Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.25. 22:38:08

danianevem írta: Miből gondolod, hogy kihagyják az ificsapatokat? Sergi Roberto, Bartra, Montoya már évek óta a felnőttek között edz, meg-megkapják a lehetőséget, egyelőre vagy a teljes bizalom nincs meg feléjük, vagy szimplán nem tudták beverekedni magukat a kezdőbe. Idén is hívtak fel ifiket (igaz részben kényszerből): Munir, Sandro, Samper...

Nehezebb helyzetben vannak a mostani tehetségek, mivel egy jóval komolyabb élvárásokkal szemben álló csapatba kell beverekedniük magukat, mint 10-15 évvel ezelőtt. Nagyjából ennyi a különbség szerintem, maga az elv ugyanúgy megmaradt. Próbálgatják az ifiket, ha nem elég jók, akkor igazolnak a posztra.
Én nem állítottam olyat , hogy évek óta kihagyják ( ha ez jött le belőle akkor bocsi :oops: ) . De azért ha megnézed az általad felsorolt játékosok közül kettő elé hoztak tavaly játékosokat : Bartra-Mathieu+Verma, Montoya-Douglas+Vidal. Ahogy te is írtad a bizalmat eddig nem kapták meg , talán a következő szezonban ( Bartra pls [-o< ).

Ez már kezd nem ide tartozni úgyhogy be is fejeztem :-#
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.25. 21:43:30

Alfa írta: Szerintem úgy kéne az átigazolásokhoz állni , hogy először megnézik az akadémiát és ha ott találnak megfelelő embert egy hiányposztra ( most ugye a középpálya ilyen ) akkor őt igenis hozzák fel és építsék be a csapatba , de ha nem találnak senkit akkor kell igazolni . És az én bajom az , hogy az akadémián való "körülnézést" hagyják ki .
Miből gondolod, hogy kihagyják az ificsapatokat? Sergi Roberto, Bartra, Montoya már évek óta a felnőttek között edz, meg-megkapják a lehetőséget, egyelőre vagy a teljes bizalom nincs meg feléjük, vagy szimplán nem tudták beverekedni magukat a kezdőbe. Idén is hívtak fel ifiket (igaz részben kényszerből): Munir, Sandro, Samper...

Nehezebb helyzetben vannak a mostani tehetségek, mivel egy jóval komolyabb élvárásokkal szemben álló csapatba kell beverekedniük magukat, mint 10-15 évvel ezelőtt. Nagyjából ennyi a különbség szerintem, maga az elv ugyanúgy megmaradt. Próbálgatják az ifiket, ha nem elég jók, akkor igazolnak a posztra.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.06.25. 21:39:41

Szerintem LE most ősszel meg fogja adni a fiataloknak a lehetőséget. Tanulva az előző őszi szezonból , tudja , hogy rotálni kell , másképp tavaszra úgy fogunk járni , mint idén a Real.
Januárig Denis (ha játszhat) és Rafinha megmutathatják mit is tudnak , szerintem ezzel LE is így lesz , mivel Rakitic és Iniesta kelleni fog tavasszal , nem fogja őket már ősszel "elhasználni". Csak mértékkel.
Ha pedig az edző úgy látja , hogy nem fognak tudni felnőni a feladathoz , akkor igazolni kell , nincs mese , mondjuk szerintem egyébként is ez lenne a terv , de ez most egy nagy bizonyítási lehetőség lesz a fiataloknak Januárig , addig úgysem dől el semmi , mármint ami a kupákat illeti.
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.25. 21:26:16

Messias2 írta:
HungaroBarca írta:
Már bocs de az összevásárolt csapat kifejezés számomra érthetetlen erre a Barcára mert mégis azért a kezdő 11-ből 6-an saját nevelésűek és ehhez képest hol van a többi csapat.. [-X [-X [-X
FŐLEG A REAL .... :twisted: :twisted: :twisted: itt azért amikor én 2010-ben elkezdtem a Barcát nézni akkor is voltak igazolások és ezzel nincs baj. tudom Magyarországon sok a bevándorló de ez szerencsére nem a futballhoz kapcsolódó( ne is legyen) s ha esetleg nincs olyan játékostípus amire szükség van igazolni kell és ez nem a Real féle átigazolási politika ahol nem posztra hanem hébe hóba csakúgy kipengetnek 100 millát egy éppen felkapott névre a tavalyi átigazolások közül is csak Suarez volt olyan drága de ő is már beérett klasszis volt ugyan úgy mint régen Ronaldinho vagy éppen Eto.
Én a tendenciára gondolok. Most is pl.: Xavi eligazolása után mindenki Pogbakrol, Gundikrol és Verattikrol beszél, nem pedig az utánpotlás játékosaink beépítéséről.
Ezek mind csak gondolatok szurkolók között . szerencsére Enrique kezében a döntés ha ő úgy tartja jónak Xavi helyére Rafinha lesz a megfelelő ember. de ha nem akkor sincs semmi baj n azzal ha igazolunk .és ha már tendenciákra gondolunk nem tudok olyan csapatot ahol ennyi saját neveléssel ilyen eredményeket érnének el. S szerintem a Barcának nem arról kell szólnia hogy csak saját nevelés és hűde nagyok vagyunk csak azért mert az egész csapatot a Masiából dobták be. A Barca SZÁMOMRA legalábbis a tehetségek kibontakozását jelenti ahol ha dolgozol és tehetséges vagy lehet belőled valami a futballban függetlenül attól hogy itt nevelkedtél-e vagy attól hogy itt születtél-e .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HungaroBarca 2015.06.25. 21:41:14-kor.
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.25. 21:24:22

noname írta:
Alfa írta: személy szerint inkább megnéznék egy kupa nélküli szezont mint egy olyat ahol egy teljesen összevásárolt csapattal triplázunk.
A Rijkaard érában adott pillanatban a kezdőcsapatunk nagyjából így nézett ki:
Valdes-Belletti-Puyol-Marquez-Gio-Edmilson-Deco-Xavi-Etoo-Roni-Giuly

