Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.12. 07:00:31

A sport szerint Demir már Bécsben ban és hamarosan felbontják a kölcsönt. Ezt szeritem elszúrták a 10 meccses kötelező opcióval. Ha 20-30 lett volna Xavi alatt kiderült volna pontosan mekkora lehetőség van benne.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.01.11. 10:46:24

vinszentvega írta:
2022.01.11. 10:40:03
Ez az Oscar-os pletyka, mennyire pletyka?
https://www.instagram.com/p/CYlXTrnLsBU ... =copy_link
Elvileg a tetovált futballisták menekülnek majd a kínai bajnokságból. :D
Amúgy, ha úgy sül el, mint Paulinho, akkor jó igazolás lenne. Tényleg, neki nincs tetkója? :lol:
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.01.11. 10:40:03

Ez az Oscar-os pletyka, mennyire pletyka?
https://www.instagram.com/p/CYlXTrnLsBU ... =copy_link
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.10. 20:07:40

Samper írta:
2022.01.09. 19:58:18
Fernando írta:
2022.01.09. 14:13:00

Akkor már nem értem miért nem hozzuk vissza Trincao-t? Szerintem F. Torressel megoldanák a jobbost. Balra Ansu és Depay/Abde (ha marad) és inkább középre kéne valaki
Abde jobb, mint Trincao. Jutgla meg gólerősebb.
Én Samperrel osztom. Trincao egy aránylag jól cselező, de magasan egyénieskedő játékos. A csapat számára haszontalan játékkal.Az önző cselein kívűl értékelhető passzokra én nem emlékszem. Denis Suárezzel tudnám összehasonlítani. Ezért is szabadultak meg mindkettőtől.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1855
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.10. 18:10:43

jo volna, ha ugyanezt meg tudnank lepni Dembelevel is :)
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.10. 13:52:59

Ha Umtiti hosszabbítása még ad valamekkora keretet Torres regisztrálásán kívül, akkor remélem végre Araujo, Gavi szerződése a következő pont, utána meg Nico és Gavi beemelése a "A" keretbe.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.01.09. 23:37:28

Samper írta:
2022.01.09. 19:58:18
Fernando írta:
2022.01.09. 14:13:00

Akkor már nem értem miért nem hozzuk vissza Trincao-t? Szerintem F. Torressel megoldanák a jobbost. Balra Ansu és Depay/Abde (ha marad) és inkább középre kéne valaki
Abde jobb, mint Trincao. Jutgla meg gólerősebb.
Ez így nekem erős kijelentés, ráadásul én Traore-val összevetve írtam. Trincao jobb szélső, Abde inkább bal, Jutgla pedig mindenhol volt csak a jobboson nem. Lehet én vagyok elfogult, de szerintem Trincaoban jóval több volt, mint amit sikerült Koemannak kihozni belőle. Volt idő mikor egész jól és hasznosan tolta, majd 3 meccset a padon ült. Szerintem egy Abde, Ansu balos és egy F. Torres, Trincao jobbos nem lenne gyenge. Középre kell egy kezdő 9-es, Jutgla hozni tud egy Paco szintet. Depay, Braithwaite meg a többi tőlem mehetne.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2022.01.09. 19:58:18

Fernando írta:
2022.01.09. 14:13:00

Akkor már nem értem miért nem hozzuk vissza Trincao-t? Szerintem F. Torressel megoldanák a jobbost. Balra Ansu és Depay/Abde (ha marad) és inkább középre kéne valaki
Abde jobb, mint Trincao. Jutgla meg gólerősebb.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.09. 19:17:39

Sonoma írta:
2022.01.09. 15:32:45
Ha ezt így kigondolta Laporta nagy zsugás az öreg.
Arra mérget vehetsz, hogy ez az egész tudatos volt tőlük. :D Majd meglátjuk, mire megyünk vele a későbbiekben.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.09. 16:36:35

A sport szerint Luuk egyre valószínűbb, hogy marad tavaszra. Szerintem logikusabb lenne, mint Moratara költeni, és várni mire beilleszkedik.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.09. 15:32:45

