Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.22. 12:40:57

Bergvallról valaki nem hallott valami friss hírt? Szombaton cikkeztek róla utoljára, hogy közel a megállapodás, de azóta minden néma.
Remélem nem viszik el előlünk. Egy Pedri-Fermin-Gavi--Bergvall tini kvartettet jól használva komoly középpálya lehet a jövőben. Plusz Torret sem hiszem, hogy a Gironánál hagynánk egy ilyen szezon után, maximum egy újabb kölcsön formájáan, bár lehet meg szeretnék szerezni a szomszédok. Főleg, ha Garcia lelép onnan.
Inkább vigyék el jó pénzért EG-t, úgyis elég jól teljesít ott.
Forca Barca!!!!
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.19. 22:42:59

Garciát,Ferrant, Gundogant nem szívesen látom a csapatban, Cancelo viszont számomra főnyeremény.
Cancelo mindkét szélen bizonyított már védőként, mégis szeretném ha a középpályán is kipróbálnák, mert szerintem Busi legjobb játékát felülmúló csodás párost alkotnának de Jonggal párban középen, mellettük pedig jobboldalt játszhatna Fermin vagy Pedri, baloldalukon pedig Raphi (!) vagy Pablo Torre vagy a felgyógyult Gavi! Ugy gondolom, Cancelo de Jong mellé állításával jelentősen feljavulna a középpályás sorunk védekezése es a támadóereje is !!!
(ehhez persze megerősíteni a védelmet jobbszélen Foyzzal, balszélen Forttal - míg Balde meg nem tanul védekezni és labdát beadni)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.19. 19:45:28

grgly50 írta:
2024.01.19. 18:49:52
Végig olvastam a bejegyzésedet, melynek a vége már kicsit tompítva van.
Az én véleményem - amire lehet senki nem kíváncsi -, hogy a Guardiola által nem támogatott játékost a Barcába hozni öngyilkosság, pénzkidobás. Főleg a mai gazdasági helyzetben.
Xavi munkastílusa kopírozza Pep felfogását. Tehát aki ott nem válik be, itt biztosan nem fog. Illetve ebben a gyászos társaságban "tizenkettő egy tucat"
Hurrá optimizmussal fogadta itt sok fórumozó Garciát, Ferrant. S mi lett belőlük?
Cancelo annyiban kivétel, hogy ő már egy másik játékstílushoz szokott, mielőtt idekerült.
Gündogan sem egy nagy durranás. Hiába volt a Cityben csk, az utolsó évben már sokat padozott.
Nem mondom, hogy a padra nem fér el, de pénz adni érte......?
Mondom, én eleve nem támogatom azt jelen helyzetben, hogy a PL-be egyáltalán átkukkantsunk. De:

Eric Garciát egy ember sem fogadta hurráoptimuzmussal. Sokan azt állították be annak, hogy "várjuk meg, amíg egyet labdába rúg nálunk, mielőtt még elhordjuk mindennek". Ez volt a legpozitívabb vélemény róla. Amúgy meg látszik a válogatottban és a Gironában is, hogy messze nincs vele akkora gond, hozzánk kevés volt fejben.

Ferránra eleve csak félig lehet mondani, hogy nem jött be, vagy még annyira sem. Amikor jött, hatalmas szerepet vállalt abban a nagy menetelésben. Van idén 8 gólja, konkrétan jobb arányban hozza őket akcióból, mint Lewy, aki jóval több perccel csak tizikkel vezet előtte. Mindezt úgy, hogy ide-oda van dobálva, csak a saját posztján nem játszik. És Pepnél is bevált. Nem nem akarta, akarta, de Ferrán akart menni, mert Barca-szurkoló. Már leírtam 2-3-szor, de utána lehet nézni, az ő gólátlaga volt a legjobb a Cityben. Jesus, Silva, Sterling, tudjaafene ki előtt. Azért ez nem semmi, és nehéz lenne azt mondani, hogy nem jött be, pláne, hogy 3-4 poszton össze-vissza dobálva hozta ezt is le. Majdnem annyi gólt lőtt az érkezéséig a válogatottban, amennyi meccset játszott, egy üde fuvallat volt, egy olyan spanyol végre, aki nem tököl, hanem érkezik és lő. És ide akart jönni, ami akkoriban nagyon fontos volt.

Gündogan persze, hogy padozott néha a kora miatt. Csak nálunk módi az, hogy 30+ évesen végigjátszik valaki minden egyes meccset. Ne csodálkozzunk, hogy Gündogan szürkébb itt, én nála is csodálkozom, hogy bírja ezt egyáltalán erővel. És azért csak összekotort 10(!!!!) gólpontot (3+7). Ennél sokkal többet azért nem kell várni egy középplyástól fél szezon alatt, sőt, ez klasszis szám. Összehasonlításképp DJ gólpontjainak száma 1.
Nem adtunk érte pénzt, ingyen jött. Kb az év fogása volt egész Európában. Vagy ezt az új hírre értetted? Mert akkor azért félig egyetértünk, ez sok pénznek tűnik egy kölcsönért.