Belletti helyett sokszor Oleguer volt a kezdő.
A felsoroltak közül saját nevelés volt Valdes(Oleguer mellett a csapat legrosszabbja), Puyol és Xavi.
Ebben az időszakban ha jól mondom a Realban volt kezdő Casillas, Raul és Guti.

A Barca is teljesen összevásárolt csapat volt akkoriban. Sőt, sokan, akik bekerültek a kezdőbe úgyszintén összevásárolt játékosok voltak: Alves, Abidal, Toure.

Szép és jó, hogy a Barcának most olyan saját nevelésű generációja volt, mint eddig még soha a foci sokéves történelmében(lehet nem is lesz többet ilyen: Xavi, Puyol, Iniesta, Messi - félelmetes mázli kellett ahhoz, hogy egyszerre kineveljük minden idők legjobb játékosát, minden idők legharcosabb játékosát és minden idők legjobb középpályásai közül kettőt, miközben bónusznak olyan emberek voltak még ott, mint Valdes vagy Pedro, majd Pique.

Jobban örülök a saját neveléseknek, de semmi bajom az összevásárlással, főleg ha olyanok jönnek, akik tényleg megérik a pénzüket!
Természetesen nem azt akarom , hogy csak saját nevelésű játékosok legyenek a csapatba mert úgy tényleg nem lehet BL-t nyerni . Én csupán azt szeretném ,hogy ne vesszenek ki a saját nevelésű játékosok a csapatból. Szerintem úgy kéne az átigazolásokhoz állni , hogy először megnézik az akadémiát és ha ott találnak megfelelő embert egy hiányposztra ( most ugye a középpálya ilyen ) akkor őt igenis hozzák fel és építsék be a csapatba , de ha nem találnak senkit akkor kell igazolni . És az én bajom az , hogy az akadémián való "körülnézést" hagyják ki . És abban is igazad van óriási dolog , hogy összejött egy ilyen saját nevelésű generáció és ilyen talán soha többé nem lesz.
Ha megnézzük a gála kezdőnket akkor is látható , hogy már bőven nem a saját nevelésű játékosok vannak többen : Bravo/MaTs-Alba-Piqué-Masch-Alves-Busi-Ini-Rakitic-Suárez-Ney-Leo . Ebben a csapatban 5 saját nevelésű játékos van , ha ezt az arányt tudnánk tartani én már elégedett lennék.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.06.25. 21:02:27

HungaroBarca írta:
Már bocs de az összevásárolt csapat kifejezés számomra érthetetlen erre a Barcára mert mégis azért a kezdő 11-ből 6-an saját nevelésűek és ehhez képest hol van a többi csapat.. [-X [-X [-X
FŐLEG A REAL .... :twisted: :twisted: :twisted: itt azért amikor én 2010-ben elkezdtem a Barcát nézni akkor is voltak igazolások és ezzel nincs baj. tudom Magyarországon sok a bevándorló de ez szerencsére nem a futballhoz kapcsolódó( ne is legyen) s ha esetleg nincs olyan játékostípus amire szükség van igazolni kell és ez nem a Real féle átigazolási politika ahol nem posztra hanem hébe hóba csakúgy kipengetnek 100 millát egy éppen felkapott névre a tavalyi átigazolások közül is csak Suarez volt olyan drága de ő is már beérett klasszis volt ugyan úgy mint régen Ronaldinho vagy éppen Eto.
Én a tendenciára gondolok. Most is pl.: Xavi eligazolása után mindenki Pogbakrol, Gundikrol és Verattikrol beszél, nem pedig az utánpotlás játékosaink beépítéséről.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.06.25. 20:51:44

Messias2 írta:[quote="Alfa] Az nyilvánvaló , hogy sokkal biztosabb az a módszer amit te mondtál , de én személy szerint inkább megnéznék egy kupa nélküli szezont mint egy olyat ahol egy teljesen összevásárolt csapattal triplázunk. Lehet ( vagy biztos ) , hogy ezzel egyedül vagyok , mégis kiállok ezen "fogyatékosságom" mellett . Ha így folytatjuk el fogunk jutni odáig , hogy már nem lesz a csapatba egy saját nevelésű játékos sem.
Nem vagy ezzel egyedül. Én is ugyanígy gondolom. :wink:[/quote][/quote][/quote][/quote][/quote][/quote]

