Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2024.02.06. 10:38:19

ocsike83 írta:
2024.02.06. 08:26:38
...
Top klub vagyunk továbbra is, még ha nem kis tűnünk most annak és eredménykényszerben is vagyunk. Egy Napoli-Brighton jobban megteheti, hogy szöszmötöl légiós névtelennekkel (Sevilla, duh), ezeknél a kluboknál nem is fix elvárás a kupa minden évben - bár a Napolira már nem feltétlen igaz ez. És mi is igazolunk a B-be, ahogy a Bayern is tette Daviesnél. Különben amilyen mennyiségű tehetség rohangászik a Masíán jelenleg, az szinte példátlan. Szinte, mert volt már egy aranygenerációnk, tudjuk. Szerintem e téren a klub teljesen rendben van, felesleges kongatni a harangot, a youth squad köszöni, jól van. Fall, Faye, Lucas Román, Darvich vagy Cuéllar mind olyanok, mint Davies. Az meg, hogy éppen ki visz el kit, hát ilyen az élet és a business. A Spursnél, Lazionál előbb kerülsz a kezdőbe, mint nálunk, a Madridnál, vagy a Bayernnél. A franc írna alá a München B-be, hogyha a PL-ban kezdek jövőhéten, szép nagy summáért. Ha jól megy, utána még úgyis játszhatok Münchenben vagy máshol nagy helyen, nem kell innen visszavonulnom. Ha eleve a Bayern B-ben kezdek, és nem jön be, lehet még a West Ham szintjéig sem viszem innen. Szóval, érted.

"Minek ezeket az infókat kicsepegtetni? Nem lehetne szépen csendben megegyezni a játékossal és a klubjával?" - ha ügynök lennék, ajánlgatnám én is a srácot másoknak, mert ebből van pénzem. :) Egy Barca-kalibernél soha nincs egyetlen tárgyalás sem fű alatt, ami az ifikről történik.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2024.02.06. 10:10:31

ocsike83 írta:
2024.02.06. 08:26:38

Lehet érdemesebb lenne ezt a piacot (is) figyelni, mert máshol szinte nem vagyunk versenyképesek.
Néhány forumtárssal együtt ezt sérelmezzük az utóbbi kb, 10 évben. És ez az ami miatt ide jutottunk.

Kiszúrni Neymart és elhozni ( sose tudjuk meg mennyiért), többszörös brazil válogatottként és a Brazil liga legtöbbre taksált játékosaként, Griezmannt az Atletico legjobbjaként elhozni, 130.000.000-ért, Coutinhot elhozni pályája csúcsán a Liverpoolból, 135.000.000-ért, Dembélét elhozni európa egyik legígéretesebb fuataljaként 135.000.000-ért, az nem játékosmegfigyelés., az sima Football Manager ha van pénzed ér reputációd. Ráadásul, ha úgy járunk velük, mint ahogy a példa is mutatta, óriási bukta lesz belőle.

De mondjuk egy Lille 22.400.000 milliót fizetett Osimhenért -ez még tán kiugró is- és már 40ért adta oda a Napolinak és ki tudja onnan mennyiért megy majd el egyszer, vagy egy Kvaratskheliát elhozni a Dinamo Batumiból, 11.500.000 ért, vagy egy Kubo 6.500.000 ért, de mást ne mondjak Haaland a Moldéböl 5 millió a Salsburgba, onnan már 45-ért a Dortmunba, na ez játékosmegfigyelés. Ha bukta akkor se nagyon történt semmi, amúgy meg csak nyerhetsz rajta.

Egyszeráen nem fér az agyamba, hogy egy Vitor Roque -akivel semmi bajom nincs, nem rossz, de könyörgöm egy Európát nem látott igéret- 40.000.000. Bakker ennyire baleknak nehéz lenni.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.06. 10:06:22

ocsike83 írta:
2024.02.06. 08:26:38
Több kérdés is felmerült bennem az igazolások terén:
1) Honnan jönnek ki azok a belső infók, hogy mi melyik játékossal, fiatal tehetséggel tárgyalunk? Szinte kivétel nélkül az utolsó pillanatban ránk ígérnek, aztán vagy a "Nekem az óvodában már Barca logó volt a jelem" hozzáállás ment meg minket, vagy el is viszik előlünk a játékost.
Minek ezeket az infókat kicsepegtetni? Nem lehetne szépen csendben megegyezni a játékossal és a klubjával?

2) Nekünk nincsenek megfigyelőink Észak-Amerikában, Ázsiában, vagy éppen Kelet-Európában? Azért elég jó kis játékosok jöttek ki onnan az utóbbi években. Hogy mindenre legyen egy olcsó példa: Davies (14 m Euro), Kvaratskhelia (11,5 m Euro), Mitoma (3 m Euro).
Lehet érdemesebb lenne ezt a piacot (is) figyelni, mert máshol szinte nem vagyunk versenyképesek.
A 2. nekem is a legnagyobb problémám évek óta a klub körül. De odáig megyek, hogy még egy L1-ben sem nézelődtünk évek óta, pedig kik jönnek ki onnan is folyamatosan... Amúgy fiatalok terén nem rossz a helyzet, elég Pedrire vagy Araujóra gondolni, akik megütik bőven az általad felsoroltakat. De mind spanyolajkú területről jött.

1: szerintem semmilyen belső infót nem szivárogtat senki egy átlagos helyzetben, egyszerűen akkora a média hatalma más, hogy mindenhol van egy újságíró, és ha mondjuk épp Bergvallról van szó, és tudja mindenki, hogy sláger, és vagy ők megjönnek Barcelonába, vagy mi megyünk oda, akkor könnyű összetenni, mi történik. Szóval ez amolyan macskaléptű kémrendszer szerintem. A számszerűsített hírek meg alighanem kb megalapozott tippek a racionális gondolkodást, a két klub helyzetét, a játékos értékét, versenyt, egyebeket nézve. Ha pl. 3 nagy klub képviselőit látták a környéken, akkor alighanem egymásra ígérgetnek, szóval egy ilyen példánál magasabb összegekről szól a fáma. Én valahogy így képzelem, aztán lehet, hogy totál mellélőttem. :D Biztos vannak speckóbb esetek is, tudja a fene, mit lehet már, e-mailt elolvasni, telefonos beszélgetést kihallgatni, néha ilyesmi is előfordulhat talán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.02.06. 09:59:35

Kíváncsi lennék párhuzamosan Xavi és Rafa Marquez véleményére Bernalról,Mbackeról, Fayeról., Astralagaról, Pau Victorról és Darvichról. Látnak-e bennük jövőt a Barcaban és mikortól. Ez talán segítség lenne egyrészt az új edző számára, aki aligha ismerheti az Atletic játékosait, másrészt a nyári átigazolások előkészítése során.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.02.06. 08:26:38

Több kérdés is felmerült bennem az igazolások terén:
1) Honnan jönnek ki azok a belső infók, hogy mi melyik játékossal, fiatal tehetséggel tárgyalunk? Szinte kivétel nélkül az utolsó pillanatban ránk ígérnek, aztán vagy a "Nekem az óvodában már Barca logó volt a jelem" hozzáállás ment meg minket, vagy el is viszik előlünk a játékost.
Minek ezeket az infókat kicsepegtetni? Nem lehetne szépen csendben megegyezni a játékossal és a klubjával?

2) Nekünk nincsenek megfigyelőink Észak-Amerikában, Ázsiában, vagy éppen Kelet-Európában? Azért elég jó kis játékosok jöttek ki onnan az utóbbi években. Hogy mindenre legyen egy olcsó példa: Davies (14 m Euro), Kvaratskhelia (11,5 m Euro), Mitoma (3 m Euro).
Lehet érdemesebb lenne ezt a piacot (is) figyelni, mert máshol szinte nem vagyunk versenyképesek.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.06. 08:00:21

gránit írta:
2024.02.06. 00:49:01
Nyáron pedig legalább 200 millió euró felszabadul az FFP-keretből. Lesz itt igazolás..
Te már tudsz valamit, amit mi nem? :D
Raphinha megy Arábiába, vagy honnan lesz 200 misi?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2450
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.06. 00:49:01

Troym írta:
2024.02.05. 16:30:35
A télen 30+30 millióért jött a brazil kölyök, Roque.
Magyarán, ha akarjuk van pénz, csak tenni kell érte.
Egy edzőt hozni mondjuk nem olyan nagy durranás, mint egy játékost, de most erre kéne költeni elsődlegesen.
Olyannyira, hogy az alapára egyenesen 40 millió euró volt, miközben mindenki biztos volt benne, hogy most aztán olyan üres a kassza, hogy semmiféle igazolás nem lesz. Erre évi 18 millióért írt alá egy friss BL-győztes, további érkezőkkel. Nyáron pedig legalább 200 millió euró felszabadul az FFP-keretből. Lesz itt igazolás. Vkp, tkp, cserekapus minimum kéne, hogy jöjjön.

