Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.10. 13:20:59

bence0330 írta:
2021.12.10. 12:53:55


Torres pont ugyanannyira jobbszélső, mint Sterling, odakerült, ottragadt. Egy ideje mindketten ott vannak, meg néha akár középen is, de mindketten jobblábasok. Én azért csípném Sterlinget, ha kettejük közül lehetne választani, mert a kettő közül ő lényegesen gólerősebb és ügyesebb játékos, plusz nagyobb név is. Torres nekem csak azért nem tetszik, mert ő is kicsit posztidegen, és akkor már miért pont őt hoznánk...?
Mondanám, hogy amúgy nem baj, hogy jobblábas szélső lenne jobbra, mert Pepnél sem gond, bepasszokra érkezik Silva, Gündogan, meg úgy általában bárki, és bevágják. Amióta odakerült Sterling azért kevesebb gólt is lő, nyilván, de az összmennyiség szerintem nem csökken.
Gólerősségben is inkább a spanyol felé dől a mérleg nyelve, de idén inkább centert játszott, plusz a Torres régóta sérült, de az a 13/3-as mutató nem a legveretesebb, és a jobboson is inkább Mahrez szokott játszani. Főleg amikor G Jesus volt középen
Torres ráadásul nem csak többet játszik a jobboson, de a Valenciában is pl. fixen azon a poszton tolta, nem csak úgy odakerült, válogatott dettó, úgyhogy inkább az a komfortosabb neki jobblábasság ide vagy oda.
Nyilván ezek csak hipotézisek, de az hogy centert is kiválóan tud játszani, (lásd City) amihez a testalkata is megvan nálam pluszpont.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.10. 12:53:55

Chino írta:
2021.12.10. 12:14:29
Már korábban írták, hogy Torresért 60 milliót kért a City, mi 40-et ajánlottunk és akkor is azt írták, hogy ennek ellenére közeledhetnek az álláspontok. Most 45-55-nél tart állítólag a licit, ráadásul Torres is szeretne jönni.
Sterlingről mostanában nem nagyon hallani, de nekem vele az a gondom, hogy ő se posztra érkezne, neki is inkább kényszer lenne. Legalábbis ahányszor láttam játszani, mindig a baloson volt. Oda meg van játékosunk. Fatit onnan kirobbantani nem valószínű, hogy megtenne Xavi Sterling kedvéért, plusz bűn is lenne. Torres legalább posztra jönne, nem mellesleg centert is képes kényelmesen játszani.
Torres pont ugyanannyira jobbszélső, mint Sterling, odakerült, ottragadt. Egy ideje mindketten ott vannak, meg néha akár középen is, de mindketten jobblábasok. Én azért csípném Sterlinget, ha kettejük közül lehetne választani, mert a kettő közül ő lényegesen gólerősebb és ügyesebb játékos, plusz nagyobb név is. Torres nekem csak azért nem tetszik, mert ő is kicsit posztidegen, és akkor már miért pont őt hoznánk...?
Mondanám, hogy amúgy nem baj, hogy jobblábas szélső lenne jobbra, mert Pepnél sem gond, bepasszokra érkezik Silva, Gündogan, meg úgy általában bárki, és bevágják. Amióta odakerült Sterling azért kevesebb gólt is lő, nyilván, de az összmennyiség szerintem nem csökken. Csakhogy ott vannak érkező játékosok, nálunk meg nincsenek. Láthatjuk Abdénál, aki üde színfolt, és sokszor tud betörni a 16-oson belülre, de a végén mindig csak bepassz jöhet így, amire nálunk nem robban senki, vagy csak nagyon ritkán. Persze ha a csapatjáték kialakul, ez javulhat jelentősen. De csak akkor, addig meg lényegesen jobban járnánk egy ballábassal. Demirt azért tudom felhozni, mert ugyan nem elég egyelőre ide, de akkor is, legalább van a lábában gól akkor is, ha nem megy a csapatnak. Abdééban így sajnos nincs, és nem az ő hibája feltétlen.

Persze mindez elméleti kérdés, nem tudjuk, honnan lesz lóvé arra, hogy egyáltalán gondolkodjunk ilyen játékosokban. Pláne amúgy, hogy EL-be kerültünk. Nem anyagi okok miatt csak, hanem kevésbé is vagyunk vonzóak, és azért a jövő évi BL sem biztos...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.10. 12:14:29

Tomix354 írta:
2021.12.10. 10:53:00
Csak most olvasom, hogy Ferran Torres 50-60 millió euróba fájna, honnan lett hirtelen ennyi pénz igazolásra? Főleg így a BL kieséssel egy zsák szponzor pénz ment a levesbe.
Már korábban írták, hogy Torresért 60 milliót kért a City, mi 40-et ajánlottunk és akkor is azt írták, hogy ennek ellenére közeledhetnek az álláspontok. Most 45-55-nél tart állítólag a licit, ráadásul Torres is szeretne jönni.
Sterlingről mostanában nem nagyon hallani, de nekem vele az a gondom, hogy ő se posztra érkezne, neki is inkább kényszer lenne. Legalábbis ahányszor láttam játszani, mindig a baloson volt. Oda meg van játékosunk. Fatit onnan kirobbantani nem valószínű, hogy megtenne Xavi Sterling kedvéért, plusz bűn is lenne. Torres legalább posztra jönne, nem mellesleg centert is képes kényelmesen játszani.

vinszentvega írta:
2021.12.10. 09:07:52
Hogy hozzá szóljak az előttem írtakhoz:
- Szerintem sem Stegen kapott 9 gólja a sok a csoportmeccseken, hanem a rúgott 2…
Értem én hogy Depay ingyen jött, de ha jól emlékszem nyáron Falcao meg Cavanni is jöhette volna helyette/ mellette akár, nem,a hollandnak egy másik fapapucsos is kellett, tudjukki
Elzavarták Trincao-t, Malcom-ot, meg a Massia egyik ékkövét ellehetetlenítették (Collado)
Nem tudom hogy Torres lesz e a megoldás a hiányzó gólokra(szerintem nem) De tény hogy össze kell kalapálni egy olyan támadószekciót a szezon hátralévő részére, amely ha rotálva is lesz akkor is tudni fogja a dolgát..
Ui.: most hogy Depay pihen, kipróbálhatná a mester
Fati-Dembele kettőst(ha tudnak járni) mögöttük középen meg Coutinho vagy Puig…
Veszíteni nem lehetne vele semmit
Teljesen egyetértek MAtS-al kapcsolatban. Abból a 9 gólból azért 6 a BM ellen volt, amit sok csapat bekapott volna, a gond az, hogy a Benficanak 2 meccsen nem tudtunk gólt lőni. De a bajnokságban is a döntetlenjeink 0:0-ák, meg 1-1.-ek voltak, a vereségeknél is döntően 0:1, 1:2 . Tavaly ilyenkor már bőven többet nyeltünk be, de 30+ lőtt gólnál tartottunk.
És ter Stegennél most nem csak a bravúrjaira kell gondolni, hanem a "mezőnyjátékba" mennyit tenne Onana és mennyit ő.

Gondolom Torres függvénye Dembélé hosszabbítása. A jelenlegi ajánlat 7,5 + változók, ennél főljebb nem fognak menni. Ha ezt elfogadja Sissoko marad, ha nem akkor júniusban megy. Én személy szerint szívesebben látnám Dembélét, mint Torrest. Amiatt is tartok tőle, hogy régebben iszonyatosan örültem ha fiatalítjuk a csapatot, építjük a jövőt, de lassan ifi leszünk. Cavaniról vannak hírek de nyáron még nem engedte volna túl olcsón a MU egy 35 meg 36 éves játékosért fizetni azért nem biztos, hogy megérte volna.
A Mundo most Januzajt emlegeti, akit jelképes össszegért elhozhatnánk a Sociból. Én nem lennék ellene, bár nem egy gólvágó típus, a támadójátékot nem ő dobná meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.10. 11:54:01