Már bocs de az összevásárolt csapat kifejezés számomra érthetetlen erre a Barcára mert mégis azért a kezdő 11-ből 6-an saját nevelésűek és ehhez képest hol van a többi Bajnokok Ligáját nyerő nagy csapat.. [-X [-X [-X
FŐLEG A REAL .... :twisted: :twisted: :twisted: itt azért amikor én 2010-ben elkezdtem a Barcát nézni akkor is voltak igazolások és ezzel nincs baj. tudom Magyarországon sok a bevándorló s ezért diszkkrimináljuk az új igazolásokat, ,, idegeneket" a Barcából de ez szerencsére nem a futballhoz kapcsolódó( ne is legyen) és ha esetleg nincs olyan játékostípus amire éppen szükség van, akkor igazolni kell. és ez nem a Real féle átigazolási politika ahol nem posztra hanem hébe hóba csakúgy kipengetnek 100 millát egy éppen felkapott névre ezt mutatja az is hogy a tavalyi átigazolások közül is csak Suarez volt olyan drága , de ő is már beérett klasszis volt amikor leigazoltuk , ugyan úgy mint régen Ronaldinho vagy éppen Eto.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára HungaroBarca 2015.06.25. 21:02:59-kor.
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.06.25. 20:38:25

Alfa írta: személy szerint inkább megnéznék egy kupa nélküli szezont mint egy olyat ahol egy teljesen összevásárolt csapattal triplázunk.
A Rijkaard érában adott pillanatban a kezdőcsapatunk nagyjából így nézett ki:
Valdes-Belletti-Puyol-Marquez-Gio-Edmilson-Deco-Xavi-Etoo-Roni-Giuly

Belletti helyett sokszor Oleguer volt a kezdő.
A felsoroltak közül saját nevelés volt Valdes(Oleguer mellett a csapat legrosszabbja), Puyol és Xavi.
Ebben az időszakban ha jól mondom a Realban volt kezdő Casillas, Raul és Guti.

A Barca is teljesen összevásárolt csapat volt akkoriban. Sőt, sokan, akik bekerültek a kezdőbe úgyszintén összevásárolt játékosok voltak: Alves, Abidal, Toure.

Szép és jó, hogy a Barcának most olyan saját nevelésű generációja volt, mint eddig még soha a foci sokéves történelmében(lehet nem is lesz többet ilyen: Xavi, Puyol, Iniesta, Messi - félelmetes mázli kellett ahhoz, hogy egyszerre kineveljük minden idők legjobb játékosát, minden idők legharcosabb játékosát és minden idők legjobb középpályásai közül kettőt, miközben bónusznak olyan emberek voltak még ott, mint Valdes vagy Pedro, majd Pique.

Jobban örülök a saját neveléseknek, de semmi bajom az összevásárlással, főleg ha olyanok jönnek, akik tényleg megérik a pénzüket!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.06.25. 20:18:52

Feast4 írta: El kell dönteni szimpi saját nevelésű csapatot akarunk ahol jöhetnek a bukták szépen sorban akár, vagy egy ütőképpes gárdát.
Szimpi, ütőképes csapatot. :wink:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.25. 20:14:31

Chino írta: Ez így szép és jó, hogy majd felhozzuk Halilovicot és rendben van meg hasonlók. De nem szabad figyelmen kívül hagyni a játékosok pozícióját, hol játszanak, mire képesek, a pálya melyik részét játsszák be stb. Halilovic jelenleg azon kívül hogy középpályásnak hívják nincs helye. Kioltják egymást Messivel, jobban mondva nem hagynak neki teret, vele sajnos úgy átnyargal bárki a középpályánkon ahogy nem szégyelli, amiben erős azt itt pont nem tudja kamatoztatni. Nekem ez a legnagyobb bánatom vele kapcsolatban. Ő leginkább egy 4-4-2-ben tudna érvényesülni.
Talán, ha a fizikuma jobb lesz és taktikailag tud alkalmazkodni képes lesz beférni, mert nagyon sajnálnám, ha egy ekkora tehetség elveszne.
Aki ide passzolhat az Rafinha, benne szerintem lehet bízni.

Télen meg, ha itt lesz Rafinha meg Suarez felesleges is lenne igazolni. Mert nem a Bl-szerepléssel van itt baj, hanem, hogy náluk jobbat nem igazán lehet szerezni.
Én sem örülnék ilyen nagy igazolásoknak, főleg 80 milliókért, de majd tavaszra biztosan el fog dőlni, hogy mire lenne szükség.
Én is Denist hoznám vissza csak ugye van itt ez a kis affér a spanyol szövetséggel.
visca el barca írta:
Alfa írta:Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond
nah itt van a kutya elásva. az, hogy szted (vagy bárki szerint) megér egy próbát és ha bejön bejön ha nem nem az egy dolog.