Cancelot hogy érted, hogy más rendszerhez szokott? Játszott pár meccset előttünk Németországban, Pep alatt eltöltött éveket, és Pep kvázi kirúgta, és itt remekül bevált.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.19. 19:42:46

grgly50 írta:
2024.01.19. 18:49:52
bence0330 írta:
2024.01.18. 16:37:53
Nem követem a City meccseit olyan nagyon, a Leedsben még láttam párszor. Meg főleg a válogatottban, ahol tök jó szintet hozott elég stabilan. Nem klasszis nyilván, de kifejezetten jó játékos. Ráadásul többször kívánjuk a kissé belterjes spanyolos-tikitakás állományunk frissítését, na ő az lenne. Százszor előrébb lennénk vele, mint Romeuval, nyilván. És lehet duplapivotban játszatni DJ mellett, ha úgy adódik, meg nyolcasban is. Stabil kezdő volt egy EB ezüstérmes csapatban, lazán top3-as keretű válogatottban, azért ez csak jelent valamit
............
Végig olvastam a bejegyzésedet, melynek a vége már kicsit tompítva van.
Az én véleményem - amire lehet senki nem kíváncsi -, hogy a Guardiola által nem támogatott játékost a Barcába hozni öngyilkosság, pénzkidobás. Főleg a mai gazdasági helyzetben.
Xavi munkastílusa kopírozza Pep felfogását. Tehát aki ott nem válik be, itt biztosan nem fog. Illetve ebben a gyászos társaságban "tizenkettő egy tucat"
Hurrá optimizmussal fogadta itt sok fórumozó Garciát, Ferrant. S mi lett belőlük?
Cancelo annyiban kivétel, hogy ő már egy másik játékstílushoz szokott, mielőtt idekerült.
Gündogan sem egy nagy durranás. Hiába volt a Cityben csk, az utolsó évben már sokat padozott.
Nem mondom, hogy a padra nem fér el, de pénz adni érte......?
Sokat nem lehet veszíteni vele. Fél évre kölcsönvesszük egy olyan posztra ami nálunk a legégetőbb. Nem ismerem a srácot, csak a válogatottban láttam néhányszor, de ha oda harmincegyszer befért, és a Leedsnek évekig stabil játékosa volt csak nem lehet botlábú. Ha nem válik be, nem marad rajtunk, ha beválik akkor pedig nagyon jót fogtunk. De az is lehet, hogy jbban járunk, ha majd Romeu lesz az akit beállíthatunk a BL-ben...
És a sérülésekről még nem volt szó.

Romano és Matteo Moretto szerint is ajánlatot tettünk Bergvallért. Télen le akarják zsírozni az üzletet és az 24/25-ös előszezonban csatlakozna, az ára se lehet olyan magas mert lejáró szerződésű játékos. Nagyon örülnék ha ez igaz lenne, iszonyatosan jó a srác. Több klub is hajt még érte, főleg most, hogy már a felnőtt válogatottban is bemutatkozott. A Bayernt említik leginkább, legalábbis a Sky Sport (nem tudom mennyire hiteles), de a Juve, Inter és a Frankfurt érdeklődése is erős, illetve MU-ról, a Dortmundról és a PSG-ről is szólnak pletykák. A hírek szerint a Barcát favorizálja és mi is állunk a legközelebb hozzá, sőt az utóbbi órákban már arról beszélnek, hogy rá is bólintott. Az árát 8-10 millió körülre lövik be.
Nem lenne rossz még egy ilyen Pedri-féle bolt.
Ha valaki tud spanyolul, itt részletesen beszélnek róla.
https://www.youtube.com/watch?v=EmZaOiUGe94

Itt pedig egy kis ízelítő a srácból:
https://www.youtube.com/watch?v=XwmKksE9h9g



Portugáliából is kinéztek Decoék egy srácot. José Melrot a Benfica utánpótlásából U23-as válogatott balszélső.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2024.01.19. 19:51:17-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.01.19. 18:49:52

bence0330 írta:
2024.01.18. 16:37:53
Nem követem a City meccseit olyan nagyon, a Leedsben még láttam párszor. Meg főleg a válogatottban, ahol tök jó szintet hozott elég stabilan. Nem klasszis nyilván, de kifejezetten jó játékos. Ráadásul többször kívánjuk a kissé belterjes spanyolos-tikitakás állományunk frissítését, na ő az lenne. Százszor előrébb lennénk vele, mint Romeuval, nyilván. És lehet duplapivotban játszatni DJ mellett, ha úgy adódik, meg nyolcasban is. Stabil kezdő volt egy EB ezüstérmes csapatban, lazán top3-as keretű válogatottban, azért ez csak jelent valamit
............
Végig olvastam a bejegyzésedet, melynek a vége már kicsit tompítva van.
Az én véleményem - amire lehet senki nem kíváncsi -, hogy a Guardiola által nem támogatott játékost a Barcába hozni öngyilkosság, pénzkidobás. Főleg a mai gazdasági helyzetben.
Xavi munkastílusa kopírozza Pep felfogását. Tehát aki ott nem válik be, itt biztosan nem fog. Illetve ebben a gyászos társaságban "tizenkettő egy tucat"
Hurrá optimizmussal fogadta itt sok fórumozó Garciát, Ferrant. S mi lett belőlük?
Cancelo annyiban kivétel, hogy ő már egy másik játékstílushoz szokott, mielőtt idekerült.
Gündogan sem egy nagy durranás. Hiába volt a Cityben csk, az utolsó évben már sokat padozott.
Nem mondom, hogy a padra nem fér el, de pénz adni érte......?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.01.19. 17:29:02

