Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.22. 21:13:13

Meg egy csatár. Van egy 34 éves Lewandowskink, és ennyi. Álvarezt sajnos fújhatjuk, hosszabbított a Manchester City-vel.

Mac Allistert is hoztam volna, őt úgy néz ki, a ManU viszi.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.03.22. 21:02:41

Nekem egy eleg lenne jövőre egy jobb hatved egy univerzális kozeppalyas Gundogan / Bernardo Silva es egy Messi helyett Kvaratskhelia :-)
-
Cancelo - Kounde -Araujo- Balde
——— - Busquets — De Jong ——-
Dembele ——Pedri ———Kvaratskhelia
——————Lewandowski——————
:
Kounde-Araujo-Cristenesen-Balde
————Gundogan—-De Jong ———
Raphinha —— Pedri ——— Dembele
——————Lewandovszki—————

Jelenlegi forma alapján !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 20:54:01

Tudtommal Grieznél azt a 40 misit lealkudták már elég rég, mikor ugye nem is játszatták inkább, csak 30 perceket, valami záradék miatt. Nem emlékszem, mennyi lett a vége, de szerintem olyan 20 körül. Talán már véglegesítve is lett a dolog, ha valaki jobban emlékszik, javítson ki nyugodtan. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.22. 20:51:18

Griezmannért 40 milliót kell majd fizetnie nekünk az Atletinek. A fizetését pedig ők állták eddig is.

https://www.eurobarca.hu/hirek/atigazol ... reszletei/

Nem kell 200 millióval csökkenteni a teljes bértömegünket. A bevételeinket és a kiadásainkat összevetve kell 200 millióval javulnunk. A bevételeink szinte biztos, hogy magasabbak lesznek a még covid által érintett 2021-2022-es szezonhoz képest. A Liga követelései nem teljesíthetetlenek néhány szerződésmódosítással, bár ahogy Laporta is leszögezte, lesz majd távozó is. Én Ferrantól válnék meg, 40 milliónyi bértömeg felszabadulna. Hogy a játékjogáért mennyit kapnánk, azt hagyjuk, mert ha erről van szó, a klub gyakorlatilag jótékonysági szervezetként működik, bagóért engedtünk el rengeteg játékost.

Sokkal inkább aggaszt az, hogy további követelesekkel is jöhet még a Liga. Én azt is megfontolnám Laportáék helyében, hogy a klub átnyergeljen a francia bajnokságba. A spanyol Liga büntetései meghatározzák a nemzetközi szereplésünket is. Ha nem sikerül a La Ligával megállapodni, tárgyalnék a franciákkal. Na, ők nem büntetnek senkit. Ők 1993 óta azt várják, hogy legyen végre egy BL-győztes csapatuk, a Barcelona meg jócskán megnövelné az érdeklődést a Ligue 1 felé. Megkockáztatom, hogy a Barcelonával és a PSG-vel többen néznék, mint a spanyol bajnokságot.

A fizetések nem hiszem, hogy naptári évre szólnak, június 30-ig kötjük a szerződéseket, nem december 31-ig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.03.22. 20:54:36-kor.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2023.03.22. 20:31:39

Ami még kérdéses nálam, hogy a fizetések naptári évet takarnak igaz? Ergo Pique visszavonulása és bérének kiesését követően kell még 200 al csökkenteni a bért? Mert neki is ugye olyan évi 14m körül lehetett. Griezzman után végül 10?-20? Milliot kapunk? Plusz jelenleg a teljes fizetését az Atleti állja vagy az is még felszabadul? Egyébként Fati esetleges kölcsönzésével az is baj lehet, h a fizetési sapkák nem csak minket érintenek.. Ergo lehet csak úgy vennék kölcsön ha a fizuját mi álljuk.. Annyira az meg nem móka ha valóban évi 14misit kaphat.

Egyébként erről egyszer szívesen olvasnék majd egy cikket, hogy ez a 200millió mennyi is lehet ténylegesen.. Értem ez alatt, hogy mi az ami tuti csökkenthetné ezt. Pl Griezzmann fixen -X millioval csokkenti ezt majd.. ki van meg per pill kölcsönben az ő fizujukat most mi álljuk vagy azok a csapatok? Ha vissza jönnek az ő bérük emelné ezt a 200milliót? Jelen tudásunk szerint pl De Jong bére valóban tovább emelkedik? Tudom, hogy ez egy baromi nehéz téma, de én nagyon kiváncsi lennék, hogy mikről tudhatunk per pill :D
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.22. 13:38:11

Subinho írta:
2023.03.22. 13:02:41
Nálam az 50-70m tartalmazta volna Lewy eladását. (Fizukkal együtt nyilván több, mert sok játékos gondolom ingyen is mehet, de a bérük nem marad a nyakunkon, mint Umtiti) Hogy a bevétel+felszabaduló fizetések van-e 200m nem tudom, bár valaki írta, hogy Griezmann és Pique bére miatt a 200m kicsit kevesebb, mint fele már megvan.
Busi, ha marad, ha elmegy, engem nem zavar egyik sem, azt gondolom kb utolsó, vagy utolsóelőtti szezonja, amikor még minőségre elfogadható. Viszon Xavi akarja, hogy maradjon.
Ami zavar, hogy jelenleg van 6 db 30 feletti játékos (TS, Lewy, Alba, Busi, SR, Alonso) a 18-19 fős keretben, ami még vállalható, de ne szedjünk össze még több olyan idősebb játékost, akik BL iramot már nem bírnának, de garantált helyre vágynak a kezdőcsapatban. (Kante régóta sérült, Inigo sosem volt BL-ben, Gündogan meg szerintem túl drága és neki is kéne adni 3-4 éves szerződést) Akkor inkább ne jöjjön senki, és hozzunk fel pár fiatalt ismét.

Messi kapcsán: A legrosszabb amit tehetünk, ha Lewy mellé hozzuk. Egy 35 és egy 36 éves pali előre, akiket szökőévente egyszer cserélnek le 7 percre, de fizikálisan biztos, hogy évről évre romlanak, viszont a szezon 50-60 meccs. Nálam Messi szigorúan Lewy helyett jöhetne, (vagy cserének, de abba nem fog belemenni) de nem együtt ők ketten.
Auba meg ezzel szemben azért lenne jó Messi mellé Lewy helyett, mert lecserélhető, érzi a kaput, plusz nem dől kardjába, ha nem játszik mindig.
Fati meg kell ide egyszerűen. Most gyenge, nincs jó formában sem szellemileg, sem fizikálisan, de ilyen FT szerencsétlenkedésekkel szemben benne ott a lehetőség. Még ebben a hulladék szezonjában is van 6 gólpontja (3gólja, 3 gólpassza) FT meg 2-nél jár, ami még középpályástól is kevés lenne.
Plusz Dembele példája is azt mutatja, hogy Fatit meg kell tartani.
Amúgy Dembele meg ki tudja hányszor esik vissza ennél a sérülésnél is, meg benne mindig ott a sérülés veszélye, szóval kell több ember.
Nálam 6 támadó lenne következő szezonra: Messi, Raphinha, Dembele, Fati, Auba, Abde / Roque
Mindegy álmodozom csak, mert a lengyel tuti innen megy nyugdíjba, mint kb mindenki ezt nyilatkozza már 5 perccel érkezése után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 13:28:53

Valahogy nem lehetne megkerülni a fizu témát? Alacsonyabb fizu a szerződésben,és a többi megbízási szerződésekkel lefedve a klubtól,mint fiatalabb játékosok mentora,beilleszkedési koordinátor,vagy ilyesmi:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.22. 13:02:41

Fati esetében nem Xavit vagy Init hoznám ide összehasonlításként, hanem sokkal inkább Dembelét, aki nem is saját kölykünk, mégis volt türelem vele szemben. Csak Fatiban is legyen, mert kicsit azt érzem, hogy nem elfelejtett focizni, hanem nem nagyon tetszett neki ez az én vagyok a 10-es és nem játszom dolog. Kicsit olyan unott, fásult, nem is tudom. De ő ugyanolyan kincs, mint Gavi, vagy Pedri, csak épp neki ezt a berobbanását kettétörte egy sérülés, meg az edzőváltogatás. Én bízom benne és lehet nem a hátralévő meccseken kell felépíteni, sokkal inkább köv. szezonban megadni neki a lehetőséget. Egy utolsó pár fordulóban, tét nélküli meccsek kit érdekelnek, a csapat is le fog ereszteni. De ősszel, új szezon, nyári alapozás, Ferran esetleg elmegy, stb.... Jó lehet ez. Ha Dembelé megkapta a türelmet, akkor neki is meg kell!!

Én is elgondolkodtam azon, hogy lehet eladnám Lewyt. Miért is? Mert veterán, túl van már a fénykorán, ez látszik is sajnos már cirka 2-3 hónapja, de ahhoz meg túl sokba került, ill. túl sok a bére, hogy Larsson féle csere legyen belőle.

Lehet, hogy EG-t, Lenglet-t, Destet és Torrest kéne eladni. De ez így NEM 50-70 milla, ez tuti. Első háromért jó ha adnak összesen 15 misit, Torren egyedül érhet 20-25 esetleg. Azt mondom, a lehető legjobb esetben is ilyen 35-40 néz ki ebből (Lenglet egyébként csak kölcsönben van, nem is emlékszem már....)

Businak NEM lehet negyedére levinni a fizuját. Messinél is ez volt, de el kellett mennie, mert vmi szabály szerint nem lehet felétől kevesebb, ez az ő esetében ha igaz a 37 millió, akkor évi 18,5 millió lenne, ami brutál! Alba szintén zenész, ha neki is igaz a 38 misi, de ha csak a 20 igaz, még az is sok. Emiatt nekik nagy szeretettel meg kellene köszönni az itt töltött éveket.

Aube nem tudom honnan van, hogy visszajönne, de azért eléggé necces, mert ő sem lett fiatalabb, ráadásul a Chelsea-ban olyan szinten meszelik, mint nálunk Ferrant vagy Fatit. Nem lett volna szabad elengedni és helyette idehozni Lewát 60+ millióért, meg dupla akkora fizuért. Értem én, hogy nagyobb klasszis, de Aube illett a csapatba, jól ment neki a játék. Nekem ez nagyon emlékeztet egy Eto'o-Ibra cserére. A svéd nagyobb név elvileg, lőtte is a gólokat az elején, de végül beigazolódott, a kameruni jobban illett a mi játékunkba.

Messi meg baromi érdekes. Kifejtettem ezt már régebben. Hatalmas klasszis még most is, a VB-n megmutatta, hogy mekkora. Megkérdőjelezhetetlen a tudása. DE! Nem mindegy 3-4 hétig fenntartani egy szintet és menni előre, vagy 9 hónapig 3 versenysorozatban, heti 2 meccsen, egy szezonban lenyomni 50-60 meccset. Ezt biztos nem bírná. Vagyis rá építeni nem lehet a csapatot. Mit lehetne tenni?
a. csereként jönne be: soha nem ment ez neki, nincs is sok értelme egy Messit 20 percekre behozni.
b. lecserélné Xavi 60' körül: ha nincs meg a meccs, úgysem fogja, illetve mivel nem védekezik, addigra bekaphatunk emiatt gól(ok)at.
c. csak minden 2.-3. meccsen játszik: de melyeken? A kiélezett meccseken, mint pl. egy Classico? Akkor ő lenne a No.1., a cseréje meg játszana az Elche, Cadis, stb. ellen? Ez ebben az esetben kinek lenne jó? Másodhegedűsként soha nem tudna folyamatos jó szintet hozni pl. Demb, vagy Rafi, ha tudná, ha nincs a ló, jó a szamár is....
d. csak a BL-ben használnánk, a Ligában nem. Ugyanaz a szitu, mint az előbb, kinek lenne ez jó? Demb, vagy Rafi tudná, nem fog BL-ben játszani, mennyire érdekelhetné egy Elche, Cadis, stb.?
Jelenleg egyetlen egy esetben tudnám elképzelni Messi visszatérését, ha visszaállnánk erre a hamis ék szerepre és ezzel együtt Lewa távozna. Ha Lewa marad, akkor a jobbszélen Demb és Rafi csere lenne (egyik valszeg el is menne) és a jobb oldali védekezésünket jelen formájában elfelejthetnénk.
Nagyon szerettem Messi játékát, de a jelenlegi csapatban nem tudom elképzelni, hol tudna játszani. Ha maradt volna, köré lett volna építve a csapat, de most nem így van, nem nagyon tudom hova betenni. Ha a mostani csapatba kellene betenni, akkor jelenleg Pedri posztja ahova berakható lenne.... de ezt meg senki sem akarná. Messi egy zseni, Pedri meg a jövő, így ez is kizárva.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.22. 12:59:22

