az kéri. Márpedig mindenki tudta, hogy mekkora anyagi gondban vagyunk.

Nicoval kapcsolatban arra gondoltam, hogy SR mindig epizód szereplő volt, most az első számú csere a középpályára (ami Roberto eredeti posztja és minden érkező edző elmondja, hogy most végre ott fogják játszatni, nem szélen) Nico és nehéz elképzelni, hogy ez megváltozna, ha visszatérne Sergi. Új projekt van, toljuk a fiatalokat és bár voltak jó periódusai Serginek, de nagyobb potenciál tűnik a tapasztalatlan Nicoban, mint Sergiben.
Szerintem olvasd el még egyszer amit Andris kolléga írt. Az első bekezdésedben írtakra elég szépen összeszedte, és érthető észérveket hozott fel, miért más SR és a többi említett CSK helyzete. :D
A trükk lényege, hogy minden helyzetnek és szituációnak van több nézőpontja is. Te pedig egész egyszerűen kihagyod a játékosét a képletből.

A Nicoval kapcsolatos résznél a sokkal modernebb foci = kezdő játékos? Mert Nico egyelőre nem játszik többet, mint Roberto játszott amikor egészséges volt. :D Abban igazad van, hogy most ebben a pillanatban összevetve a két játékost, Nicoban sokkal több potenciál van. Viszont azt se felejtsük el, hogy SR-t igazából a karrierje nagy részében posztidegen helyen láttuk játszani, és az emberek többsége az alapján ítéli meg, hogy nem tudott klasszis szintet hozni egy olyan pozícióban ami igazából sosem volt az övé, mégis lehozta éveken keresztül és nem pampogott miatta soha.

Én ezért sem értettem soha az SR utálatot. Basszus a srác saját nevelésű játékos, sosem keresett csillagászati fizut a többiekhez mérten, leszegett fejjel dolgozott kőkeményen (minden edzője dícsérte az edzésmunkáját és hozzáállását). Játszott bárhol ahol az edzői kérték, és soha egy negatív nyilatkozatra nem emlékszem tőle, csak hogy ott játszik, ahol az edző kéri. Azt pedig nem lehet az Ő nyakába varrni, hogy a klub és az edző nem gondoskodott egy minőségi jobbhátvédről éveken keresztül, emiatt többet volt játszatva, mint amennyit a technikai tudása indokolt volna. A teljesítményét egyes meccseken persze, lehet szidni, de emberileg ha valaki, akkor Ő rohadtul nem érdemli meg szerintem.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.11. 12:58:29

visca el barca írta:
2022.02.11. 10:50:38
Erdekes ez a haaland cikk. 125 millio + az evi 20 millios fizetes (mashol 40et olvastam) az also hangon is egy 200-300 millios projekt. Megmondom en ebbol a penzbol inkabb vennek 3 vedot, meg inteznem a suhancok uj szerzodeset. Lehet tobbre mennenk vele. Marketing ertekben nem tudom hol van a srac, de szerintem nagyon messze egy messi, cr, mbappe, neymar fogattol.
Ekkora kiadásba a Coutinho, Dembelé ügy előzménnyel nem mennék bele Laporta helyébe. Óriási a kockázat, és ha bukta van a sráccal teljesítményben, akkor ...
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2022.02.11. 11:27:30

Andris. Pique fizu csökkentése első körben egy szerződéshosszabbítást jelentett még az előző elnökség alatt, széthúzott fizetéssel. Erre tett rá tavaly nyáron, hogy elsőként belement ennek a csökkentésébe. Ugyanabban az időben, augusztusban megkereste a vezetés a másik három CSK-t is. SR-el hasonlót akartak, mint Pique-val amit Barto alatt csinált, szerződéshosszabbítás révén széthúzni az aktuális fizuját. Ő ebbe nem ment bele. Most persze azt írom, amiket olvastam a Sporton, ha tévedtek, akkor én is rosszul mondom. Tehát olvasni azt lehetett, hogy elsőre nem ment bele. Felmerült a téli átigazolási piac alatt is, hogy újra megpróbálnak vele megegyezni, de nem jött több hír. Én elvárnám egy CSK-tól, hogy elsők között ajánlja fel ilyen téren is a szolgálatát a Klub felé, ha az kéri. Márpedig mindenki tudta, hogy mekkora anyagi gondban vagyunk.

Nicoval kapcsolatban arra gondoltam, hogy SR mindig epizód szereplő volt, most az első számú csere a középpályára (ami Roberto eredeti posztja és minden érkező edző elmondja, hogy most végre ott fogják játszatni, nem szélen) Nico és nehéz elképzelni, hogy ez megváltozna, ha visszatérne Sergi. Új projekt van, toljuk a fiatalokat és bár voltak jó periódusai Serginek, de nagyobb potenciál tűnik a tapasztalatlan Nicoban, mint Sergiben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.11. 11:07:49

culinho írta:
2022.02.11. 07:51:54
Én abszolut SR ellenessé váltam. Ő az egyetlen CSK, aki nem ment bele a fizu csökkentésbe. Nyílván a Klub nem akarja besározni, próbálják csendben lepörgetni a szerződését és békében elválni. Az ő fizetése is irreális. Mindeközben elmegy mellette a világ, az ő szerepkörét már inkább Nico tölti be, sokkal modernebb focival.
Az utolsó mondatot nem tudom értelmezni, tényleg fogalmam nincs hogy mire gondolhatsz. A játékosok jó esetben olyan focit játszanak, amilyet az edző kér tőlük. SR még egy percet nem játszott Xavival, Nico összesen is alig játszott pár meccset a felnőtt csapatnál, egyébként pedig mindketten (asszem) hosszútávú La Masia képzésből jönnek, néhány év különbséggel. Ráadásul SR szinte mindig szélső védőt játszott, a pozíciójuk is messze más, amiben játszottak. Tényleg nem találok magyarázatot az állításodra.

De a lényeg, szeretném ha ezt tisztába tennénk, mert má máshol is olvastam:
Nem tudom, mennyire igaz, hogy nem ment bele a fizetéscsökkentésbe, csak azt tudom, hogy neki egyelőre nincs új szerződése. Semmi mást nem olvastam eddig, emlékeim szerint.
1. A többieknek fizetéscsökkentést kellett csinálni, míg SRnek egy hosszabbítási ügye van. Nagyon más.
2. Részben az elsőhöz tartozik, de neki nyáron lejár a szerződése, a többieknek nem, így egész másképp fest a helyzet egy fizetéscsökkentést illetően.
3. Sérült, ezért eléggé nehéz tárgyalni mindkét félnek. Én nem is akarnék, amíg vissza nem térek, és nincs lehetőségem az új edző keze alatt bizonyítani.
4. A többiekhez képest nem csak hogy neki már csak félévnyi fizuja van hátra, amit módosítottak volna, hanem még az is egy rendkívül lényeges körülmény, hogy ő nem szedte meg magát olyan szinten, mint a másik három 32+os csk-nk. Egyáltalán nem ugyanaz a helyzetük se a szerződést illetően, se a pénzügyi hátteret illetően.
5. és ez a leglényegesebb: SR természetesen többet keres, mint amennyi indokolt lenne a formája vagy az állandó sérülései alapján, viszont még így, és fizetéscsökkentés nélkül is lényegesen (sok-sok millióval) kevesebbet keres, mint Alba meg Busquets már a fizetéscsökkentés után.
Piqué, alba és Busi 25 milliókat kerestek évente, soksok éve már. Piqué új fizuja elvileg 5-6 millió, Alba és Busi fizetése 12-14 millió körülre módosult. SR 8-9 millió körül keres évente, sokkal kevesebb ideje van ilyen fizuja, mint amennyi ideig a többiek kapták a 3szor annyit, és még amúgy is több karrier év van benne. Neki elvileg még nem levezető fizuért kell harcolnia, ezt remélem senki nem várja tőle, még ha nem is alakul jól a sorsa mostanában.

Nem azt mondom, hogy nem keres sokat, de összefoglalva:
Mivel fél év van hátra, a klubnak nem akkora teher a fizetése. Alig párszázezer eurót költhettünk volna abból, ha ő a töredéke fizujából szintén radikális csökkentésbe megy bele. Ha meg sikerülnek a tárgyalások, akkor már két éves távon is többre jön ki, hiszen akkor csökkent fizuval, de nem csak a maradék fél évre lenne szerződése.
A többi csk-val pedig nem szabad összehasonlítani, semmilyen szinten, mert egyáltalán nem ugyanazokról a pénzekről és nem ugyanarról a szerződésmódosításról beszélünk.

Nem ragaszkodom a hosszabbításához, mégegyszer kihangsúlyozom. De ne állítsuk be úgy, mint az egyetlent a csapatkapitányok közül, aki nem volt hajlandó meghozni az áldozatot, mert ez egy, a helyzetet óriás mértékben torzító részigazság.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.02.11. 10:50:38

Erdekes ez a haaland cikk. 125 millio + az evi 20 millios fizetes (mashol 40et olvastam) az also hangon is egy 200-300 millios projekt. Megmondom en ebbol a penzbol inkabb vennek 3 vedot, meg inteznem a suhancok uj szerzodeset. Lehet tobbre mennenk vele. Marketing ertekben nem tudom hol van a srac, de szerintem nagyon messze egy messi, cr, mbappe, neymar fogattol.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.11. 08:15:27

Andris írta:
2022.02.10. 22:47:40


Azt se felejtsük el viszont, hogy elvileg be tudjuk majd számíttatni Trincaot. Ha szezon végéig kezdő tud maradni (vagy jól elosztva összehoz 14-18 gólpontot), akkor egy Trincao + 15 millióért simán megvenném majd.
De megmondom őszintén, én a kirobbanó bemutatkozása ellenére arra számítok, hogy csak közepesen lesz sikeres itt is. Nem tom meddig és milyen szintű csapatok ellen lehet csak sebességből és pár egymásra hasonlító cselből élni. Sok ilyen típusú játékost láttunk megragadni egy bizonyos szinten. Ne legyen igazam :)
Nekem az ilyesmi félelmekről mindig Perisic jut eszembe, a horvát gyakorlatilag a sebességéből az egy visszahúzása + megtolás utána mozdulatsorból él meg kb egész pályafutása alatt. :mrgreen:
Kép
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2022.02.11. 07:51:54

Én abszolut SR ellenessé váltam. Ő az egyetlen CSK, aki nem ment bele a fizu csökkentésbe. Nyílván a Klub nem akarja besározni, próbálják csendben lepörgetni a szerződését és békében elválni. Az ő fizetése is irreális. Mindeközben elmegy mellette a világ, az ő szerepkörét már inkább Nico tölti be, sokkal modernebb focival.

Ami Adamat és Trincaot illeti, tudtommal egy az egyben tervezik nyáron a cserét, amennyiben igényt tartunk majd Traoréra.
Válasz küldése