Egyhangúnak mutatkozik a vélemény, hogy középpályást kell igazolni. Ha ez olyan játékos, akit sanyarú anyagi helyzetünk ellenére le tudunk igazolni és azonnal húzóereje lesz a csapatnak, akkor ez aligha vitatható. Ha ilyen nem akad, akkor a kompromisszumoknak határt kell szabjon, hogy éppen középpályán nem kerültek kipróbálásra saját tehetségeink. Xavi alighanem a "rangidős" Casadot és Garridot nem tartja megfelelőnek, viszont nem akarja mással őket leelőztetni. Pedig pl. Bernal, Pau Prim és Darvich van olyan ígéret, akit kipróbálatlanul kár lenne elpocsékolni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.18. 16:37:53

Nem követem a City meccseit olyan nagyon, a Leedsben még láttam párszor. Meg főleg a válogatottban, ahol tök jó szintet hozott elég stabilan. Nem klasszis nyilván, de kifejezetten jó játékos. Ráadásul többször kívánjuk a kissé belterjes spanyolos-tikitakás állományunk frissítését, na ő az lenne. Százszor előrébb lennénk vele, mint Romeuval, nyilván. És lehet duplapivotban játszatni DJ mellett, ha úgy adódik, meg nyolcasban is. Stabil kezdő volt egy EB ezüstérmes csapatban, lazán top3-as keretű válogatottban, azért ez csak jelent valamit.

Pepet ismerjük, lehet az is, hogy KP gyenge teljesítményt nyújt az edzéseken, meg az is, hogy egyszerűen összeveszett vele, vagy nem csinál valami bizonyos dolgot úgy, ahogy ő azt elvárná. Vagy csak túl jók al alternatívák, és eleve kevés kp-s felállásokat alkalmaz már másfél éve. Garcia is kevés percet kapott nála, gyenge is volt (persze annyira nem gyenge, mint nálunk...), Cancelo is kevés percet kapott, ő meg klasszis. Szóval sokra ebből nem következtetnék, bármi lehetne a kettő közti skálán, ha a Citytől hozunk.

Persze ettől elég gáz lenne, ha állandóan csak top klubok játékosai közt nézelődnénk ilyen gazdasági helyzetben. Ehhez kár komolyabb megfigyelő rendszereket tartani, a fórumról bárkinek menne. A kölcsön amúgy jó lenne, aztán megnézni, Gavi hogy tér vissza, de ennél biztos, hogy létezik jobb ár/érték arányú megoldás valami francia, holland csapatból. De az ő posztján még dél-amerikából is, ezen a poszton nincs hype, lásd Guimaraes, aki 20 felett jött át apróért, most meg top3 a posztján.
A kezdő hármasunk iszonyat magas szint, jó rotációs játékos elég lenne, jelen pénzügyi helyzetben. KP lehet, hogy az, viszont tényleg sok lenne ennyi pénzért.

Amúgy ez nem palimadárság kérdése. A city olyan alkupozícióban van, hogy megteheti. Ha Laportáék lennének ott, ők is megtennék. Ha a City vezetőség lenne itt, ők sem tehetnék meg ugyanezt.

Nekik hóttmindegy, hogy a nyakukon marad-e, vagy sem. Megkérik az árát, ha viszik, viszik, ha marad, marad. Mi ezt nem tehetjük meg, sajnos. Lenglet esetében megpróbáltuk, tudjuk, mi lett a vége.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.18. 16:17:22

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... ent=futbol Megint palira fognak minket venni még ezzel a rongyos (számunkra nem az) 8 millióval. Mióta is nem játszott a srác? Mennyire lenne nekünk ő hasznos.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.18. 13:32:38

Ennek a sorfal-állásnak túl nagy jelentőséget adunk.Ez csak egy szokás, gesztus, nem ezer szempontú értékítélet.Könnyen betartható vicces illem, felesleges rágörcsölni Azon sem problémázunk, hogy vajon mérdemli-e a köszöntésünket az utcánkban lakó alig ismert harmadik szomszéd? Illik, köszönünk neki, és nem betegszük bele.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.18. 13:15:38

superman írta:
2024.01.18. 12:30:44
Camp Nou99 írta:
2024.01.18. 12:10:44
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-97049142 Na, ő például minek????
Megirigyeltük az angol játékost a riválistól. Úgyis olyan jól tudtunk eddig is igazolni a citytől :D
Hát ja, az egyik már nincs nálunk a másik meg hozzá képest Stevie Wonder a vízipók annyira vakon van. :) :) :) =D> =D> =D> =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.18. 12:37:18