Troym írta:
2023.03.22. 12:29:24
vg99 írta:
2023.03.22. 11:15:11
Alba jövőre bruttó 38 M állítólag, a normál fizu, átütemezett fizu.
Na ilyenek miatt ekkora még mindig a bérköltség..
Hihetetlen mit műveltek Bartoék a fizukkal.
Értem én, és ennél az egy példánál maradva.
Gondolom a 38m nagy része korábbról átütemezett, azt mindenképp ki kell fizetni és mondjuk alkudozhatunk a 2023-2024 szezonra mennyi legyen a bére, esetleg elengedi a felét mondjuk.
Akkor ez azt jelenti, hogy mondjuk 25m ki kell fizetni, mert régebbi fizetések és a 13m éves bére felét elengedi, akkor is összesen 30-32m járunk.
Na ez a maximum. Szerződések egyoldalúan nem módosíthatóak, visszamenőleg főképp, ezért írtam, hogy majdnem semmit nem lehet tenni az ügyben.
akkor meg is van a megoldas

200 millat AT KELL UTEMEZNI a kovetkezo evekre es maris mehet minden "normalis korulmenyek" kozott
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 12:37:23

Cseri írta:
2023.03.22. 10:52:43
Én nem hiszek a kölcsönökben,nálunk nem szokott beválni. Kényszerhelyzet van,aki helyett tudunk hozni jobbat,vagy legalább olyan színvonalú játékost olcsóbban,az mehet. A kezdőből kikerülő magas fizuval rendelkezők,a gólpont nélküli támadók is mehetnek,és bárki,akiért bőven értékén felül fizetnek, kivéve Stéga,Pedri,Gavi,Ara,Baldé,Lewy,Kounde,Raphi,De Jong. Hozzájuk ragaszkodnék,a többiekért beérkező ajánlatokat meghallgatnám.
A felsorolással egyetértek, meg alapvetően a kölcsönnel kapcsolatos mondattal is, de azért más téma, hogy egy Abde/Collado megy el kölcsönben, akivel eleve nem annyira számolunk, "max ha valami csoda történik, vagy nagy gányóban vagyunk, akkor megtartjuk őket", meg megint más téma egy Fati kaliber, akinek minden rezzenését követnénk az új csapatában, és eleve azért menne kölcsönbe, hogy visszahozza magát, ebben reménykednénk.
Én csak nem látom azt, hogy játékperc nélkül hogy találná meg magát, meg azt sem, hogy tudnánk eladni értelmezhető összegért jelenleg, és ezek a számunkra létező opciók, amikkel hasznát vehetjük. Személy szerint ezért gondolnám, hogy nála kivételesen működhetne egy kölcsön. Mostanában csak Cou volt így komolyan vett kölcsönben szerintem nálunk, és nagyon jól jött vissza a BM-ből, csak itt aztán megint eltunyult és asszem megint megérült.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.22. 12:29:24

vg99 írta:
2023.03.22. 11:15:11
Alba jövőre bruttó 38 M állítólag, a normál fizu, átütemezett fizu.
Na ilyenek miatt ekkora még mindig a bérköltség..
Hihetetlen mit műveltek Bartoék a fizukkal.
Értem én, és ennél az egy példánál maradva.
Gondolom a 38m nagy része korábbról átütemezett, azt mindenképp ki kell fizetni és mondjuk alkudozhatunk a 2023-2024 szezonra mennyi legyen a bére, esetleg elengedi a felét mondjuk.
Akkor ez azt jelenti, hogy mondjuk 25m ki kell fizetni, mert régebbi fizetések és a 13m éves bére felét elengedi, akkor is összesen 30-32m járunk.
Na ez a maximum. Szerződések egyoldalúan nem módosíthatóak, visszamenőleg főképp, ezért írtam, hogy majdnem semmit nem lehet tenni az ügyben.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 11:22:59