Jól szokott sikerülni a Cityből peremembereket idehozni.
De gondolom azért nem játszott egész ősszel, mert úgyis eladják, véletlenül sem azért mert sokadik a sorban:D
(ha sérült volt akkor bocs)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.10. 11:42:59

bence0330 írta:
2021.12.10. 08:33:06
Alapvetően én is annak érezném, de bízom benne, hogy tudnak valamit, amit mi még nem, vagy legalábbis max pletyka szinten. Lehet, hogy valami nagyobb névvel(tán a Cityből) meg is van valami szóbeli megegyezés... tőlem lehet Sterling, Mahrez és Torres is. A többség Torresnek örülne a legjobban, ahogy olvasom, én a másik kettőnek, főleg Sterlingnek, mert szerintem nagyon kéne egy sztár, de a spanyol is remek játékos.
Nem hiszem, hogy Xavi és Laporta hülyék lennének, de majd elválik.
Nekem nem áll össze az, hogy most estünk ki a BL-ből (-20 misi), de a City-ből akarunk igazolni. Szerintem nagy a gebasz, nem jön senki télen, és sózzuk el kölcsönbe a játékosokat, mert kétlem, hogy mondjuk Umtiti-t vagy Coutinho-t el fogjuk adni a télen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.12.10. 10:55:20

Tomix354 írta:
2021.12.10. 10:53:00
Csak most olvasom, hogy Ferran Torres 50-60 millió euróba fájna, honnan lett hirtelen ennyi pénz igazolásra? Főleg így a BL kieséssel egy zsák szponzor pénz ment a levesbe.
Jó kérdés, szerintem ezer év részletben foglyuk kifizetni de csak Guardiola miatt, legalább is szerintem.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.12.10. 10:53:00

Csak most olvasom, hogy Ferran Torres 50-60 millió euróba fájna, honnan lett hirtelen ennyi pénz igazolásra? Főleg így a BL kieséssel egy zsák szponzor pénz ment a levesbe.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.10. 10:17:07

brazilfan írta:
2021.12.10. 10:01:13
Jó volna, ha a Collado-cikknek az a része, hogy a játékos és a Barça célja egyértelműen a közös folytatás a jövőben, igaz lenne. Mert sokszor megtörtént már, hogy a kölcsönadott játékos nem került többé vissza a csapathoz. Nyilván voltak köztük olyanok, akik nem is érdemelték volna meg, Colladót viszont sajnálnám, dühítő volt látni, hogy miközben ennyire gyengélkedik a támadószekció, ő egy figyelmetlenség miatt egyetlen percet sem játszhat.
Én Konradot is megpróbáltam volna megtartani, és Trincaót sem adtam volna kölcsön, inkább bennük bíznék, mint a sztáro(cská)kban.
Egyetértek a hozzászólásoddal, kivéve Konraddal. Ott ugye Fati, Depay, sőt még Dembélé is bevethető volt, nem lehetett tán sejteni, hogy mindenkinek annyi lesz. Vésztartalék lehetett volna, de szerintem az ő eladása nem volt gázos. Követgetem az OM meccseket, nem rossz, de nem is jó eddig. Colladot és Trincaot én is szívesen néztem volna Dembélé helyett is akár, minimum az egyiket kötelező lett volna megtartani. Aztán persze valószínűleg az utolsó pillanatban oldották csak meg Griez távozását, és a pénz felülírta a dolgokat, és nem lehetett már pótolni, illetve visszafordítani a szitut.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1066
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.10. 10:01:13

Jó volna, ha a Collado-cikknek az a része, hogy a játékos és a Barça célja egyértelműen a közös folytatás a jövőben, igaz lenne. Mert sokszor megtörtént már, hogy a kölcsönadott játékos nem került többé vissza a csapathoz. Nyilván voltak köztük olyanok, akik nem is érdemelték volna meg, Colladót viszont sajnálnám, dühítő volt látni, hogy miközben ennyire gyengélkedik a támadószekció, ő egy figyelmetlenség miatt egyetlen percet sem játszhat.
Én Konradot is megpróbáltam volna megtartani, és Trincaót sem adtam volna kölcsön, inkább bennük bíznék, mint a sztáro(cská)kban.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.12.10. 09:07:52

Hogy hozzá szóljak az előttem írtakhoz:
- Szerintem sem Stegen kapott 9 gólja a sok a csoportmeccseken, hanem a rúgott 2…
Értem én hogy Depay ingyen jött, de ha jól emlékszem nyáron Falcao meg Cavanni is jöhette volna helyette/ mellette akár, nem,a hollandnak egy másik fapapucsos is kellett, tudjukki
Elzavarták Trincao-t, Malcom-ot, meg a Massia egyik ékkövét ellehetetlenítették (Collado)
Nem tudom hogy Torres lesz e a megoldás a hiányzó gólokra(szerintem nem) De tény hogy össze kell kalapálni egy olyan támadószekciót a szezon hátralévő részére, amely ha rotálva is lesz akkor is tudni fogja a dolgát..
Ui.: most hogy Depay pihen, kipróbálhatná a mester
Fati-Dembele kettőst(ha tudnak járni) mögöttük középen meg Coutinho vagy Puig…
Veszíteni nem lehetne vele semmit
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.10. 08:33:06

davi10 írta:
2021.12.10. 08:05:25

Ezt mondjuk kicsit luxusnak érzem megint.
Nem hiszem, hogy olyan baromi sokat elvinne a fizuja (amit eddig is fizettünk), Dembele lutri, Demir-t pedig szerintem megpróbálják jegelni, hogy ne kelljen megvenni.

Értem én, hogy fél éve nem játszott, de nem vagyunk olyan sokan, hogy csak úgy szórjuk ki a játékosokat.
Alapvetően én is annak érezném, de bízom benne, hogy tudnak valamit, amit mi még nem, vagy legalábbis max pletyka szinten. Lehet, hogy valami nagyobb névvel(tán a Cityből) meg is van valami szóbeli megegyezés... tőlem lehet Sterling, Mahrez és Torres is. A többség Torresnek örülne a legjobban, ahogy olvasom, én a másik kettőnek, főleg Sterlingnek, mert szerintem nagyon kéne egy sztár, de a spanyol is remek játékos.
Nem hiszem, hogy Xavi és Laporta hülyék lennének, de majd elválik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.10. 08:05:25

Troym írta:
2021.12.09. 22:25:06
Collado kólcsönadva a Granadának. Hivatalos.
Ezt mondjuk kicsit luxusnak érzem megint.
Nem hiszem, hogy olyan baromi sokat elvinne a fizuja (amit eddig is fizettünk), Dembele lutri, Demir-t pedig szerintem megpróbálják jegelni, hogy ne kelljen megvenni.

Értem én, hogy fél éve nem játszott, de nem vagyunk olyan sokan, hogy csak úgy szórjuk ki a játékosokat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.12.10. 00:30:25

baas11 írta:
2021.12.09. 21:59:14
de a kapus az mas ot ez nem érinti , ő hozza csak a világklasszis formáját!?
Teljesen pótcselekvés a kapussal foglalkozni.
Ha száradna is netán a lelkén néhány gól, én nem emlékszem olyanra, ami mondjuk sordöntő gól lett volna önmagában. Sané lövése pl? Ha kiüti akkor is kettő ott van még a puttonyban...
EasyZilt
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2020.08.21. 01:48:29

2021.12.09. 23:11:40

Felesleges itt kivansag listát irni ki kit igazolna...
Hiaba jött Xavi.. bárki...

Amíg labdabirtoklas lesz előbb mint a tamadasok gyors befejezése addig barki jöhet.
Ha 15percig passzolgatunk az ellenfel 16osan Haland se segitene rajtunk.

Meg mindig azt akarjuk jatszani amit 10eve, mert ez a Barca DNS... szerintem be is lehetne zárni ezt a topicot :D teljesen felesleges,nem a jatekosokkal van a baj,hanem hogy Pep ota akarki jött azt akarta csinalni amit Pep csinalt. Nem tudom azt se miert kell Depayt fel tolni centerbe mikor nem megy neki ott, miert nem lehet árnyék éket jatszani vele és csak nyomná a labdat területbe a szelsoknek, es érkezne masodik hullamba, nem nagy megfejtés ez se de az hogy berakjuk 8vedekezo ember elé háttal a kapunak😀😀 az sajnos már nem megy! Ugyan úgy ahogy a psg se birja el a 3setalo csatart,míg az MSN trio 200golt lőtt egy év alatt... m1 xavi hátha kitalal valamit...
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.09. 22:25:06

Collado kólcsönadva a Granadának. Hivatalos.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.12.09. 21:59:14

Azert ne essünk mar túlzásokba higy most mar sokan uj kapust is akarnak …!!?
TS semmivel sem rosszabb kapus mint volt … de azt azert senki nem gondolhatja komolyan h miközben esik szét minden rohogcselo meg copfos c kategóriás vedoink vannak, kozzeppalyasok kamasz fizukummal es fel éve nem találjuk h merre van az ellenfél kapuja … de a kapus az mas ot ez nem érinti , ő hozza csak a világklasszis formáját!?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.09. 21:56:48

visca el barca írta:
2021.12.09. 20:57:18
nekem borzalmasan rossz a memoriam, de tul sok elet-halal meccsre nem emlekszem amit hozott volna nekunk az elmult 2-3 evben. Kb addig volt klasszis amig bravo nyomta a hátát, azota lejtmenet. Jeleneleg egy eros kozepszint, tucatkapus.
Mi számít élet-halál meccsnek? Masszívan, hosszú időkön át ő tartotta a Barcát az élen. Messi megrúgta a gólját, TS meg megfogta a három ziccert. Nagyon magas szinten tolta.
Nála szerintem pszichikai gondok vannak, Neuer mellett mindig betojt,pedig csúcsformájában egyáltalán nincs nagy különbség kettejük közt, sőt.
Szerény, jógyerek, csibészség nélkül.
A hanyatlása a sérült térde óta látványos, fájdalom, műtétek,ez nyilván nem tett jót a pszichikai gyengeségnek sem. Önbizalom nélkül elképesztő nehéz kapusnak lenni.
Régen is megvoltak a hiányosságai, pl beadásoknál elképesztően gyenge, általában ki se mozdul a kapuból inkább a gyorsaságára és a reflexeire bízta, ezekből jöttek a látványos védések. Viszont az elszálló bizalom/fájdalom mellett pont az esett ki,hogy majd ő kivédi a három méterről jövő fejest. Szerintem ennek semmi köze a vetélytársakhoz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.09. 21:08:34

Amikor Bravó elment TS baromi béna volt, személy szerint rengeteget szidtam, aztán beállit, lehozott 2 nagyon jó évet, elismerem! De most már vagy egy éve baromi gyenge. Kapja a gólokat sorban, ilyeneket, mint tegnap is. Kell hozni helyette, vagy mellé vkit és letenni a padra. Akár Cilessent is vissza. Amikor itt volt, baromi jó volt.
De kell egy normális jobb hátvéd. Azpilicueta?
Kell egy balbekk is, mert Alba sem fiatalodik. A kérdés, hogy helyette, vagy mögé? Gaya, Grimaldo?
Kell egy stabil középhátvéd, nem kérdés. Laporte?
Középpályára kell egy igazi box-to-box, aki felszántja a pályát. Kessié?
Kell egy szélső támadó Dembelé helyett. F. Torres?
És kell egy 9-es. Egy igazi. Nem egy kényszer megoldás, mint Depay. Ő elvan balszélen. Nade ki???
Ez nagyon sok pénz!! Ami nincs..... Így azért érdekes lesz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.09. 20:57:18

nekem borzalmasan rossz a memoriam, de tul sok elet-halal meccsre nem emlekszem amit hozott volna nekunk az elmult 2-3 evben. Kb addig volt klasszis amig bravo nyomta a hátát, azota lejtmenet. Jeleneleg egy eros kozepszint, tucatkapus.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.09. 17:22:41

TS helyére Onanat szerezném meg ingyen. Saját nevelés volt, hasonlóan jó lehet lábbal és TS-nek meg új impulzus kéne mielőtt teljesen leépül.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2021.12.09. 15:49:26

dani87 írta:
2021.12.09. 15:37:32
2 éve?
Elsimerem voltak rosszabb meccsei a tavalyi szezonban, de rengeteg pontot hozott, nem egyszer volt ő a meccs legjobbja.
Nélküle szerintem nem végeztünk volna az első 4ben a bajnokságban.
Megnéztem, kicsit túloztam, bár igazából tényleg azt hittem, hogy már régebben volt a Bayern elleni 8-2. :oops:

Én azóta érzem rajta, hogy nem az igazi. Igaz, ott elvileg sérült volt és utána műtötték is.
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.09. 15:47:48

dani87 írta:
2021.12.09. 15:37:32
2 éve?
Elsimerem voltak rosszabb meccsei a tavalyi szezonban, de rengeteg pontot hozott, nem egyszer volt ő a meccs legjobbja.
Nélküle szerintem nem végeztünk volna az első 4ben a bajnokságban.
Szerintem másfél éve, a 2-8 óta. Ott látszott, hogy teljesen megtört, ahogy álldogált a kapuban félsérülten, és az amúgy is megalázó védelem mögött még potyázgatott is. Őt viselte meg a legjobban az egész. Szerintem azóta rottyon van, plusz ugye utána jó ideig nem játszott, lehet, hogy maga a sérülés is visszavetette kicsit, nem rugaszkodik el elég nagy hévvel, eléggé időben, fene tudja.
De előtte sem volt jó már a BL-ben, amikor csúcson védett. Azon kívül top3 játékosunk volt úgy '20 közepéig. Én BL-ben - ha ott leszünk a következő 2 évben - nem szívesen nézném őt a kapuban, pláne nagyobb meccseken.

Valaki nem ismeri Penát, aki itt folyamatosan 3. számú kapus? Ha elmenne TS, nincs benne elég kraft? Neto nekem sem túl szimpi, főleg lábbal. 2. számú kapusnak elmegy, de nem léphet elő elsővé, akármilyen helyzetben vagyunk...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.12.09. 15:37:32

sanika01 írta:
2021.12.09. 15:29:29
Ter Stegen esetében csak egyetlen baj van ezzel a hullámvölgyel: kb 2 év tart már. Én örülnék a legjobban, ha meg tudna itt újjulni, de egyre kevésbé hiszek benne. És ez nem csak és kizárólag az ő hibája szerintem. Sőt. Olyan védelem van előtte, amit nincs kapus a világon, aki nem szenvedne emiatt. Hihetetlen jó lábbal, de az elmúlt időben rengeteg labdát ad el. Lehet ebben helyezkedési hiba is a társak részéről, de még úgy is sok. Vannak nagy védései, de abból is egyre kevesebb. Nagyon sokszor viszont azt érzem/éreztem az elmúlt időszakban, hogy sok olyan lövést nem fog, amit lehetne és volt amikor fogott is.

Áttérve Destre, szerintem ő még elég kevés ideje van itt ahhoz, hogy azt lehessen mondani rá, hogy bevált. Egyetértek abban, hogy nagy tehetség, nagy lehetőségek vannak benne, csak nagyon kevés alkalommal mutatja meg. Így könnyen előfordulhatna, hogy egy másik játékos hasznosabban játszana az eredeti helyén.

És picit tovább gondolva a dolgokat, a jelenlegi csapat szerintem nem bírja el, hogy mindkét szélen ennyére támadó beállítottságú védő játszon. Szerintem nem elég stabil ehhez jelenleg. Többek közt ez is lehet egy oka annak, hogy fentebb játszik és egy elvileg védekezni jobban tudó játékos játszik szélsővédőt.
2 éve?
Elsimerem voltak rosszabb meccsei a tavalyi szezonban, de rengeteg pontot hozott, nem egyszer volt ő a meccs legjobbja.
Nélküle szerintem nem végeztünk volna az első 4ben a bajnokságban.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2021.12.09. 15:29:29

Szerintem ezek pont olyan játékosok, akik hullámvölgyben vannak, de fontos tagjai lehetnek egy megújuló Barcának.
Eladni őket, és hozni néhány olyan játékost, akik egyáltalán nem biztos hogy beválnak (és képességekben is gyengébbek) szerintem öngyilkosság lenne.

Dest alig játszik a pozíciójában, és még rendkívül fiatal. Én emlékszem, pl. Dani Alves hányszor szidtuk régebben, mert elfelejtett védekezni, vagy mert évek kellettek mire megtanult jól beívelni oldalról.
Ter Stegen klasszis teljesítményt hozott az elmúlt években, msot hogy kicsi hullámvölgybe került, adjuk el egyből? Ilyen alapon az egész kerettől megszabadulhatnánk.
Ter Stegen esetében csak egyetlen baj van ezzel a hullámvölgyel: kb 2 év tart már. Én örülnék a legjobban, ha meg tudna itt újjulni, de egyre kevésbé hiszek benne. És ez nem csak és kizárólag az ő hibája szerintem. Sőt. Olyan védelem van előtte, amit nincs kapus a világon, aki nem szenvedne emiatt. Hihetetlen jó lábbal, de az elmúlt időben rengeteg labdát ad el. Lehet ebben helyezkedési hiba is a társak részéről, de még úgy is sok. Vannak nagy védései, de abból is egyre kevesebb. Nagyon sokszor viszont azt érzem/éreztem az elmúlt időszakban, hogy sok olyan lövést nem fog, amit lehetne és volt amikor fogott is.

Áttérve Destre, szerintem ő még elég kevés ideje van itt ahhoz, hogy azt lehessen mondani rá, hogy bevált. Egyetértek abban, hogy nagy tehetség, nagy lehetőségek vannak benne, csak nagyon kevés alkalommal mutatja meg. Így könnyen előfordulhatna, hogy egy másik játékos hasznosabban játszana az eredeti helyén.

És picit tovább gondolva a dolgokat, a jelenlegi csapat szerintem nem bírja el, hogy mindkét szélen ennyére támadó beállítottságú védő játszon. Szerintem nem elég stabil ehhez jelenleg. Többek közt ez is lehet egy oka annak, hogy fentebb játszik és egy elvileg védekezni jobban tudó játékos játszik szélsővédőt.
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.09. 15:15:26

Jelenleg mindegy ki állna a kapuban, úgyhogy helyes a gondolatmenet, hogy akár vehetnénk egy olcsóbb, alacsonyabb bérigényű kapust, nem látszana sok.
Azt azért megjegyezném, hogy 2 gólt lőttünk 6 meccsen, ezen múlt a továbbjutásunk, nem a kapusteljesítményen.

Bármelyik klasszis kapus, ha hurka volt a csapat előtte, kapott ilyen gólokat. Neuer is átélt egy 2-3 éves lejtmenetet, köznevetség tárgya volt olyan potyákat kapott, vagy Courtouis is pl.
Szóval akár ebből még vissza is jöhetne, de ez a csapat 2-3 évig ilyen lesz, ezért ő sem fog tudni feljavulni.
Mondjuk túlozni nem kell kapott a bajnokságban 17-et ez egyel több mint amit a nagy Oblak kapott, meg 2vel mint amit a belga pl.
BL-ben 9et, abból 6ot a bm ellen.
Gondolom nem 26 kapuralövés ment a szezonban a kapujára :roll:
Itt a góllövés nagyobb probléma, 21 meccsen 25 gólt lőttünk, az elég vérszegény.

Na mindegy, ahogy veb is írta, mindenkinek eladónak kellene lennie, és senki sem nélkülözhetetlen a csapatból.
Akiért jön ajánlat (komolyan vehető), azt el kell adni amíg lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése