Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.08.04. 09:27:01

drobika írta:
2023.08.04. 09:04:34
Nekem ez a pénzügyi gazdálkodás is rendkívül állandó tűzoltásnak tűnik.
szerintem Tebasnak koszonhetjuk, o hirdeti uton-utfelen, hogy a Barca nem tud regisztralni

a tobbiek is a sz@rban vannak, roluk megsem mondja el hetente/havonta, hogy a Betis/Atletico nem tudja a jatekosait regisztralni
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.04. 09:16:06

csababarca írta:
2023.08.04. 08:57:41

Egyébként egy Nico Williams, Carrasco duónak is lejár jövőre a szerződése.
Dembelé logikán kiindulva, nagyon olcsón hozzájuk lehetne jutni.
Sőt, ha nem változik akkor:Kanenek,Thiagonak (akkor még csak 33 lesz),Pavardnak,Rabiotnak,Kimpembenek
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.04. 09:04:34

Troym írta:
2023.08.03. 23:15:22
Valaki magyarázza már el, hogy Cancelo miért van még képben? Nem kell a Citynek, a Bayernnek, plusz van 3 korábbi City játékos nálunk (EG, FT, Gündogan) elsőkézből megtudni a személyiségét.
Ez nem elég infó és intő jel?

Eddig ez az igazolási időszak még mindig harmatos.

Távozik
4 világbajnok (Busi, Umtiti, Griezmann, Dembele) - összesen 45 millió
EB győztes balhátvéd Alba, aki mai napig előrefelé kiemelkedő volt - ingyen
5 (tehetséges) fiatal Trincao, Nico, Torre, Riad, JAraujo összesen 15 millió

10 játékos, 60 millió

A továbbiak sem egy fáklyás menet:
Úgy néz ki elkótyavetyéljük Kessiét 15 millióért
Szerződést kell bontani Desttel
Gondolom Lenglet meg megy 10 millió körül

Akkor ez 13 játékos 85 millióért.

Cserébe van brazil csodagyerek, aki nincs itt, Inigo a kórházi ágyon váltva Dembelét, egy közepes Romeu és egy szem Gündogan, aki ér valamit.

Nagyon sovány eddig.
Nekem ez a két lista összevetve nem azt mutatja, hogy erősödtünk volna és 10 napon belül kéne regisztrálni 10 játékost.
Teljesen egyetértek veled.
Nekem ez a pénzügyi gazdálkodás is rendkívül állandó tűzoltásnak tűnik. OK, hogy az előző vezetés nem hagyott sok lehetőséget anyagiak terén, de megint ezek a rendkívül gyenge eladási összegek...Ráadásul Bartóék közül sem néz ki senki a rácsok mögött. Kíváncsi lennék, hogy hol tart az ügyük, ha van egyáltalán ügy...
Nem, nem úgy tűnik, hogy erősödtünk volna. Ez a Dembele ügy sem jött jókor, a jhv. poszt sem oldódik meg már lassan 10 éve. Ha nem úgy alakulnak idén az 1 gólos meccseink, ahogy tavaly...A nemzetközi szerepléstől meg előre fázom megint. Reálisan nézve, ha szerzünk trófeát, annak örülnünk kell, és ha versenyben tudunk maradni a kupákban egy ideig, már nem panaszkodhatunk.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.04. 08:57:41

Troym írta:
2023.08.03. 23:15:22

Nagyon sovány eddig.
Nekem ez a két lista összevetve nem azt mutatja, hogy erősödtünk volna és 10 napon belül kéne regisztrálni 10 játékost.
Ne panaszkodj, ebből többet értsd meg, egész egyszerűen nem lehetett kihozni. :mrgreen:
Laportáék minden jól csinálnak, igazából még felül is teljesítettek, hogy ennyi bevételünk lett.

Biztos azért kell eladni lassan már a megkülönböztetőket, meg bójákat is :lol:

Csak ebben a brazil gyerekben bízom, hogy talán sikerül elintézni, hogy már most jöjjön.
Mondjuk nekem nincs ellenvetésem a szűkebb keretre, szerintem ha van 16-17 kezdőbe való játékosod, az teljesen jó, sőt már luxus.
Meglátjuk, van még egy hónap, nagy mozgásra már nem számítok igazából.


