Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.16. 07:02:52

Troym írta:
2021.12.15. 22:08:00
A sport.es szerint kölcsön visszatérhet Alexis Sanchez és az interbe kerülne Luuk de Jong.
Láttam… de már le se mertem írni. #-o vagy 2 éve nem Monchi mondta, hogy a Barcelona könnyen a Milan szintjére juthat? Akkor még néztem, hogy miről beszél ez a bolond… ha ez összejön, akkor ez sajnos tényleg a valóság lesz már. :cry: Nyílván LDJ-vel se vagyunk előrébb, már attól kivagyok, ahogy a pali fut, én még az életben nem láttam ilyen bamba testtartást. #-o
Kép
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.12.16. 06:29:00

A Sanchez? Ne már.. 4-5 éve nem top focista.
Ne onnan nézzük, hogy LDJ helyett jobb, és cseréljünk, mert egyikre sincs szükség.
Utána meg tőle nem tudunk megszabadulni.
Ahhoz képest, hogy Laporta Messivel és Haalanddal kampányolt, ez kb. 27 szinttel van lejjebb.
Ideje lenne valamit varázsolni, mert eddig ez semmi.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.12.16. 00:52:46

ő már évek óta árnyéka önmagának. remek igazolás lenne. nehogy Fabregast is visszahozzuk :mrgreen:
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.15. 22:08:00

A sport.es szerint kölcsön visszatérhet Alexis Sanchez és az interbe kerülne Luuk de Jong.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.15. 19:17:20

Én csak az 1.60 magasságra, és az 50 kg-ra reflektáltam. Természetesen nagyon nem mindegy, hogyan tud futballozni az illető mellette :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.15. 19:15:40

Rivaldo11 írta:
2021.12.15. 19:02:59
Igen, Modric extra, és pont hogy bizonyítja nem a termete tette naggyá :) A mieinkre visszatérve, nem azt mondom, hogy egyszerre kell pályán lenniük, de pl.kiegeszülve két-három más profillal teljesen jól rotálható kp-t alkothatnak.
No de egyelőre ezen csak elmélkedhetünk egyelőre, mert a kassza üres sajna.
Nem értek egyet, és én nem csak a testalkatukban látom a problémát:)
de ez már mélyebb téma, és az egész lamasia rendszer problémája, úgyhogy nem mennék bele.
illetve a spanyol vonalra is illik ez, csak nálunk hangsúlyosan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.15. 19:02:59

Igen, Modric extra, és pont hogy bizonyítja nem a termete tette naggyá :) A mieinkre visszatérve, nem azt mondom, hogy egyszerre kell pályán lenniük, de pl.kiegeszülve két-három más profillal teljesen jól rotálható kp-t alkothatnak.
No de egyelőre ezen csak elmélkedhetünk, mert a kassza üres sajna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2021.12.15. 19:15:52-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.15. 18:57:24

Rivaldo11 írta:
2021.12.15. 18:26:25
Nem tudom. Nico már most sem nyeszlett, és még erősödik bőven. Gavi erőteljes, de nyilván lesz még e tekintetben is jobb, 17 éves. Pedriről meg csak annyit, hogy Modric is elvan a 65 kilójával, meg Verratti is, ez nem lesz akadálya annak, hogy vezér legyen középen. Jorginho 65 kiló, ránézésre a nagyanyám szatyrát nem tudná vinni egy kiadós hétvégi bevásárlás után, Aspastól meg kb személyit kérnék ha alkoholt akarna venni, de lehet inkább egy tockossal hazazavarnám amolyan Torrentésen. . Ne törjünk már pálcát 17-19 éves srácok felett. A futballt soha nem súlya meg centire mérték. Természetesen még egyszer : Kellenek melléjük más profilú játékosok is, de én bennük sokat látok, nyilván idővel.
Modric iszonyat klasszis, meg Messi is, őket nem keverném ide.
Legyen igazad, azt kívánom.
De az utolsó mondatban leírtad a lényeget.
Ha rájuk építünk, már a Gavi-Pedri-Nico hármasra a kp-n, akkor hogy gyömöszölsz oda más profilú játékost?
Egy-egy ilyen karakter elmegy, de ha csak ilyened van megesznek a kp-n.
Modric se fickándozna, ők tökéletesen kiegészítik egymást Kroos-al és Casemiro-val.
Nico még okés, talán.

Mindegy, én így gondolom, szerintem megette a fene az egészet, mert nem erre megy az utóbbi időben a foci.
Ilyen testalkattal ultraklasszisnak kell lenned, hogy érvényesülni tudj.
Na én nem látom ezt egyikben sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.12.15. 18:50:18

Rivaldo11 írta:
2021.12.15. 18:26:25
Nem tudom. Nico már most sem nyeszlett, és még erősödik bőven. Gavi erőteljes, de nyilván lesz még e tekintetben is jobb, 17 éves. Pedriről meg csak annyit, hogy Modric is elvan a 65 kilójával, meg Verratti is, ez nem lesz akadálya annak, hogy vezér legyen középen. Jorginho 65 kiló, ránézésre a nagyanyám szatyrát nem tudná vinni egy kiadós hétvégi bevásárlás után, Aspastól meg kb személyit kérnék ha alkoholt akarna venni, de lehet inkább egy tockossal hazazavarnám amolyan Torrentésen. . Ne törjünk már pálcát 17-19 éves srácok felett. A futballt soha nem súlya meg centire mérték. Természetesen még egyszer : Kellenek melléjük más profilú játékosok is, de én bennük sokat látok, nyilván idővel.
Igaz!
S kihagytad a legnagyobb példát: MESSI.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.15. 18:26:25

Nem tudom. Nico már most sem nyeszlett, és még erősödik bőven. Gavi erőteljes, de nyilván lesz még e tekintetben is jobb, 17 éves. Pedriről meg csak annyit, hogy Modric is elvan a 65 kilójával, meg Verratti is, ez nem lesz akadálya annak, hogy vezér legyen középen. Jorginho 65 kiló, ránézésre a nagyanyám szatyrát nem tudná vinni egy kiadós hétvégi bevásárlás után, Aspastól meg kb személyit kérnék ha alkoholt akarna venni, de lehet inkább egy tockossal hazazavarnám amolyan Torrentésen. . Ne törjünk már pálcát 17-19 éves srácok felett. A futballt soha nem súlya meg centire mérték. Természetesen még egyszer : Kellenek melléjük más profilú játékosok is, de én bennük sokat látok, nyilván idővel.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.15. 18:03:33

Chino írta:
2021.12.15. 17:04:35

Az utóbbit nem igazán értettem, mert először az utánpótlás selejt, utána pedig 4-5 tehetséges játékos az utánpótlásból.
Az utánpótlásunk, az utóbbi 10-12 évben olyan mennyiségű selejttel árasztotta el nem csak Európát, hanem a világot is, hogy hihetetlen. Egyik játékos rosszabb volt mint a másik.

Nem hogy top bajnokságba nem jutottak, de még az USA-ba se fértek be. Indiai másod osztály, Thaiföld stb.Kíváncsiságból végignéztem, hogy kik hova jutottak az utánpótlásból a két csúcskorszakban. Fuuuu...

Az egekbe marasztalt Barca DNS az jelenleg, Valdes, Pique, Puyol, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro, Messi és Thiago. Az összes többi telibe selejt volt.

Annyira nem vitték semmire, hogy rémisztő.

Hatalmas szerencsénk van, hogy pont akkor kerültünk ilyen helyzetbe, amikor legalább vannak valós tehetségek, mint Fati, vagy Arujo. Mert ha a jelenlegi helyzet öt évvel korábban áll be, nekünk rotty. Erre utaltam.

Mondjuk én is csatlakozom az előttem szólóhoz. Ezek a negyven kilós játékosok középpályán... :shock:

Colladora meg azt mondom, hogy nincs ki a létszám bakker. Lehet, hogy nem fér be jó. De Dest a szélső és Dembele, legalább neki a posztja és nem a fűszál a kryptonitja.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.15. 17:56:39

Te így látod, nálam azok a játékosok akiket felsoroltál, kérdőjelesek.
2-3ra tudom azt mondani jóindulattal, hogy lehet rájuk építeni, abból az egyik Fati aki többet volt eddig sérült mint nem.

Én pont ebben nyeszlett kp-ban látom a legnagyobb hibát, egy illúziót kergetünk ha beléjük látjuk a jövő klasszisait.

És sajnos az egész spanyol focira jellemző, hogy ilyenek jönnek ki nem csak a la masiaról, de kb minden akadémiáról.
1,60 magas, 50 kilós gyerektestű játékosok.
Persze könnyen lehet tévedek, és 4-5 év múlva ez lesz a fociban a trend, akkor jók lehetünk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.15. 17:30:05

csababarca írta:
2021.12.15. 17:02:37
Ha van esze Haaland-nak nem jön ide, ez most egy roncstelep, egy temető.
Én addig amíg a régiek itt vannak, és Haaland, vagy akárki helyében lennék, nem igazolnék ide.
Várnék, hogy mi sül ki a romokból, jövőképünk siralmas, nem hiszem, hogy bárki itt akarná most elpazarolni a prime-éveit.

Nekünk most nézelődni kéne Ajax, Salzburg féle nevelőkluboknál, és lecsapni a tehetségekre viszonylagosan apróért, hátha valaki itt robbantana.
Nem tudom, miért lenne siralmas a jövőkép? Pont az az egyetlen, amit nem látok siralmasnak. A jelen az, ami siralmas, és egy Barcelonánál mindig az a lényeg. De jövőkép éppenséggel van...Akad itt komoly tehetség jócskán. Araujo, Gavi, Nico, Pedri, Fati alapja lehet egy komoly Barcának. Mas kérdés, hogy egyelőre súlytalanok, na de 2016 körül ezt gondolhattuk pl az Ajaxról is... Egyelőre kiszálltunk a topfociból, de igen jó sansszal hamarosan visszatérhetünk. Ha pedig az anyagi helyzetet sikerül valahogy rendbe rakni, és érkezhet 3-4 komoly, kész futballista, nem látom akadályát, hogy még hamarább újra harcban lehessünk minden trófeáért. De addig böjt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.15. 17:04:35

Feast4 írta:
2021.12.15. 15:50:16
Varatrix írta:
2021.12.15. 14:08:11
...
Egyet értek. Ilyen Haaland kaliberű átigazolást, mi nem tudunk csinálni valószínűleg nagyon sokáig. Másrészt az FFP-t is úgy látom sokan nem értik.

Tök mindegy mennyi pénz folyik a klubba meg van határozva, hogy mennyi mehet átigazolásra, mert ameddig a hitelállomány ne csökken, addig tök mindegy mennyi pénzünk van igazolni (semmi) nem lehet elkölteni. A BL. kiesés miatt, megint meg van vágva a kasza.
Annyival kiegészíteném, hogy a szponzori illetve reklámbevételek, hitel (remélem nem akarnak többet felvenni) szintén beleszámítanak az FFP-be, nem csak a meccsjegyek, játékosok eladása, pénzdíj stb., és ki tudja mennyit rak bele az új szponzor(ok)? a bevételi oldalon ott lesznek. A Citynél és PSG-nél azért lett a balhé, mert ott a tulajtól származott a pénz, amit tilt az FFP.
Persze a hitelek törlesztése nem maradhat el, de az edzőközpontra/stadionra felvett hitel nem tartozik az FFP hatáskörébe.
Feast4 írta:
2021.12.15. 15:50:16
Abból induljatok ki, hogy nincs egy darab szélsőnk se, Colladot mégis kölcsönadtuk, mert nem tudjuk beregisztrálni télen se.

Jövőre szinte tuti, hogy lecsúszunk a BL helyről, szóval nem kell itt Haalandozni.

Amúgy meg nem Haalandot kell nekünk elhozni a Dortmundból 300 millióért (kb. ott lesz a vége), hanem Haalandot kell elhozni a Moldeból 5 millióért. Az a baj, hogy ezt se a klub, se a szurkolók, nem látják.

Nevelhetjük itt a Barca DNS-es selejtet (írtam egy elég hosszú hozzászólást a Bajnoki mérkőzések topikba arról, hogy mire volt jó a Barca DNS), hanem egy jó játékosmegfigyeléssel olcsón, nagy ászokat kell behúzni.

Egyébként óriási szerencsénk van, hogy egy ilyen fiatal generáció most összejött, mert ebben legalább van 4-5 értékelhető tehetséges játékos. Mert ha ez az egész 5 évvel ezelőtt történik, kiesünk a francba a Barca DNS-nek hála.
Collado már nem fért be, abból indulj ki, hogy hány csatárral indultunk neki a szezonnak.
Az, hogy miről csúszunk le és miről nem az még bőven odébb van.
Az utóbbit nem igazán értettem, mert először az utánpótlás selejt, utána pedig 4-5 tehetséges játékos az utánpótlásból.

Egy ilyen Haaland vagy Davis olcsó megszerzése, pedig baromi ritka. A Dortmund sem halmozza azért őket. Volt néhány nekik ez tény, de ennyiért róluk úgy beszélünk mint a legjobb nevelőklubra. Egy Haalandra jut 30-40 olyan akit ugyanígy hoznak aztán semmi sem lesz belőle.
Ebben azért mi sem voltunk rosszak. A jelenlegi csapatban is ott van Pedri, Araujo akik 5 millióért jöttek (Pedrinek lett bónusza, de csak akkor ha beválik, veszteni nem nagyon lehetett volna), most itt van Abde, akit két millióért hoztunk. Vele mondjuk azért én még nagyon óvatos lennék, de bukni nem hiszem, hogy tudnánk vele.
De megszereztük Umtitit is anno a potenciáljához képest potom áron és ha nincsenek a sérülései, bőven top 5-ös védő lehetne, legalábbis minőségben megoldotta volna nekünk hosszú időre a posztot. Todibot 1 millióért hoztuk, ha a magatartása rendben lenne szintén remek játékos lett volna. Bár még csak 21. De így is a sokszorosát kerestük rajta.
Ez csak pár példa. Ha olyan egyszerű lenne ez a dolog, akkor az összes csapat azt csinálná, hogy felvesz egy rakat jó scoutot aztán világnak ereszti és jönnek a jobbnál jobb játékosok.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.15. 17:02:37

Ha van esze Haaland-nak nem jön ide, ez most egy roncstelep, egy temető.
Én addig amíg a régiek itt vannak, és Haaland, vagy akárki helyében lennék, nem igazolnék ide.
Várnék, hogy mi sül ki a romokból, jövőképünk siralmas, nem hiszem, hogy bárki itt akarná most elpazarolni a prime-éveit.

Nekünk most nézelődni kéne Ajax, Salzburg féle nevelőkluboknál, és lecsapni a tehetségekre viszonylagosan apróért, hátha valaki itt robbantana.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.15. 16:48:07

Szerintem sajnos messze a pénz a legkisebb ok, amiért lehetetlen, hogy ő, vagy hasonló kaliber idejöjjön 1-2 évig még biztosan. Pedig az már önmagában elég ok. De tegyük egy pillanatra félre ezt, még ha nem is életszerű. A nagyobb gond az, hogy mindenki tudja, hogy még pár év évig biztosan nem leszünk top csapat, és azután is csak akkor, ha a csillagok is jól állnak, de főképp ha a vezetőség okosan gazdálkodva, jó igazolásokkal segít a szerencsének, és Xavi is beválik pl. Az ilyen 22-28 éves, már nagyából beért, és pályájuk csúcsán lévő sztárok szerintem 20 millió nettóért sem nagyon jönnének így ide... hozzánk most vagy még nagyon fiatal játékos jöhet, ilyen 18-20 éves, akinek vagy ugródeszka lennénk, mint aminek pl. a Dortmundot szokás használni, vagy belefér neki 2-3 évet rááldozni az idejéből a projektre, aztán majd meglátja, vagy valami 30+-os, akinek a projekt annyira már nem számít, vagy Barca/Xavi fan, vagy klub nélküli, mint egy Cavani, vagy ilyen mentor alkat, aki szívesen jön tyúkapónak a kölykök közé. Esetleg valami létszámfeletti, mint a Cityből valaki, ahol jobbszélre van 4 olyan magas szintű játékos, hogy rossz nézni.
Persze lehet szerencsénk, de ahhoz tényleg valami személyes kötődés kéne az adott sztár részéről, mint mondjuk Agüero esetében lett volna, aztán ugye más kérdés, hogy maga az ok is távozott, mielőtt még befejeződött volna a karrierje.
Az a durva, hogy 2017-8 környékén még simán top3 csapat voltunk, nyerhettünk volna BL-t, ha nem is könnyedén és dalolva, és még akkor is csak ilyen másodvonalas sztárok/majdnem sztárok érkeztek, mint Cou, Dembélé, Griez. Igazi nagyok akkor sem jöttek, és nem most fogják elkezdeni feltölteni a Barca B alapú csapatunkat. :( Pedig akkoriban bármilyen lóvét megkaptak volna kb Bartóéktól...

És arról most nem is beszéltem, hogy hiába jönne Haaland... Depay is brillírozott a Lyonban, mert nem volt elszigetelve, itt meg nem is kapott labdát hónapokig. Depay nem Haaland, ez egyértelmű, de a probléma hasonló lenne, feleannyi gólt nem lőne szerintem, mint a Dortmundban, ahol eleve több helye van elöl kiugrani, meg elképesztően jó játékosoktól kap labdákat folyamatosan, plusz lendületesebb a játék, ami jobban fekszik neki, még ha egyhelyből is terminátorként rúgja a gólokat.
Persze, 1-2 meccsel biztos többet nyernénk egy Haaland kaliberrel, de legalább 2-3 jól elsült igazolás kéne még, akik jól be is épülnek, plusz a kicsiknek is bele kell még nőni a cipőbe, hiába van 1-2 komoly tehetség a csapatban. Ez legjobb esetben kb. két év, ha minden jól sikerülne. Addig jutnánk el odáig, hogy legalább ne pofozógépek legyünk, és outsiderként legyen esélyünk messzebb jutni a BL-ben.

Egy szó mint száz, szerintem pénzügyi gondok nélkül sem jönne most sem ő, sem más ilyen komoly kaliber. Szerintem még az Adeyemik is nagyon elrugaszkodott gondolatok, de az még legalább nem a lehetetlen kategória a pályafutásának jelenlegi pontján.
Sajnálom mondjuk, hogy Adeyemi elődjét, Dakát, aki még jobb számokat hozott, mint ő, (ráadásul ugyanabban a csapatban, szóval lehet is hasonlítgatni) egy Leicester vitte el, és nem mi... pedig idénre ők is középcsapattá süllyedtek vissza.

Ha lenne pénzünk azt sem feltétlenül egyben kellene elkölteni egy emberre jelenleg. Túl sok a lyuk túl sok helyen...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.12.15. 16:21:23

Ebben a topikban most főkent a pesszimista Társak gyűltek össze.. oké van oka a pesszimizmusnak, de mint többek által nem kedvelt elnökünk is mondta tartsunk össze és legyünk picit pozitívak! Remélem a bl összejön és akkor talán lehet esély a norvégra..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.12.15. 15:50:16

Varatrix írta:
2021.12.15. 14:08:11
...
Egyet értek. Ilyen Haaland kaliberű átigazolást, mi nem tudunk csinálni valószínűleg nagyon sokáig. Másrészt az FFP-t is úgy látom sokan nem értik.

Tök mindegy mennyi pénz folyik a klubba meg van határozva, hogy mennyi mehet átigazolásra, mert ameddig a hitelállomány ne csökken, addig tök mindegy mennyi pénzünk van igazolni (semmi) nem lehet elkölteni. A BL. kiesés miatt, megint meg van vágva a kasza.

Abból induljatok ki, hogy nincs egy darab szélsőnk se, Colladot mégis kölcsönadtuk, mert nem tudjuk beregisztrálni télen se.

Jövőre szinte tuti, hogy lecsúszunk a BL helyről, szóval nem kell itt Haalandozni.

Amúgy meg nem Haalandot kell nekünk elhozni a Dortmundból 300 millióért (kb. ott lesz a vége), hanem Haalandot kell elhozni a Moldeból 5 millióért. Az a baj, hogy ezt se a klub, se a szurkolók, nem látják.

Nevelhetjük itt a Barca DNS-es selejtet (írtam egy elég hosszú hozzászólást a Bajnoki mérkőzések topikba arról, hogy mire volt jó a Barca DNS), hanem egy jó játékosmegfigyeléssel olcsón, nagy ászokat kell behúzni.

Egyébként óriási szerencsénk van, hogy egy ilyen fiatal generáció most összejött, mert ebben legalább van 4-5 értékelhető tehetséges játékos. Mert ha ez az egész 5 évvel ezelőtt történik, kiesünk a francba a Barca DNS-nek hála.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.12.15. 14:08:11

Barcaforever írta:
2021.12.14. 22:38:51
Gyerekek, annak tükrében, hogy Haaland jelenleg a világ legkeresettebb csatára, aki a következő klubjában meg tudja oldani a csatár kérdést 10-12 évre, akkora realitása van, hogy a jelenlegi helyzetben hozzánk igazol, mint annak, hogy az Arsenal bajnok lesz a következő 10 évben…
Örülök, hogy más is tisztában van ezzel. Ugyanakkor egyáltatlán nem ironizálok, ha azt mondom, hogy az ágyúsoknak van több esélye a PL győzelemre.

Igazság szerint kezdek baromira haragudni Laportára. Sokan a választás előtt előnyként prezentálták, hogy jó politikus, viszont most ennek isszuk a levét, hogy nincs tisztességsen kommunikálva, hogy mekkora a baj a likviditásunkkal. Rengeteg elemző és újságíró tudja alátámasztani, hogy bizony nyakig ér és megfejeltük a BL kieséssel, amivel távolról sem kevés pénztől esett el a klub, továbbá a szponzorok sem puszira jönnek és a múltunkat fogják méltatni. Sokan olyan téveszmékben vannak, hogy nekünk jó, hogy a Rakuten elmegy és kapunk új szponzort... A helyzet viszont az, hogy a Rakuten elégedetlen velünk és nem fordítva! Ez presze tök jó tárgyalasi alap lehet egy új cég esetében, nem igaz?

Természtesen fenttartom a lehetőségét, hogy tévedek, ugyanakkor azt hiszem, hogy a mi realitásunk, ha elkezdünk úgy gondolkodni, mint egy kis csapat, aki felépíti magát. Tovább áshatjuk a saját sírunkat, ha Haalandokat igazolunk Haaland fizetésekkel. Nem vagyok közgazdász, de szerintem évekre vagyunk attól, hogy mi elitből igazoljuk legközelebb.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.15. 12:05:57

Ha tényleg igaz a cvc megállapodás, akkor lesz némi pénz akár Haalandra is. Szerintem a fő szempont neki Mbappé lehetne Madridban. (mint CR és Messi) Azért azzal fel lehet építeni egy elég jó marketinget és aranylabda is kinézhetne neki azokban az években amikor a Madridot verné a Barca. A spanyol liga igen előkelő helyen van aranylabda szempontjából, míg mondjuk a Bayern esetén ez szinte kizárt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.12.15. 11:34:06

Ha így haladunk, akkor Haaland-nak biztos nagy kedve lesz EL csapathoz jönni.
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2021.12.15. 06:24:39

Egyébként lehet csak én nem találkoztam vele nagyon ezzel a hírrel, de elméletileg a Liga megegyezett a CVC amerikai magántőke alappal és így a Barcelona is pénzhez jut, mégha támogatni nem is támogatta a kezdeményezést.. Szerintem ezért lehet olyanokról hallani, hogy Halland meg a többiekkel egyeztet a Barca. Bár nem tudom mire lehet elég és mikor kaphatjuk meg ezt az összeget.. https://www.football-espana.net/2021/12 ... essi-leave
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.12.14. 22:38:51

Gyerekek, annak tükrében, hogy Haaland jelenleg a világ legkeresettebb csatára, aki a következő klubjában meg tudja oldani a csatár kérdést 10-12 évre, akkora realitása van, hogy a jelenlegi helyzetben hozzánk igazol, mint annak, hogy az Arsenal bajnok lesz a következő 10 évben…

Azt ellensúlyozni más csapatokkal szemben, hogy egy nagy semmi a csapat játéka, állománya csakis nagyon sok pénzzel lehetne csak, amit nem tudunk biztosítani.

Pogba dettó, brutál fizetési igény. Az egyik legnagyobb probléma, hogy egy árva szó se esik a védelem megerősítéséről, addig nagyon nehéz lesz.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.14. 22:03:07

Kovbal88 írta:
2021.12.14. 21:57:02
Szerintem Dest nagyon jó játékos lesz, kár lenne tőle megszabadulni. Picit Xavitól kezdek inkább félni, itt van két hónapja és a lelkesedésen kívül sajnos nem látni más eredményt. Lassan illene megindulni felfelé...azért ez a keret jobb annál, mint ahol a tabellán vagyuk
Desttel egyetértek. Mármint hogy nagyon jó, azt nem merem kijelenteni, de mindenképp rendben lesz ő, fejben és fizikálisan kell hozzá erősödni. De Xavi még csak 1 hónapja edzhet a játékosokkal, akiket kész romhalmazként talált az öltözőben fejben, fizikálisan, taktikailag, és már közepes B-s játékosokat is fel kell kb hozni, hogy ki tudjunk állni. Ők meg a harmadosztály szint. Arról nem is beszélve, hogy ezzel a vert sereggel még alapozni sem volt ideje, nyomás alatt tétmeccseken meg nem lehet pihenni, nem lehet mellette alapozni, nem lehet variálni, próbálkozni dolgokkal. A hiányzók nélkül bizony lehet, hogy ténylegesen a Betis mögött vagyunk, de a Sociedad mögött mindenképp. A Villarreál meg szerencse, hogy szintén kulcsjátékosokat nélkülözött eddig, és nagyon gyengén meg a bajnokságban, mert tőlük is félhetnénk...
Fati + egy erős igazolás a másik oldalra előre, és egyetértek, top4 a keretünk. Szerintem oda is fogunk érni, de nem lesz sétagalopp. Ha mégis 5.-6. helyre esnénk be, akkor lenne még egy EL jövőre, túlélnénk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.12.14. 21:57:02

Chino írta:
2021.12.14. 16:03:54
Torinoban Raiola és Laporta újra összeült, hogy Haalandról értekezzenek, de három másik ingyen igazolható játékos is szóba került. Xavi Simons, Pogba és akit más média is lehozott, Mazraoui. (Sport, Mundo)
Nem tudom mi lehet a háttérben, hogy Haaland még képben képben lenne. XS-t én nagyon szívesen láttam volna itt, de ha minden igaz csak úgy hoznánk vissza, hogy hivatalosan a B-ben van és onnan jön fel játszani, bár Pedri, Nico, Gavi mellé egy újabb fiatalnak nem hiszem hogy lenne esélye.
Mazraoui viszont nagy fogás lehet. Ha Xavinak tényleg nem kell Dest logikus lenne a leigazolása. Nagyon jó szezont fut, eddig 14 meccsen 4 gól és 2 assist a bajnokságban, nagy szerepe van, hogy most így hasít az Ajax. Több nagyobb csapat is figyeli. Ingyen jönne, nem hiszem, hogy orbitális a fizetési igénye.

Hogy ténylegesen mennyi szó esett róluk nem tudom, de ha az ingyen igazolható játékosok között nézünk körbe nem zárnám ki. Utóbbit főleg nem, mert ha Dest tényleg kiesik/kiesett a pikszisből kelleni fog valaki. Egy szem Alvessel nem hiszem hogy Xavi neki menne a szezonnak. Eddig csak Azpilicuetáról cikkeztek, aki szintén jó fogás lehetne.

Adeyemi szintén ott volt a gálán és találkozott is Laportával, de tagadta hogy bármiről is szó esett volna. Csak annyit nyilatkozott amikor kérdezték a Barcáról, hogy el tudná képzelni magát itt, nagyon nagy csapat blabla és hogy anno Kluivert megkereste, de csak az ügynökével beszéltek.
Ha addig nem jön Torres nyáron nagy szappanopera lehet ebből.
Szerintem Dest nagyon jó játékos lesz, kár lenne tőle megszabadulni. Picit Xavitól kezdek inkább félni, itt van két hónapja és a lelkesedésen kívül sajnos nem látni más eredményt. Lassan illene megindulni felfelé...azért ez a keret jobb annál, mint ahol a tabellán vagyuk
Válasz küldése