NovaProspekt írta:
2022.01.09. 14:06:54
Sonoma írta:
2022.01.09. 13:32:31

....
....
Tovább gondolva az egészet.
Ha mindez tudatosan (és átgondolva) tették Laportáék, ez azt is jelentheti, hogy a nyári igazolási időben, a 22/23-as szezonra megint likvidek leszünk, és a 100m bérkeret akár 300-400m is emelkedhet. Így nem csoda, ha mennek a tárgyalások Haaland megvételéért.
Persze ennek alapfeltétele a BL- ben indulás.
Ha ezt így kigondolta Laporta nagy zsugás az öreg.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.01.09. 14:13:00

bence0330 írta:
2022.01.09. 11:02:08
Az AS szerint a Barca Adama Traorét nézte ki Dembélé helyére, ha távozna a francia. Idén 20 meccsen 0 gól, 0 assziszt. :D De tavaly is 41 meccsen 3 gól 3 assziszt. Mondjuk vezeti a top bajnokságokban a csellistát, abban jobb százalékot hoz, mint a franciánk.

Persze az elmúlt két év Wolves-ának játékosaként nem is lenne ciki a kevés gól, mert eleve a csapat is alig lő, de az összefoglalók alapján a csávó 2 éve nem tud ajtó ablak ziccereket sem belőni, valami hatalmas gát alakult ki benne.

Szóval én személy szerint remélem, hogy kacsa, vagy valami féléves kölcsön lenne csak a megvalósulása esetén is.
Akkor már nem értem miért nem hozzuk vissza Trincao-t? Szerintem F. Torressel megoldanák a jobbost. Balra Ansu és Depay/Abde (ha marad) és inkább középre kéne valaki
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.09. 14:06:54

Sonoma írta:
2022.01.09. 13:32:31
Azért ez az infó, a " veszteség felturbózása" felvet pár kérdést.
1. Annyira biztosak voltak benne Laportáék, hogy eladják/elmennek maguktól is a fentebb említett játékosok, hogy beírták a könyvelésbe ezeket a játékosokat ( jún 30-ig)?
2. Ezzel akarták megteremteni a lehetőséget Messi újabb szerződtetésére a pénzt, vagy eleve nem akarták megtartani ( tudták előre, hogy ennyire lecsökken a fizetésekre fordítható keret) és így akarták kieszközölni Messi távozását (mert ugye Messi megtartásával kampányolt Laporta is)?
3. Ezek végig tudatos húzások voltak, vagy akkor estek pofára, amikor Tebas bejelentette nekik ( a 20/21 könyvelési év után), hogy innentől a harmadára csökkent a fizetésekre fordítható keret a Barcának ( + a 25% szabály az új igazolásokra), és nem lehet semmiféle számviteli trükközés?
1. Ez szerintem valószínűleg így volt (pláne ha megnézzük, hogy ezek közül az emberek közül már nincs is mindenki itt, és pletyók mindenkiről vannak közülük, hogy szabadulnánk tőlük).
2. Ezzel a manőverrel mindenképpen a távozását erőszakolták ki első körben, mert önnön magukat fosztották meg ezzel a lehetőségtől, h Messi bérigényét teljesítsék idén a hosszabbításhoz... viszont technikailag ha így a későbbi szezonokban drámaian megnő a fizetési sapka, akkor akár le is igazolhatjuk Messit :mrgreen: . Bár értelme ennek nem sok lenne, akkor már eleve úgy intézik a dolgot idénre papíron, h anyagilag meg tudjuk tartani.
3. Szerintem pofáraesés nem volt, 100%, hogy pontosan tudják, hogyan történik a fizetési sapka kiszámolása a La Ligánál, és a mókolásukkal milyen hatást gyakoroltak rá. Sőt, a fizetési sapka lecsökkentése önmagában egy céljuk is lehetett Laportáéknak, lásd 2. pont, és más dolgok miatt is. Viszont azt el tudom képzelni amúgy, hogy amennyiben a CVC-dílt tényleg az utolsó pillanatban utasították el, valamivel mégis rosszabb helyzetbe manőverezték magukat anyagilag a szezonra, mint az kezdetben a tervük volt. Szóval lehet, hogy emiatt túllőttek a célon kicsit a tervhez képest.