Egyébként egy Nico Williams, Carrasco duónak is lejár jövőre a szerződése.
Dembelé logikán kiindulva, nagyon olcsón hozzájuk lehetne jutni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.04. 08:43:20

Vitor Roque's arrival in this window is not completely ruled out. There are few chances.

Barça need to have FFP margin and they can press Ath. Paranaense to sign him now only if they knocked out of the Copa Libertadores.#FCB 🇧🇷

@RogerTorello [md]
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.08.03. 23:15:22

Valaki magyarázza már el, hogy Cancelo miért van még képben? Nem kell a Citynek, a Bayernnek, plusz van 3 korábbi City játékos nálunk (EG, FT, Gündogan) elsőkézből megtudni a személyiségét.
Ez nem elég infó és intő jel?

Eddig ez az igazolási időszak még mindig harmatos.

Távozik
4 világbajnok (Busi, Umtiti, Griezmann, Dembele) - összesen 45 millió
EB győztes balhátvéd Alba, aki mai napig előrefelé kiemelkedő volt - ingyen
5 (tehetséges) fiatal Trincao, Nico, Torre, Riad, JAraujo összesen 15 millió

10 játékos, 60 millió

A továbbiak sem egy fáklyás menet:
Úgy néz ki elkótyavetyéljük Kessiét 15 millióért
Szerződést kell bontani Desttel
Gondolom Lenglet meg megy 10 millió körül

Akkor ez 13 játékos 85 millióért.

Cserébe van brazil csodagyerek, aki nincs itt, Inigo a kórházi ágyon váltva Dembelét, egy közepes Romeu és egy szem Gündogan, aki ér valamit.

Nagyon sovány eddig.
Nekem ez a két lista összevetve nem azt mutatja, hogy erősödtünk volna és 10 napon belül kéne regisztrálni 10 játékost.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.08.03. 22:07:42

🚨 Former Barcelona manager Luis Enrique is considering leaving PSG due to the mess at the club with the Mbappé situation and the possible departure of Luis Campos. @pedro_morata 🇪🇸

Hat akkor jó munkát, nyugodt felkészülést Dembinek :mrgreen: :mrgreen:
Ha így is lenne, több szemetet is kipucolhatott volna Enrique.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.08.03. 22:04:45

Most mar mindegy nem rajtunk múlt az biztos :)

Inkább az a kérdés mit tudunk ebből kihozni még augusztusban !?!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.03. 21:50:03

bence0330 írta:
2023.08.03. 21:43:36
A Newcastle vitte volna, de az meg nyilván méltóságon aluli lett volna Dembélének. Gondolom ha nem kötöttünk volna vele szerződést, odament volna több pénzért kényszerből, alighanem ideiglenesen.

A fizuját azért nehogy már levonjuk egy játékosból, azt a teljesítményéért kapja, azért azért adott is. Nem annyit, amennyi a tehetségéből lehetséges lenne, de adott. Ha más jött volna helyette, azt is fizetni kellett volna.
Persze, több pénzért vitte volna a Newcastle... Senkinek nincs ott akkora bére, mint a felezett bérű Dembelének. Azzal egyetértek, hogy egy Newcastle méltóságon aluli lett volna Dembelének. Nem volt neki más lehetősége tavaly, mint hosszabbítani a Barcánál. A fizu felezése jó döntés volt, nem is tehetett mást, minthogy elfogadja. Ugyanígy nem volt neki semmiféle lehetősége a kivásárlási árban. Ezt eltöketlenkedte a klub.

A fizuját azért vonom le, mert elhangzott, hogy micsoda biznisz volt ez. Hát nem. Alig nyerünk így rajta valamit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.03. 21:43:36

gránit írta:
2023.08.03. 21:34:03
MichaaBee írta:
2023.08.03. 21:27:02

Haalandnak adtak egy 60 millió záradékot a szerződésébe. :roll: Nyilván adtak, mert csak így írt oda alá, hiszen már akkor kereste fél Európ
De várom a javaslatokat mindenkitől, aki leszólja Alemany-nak ezt a szerződését, hogy mégis hogyan kellett volna elfogadtatni Dembélével, hogy nagyjából felezze meg a fizetését és maradjon, amikor egyébként ingyen igazolható volt. :D Egy vasat nem láttunk volna belőle, így 25-30 milliót...
Haalandot kereste fél Európa, Dembelét viszont nem. Dembelé egyáltalán nem volt olyan helyzetben, hogy diktáljon a klubnak. A kutyának nem kellett, legfeljebb a Barca diktálhatott volna neki, nem ő a Barcának. Zsarolni bárkit olyan pozícióból, mint amilyenben ő volt, csak azt lehet, aki hagyja. Dembelének nem volt más lehetősége, mint feleztetni a fizetését és fülét-farkát behúzva beleegyezni bármilyen feltételekbe. A 25 milliót látunk belőléből ment vond le a 2022-2023-as fizetését, így kb alig nyertünk valamit.
A Newcastle vitte volna, de az meg nyilván méltóságon aluli lett volna Dembélének. Gondolom ha nem kötöttünk volna vele szerződést, odament volna több pénzért kényszerből, alighanem ideiglenesen.

A fizuját azért nehogy már levonjuk egy játékosból, azt a teljesítményéért kapja, azért azért adott is. Nem annyit, amennyi a tehetségéből lehetséges lenne, de adott. Ha más jött volna helyette, azt is fizetni kellett volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.03. 21:34:03

MichaaBee írta:
2023.08.03. 21:27:02

Haalandnak adtak egy 60 millió záradékot a szerződésébe. :roll: Nyilván adtak, mert csak így írt oda alá, hiszen már akkor kereste fél Európ
De várom a javaslatokat mindenkitől, aki leszólja Alemany-nak ezt a szerződését, hogy mégis hogyan kellett volna elfogadtatni Dembélével, hogy nagyjából felezze meg a fizetését és maradjon, amikor egyébként ingyen igazolható volt. :D Egy vasat nem láttunk volna belőle, így 25-30 milliót...
Haalandot kereste fél Európa, Dembelét viszont nem. Dembelé egyáltalán nem volt olyan helyzetben, hogy diktáljon a klubnak. A kutyának nem kellett, legfeljebb a Barca diktálhatott volna neki, nem ő a Barcának. Zsarolni bárkit olyan pozícióból, mint amilyenben ő volt, csak azt lehet, aki hagyja. Dembelének nem volt más lehetősége, mint feleztetni a fizetését és fülét-farkát behúzva beleegyezni bármilyen feltételekbe. A 25 milliót látunk belőléből meg vond még le a 2022-2023-as fizetését, így kb alig nyertünk valamit.

MichaaBee írta:
2023.08.03. 21:27:02
Az alacsony kivásárlási záradékot a játékos alkudja ki, hogy könnyebben válthasson, ha szeretne. Akár Haaland, akár Dembélé, akárki. Ne csináljunk már úgy, mintha nem lett volna tavaly senki, aki ingyen elvitte volna Dembélét... Jobb szerződést kellett neki kínálni, itt ezt megkapta, és mi is jobban jártunk, mintha hagytuk volna elmenni.
Ő nem volt olyan helyzetben, hogy alkudozzon, legfeljebb abban, hogy bólogasson. Mégis, hova ment volna? Egy nagy csapatnak sem kellett. Ez így a részünkről majdnem egy ingyenes biznisz. Botrány.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.08.03. 21:27:02

csababarca írta:
2023.08.03. 19:30:44
Attól, hogy Te vagy én nem látunk rá megoldást, még lehetett volna.
Azért nem jellemző ez, hogy ilyen záradék van egy szerződésben:D Ne magyarázzuk már ki ezt, hát ez egy akkora balfékség, hogy hihetetlen.

Dembelé és az ügynöke jól rászedték Laportáékat, ennyi történt, persze mismásolhatjuk a sztorit akárhogyan.
De valahogy nem látok ilyeneket, hogy mi egy Dembelé szintű játékost így megszerzünk.
Mondom még egyszer, a Raphinha-Ferran pakk 110 millióba került. Értem, hogy nem lehet igazolást igazolással összevetni, de azért na.