Camp Nou99 írta:
2024.01.18. 12:10:44
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-97049142 Na, ő például minek????
Pont olyan posztra jönne mint ami úgy hiányzik mint egy falat kenyér, kölcsönbe hoznánk.
És csak egy harmincszoros angol válogatott játékosról beszélünk.

uote=Chino post_id=1239378 time=1705577041 user_id=11931]
bence0330 írta:
2024.01.18. 10:46:17

Egyetértek, tartom, hogy a világ legjobb védőnégyese a miénk a világ legjobbjával, és egyedül a City az, akik miatt ez kérdőjeles. Ahol egy Koundé az alja, ott nagy gond képességekben nincs, még ha ő esetleg túl is van értékelve. Ez most sajna nem látszik meg, igen, forma, önbizalom, szervezettség hiánya, tudjaafenehogy mi van most. Chris talán még mindig fájdalmakkal játszik.

Guiu kapott kb 1 órát a két góljával elásta magát, utoljára bő egy hónapja egy tét nélküli meccsen, utolsó tétmeccse 3 hónapja volt, miközben Lewyre már szavak nem voltak heteken, hónapokon át. Fort kapott egy kupameccset. Erre aztán mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy számítunk rájuk. Majd a jövőben talán igen, de most kéne, mert most nincs elég játékosunk. Fortot én sem erőltetném jobban. Yamalt még ennyire sem. Guiu már nem fiatal mai szinten, a világon mindenhol legalább cserék már az első csapatnál az ilyen tehetségű játékosok. Yamal az egyetlen, aki tényleg, de nekem ebben az a fura, hogy pont ez az a poszt, ahol ha ugyan lehetne jobb is a szitu, de meglennénk (már amikor a brazil nem sérült). Ferrán emiatt nem játszhatott a helyén már vagy fél éve. KP-n nem vagyunk meg, ott kéne próbálkozni a kicsikkel. Ott hiányolom nagyon a Masiát, főleg, hogy Xavi elképzeléseit alighanem könnyebben értenék meg, mint valami klasszis egy másik stílusból.
Szóval ez egy szem Yamal, plusz Fermín, aki már nem is fiatal, de még szerencse, hogy ő valamiért meggyőzte. Lehetne azon vitatkozni, hogy ennél mélyebben be kéne-e vonni fiatalokat - ha 25 fős felnőtt keretünk lenne. Akkor azt mondanám, hogy erőltetve nem, max ha tényleg organikusan valaki bejátssza magát. De mivel nincs elég játékosunk mennyiségre, szerintem egyszerűen nem létezik más lehetőség, ha nem akarjuk kinyírni mind a 3 középpályásunkat. Már Gavit is emiatt vesztettük el, Pedrit is. Nem szabad ezt kockáztatni. Ha nem tudunk igazolni, játszatni kell 1-2 fiatal középpályást néha, szerintem.

Azért annyiért nem csak kukázni lehet, jó szemmel annyiért már lehet hozni vagy lejáró jobbacska játékost, vagy legalább egy csere szintet. De fontos az alapos analizálás előtte nyilván. Alaposabb, mint Romeunál történt.
Fort elsősorban Cancelo miatt nem játszott többet, aki kirobbanthatlan és ha olyan ellenfelek ellen találkozunk, ahol nagyon meg kell fogni valakit még a portugál helyett is Araujo van. Nem mellesleg ő is ősszel lett 17 nem tudom mennyien számoltak volna vele még szűk keretnél is. De azért már a BL-ben is bemutatkozott, a kupában végig játszott. Guiu még két hete sincs, hogy betöltötte a 18-at, szerintem még mai szinten is fiatal. Ráadásul én még azért annyira nem alapoznék rá. Az EB-ig még a kutya sem tudta hogy létezik, még az Atletic-ben sem számoltak vele és kihasználja a perceit, ez tény, de valós, elsőszámú cserének még nem biztos hogy be kellene vállalni. Pedig én tényleg elfogult vagyok a Masiával kapcsolatban. És azért az, hogy inkább őt hozta fel Xavi 11 percnyi harmadik ligás tapasztalattal és nem gólgyáros Pau Victort, a liga Pichichi jelöltjét, az eléggé mutatja, hogy számol Guiuval.Legalábbis én így látom.

Yamallal, amit írtál egyetértek, viszont azok közül akik a jobboson tudnak játszani, ő az egyedüli aki valóban képes védelmet megbontani (bocs Raphinha miatt, de szerintem ez az igazság) és a labdái is elég pontosak. Csak ehhez sokszor bátrabban kéne játszani és nem becsinálni, hogy elrontja. De ez 100 %-osan érthető ennyi idősen) Ha gólt kell rúgni, márpedig akkor szokott leginkább beállni, talán tényleg ő a legjobb megoldás, minthogy Torrest játsszon a jobboson. Ennek ellenére én is sokallom egy kicsit a játékát, kb jövőre kellene ennyit játszania.
Az utánpótlásban kp-n annyira nem állunk fényesen. Vagyis aki tényleg igazán tehetséges, az még agyon fiatal. Prímmel mondjuk Marquez sem nagyon számol, Bernal pedig hiába hiányposzt még hiba lenne felhozni (16 éves).
És az, hogy számít valakire nem feltétlenül azt jelenti, hogy folyton játszatja, de ott van a padon, hogy vész esetére legyen megoldás vagy olykor-olykor kapjon néhány percet, akár szoros helyzetben is, mint mondjuk Casádó.

Ez az olcsón hozni fiatal vagy lejáró szerződésű játékost nem egyszerű feladat. Akik olyanok, azokért más csapatok is bejelentkeznek. Ott volt Güler, megvolt az egyezség, a Real rápakolt 15 milliót és szevasz. Hasonló történt nemrég azzal a szerb sráccal, már elfelejtettem a nevét. Sokan, főleg a fiatalok közül pedig nem akarnak padozni és a csereszintű "idősebbek" is inkább mennek egy Lipcse, Dortmund vagy hasonló szintű csapatba, ahol több lehetőséget kaphatnak.
Vermeerent is hiába néztük ki, a MU már dobott neki, egy gondolom sokkal zsírosabb, ajánlatot. És Dél-Amerikában ha feltűnik egy tehetség, oda is lecsapnak a nagyobb egyesületek is.
Jó nevű és nagy brand a Barca, de vannak legalább ilyen és vonzóbb egyesületek is mélyebb zsebbel. Roque sem biztos, hogy itt kötött volna ki Barcás kapcsolat vagy akarat nélkül.
Vagy itt van Bergvall, akiért kaparunk, de rábukott a MU, Inter, Dortmund és Frankfurt is. Lejáró szerződésű játékos, úgyhogy a klubja nem sok vizet zavar és nem kérhet túl sokat érte, itt az ő döntése lesz az igazi faktor. Ki mennyi pénzt kínál, milyen jövőképet mutat. Már bemutatkozott a felnőtt válogatottban, szóval olyan helyre szerintem nem megy, ahol peremembernek szánják vagy az utánpótlásba rakják.
Szóval nem lehet mondani, hogy ne nagyítóznánk.


Romeu szerintem pont rossz példa, mert tavaly nagyon jó szezont ment egy feljövőben lévő Gironával, a klubbal is volt kapcsolata, olcsó volt, minimális fizetéssel, ligát nagyon jól ismeri és kezdetben jó teljesítményt is nyújtott, később romlott le. Szerintem ő pont befér abba a halmazba amit említettél az olcsó csereszintű játékosoknál.
Ugyanígy járhatunk és jártunk is sok alkalommal nagyon könnyen lejáró szerződésű/fiatal/olcsó játékosokkal.
[/quote]
Forca Barca!!!!
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.18. 12:30:44

Camp Nou99 írta:
2024.01.18. 12:10:44
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... s-97049142 Na, ő például minek????
Megirigyeltük az angol játékost a riválistól. Úgyis olyan jól tudtunk eddig is igazolni a citytől :D
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.18. 12:10:44

Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.18. 10:46:17

Chino írta:
2024.01.18. 09:57:55
És ha már a kerékkötőkről beszélünk, az üldözött SR nélkül most még nagyobb trágyában lennénk.

A védelembe igazolni totál felesleges. Ennél a négy védőnél képességben jobbat brutál pénzért, brutál fizetésért lehetne. És akkor még ott van Cubarsi is. Inkább a formával van gond.

A Masiára szerintem kellően támaszkodunk, sőt talán túlságosan is. Az igazán nagy tehetségek még nagyon fiatalok, Bernal, Cubarsí, Yamal, 16, Fort 17, Guiu most lett 18. És azért használjuk őket, főleg ami az utóbbi hármat illeti. Nem tudom hány edző játszatna 16-17 éves utánpótlás játékosokat, főleg, hogy alapjában véve az egész elég fiatal.

Ha ilyen egyszerű lenne, hogy 5-10 millió között kikukázunk egy játékost, akiből 1-2 év után majd stabil ember lesz minden csapat ezt csinálná.
Nem, mert ha SR szerződését nem hosszabbítottuk meg, akkor lett volna helyette valaki a felszabadult fizetésével nyilván. Lehet Nico maradt volna, lehet hoztunk volna valakit. Az meg azért sanszos, hogy SR-nél hosszabb távon többet adott volna. Nem csak azért, mert SR nem elég jó, épp megüti még a csereközéppályás szintet. A gond az, hogy 3 éve nem elérhető már kb. Ha mostantól szezon végéig kihúzza, még hagyján, és az orbitálisan rossz döntésből szimplán kockázatos/gyenge döntés lenne a könyvemben.

Egyetértek, tartom, hogy a világ legjobb védőnégyese a miénk a világ legjobbjával, és egyedül a City az, akik miatt ez kérdőjeles. Ahol egy Koundé az alja, ott nagy gond képességekben nincs, még ha ő esetleg túl is van értékelve. Ez most sajna nem látszik meg, igen, forma, önbizalom, szervezettség hiánya, tudjaafenehogy mi van most. Chris talán még mindig fájdalmakkal játszik.

Guiu kapott kb 1 órát a két góljával elásta magát, utoljára bő egy hónapja egy tét nélküli meccsen, utolsó tétmeccse 3 hónapja volt, miközben Lewyre már szavak nem voltak heteken, hónapokon át. Fort kapott egy kupameccset. Erre aztán mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy számítunk rájuk. Majd a jövőben talán igen, de most kéne, mert most nincs elég játékosunk. Fortot én sem erőltetném jobban. Yamalt még ennyire sem. Guiu már nem fiatal mai szinten, a világon mindenhol legalább cserék már az első csapatnál az ilyen tehetségű játékosok. Yamal az egyetlen, aki tényleg, de nekem ebben az a fura, hogy pont ez az a poszt, ahol ha ugyan lehetne jobb is a szitu, de meglennénk (már amikor a brazil nem sérült). Ferrán emiatt nem játszhatott a helyén már vagy fél éve. KP-n nem vagyunk meg, ott kéne próbálkozni a kicsikkel. Ott hiányolom nagyon a Masiát, főleg, hogy Xavi elképzeléseit alighanem könnyebben értenék meg, mint valami klasszis egy másik stílusból.
Szóval ez egy szem Yamal, plusz Fermín, aki már nem is fiatal, de még szerencse, hogy ő valamiért meggyőzte. Lehetne azon vitatkozni, hogy ennél mélyebben be kéne-e vonni fiatalokat - ha 25 fős felnőtt keretünk lenne. Akkor azt mondanám, hogy erőltetve nem, max ha tényleg organikusan valaki bejátssza magát. De mivel nincs elég játékosunk mennyiségre, szerintem egyszerűen nem létezik más lehetőség, ha nem akarjuk kinyírni mind a 3 középpályásunkat. Már Gavit is emiatt vesztettük el, Pedrit is. Nem szabad ezt kockáztatni. Ha nem tudunk igazolni, játszatni kell 1-2 fiatal középpályást néha, szerintem.

Azért annyiért nem csak kukázni lehet, jó szemmel annyiért már lehet hozni vagy lejáró jobbacska játékost, vagy legalább egy csere szintet. De fontos az alapos analizálás előtte nyilván. Alaposabb, mint Romeunál történt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.18. 09:57:55

bence0330 írta:
2024.01.17. 16:51:30
Camp Nou99 írta:
2024.01.17. 11:21:20
Lehet itt álmokat szövögetni de amig üres a kassza...
Szerintem a kassza nem üres. PSG-top PL klubokhoz képest nyilván sokkal óvatosabban, de azért simán vásárolgathatnánk. Az, hogy adósságunk van, nem sokat jelent ilyen téren. A MU-nak tudtommal kb ugyanekkora van.

Az ffp köti meg a kezünket. Eladással tudnánk csak gondolom helyet felszabadítani, de hát kit adjunk el úgy, hogy a maradék tartása ne omoljon össze a rendszernek tőle, meg ki akarna elmenni, stb. Így még előre sem lehet menekülni sajnos.

Nincs mese, Masiához kell nyúlni, sokkal bátrabban, mint eddig.
Én is így gondolom, legalábbis a tények ezt mutatják, hozzátéve, hogy annyire nem hiszem hogy el lennénk eresztve. Nem hiszem, hogy ilyen vékony kp-nál mondjuk egy Kessiét elengedtünk volna, aki azért nem peremember volt Xavinál vagy egy Fati-Dembélé duó közül egyet ne tartottunk volna meg. Főleg az előbbi, akit kölcsönbe adtunk. De mondhatnánk még itt talán Griezmann-t is. Mindezt úgy hogy Messi távozott. Az rendben van, hogy híresen rosszul kötünk üzletet, ami az eladásokat illeti, de Kessiét 12 millióért, Griezmannt 20-ért, Dembélét 25-ért azért mi se lettünk volna hülyék eladni, ha nem mszáj, főleg, hogy az utóbbi kettőt bőven 100 fölött vettük. (Messit ingyen)
És nem viccből sikerült egy 19 fős keretet összedobni, ami Xavi előtt mindig 23-25 fős volt, Messivel, Suarezzel, Griezmannal, Coutinhoval, Umtitivel, Dembélével stb., akiknek egyenként brutál bérük volt.

Xavi is nagyon akarta Kimmichet, többször is lenyilatkozta, még mesélte is egyszer, hogy mikor Münchenben járt Pep edzősége alatt, mindketten csak csodálták a srácot.
De az FFP miatt totál ffelejtős. Habár egy 70 milliót sem hiszem hogy össze tudtunk volna hozni.
Roquenak az ára már le volt zsírozva a 3 milliós fizetésével együtt, és nyárra volt betervezve, de muszáj volt elhozni, ahogy az egész fórum amiatt sírt, hogy nincs normális csatárunk, a jócskán maga alatt teljesítő Lewának még cseréje sincs.

És ha már a kerékkötőkről beszélünk, az üldözött SR nélkül most még nagyobb trágyában lennénk. Dest azért nálunk sem villogott annyira, tavaly már a pad és a lelátó is feltörte a fenekét. Most elkapta a fonalat ez tény, de Cancelo azért még így is klasszisokkal jobb nála.

A védelembe igazolni totál felesleges. Ennél a négy védőnél képességben jobbat brutál pénzért, brutál fizetésért lehetne. És akkor még ott van Cubarsi is. Inkább a formával van gond.

Tchouaméni 20 évesen érkezett 80+ millióért a Realba, és a teljesítménye még most, 23 évesen is teljesen ingadozó. Több gyenge meccse van, mint jó.
A pénz pedig semmire nem garancia, ahogy a játékosok és edző minősége sem. 200-250 milliókat vernek el és évek óta szinte történelmi mélyponton vannak.

A Masiára szerintem kellően támaszkodunk, sőt talán túlságosan is. Az igazán nagy tehetségek még nagyon fiatalok, Bernal, Cubarsí, Yamal, 16, Fort 17, Guiu most lett 18. És azért használjuk őket, főleg ami az utóbbi hármat illeti. Nem tudom hány edző játszatna 16-17 éves utánpótlás játékosokat, főleg, hogy alapjában véve az egész elég fiatal.

A "kukázás" is megy azért, tavaly Torre, most Darvich, visszahoztuk Fermint, akiről szerintem eddig senki sem hallott és elég szépen bevált. Félig-meddig Roque is ilyen, amikor kinéztük még nem ezt hozta, mint az utóbbi időben, a felnőtt válogatottságtól még nagyon távol állt. Az ára borsosabb, szóval kicsit kakukktojás de félig-meddig illik a sorba.
Most is terítéken van Bergvall, Kabar mint fiatal olcsó játékosok, vagy Djaló stb. Ebből ha csak egy igaz már beljebb vagyunk. És Torre az utóbbi időben nagyon belelendült, Michel is külön nyilatkozott róla, szerintem ő jövőre visszakerül és folytatja a tendenciát Fermin után, ami a kölcsönöket illeti, mert eddig nem volt jellemző.
Ha ilyen egyszerű lenne, hogy 5-10 millió között kikukázunk egy játékost, akiből 1-2 év után majd stabil ember lesz minden csapat ezt csinálná.
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.18. 01:28:11

Gaillard írta:
2024.01.17. 17:11:52

Piqué az elmúlt évtizedek egyik legjobb védője volt nemzetközi szinten, egyedül az "öregedésével" (sérüléseivel) és ezáltal a sebessége kopásával nem tudta már azt a szintet hozni, ami a csúcs időszakában volt. anyagi téren is bőven kompromisszum kész volt és megalkuvó. Több esze volt a játékhoz, mint a jelenlegi teljesen védelmünknek.
Ez abszolút így van, az ő játékolvasása és labdával való nyomástűrése ami nagyon hiányzik hátulról.
Ő tudott játszani.
De van remény, azért van hasonló profilú védő a fiatalok között.

Az anyagiak terén meg "csak" 30 milliót engedett el. Ez még az ő szintjén is brutál összeg. És elengedte, nem átütemezték.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.17. 23:27:12

Nem követem figyelemmel Dest játékát amióta nincs nálunk, de azt sem hagynám figyelmen kívül, hogy a labdarúgók sem kivételek, ha van alkalmuk szurkapiszkálni.... :P

Talán tökösebb lett volna tőle annyi, hogy jelenleg nagyon jól érzem magam és csak a saját dolgaimra fókuszálok....avagy jelenleg nem aktuális a visszatérésem....
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.17. 22:18:34

Az AS szerint ismét a Cityből készülnek kukázni, most Kalvin Phillips jönne kölcsönben. Szerintem már épp elég létszámfeletti játékosuktól szabadítottuk meg őket, ideje lenne másfele keresgélni.

Sport - Sergiño Dest: "I won't return to Barça as long as Xavi is still there."
Gondolom sokan fellélegeznek, de kb a PSV egyik legjobbja idén.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.17. 19:19:34

Gaillard írta:
2024.01.17. 17:11:52
A szokásos zsűribizottság leszállhatna a magas lóról.
Kerékkötők maximum ezek a hozzászóló anonim nagyokosok, akik játsszák a nagy maximalistát, mint a durcás gyerek.
Huh, hát ahogy olvasom neked se ártana. Vagy mellőzöd ezeket, vagy eggyel kevesebb "anonim nagyokos" lesz a fórumon.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.17. 18:57:52

vg99 írta:
2024.01.17. 16:42:23
Camp Nou99 írta:
2024.01.17. 11:21:20
Lehet itt álmokat szövögetni de amig üres a kassza addig csak az alsópolcról tudunk válogatni kiöregedett ,jóllakot játékosokat azokkal meg nem leszünk beljebb.
Kicsit viccesek a spanyol lapok, mindig listázzák, napi cikk van, hogy akkor Messinho meg még melyik brazil, argentín tehetséget figyeljük, és akar idejönni.
Csakhogy ma már 50 millióba kerülnek a lutri gyerekek is.
Miből lenne rá pénz? kész játékosra sincs..

Felix nem azért játszik mostanában keveset, mert így akarjuk lejjebb vinni az árát?
Szerintem Torresnél jobb..
Ez pontosan így van, de a sajtónak mindig kell egy cikket bedobni a köztudatba. A klubnál meg fogalmuk sincs az egészről ,legalább is a külvilág felé azt kommunikálják. Az biztos hogy a kezünk az kötve van, de az is tény hogy egyhamar nem is tudunk belőle kijönni.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2024.01.17. 17:11:52

A szokásos zsűribizottság leszállhatna a magas lóról.
Kerékkötők maximum ezek a hozzászóló anonim nagyokosok, akik játsszák a nagy maximalistát, mint a durcás gyerek.

Piqué az elmúlt évtizedek egyik legjobb védője volt nemzetközi szinten, egyedül az "öregedésével" (sérüléseivel) és ezáltal a sebessége kopásával nem tudta már azt a szintet hozni, ami a csúcs időszakában volt. Voltak fura dolgai, amit lehet rossz hozzáállásnak betudni, de érdekes, hogy amikor kakiban volt a csapat térdszalag sérülés után is (műtét nélkül) jött egyből vissza segíteni (amíg más a táppénzet nyomja nagy átlagban), sőt az anyagi téren is bőven kompromisszum kész volt és megalkuvó. Több esze volt a játékhoz, mint a jelenlegi teljesen védelmünknek.

Roque kapcsán pedig illene várni legalább két szezont, mielőtt gyorsított eljárásban amortizálná bárki is.
Nem 120 millióba került, mint nem is olyan rég egy közel 30 éves - pávatáncot járó - spílerünk és a fizetése sem hinném, hogy hasonló volumenű lenne.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.17. 16:51:30

Camp Nou99 írta:
2024.01.17. 11:21:20
Lehet itt álmokat szövögetni de amig üres a kassza...
Szerintem a kassza nem üres. PSG-top PL klubokhoz képest nyilván sokkal óvatosabban, de azért simán vásárolgathatnánk. Az, hogy adósságunk van, nem sokat jelent ilyen téren. A MU-nak tudtommal kb ugyanekkora van.

Az ffp köti meg a kezünket. Eladással tudnánk csak gondolom helyet felszabadítani, de hát kit adjunk el úgy, hogy a maradék tartása ne omoljon össze a rendszernek tőle, meg ki akarna elmenni, stb. Így még előre sem lehet menekülni sajnos.

Nincs mese, Masiához kell nyúlni, sokkal bátrabban, mint eddig.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.17. 16:42:23

Camp Nou99 írta:
2024.01.17. 11:21:20
Lehet itt álmokat szövögetni de amig üres a kassza addig csak az alsópolcról tudunk válogatni kiöregedett ,jóllakot játékosokat azokkal meg nem leszünk beljebb.
Kicsit viccesek a spanyol lapok, mindig listázzák, napi cikk van, hogy akkor Messinho meg még melyik brazil, argentín tehetséget figyeljük, és akar idejönni.
Csakhogy ma már 50 millióba kerülnek a lutri gyerekek is.
Miből lenne rá pénz? kész játékosra sincs..

Felix nem azért játszik mostanában keveset, mert így akarjuk lejjebb vinni az árát?
Szerintem Torresnél jobb..
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.17. 11:21:20

Lehet itt álmokat szövögetni de amig üres a kassza addig csak az alsópolcról tudunk válogatni kiöregedett ,jóllakot játékosokat azokkal meg nem leszünk beljebb.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.17. 11:16:08

davi10 írta:
2024.01.17. 08:00:38


Szerencsétlen Roque-t kezdem amúgy már sajnálni, hogy hova jött, de talán a jelenlegi helyzetben jobb helye is lett volna annak a 30 misinek. Remélem csütörtökön lesz lehetősége villantani valamit.
A mostani helyzetünkben, muszáj kockáztatni, elvileg az egyik legnagyobb brazil tehetség. Remélem beválik. Nagyon kell előre is valaki. Szerencsére Félix most nagyon gyenge, most kell rá lecsapni és olcsón elhozni. Benne van lehetőség.
Valaki mást is jó lenne hozni még télen, kölcsönbe. Középpályán és elől is van hely,
Válasz küldése