A 2. és 3. pontot egymás összevonva azt mondanám, hogy Messi megtartása nem volt Laportáéknak prió, fontosabb volt kozmetikázni a számokat nekik. Valószínűleg igazak így a pletykák, hogy a CVC-díl elkaszálása miatt távozott Messi is. A CVC megegyezés és Messi megtartása csak a nice to have kategóriába esett sztem Laportáéknál.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.09. 13:32:31

davi10 írta:
2022.01.08. 13:38:07
NovaProspekt írta:
2022.01.08. 11:44:18
A Barca az előző szezonban kb. 480 millió eurós veszteséget szenvedett el. Ezt azért is lett ilyen magas, mert a veszteséget a klub szándékosan megnövelte papíron azáltal, hogy legalább öt játékos (Matheus Fernandes, Coutinho, Neto, Umtiti, Pjanic) értékét (de lehet hogy még több játékosét) leamortizálta nullára.
Ez az infó honnan van? Én nem tudtam, hogy ilyet lehet (legálisan) csinálni. Régen volt már nekem a számvitel.

Ha ez igaz, akkor megerősíti a gyanúmat, hogy direkt hagyott magának Laporta ennyire kis mozgásteret idénre, és jövőre már nem lesznek ilyen nagy gondjaink játékosok regisztrálásával meg ilyenekkel.
Mondjuk ennek fényében, ha szándékosan ásta ezt a gödröt idénre Laporta, méginkább gyanús Messi távozása.
Azért ez az infó, a " veszteség felturbózása" felvet pár kérdést.
1. Annyira biztosak voltak benne Laportáék, hogy eladják/elmennek maguktól is a fentebb említett játékosok, hogy beírták a könyvelésbe ezeket a játékosokat ( jún 30-ig)?
2. Ezzel akarták megteremteni a lehetőséget Messi újabb szerződtetésére a pénzt, vagy eleve nem akarták megtartani ( tudták előre, hogy ennyire lecsökken a fizetésekre fordítható keret) és így akarták kieszközölni Messi távozását (mert ugye Messi megtartásával kampányolt Laporta is)?
3. Ezek végig tudatos húzások voltak, vagy akkor estek pofára, amikor Tebas bejelentette nekik ( a 20/21 könyvelési év után), hogy innentől a harmadára csökkent a fizetésekre fordítható keret a Barcának ( + a 25% szabály az új igazolásokra), és nem lehet semmiféle számviteli trükközés?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7102
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.09. 13:10:55

Kalapos írta:
2022.01.09. 13:05:14
Malcom vagy Deulofeu, esetleg Arda Turan nem tudna jönni segíteni? :mrgreen:

Mondjuk Traorét LE is behívta néha, szóval valamire biztos jó.. csak nem ezen a szinten.
Igazából 2 évvel ezelőtt volt egy nagyon jó periódusa. Azóta lejtmenet... A játéka azóta is rendben van, csak be van oltva eredményesség ellen. Kb mint mint a 2 évvel ezelőtti Vini.
Az mondjuk szomorú, hogy Dembélé is kb így van, csak ő több labdát szór el, szóval lehet, hogy még nem is lenne minőségi visszalépés jelentősen. Potenciál van benne, ami elő is jöhet, de személy szerint kétlem. Tűzoltásnak elfogadnám kölcsönbe, de ennyi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.09. 13:05:14

bence0330 írta:
2022.01.09. 11:02:08
Az AS szerint a Barca Adama Traorét nézte ki Dembélé helyére, ha távozna a francia. Idén 20 meccsen 0 gól, 0 assziszt. :D De tavaly is 41 meccsen 3 gól 3 assziszt. Mondjuk vezeti a top bajnokságokban a csellistát, abban jobb százalékot hoz, mint a franciánk.

Persze az elmúlt két év Wolves-ának játékosaként nem is lenne ciki a kevés gól, mert eleve a csapat is alig lő, de az összefoglalók alapján a csávó 2 éve nem tud ajtó ablak ziccereket sem belőni, valami hatalmas gát alakult ki benne.

Szóval én személy szerint remélem, hogy kacsa, vagy valami féléves kölcsön lenne csak a megvalósulása esetén is.
Malcom vagy Deulofeu, esetleg Arda Turan nem tudna jönni segíteni? :mrgreen:

Mondjuk Traorét LE is behívta néha, szóval valamire biztos jó.. csak nem ezen a szinten.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7102
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.09. 11:02:08

Az AS szerint a Barca Adama Traorét nézte ki Dembélé helyére, ha távozna a francia. Idén 20 meccsen 0 gól, 0 assziszt. :D De tavaly is 41 meccsen 3 gól 3 assziszt. Mondjuk vezeti a top bajnokságokban a csellistát, abban jobb százalékot hoz, mint a franciánk.

Persze az elmúlt két év Wolves-ának játékosaként nem is lenne ciki a kevés gól, mert eleve a csapat is alig lő, de az összefoglalók alapján a csávó 2 éve nem tud ajtó ablak ziccereket sem belőni, valami hatalmas gát alakult ki benne.

Szóval én személy szerint remélem, hogy kacsa, vagy valami féléves kölcsön lenne csak a megvalósulása esetén is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.08. 17:07:28

Én először azt hittem, ez az elszámolásos sztori a kiugróan magas hiánnyal kamu, de kezdenek meggyőzni a linkelt információk. Alapjában véve ez egy ügyes és innovatív húzás a csapat szempontjából és semmi gond nem lenne vele (már azon túl, hogy tényleg hitelre megy a gépezet, mert egyébként is veszteséges a klub). Akár még az is lehet, hogy egy-két év alatt megint el lehet kezdeni a pénzszórást. Őszintén úgy gondolom, hogy ez egy elismerésre méltó teljesítmény.

Lenne. Ha.

Ez az egész terv transzparensen lett volna kommunikálva. De nem ez történt. Laportáék gyakorlatilag ráhúzták a vizes lepedőt Bartomeura (nagyon megérdemli, de nem _konkrétan_ a mostani horrorhiányért), aztán beállították a nagy gonosz manó szerepébe a ligát és a vezetését, akik szembesülve a rettenetes hiányszámokkal nem akartak egymás után másodszor is kivételezni bármelyik csapattal, végül pedig teljesen inkorrekt módon ültették fel Messit, gyakorlatilag az utolsó pillanatig hitegetve, ráadásul őt is besározva ("miért nem játszik ingyen"). Simán van még pár szereplő, aki közvetlen sértettje a sztorinak, csak őket végképp nem siratja senki - az alkalmazkodni képtelen Koeman, akinek egy lecsupaszított és kiüresített keret lett odalökve, majd áldozati bárányként felhasználták, mikor eljött az idő a Xavi-transzferre, Collado, aki fél évig nem játszhatott sehol, mert nem sikerült regisztrálni, Demir, akiről eleve tudhatták, hogy nem játékost akarnak belőle csinálni, Umtiti és Dembélé, akik a "felelősei" a csapat krízisének.

Méretekkel szimpatikusabb lenne a folyamat, ha az elkerülhetetlen negatívumokért nem mindig külső felelősöket keresne a vezetés, hanem felvállalná, hogy ez a nehéz időszak fájdalmas intézkedéseket kíván.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.08. 16:09:39

A 17 éves Fabio Blanco ma aláirt a B csapathoz 2024--ig. Kivásárlási ára 100 millió. Hivatalos. Tud róla valaki többet? Látom, hogy utánpótlás válogatott, de kb ennyi. Még azt találtam hogy szélső.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.08. 15:52:06

Bocs a dupláért, gondoltam kivételesen másik kommentbe írom, hogy elváljanak jobban a dolgok.

Szóval utánanéztem azóta kíváncsiságból ennek a fizetési sapis sztorinak, ezt találtam:

https://i.ibb.co/S0LXCC4/fuck-La-Liga.jpg (felhívom a figyelmet a linkben elrejtett, alig palástolt szellemes beszólásra :mrgreen: )

Ehhez néhány kapcsolódó angol nyelvű twittervitéz idézet:

#1 José Guerra (Corporate General Director of La Liga): "There were solutions for Messi to stay at Barca. It was the club that decided to allocate the available resources one way or another. I don't think it was just a financial issue." [sport via @Mariagarridos]

#2 Samuelmarsden :The reason Barca have had such a steep drop (steeper than expected) is because of president Laporta's decision to, basically, make last season's losses as big as possible by writing off certain assets etc. ?481m losses presented by the board when had estimated at ?200m.

#3 -LaLiga corporate director Jose Guerra explained that the Catalan club's limit, which is less than clubs such as Villarreal and Real Sociedad, is down to losses of nearly €500m for the previous campaign

"They acknowledge much higher losses than what they had initially estimated, so the impact is greater on their spending limit," Guerra said in a video call on Wednesday.

-Barca recently confirmed losses for the 2020-21 season of €481m. That was around €200m higher than had originally been estimated following an external audit by PricewaterhouseCoopers.
Sources told ESPN that was down to president Joan Laporta, who was elected in March, writing off several assets as part of last year's accounts, including amortisation payments due on certain players, to help the club return a profit this season.


Magyarul több forrás is megerősíteni látszik az itteni vélekedést, hogy Laporta jóval nagyobb veszteséget könyvelt el szándékosan a 2020-2021 szezonra (akár 200 millióval többet), az assetek (javarészt játékosok) amortizációival játszva. Ha ezt a 200 misit hozzáadnánk a 100 misis fizetési sapkához, mindjárt lenne egy 300 milliós limit, ami azért már értelmesebbnek néz ki.

Az csak slusszpoén, h sztem ez volt az a "vártnál jóval nagyobb deficit", amiről Laportáék magyaráztak akkortájt, amikor megnyerték a választást, és nagyító alá vették a megörökölt pénzügyeket. Csak azt elfelejtették hozzátenni, h maguknak kreálták szándékosan a deficitet papíron :mrgreen: .

Mindenesetre ez valóban érdekes megvilágításba helyezi Messi távozását. Ha nincs ez a susmus, valószínűleg még ma is a játékosunk lenne (hogy ez jó lenne vagy nem, azt döntse el mindenki maga).
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.08. 14:15:15

davi10 írta:
2022.01.08. 13:38:07
NovaProspekt írta:
2022.01.08. 11:44:18
A Barca az előző szezonban kb. 480 millió eurós veszteséget szenvedett el. Ezt azért is lett ilyen magas, mert a veszteséget a klub szándékosan megnövelte papíron azáltal, hogy legalább öt játékos (Matheus Fernandes, Coutinho, Neto, Umtiti, Pjanic) értékét (de lehet hogy még több játékosét) leamortizálta nullára.
Ez az infó honnan van? Én nem tudtam, hogy ilyet lehet (legálisan) csinálni. Régen volt már nekem a számvitel.

Ha ez igaz, akkor megerősíti a gyanúmat, hogy direkt hagyott magának Laporta ennyire kis mozgásteret idénre, és jövőre már nem lesznek ilyen nagy gondjaink játékosok regisztrálásával meg ilyenekkel.
Mondjuk ennek fényében, ha szándékosan ásta ezt a gödröt idénre Laporta, méginkább gyanús Messi távozása.
Itt van még az eredeti infóról a cikk: https://www.sport.es/en/news/barca/-141 ... a-12013966

Ez még egy augusztusi hír egyébként, és fizetési sapkáról ekkor még szó sem volt.

Egyébként ez lenne a cél szerintem, amit írsz (bár én is utaltam erre a hosszú hsz-emben). Ha itt Haalandot akar az öreg, akkor azt így lehet nekünk max megoldani. Más kérdés, hogy így sem túl reális még a leigazolása. Azt érdekes lesz majd látnunk viszont, hogy a fizetési sapka merőben más lesz-e már a következő szezontól.

A madridnál az a durva, hogy a fizetési sapjájuk 470 millióról ugrott fel 739-re erre a szezonra (majd' egy jó 300 millióval), amit vg99 is írt még, és ami az egész okfejtést elindította lejjebb. Ott fogalmam sincs, mi történhetett. :D Gondolom nekik meg most szabadultak fel valami tartalékaik papíron... szépen néz ki, de nem nagyon látom viszont, mire mennek most ezzel.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 640
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.01.08. 13:59:19

Valszeg úgy csinálták, hogy terven felüli értékcsökkenést számoltak el ezekre a játékosokra, azaz a tavalyi eredményt rontotta részben az az összeg is, amelyet idénre számoltak volna el. Teljesen jogszerű az általános értékcsökkenés miatt, és főleg pl Umtitinél, aki a "labdarúgó-e egyáltalán" szinten van most.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.08. 13:58:41

davi10 írta:
2022.01.08. 13:38:07
NovaProspekt írta:
2022.01.08. 11:44:18
A Barca az előző szezonban kb. 480 millió eurós veszteséget szenvedett el. Ezt azért is lett ilyen magas, mert a veszteséget a klub szándékosan megnövelte papíron azáltal, hogy legalább öt játékos (Matheus Fernandes, Coutinho, Neto, Umtiti, Pjanic) értékét (de lehet hogy még több játékosét) leamortizálta nullára.
Ez az infó honnan van? Én nem tudtam, hogy ilyet lehet (legálisan) csinálni. Régen volt már nekem a számvitel.

Ha ez igaz, akkor megerősíti a gyanúmat, hogy direkt hagyott magának Laporta ennyire kis mozgásteret idénre, és jövőre már nem lesznek ilyen nagy gondjaink játékosok regisztrálásával meg ilyenekkel.
Mondjuk ennek fényében, ha szándékosan ásta ezt a gödröt idénre Laporta, méginkább gyanús Messi távozása.
Valóban érdekes dolgok ezek, Messi távozása körül pedig már tavaly is bűzlöttek a dolgok. Nem örülök, hogy továbbra is ennyi simli gyanús ügy van továbbra is a klub körül. Azt hittem, hogy Bartoék bukásával véget érnek ezek, de Laportáék még talán náluk is többet spekulálnak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.01.08. 13:46:02

Ez az infó honnan van? Én nem tudtam, hogy ilyet lehet (legálisan) csinálni. Régen volt már nekem a számvitel.
Biztos másabb a spanyol számviteli törvény, mint az itthoni. :mrgreen:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6632
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.08. 13:38:07

NovaProspekt írta:
2022.01.08. 11:44:18
A Barca az előző szezonban kb. 480 millió eurós veszteséget szenvedett el. Ezt azért is lett ilyen magas, mert a veszteséget a klub szándékosan megnövelte papíron azáltal, hogy legalább öt játékos (Matheus Fernandes, Coutinho, Neto, Umtiti, Pjanic) értékét (de lehet hogy még több játékosét) leamortizálta nullára.
Ez az infó honnan van? Én nem tudtam, hogy ilyet lehet (legálisan) csinálni. Régen volt már nekem a számvitel.

Ha ez igaz, akkor megerősíti a gyanúmat, hogy direkt hagyott magának Laporta ennyire kis mozgásteret idénre, és jövőre már nem lesznek ilyen nagy gondjaink játékosok regisztrálásával meg ilyenekkel.
Mondjuk ennek fényében, ha szándékosan ásta ezt a gödröt idénre Laporta, méginkább gyanús Messi távozása.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése