Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.22. 12:32:35

Nagybarcelona írta:
2023.11.22. 11:50:23
Hamarabb áldoznèk rájuk aprót, mint Zubimendire 70 milliót.
Nevektől függetlenül sem szabadna ilyen összegeket kidobálni.
Nálam a limit 40 körül lenne. Aki nem fér bele, nem fér bele.
Se "szupertehetség" Roque, se "világklasszis" Felix, se "Busi utód" Zubimendi, se más esetén nem szabadna ekkorát kockáztatni.
A 10 legnagyobb igazolásunk nagy része finoman szólva se váltotta meg a világot:
Ferran Torres – €55m.
Raphinha – €58m.
Miralem Pjanic – €60m.
Zlatan Ibrahimovic – €66m.
Frenkie de Jong – €75m.
Luis Suarez – €81.7m.
Neymar – €86.2m.
Ousmane Dembele – €105m
Coutinho - 120m

Ebből nekem 3 volt jó döntés (Suarez, Frenkie, Neymar) a többi vagy felemás, vagy egyértelmű hiba. Ilyen hibaszázalékkal jöhet olcsóbban is bárki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.22. 12:04:43

Nagybarcelona írta:
2023.11.22. 11:50:23
A kèt újabb nèv Fábián Ruiz ès Carlos Soler. Szerintem hiba volt 18 ès 20 millióèrt nem leigazolni őket tavaly nyáron, mikor 1 èv maradt a szerződèsükből, ès engedtek is igazolni. Velük ès Koundeval, Christensennel meg lett volna èvekre a vèdelem ès a kp-a.

Ha valahogy, bár a PSG-vel nehèz, sikerülne megegyezni, nagyot nyerhetnènk. 26 èvesek, spanyol válogatottak. Gondolom csak ez egyikőjük kerülhet szóba. Enrique lehetne gáláns, ha már nem állandó kezdők.
Ha nem is klasszis játèkosok, a rotációba tökèletesek lennènek a fiatalok mellè. Romeunál valószínűleg jobbak, ha nem is feltétlenül egy poszt. Hamarabb áldoznèk rájuk aprót, mint Zubimendire 70 milliót.
Mindkettő remek focista, őket legalább ismerem is, Romeuban csak reménykedtem. :D Mindkettő szép focit tud játszani előrefelé is. Ruiz talán inkább az a játékmester típus, Soler meg kicsit agresszívebb, kaput nagyon agresszíven támadó játékos. Rotációra mindkettő lazán jó, Soler esetében el tudnám képzelni azt, hogy megragad a kezdőben. Ő igazából kicsit olyan, mint amit Fermín képvisel (vagy amit szeretnénk belelátni), csak sokkal jobb.
De szerintem egyik sem lenne olcsó.

Popovich nagyon komoly ígéret, de szerintem most minden erőforrásunkat már beérett játékosra fogjuk fordítani. Pláne, hogy van egy Guiu-nk, aki pont hasonló szint-kaliber, és jön egy Roque.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.22. 11:50:23

A kèt újabb nèv Fábián Ruiz ès Carlos Soler. Szerintem hiba volt 18 ès 20 millióèrt nem leigazolni őket tavaly nyáron, mikor 1 èv maradt a szerződèsükből, ès engedtek is igazolni. Velük ès Koundeval, Christensennel meg lett volna èvekre a vèdelem ès a kp-a.

Ha valahogy, bár a PSG-vel nehèz, sikerülne megegyezni, nagyot nyerhetnènk. 26 èvesek, spanyol válogatottak. Gondolom csak ez egyikőjük kerülhet szóba. Enrique lehetne gáláns, ha már nem állandó kezdők.
Ha nem is klasszis játèkosok, a rotációba tökèletesek lennènek a fiatalok mellè. Romeunál valószínűleg jobbak, ha nem is feltétlenül egy poszt. Hamarabb áldoznèk rájuk aprót, mint Zubimendire 70 milliót.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.21. 22:41:43

Matija Popovichot a Partizan utánpótlásból erősen figyeli a klub, Deco is beszélt már róla, januában lejár a szerződése, ingyen hozható lenne. 17 éves középpályás, de hamis kilencest is tud játszani. Az U17-es EB-n 4 meccsen 3 assist, a bajnokságban 25 meccsen 21 gól 5 assist.