DE! múltkor leírtam a mai foci már a trófeákról, pénzről meg a csillogásról szól. ezen a szinten ahol mi vagyunk, már nem lehet próbálgatni, meg arra építeni, hogy majd bejön. ha nem nyersz kupá(ka)t repül mindenki, meg világvége depresszió van. ide már kész, komplett, 100%-osan bedobható játékosok kellenek nem fiatalok, akiket lehet próbálgatni. nem véletlenül nem stabil kezdő sem bartra, sem rafinha, sem akármelyik fiatal. a xavi-ini-vv stb generáció különleges volt, de ennyi. persze én is szeretnék abban az illúzióban élni h majd düfölüfülofö 'ránő' messire, denis suarez meg akkora klasszis lesz, hogy 2 év múlva 500000 mrd lesz a kivásárlási ára, de ilyen valószínűleg nem lesz. reménykedni azért lehet, de nem véletlenül estek ki a kicsik a 3. osztályba.
Abban igazad van , hogy ha nem jönnek az eredmények rögtön jönnek egymás után a cikkek ahogy a San Sebastiani meccs után is ( Lucho vs Messi stb ) .
Én tartom magam azon kijelentésemhez amit te is idéztél , mert szerintem télig simán lehetne Denist vagy Halilovicot játszatni . Ha pedig nem hozzák az elvárt szintet akkor lehetne valakit a helyükre hozni. A másik kijelentéseddel már nem teljes mértékben értek egyet. Az való igaz , hogy egy BL győzelemhez " 100%-osan bedobható játékosok kellenek" viszont itt felmerül a kérdés , hogy ezek a játékosok mégis honnan lesznek ?? Erre az ember rögtön rávágná , hogy a kicsi vagy közepes csapatokból ( Rakitic-Sevilla , Bravo-Sociedad, Suárez-Liverpool stb) . És persze ez is lehet egy stratégia , de így nagyon sok nagy tehetségen lehet bukni itt van például az idei slágertéma Pogba akit a Juve ingyen ( vagy majdnem ingyen ) szerzett meg és most nyáron 80 milla fölött fogják eladni . Az nyilvánvaló , hogy sokkal biztosabb az a módszer amit te mondtál , de én személy szerint inkább megnéznék egy kupa nélküli szezont mint egy olyat ahol egy teljesen összevásárolt csapattal triplázunk. Lehet ( vagy biztos ) , hogy ezzel egyedül vagyok , mégis kiállok ezen "fogyatékosságom" mellett . Ha így folytatjuk el fogunk jutni odáig , hogy már nem lesz a csapatba egy saját nevelésű játékos sem.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.06.25. 20:01:54

Nem leszek népszerű a hozzászólásommal, de nem is az a cél. Csak rávílágítanék egy másik szempontra.Amit már többen pedzegetnek de ki kell mondani úgy gondolom.

Marha sokan azt úgy fogják fel, hogy ha valaki a Barca akadémiájáról jött az már képvisel egy minőséget. De nem. Sajnos nem. Láthatjuk, csont nélkül kiesett 3. osztályba függetlenül attól, hogy ki és hogy vezette a B csapatot. Sajnos ritkán jönnek ki Xavik Iniesták, Messik, sőt elmondhatjuk, hogy szerencsének érezhetjük magunkat mert valószínűleg egy megsimételhetetlen generációt láttunk látunk. Ilyen kb. 50 évetene egyszer van. És azt is hozzá kell tenni, hogy ők sem egyből ászként kerültek fel. De! Amikor ők felkerültek egy spanyol középcsapat voltunk. Gyakran ütöttek vágtak minket, nem volt rajtunk eredménykényszer volt idő kivárni, hogy kiből mi lesz. Emlékszem egy bajnoki negyedik helynek úgy örültem mint majom a farkának. És mi van ma. Európa Top klubjai közé tartozunk olyannyira, hogy valószínűleg az első 3-4-ben tartanak számon minket egy gyengébb évben is. A szurkolói elvárás, minimum egy bajnoki cím és egy spanyol kupa és a Bl-ben ha a 8 közt kiesünk az edző fejét követeli a szurkolók 90%-a. A foci felgyorsult, egy játékos aki késún érő annak lehet soha nem adnak lehetőséget beérni. Nagy csapatnál tuti nem.

Szidhatjuk itt, Pogbát, Kokét tudom is én kit, szidhatjuk az árakat és hogy nem éri meg, de azért valamit szögezzünk le: Nincsennek Pogbáink, Kokéink és ne csináljunk úgy mintha lennének! Amúgy is tisztelet a kivételnek, de tejesen biztos vagyok benne ha akár az egyik is a mi nevelésünk lenne az őket szidók felének gatyát kéne cserélni ha meglátja őket. Akinek nem inge ne vegye magára. Nincs olyan játékosunk aki egy BL-ben meghatározó csapatban 23 éves korára alapemberré nőtte ki magá. Sajna az a tény, hogy annak idején amikor egy tacskó Oscar igéretként 40 millió körül lett a Chelsea játékosa elindított egy lavinát a fiatal játékosok körében is. És igen marha drágák. Neymar is marha drága volt, holott ő is csak a beválhat kadegória volt és soha egy percet nem játszott Európában. Egy játékos aki 22-24 éves kora közt BL-döntős csapatban folyamatos kezdő az ennyit ér. Ezt kár vitatni. A Karrierje nagyobb része előtte áll és még jó eséllyel meg sem közelítette a képességei határát. Nekünk nincs ilyen játékosunk. Ha ilyet akarunk és ki akarjuk elégíteni a szurkolók eredményigényét akkor a vezetőség fejével gondolkodva meg kell venni. Mondhatjuk itt, hogy Rafhina, de látjuk nem Thiago (ő volt évek óta az egyetlen akire azt mondtam na igen ő, de pechére egy olyan sor volt előtte, hogy éveket kellett volna várnia a kezdő szerepére, így érthető hogy elment, kár ezen már rágódni) és nem is nagyon van idő, hogy belenőjön a neki szánt szerepbe. Sergi Roberto két év nagy csapat mire kitralálták, hogy vkp. Bartra most itt ne az okokat firtassuk, de nem képpes kezdő leni 24 éves korára bárhogy erőlködik. Tello, Cuenca, a dos Santos testvérek, Krkić, Fontas már évek óta levesbe vannak. Montoya is befürdött, Deulofeu-t bárova adtuk kölcsön kevésnek bizonyult. Munir, Sandro és Adama se lesz semmi mert ez a támadósor még minimum három évet bírni fog egyben és tőlük nem fér be egyik sem. Egy esély ha kölcsön adjuk őket, mert ide kevesek perpill és fejlődni nem fognak. Most combozunk Denis Suarez visszahozatalán amiben látok rációt, de azért azt se felejtsük el, hogy kikerült egy Sevilla kezdőjéből aminek a közepe gyengébb mint a miénk. Ennyit az utánpótlásunkról.

Száz szónak is egy a mai foci nem arról szól, hogy jól van kisfiam nagy tehetség vagy 26-27 éves korodra császár leszel. Ha ilyen vagy mehetsz a levesbe, mert egy nagy klub se tudja kivárni ezt, már mi se. Kupa kell eredmény kell, az hogy a játékos legyen olyan jó, hogy marha nagy reklámértéke legyen, legyen bevétel jöjjenek a címek. Verratti 23 éves, Koke 23 éves Pogba 22 éves. Bl döntős és Bl legjobb 8 között szerpelő csapatok alapemberei. Ha kellenek és azt mondják 50-100 millió sajna ez van, ki kell fizetni. Mindenki látja, hogy jók, oké nem biztos, hogy bevállnak kockázatos, de ha beválltak 10 évre megoldás a posztján mind a három. A La Masia nem termelt igazi csodát Messi óta. Nem véletlenül estek ki. És azt ne várja senki, hogy akárki is rá meri bízni egy Bé győztes csapat középpályája egy posztját egy olyan gyerekre aki teszem azt kiesett 2. osztályból harmadba. El kell dönteni szimpi saját nevelésű csapatot akarunk ahol jöhetnek a bukták szépen sorban akár, vagy egy ütőképpes gárdát. Mert az utánpótlásba 3-4 embert leszámítva sallang mind.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 19:58:22

Alfa írta:
Messias2 írta:Sziasztok!
Új felhasználó vagyok. 2006 óta követem a csapatot.
Mindig utánpótlás párti voltam, tehát mindig szkeptikus voltam a nagy igazolásokkal kapcsolatban, ezért most is inkább a B-ből hoznék fel embereket a nagy csapatba a Pogba féle igazolások helyett.
Üdv a klubban :D . Végre valaki aki megért [-o< . Én is amikor lehet a fiatalok beépítését preferálom. Én nem hiszem , hogy Pogba megérne 80 millát úgy , hogy mellé évente 12-őt keresne. Én vagy felhoznám Halilovicot vagy visszahoznám Denist . Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond mert télen lehetne erősíteni ( igaz itt gond lehet a leigazolt játékos esetleges BL-ben való szereplése )
Ez így szép és jó, hogy majd felhozzuk Halilovicot és rendben van meg hasonlók. De nem szabad figyelmen kívül hagyni a játékosok pozícióját, hol játszanak, mire képesek, a pálya melyik részét játsszák be stb. Halilovic jelenleg azon kívül hogy középpályásnak hívják nincs helye. Kioltják egymást Messivel, jobban mondva nem hagynak neki teret, vele sajnos úgy átnyargal bárki a középpályánkon ahogy nem szégyelli, amiben erős azt itt pont nem tudja kamatoztatni. Nekem ez a legnagyobb bánatom vele kapcsolatban. Ő leginkább egy 4-4-2-ben tudna érvényesülni.
Talán, ha a fizikuma jobb lesz és taktikailag tud alkalmazkodni képes lesz beférni, mert nagyon sajnálnám, ha egy ekkora tehetség elveszne.
Aki ide passzolhat az Rafinha, benne szerintem lehet bízni.

Télen meg, ha itt lesz Rafinha meg Suarez felesleges is lenne igazolni. Mert nem a Bl-szerepléssel van itt baj, hanem, hogy náluk jobbat nem igazán lehet szerezni.
Én sem örülnék ilyen nagy igazolásoknak, főleg 80 milliókért, de majd tavaszra biztosan el fog dőlni, hogy mire lenne szükség.
visca el barca írta: nah itt van a kutya elásva. az, hogy szted (vagy bárki szerint) megér egy próbát és ha bejön bejön ha nem nem az egy dolog.

