Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.26. 23:37:24

LG írta:
Kar igy lefitymalni a Rijkaard-teamet, mar akkor se a Real politikajat kovettuk hogy a legnagyobb neveket igazoljuk hanem eros csapatot epitsunk
Vagy inkább akkor nem a Real politikáját követtünk, mert Abidal, Henry, Alves Ibra, Villa, Fabreagas, Neymar, Suarez is nagy nevek, befutott sztárok voltak mikor leigazoltuk őket. A most tervezgetett Coutinho is ez a kategória.
De nagyon kell valaki arra a posztra a Verratti-Thiago-Coutinho harmasbol. Nyilvan jo jatekosokat probalunk venni mindig, de logika alapjan. Ha most hoznank Dybalat, Dembelet vagy Pogbat annak nem sok ertelme lenne.
De Zidane ota a Real is ertelmesen epiti a keretet, sajnos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.26. 23:23:10

Kar igy lefitymalni a Rijkaard-teamet, mar akkor se a Real politikajat kovettuk hogy a legnagyobb neveket igazoljuk hanem eros csapatot epitsunk
Vagy inkább akkor nem a Real politikáját követtünk, mert Abidal, Henry, Alves Ibra, Villa, Fabreagas, Neymar, Suarez is nagy nevek, befutott sztárok voltak mikor leigazoltuk őket. A most tervezgetett Coutinho is ez a kategória.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.26. 23:08:04

palesz77 írta:Várjunk, egy emberről beszélünk? :D Nekem GIO az van Bronckhorst. :D
Jaaa, en Giovanni dos Santosrol :D

A holland nekem nagy kedvencem volt. Nem volt annyira tamadoszellemu mint Alba, inkabb ilyen stabilabb vedekezo mint Abidal de neha csinaltak elol szep dolgokat Dinhoval + voltak goljai tobbek kozt a Real ellen is + a 95.be egyenlito a Betis ellen felejthetetlen. :D A vegen mar nem nagyon birta nalunk a tempot, beujitottunk a helyere de utana a Feyenoordba meg a valogatottba meg alapember volt.

Valdes annak a dontonek a legjobbja volt, o tartott minket eletben. Oleguernek gyenge meccs volt de elotte a szezonban sokat volt foglalkoztatva nem veletlenul. Giulyt mar szoritgatta ki a kis Messi, de mivel megserult ezert maradt a kezdobe de o is jo jatekos volt 2 even at abszolut felfele huzta a csapatot.
Kar igy lefitymalni a Rijkaard-teamet, mar akkor se a Real politikajat kovettuk hogy a legnagyobb neveket igazoljuk hanem eros csapatot epitsunk, es ameddig nem hullott szet az oltozo (khhm) addig a legerosebbek voltunk Europaban.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.26. 23:04:58

palesz77 írta: Ez meg off, de GIO tényleg gyenge volt? Rá csak ködösen emlékszem, de én mindig bírtam a tagot. Itt viszont többször olvastam már, hogy leszóljátok, össze vagyok zavarodva.. :D
Abszolút semmi probléma nem volt vele, nagyon is jó szívvel emlékezek rá vissza. Ugyanakkor nem tartozott a legszűkebb elitbe a posztján, az Arsenal második számú balhátvédje volt Cole mögött. A kolléga szerintem nem leszólni akarta, inkább arra akart rávilágítani, hogy mekkorát változott a világ, akkor elég volt 4-5 klasszis, a többiek pedig csak simán jó játékos voltak, és mégis a legjobbak voltunk Európában, ma meg 1-2 kivétellel minden játékosunk top 5-ben van a maga posztján. Na meg gondoljunk bele, akkor egy csere az Arsenalból tökéletes volt nekünk, néhány évvel később meg a húzóembereink buktak meg sorba nálunk, viszont a tőlünk távozó AS meg magasan a legjobbjuk lett, hatalmasat változtak az erőviszonyok.

Meg mennyivel több jó szélsőhátvéd volt. Gio mellett Belletti sem tartozott a posztján az elitbe, pedig ő is nagyon jó kis pengés játékos volt, amolyan Alves kicsit gyengébb kiadásban. Manapság vhogy nagyon nincsenek klasszis szélsőhátvédek, Carvajalt, Marcelot, Albát odasorolhatjuk a legjobbak közé, de még szvsz ők is messze elmaradnak attól a szinttől, amit egy fénykorát élő Cafú, Roberto Carlos, Abidal, Lahm vagy épp Dani Alves képviselt. Utóbbi jó példa, hogy amikor már erősen hanyatlóban volt, akkor is megérte rendre hosszabbítani vele, mert annyira nem volt ember a piacon, akivel pótolni lehetne.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 22:58:28

Várjunk, egy emberről beszélünk? :D Nekem GIO az van Bronckhorst. :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.26. 22:42:18

Nekem se remlik sok belole, igazabol csak egy szezont jatszott de az az ev katasztrofalisra sikeredett ugyhogy Rijkaard melllett nagyon sok mindenkinek mennei kellett tobbek kozt neki is. Percei megvoltak mert sok volt elol a serules, meg voltak szep megmozdulasai de igy utolag nem buktunk sokat az elengedesevel.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 22:33:02

Napoli, Dortmund, Pool. Nyilván egyik se egy világverő csapat, de az anyagi forrásaikhoz képest jó focit tolnak, nem rossz eredményekkel. Poolnál mondjuk ott van Can, de elég sokszor nem kezdett, hanem a Lallana-Henderson-Wijnaldoum 3-as állt fel.

Ez meg off, de GIO tényleg gyenge volt? Rá csak ködösen emlékszem, de én mindig bírtam a tagot. Itt viszont többször olvastam már, hogy leszóljátok, össze vagyok zavarodva.. :D
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2017.07.26. 22:24:46

,Hmm..Coutinho ? ..jo kis jatekos, brazil is, azok "mind" beválltak még Belleti is.
-
Csak azt nem tudom hogy ő e az a jetékos tipus aki megadja azt ami tavaly hianyzott mind a bajnokságban mind a BL-ben, pl. a balanszot a védelem és (lödörgö)kp ésvagy a trió között ??
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 22:17:53

És ezen a hármason kívül tudnál még mást is mondani? Mert ha nem, akkor inkább szabályt erősítő kivételként kell tekintenünk, mint precedensként. Mert előtte nálunk is volt mindig legalább egy romboló a kp-n. De még ebben az időben is 4. számú középpályásnak ott volt Keita, majd Song, bár utóbbi nálunk nem igazán vált be.
Kezdőkről volt szó, azért Keitát ne vegyük már ide, úgy nyilván nincs rá példa...

Topcsapatoknál talán nincs még egy ilyen, de nem is azt játsszuk, mint mások.

Mindegy, én bármikor szívesebben játszatok egy SR-típusú középpályást, mint egy Rakitic-típusút.

Verratti sem egy ütköző középpályás egyébként, akkor neki sem örültetek volna a horvát kárára?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.26. 22:05:09

S.Agüero írta:
Az első részt az mire alapozod? Mármint arra gondolok, hogy a világon 1 csapat se ezt játssza, vagyis most akárhogy gondolkodom rajta, egy ilyen se jut eszembe, ahol nincs a kp-n legalább 1 olyan ember, aki tud is, és nem csak akar
Ott volt a Xavi-Ini-Busi hármasunk, egyik sem egy romboló, ütköző ember, mégis megfojtottunk az ellent. Nem mondom, hogy nem kell ilyen ember, de az, hogy rombol és ütközik, az nem elég, nyomás alatt kapuval háttal is jól kell tudni játszani, legalábbis nálunk mindenképpen. A horvát mondjuk könnyen zavarba hozható.
És ezen a hármason kívül tudnál még mást is mondani? Mert ha nem, akkor inkább szabályt erősítő kivételként kell tekintenünk, mint precedensként. Mert előtte nálunk is volt mindig legalább egy romboló a kp-n. De még ebben az időben is 4. számú középpályásnak ott volt Keita, majd Song, bár utóbbi nálunk nem igazán vált be.

+ még annyit hozzátennénk, hogy a Pep éra alatt is a csúcsnégeres csapatokkal azért rendre megszenvedtünk, vagy el is véreztünk ellenünk, pl. 2009 Chelsea, 2010 Inter, 2012 Chelsea. Utána még már meg nem volt az igazi ez hármas sem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.07.26. 21:55:01

Hihetetlen, hogy sikerült megegyezni egy Coutinhoval. Nehéz lehetett.

Egyébként a Liverpool nyilván engedi, ha találnak megfelelő helyettest. Mert ilyen a körforgás a fociban.
Ott volt a Xavi-Ini-Busi hármasunk, egyik sem egy romboló, ütköző ember, mégis megfojtottunk az ellent.
Igen, de az sajna lassan már 6-8 éve volt, azóta változtak kicsit a dolgok, régebben Valdes, Oleger, Giuly, Gio játékosokkal Bl-t nyertünk. Ma már nem tudnánk. Akkor működött a dolog, most meg már nem.

Nem akarom, hogy Real Madrid legyünk, de ők mást se csinálnak, csak stabilan védekeznek, gyorsan kontráznak, hajtanak nem fáradnak el, és pontrúgásoknál ott van mindig valaki aki befejeli. Ez a recept. Erre, pedig Rakiticek kellenek, nem Verrattik.

ÉN az eredményességre szavazok, a szépség helyett, majd ha hülyére nyertünk magunkat lehet megint szépen játszani, addig is eredményesen kell. Ha kettő meg együtt működik az még jobb, de nem fog.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 21:33:40

Az első részt az mire alapozod? Mármint arra gondolok, hogy a világon 1 csapat se ezt játssza, vagyis most akárhogy gondolkodom rajta, egy ilyen se jut eszembe, ahol nincs a kp-n legalább 1 olyan ember, aki tud is, és nem csak akar
Ott volt a Xavi-Ini-Busi hármasunk, egyik sem egy romboló, ütköző ember, mégis megfojtottunk az ellent. Nem mondom, hogy nem kell ilyen ember, de az, hogy rombol és ütközik, az nem elég, nyomás alatt kapuval háttal is jól kell tudni játszani, legalábbis nálunk mindenképpen. A horvát mondjuk könnyen zavarba hozható.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.26. 20:56:16

Ha nagyon kéri akkor elengedném. A szívük mélyén mindenki tudja a Poolnál hogy sem a BLre, sem a bajnokságra nincs reális sanszuk. A Barca pedig csak egyszer jön el egy játékos életében. Meg most már kezd unalmas lenni hogy hozzánk senkit nem akarnak elengedni.

80 milcsiből valamit csak visszatudnak erősíteni. Ez a transzfer meglesz még a héten szerintem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.07.26. 20:43:38

Szerintem jovore fogjatok megszerezni Coutinhot. Iden meg meggyozik a BL-el, es azzal, hogy folyamatosan epulnek es erosodnek. (Szerintuk, mert szerintem ilyen Salahok edeskevesek.) Aztan jovore megint nem ernek el kiemelkedo eredmenyt semmilyen teren es meg fogja unni a brazil, utana meg mar ugyse birjak maradasra.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.07.26. 20:37:25

Nero. írta:
visca el barca írta:kutinnyós hírek ott tartanak mint anno a verratis dolog, állítólag leült kloppal és kérte h engedje el...
Mondjuk a németbe lehet hogy több emberség szorult mint Khedafiba..
Ez nemcsak az emberségen kérdése. Te elengednéd a legjobb embered úgy, hogy valószínűleg minőségi helyettest sem tud keríteni neki?
Az első részt az mire alapozod? Mármint arra gondolok, hogy a világon 1 csapat se ezt játssza, vagyis most akárhogy gondolkodom rajta, egy ilyen se jut eszembe, ahol nincs a kp-n legalább 1 olyan ember, aki tud is, és nem csak akar
Ez tényleg mese habbal. A Realba amióta Zidane betette Casemirot a kezdővel, senki nem bír velük, nyerik sorba a BL-ket. Amúgy Rakitic sem csak rombolni tud (bár ezt a munkáját sem értékelik egyesek eléggé), hanem gólpasszokat adni, gólokat szerezni is. Pl. a válogatottban sokkal támadóbb a szerepköre, jól is áll neki.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.07.26. 20:33:13

S.Agüero írta:Nem elvenni kell a labdát, hanem kikényszeríteni az ellenféltől, hogy hibázzon. Csínbe ment passz, elpasszolás, hogy nyomás alatt ne tudjanak jó döntést hozni, és rúgják inkább előre a labdát, és építkezhessünk újra.

Rakitic-csel többet veszítünk szerintem labdakihozatalban SR-rel szemben, mint amennyivel többet robotol. És nálunk még mindig ez a játék kulcsa, egy jó labdakihozatallal mezőnyfölényt tudunk kialakítani, területek nyílnak meg egy-egy line breaker passzal. :)
Az első részt az mire alapozod? Mármint arra gondolok, hogy a világon 1 csapat se ezt játssza, vagyis most akárhogy gondolkodom rajta, egy ilyen se jut eszembe, ahol nincs a kp-n legalább 1 olyan ember, aki tud is, és nem csak akar :D

javitsatok ki, ha tévedek
Kanté/Bakayoko,Herrera/Pogba,Tham-es néger,Casemiro,Motta/Verratti,Tico/juve féle csapatokban max 1 olyan középpályás van, aki nem ilyen tipusú :lol:
A másodikkal meg talán egyetértek, mert SR mezőnymunkája is elfogadható, Rakiticéhez hasonlóan. Én elsősorban az olyan középpályás "merengések" ellen emeltem fel a hangom, ahol 3 müvész játszik a kp-n, ahol mindenki csak nagyon akar védekezni, de senki se tud :mrgreen:
Meglátjuk, mindenki csak találgat, és mindenki mást akar látni a pályán. Én például azt, hogy meghaljanak a mezért, akárkik is játszanak (ezért a tudjukki mehet minél előbb).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.26. 20:14:19

visca el barca írta:kutinnyós hírek ott tartanak mint anno a verratis dolog, állítólag leült kloppal és kérte h engedje el...
Nem engedi majd, 2-3 hétig még ez megy, majd eljátsszuk ugyanezt Eriksennel is, ő se jön, és teljes lesz a nyár. :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.26. 20:08:13

visca el barca írta:kutinnyós hírek ott tartanak mint anno a verratis dolog, állítólag leült kloppal és kérte h engedje el...
Reméljük nem az lesz a válasz, hogy akkor a Liverpool felköhögi Messi/Suárez kivásárlási árát :)
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.07.26. 20:05:05

visca el barca írta:kutinnyós hírek ott tartanak mint anno a verratis dolog, állítólag leült kloppal és kérte h engedje el...
Mondjuk a németbe lehet hogy több emberség szorult mint Khedafiba..
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.26. 19:52:10

kutinnyós hírek ott tartanak mint anno a verratis dolog, állítólag leült kloppal és kérte h engedje el...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.26. 18:28:10

Varverdenek szerencséje, hogy nem állt elő határozott elképzelésekkel. A Neymar ügy úgy bekavart, hogy most nézhetné. Nyilván az elküldésekbe lesz némi beleszólása. És a vadonatúj B-ben ki tudja, van-e sötét ló, aki az év során befut. Nem beszélve a téli átigazolási időszakról. Így most várjuk a fejleményeket.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.07.26. 18:06:20

Stalkyard írta:
Kíváncsi lennék Valverde mennyire van aktívan jelen a keret alakításában. Mert azért LE az első évében igencsak beleszólt, ő kérésére jöttek kulcsjátékosok kifejezetten. Itt most nekem Valverde eddigi reakcióiból az jön le, hogy ő örül hogy itt van, mindegy ki jön, ki marad, amilyen keretet adnak neki azzal fog kezdeni valamit. Ennek se örülnék túlzottan, mert azt hittem, határozottabb elképzelései lesznek változások terén és ezek tetten érhetők lesznek igazolásokban is.

Meglátjuk, még az elején járunk.
Tudni én sem tudom.
Az azonban szerintem biztos, hogy akármelyik másik edző is jött volna, valaki kellett volna a jobbosra, középre és a középpályára.
Jobbost megoldottuk, jobb opciónk nem lett volna Semedo-nál, ahogy Marlon is ideális igazolás volt.
Deulofeu kérdéses, de ha Rafinha és Munír mennek, kell majd valaki előre a szélekre is. Én még azért titkon reménykedem Arda távozásában is. :lol: :lol:
A középpálya jó kérdés. Ha Valverde valóban vissza akar térni a támadóbb középpályához és a hatékonyabb csapatvédekezéshez, ám legyen, Coutinho nem rossz megoldás. Bár én jobban örültem volna, ha egy védekezőbb típusú embert hozunk.
Neymar távozása kavarja meg a lapokat annyiból, hogy ha ő megy, akkor pláne belefér egy támadóbb szellemű középpálya. Arda-val vagy Deulofeu-val Neymar helyén.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.07.26. 17:49:27

Ini szerepében viszont el tudnám képzelni maximálisan.

Arra viszont kíváncsi lennék hogy ez mennyire sportszakmai igazolás, és mennyire van valós, tudatos terve a stábnak a szerepével kapcsolatban, vagy csak annak tudható be hogy Verrattiról lecsúsztunk és kellett valami nagyobb név. Mert ha utóbbi, az elég aggasztó...

Kíváncsi lennék Valverde mennyire van aktívan jelen a keret alakításában. Mert azért LE az első évében igencsak beleszólt, ő kérésére jöttek kulcsjátékosok kifejezetten. Itt most nekem Valverde eddigi reakcióiból az jön le, hogy ő örül hogy itt van, mindegy ki jön, ki marad, amilyen keretet adnak neki azzal fog kezdeni valamit. Ennek se örülnék túlzottan, mert azt hittem, határozottabb elképzelései lesznek változások terén és ezek tetten érhetők lesznek igazolásokban is.

Meglátjuk, még az elején járunk.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.26. 16:52:16

S.Agüero írta:A Mundo arról ír, hogy már a Liverpool is elfogadta az ajánlatot (80+ millió euró), a Barca képviselői hamarosan Angliába utaznak, hogy felgyorsítsák a papírmunkát.
az jó, mert már az összes képviselőnk ott van :D vajon hány ember kell aláírni 62? 63?

amugy ha a főoldali mundos cikkre gondolsz, abban nem az van h 70+10-et ajánlottunk?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.26. 16:41:45

A Mundo arról ír, hogy már a Liverpool is elfogadta az ajánlatot (80+ millió euró), a Barca képviselői hamarosan Angliába utaznak, hogy felgyorsítsák a papírmunkát.
Válasz küldése