És nem Dembelét siratom, mert túléltünk nagyobb veszteségeket is, de ez a mentalitás ami itt uralkodik már végtelenül kiakaszt.
A világon semmi balfékség nincs benne. Az alacsony kivásárlási záradék pontosan erre való, hogy olyan játékosokat meggyőzz, akik egyébként nem lennének hajlandóak aláírni. Ki ne találjuk már, hogy máshol nem kötnek ilyeneket... Valamiért a Dortmundnak nem rótta fel senki, hogy Haalandnak adtak egy 60 millió záradékot a szerződésébe. :roll: Nyilván adtak, mert csak így írt oda alá, hiszen már akkor kereste fél Európa, ő meg tudta, hogy alacsony kivásárlási ár mellett elmehetek bármikor oda, ahova szeretne, és mellette eltehet hatalmas aláírási pénzt. Zárójelben, ha jól tudom, ott Raiola+apuka+Haaland jóval nagyobb összeget kaptak, mint a Dortmund abból a transzferből...

Dembélééket mindig a pénz érdekelte, és csak azért nem lépett le tavaly nyáron, mert senki nem adott eleget neki. Kapott itt egy ilyen szerződést, amiről nyílt titok volt már akkor is, hogy csak azért írták alá, mert tudták, hogy 2023 nyarán bepróbálkozhatnak, illetve akkor majd jelentős aláírási pénz ütheti a markukat. Nem véletlenül volt alapból csak 2 éves szerződés...

De várom a javaslatokat mindenkitől, aki leszólja Alemany-nak ezt a szerződését, hogy mégis hogyan kellett volna elfogadtatni Dembélével, hogy nagyjából felezze meg a fizetését és maradjon, amikor egyébként ingyen igazolható volt. :D Egy vasat nem láttunk volna belőle, így 25-30 milliót. Sissoko kiszámolta, hogy akkor nem volt olyan ajánlat, ami ezzel vetekedett, ezért maradt Dembélé. Mindkét fél jól járt ahhoz képest, mintha tavaly váltott volna, csak Xavi meg mi szurkolók bíztunk benne, hogy hátha nem a pénz vezérli majd a teljesen egyértelmű szándékkal kötött szerződés ellenére...


szerk.:
gránit írta:
2023.08.03. 21:19:34
Miért volt ekkora a kivásárlási záradéka? 25 millió euró nagyon kevés. Ez az 50 millió, de abból 25 nem is a miénk a botrányos szerződéseink hosszú sorát gyarapította.
Válasz erre a kérdésre is fentebb... Az alacsony kivásárlási záradékot a játékos alkudja ki, hogy könnyebben válthasson, ha szeretne. Akár Haaland, akár Dembélé, akárki. Ne csináljunk már úgy, mintha nem lett volna tavaly senki, aki ingyen elvitte volna Dembélét... Jobb szerződést kellett neki kínálni, itt ezt megkapta, és mi is jobban jártunk, mintha hagytuk volna elmenni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.03. 21:19:34

Cseri írta:
2023.08.03. 16:12:22
gránit írta:
2023.08.03. 15:49:04
Más kérdés, hogy nem fogunk bankot robbantani, mert még egy PSG-t sem tudunk megfejni.
Ha kivásárlási záradékkel ment el,akkor a psg-t meg más klubot sem tudtunk volna megfejni.
Miért volt ekkora a kivásárlási záradéka? 25 millió euró nagyon kevés. Ez az 50 millió, de abból 25 nem is a miénk a botrányos szerződéseink hosszú sorát gyarapította.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.03. 20:05:54

csababarca írta:
2023.08.03. 19:30:44
Attól, hogy Te vagy én nem látunk rá megoldást, még lehetett volna.
Azért nem jellemző ez, hogy ilyen záradék van egy szerződésben:D Ne magyarázzuk már ki ezt, hát ez egy akkora balfékség, hogy hihetetlen.
Ja, az lehet, de én nem tudok olyat kritizálni, amire nem látom a megoldást, vagy nem látom reálisnak. Koemant pl utáltam kegyetlenül, de nem tudtam volna soha szidni a BM ellen 0-3 után, mert egyszerűen nem láttam, hogy lehetett volna jobb az eredmény akkor egy ilyen keliberú topcsapat ellen, amikor Demir, a 16 éves Gavi meg 19 éves Nico "húzták" a csapatot.

Balfékség... gázos, fura, tény. De ha egyszer az egyik tárgyaló fél azt mondja, hogy figyu, ez van, csak és kizárólag így megyek el pénzért ahelyett, hogy most mennék, és akkor 0 eurót láttok belőlem - és valami ilyet feltételezek, nem azt, hogy Laportáék könyörögtek a záradékért - akkor onnantól kezdve el lehetett volna zavarni, vagy nyomatni még 1 vagy 2 évig, és kapni érte valami lóvét. Xavi miatt az utóbbi lett, annál meg sokkal jobb lett a helyzet, mint ami lehetett volna a kiindulási pontban.

A két játékosért kifizettünk kb 100 misit - hozzátenném, Ferrán játszott vagy 3 alkalommal szerencsétlen a helyén, ahol látványosan jobb, mint máshol. Szintén a két játékos keresett kb 10 milliót. Dembélét vettük vagy 140-ért összesen, 40 millióval többért (sőt, ennél még jóval nagyobb a különbség reálértéken), mint a két játékost összesen, akik annyit kerestek ketten, mint Dembélé egyedül. Kb piaci áron jött mindkettő. Szerintem Ferrán Dembélé távoztával látványosan fel fog jönni (ennek már most is láthatjuk jeleit), mert végre a helyén mehet majd legalább első csereként, Raphinha meg simán tartja azt az értéket, amiért vettük, és nem ad kevesebbet, mint a 2,5-ször annyiért hozott Dembélé. De ha ezen játékosokat is óriási értékveszteséggel tudják majd eladni, az az ő/Xavi sara lesz, valamilyen elosztásban.

De mivel mindig két félen múlik a tárgyalás, van ilyen. Minden klubnál, nem csak nálunk. Gündogan pl. ingyen lépett, és lehetne sorolni még felsőpolcos, akár klasszis játékosokat, Dembélénél sokkal jobbakat is, akik ingyen vagy bagóért mentek el. Pedig egy Citynek még a tárgyalóalapja sem rossz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.03. 19:30:44

Attól, hogy Te vagy én nem látunk rá megoldást, még lehetett volna.
Azért nem jellemző ez, hogy ilyen záradék van egy szerződésben:D Ne magyarázzuk már ki ezt, hát ez egy akkora balfékség, hogy hihetetlen.

Dembelé és az ügynöke jól rászedték Laportáékat, ennyi történt, persze mismásolhatjuk a sztorit akárhogyan.
De valahogy nem látok ilyeneket, hogy mi egy Dembelé szintű játékost így megszerzünk.
Mondom még egyszer, a Raphinha-Ferran pakk 110 millióba került. Értem, hogy nem lehet igazolást igazolással összevetni, de azért na.


És nem Dembelét siratom, mert túléltünk nagyobb veszteségeket is, de ez a mentalitás ami itt uralkodik már végtelenül kiakaszt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.03. 19:23:38

Én a mai napig nem látom, hogy lehetett volna ebből jobban kijönni (most nyilván onnantól kezdve, hogy Laportáék itt vannak, hagyjuk, hogy mennyiért vettük). Itt volt egy sokat sérült, alig eladható ember orbitális fizuért, lejáró szerződéssel. Xavi kérésére - szerntem egyértelműen jobb belátásuk ellenére, Laporta a lelátóra küldte volna, aztán el a sunyiba - mégis megkeresték hosszabbítási ajánlattal, mert Xavi fontosnak ítétle meg a projektjében. Tárgyalgattak egy darabig, Dembélé egyértelműen nem Barca-szívű - ezt most nem felróni akarom neki, csak szerintem egy ilyen esetben releváns dolog, jól érezte itt magát Xavival, de szerintem annyira nem érdekelte, hol van. Menni is akart, de rájöttek, hogy az egyetlen klub, ami elvinné az ő játékával az a PSG, és akkor nekik épp nem kellett támadó. Visszajött, majdnem felére hozták le a fizuját, és felteszem 3-4-5 évet akartak hosszabbítani - mivel mindig ez a cél - de ők nem akarták. Én valahogy így látom. Innentől kezdve meg kb mindegy. Lehetett volna 6000 milliárd is a kivásárlási ára, ha menni akart volna, akkor is hasonló összegért ment volna el. Talán eleve ez volt az ő feltételük, hogy oké, fél fizu, de akkor ha menni akarok jövőre, az legyen könnyű, és járjak én is jól. Mi meg választhattunk, hogy lejáró fizuval engedjük el, és semmit nem kapunk érte + elmegy egy támadónk, aki az addigi legjobb félévét produkálta pont, vagy még 1-2 évet itt marad, és ha 5 millióért kel el, még akkor is jobban járunk, mint most. És így született egy ilyen ezüst középút. Nyilván erőszakkal is itt tarthattuk volna most (legalábbis a kivásárlási záradék lejártával), de örülök, hogy ebben Pep filozófiáját követjük, aki nem akar maradni, menjen.

Mondtam már én rosszat a vezetőségre, Xavira pláne, de erre nem nagyon tudok mit, figyelembe véve, mit kaptak a nyakukba vele Laportáék, és milyen alkupozink volt. Kb 0, és nem miattuk. Lenglet-t sem lenne nagy szám eladni, ha nem 10 milliós nettót keresne, hanem 4-5-öt. Itt is a hagyaték miatt szívnak.

És Dembélét egyetlen létező európai klub vinné el. Senkinek nem magas az ára, akiért nincs verseny. Nem is értem ezt az 50 misit a PSG részéről, bár nekik ez gondolom van annyira apró, hogy megérje a rizikót.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.03. 19:06:56

Egy sérült Ferranért fizettünk 60 milliót, de azért könyveljük el jó üzletnek, hogy kapunk Dembeléért 25 milliót, nehogy rossz szót kelljen emelni a vezetőséggel szemben:D

A vezetőség dolga, hogy ezeket az eseteket megelőzze, és ne kérdezzetek vissza, hogy hogyan lehetett volna, mert nem az én dolgom ezt kivitelezni.
De a röhej kategória ez a mostani eladása Dembelének, úgy hogy nem látunk kanyarba se senkit, hogy esetleg pótolnánk.
Oké Raphinha lesz a fix jobbszélső, ez nem gond, de azért Dembelé messze jobb alternatíva volt a maradék szélsőinknél.

Itt egy valaki járt jól, a PSG, mert visznek egy lutrit mai árfolyamon bagóért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.08.03. 18:38:57

bence0330 írta:
2023.08.03. 18:20:33
2.-3.? Egy örökké sérült ember, egy év múlva lejár a szerződéssel?

Akik piacképesebbek mindenképp:

DJ, Raphinha, Pedri, Gavi, Baldé, TS, Araujo, Christensen? Fati? De ha a helyén játszattunk volna, Kessié is előtte lenne
Örökké sérült? Mióta Xavi itt van egyszer volt sérült.. ennyi erővel Pedri és az örök ígéret Fati az aki állandóan sérült fél szezonokat. Utóbbi két szezon eredményében oroszlánrészt vállalt, bármennyire is gáz ezt elfogadni, de most elment, lehet pezsgőt bontani, meg drukkolni hogy az amúgy is potens támadó szekciónk alkosson valamit.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.08.03. 18:28:57

bence0330 írta:
2023.08.03. 18:20:33
baas11 írta:
2023.08.03. 16:31:16
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.03. 15:26:58
Dembele várhatóan a délután aláír a PSG-hez, jelenleg is Párizsban tartózkodik, privát géppel érkezett, Barcelona 25m eurot fog érte kapni. @FabriceHawkins [rmc]

Mindeközben Laporta, Alemany és Deco a Ciutat Esportiva-ban meetingel, vizsgálják a jelenlegi szituációt és elemzik a piac adta lehetőségeket.
25m ? ez tuti ? ... botrányos, kb a 2-3. legpiac képesebb játékosunkért ...
2.-3.? Egy örökké sérült ember, egy év múlva lejár a szerződéssel?

Akik piacképesebbek mindenképp:

DJ, Raphinha, Pedri, Gavi, Baldé, TS, Araujo, Christensen? Fati? De ha a helyén játszattunk volna, Kessié is előtte lenne
Ugy értem a piac képest h nem a kezdő legértékesebb ( Gavi Pedri Balde Araujo DeJong TS Chris stb nem elado kategória ) hanem az eladható piacra dobottak közül Ferran Torres, Raphinha, Kessie, Lenglet Fati (?) stb .. de mar nincs jelentősége ! Ez bagó érte !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.03. 18:20:33

baas11 írta:
2023.08.03. 16:31:16
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.03. 15:26:58
Dembele várhatóan a délután aláír a PSG-hez, jelenleg is Párizsban tartózkodik, privát géppel érkezett, Barcelona 25m eurot fog érte kapni. @FabriceHawkins [rmc]

Mindeközben Laporta, Alemany és Deco a Ciutat Esportiva-ban meetingel, vizsgálják a jelenlegi szituációt és elemzik a piac adta lehetőségeket.
25m ? ez tuti ? ... botrányos, kb a 2-3. legpiac képesebb játékosunkért ...
2.-3.? Egy örökké sérült ember, egy év múlva lejár a szerződéssel?

Akik piacképesebbek mindenképp:

DJ, Raphinha, Pedri, Gavi, Baldé, TS, Araujo, Christensen? Fati? De ha a helyén játszattunk volna, Kessié is előtte lenne
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.08.03. 16:31:16

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.03. 15:26:58
Dembele várhatóan a délután aláír a PSG-hez, jelenleg is Párizsban tartózkodik, privát géppel érkezett, Barcelona 25m eurot fog érte kapni. @FabriceHawkins [rmc]

Mindeközben Laporta, Alemany és Deco a Ciutat Esportiva-ban meetingel, vizsgálják a jelenlegi szituációt és elemzik a piac adta lehetőségeket.
25m ? ez tuti ? ... botrányos, kb a 2-3. legpiac képesebb játékosunkért ...
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.03. 16:12:22

gránit írta:
2023.08.03. 15:49:04
Én remélem, hogy bankot robbantunk, mert rajta kívül mindössze 12 játékosunk van eddig regisztrálva, és még igazolni sem ártana ebben az átigazolási szezonban.

Más kérdés, hogy nem fogunk bankot robbantani, mert még egy PSG-t sem tudunk megfejni.
Ha kivásárlási záradékkel ment el,akkor a psg-t meg más klubot sem tudtunk volna megfejni.
Elvileg van zsé a regisztrációra,vagy nem? Laportáék valamit még találtak,amit eltudtak adni,vagy rosszul emlékszem?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.03. 15:51:08

Chino: Aubameyang ès Depay regisztrálva voltak 0 amortizációs költsèggel, mert ingyen èrkeztek. Ezután jöttek az új igazolások.
Arról nem is beszèlve, hogy Roberto ès Alonso szerződèsènek regisztálására viszont volt pènz :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.03. 15:49:04

Subinho írta:
2023.08.03. 15:38:12
Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.03. 15:26:58
Dembele várhatóan a délután aláír a PSG-hez, jelenleg is Párizsban tartózkodik, privát géppel érkezett, Barcelona 25m eurot fog érte kapni. @FabriceHawkins [rmc]

Mindeközben Laporta, Alemany és Deco a Ciutat Esportiva-ban meetingel, vizsgálják a jelenlegi szituációt és elemzik a piac adta lehetőségeket.
Reméljük nem fognak bankot robbantani és feleslegesen pénzt elszórni. Örüljünk , hogy megszabadultunk, fizessék csak Párizsban OD kórházi ellátását.
Én remélem, hogy bankot robbantunk, mert rajta kívül mindössze 12 játékosunk van eddig regisztrálva, és még igazolni sem ártana ebben az átigazolási szezonban.

Más kérdés, hogy nem fogunk bankot robbantani, mert még egy PSG-t sem tudunk megfejni.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.03. 15:38:12

Ronaldinho&Barca írta:
2023.08.03. 15:26:58
Dembele várhatóan a délután aláír a PSG-hez, jelenleg is Párizsban tartózkodik, privát géppel érkezett, Barcelona 25m eurot fog érte kapni. @FabriceHawkins [rmc]

Mindeközben Laporta, Alemany és Deco a Ciutat Esportiva-ban meetingel, vizsgálják a jelenlegi szituációt és elemzik a piac adta lehetőségeket.
Reméljük nem fognak bankot robbantani és feleslegesen pénzt elszórni. Örüljünk , hogy megszabadultunk, fizessék csak Párizsban OD kórházi ellátását.
Válasz küldése