Azt gondolom, ha pénzt kell csinálnunk, akkor az játékoseladással nem fog menni. Más megoldásokat kell találni. Bér, egyéb családi ezüst, nem tudom. Az sem hangzik túl jól.
Fati, Dembele, TS, FDJ. ilyen embereket eladni? Akkor a jövőt is eladtuk! Meg a jelenlegi csapatot. Ezek nélkül mehetünk önként a B Ligába, ha nem kerülünk oda száműzetésbe a bírói ügy miatt.
A többiek meg nem is piacképesek. Ennyit a játékosok eladásáról.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.03.22. 11:15:11

Troym írta:
2023.03.22. 10:58:12
Fati nálam is érinthetetlen lenne, nem is értem aki eladná. Egy 19-20 éves srác gyengébb fél szezon és rögtön adjuk el??? Ilyen alapon sose lett volna legenda se Xavi, se Iniesta, se Puyol.
Persze, megvan a lehetősége, hogy a sérülései miatt már nem lesz akkora klasszis, de nem csak fekete-fehér a világ.
Ha hosszú távon ő a 4. számú támadó, akkor is jól járunk, mert nem kell igazolni.
Kessiét szintén nem adnám el, ne gyarapítsuk mindenféle 30-35 között félrokkant, állandóan sérült játékosokkal a keretet. A srác 26, zokszó nélkül ül a padon, tud segíteni csereként, nálam olyan, mint Keita volt régen.
Csak 30+ játékost (biztos eladnám pl Lewyt, de gondolom ezzel tökegyedül vagyok és 0 az esélye), EG-t, Lenglet-t, Destet és F.Torrest kéne eladni. Ez így 50-70m talán. Businak kb negyedére levinni az új szerződését, Albánál nem tudom mit lehet tenni, szerintem kb semmit.

Érkezőnek meg elég Auba és a fiatal brazil srác. Előbbi kb ingyen elhozható, utóbbira kölcsönt mondtak.
Messit meg csak akkor hoznám, ha kb csere lenne.
És következő szezontól nálam Araujo lenne a csk, TS a helyettes.
Alba jövőre bruttó 38 M állítólag, a normál fizu, átütemezett fizu.
Na ilyenek miatt ekkora még mindig a bérköltség..
Hihetetlen mit műveltek Bartoék a fizukkal.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.22. 10:58:12

Fati nálam is érinthetetlen lenne, nem is értem aki eladná. Egy 19-20 éves srác gyengébb fél szezon és rögtön adjuk el??? Ilyen alapon sose lett volna legenda se Xavi, se Iniesta, se Puyol.
Persze, megvan a lehetősége, hogy a sérülései miatt már nem lesz akkora klasszis, de nem csak fekete-fehér a világ.
Ha hosszú távon ő a 4. számú támadó, akkor is jól járunk, mert nem kell igazolni.
Kessiét szintén nem adnám el, ne gyarapítsuk mindenféle 30-35 között félrokkant, állandóan sérült játékosokkal a keretet. A srác 26, zokszó nélkül ül a padon, tud segíteni csereként, nálam olyan, mint Keita volt régen.
Csak 30+ játékost (biztos eladnám pl Lewyt, de gondolom ezzel tökegyedül vagyok és 0 az esélye), EG-t, Lenglet-t, Destet és F.Torrest kéne eladni. Ez így 50-70m talán. Businak kb negyedére levinni az új szerződését, Albánál nem tudom mit lehet tenni, szerintem kb semmit.

Érkezőnek meg elég Auba és a fiatal brazil srác. Előbbi kb ingyen elhozható, utóbbira kölcsönt mondtak.
Messit meg csak akkor hoznám, ha kb csere lenne.
És következő szezontól nálam Araujo lenne a csk, TS a helyettes.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 10:52:43

Én nem hiszek a kölcsönökben,nálunk nem szokott beválni. Kényszerhelyzet van,aki helyett tudunk hozni jobbat,vagy legalább olyan színvonalú játékost olcsóbban,az mehet. A kezdőből kikerülő magas fizuval rendelkezők,a gólpont nélküli támadók is mehetnek,és bárki,akiért bőven értékén felül fizetnek, kivéve Stéga,Pedri,Gavi,Ara,Baldé,Lewy,Kounde,Raphi,De Jong. Hozzájuk ragaszkodnék,a többiekért beérkező ajánlatokat meghallgatnám.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 10:17:19

Fatit most majd fel lehet építeni talán ekkora előnynél, alighanem elég sok tét nélküli meccsünk lesz, ha nem lesz pontlevonás. Ráadásul így alighanem a fiúk is jobban elengedik a lábukat, lesznek mostanában 2-3 gólos előnyök, be lehet állítani sokat. Ha nem találja meg a formáját, akkor mindenképp el kell passzolni, csak lehet, hogy első körben kölcsönbe, úgy szerintem sok csapatot érdekelné. Fati nagyon akar játszani, az tuti, de az is érthető, hogy eddig miért nem kapott nagyon esélyt. Bármikor kapott, nem mutatott semmit, és nem is melózik mellette, amivel kicsit kompenzálná. Játék nélkül meg nem fog formába lendülni, ördögi kör. Kisebb csapatba kell mennie, ilyen Soci/Monaco szintűbe, amit még elbír az egója, bár szerintem az ideális fél évig legalább egy Celta szint lenne, ahol tutira játszhat. Vagy olyan nagyobb csapatba, ahol óriási hiányposzt a balszélső, nem tudom, van-e ilyen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.22. 10:00:12

Fatit semmiképp nem szabad eladni, tavaly még baromi jól játszott, idén meg olyan amilyen... A tehetsége adott, inkább fel kellene építeni. Ő is érezte, hogy jó, aztán amikor felépült kikerült a csapatból. Mit érezhet most? Ha pl. Gavi megsérülne és a sérülés után a padon találná magát és minden 5. meccsen bejönne a 85. percben, akkor ő is egy vacak játékos lenne, akit el kell adni? Dembelé 5 évig folyamatosan sérült volt, ha játszott borzasztó volt, mégis megkapta állandóan a lehetőséget. De ha el is adnánk, mennyit kaphatnánk most érte??? Minimálisat. Pénzt szerintem olyan játékosokból lehet remélni, akik játszanak, eladhatók, de pótolhatók/nélkülözhetők is egyben. pl. Kessié, Ferran, Dembelé, illetve Alba és Busi.

Akik nálam érinthetetlenek: Ter Stegen, Araujo, Baldé, Christensen, De Jong, Pedri, Gavi, Raphinha.

Akik mehetnének, mert feleslegesek, pótolhatók, vagy magas a fizujuk, de benne vannak már a korban: Kessié, Ferran, Dembelé, Alonso, Eric Garcia, ill. Alba, Busi,

Az, hogy belőlül 100+ millió bejönne??? Nem gondolnám. Alba, Busi ingyen, Garcia se sokat érhet, ahogy Alonsoért se tologanának, Aki szerintem pénzzé tehető az Kessié, Ferran és Dembelé, persze ez sem sok, mert kinek kellene Ferran? Dembelé ingyen sem kellett senkinek, Kessié lehet eladható lenne, de ő meg nem akar elmenni.

Sajnos sanszos, hogy vezéráldozat lesz nyáron a 200 mínusz miatt. Ha Alba és Busi jó fejek, elmennek, így fizujuk felszabadul, nemtom mennyi lehet, mondjuk 30-40 milla? Marad még cirka 160. Szerintem be fogják dobni nyáron vezéráldozatként a De Jong, Rafinha, Christensen vagy Koundé hármast eladásba... :roll: Máshogy nem lehet ezt a 200 millát megoldani. Gavi, Baldé ott lesznek szerződés nélkül, egy angol csapat bármikor elviszi őket, ahogy anno az Arsenal Fabregast, vagy épp a BM Thiagot.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.03.22. 08:49:43

drobika írta:
2023.03.22. 08:31:01
Miért jön szóba Fati eladása?
Mert most egy sérülés után gyengén játszik? Máris mehet? Egy éve benne láttuk a Barca jövőjét! Van ám kontraszt ennyi idő alatt! Fiatal gyerek, benne bőven lehet potenciál!
Hasonló, mint Dembele, akit a Taigetoszra száműztek volna Xavi érkezése előtt. Most meg a nélkülözhetetlen, a különbség...
Azért mert valakinek gyengébb egy idénye, nem feltétlenül kell kidobni. Inkább kellene elgondolkodni Busi hosszabbításán. Csak konzerválja a problémákat további egy évvel.
Ez mind szép és jó, de pénzt kell csinálni. A következő játékosokért kapnánk igazán jó pénzt:

Ter Stegen, Araujo, Koundé, Baldé, Christensen, De Jong, Pedri, Gavi, Kessié, Raphinha, Dembélé, Ferran, Fati, Lewa (?)
Innen sokaktól őrültség lenne megválni, marad a listán Fati, Ferran és Kessié.
més que un club
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 08:31:01

Miért jön szóba Fati eladása?
Mert most egy sérülés után gyengén játszik? Máris mehet? Egy éve benne láttuk a Barca jövőjét! Van ám kontraszt ennyi idő alatt! Fiatal gyerek, benne bőven lehet potenciál!
Hasonló, mint Dembele, akit a Taigetoszra száműztek volna Xavi érkezése előtt. Most meg a nélkülözhetetlen, a különbség...
Azért mert valakinek gyengébb egy idénye, nem feltétlenül kell kidobni. Inkább kellene elgondolkodni Busi hosszabbításán. Csak konzerválja a problémákat további egy évvel.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.03.22. 07:34:40

A következő a meglátásom. Fati, Ferran, Sergio, Jordi, Eric, Inaki távozásával nem csak 100 misi bértömeget takarítanánk meg, hanem majdnem 100 misi bevétel is lenne generálva. Helyükre érkezők kevesebb fizut igényelnek. Ez Abde, Messi, Gündogan, Inigo megfelelő pótlása lenne a távozóknak. Talán maradna egy kis pénz egy csatárra. De jong fizucsökkentésével Gavi és Baldé szerződése is megoldott lenne. Piszkosul fel kell kötni a gatyeszt, mert a bundabotrány nagyon rosszul is elsülhet. Vonjanak le csak 10 pontot és annyi...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.22. 01:35:57

Most is jogosan arról panaszkodunk, hogy Pedri nélkül döcög a középpálya, meg az ellenfél nagyobbakat tud cserélni, így a jelenlegi keretet csak a töltelékemberekkel karcsúsítanám legfeljebb, így is szűkösen vagyunk. Torres, Fati, akik tényleg csak időhúzó cserének jók, őket engedném el. Előbbinek 4, utóbbinak 5 év van még hátra a szerződéséből, így több mint 100 milliós bértömegtől tudnánk megszabadulni. Még néhány szerződésmódosítás (de Jong, Alba, Busquets távozik vagy fizetést csökkent), és máris bőven túlteljesítettük a Liga követeléseit. Így lehetne helyet csinálni 3-4 új szerzeménynek (még egy csatár, még két középpályás és egy hátvéd, aki jobbszélen is bevethető, a baloldalra szerencsére már vagy egy Baldénk).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 01:17:28

hajnesz írta:
2023.03.22. 01:11:04
DaVeR írta:
2023.03.21. 21:24:29
Ha minden kötél szakadna melyik játékost adnátok el a pénzügyek rendezése miatt akiért valóban pénzt is kapnánk? Frenki? Dembelé? Ansu?
Dembelé, Ansu, Torres :mrgreen:
Ez tök jó, csak Dembélét a kutya sem akarta "megvenni" még ingyen sem, a nagyobb angol/német klubok kiröhögik az ő munkamorálját, szeleburdiságát, plusz ott van a sérülésfaktor is, 5 milliót nem kapnánk érte. Csak a PSG lehetne opció, ha tényleg megy Messi, meg akár Ney is, az nem kizárt, de szerintem mostanában jöttek rá, hogy nem az igazi ilyen sétálgatós emberkéket szerződtetni. Fatit ilyen formában szerintem szintén senki nem akarja, hatalmas rizikó, ha meg addig belejön, akkor mi sem akarjuk eladni. Torres meg annyira leépült nálunk, hogy szintén nevetségesre zsugorodott az értéke, 15 felett szerintem nemigen lehet értékesíteni jelenleg. :( Akikért pénzt tudnánk kapni, azokat nem szabad eladni. TS-Ara-Koundé-Baldé-Chris-DJ-Pedri-Gavi-Raphinha azok, akikből nagy pénz is bejöhetne, de kb ugyanannyi lenne pótolni is, véletlenül sem adnám el egyiket sem. Az egyetlen játékos, akinek piaca is lenne, és nem kell itt feltétlen, az Kessié. Csak hát megint mindenki tudja, mekkora ganéban vagyunk, hiába lehetne őt 40-50-ért is eladni, ha mondjuk mi lennénk a City, 20-30 szerintem a max, amiért a valóságban meg tudnánk válni tőle.
Csak hát közben itt van egy hátulütője is annak, hogy nagy Barca-drukkereket tudtunk szerződtetni: senki nem akar elmenni közülük. Kessié is az, Yaya volt a kedvenc játékosa. Raphinha is az, bár róla el tudnám képzelni a távozását, ha padra szorulna ilyen játék mellett Dembélével szemben. DJ-ot még ilyen fizuval sem akarom távozni látni, szóval csak elméleti szinten, de ugye ő is hatalmas Barca-drukker, tehát ő sem akar(t) menni, ha akarnánk sem tudnánk szerintem eladni. Gavi-Ara, talán még Pedri is ugyanez (szerencsére).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.03.22. 01:11:04

DaVeR írta:
2023.03.21. 21:24:29
Ha minden kötél szakadna melyik játékost adnátok el a pénzügyek rendezése miatt akiért valóban pénzt is kapnánk? Frenki? Dembelé? Ansu?
Dembelé, Ansu, Torres :mrgreen:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.21. 22:08:59

Az a 200 millió a szerződések összértékére vonatkozik, ami kb bruttó 600 millió, a Capology is mutatja, hány év van hátra a játékosok szerződéséből. Tebas azt akarja, hogy a bevételi és kiadási oldalon mindent összevetve 200 millióval javuljunk, tehát nem kizárólag a bértömeg csökkentésével érhetjük el ezt a 200 milliót. Javier Gomez azt nyilatkozta, hogy a teljes bértömeg legalább 470 millió euró alá csökkenjen. Így a bértömegből kb 130 milliót elég lenyesnünk, Busquets, Alba, de Jong szerződése és Ferran Torres elengedése jöhetne itt szóba, amivel ez elvileg megoldható. Mondjuk Gavi esetét elnézve biztosak lehetünk abban, hogy semennyire nem lesznek rugalmasak. Felkészülhetünk arra, hogy nyáron sem igazolhatunk. Sajnálhatjuk, hogy tavaly a Szuperligát nem sikerült megvalósítani, de hát mi akartunk a Liga és az UEFA mellett kitartani... Úgy látszik, a rajongás plátói volt, főleg a Liga részéről, az UEFA inkább csak nem csinál semmit, és hagyja, hogy az "FFP"-t a bajnokságok úgy alkalmazzák össze-vissza, ahogy akarják.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2023.03.21. 21:24:29

Rossz megérzésem van a nyárral kapcsolatban. Ha valóban találnunk kell 200milliót.. amit ugye pl játékos eladással és vagy bér csökkentéssel érhető el.. Nos amennyiben az idei évből indulunk ki és hihetünk az alábbi oldalnak: https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/ akkor kb 263,5m az idei évre engedélyezett bérsapka.. ami lebontva kb jatékosonként 11m os évi fizetést jelentene.. Nos idén Frenkie 37,5m ot keress (nála ráadásul minden évben nő a fizuja amennyire jól emlékszem, hála előző elnökünk remek szerződés hosszabítása miatt) ezen felül Busquets is 37misit keres egy évben és ha valóban nem csökkenhet a bére 50% nál többet.. Nos akkor úgy érzem ő hosszabbítani se tudna még ha akarná is.. Alba nak és Lewynek van még évi 20milliós fizuja, de Alba mintha mondta volna, hogy akár csökkentené bérét, de az még így is csak 10millió pluszt jelentene bevételi oldalon..

Összeségében nézve félek, hogy előbb vagy utóbb véráldozatot kell hozni és valakit értékesíteni.. Dembelé szerződése 24 ig szól.. ergo jövő januártól megint jön majd a Saga..

Ha minden kötél szakadna melyik játékost adnátok el a pénzügyek rendezése miatt akiért valóban pénzt is kapnánk? Frenki? Dembelé? Ansu?

Kessié a transfermarkt szerint 35m érhet szóval 20-25 ért tudnánk eladni.. Ansu 50m Dembele 60m ra van taksálva.. Gavi 90.. Pedri 100ra.. De az utóbbi kettőnek érinthetetlennek kellene lennie szerintem..
Válasz küldése