https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... 8-40m-deal

Bergvallért nem akartak mélyen a zsebbe nyúlni, és őszintén szólva nem is értem ezeket az ifi beharangozókat, ezeknek a többsége vagy soha nem ölti fel magára a nagycsapat mezét, vagy csak néhány alkalommal, és soha nem hallunk rólunk többet.
Troym írta:
2024.02.05. 17:58:21
Kidőlt Gavi és jöhetett Roque. Oké, de akkor Balde kidőlésével miért is nem volt hely Bergvallnak a nagycsapatban? Elvileg volt FFP, az ára sem lett volna gond és szabad mezszámok is vannak.
Balde az évi 1,6 milliós fizetésével kevés helyet szabadít fel, többet meg nyilván nem akartak adni, bár egy csepekapust ennyi pénzért szerezhettek volna. Én arról szeretnék már híreket, hogy a nagy nevekkel hogy állunk. Nem kell kapkodni, nyáron lesz egy EB is. De jó lenne idén is néhány nagy fogás.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.05. 22:43:36

dingdong írta:
2024.02.05. 15:34:55
Rendszeresen felmerül játékosoknál és most az edző választásnál is hogy azért esélyesebb mert Mendes az ügynöke. Pl elvileg Felixnél is ez szempont volt. Ez miért van így? Ő kinek a kije? Én ott ragadtam le hogy CR meg Pogba féle játékosok ügynöke aki a világ legnagyobb lehúzásait ütötte nyélbe ami az ügynöki jutalékokat illeti. Azt még értem, hogy Deco portugál és emiatt húz a portugál edző portugál játékos portugál ügynök felé de a klubnak ez miért érdeke?
Személyes véleményem:

Mendes irányítja igazolások terén kb a Barcát a színfalak mögött. Nekem úgy tűnik Laporta szabad kezet adott neki, cserébe az ügyfelei itt maradtak, amikor rezgett a léc, hogy hosszabbítanak-e.
A minket érintő ügyfelei: Cancelo, Felix, Balde, Fort, Fati
Az ő ügyfele még, akik eligazoltak Semedo, Adama Traore, Trincao, Nico Gonzalez
Ő akarta idehozni B. Silvát, Nevest, Renato Sanchezt

Gondolom elég frankó jutalékot adunk neki, ezért szeret minket ennyire.
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.02.05. 21:31:31

Persze hogy nem adunk el senkit. Majd ingyen elengedjük őket :-) amúgy van kölcsönben és a keretben is néhány ember, akit azért jó lenne elpasszolni és nem csak kölcsönbe.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.05. 19:01:07

Inkább áthozom :
baas11 írta:
2024.02.05. 18:54:57
„A terv az, hogy NEM adunk el egyetlen játékost sem, és egy vagy két játékost igazolunk. Abban az esetben, ha el kell adnunk, megpróbáljuk úgy megvalósítani, hogy ne érintsük a kulcsfontosságú játékosainkat” – szögezte le Deco. … NSO

Ez alapján nem fogjuk a minőséget mennyiségre cserélni !
Nagyon helyes, addig meg főleg ne adogassunk el, amíg az új edző nem látta a keretet. Simán el tudom képzelni, hogy Dest/J.Araujo/Torre/stb. hasznosak lehetnek a következő szezonban.

Bergvall-t meg én annyira nem sajnálom, tehetséges igéretekkel tele vagyunk, szerintem teljesen jó, hogy nála meg Güler-nél is volt egy határ, ami fölé nem mentünk. Mondjuk Güler-nél nem tudjuk meg, de van egy olyan érzésem, hogy Ő is sokkal jobban járt volna, ha ide jön.
A svéd meg nekem youtube alapján nem tűnt semmi kiemelkedőnek, de kiváncsi leszek rá egy pár év múlva.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1795
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.05. 18:56:44

A jelenlegi hírekben szereplő két felkapott edzőjelölt kapcsán úgy tűnik,mintha a klub menedzsment sem tudná,hogy merre induljon. Két eléggé különböző iskolát követő edzőről van szó. Nálam Flick elönyt élvezne,ha valójában ők ketten lennének a jelöltek. A német,többek között Trappatoni és Löw mellett tanulta a szakmát. Löwtől remélem szakmai fogásokat tanult elsősorban és nem az étkezési szokásait leste el.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.05. 17:58:21

Chino írta:
2024.02.05. 17:35:24
Roquénél meg ez a 30+30 nagyon óvatos vételár. Hogy ez összejöjjön rengeteg gólt kell összeszednie, Pichichi, plusz Aranylabda top 3 stb.. Hasonló feltételekre jönne ki a +30, szóval az nekünk csak jó lenne. A 3 milliós fizetését még bele lehetett húzni Gavi "kilökésével".
Sántít a sztori. Kidőlt Gavi és jöhetett Roque. Oké, de akkor Balde kidőlésével miért is nem volt hely Bergvallnak a nagycsapatban? Elvileg volt FFP, az ára sem lett volna gond és szabad mezszámok is vannak.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.05. 17:35:24

Camp Nou99 írta:
2024.02.05. 15:39:21
Beszélhetünk itt akárkiről is de a kassza az teljesen üres. Nem véletlenül nem tudtuk a svéd gyereket se leigazolni. Bármennyire is mondta hogy csak a Barca aztán az angolok megtolták a lóvét és még a várost is elfelejtette nemhogy a csapatot.
Bergvallnál nem elsősorban a pénz volt a lényeg, legalábbis nem az érte kifizetett összeg. Az ügynöki díj is sokba volt és anyuci meg apuci ráhatása is komoly, de az FFP szorított leginkább. Nem véletlenül szerződtettük volna az Atleticbe és úgy csatlakozott volna a nagycsapatba. Sajnos ez pont akkor történt, amikor Xavi bejelentette a távozását. A kölyök így elég bizonytalanságban lehetett, hogy az új edző is így fog vele kapcsolatban gondolkodni vagy játszhat a harmadosztályban. A Spursben biztosították a helyet az A-csapatban nagyobb fizetést kap, egy percig sem csodálkozom, hogy végül ott kötött ki.
Azonos feltételeknél szerintem biztos hogy a Barcát választotta volna, de nagyon más volt a helyzet

Roquénél meg ez a 30+30 nagyon óvatos vételár. Hogy ez összejöjjön rengeteg gólt kell összeszednie, Pichichi, plusz Aranylabda top 3 stb.. Hasonló feltételekre jönne ki a +30, szóval az nekünk csak jó lenne. A 3 milliós fizetését még bele lehetett húzni Gavi "kilökésével".
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.05. 16:30:35

Camp Nou99 írta:
2024.02.05. 15:39:21
Beszélhetünk itt akárkiről is de a kassza az teljesen üres. Nem véletlenül nem tudtuk a svéd gyereket se leigazolni. Bármennyire is mondta hogy csak a Barca aztán az angolok megtolták a lóvét és még a várost is elfelejtette nemhogy a csapatot.
A télen 30+30 millióért jött a brazil kölyök, Roque.
Magyarán, ha akarjuk van pénz, csak tenni kell érte.
Egy edzőt hozni mondjuk nem olyan nagy durranás, mint egy játékost, de most erre kéne költeni elsődlegesen.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.05. 15:39:21

Beszélhetünk itt akárkiről is de a kassza az teljesen üres. Nem véletlenül nem tudtuk a svéd gyereket se leigazolni. Bármennyire is mondta hogy csak a Barca aztán az angolok megtolták a lóvét és még a várost is elfelejtette nemhogy a csapatot.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.05. 15:37:57

Messa írta:
2024.02.05. 15:21:13
Troym írta:
2024.02.05. 13:01:50
Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Tény, ugyanakkor Xavi egy Barca legenda, és mindenki benne látta Pep második eljövetelét.

Persze ha esetleg az lesz a kérdés, hogy Marquez vagy Conceicao (ahogy Deco mai nyilatkozatából sejteni lehet), akkor nyilván jöjjön a portugál inkább. Marquez felvetődése már-már abszurd számomra.
De játékos legenda, nem edző!
Nekem ebben a státuszában nem különbözik Koemantól, ő is legenda, mint JÁTÉKOS.
De lehet akkor edző ennyi erővel Abelardo is. Vezetőedző is (azt hiszem Alaves) és legendás játékosunk volt.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.05. 15:34:55

Rendszeresen felmerül játékosoknál és most az edző választásnál is hogy azért esélyesebb mert Mendes az ügynöke. Pl elvileg Felixnél is ez szempont volt. Ez miért van így? Ő kinek a kije? Én ott ragadtam le hogy CR meg Pogba féle játékosok ügynöke aki a világ legnagyobb lehúzásait ütötte nyélbe ami az ügynöki jutalékokat illeti. Azt még értem, hogy Deco portugál és emiatt húz a portugál edző portugál játékos portugál ügynök felé de a klubnak ez miért érdeke?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7162
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.05. 15:25:35

Na igen, Conceicao azért nem egy nyeretlen kétéves, van bőven nemzetközi tapasztalata egy félig-meddig top klubbal. Azért ő rendesen megtörné a sok-sok éve tartó sormintát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.05. 15:21:13

Troym írta:
2024.02.05. 13:01:50
Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Tény, ugyanakkor Xavi egy Barca legenda, és mindenki benne látta Pep második eljövetelét.

Persze ha esetleg az lesz a kérdés, hogy Marquez vagy Conceicao (ahogy Deco mai nyilatkozatából sejteni lehet), akkor nyilván jöjjön a portugál inkább. Marquez felvetődése már-már abszurd számomra.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5163
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.05. 15:05:31

Hansi Flick is already learning Spanish.
He is looking for a new challenge in the summer and the job at FC Barcelona would appeal to him. @BILD_Sport
Kép
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.02.05. 14:17:31

Troym írta:
2024.02.05. 13:01:50
Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Mivel a Céllövöldében kb. tényleg az "egypálcás" edzők közül válogathatunk, olyan nagy mozgásterünk nem lesz.
Én úgy vagyok vele, lehet kiscsapattól szerződtetett, vagy nagy csapatot még nem dirigáló, esetleg a saját házunk tájáról kinevezett edző.
Csak lássa már a szurkoló, hogy van az edzőnek "töke", van több taktikai elképzelése, bele mer nyúlni a meccsbe, bátran lekapja a pályáról, azt akit le kell, és, hogy ismerje be a saját hibáit. Az, hogy legyen nézhető is a foci, az talán már álom kategória lenne.
Első lépésnek talán ennyi elég is...
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.05. 14:16:38

gránit írta:
2024.02.04. 19:27:03
Peter írta:
2024.02.04. 15:57:44
Kimmich karakter bizony nagyot lökhetne a középpályánkon, de abban ma már bizonytalan lennék, hogy a következő szezontól ezt éppen Kimmichtől várnám főleg úgy, hogy a Bayern simán lehúzna minket a maxon is túl. Gondolom ezt úgy, hogy néhány évvel ezelőtt szinte bármit adtam volna érte.
Jövőre is csak 30 éves. 3-4 jó éve lehetne még itt. Ingyen jöhetne akkor.

De attól is függnek az igazolások, hogy az új edző milyen hadrendben akar játszani. Xavi a két mélységi középpályást és a két támadó középpályást preferálja. Ezért jött Romeu is, eleinte de Jonggal kezdett. Az egy opció, hogy Kimmich és de Jong a mélységi középpályások, fentebb Gündogan és Pedri. Támadó középpályás is kéne, mert ott a tartalékok, rotáció terén nagyon vékonyak vagyunk. Fermin, Roberto, Torre, jelenleg ezek a kilátások. Kéne oda egy jó irányító előre.

A tűzoltással kapcsolatban teljesen igazad van, ugyanakkor ha 30 éves, még csúcson levő játékosokat szerződtetünk 3 évre, az középtávon jó megoldás szerintem. Ennek a hátránya, hogy drágább újra és újra megvenni ezeket a játékosokat, mint egyszer szerezni egy 20 évest, aki itt lehet több mint tíz évig. De egy ingyenes 30 éves világklasszis szerintem bármikor jöhet.
Az, hogy Kimmichet hozzuk nem tudom mennyire megvalósítható, mert Xavi nyáron is őt kérte, de Deco kerek perec kijelentette, hogy lehetetlen. Hogy ez mennyire fog változni az már más kérdés.
Nemrég olvastam a Sporton, hogy a német hajlandó lenne még azt az egy évét kitölteni, hogy utána jöhessen. Nem tudom mennyi az igazság és mennyi a pletykatartalma, de annyi talán van, hogy preferálja a klubot, ha már a PSG-t visszautasította.
Nehéz döntés, hogy mi lesz nyáron, mert egyértelmű, hogy bővíteni kell a keretet, még ha nem is lesz ennyi hiányzó, de 19-20 fővel nekivágni újra egy szezonnak öngyilkosság, ebbe lehet akármilyen jó egy új edző bele fog bukni. 3-4 fronton így képtelenség harcolni.
Viszont, ha teszem azt elmegy 2 játékos és jön helyette 3-4 alig vagyunk előrébb és minőségben biztosan hátrébb leszünk, akárkik is lesznek a távozók.

Lewát még most jó eséllyel le lehetne passzolni az araboknak, még ha nem is kapnánk érte túl sokat, szeretik a neveket legyen bármilyen idős.

Kicsit 22-es csapdája amiben vagyunk. Ha a jelenlegi csapatból elpasszolunk 2-3 játékost akiért pénzt kaphatunk az biztos hogy alapember lesz, akik jelenleg viszik a csapatot (pl. De Jong, Araujo stb.), akkor vagy hozunk több gyengébb embert keretbővítésnek vagy 2-3 felsőpolcosat, így ugyanott vagyunk.
Egy újabb hasonló nyár ingyen/kölcsönjátékosokkal (Gündogan, Cancelo, Felix) valamennyire megmenthet minket, de kulcsemberektől nem nagyon kellene megválni, ha a jövőben Európa szinten meghatározó csapat akarunk lenni.
Talán Yamal előrelépésével Raphinha és néhány kelendőbb kölcsönjátékos lehet megoldás (Dest Lenglet, Fati?)
Ami biztos, hogy Decoéknak nagyon ügyesen kell lavírozni, legalább Alemany szintet megütni.
Ami felvetődött, hogy EG+Romeu+kisebb összeg Aleix Garciáért például nem lenne rossz.

Viszont amíg az új edző kiléte ismeretlen minden nagyon kérdőjeles.
Forca Barca!!!!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.05. 13:01:50

Kőkemény szakmai okok alapján a katari ligából sem jöhetne soha edző, aki még sosem edzett top bajnokságban csapatot. Itt a szakma mindig háttérbe szorul. Az utolsó 5 edző kinevezése biztosan nem szakmai okok alapján történt.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.02.05. 12:26:59

davi10 írta:
2024.02.04. 12:46:19
soadroli írta:
2024.02.04. 12:41:25
Deco has approved Porto coach Sergio Conceicao, as the replacement of Xavi. @CatalunyaRadio
Portugál, Deco volt klubjától jönne, Mendes az ügynöke és nyártól szabadon igazolható. Szerintem a legnagyobb favorit.
Az a baj, hogy sportszakmai szempontokból ezek teljesen irreleváns infók, pedig jó eséllyel ahogy írod is, ezek fognak dönteni.

Nem gondolnám, hogy egy ekkora csapatnak sógor koma jóbarát vonalon kéne edzőt választani. Nem feltétlenül értem, hogy a felsoroltakon kívül mi predesztinálja őt a mi kispadunkra.
Számomra semmiképp sem az az edző, akire lecseréltem volna Xavit.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3271
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.04. 22:37:05

gránit írta:
2024.02.04. 19:27:03
De egy ingyenes 30 éves világklasszis szerintem bármikor jöhet.
Ez teljesen tiszta és esetünkben ráadásul "megváltó" megoldás is lehet, de mondjuk egy évvel a szerződése lejárta előtt nem szórnék ki ilyen igazolásra semmi pénzt a helyzetünkben.

Amúgy egyáltalán nem feltétlen 20 évesekre gondolok a jövő építése alatt, hanem olyanokra is akikben nem csak jóindulattal lenne még benne a saját teljesítménye csúcsán minimum 3 év, de legfőképp olyanokra, akiknek a karrierjük java, csúcsa még hátravan.

A játékosmegfigyelő rendszer hatékonyságát leginkább ez utóbbiak miatt hoztam szóba.
Képtelen vagyok elhinni, hogy a top ligákból vegyesen innen-onnan ne lehetne halászgatni 3-4-5 olyan karakterű játékosokat, akik képesek lennének nálunk is helytállni.
Melós és sziszifuszi dolog, de szívós, kitartó meló és megfelelő szakmai tudás birtokában ennek mennie kellene.

Nyomás, meg az elvárás túlmisztifikálását elengedném, mert valóban a csúcsra vágyó egyéniségeket ez nem igazán zökkentheti ki. Az erre való alkalmasság is nagy valószínűséggel ilyen olyan módon, de szűrhető és a játékosmegfigyelő rendszer része kell, hogy legyen.

Le kell szállni a magas lóról és alázattal végezni mindenkinek a saját dolgát.
Válasz küldése