Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 11:22:59

Azt gondolom, ha pénzt kell csinálnunk, akkor az játékoseladással nem fog menni. Más megoldásokat kell találni. Bér, egyéb családi ezüst, nem tudom. Az sem hangzik túl jól.
Fati, Dembele, TS, FDJ. ilyen embereket eladni? Akkor a jövőt is eladtuk! Meg a jelenlegi csapatot. Ezek nélkül mehetünk önként a B Ligába, ha nem kerülünk oda száműzetésbe a bírói ügy miatt.
A többiek meg nem is piacképesek. Ennyit a játékosok eladásáról.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.03.22. 11:15:11

Troym írta:
2023.03.22. 10:58:12
Fati nálam is érinthetetlen lenne, nem is értem aki eladná. Egy 19-20 éves srác gyengébb fél szezon és rögtön adjuk el??? Ilyen alapon sose lett volna legenda se Xavi, se Iniesta, se Puyol.
Persze, megvan a lehetősége, hogy a sérülései miatt már nem lesz akkora klasszis, de nem csak fekete-fehér a világ.
Ha hosszú távon ő a 4. számú támadó, akkor is jól járunk, mert nem kell igazolni.
Kessiét szintén nem adnám el, ne gyarapítsuk mindenféle 30-35 között félrokkant, állandóan sérült játékosokkal a keretet. A srác 26, zokszó nélkül ül a padon, tud segíteni csereként, nálam olyan, mint Keita volt régen.
Csak 30+ játékost (biztos eladnám pl Lewyt, de gondolom ezzel tökegyedül vagyok és 0 az esélye), EG-t, Lenglet-t, Destet és F.Torrest kéne eladni. Ez így 50-70m talán. Businak kb negyedére levinni az új szerződését, Albánál nem tudom mit lehet tenni, szerintem kb semmit.

Érkezőnek meg elég Auba és a fiatal brazil srác. Előbbi kb ingyen elhozható, utóbbira kölcsönt mondtak.
Messit meg csak akkor hoznám, ha kb csere lenne.
És következő szezontól nálam Araujo lenne a csk, TS a helyettes.
Alba jövőre bruttó 38 M állítólag, a normál fizu, átütemezett fizu.
Na ilyenek miatt ekkora még mindig a bérköltség..
Hihetetlen mit műveltek Bartoék a fizukkal.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.22. 10:58:12

Fati nálam is érinthetetlen lenne, nem is értem aki eladná. Egy 19-20 éves srác gyengébb fél szezon és rögtön adjuk el??? Ilyen alapon sose lett volna legenda se Xavi, se Iniesta, se Puyol.
Persze, megvan a lehetősége, hogy a sérülései miatt már nem lesz akkora klasszis, de nem csak fekete-fehér a világ.
Ha hosszú távon ő a 4. számú támadó, akkor is jól járunk, mert nem kell igazolni.
Kessiét szintén nem adnám el, ne gyarapítsuk mindenféle 30-35 között félrokkant, állandóan sérült játékosokkal a keretet. A srác 26, zokszó nélkül ül a padon, tud segíteni csereként, nálam olyan, mint Keita volt régen.
Csak 30+ játékost (biztos eladnám pl Lewyt, de gondolom ezzel tökegyedül vagyok és 0 az esélye), EG-t, Lenglet-t, Destet és F.Torrest kéne eladni. Ez így 50-70m talán. Businak kb negyedére levinni az új szerződését, Albánál nem tudom mit lehet tenni, szerintem kb semmit.

Érkezőnek meg elég Auba és a fiatal brazil srác. Előbbi kb ingyen elhozható, utóbbira kölcsönt mondtak.
Messit meg csak akkor hoznám, ha kb csere lenne.
És következő szezontól nálam Araujo lenne a csk, TS a helyettes.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 10:52:43

Én nem hiszek a kölcsönökben,nálunk nem szokott beválni. Kényszerhelyzet van,aki helyett tudunk hozni jobbat,vagy legalább olyan színvonalú játékost olcsóbban,az mehet. A kezdőből kikerülő magas fizuval rendelkezők,a gólpont nélküli támadók is mehetnek,és bárki,akiért bőven értékén felül fizetnek, kivéve Stéga,Pedri,Gavi,Ara,Baldé,Lewy,Kounde,Raphi,De Jong. Hozzájuk ragaszkodnék,a többiekért beérkező ajánlatokat meghallgatnám.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 10:17:19

Fatit most majd fel lehet építeni talán ekkora előnynél, alighanem elég sok tét nélküli meccsünk lesz, ha nem lesz pontlevonás. Ráadásul így alighanem a fiúk is jobban elengedik a lábukat, lesznek mostanában 2-3 gólos előnyök, be lehet állítani sokat. Ha nem találja meg a formáját, akkor mindenképp el kell passzolni, csak lehet, hogy első körben kölcsönbe, úgy szerintem sok csapatot érdekelné. Fati nagyon akar játszani, az tuti, de az is érthető, hogy eddig miért nem kapott nagyon esélyt. Bármikor kapott, nem mutatott semmit, és nem is melózik mellette, amivel kicsit kompenzálná. Játék nélkül meg nem fog formába lendülni, ördögi kör. Kisebb csapatba kell mennie, ilyen Soci/Monaco szintűbe, amit még elbír az egója, bár szerintem az ideális fél évig legalább egy Celta szint lenne, ahol tutira játszhat. Vagy olyan nagyobb csapatba, ahol óriási hiányposzt a balszélső, nem tudom, van-e ilyen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.22. 10:00:12

Fatit semmiképp nem szabad eladni, tavaly még baromi jól játszott, idén meg olyan amilyen... A tehetsége adott, inkább fel kellene építeni. Ő is érezte, hogy jó, aztán amikor felépült kikerült a csapatból. Mit érezhet most? Ha pl. Gavi megsérülne és a sérülés után a padon találná magát és minden 5. meccsen bejönne a 85. percben, akkor ő is egy vacak játékos lenne, akit el kell adni? Dembelé 5 évig folyamatosan sérült volt, ha játszott borzasztó volt, mégis megkapta állandóan a lehetőséget. De ha el is adnánk, mennyit kaphatnánk most érte??? Minimálisat. Pénzt szerintem olyan játékosokból lehet remélni, akik játszanak, eladhatók, de pótolhatók/nélkülözhetők is egyben. pl. Kessié, Ferran, Dembelé, illetve Alba és Busi.

Akik nálam érinthetetlenek: Ter Stegen, Araujo, Baldé, Christensen, De Jong, Pedri, Gavi, Raphinha.

Akik mehetnének, mert feleslegesek, pótolhatók, vagy magas a fizujuk, de benne vannak már a korban: Kessié, Ferran, Dembelé, Alonso, Eric Garcia, ill. Alba, Busi,

Az, hogy belőlül 100+ millió bejönne??? Nem gondolnám. Alba, Busi ingyen, Garcia se sokat érhet, ahogy Alonsoért se tologanának, Aki szerintem pénzzé tehető az Kessié, Ferran és Dembelé, persze ez sem sok, mert kinek kellene Ferran? Dembelé ingyen sem kellett senkinek, Kessié lehet eladható lenne, de ő meg nem akar elmenni.

Sajnos sanszos, hogy vezéráldozat lesz nyáron a 200 mínusz miatt. Ha Alba és Busi jó fejek, elmennek, így fizujuk felszabadul, nemtom mennyi lehet, mondjuk 30-40 milla? Marad még cirka 160. Szerintem be fogják dobni nyáron vezéráldozatként a De Jong, Rafinha, Christensen vagy Koundé hármast eladásba... :roll: Máshogy nem lehet ezt a 200 millát megoldani. Gavi, Baldé ott lesznek szerződés nélkül, egy angol csapat bármikor elviszi őket, ahogy anno az Arsenal Fabregast, vagy épp a BM Thiagot.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.03.22. 08:49:43

drobika írta:
2023.03.22. 08:31:01
Miért jön szóba Fati eladása?
Mert most egy sérülés után gyengén játszik? Máris mehet? Egy éve benne láttuk a Barca jövőjét! Van ám kontraszt ennyi idő alatt! Fiatal gyerek, benne bőven lehet potenciál!
Hasonló, mint Dembele, akit a Taigetoszra száműztek volna Xavi érkezése előtt. Most meg a nélkülözhetetlen, a különbség...
Azért mert valakinek gyengébb egy idénye, nem feltétlenül kell kidobni. Inkább kellene elgondolkodni Busi hosszabbításán. Csak konzerválja a problémákat további egy évvel.
Ez mind szép és jó, de pénzt kell csinálni. A következő játékosokért kapnánk igazán jó pénzt:

Ter Stegen, Araujo, Koundé, Baldé, Christensen, De Jong, Pedri, Gavi, Kessié, Raphinha, Dembélé, Ferran, Fati, Lewa (?)
Innen sokaktól őrültség lenne megválni, marad a listán Fati, Ferran és Kessié.
més que un club
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 08:31:01

Miért jön szóba Fati eladása?
Mert most egy sérülés után gyengén játszik? Máris mehet? Egy éve benne láttuk a Barca jövőjét! Van ám kontraszt ennyi idő alatt! Fiatal gyerek, benne bőven lehet potenciál!
Hasonló, mint Dembele, akit a Taigetoszra száműztek volna Xavi érkezése előtt. Most meg a nélkülözhetetlen, a különbség...
Azért mert valakinek gyengébb egy idénye, nem feltétlenül kell kidobni. Inkább kellene elgondolkodni Busi hosszabbításán. Csak konzerválja a problémákat további egy évvel.
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2023.03.22. 07:34:40

A következő a meglátásom. Fati, Ferran, Sergio, Jordi, Eric, Inaki távozásával nem csak 100 misi bértömeget takarítanánk meg, hanem majdnem 100 misi bevétel is lenne generálva. Helyükre érkezők kevesebb fizut igényelnek. Ez Abde, Messi, Gündogan, Inigo megfelelő pótlása lenne a távozóknak. Talán maradna egy kis pénz egy csatárra. De jong fizucsökkentésével Gavi és Baldé szerződése is megoldott lenne. Piszkosul fel kell kötni a gatyeszt, mert a bundabotrány nagyon rosszul is elsülhet. Vonjanak le csak 10 pontot és annyi...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.22. 01:35:57

Most is jogosan arról panaszkodunk, hogy Pedri nélkül döcög a középpálya, meg az ellenfél nagyobbakat tud cserélni, így a jelenlegi keretet csak a töltelékemberekkel karcsúsítanám legfeljebb, így is szűkösen vagyunk. Torres, Fati, akik tényleg csak időhúzó cserének jók, őket engedném el. Előbbinek 4, utóbbinak 5 év van még hátra a szerződéséből, így több mint 100 milliós bértömegtől tudnánk megszabadulni. Még néhány szerződésmódosítás (de Jong, Alba, Busquets távozik vagy fizetést csökkent), és máris bőven túlteljesítettük a Liga követeléseit. Így lehetne helyet csinálni 3-4 új szerzeménynek (még egy csatár, még két középpályás és egy hátvéd, aki jobbszélen is bevethető, a baloldalra szerencsére már vagy egy Baldénk).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.22. 01:17:28

hajnesz írta:
2023.03.22. 01:11:04
DaVeR írta:
2023.03.21. 21:24:29
Ha minden kötél szakadna melyik játékost adnátok el a pénzügyek rendezése miatt akiért valóban pénzt is kapnánk? Frenki? Dembelé? Ansu?
Dembelé, Ansu, Torres :mrgreen:
Ez tök jó, csak Dembélét a kutya sem akarta "megvenni" még ingyen sem, a nagyobb angol/német klubok kiröhögik az ő munkamorálját, szeleburdiságát, plusz ott van a sérülésfaktor is, 5 milliót nem kapnánk érte. Csak a PSG lehetne opció, ha tényleg megy Messi, meg akár Ney is, az nem kizárt, de szerintem mostanában jöttek rá, hogy nem az igazi ilyen sétálgatós emberkéket szerződtetni. Fatit ilyen formában szerintem szintén senki nem akarja, hatalmas rizikó, ha meg addig belejön, akkor mi sem akarjuk eladni. Torres meg annyira leépült nálunk, hogy szintén nevetségesre zsugorodott az értéke, 15 felett szerintem nemigen lehet értékesíteni jelenleg. :( Akikért pénzt tudnánk kapni, azokat nem szabad eladni. TS-Ara-Koundé-Baldé-Chris-DJ-Pedri-Gavi-Raphinha azok, akikből nagy pénz is bejöhetne, de kb ugyanannyi lenne pótolni is, véletlenül sem adnám el egyiket sem. Az egyetlen játékos, akinek piaca is lenne, és nem kell itt feltétlen, az Kessié. Csak hát megint mindenki tudja, mekkora ganéban vagyunk, hiába lehetne őt 40-50-ért is eladni, ha mondjuk mi lennénk a City, 20-30 szerintem a max, amiért a valóságban meg tudnánk válni tőle.
Csak hát közben itt van egy hátulütője is annak, hogy nagy Barca-drukkereket tudtunk szerződtetni: senki nem akar elmenni közülük. Kessié is az, Yaya volt a kedvenc játékosa. Raphinha is az, bár róla el tudnám képzelni a távozását, ha padra szorulna ilyen játék mellett Dembélével szemben. DJ-ot még ilyen fizuval sem akarom távozni látni, szóval csak elméleti szinten, de ugye ő is hatalmas Barca-drukker, tehát ő sem akar(t) menni, ha akarnánk sem tudnánk szerintem eladni. Gavi-Ara, talán még Pedri is ugyanez (szerencsére).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.03.22. 01:11:04

DaVeR írta:
2023.03.21. 21:24:29
Ha minden kötél szakadna melyik játékost adnátok el a pénzügyek rendezése miatt akiért valóban pénzt is kapnánk? Frenki? Dembelé? Ansu?
Dembelé, Ansu, Torres :mrgreen:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.21. 22:08:59

Az a 200 millió a szerződések összértékére vonatkozik, ami kb bruttó 600 millió, a Capology is mutatja, hány év van hátra a játékosok szerződéséből. Tebas azt akarja, hogy a bevételi és kiadási oldalon mindent összevetve 200 millióval javuljunk, tehát nem kizárólag a bértömeg csökkentésével érhetjük el ezt a 200 milliót. Javier Gomez azt nyilatkozta, hogy a teljes bértömeg legalább 470 millió euró alá csökkenjen. Így a bértömegből kb 130 milliót elég lenyesnünk, Busquets, Alba, de Jong szerződése és Ferran Torres elengedése jöhetne itt szóba, amivel ez elvileg megoldható. Mondjuk Gavi esetét elnézve biztosak lehetünk abban, hogy semennyire nem lesznek rugalmasak. Felkészülhetünk arra, hogy nyáron sem igazolhatunk. Sajnálhatjuk, hogy tavaly a Szuperligát nem sikerült megvalósítani, de hát mi akartunk a Liga és az UEFA mellett kitartani... Úgy látszik, a rajongás plátói volt, főleg a Liga részéről, az UEFA inkább csak nem csinál semmit, és hagyja, hogy az "FFP"-t a bajnokságok úgy alkalmazzák össze-vissza, ahogy akarják.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2023.03.21. 21:24:29

Rossz megérzésem van a nyárral kapcsolatban. Ha valóban találnunk kell 200milliót.. amit ugye pl játékos eladással és vagy bér csökkentéssel érhető el.. Nos amennyiben az idei évből indulunk ki és hihetünk az alábbi oldalnak: https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/ akkor kb 263,5m az idei évre engedélyezett bérsapka.. ami lebontva kb jatékosonként 11m os évi fizetést jelentene.. Nos idén Frenkie 37,5m ot keress (nála ráadásul minden évben nő a fizuja amennyire jól emlékszem, hála előző elnökünk remek szerződés hosszabítása miatt) ezen felül Busquets is 37misit keres egy évben és ha valóban nem csökkenhet a bére 50% nál többet.. Nos akkor úgy érzem ő hosszabbítani se tudna még ha akarná is.. Alba nak és Lewynek van még évi 20milliós fizuja, de Alba mintha mondta volna, hogy akár csökkentené bérét, de az még így is csak 10millió pluszt jelentene bevételi oldalon..

Összeségében nézve félek, hogy előbb vagy utóbb véráldozatot kell hozni és valakit értékesíteni.. Dembelé szerződése 24 ig szól.. ergo jövő januártól megint jön majd a Saga..

Ha minden kötél szakadna melyik játékost adnátok el a pénzügyek rendezése miatt akiért valóban pénzt is kapnánk? Frenki? Dembelé? Ansu?

Kessié a transfermarkt szerint 35m érhet szóval 20-25 ért tudnánk eladni.. Ansu 50m Dembele 60m ra van taksálva.. Gavi 90.. Pedri 100ra.. De az utóbbi kettőnek érinthetetlennek kellene lennie szerintem..
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.21. 20:48:31

Semmi értelmét nem látom egy 31 éves kh-nek most.
Így is megvagyunk középre, maximum EG távozásában lehet reménykedni, de ha jön végre egy jhv, akkor Kounde is mehet vissza középre.

Ezt a védelmet ami alig kap gólt nem biztos hogy van értelme megvariálni, a 4.-5. számú kh-et meg csak tudjuk házon belül oldani (khm Chadi Riad...)

Alonso-val nem lennék a szélen kibékülve, Alba felőlem maradhat ha csökkent a fizujából.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.21. 19:01:12

Iñigo Martinez’s wife is currently house hunting in Barcelona. If the FFP permits, Iñigo will be a Barça player next season. He also has an offer from Atletico, but the agreement with Barça is closed.
[Via: Gerard Romero]

Én arra tippelek, hogy Alba menni fog, a második legnagyobb fizetése van a csapatból, ez pedig a padon ülve 34 évesen már luxus lehet ebben a helyzetben. Alonso pedig Baldé cseréje lesz, helyette meg Inigo tud játszani középen. De aztán az is benne lehet a pakliban, hogy Eric megy pár millióért és ezért kell egy kh. Olcsó, de jó megoldásnak tűnik 3-4. számú középhátvédnek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.20. 09:04:38

Auba a meccs után az öltözőben ünnepelt, remélem visszatér valahogy nyáron.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 17:52:38

Így van, pontosan rá gondoltam. Úgy tudom, hogy leigazolhattuk volna, de nem vettük komolyan és nem éltünk a lehetőséggel. Ő nem kellett, de Ferran Torres igen, az ilyen középszerekért meg bármekkora pénzeket kifizetünk. Abban teljesen igazad van, hogy voltak jó igazolásaink is. Azt összeszámolhatnánk, hogy hányszor csapongtunk ugyanazokra a pozíciókra az elmúlt 5 évben, és mennyi pénzt égettünk el ezekkel a meggondolatlan igazolásokkal. Tavaly azért egész jó munkát végeztek, de az megdöbbentett, hogy Laporta nem tervez senkit a középpályára, amikor így is nagyon szűkösen vagyunk ott.

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... varez.html

https://barcauniversal.com/barcelona-ha ... ry-report/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 17:38:50

gránit írta:
2023.03.18. 17:32:25
Nem csak a bértömeg, fogalmazzunk így.

Az a furcsa, hogy a klubnál senki nem vette észre, hogy egy gyerek az argentin bajnokságban egy szezon alatt 20 gólt lő, de olyan középszerekre, mint Trincao, André Gomes, Arthur stb, akikre ezen a szinten tényleg a középszer is hízelgő kifejezés, valahogy mindig van pénzünk. A tavalyi nyár mondjuk jól sikerült, és már a fizetéseket is ésszerűbben határozták meg.
Jaja, pontosabb így.

Alvarezre gondolsz? Nagyon akartuk, csak hát a City jobb helyzetből indult több szempontból. Észrevettük bőven, hamarabb is próbálkoztunk nála, mint a világoskékek. :) (Most megint bepróbálkozunk nála a sport szerint, de ez már más téma.) Trincao is lehozott azért egy 20 gólpontos szezont egy erősebb bajnokságban, relatíve olcsón is jött, nem lehetett előre tuni, hogy fejben ő nem elég a váltáshoz. Az az időszak szerintem jól sikerült amúgy, olyan noname játékosok jöttek, akik a legjobbjaink most. Pedri, Araujo, és mellette jött Trincao, aki amúgy itt esélyt sem kapott. Demir is ilyen volt, nagyon kecsegtető volt a játéka, de inkább nem játszattuk, hogy ne kelljen megvenni. Ezek jó transzferek voltak, olcsón, kis fizuért. 1-2 nagyon bejött, 1-2 meg nem. Bartoék valahogy pont jó dolgokat hoztak össze a rémuralmuk végén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 17:32:25

Nem csak a bértömeg, fogalmazzunk így.

Az a furcsa, hogy a klubnál senki nem vette észre, hogy egy gyerek az argentin bajnokságban egy szezon alatt 20 gólt lő, de olyan középszerekre, mint Trincao, André Gomes, Arthur stb, akikre ezen a szinten tényleg a középszer is hízelgő kifejezés, valahogy mindig van pénzünk. Olyankor furcsa módon sosincsenek rettenetes anyagi gondjaink. A tavalyi nyár mondjuk jól sikerült, és már a fizetéseket is ésszerűbben határozták meg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 17:24:30

Nem a bértömeg jelenti önmagában a problémát, a Reáléval emiatt kár összehasonlítani.

Egy ilyen korú játékosnál meg inkább képességeket és potenciált kell szerintem nézni, mint hogy mennyi gólt lő pontosan. Most lett 18 éves, nem az a normális, amit Gaviékkal csinálunk ilyen téren. Ráadásul sok támadó van, aki alacsonyabb szinten jóval kevesebb gólt lő, mint ffeljebb kerülve. Idén Raphinha is ilyen, pedig még lőni is elfelejtett, tavaly Jutglá is jobb és hatékonyabb volt pl. nálunk, a Bruges-ről nem is beszélve, mint a B-ben, ahol alig volt gólpontja. Több lehetőség, több kiszolgálás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 17:17:42

Nincs semmi baj az anyagi helyzetünkkel, tavaly is pluszos évet zártunk, idén is milliárdos bevétel várható. Nem kellene de Jongoknak meg Busquets-eknek akkora fizetést adni, hogy a kettő együtt majdnem kitegye egy BL-nyolcaddöntős Milan teljes bértömegét, ennyi. Normálisan kellene gazdálkodni. Nem az anyagi helyzetünkkel van a gond.

Azt viszont megkérdezném Tebas-tól, hogy miért mi nem igazolhattunk télen, és miért vannak a nyári igazolásaink is feltételekhez kötve, amikor a Real Madrid bértömege nagyobb, mint a miénk.

Vitor Roque, 29 meccsből 5 gól. Hát, láttunk már támadótól ennél többet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.18. 17:07:03

bence0330 írta:
2023.03.18. 15:59:07
Vitor Roque elvileg egyre közelebb van már, és a játékos is dobálja vissza a többi ajánlatot, ami ugye mindig jó hír, mert anyagilag is jobb pozícióból indulunk így, hogy Barca-drukker valaki. A sport szerint két opció létezik, hogy jelen helyzetben ide tudjuk hozni, 1 év kölcsön kötelező vásárlással a végén, vagy részletekben történő fizetés.

Első blikkre nem láttam olyan tehetségesnek (mondjuk Endrick után alighanem igazságtalan mércével néztem), de most megnéztem sok videóját, és ő egy igazi "nincs kecmec, befejezek" típusú játékos, ez a profil nagyon kell. Szerintem ami toronymagasan kiemelkedő benne, az a rúgótechnikája, CR7-re emlékeztet vele, ez a jellegzetes, félig teli rüsztös téma.
A mi anyagi helyzetünkben nem hiszem, hogy brazil csodagyerekre kellene költeni. Ha beválik is évekbe kerül. Annyi hogy a helyzet sokat javulna azzal, pl ha Nico és Dest olyan szinten lennének, hogy tudnánk őket használni. Úgy néz ki, a bajnokságra elég a jelenlegi keretünk, BL elejéhez, pedig nagyon messze vagyunk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 15:59:07

Vitor Roque elvileg egyre közelebb van már, és a játékos is dobálja vissza a többi ajánlatot, ami ugye mindig jó hír, mert anyagilag is jobb pozícióból indulunk így, hogy Barca-drukker valaki. A sport szerint két opció létezik, hogy jelen helyzetben ide tudjuk hozni, 1 év kölcsön kötelező vásárlással a végén, vagy részletekben történő fizetés.

Első blikkre nem láttam olyan tehetségesnek (mondjuk Endrick után alighanem igazságtalan mércével néztem), de most megnéztem sok videóját, és ő egy igazi "nincs kecmec, befejezek" típusú játékos, ez a profil nagyon kell. Szerintem ami toronymagasan kiemelkedő benne, az a rúgótechnikája, CR7-re emlékeztet vele, ez a jellegzetes, félig teli rüsztös téma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 09:59:20

gy írta:
2023.03.17. 09:15:29
Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 08:40:20
A fizetèsek terèn a hírekben azzal van a legnagyobb problèma, hogy sokszor egyik játèkos nettó bèrèt a másik bruttójával hasonlítják össze. Ezèrt lenne fontos tudni, hogy egyes országokban hogy alakul az adóteher. Pl. elvileg Franciaországban is duplája.
https://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php
Én itt néztem, £11.5m nettója az £ ~6.1m. nyilván függ pár dologtól, de irányadónak szerintem megteszi, ez nem áll túl messze a spanyoltól:
€ 13m nettóban € ~6.6m. https://salaryaftertax.com/es/salary-calculator

Miért gondoljuk, hogy a publikus oldalak teljesen homályban vannak és Roméró knows?
Köszönöm, de a kakulációhoz tudnunk kell az országok adóterheit. Ha ez fontban számol, akkor gondolom Britanniában is duplával kell számolni.
Azèrt gondolnám, mert Romero, Romano, Di Marzio stb. valamièrt jól szokta megállapítani hová, mennyièrt, mikor ès milyen fizetèsèrt èrkezik. Nem tudom honnan szedik az információkat, de azok általában pontosak. A Capology pl. honnan szedi? Èrdekes, hogy a Barcánál is a Capologyn a kiszivárgott, vagy új igazolások híreknek megfelelőek, (hírekben megjelenő) de a többi, mintha hasra ütès szerűen menne. Pl. Roberto elvileg nettó 10 millióról csökkent a hírek szerint 5-re. Roberto nyilatkozata szerint annyit keres, mint egy B-ből felkerülő játèkos. Spanyol törvènyek szerint nem csökkenhet egy èv alatt 50%-tól többel a fizetèse, erre a Capologyn 2,5 milliós fizetèst ír. Persze ezeket sosem fogjuk megtudni pontosan, illetve azt sem, mit kalkulálnak a bèrtömegbe. Gondolom Messi kiszivárogtatott szerződèse után is meglepődtek az ezzel foglalkozó szemèlyek.
Válasz küldése