DE! múltkor leírtam a mai foci már a trófeákról, pénzről meg a csillogásról szól. ezen a szinten ahol mi vagyunk, már nem lehet próbálgatni, meg arra építeni, hogy majd bejön. ha nem nyersz kupá(ka)t repül mindenki, meg világvége depresszió van. ide már kész, komplett, 100%-osan bedobható játékosok kellenek nem fiatalok, akiket lehet próbálgatni. nem véletlenül nem stabil kezdő sem bartra, sem rafinha, sem akármelyik fiatal. a xavi-ini-vv stb generáció különleges volt, de ennyi. persze én is szeretnék abban az illúzióban élni h majd düfölüfülofö 'ránő' messire, denis suarez meg akkora klasszis lesz, hogy 2 év múlva 500000 mrd lesz a kivásárlási ára, de ilyen valószínűleg nem lesz. reménykedni azért lehet, de nem véletlenül estek ki a kicsik a 3. osztályba.
Részben egyetértek, de nem teljesen. Ez a fantasztikus generáció is sántít. Volt pár év, amikor együtt játszottak, de nem egy generáció. De ez mindegy. Lehet mondani, hogy Suarez, Samper, Rafinha stb. nem az a szint amik Xavi-ék voltak. De nézzük ennek a "Nagy generációnak" a tagjait. Xavi. Ha Pep nem sérül le komolyan anno és nem sokkal utána nem megy el, egyáltalán nem biztos, hogy itt csodálhattuk volna végig, sőt. Korábban rengetegen el is akarták küldeni, mondván nem elég jó, hajszál híján sikerült is távoznia. Piqué. Elment a MU-ba, kölcsönadták a Zaragozának, ahol az se biztos hogy annyi meccsen részt vett volna. (a kölcsönszerződés értelmében) Nem is robbantott. Aztán Pep visszahozta és Top védő lett. Alba kicsit más ebből a szempontből, de őt is elküldtük. Busquets se volt egy nagy ász, szinte ismeretlen amíg feljött. Az első szezonja után kb. annyira becsülték mint most Robit irányítóként. Pedro szintén a semmiből. talán Iniesta volt az akit korán nagy tehetségnek tartottak. (Messi az meg Messi)
Nekik annyiból "szerencséjük" volt, hogy nem voltak olyan bitang, kiszoríthatatlan játékosok, mint most. Az MSN-t ki bontaná meg, vagy annyit rotálni. Rakitic is alap, Iniesta lehet lassan az "áldozat". Samper Busi-Masch mögött kis szorítaná ki.

Amit Rafinha-ról írtál, szerintem érthető, hogy kevesebbet játszott. Ott volt előtte Xavi, aki amellett, hogy meglepően jól szállt be a meccsekbe (szerintem nem sokan gondolták volna, emlékszem a többség nem akarta már itt látni) és egy klubikon is, aki elé helyezni egy fiatalt nem fognak, még ha le is hozná ugyanazt a szintet. Szóval vele kapcsolatban az idei évből nem indulnék ki.

De elsősorban Luchon fog múlni, hogy mi lesz velük és csak másodsorban a fiatalok teljesítményén.

Bocs ha hosszú voltam, köszi ha elolvastad.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.06.25. 19:23:25

Alfa írta:Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond
nah itt van a kutya elásva. az, hogy szted (vagy bárki szerint) megér egy próbát és ha bejön bejön ha nem nem az egy dolog.

DE! múltkor leírtam a mai foci már a trófeákról, pénzről meg a csillogásról szól. ezen a szinten ahol mi vagyunk, már nem lehet próbálgatni, meg arra építeni, hogy majd bejön. ha nem nyersz kupá(ka)t repül mindenki, meg világvége depresszió van. ide már kész, komplett, 100%-osan bedobható játékosok kellenek nem fiatalok, akiket lehet próbálgatni. nem véletlenül nem stabil kezdő sem bartra, sem rafinha, sem akármelyik fiatal. a xavi-ini-vv stb generáció különleges volt, de ennyi. persze én is szeretnék abban az illúzióban élni h majd düfölüfülofö 'ránő' messire, denis suarez meg akkora klasszis lesz, hogy 2 év múlva 500000 mrd lesz a kivásárlási ára, de ilyen valószínűleg nem lesz. reménykedni azért lehet, de nem véletlenül estek ki a kicsik a 3. osztályba.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2015.06.25. 19:20:53

Sajnos nem minden evben nevel ki a klubb Iniestakat Xavikat Messiket,nem lehet sergi robertokra alapozni amugy az uj igazolasok nelkul kupak nelkul maradt volna a csapat.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.06.25. 19:16:39

Alfa írta: Üdv a klubban :D . Végre valaki aki megért [-o< . Én is amikor lehet a fiatalok beépítését preferálom. Én nem hiszem , hogy Pogba megérne 80 millát úgy , hogy mellé évente 12-őt keresne. Én vagy felhoznám Halilovicot vagy visszahoznám Denist . Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond mert télen lehetne erősíteni ( igaz itt gond lehet a leigazolt játékos esetleges BL-ben való szereplése ) plusz azért a középpályánk Xavi nélkül sem gyenge , legalábbis annyira nem , hogy egy félszezont ne lehessen végignyomni velük. Én nagyon nem fogok örülni ha leigazoljuk a franciát ( és ha még Xavi mezét is megkapja [-X ). Én nagyon nem szeretném ha rászoknánk az évenkénti egy nagy igazolásra nem akarok egy madrid 2.0-nak szurkolni .
Pontosan erről van szó. Én azért kezdtem el a csapatnak szurkolni, mert láttam, h mernek a fiatalokhoz nyúlni. Nem szeretném, ha ez a tendencia megszakadna, és 80 millios igazolásokra építenénk. Az a madridi bohócok szokása.Sajnos azonban utóbbi 2 évben (Neymar és Suarez) igazolásával kezdjük felvenni a madridi tempót. Számomra sokkal fontosabb, h megmaradjon a klub identitása, mint a kupák száma.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.06.25. 19:03:03

Messias2 írta:Sziasztok!
Új felhasználó vagyok. 2006 óta követem a csapatot.
Mindig utánpótlás párti voltam, tehát mindig szkeptikus voltam a nagy igazolásokkal kapcsolatban, ezért most is inkább a B-ből hoznék fel embereket a nagy csapatba a Pogba féle igazolások helyett.
Üdv a klubban :D . Végre valaki aki megért [-o< . Én is amikor lehet a fiatalok beépítését preferálom. Én nem hiszem , hogy Pogba megérne 80 millát úgy , hogy mellé évente 12-őt keresne. Én vagy felhoznám Halilovicot vagy visszahoznám Denist . Szerintem egy próbát megérne és ha esetleg nem jönne be akkor sincs nagy gond mert télen lehetne erősíteni ( igaz itt gond lehet a leigazolt játékos esetleges BL-ben való szereplése ) plusz azért a középpályánk Xavi nélkül sem gyenge , legalábbis annyira nem , hogy egy félszezont ne lehessen végignyomni velük. Én nagyon nem fogok örülni ha leigazoljuk a franciát ( és ha még Xavi mezét is megkapja [-X ). Én nagyon nem szeretném ha rászoknánk az évenkénti egy nagy igazolásra nem akarok egy madrid 2.0-nak szurkolni .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7408
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.06.25. 17:52:02

Bob_Marley írta:
palesz77 írta:
Gyors stat az idei évben adott hosszú labdákból, jó és rossz egymás után.
Koke: 58-96
Verratti: 129-69
Gündogan: 110-56
Rakitic: 76-27
Xavi: 95-24
Kroos: 201-41
(Clasie: 183-114 :mrgreen: )
Ezen a staton meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus a helyzet. Meccsek nézése közben ez nem tűnt fel. Gyakorlatilag ez a 33%-os hatékonyság siralmas. Pedig előttem van nem egy szitu, mikor kiugaratás, vagy keresztlabda és mind pontos. :D A többi részét meg megegyeztünk tegnap, hogy más aspektusban nézzük ezt a játékot és a játékosokat. Én a divatos szóval robotfocistákat szeretem, te meg valami szentimentális oknál fogva a "cselgépeket".
Ez sokakkal így van, egy-egy szép vagy látványos megmozdulás jobban megmarad, mint a rossz megoldások. Főleg ha az ember kicsit elfogult. :D Azt, hogy cselgépek kellenek szerintem senki sem mondta, inkább azt, hogy kreatív ember legyen, többet tudjon villanni, váratlan megoldásokat "húzni". Ini pl. tipikus példája ennek nálam. Nem egy Ronaldinho kell a kp-ra, de egy ilyen stabilabb ember ott van már Rakitic személyében. Ezért érzem túl defenzívnek és sablonosnak a kp-t Koke-val. Az ára pedig neki is az egekben.
HungaroBarca írta:Nekem egyébként itt most az a nagy kérdés hogy itt ugye páran mondták hogy Pogány nem cserének hanem Ini úgymond,, kivezetéseként''jönne ide nem azonnali kezdónek, magyarul Ini-vel cserélnék a helyüket a kezdőben. No akkor ebben az esetben addig meg van hogy Iniesta a Padon ül míg Pogba játszik de mi az akkor ha Iniesta kirukkol egy szuper jó formával és Pogba padon fog ülni? Tudom én is hogy erre kevés az esély de mégis mi van akkor ha ez lesz? Ja és mik a vélemények Denisről? egy két meccsét láttam de nagyon nem nézek Sevilla meccset ha valaki mondaná róla valamit azt megköszönném.
Pogba-t nem úgy kellene elképzelni, hogy egy poszton ott van Inivel és valamelyikük csere. A francia rakitic helyén is bevethető, a válogatottban is játszott hasonló szerepkörben. így a horváttal is lehetne rotálni. Ha ő Fent lehet egy Rakitic-Pogba és Pogba-Ini páros is, elsődlegesen viszont ini lenne a csere. Ezzel nekem az egyetlen (és komoly) problémám Rafinha mellőzése lenne.
Én nagyon bízok benne, a B-ben és a Celtaban is megmutatta, hogy milyen játékos. Legalábbis számomra nagyon meggyőző. Nem sokan vannak akik nálam jobban szeretnének fiatalokat látni a csapatban, de a csapat érdeke az első. Persze nem ilyen folyamatos 80-100 milliós igazolásokkal. Alba helyén például szívesen látnám többször Grimaldot, aki a B-ben szerintem a legnagyobb tehetség. Viszont Alba jelenleg szvsz top 3-as balhátvéd és jó korban is van.

Suarez-zel nekem vannak fenntartásaim. A kicsiknél nagyon durva volt amit leművelt és a Sevilla-ban sem lógott ki negatív irányban, viszont a játékstílusa szerintem túl offenzív. Lehet, hogy azért mert ilyen pozícióban játszatták mindkét csapatban (a City-ről nem tudok nyilatkozni) Nagyon technikás, nagy lövő, nem lóg a nyelve 60 perc után, lehet, hogy képes játszani azt amit idén Ini. Viszont nem biztos, hogy jó ötlet Rafinhaval együtt használni. Azzal a játékidővel nem biztos, hogy mindketten jól járnak. Valaki mellett le kell tennie a voksát LE-nek, ahhoz pedig mindkettejüknek idő kell és akkor SR-ről még nem beszéltünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.06.25. 16:36:50

Sziasztok!
Új felhasználó vagyok. 2006 óta követem a csapatot.
Mindig utánpótlás párti voltam, tehát mindig szkeptikus voltam a nagy igazolásokkal kapcsolatban, ezért most is inkább a B-ből hoznék fel embereket a nagy csapatba a Pogba féle igazolások helyett.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.06.25. 15:10:47

Erxy írta:Deulofu :arrow: Everton
hivatalos, 6 millio euroert. van ra visszavasarlasink is
Visszavásárlásival korrekt összeg, így örülök neki. Sok sikert számára a továbbiakban!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.25. 15:05:09

Deulofu :arrow: Everton
hivatalos, 6 millio euroert. van ra visszavasarlasink is
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.06.25. 14:53:46

visca el barca írta:palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Én kb. márciusig excelben vezettem a neveket, hétről hétre írtam posztok alapján :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.06.25. 14:48:24

palesz77 írta:
Gyors stat az idei évben adott hosszú labdákból, jó és rossz egymás után.
Koke: 58-96
Verratti: 129-69
Gündogan: 110-56
Rakitic: 76-27
Xavi: 95-24
Kroos: 201-41
(Clasie: 183-114 :mrgreen: )
Ezen a staton meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy ilyen drasztikus a helyzet. Meccsek nézése közben ez nem tűnt fel. Gyakorlatilag ez a 33%-os hatékonyság siralmas. Pedig előttem van nem egy szitu, mikor kiugaratás, vagy keresztlabda és mind pontos. :D A többi részét meg megegyeztünk tegnap, hogy más aspektusban nézzük ezt a játékot és a játékosokat. Én a divatos szóval robotfocistákat szeretem, te meg valami szentimentális oknál fogva a "cselgépeket". Tetszik nem tetszik a mai foci totálisan átalakult (rengeteget fejlődött az elmúlt 10-15 évben), ma a legfontosabb a gyorsaság, fizikum, pontosság. Felkészültebbek a csapatok, sokkal több tudatos elem van, s több párharc. Mi is egy begyakorolt játékot játszunk, s főleg középpályán elengedhetetlen a taktikai utasítások betartása. Én ehhez mérten Koke-t ideálisnak látom, mert minden benne van, ami elvárható lenne.

Viszont hozzáteszem, hogy most valóban ideális alkalom lenne hozzányúlni a Rafinha, Roberto, Suarez stb vonalhoz, s a nagy igazolást el kéne felejteni. Ebben maximálisan egyetértek veled, hogy rengeteg pénzeket dobálunk ki játékosokra (tudjuk ki kezdte ezt el. :D ). Én ezt mindig fel is hozom, aztán lsd most én is dobálom a Koke meg a Pogba neveket. :D Mondjuk én alapból ha drágák nem hoznám egyiket se, ahogy Neymar vagy Suarez esetében is vélekedtem. Most nem igazolhatunk, ideális lenne a fiatalok játszatása.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.06.25. 16:15:37-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.06.25. 14:40:58

danianevem írta:
Erxy írta:allitolag Iborra Bartomeu spanyolorszagban jatszo kulfoldi kozeppalyasa akit le akar igazolni.
Iborra spanyol, vagy nem? Bár a katalánokhoz képest külföldi. :D
Mellé még nem is 20 év alatti, amiről eleinte szó volt. :D Barto hatalmasat robbantott ezzel az előszerződéssel.. :lol:
visca el barca írta:palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Tessék, több órán át nézegettem a híreket, és az alapján rangsoroltam, csak olyan sok pletyka van, hogy egyszerűbb volt országokat bejelölni.. :mrgreen:
Erxy írta:Deulofeu valtasa meg ma hivatalos lehet, hogy meddig lesz ra visszavasarlasink nem teljesen tiszta, ellentmondasos hirek vannak
Legtöbb helyen két évet írnak rá ahogy nézem, az úgy reálisnak is tűnik nekem.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.06.25. 14:38:55

danianevem írta:Iborra spanyol, vagy nem? Bár a katalánokhoz képest külföldi.
sry, jogos, bocs :oops:

Deulofeu valtasa meg ma hivatalos lehet, hogy meddig lesz ra visszavasarlasink nem teljesen tiszta, ellentmondasos hirek vannak
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.06.25. 14:18:45

Erxy írta:allitolag Iborra Bartomeu spanyolorszagban jatszo kulfoldi kozeppalyasa akit le akar igazolni.
Iborra spanyol, vagy nem? Bár a katalánokhoz képest külföldi. :D
visca el barca írta:palesz, annyira ráfeküdtél a hírekre, hogy úgy érzem az átláthatóság jegyében lassan aktuális lesz egy átigazolási heat map :D citromsárga akiről csak heti egy hír van, narancs akiről 2-3, vörös meg akiről naponta 8x írnak :D :mrgreen:
Kapcsolati hálóval átláthatóbb lenne.
Válasz küldése