Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.24. 10:23:51

Feast4 írta:
2022.04.23. 17:03:13
BarcaMo írta:
2022.04.23. 10:12:32
Úgy hírlik, hogy Gabriel Jesus eladóvá válik a nyáron. Talán az őt igazolását érdemes lenne megfontolni.
Én ezektől a gazdag PL. csapatok levetett kabátjaitól irtózom. Az Arsenalos igazolásoktól kifejezetten, de ez a Cityből kiszorult játékosok kicsi köre is ez a kategória. Nagyon ritkán sül el jól. Csak pár angliából idehozott: Hleb, Song, Fabregas, Vermalen, Dennis Suarez, Coutinho (egyébgént a Villaba is kezd nagyon beleszürkülni), ők mind a jaj ne már kategória volt, mondjon bárki bármit de nekem Eric Garcia is ez. Ők mind tök jók csak nem nekünk ( Ja máshol se, miután már megszabadultunk tőlük). Az utóbbi 10x évben egyedül Aubameyang, az aki mutatja miért van itt. Egyenlőre én Ferran Torrestől se vagyok elalélva.
Mivel a City jelenleg benne van a top5 csapatban, nem hülyeség tőlük igazolni, főleg akciós áron. Ami gond lehet az a játékosok fizetése, viszont más csapatok se tudják megadni, a Cityben kereset béreket szerencsére. Szóval a mi állapotunkban, akit lehet hozni kell tőlük.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.24. 03:39:03

Xavi sajtótájékoztatóján elhangzottak között ez a kérdés volt szerintem a legfontosabb:

" Mi lesz a jövő jelmondata: finomhangolás, vagy forradalmi újítások? "

A Barcelona ma nem az a csapat, amelyiknek elég lenne egy finomhangolás.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.04.24. 01:05:42

Feast4 írta:
2022.04.23. 17:03:13


Én ezektől a gazdag PL. csapatok levetett kabátjaitól irtózom. Az Arsenalos igazolásoktól kifejezetten, de ez a Cityből kiszorult játékosok kicsi köre is ez a kategória. Nagyon ritkán sül el jól.
Szerintem Jesus még a használható ruhadarab, de amúgy alapvetően egyetértek. Picit fura lenne egy olyan helyzet,hogy hárman kiszorultak a MCből, nálunk meg alapkezdők.
Még egy-egy játékos ellopása, kivásárlása ok, de mi nem ezt csináljuk. Kb, mint a hajléktalan aki ahelyett, hogy melózna valamit, majd a pénzéből vehetne normális,de egyszerű ételt, inkább egész nap egy luxusétterem kukájában turkál, hátha akad egy kis félig kihányt bélszín, szarvasgomba mártással.
Szerintem most kellene nagyon a játékosmegfigyelőkre támaszkodni és a világ eldugottabb részén is körbenézni, vagy legalább a kisebb bajnokságokban. És elkerülni a kidobott sztárcsapatok játékosait, az öregeket pláne. Jézusom, Lewa, nagyon szomorú leszek,ha az a paprikajancsi nálunk köt ki. Ha Ferrant szidjuk, hogy önmagában nulla és nem viszi előre a csapatot a váratlan húzásaival, hát Lewa ezerszeresen ilyen.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.04.23. 22:29:22

Nekem Jesus, vagy bármelyik eddig felmerült 25 év alatti csatár megfelelne, csak ne csináljunk nyugdíjas klubbot csatároknal. Nem mondom kell tapasztalt támadó is a keretben, de annak ott van Auba, Depay és még a Bw is jelenleg. Egyszerűen nem értem Lewa egyáltalán hogy merülhet fel. Lassan kilyukadnak CR vagy Ibranal. Ha még nincs semmi pénz inkább ne hozzanak senkit előre, szélsőhátvéd sokkal fontosabb lenne és már nem hallani Mazroui érkezését sem.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.23. 17:25:05

Csak kellett itt fikazni, epp most lott a watfordnak 30 perc alatt 4et :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.04.23. 17:03:13

BarcaMo írta:
2022.04.23. 10:12:32
Úgy hírlik, hogy Gabriel Jesus eladóvá válik a nyáron. Talán az őt igazolását érdemes lenne megfontolni.
Én ezektől a gazdag PL. csapatok levetett kabátjaitól irtózom. Az Arsenalos igazolásoktól kifejezetten, de ez a Cityből kiszorult játékosok kicsi köre is ez a kategória. Nagyon ritkán sül el jól. Csak pár angliából idehozott: Hleb, Song, Fabregas, Vermalen, Dennis Suarez, Coutinho (egyébgént a Villaba is kezd nagyon beleszürkülni), ők mind a jaj ne már kategória volt, mondjon bárki bármit de nekem Eric Garcia is ez. Ők mind tök jók csak nem nekünk ( Ja máshol se, miután már megszabadultunk tőlük). Az utóbbi 10x évben egyedül Aubameyang, az aki mutatja miért van itt. Egyenlőre én Ferran Torrestől se vagyok elalélva.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.23. 16:03:57

1994barca írta:
2022.04.23. 15:33:25
Én is nézek Milán meccseket, de nem teljesen értek egyet azzal amit írsz Bence! Idén nem is a posztján jàtszik( tudom sokak szerint azért, mert oda már nem fér be) de ez egyáltalán nem így van. Busihoz hasonlítani badarság, mert nem sok közös vonásuk van a posztjukon kívűl! A Barca mellett a Milánt is favorizálom kölyök korom óta követem minden meccsüket ès azt kell, hogy mondjam egy tavalyi Kessie óriási hasznára lenne az idei Milánnak! A hosszabbítás a szurkolók reakciója, idegen poszton játszatás mind negatív hatással van a jàtékàra. Tavaly csomó meccsükön top speed jàtékosok között volt ( nyílván nem egy Mbappe)nem hinném, hogy egy èv alatt lelassult volna… erős, viszonylag gyors, jól lő. Ami negatívum(nálam),hogy a lefordulásai komótosak. Én személy szerint nagyon örülnék neki, hiszen ő és De jong ill Pedri/ Gavi brutál kp-t alkotnának! Nem kukackodni akartam, jó hsz-ket írsz csak nekem is van egy véleményem mint ahogyan neked is, üdv
Busquets-hez semmi köze szerintem sem (akkor még nagyon fiatal voltam, de emlékeim szerint Touré volt ilyen típusú játékos inkább, bár ő szerintem gyorsabb volt), csak abban látok hasonlóságot Busival, hogy a futásmennyiségük hasonló intenzitásból jön ki, nem úgy megy az elefántcsontparti, mint aki vért ivott, hanem megfontoltabban (Milanosként akkor mondom ellentétnek Bennacert, aki intenzív, folyamatosan agresszív, sok sprintet nyom le, mint itt pl Gavi). Nála a 12 km abból jön ki, hogy sok helyen ott van, nagy távokat tesz meg nyugisabb tempóban. Nem mondom hogy ez rossz dolog egyébként, mert ésszel játszik, csak ha utol kell érnie valakit, akkor hátrányos a dolog.

Szerintem egyetértünk, nálam is nagyon komoly erősítés, HA a tavalyi formáját hozza. Azért sokat nyomta idén a posztján is, pár héttel ezelőttig végig rotálva volt a 3 játékos a két posztra, és elég egyértelműen ő volt a 3 közül a leggyengébb, nem véletlenül került ki onnan. Elég csúnya labdavesztéseket produkált, amiből elég csúnya gólok lettek elég fontos szitukban, nem volt meg benne az a biztonság, mint tavaly. De persze könnyen lehet, hogy úgy van, ahogy írod, a szurkolók, a saját maga féltése, stb okokból nem hajtja úgy magát, vagy nem koncentrál úgy.

Viszont ha ő lesz Busquets helyén, az érdekes lesz, mert szervezni biztosan nem fog megközelítőleg olyan jól sem, mint az öreg, máshogy kell majd felépíteni a támadásokat, de meg fogja érni a dolog, és amúgy is meg kell lépni, mert láthatóan Busquets-et elég megfogni a taktikusabb csapatoknak, és már hatalmasat romlik a játékunk. Xavi majd megoldja.

Az tényleg hatalmas plusz, hogy ha ő odakerül, el meri rúgni, ráadásul bármelyik lábával, nem egy gólgyáros, de azért veszélyt fog jelenteni Busquets-el ellentétben, bár az öreg pont élete periódusát éli mint gólvágó. :D.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.23. 15:33:25

Én is nézek Milán meccseket, de nem teljesen értek egyet azzal amit írsz Bence! Idén nem is a posztján jàtszik( tudom sokak szerint azért, mert oda már nem fér be) de ez egyáltalán nem így van. Busihoz hasonlítani badarság, mert nem sok közös vonásuk van a posztjukon kívűl! A Barca mellett a Milánt is favorizálom kölyök korom óta követem minden meccsüket ès azt kell, hogy mondjam egy tavalyi Kessie óriási hasznára lenne az idei Milánnak! A hosszabbítás a szurkolók reakciója, idegen poszton játszatás mind negatív hatással van a jàtékàra. Tavaly csomó meccsükön top speed jàtékosok között volt ( nyílván nem egy Mbappe)nem hinném, hogy egy èv alatt lelassult volna… erős, viszonylag gyors, jól lő. Ami negatívum(nálam),hogy a lefordulásai komótosak. Én személy szerint nagyon örülnék neki, hiszen ő és De jong ill Pedri/ Gavi brutál kp-t alkotnának! Nem kukackodni akartam, jó hsz-ket írsz csak nekem is van egy véleményem mint ahogyan neked is, üdv
BarcaMo
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2017.08.10. 14:39:58

2022.04.23. 10:12:32

Úgy hírlik, hogy Gabriel Jesus eladóvá válik a nyáron. Talán az őt igazolását érdemes lenne megfontolni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.23. 09:11:02

Sokak által áhított Adeyami nagyon úgy néz ki, hogy a Dortmundban köt ki.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.22. 23:40:31

gintibande írta:
2022.04.22. 16:04:45
...Kessiét is meg kell szerezni. Páran már akkor érte könyörögtü k,amikor nem is volt szó,hogy megvennénk. Nagyon komoly játékos, Kessié-FDJ kettőssel a kezdőben, nyolc sétáló Lajos is lehetne a csapatban,mert elbírnák.
Tavaly én is könyörögtem érte, mert sima top3 volt a posztján. Idén csak a saját csapatában ketten magasan verik a poszton. Nem tudom, mi van, remélem, hogy a pénzéhség miatt ennyire gyenge idén, pl. nem akar lesérülni a klubváltás előtt, meg mittudomén. Akkor itt fel fog éledni.

Egyébként őt nem egy rettenetesen nagy elánnal játszó játékosként kell elképzelni, a habitusa inkább Busquetsé abban az értelemben, hogy a 12 km-eit nem úgy teszi meg, mint itt Gavi, vagy mint a posztján pl. Kanté, Höjbjerg, vadul, kullancsként, nagy intenzitással, hanem nyugisabb, egyenletes tempóban. A kontráknál nyilván jobb, mint Busquets, viszont egyáltalán nem gyors, Milanosként minden meccs után látom a top speedeket, kiírják a magyar weboldalra is, soha nincs a top5-ben a csapaton belül, és 29-30 körüli maxokat mérnek nála. Tehát arra nem igazán alkalmas, hogy mondjuk megiramodik egy Williams és usgyi utána.
Persze ha Araujo mellett lenne még egy tényleg gyors középső védő, akkor talán nem is lenne annyira gáz ez a dolog.
Okosan helyezkedik, jól fog területet, fáradhatatlan, ütközésekben meg csillagos ötös, erővel sosem verik meg, 1v1-ben is elég ritkán.

De ha az idei formáját hozza, ahol a Milanba is úgy kell már tájidegen helyekre, pl. támadóközéppályásnak beerőszakolni (mert fullra akarják nyilván játszatni, ha már ingyen lép, de közben meg annyival jobb a két konkurens, Tonali és Bennacer, hogy nehéz ügy), akkor 5. számú középpályás lesz itt csak. Mindenesetre érdekes lenne, és azért még egy közepesebb, nem túl jó formájával is tényleg jó variációs lehetőséget adna, Nico sajna erre úgy tűnik alkalmatlan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.19. 21:41:48

bence0330 írta:
2022.04.19. 20:52:48
Kovbal88 írta:
2022.04.19. 20:41:13
Kíváncsi leszek a nyári igazolásokra, bár nagyon sok játékosra nem számítok. Szerintem 3-4 játékos fog érkezni. És kb ennyi lesz a távozó is. Mindig így kezdődik nagy változás, aztán marad minden a régiben. Most se számítok nagyon másra. Haaland is ilyen pénzekért, menjen csak oda ahol kolbászból van a kerítés. Biztos nagyon jó játékos, de mégse képes egyedül a hátán vinni a csapatot.
Nem tudom, én abból kiindulva, hogy kik távoztak nyáron, kik érkeztek télen, hosszútávra tervezünk végre egy edzővel, úgy érzem,
hogy nagyon komoly változások lesznek. Lesz 1-2 embr akitől nem tudunk megszabadulni, nyilván, de ez sajna nem a vezetősgen múlik, vagy legalábbis csak kis részben. De lesz szerintem itt komoly meglepetés, legalább 1 nagy nevet várok előre, egy visznylag nagy név jön ugye középre, és 2-t még várok a dánon kívül is hátra. Ez szerintem a nagyon alap lesz, és ki tudja. A távozókat nehéz megjósolni.
Üres zsebbel nem nagyon lehet igazolni, főleg meghatározó játékosokat, még akkor se ha FC Barcelonának hívnak. Torrest látom sokan szidják, pedig egyrészt nem rossz játékos, sőt szerintem teljesen rendben van, de ha nem lenne akkor ki játszana helyette. Nem lennénk előrébb.

Ideje lenne a védelem széleire igazolni, legalább az egyik oldalra egy használható játékost, középpályára is legalább egyet és előre is jöhetne még valaki. De hát korai még tervezni. Előbb látni kell, hogy ki megy és ki az aki marad.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.19. 20:52:48

Kovbal88 írta:
2022.04.19. 20:41:13
Kíváncsi leszek a nyári igazolásokra, bár nagyon sok játékosra nem számítok. Szerintem 3-4 játékos fog érkezni. És kb ennyi lesz a távozó is. Mindig így kezdődik nagy változás, aztán marad minden a régiben. Most se számítok nagyon másra. Haaland is ilyen pénzekért, menjen csak oda ahol kolbászból van a kerítés. Biztos nagyon jó játékos, de mégse képes egyedül a hátán vinni a csapatot.
Nem tudom, én abból kiindulva, hogy kik távoztak nyáron, kik érkeztek télen, hosszútávra tervezünk végre egy edzővel, úgy érzem,
hogy nagyon komoly változások lesznek. Lesz 1-2 embr akitől nem tudunk megszabadulni, nyilván, de ez sajna nem a vezetősgen múlik, vagy legalábbis csak kis részben. De lesz szerintem itt komoly meglepetés, legalább 1 nagy nevet várok előre, egy visznylag nagy név jön ugye középre, és 2-t még várok a dánon kívül is hátra. Ez szerintem a nagyon alap lesz, és ki tudja. A távozókat nehéz megjósolni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.19. 20:41:13

Troym írta:
2022.04.19. 16:17:54
Egyre több hír alapján tényleg kiszállltunk a Haaland féle szappanoperából, ami jelen helyzetben jó hír, csak a nyugdíjas lengyel alternatíva is kerülne végre feledésbe. Nem értem minek kell egy 35 éves csatár. Még ha jól is megy neki, van 1-2 éve. Ha nem akarnak meg több fiatalt hozni, azért vannak 25 körüli csatárok is, pl Schick. Lewa meg pont jó ott, ahol van.
Kíváncsi leszek a nyári igazolásokra, bár nagyon sok játékosra nem számítok. Szerintem 3-4 játékos fog érkezni. És kb ennyi lesz a távozó is. Mindig így kezdődik nagy változás, aztán marad minden a régiben. Most se számítok nagyon másra. Haaland is ilyen pénzekért, menjen csak oda ahol kolbászból van a kerítés. Biztos nagyon jó játékos, de mégse képes egyedül a hátán vinni a csapatot.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.04.19. 16:17:54

Egyre több hír alapján tényleg kiszállltunk a Haaland féle szappanoperából, ami jelen helyzetben jó hír, csak a nyugdíjas lengyel alternatíva is kerülne végre feledésbe. Nem értem minek kell egy 35 éves csatár. Még ha jól is megy neki, van 1-2 éve. Ha nem akarnak meg több fiatalt hozni, azért vannak 25 körüli csatárok is, pl Schick. Lewa meg pont jó ott, ahol van.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.18. 19:25:12

bence0330 írta:
2022.04.18. 09:49:49
A Kessié-ügy mennyire hivatalos? Csak mert nagy eséllyel 1 hónapon belül átveszi a Milan-t egy Bahreini cég, ahol szintén nem kis pénzek forognak majd (a hírek szerint eleve 300M körüli összeg lenne a nyári átigazolási szezonra). Úgyhogy felteszem, hogy simán megadnák neki a 8-9 milliós fizut is, amit akart, és így azért megváltozhat az ő gondolkodásmódja anyagilag és sportszakmailag is, hiszen vélhetően versenyképes lesz a mostani csapata is.
Szerintem jönni fog. A Milan ultrák nem hiszem, hogy jó néven vennék, ha visszatáncolna, tudva azt, hogy lesz zseton. Donnarumma mind a mai napig kapja az ívet tőlük!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.18. 15:08:49

úgy tudom semennyire, szóbeli megállapodás van, ami wijnaldum óta tudjuk mennyit ér.. azért bízom benne, hogy tényleg érkezik, nagy szükség lenne egy hozzá hasonló játékosra a középpályára.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.18. 09:49:49

A Kessié-ügy mennyire hivatalos? Csak mert nagy eséllyel 1 hónapon belül átveszi a Milan-t egy Bahreini cég, ahol szintén nem kis pénzek forognak majd (a hírek szerint eleve 300M körüli összeg lenne a nyári átigazolási szezonra). Úgyhogy felteszem, hogy simán megadnák neki a 8-9 milliós fizut is, amit akart, és így azért megváltozhat az ő gondolkodásmódja anyagilag és sportszakmailag is, hiszen vélhetően versenyképes lesz a mostani csapata is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.04.16. 12:21:52

Cikkeznek a napokban a Stuttgart balhátvédjéről. Borna Sosa, 24 éves, horvát. Látta már valaki játszani?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.15. 22:45:31

Zsoma írta:
2022.04.15. 22:40:22
bence0330 írta:
2022.04.15. 22:12:54
Nem tudom, hogy van a szerződése, de ha elég hosszú, akkor szerintem ő védő léte ellenére 70-80 alatt nem fog elkelni.
Bremer a hírek szerint úgy hosszabbította meg a 2023-ban lejáró szerződését, hogy belekerült egy 25m-s kivásárlási ár.
Áhhh, köszi az infót. Hát, akkor valaki hatalmasat fog vele kaszálni egészen olcsón. Nem utasítanám vissza, ha mi lennénk az a valaki. De hát gondolom ezzel a záradékkal a fizura játszik, úgyhogy PSG lesz tán belőle, mert a Citynél bőven megvannak. Egy Araujo-Bremer kb a világ legjobb védőpárosa lenne, simán felülmúlnák a jelenlegi Citys duót.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2022.04.15. 22:40:22

bence0330 írta:
2022.04.15. 22:12:54
Nem tudom, hogy van a szerződése, de ha elég hosszú, akkor szerintem ő védő léte ellenére 70-80 alatt nem fog elkelni.
Bremer a hírek szerint úgy hosszabbította meg a 2023-ban lejáró szerződését, hogy belekerült egy 25m-s kivásárlási ár.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.15. 22:12:54

Nem tudom, miért lenne bárkinek baja ezzel. Megnézném azt az ipsét, aki azt mondja, hogy mostantól márpedig csak Masiával játszunk, és fújol a kész, jó korú játékosok érkezésére. :D
De ettől még így kellett elkezdeni, máshogy nem lehetett, nem volt lóvé.

Kessié után remélem hogy Raphinha is ténylegesen össze fog jönni, szerintem ég és föld lesz a jobbszélünk még Dembéléhez képest is. Teljesen elszoktunk már az olyan figuráktól, akik megcsinálják maguknak a helyzetet és még be is tudják lőni, jelenleg konkrétan csak Depaynak van igazán jó lövőtechnikája a csapatunkban, Ansut már nem merem leírni. De egyik sem nagyon tud játszani a sérülések miatt, tehát rendre olyan csapatunk van fent, akik közül páran tudnak lövögetni, de igazán jó nincs köztük. Erre nagyon kéne megoldás...

A védelembe meg fogalmam sincs, a dán mit fog adni, egy nála kicsit komolyabb névnek tudnék azért örülni. Szerintem jelenleg a (z egyik) legjobb védő a topligákban Bremer, ő top3 csapatban fog kikötni hamarosan, kb egy javított, még erősebb, még brutálisabb, még okosabb Araujo a srác. De sajna az ilyen zseniális játékosokról, akik még nem annyira ismertek, (mint pl elöl Vlahovic) alighanem le fogunk maradni a licitháborúkban még egy darabig. Nem tudom, hogy van a szerződése, de ha elég hosszú, akkor szerintem ő védő léte ellenére 70-80 alatt nem fog elkelni. Gondolom egyelőre még csak ingyen játékosokra repülhetünk rá, vagy max 1-2-re, akiért fizetünk is, az meg könnyen lehet, hogy Raphinha lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.04.15. 22:04:11

Még azt sem mondanám, hogy gyökeres változtatás kell, csak a megfelelő posztokat megfelelő játékosokkal kell pótolni, kiegészíteni cserélni. Mikor Xavi megjott, volt egy egészséges aggresszivitasa a csapatnak. Parharcokat nyertünk, ütköztünk, belementünk a kicsit keményebb, ha úgy tetszik napjaink focijába. Ez a Real meccs, illetve a válogatott szünet után teljesen eltűnt. Se lendület, se tűz, se akarat. Megint jött a primadonnáskodás, amivel 7 éve semmit nem érünk. Be kéne ezt már látni. Én a kiesést sem annak tudom be, hogy hatul Garcia lerántotta a dán sracot, hanem hogy tükör simán jutottak el egyáltalán a kapunking.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.15. 21:29:50

Fernando írta:
2022.04.15. 17:02:54
Nem a népszerűség, hanem az ésszerűség az amivel a játék minőségén és teljesítményén javítani lehet.
Alapvetően teljesen hasonló a véleményem. Talán időrendi sorrendben azzal a különbséggel, hogy évek óta az "aranyos, szerethető Ajaxos csikócsapatot" emlegettem, amit a megfelelő időben és szükséges posztokon kell majd tovább megerősíteni ahhoz a bizonyos szintet lépéshez. Tehát ahhoz, hogy meglegyen a szintugrás igazolni kell néhány olyan kész játékost akik a fiataljainkkal teljesednének ki és fordítva, a fiataljankat ők felhúzzák.

Jelenlegi keretünk elérte a saját csúcsát, amire képes. Ez dicséretes dolog, ugyanakkor a klub vissza szeretne kerülni arra a szintre ahonnan már bizony 7 esztendeje folyamatosan lejjebb csúszott. A továbbfejlődés alapja pedig a változtatás.
A fiataloknak még látszanak a korlátai, az idősebbeknek pedig már látszanak a korlátai. A jövőt tekintve teljesen kirajzolódtak azok a pontok, posztok, ahol a szintlépés érdekében szükségszerűek a változtatások.

Igen, ezek nem népszerű gondolatok itt a fórumon, de komoly trófeát komoly változtatások nélkül nem fogunk a magasba emelni.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.04.15. 17:02:54

Nem biztos, hogy népszerű leszek most, de leírom a véleményem.

Aranyos meg szép dolog olyan játékosokat nézni, aki "akár 10 évre is megoldja a posztot, mert csak 20-21 éves", de ezt engedjük el. Legyenek fiataljaink, akik folyamatosan jönnek a La Masiarol, de nem vagyok biztos benne, hogy minden 20 éves szupertehetségnek itt kéne játszania. Egyfelől a gyakorlatban nagyon ritka, hogy bárki 10 évig játszik egy adott klubban, pláne ugyanazt a szintet hozva. Nekünk olyan komplett játékosok kellenek, akik már nem csikók, és bennük van egy utolsó nagy szintlépés, mint anno Deco vagy Dinho, vagy Eto'o. Mind jó játékosok voltak és nem 20 évesek, mégis itt lettek komplettek, volt bennük egy szintugras még. 20 éves játékosokkal egy tök aranyos Ajax szintet tudunk hozni, ha párosul egy jó taktikával.

Kellenek a fiatalok egy csapatba, de valahol számomra nem egészséges, hogy ha kiesik egy 18 és egy 17 éves srác a középpályáról és egy 19 és 20 éves támadó, akkor gyakorlatilag marad pár 30+-os, jó esetben is spanyol középcsapat szintű játékosunk azokra a posztokra.

Ezért örülnék, ha hivatalossá válna Kessié pl. Kész játékos, de van még benne több is. Előre is inkább hoznék olyat aki a 20 évei derekán tart, és még tud szintet lépni megfelelő csapatban. Neveket szándékosan nem mondok, mert nem akarok FM-ezni, de szerintem lesz itt meglepetés, ahogy volt anno 2003-ban is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Válasz küldése