A testfelépítése is nagyon jó, kiváló a fejjátéka. A BVB és a Real is menne érte, de elsősorban a Milannal kell "megküzdeni" érte. Rosszul biztos nem járnánk vele. Gavit nem pótolná, de kisebb meccseken beférhetne a rotációba, az Atleticben pedig fejlődhetne.
Ha nem sikerül senkit hozni, meg lehetne talán próbálkozni Bernallal, nagyon fiatal, de ahogy beszélnek róla az alapján megüthet olyan szintet, hogy forgathatni lehessen.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.21. 22:17:12

Andris írta:
2023.11.21. 21:40:13
Busquetséknek meddig van holtszezon?
Márciusig.
Szerintem ő a leginkább evidens választás. Másik jelölt Puig lehetne. 2 éve nyomja ott, jól is játszik, azt a ligát kinőtte. Rotációban lehetne használni, ő meg visszakeveredhetne Európába, ha pár meccsen játszana és nem lenne gyenge.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 21:40:13

Ha csak ilyen nevek röpköndek esetleg a vezetőségnél is, nem csak twitteren, akkor az nyilván azt jelenti majd, hogy nincs pénzünk vagy lehetőségünk vagy mindkettő... továbbra sem.
Így meg én semmi értelmét nem látom, tényleg játsszon akkor Raphi középpályást, meg Christensen, meg kapjon több sanszot Fermin, vagy akárkik a Bből.

Nagyon határozottan mondom továbbra is, amit korábban: csak azért hogy létszámban klappoljunk, felesleges pénzt költeni. Így is a 19 fős sovány keret ellenére vannak, akik alig kapnak lehetőséget (persze nem véletlen, többnyire).

Busquetséknek meddig van holtszezon?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.21. 20:13:45

Na kezdődik, még hogy Thiago. :D Várom Gerardromero megborulását
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.11.21. 20:06:06

| BREAKING: Thiago Alcântara is an option for FC Barcelona to replace Gavi in January. The club believes he has ‘Barça DNA’.
[Via: Jordi Gil🥇]

Na ezt őszintén remélem hogy nem komoly. Képességekben persze bármikor szívesen látnám, de ha van transzfer aminek semmi értelme nem lenne, az ez. Fél éve sérült, elvileg majd januárban kezdhet visszatérni, de a tavalyi szezonban is csak 18 bajnokin játszott, ott is a szezon felében sérült volt. Ilyenért nem szabad pénzt költeni, max ha kölcsönbe jön, és ők állják a fizetését. De még úgy is kérdőjeles.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.21. 18:07:00

Megy most az ötletelés Gavi pótlására. Véleményem szerint is jogos a félelem a visszaesés, a túlhajszolás miatt. Nagy szükség lenne egy segítségre. Valakire, aki ebben a helyzetben ki tudna segíteni.
Nekem azonban deja vu érzésem van. 2020 februárjában Dembelé sérülése miatt igazoltuk Martin Braithwaitet. Emlékeim szerint nagyon nem váltotta be a reményeket, csak nagy nehézségek árán tudtunk megszabadulni tőle.
Csak nehogy belelépjünk ugyanabba folyóba!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 18:02:13

Busquets, erre én nem is gondoltam! Nekem ez amúgy nagyon tetszik, ha belemenne minden fél valami szituációhoz mérten reális pénzért.
Sokkal inkább, mint hogy hozzunk valami lutri 31-32 éves akárkit.
Közepes és kis meccsekre több mint minőségi rotáció a középpályára.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 15:40:09

Szerintem lesz itt komoly érkező. Csak egy, de lesz. Meg fogjuk oldani valahogy. A cash-flow szerintem sokkal kisebb probléma, mint az ffp, utóbbival meg talán lehet bűvészkedni kicsit, vagy valamit olvastam, hogy mivel Gavi egész szezonra kiesett, igazolhatunk valakit a helyére, gondolom az az ffp-be is beleszámít (most látom, erről épp írt Nagybarcelona, mire elküldtem a hozzászólást).

Szerintem lesznek opcióink, meglátjuk, hogy a feélső polcról akar-e valaki jönni, vagy legalább az eggyel lejjebbiről valaki feljebb akar-e törni. Ha nem, akkor még mindig vannak olyan lehetőségek, mint Victor Hugo, vagy ha nem bízunk a gyors tengerentúli beilleszkedésben, akkor Javi Guerra. Elvileg hatalmasat megy a Valenciában, nagyon figyeljük, már nem tini, de még fiatal, és nem lenne aranyáron. Ő szerintem relatív nagy fogás is lehetne akár, és beilleszkedési gondjai sem lennének, talán nem lenne akkora rizikófaktora, mint egy Hugonak. De a felmerült Lo Celso se rossz opció épp. De feljönnek még nevek bőven addig, szerintem lesz nagyobb is köztük.

A Lyont kéne megnézni, kb olyan mint tavaly a Leicester, van ott jópár nagyon jó kis játékos, de teljes morális csődben és kiesőhelyen a csapat, sokan húznának onnan az tuti.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.21. 15:37:23

Ha lesz kp-s igazolás, az valószínűleg Guido Rodriguez lesz, ha nem fizet többet èrte az èrdeklődő MU vagy Atletico (kèrdès a játèkos hol akár játszani, mik az igènyei).
Nyáron lejár a szerződése
Ahogy írtam, Gavi fizetèsènek 80%-át kaphatja a fèl èvre a szabályok szerint (Mundo Deportivo)
https://barcauniversal.com/barcelona-se ... -the-team/
Miranda árának 40%-a, ha eladják januárban.
Chadi Riad elvileg 3 millió
Gondolom Abde árát sem fizettèk mèg ki.

Thiagot is írkálják, de folyamatosan sèrült, ahogy èppen most is.
Nyáron lejár a szerződése.

Lo Celso neve is ismèt felmerült. Kölcsönbe èrkezhetne, a Tottenhamma nehèz üzletelni
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.21. 15:15:03

Andris írta:
2023.11.21. 12:58:27
Milyen korlátunk várható januárra? Vajon mennyi pénzünk van?
Ki érhető el egyáltalán a piacon, aki tényleg minőségi, ha nem is egy hosszútávú megoldás?
Gavit kell többé-kevésbé helyettesítenünk. Teljesen nem lehet, de félmegoldásnak viszont nincs értelme, mert nem fog játszani.
Ki jön szóba, aki nem csak arra alkalmas, hogy 18ról 19re tegyük a keretlétszámot ismét?
Kb semmi mozgástér nem lesz, ha belegondolsz Gavi sincs rendesen regisztrálva, csak bíróság által.
Gondolom nagyságrendileg olyan jöhet szóba, aki 30+ egykori játékosunk és jó neki a minimálbér, mert segíteni akar.
Meg kell kérdezni Busit. 3-4-5 hónap kölcsön valami jelképes összegért. Vagy Paulinho. 35 éves, 1 hónap múlva ingyen igazolható. Hasonló kaliberekből kell választani, nem értem amikor itt röpködnek a 40-50 milliós értékű középpályások, hogy mégis miből futná bármelyikre.
Esetleg valaki, aki minimálbérért akár szeretné megmutatni, hogy még van helye az európai top fociban, nekem ezért merült fel Van De Beek, mert ő is kb 3 centire van a szaudiaktól, annyira partvonalra szorult.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 12:58:27

davi10 írta:
2023.11.21. 11:01:24
Andris írta:
2023.11.21. 10:53:24
Nyugodtan játsszon Romeu, és legyünk harmadikok a bajnokságban. Nem probléma. Elkölteni 10-20-40 milliót hirtelen felindulásból egy fél szezon esetleges eredményeinek kedvéért, szerintem ez már gazdaságilag ÉS sportszakmailag is felelőtlenség.

Szerintem abszolút az a kérdés, hogy rövid vagy hosszú távban gondolkodunk. Hogy újra akarjuk építeni ezt a szerencsétlen klubot vagy pedig minnél jobban el akarjuk fedni és feledtetni a dolgokat néhány jó meccsel és esetleg 1-1 címmel.
A kettő együtt szerintem nem megy, mert nem vagyunk olyan helyzetben.
Címek nélkül nehéz lesz pénzhez jutni. Szerintem egy tűzoltasnak érkező játékos vissza tudja hozni az árát, ha segíti a csapatot bajnoki címhez jutni meg 1-2 kört menni még a BL-ben. Pláne, hogy ilyen esetben az ffp is elvileg rugalmasabb.

Szerintem mennie kéne, kellenek a Gündogan-féle igazolások, aki valószínűleg szintén nem lesz már itt 5-7 év múlva, de kellenek a rutinos arcok is. A nagy újraépítés hamar félrecsúszhat, ha kiderül, hogy rossz csikókra teszünk.
Elfogadom az érvet, hogy a pénzszerzéshez kell az eredmény is.
Azt már nehezebb belátnom, hogy a tűzoltó játékos igazán sokat hozzá tud ehhez tenni. Nyilván attól függ, hogy kicsoda.
Mondjuk, hogy tűzoltó, de nem felel meg a korábbi követelményeimnek, miszerint hosszú távon is jó lesz nekünk. Még akkor is az van, hogy nem elég kipótolni a létszámot, hanem tényleg Gündogan kaliber kell, vagy legalábbis hasonló.
Már nyáron sem hiszem, hogy volt ilyen a piacon, különben nem Romeu lett volna a választott. Legalábbis ezt gondolom. Most télen még kevésbé lesz, de aztán ki tudja.

Én továbbra is inkább az utánpótlásunkban nézelődnék, de végülis beszélni nyilván érdemes róla.
Tegyük fel hogy igazolni kell.

Milyen korlátunk várható januárra? Vajon mennyi pénzünk van?
Ki érhető el egyáltalán a piacon, aki tényleg minőségi, ha nem is egy hosszútávú megoldás?
Gavit kell többé-kevésbé helyettesítenünk. Teljesen nem lehet, de félmegoldásnak viszont nincs értelme, mert nem fog játszani.
Ki jön szóba, aki nem csak arra alkalmas, hogy 18ról 19re tegyük a keretlétszámot ismét?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2023.11.21. 12:56:11

Újra feljött Lo Celso neve a Spursből. Kölcsönbe jöhetne télen. Speciel megnézném őt itt. Bár biztos még vagy 100 név lesz addig, de az argentin neve már téma egy ideje.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.21. 12:36:26

Andris írta:
2023.11.21. 10:53:24


Ha állandóan játszanak, akkor igen. Ha meg elfogadnánk, hogy csődben vagyunk, és rövid a keretünk, akkor nem húznánk ezekkel a játékosokkal még 19re lapot. Ettől még lehetne harcolni bajnokságért, meg a BLben, de nem tetszik, hogy minden áron címeket akarunk.

Szerintem abszolút az a kérdés, hogy rövid vagy hosszú távban gondolkodunk. Hogy újra akarjuk építeni ezt a szerencsétlen klubot vagy pedig minnél jobban el akarjuk fedni és feledtetni a dolgokat néhány jó meccsel és esetleg 1-1 címmel.
A kettő együtt szerintem nem megy, mert nem vagyunk olyan helyzetben.

Nem szánhatunk pénzt ilyen SOS igazolásra hogy egy fél szezont megmentsünk, ha egyszer csődben vagyunk, és még nyáron se sikerült pénzért igazolni.... sőt szerintem még ingyen játékosnak sem adhatunk szerződést, mert akkor is több évnyi fizetésre szerződünk.

Mondom, kivétel lehet ha valami tökéletes és fiatal játékost találunk, akit még meg is engedhetünk magunknak. De hát ennek mennyi realitása van?

Szerintem ha csak fele ilyen rossz lenne a klub helyzete, akkor is nyugodtan ki lehetne jelenteni, hogy egy szezont elengedünk. Illetve nyilván nem így, csak úgy, hogy "itt és most abból kell gazdálkodni amink van, de a játékosaink éppségét sem fogjuk kockáztatni".

Nyugodtan játsszon Romeu, és legyünk harmadikok a bajnokságban. Nem probléma. Elkölteni 10-20-40 milliót hirtelen felindulásból egy fél szezon esetleges eredményeinek kedvéért... na az a probléma. Szerintem ez már gazdaságilag ÉS sportszakmailag is a súlyos felelőtlenség kategória.

Mégegyszer, másként: ha Pedrit és Frenkiet hajtjuk szét, akkor ja, inkább igazoljunk. Én nem azt mondom, hogy ennek legyen a fordítottja. Azt mondom, hogy játsszon Romeu és Fermin, esetleg Roberto és még valaki a B-ből. Ne hatjsuk szét Frenkiéket, és ne is igazoljunk. Engedjük el a szezont.
Szerintem egyértelműen ez a leginkább előre mutató lépés, messze ennek van a legtöbb hozadéka a klub közép és hosszútávú jövőjét illetően.
Odáig rendben van, hogy csak kivételes lehetőség esetén kéne igazolni. De azt kéne kihasználni, hogy sok, nagyon tehetséges fiatalunk van. Példa erre, hogy Gavit hány éves korában hozták fel. Az igazi hosszú táv a Barca számára az utánpótlás számára biztosítható szabad út. Ha a gyerekek és a szülők úgy tudják, hogy innen az arra érdemesek gyors karriert futnak be, áramlani fognak a kora tizenévesek és később sem lesznek a profi szerződés tekintetében abszurd igényeik. A klub dolga a magas színvonal biztosítása mind a kiválasztásban, mind a felkészítésben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 11:09:52

Ez az, az ilyen 30-40 milliók szerintem még nálunk sem nagyon tételek, HA az FFP engedi. Befektetés. Csak jól kell befektetni. Jelenleg 70-80M Zubimendiért azért talán nem jó befektetés, még akkor sem, ha nem lenne rossz. De 20-30-ért simán lehet remek játékost igazolni, ha ő is ide akar jönni, és mondjuk már nincs sok a szerződéséből.

Robertora meg annyira sem alapoznék, mint Pedrire. Xavi Casadóékhoz nem fog nyúlni, én hoznék egy nagyon jó kp-t és egy okésat. Nem Romeusan okésat, hanem legalább Fermínesen, pár misiért, vagy akár kölcsönbe.

Roque 3. lenne csak a prioritási sorban Guiut nyomnám néha csereként meg a kupában, ha nem lenne rá FFP keret.

Nem lehet elengedni a szezont. Mindent meg kell tenni érte, hogy ne így legyen, és meg is fogunk télen. Eleve szerintem a mi csúcsfocink és az elengedett közt lehetne akár annyi különbség, hogy veszélyben legyen a BL indulás, és akkor pláne a hajunkra kenhetjük azt a pártíz milliót, amit megspóroltunk, de még a la liga helyek közt is komoly különbség van anyagilag, ahogy Davi írta is. A BL mondjuk lutri, ott ugyanúgy éghetünk full csapattal meg ugyanúgy tovább mehetünk 1 kört fiatalokkal is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 11:01:24

Andris írta:
2023.11.21. 10:53:24
Nyugodtan játsszon Romeu, és legyünk harmadikok a bajnokságban. Nem probléma. Elkölteni 10-20-40 milliót hirtelen felindulásból egy fél szezon esetleges eredményeinek kedvéért, szerintem ez már gazdaságilag ÉS sportszakmailag is felelőtlenség.

Szerintem abszolút az a kérdés, hogy rövid vagy hosszú távban gondolkodunk. Hogy újra akarjuk építeni ezt a szerencsétlen klubot vagy pedig minnél jobban el akarjuk fedni és feledtetni a dolgokat néhány jó meccsel és esetleg 1-1 címmel.
A kettő együtt szerintem nem megy, mert nem vagyunk olyan helyzetben.
Címek nélkül nehéz lesz pénzhez jutni. Szerintem egy tűzoltasnak érkező játékos vissza tudja hozni az árát, ha segíti a csapatot bajnoki címhez jutni meg 1-2 kört menni még a BL-ben. Pláne, hogy ilyen esetben az ffp is elvileg rugalmasabb.

Szerintem mennie kéne, kellenek a Gündogan-féle igazolások, aki valószínűleg szintén nem lesz már itt 5-7 év múlva, de kellenek a rutinos arcok is. A nagy újraépítés hamar félrecsúszhat, ha kiderül, hogy rossz csikókra teszünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.21. 10:53:24

Troym írta:
2023.11.20. 13:52:36
Andris írta:
2023.11.20. 13:39:48
Ha nem tudunk olyat igazolni, aki még 5-7 év múlva is ott lesz a csapatunkban minden valószínűség szerint, akkor felesleges sebtében költekezni.
A kutyát nem érdekli, hogy ez a mostani szezon egy árnyalattal jobb vagy rosszabb lesz. Gavit pótolni úgyse tudjuk.
Azért kell hozni valakit, mert ilyen szűk kerttel borítékolható Pedri/ Frenkie tavaszi sérülése is.
Ha állandóan játszanak, akkor igen. Ha meg elfogadnánk, hogy csődben vagyunk, és rövid a keretünk, akkor nem húznánk ezekkel a játékosokkal még 19re lapot. Ettől még lehetne harcolni bajnokságért, meg a BLben, de nem tetszik, hogy minden áron címeket akarunk.

Szerintem abszolút az a kérdés, hogy rövid vagy hosszú távban gondolkodunk. Hogy újra akarjuk építeni ezt a szerencsétlen klubot vagy pedig minnél jobban el akarjuk fedni és feledtetni a dolgokat néhány jó meccsel és esetleg 1-1 címmel.
A kettő együtt szerintem nem megy, mert nem vagyunk olyan helyzetben.

Nem szánhatunk pénzt ilyen SOS igazolásra hogy egy fél szezont megmentsünk, ha egyszer csődben vagyunk, és még nyáron se sikerült pénzért igazolni.... sőt szerintem még ingyen játékosnak sem adhatunk szerződést, mert akkor is több évnyi fizetésre szerződünk.

Mondom, kivétel lehet ha valami tökéletes és fiatal játékost találunk, akit még meg is engedhetünk magunknak. De hát ennek mennyi realitása van?

Szerintem ha csak fele ilyen rossz lenne a klub helyzete, akkor is nyugodtan ki lehetne jelenteni, hogy egy szezont elengedünk. Illetve nyilván nem így, csak úgy, hogy "itt és most abból kell gazdálkodni amink van, de a játékosaink éppségét sem fogjuk kockáztatni".

Nyugodtan játsszon Romeu, és legyünk harmadikok a bajnokságban. Nem probléma. Elkölteni 10-20-40 milliót hirtelen felindulásból egy fél szezon esetleges eredményeinek kedvéért... na az a probléma. Szerintem ez már gazdaságilag ÉS sportszakmailag is a súlyos felelőtlenség kategória.

Mégegyszer, másként: ha Pedrit és Frenkiet hajtjuk szét, akkor ja, inkább igazoljunk. Én nem azt mondom, hogy ennek legyen a fordítottja. Azt mondom, hogy játsszon Romeu és Fermin, esetleg Roberto és még valaki a B-ből. Ne hatjsuk szét Frenkiéket, és ne is igazoljunk. Engedjük el a szezont.
Szerintem egyértelműen ez a leginkább előre mutató lépés, messze ennek van a legtöbb hozadéka a klub közép és hosszútávú jövőjét illetően.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 20:06:38

Van de Beek szerintem is érdekes lenne, ő kicsit mást adna a csapatnak, nem az az egyhelyben tötymörgős fajta.

Höjbjerg valamiért peremember lett, pedig szerintem még mindig az egyik legjobb a posztján. Nagy fogás lenne.

Ouedraogo a legújabb csodagyerek a Schalkéból, Arsenal, Pool, Milan, Reál, és mi is hevesen érdeklődünk. Egy gond van, 17 éves, ez most így szerintem nem annyira aktuális, reménységnek ott van Darvich is pont ugyanennyi pénzért, 20 alatti játékos szerintem most szóba sem jöhet.

A francia bajnokságban kéne szétnézni, valahogy onnan mi sosem igazolunk, nem tudom, miért, pedig szerintem ők állnak a legközelebb a Ligához stílusban, és rengeteg a tehetségük. Valami ilyen 20 feletti Mohamed Camara-szerűt tuti el lehetne csenni korrekt áron. Khéphren Thuram, Angel Gomes, Salis Abdul Samed, Andy Diouf... ezek mind valamivel 20 feleti, viszonylag jó értékű, statok alapján jól menő játékosok, főleg Thuram, róla tudok, a többieket nem ismerem. Nem mondom, hogy ezek elegek lennének ide, de lehet, hogy van köztük, aki igen, csak azt remélem, hogy azért ott vannak a radaron. És azért a Reál el tudott hozni egy Csuaménit meg Camát, mi mintha nem is nagyon nézelődnénk arra, pedig kb elsőszámú célkeresztnek kéne tekinteni a L1-t.

De szerintem mindenképp lesz jelentkező. Még mindig hatalmas a vonzerőnk, Gavi sérülése meg olyan, mintha kiraktunk volna egy apróhirdetést minden nagycsapat városának oszlopaira, hogy keresünk valakit, aki nagyon ide akar jönni, és emiatt lejjebb tudjuk húzni az árát. Az tuti, hogy ez is kell hozzá, meg Laportáék újabb bűvésztrükkje, hogy 1-2 középpályás nyuszit előhúzzanak a kalapból.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.20. 19:18:58

ElBartimaeus írta:
2023.11.20. 18:13:50
Kölcsönnek látnám én is értelmét, csak azt nem tudom, kit lehet fél, vagy max másfél szezonra hozni, aki minőséget is jelent.
Nekem a jelöltem Van De Beek lenne.
- peremember mostanra, így olcsó
- Frenkievel együtt nőtt fel
- 26 éves, így jó korban van
- anno jó kis hajtós kp volt, mint Gavi
- padra jó lenne
- akár opciót is lehetne írni, hogy 5-10 millióért megszerezhető, ha beválik
Hogy most milyen minőség az nyilván kérdés, de szerintem felépíthető lenne.
Vagy Busi kölcsön MLS szezon kezdetéig.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 18:13:50

Kölcsönnek látnám én is értelmét, csak azt nem tudom, kit lehet fél, vagy max másfél szezonra hozni, aki minőséget is jelent. Esélyesebb, hogy veszünk valakit, aki szint. Ennek a valakinek pedig sürgősen egy jó pivotnak kéne lennie, mert abban a mostani keret is gyenge, így volna értelme hosszab távra befektetni. És akkor nem kell majd Gavinak mindenáron beletanulnia, már ha valaha vissza tud majd térni a mostani formájához.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.11.20. 17:07:12

Talán Bernalt és Cubarsit kellene felhozni azzal, hogy Christensen is játszhat vkp-t. Xavinak úgyis át kell szervezni a csapatát Gavi hiányában.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 14:12:21

Troym írta:
2023.11.20. 13:52:36
Andris írta:
2023.11.20. 13:39:48
Ha nem tudunk olyat igazolni, aki még 5-7 év múlva is ott lesz a csapatunkban minden valószínűség szerint, akkor felesleges sebtében költekezni.
A kutyát nem érdekli, hogy ez a mostani szezon egy árnyalattal jobb vagy rosszabb lesz. Gavit pótolni úgyse tudjuk.
Azért kell hozni valakit, mert ilyen szűk kerttel borítékolható Pedri/ Frenkie tavaszi sérülése is.
Pontosan. És ezt elméletben meg lehetne oldani házon belül, de ha Xavi valakiben nem bízik, nem fogja játszatni, így hiába hozunk fel elméletileg két srácot a padra, teljesen mindegy.
Plusz Pedrivel óvatosnak kell lenni, FDJ most fog felépülni, Gündogannak meg eddig is kevesebbet kellett volna játszania, most már aztán soha nem lesz kirotálva.
Ha belegondolok, inkább két kp-s kell télen, mert már Gavi előtt is szükség lett volna egyre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.20. 13:52:36

Andris írta:
2023.11.20. 13:39:48
Ha nem tudunk olyat igazolni, aki még 5-7 év múlva is ott lesz a csapatunkban minden valószínűség szerint, akkor felesleges sebtében költekezni.
A kutyát nem érdekli, hogy ez a mostani szezon egy árnyalattal jobb vagy rosszabb lesz. Gavit pótolni úgyse tudjuk.
Azért kell hozni valakit, mert ilyen szűk kerttel borítékolható Pedri/ Frenkie tavaszi sérülése is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése