Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.07.06. 10:11:38

Ezt magyarázzátok el nekem, mert nem értem.
Eddig arról volt szó, hogy a bevétel 70%-as lehet max bérköltség.
Na, most a Barcának 1-2 éve ilyen 800-900 millió EUR volt az éves bevétele, elvileg tavaly is bő 700 millió volt a pandémia alatt.
Gondolom, idén is olyan 700-800 millió EUR-ra lehet számítani. Na most ennek a 70%-a ~ 500 millió EUR.
Ebből hogy jön ki az a 187 millió EUR vagy mennyi, az számomra nagy rejtély.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.07.06. 10:08:44

Griezmannért is valószínűleg komoly összeget remélhetünk, ha mindenki tudja, hogy létszükséglet eladnunk. :lol:
El se tudtuk képzelni mennyire tette tönkre Barto és csapata a klubot. Hát most látjuk...
Ha ekkora bajra nem számítottunk (ugye a covid), azért itt is téma volt a fórumon már évekkel korábban is, hogy az elszabadult fizetésekből egyszer majd nagy baj lesz. Hozzáteszem, hogy már Laporta idejében megindult ez a tendencia, Rosselék meg Bartoék persze még rátettek néhány lapáttal.

2 éve is mi a bánatért kellett Griezmannt leigazolni egy csomó pénzért és beteg (nem nagyon tudok megfelelő jelzőt találni rá) fizetésért leigazolni. Vagy hogy a fenébe kereshet egy SR 9 millió euró körül évente, mikor egy normális világban egy spanyol középcsapatnak rúgna a bőrt harmadennyiért, és még lehet, hogy sokat mondtam.

Ha Barto és a fontosabb emberei életük végéig börtönbe kerülnének (nem fognak), még az sem lenne méltó büntetés a kárért, amit okoztak.

De eddig Laportán sem látom, hogy helyzet magaslatán állna. Okés, nem könnyű a feladat, de nem hinném, hogy az a megoldás, hogy fél a keretet elpasszoljuk, csakhogy Messi még maradjon 1-2 évet horror fizuért. Okés, ő legalább vmilyen szinten (3-4. hely a ligában, a BL-ben csoportból való továbbjutás) ott tartaná a csapatot, de ezzel is csak késleltetjük az igazi megújulást, aminek már el kellett volna kezdődnie.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.06. 10:06:35

Titinho írta:
2021.07.06. 09:42:29
Úgyhogy gyerekek van [auto_cenzúra] a palacsintában rendesen. El se tudtuk képzelni mennyire tette tönkre Barto és csapata a klubot. Hát most látjuk...
Hol volt évekig a többi döntéshozó? Vagy az egész brancs benne volt? Senki nem kongatta a vészharangot? Mi volt ebben az egészben ennek a gyökérnek az érdeke? Szétlopták a klubot? Pár éve még gazdasági csoda volt a klub, érthetetlen.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.06. 09:49:35

Nem értem, hogy Laporta miért nem látja be, mennél előbb hajtja végre a brutális öncsonkítást, annál nagyobb az esély, hogy az előszezonban a szezonkezdetig rendeződjenek valahogy a sorok- Ha erre nem hajlandó, akkor mondjon le. Akkor ugyan ki kell mondani a csődöt - de utána is van élet.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.07.06. 09:42:29

Nincs itt semmi féle félrefordítás. Ez a valós helyzet sajnos. A La Liga, az élén Tebas-sal nagyon szigorúan veszi a bérköltségeket a Liga csapatainál.

A La Ligában nem összeg szerű fizetési sapka van, hanem %-os elosztást veszik figyelembe. Egy klub a bevételeinek csupán a 70%-át fordíthatja a bérekre! Ez évek óta így van, ezért is van pl a Valencia is [auto_cenzúra] helyzetben jelenleg, nekik is el kell adni pár jó játékost hogy életben maradjanak.

Nekünk akkora volt az idei évben az adósság/bevétel oldal, hogy ilyen mértékben kell a bevételhez képest csökkenteni a fizukat.

Ezért is lépett elő egyből az a helyzet, hogy most a klub első számú prioritása Griezmann eladása lett, és hála az égnek vannak is érdeklődők, Umtiti és Pjanic esetében a a szerődésbontás is felmerült így felszabadulna a 3 játékos esetében 56 millió euró!

Sőt még itt van Coutinho is, ő már a hét vége felé megérkezik Barcelonába, hogy elvégezzék rajta a szükséges orvosi teszteket, felmérik milyen állapotban van, hogy minél előbb kölcsön vagy el tudják adni. Az ügynöke jelenleg is kapcsolatban van Premier League klubbokkal. Az ő bére is 20 milla ugye.

Szóval ez valóban a valós helyzetünk, jelenleg az Agüero, Eric, Depay, Emerson négyest nem is sikerült még a La Ligánál regisztrálni sem, mert túlvagyunk bőven ezen a bizonyos 70%-on. Erről próbált tárgyalni valamelyik nap Laporta és Tebas, haladékot szerettünk volna kérni a távozókkal kapcsolatban, de ezt Tebas nem fogadta el.

Úgyhogy gyerekek van [auto_cenzúra] a palacsintában rendesen. El se tudtuk képzelni mennyire tette tönkre Barto és csapata a klubot. Hát most látjuk...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.06. 09:14:43

Valószínűleg évente változik a bevétel- nyereség kombótól függően.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.06. 09:10:04

MessiNeymarSuarez írta:
2021.07.06. 08:55:39
Szerintem félrefordítás.

Nem 150 millió eurós fizetési sapkáról van szó hanem hogy 150 millióval kell csökkenteni a fizetéseket hogy beférjünk a fizetési sapkába.

Messi fizujával lehet vitatkozni(sokat visz de sokat hoz is), de az hogy a padon-kórházban a Coutinho-Umtiti-Pjanic-Dembele és a 2 szezonból 1.5-et szenvedő Griezmann mennyit keresett ezidő alatt az megint más kérdés.
Ezt a fizetesi sapkat hany evre hatarozzak meg?
Mert ha mondjuk ebben az evben kell ennyivel csokkenteni akkor eselyetek sincs.
De ha az elkovrtkezendo 3 evet pl..vagy ez hogy mukodik?
Pl ha Griezmannak az 5 eves,evi 10 millas fizujat leszeditek az 50-nek minosul,vagy mostanira csak es 10, vagy hogy kell ezt ertelmezni?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.06. 08:55:39

Szerintem félrefordítás.

Nem 150 millió eurós fizetési sapkáról van szó hanem hogy 150 millióval kell csökkenteni a fizetéseket hogy beférjünk a fizetési sapkába.

Messi fizujával lehet vitatkozni(sokat visz de sokat hoz is), de az hogy a padon-kórházban a Coutinho-Umtiti-Pjanic-Dembele és a 2 szezonból 1.5-et szenvedő Griezmann mennyit keresett ezidő alatt az megint más kérdés.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.07.06. 08:41:32

Sonoma írta:
2021.07.06. 07:58:16
Az eurobarca vezető híre.
Nem tudom ki szerkeszti, írja a cikkeket.
Neki kellene nyilatkozni, honnan van az infó.
A RAC1 hozta le, arra hivatkozik mindenki
més que un club
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.06. 07:58:16

Az eurobarca vezető híre.
Nem tudom ki szerkeszti, írja a cikkeket.
Neki kellene nyilatkozni, honnan van az infó.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.06. 07:30:32

Erre a 160 millióra sehol máshol sem találok utalást, nekem gyanús, hogy valami félreértés, és arról van szó, hogy még annyival kellene csökkenteni a fizetéseket, hogy elérjük a max. ~300 millió eurós fizetési sapkát (amit mindenhol máshol lehet olvasni).
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.07.06. 07:16:22

Nem tudom, ezek után hogyan lehet reálisan abban gondolkodni, hogy Messi maradjon. Az lenne a nagy, ha Messi bevállalnegy 10 milliós fizut, hogy óvja csapatát. Ez sajnos biztos nem fog megtörténni.
més que un club
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.05. 23:18:25

Van egy sanda gyanúm, hogy ez a 350 milliós veszteség is közrejátszik.
Ugye veszteség esetén még költekezni, egyenlő a csőddel. Ezt akarja a Liga megakadályozni ezzel a brutálisan alacsony limittel.
19/20--20/21--21/22=621-347-160. Szezononként ennyivel esett vissza a limit.
Hú de nagy a baj.

Remélem a Messi-fanok is kezdik belátni, hogy az az irgalmatlan összeg, amit Messinek adtak az elmúlt 4 évben, és a hozzá igazodó többi fizetés, mekkora kárt okozott a klubnak.
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2021.07.05. 23:00:14

Ezt a 160 milliós bérkeretet valaki meg tudná magyarázni? Miért zuhant több mint felére?
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.05. 22:03:30

160millio? Lehetetlen. Ez megint valami kamu szerintem.
Erdekes eddig sose lehetett errol hallani.
Pedig a real es a barca is tele volt mindig nagy jatekosokkal.
Gondolom 10-15 eve nem 160millio lett volna a sapka.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.05. 21:36:48

Olvassátok a címlapot?
350 helyett már csak 160 millió a fizetési sapka (összbérköltség)?
Óriási a baj.
És Laportáék még Messivel szeretnének szerződést kötni?
Ha ezt megteszik egy-két évig múlva megyünk a harmadosztályba.
Plusz Griezmannt, a második legtöbbet keresőt is el kell adni, ez nem kérdés.

A legnagyobb baj, hogy ezt látja a többi klubb is. Így egy marék szotyit fognak ajánlani felesleges játékosokért.
És Umtiti, SR meg a többi léhűtő meg a nagy fizu miatt maradni akarnak.
Kár, hogy gazdasági bűncselekményét nem jár lógatás, mert Bartó megérdemelné ezért, amit művelt az elmúlt 5 évben.
Remélem kap vagy 20 évet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.05. 18:30:04

Jó centernek tartom (mondjuk Suarezt jobbnak) Aguerot, de nem látom magam előtt, h mit fog hozzátenni a támadásainkhoz. Nincsenek előttem lehengerlő összjátékok Messivel a válogatottból, ha valamelyik kínlódott, akkor a másik is. Azt is nehezen tudom elképzelni, h annyit fog védekezni, mint Griezmann (mondjuk az ő helyét sem láttam nálunk), azt sem érzem, h az argentin extra motivációval kergeti majd a labdát, vagyis még nehezebb lesz a védekezés, főleg, ha Messi miatt érinthetetlen lesz.

Szerintem jelenleg a francia a legpiacképesebb játékosunk, szóval logikusnak tűnik tőle szabadulni, ha pénzt szeretnénk.

Arra is kiváncsi leszek, ha Fati egészséges, akkor Depaynak hol lesz helye. Láthatóan Koeman kedvelte a kölyköt, feltételezem, h a földijét is fogja, full egy poszt, ha jól láttam az eb-n, bár elég sokat mozgott el a holland, aminek mondjuk sok értelmét nem láttam.

Abban bízok, h valakinél beüt a kémia Messivel vagy egymással, ha az argentin távozik. Amit többször említettetek, itt lenne az ideje, h pár játékos többet vállaljon (amire pl a tehetsége predesztinálja), ehhez pedig Messinek mennie kell, mert szerintem Pedri és Griezmann is sokkal többet tud a mutatottnál, ha esetleg mégsem, akkor némileg bajban vagyunk :D
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.05. 17:22:39

Azért fel nem fogom, hogyan vihette ilyen szinten csődbe a csapatot Barto. És ebben a Covid a kisebbik ok. Hogy ezért semmilyen felelősség nem terheli őket, hihetetlen. A legnagyobb bérköltség és csupa olyan játékos, aki a kutyának sem kell.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.07.05. 15:54:30

pezZy írta:
2021.07.05. 14:14:31
Chino írta:
2021.07.05. 13:50:30


Viszont az angol lapok egyöntetűen állítják, hogy ha a Citynek nem jön össze Kane, akkor a B-variáció Griezmann lenne, a Spurs pedig semmiképp nem akar megválni tőle. Ráadásul a TV3 újságírója Lluís Canut -aki elvileg közel áll Koemanhoz- úgy tudja, hogy jövőre a Messi-Depay-Aguero trió lenne az alap, Griezmannak nincs nagy szerepe a holland terveiben. A City pedig hajlandó lenne, Laporte-ot, Cancelot és Bernardo Silvát is beledobni a transzferbe.
Messi-Aguero csodás lesz azután, hogy elküldtük Suarezt fiatalítás címszó alatt. Valahogy rosszat érzek, csodás egy évünk lesz megint.. Ebben a 3 emberben megint egyedül Messiben lesz lobbanékonyság, illetve tőle várható, hogy 1-1-ben megver valakit...
Nagyban merek fogadni, hogy Pique-Lengle-Alba-Busi és még talán Roberto alapkezdővel fogunk kiállni az első tétmeccsünkön. Pedig már 3 éve minimum kellett volna egy resetet nyomni..
Nem sírnék, ha menne Griezmann, de ne cseréljük már olyanokra, akik megint 1 év múlva gondot okoznak és a nyakunkon lesznek.
Laporte OK, de a másik kettőre szerintem nem igazán van szükség.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2021.07.05. 14:14:31

Chino írta:
2021.07.05. 13:50:30


Viszont az angol lapok egyöntetűen állítják, hogy ha a Citynek nem jön össze Kane, akkor a B-variáció Griezmann lenne, a Spurs pedig semmiképp nem akar megválni tőle. Ráadásul a TV3 újságírója Lluís Canut -aki elvileg közel áll Koemanhoz- úgy tudja, hogy jövőre a Messi-Depay-Aguero trió lenne az alap, Griezmannak nincs nagy szerepe a holland terveiben. A City pedig hajlandó lenne, Laporte-ot, Cancelot és Bernardo Silvát is beledobni a transzferbe.
Messi-Aguero csodás lesz azután, hogy elküldtük Suarezt fiatalítás címszó alatt. Valahogy rosszat érzek, csodás egy évünk lesz megint.. Ebben a 3 emberben megint egyedül Messiben lesz lobbanékonyság, illetve tőle várható, hogy 1-1-ben megver valakit...
Nagyban merek fogadni, hogy Pique-Lengle-Alba-Busi és még talán Roberto alapkezdővel fogunk kiállni az első tétmeccsünkön. Pedig már 3 éve minimum kellett volna egy resetet nyomni..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.07.05. 13:50:30

Feast4 írta:
2021.07.05. 12:00:38
Titinho írta:
2021.06.30. 13:27:39
Szerintem a történelmünkben nem volt még egy ilyen játékos akivel ennyit szívtunk volna.
Bogarde, Kerrison, Vitor Baia, Dugarry, Afellay kb. ugyanez a történet volt annyi, hogy csak 3 millióba került, Hleb, Petit, Rochemback, Douglas.

Ez csak az utóbbi 20x év. :D

Tudtunk mi mindig is. :mrgreen:
Igazábó a kiemelt rész az ami igazán fontos. (Mondjuk én Baiát kivenném ebből a sorrból)
A gond inkább az olyan játékosokkal volt, mint fent Keirrison. Csiga, AG, Matyi, Song, Zambrotta, mindegyiktől anno sokat vártunk és mind 20-30 euro felett voltak, Gabi Militohoz meg Vermahoz képest Dembélé acéllábú.

Az viszont szép és jó, hogy mondogatjuk őt kell eladni, meg őt és abból a pénzből, hozzuk XY-t. Dembélé már maradni fog, ez 100 %. Senki nem vesz meg egy olyan játékost akinek 4 hónapig tartó sérülése van, és a fizetése is magas. Ráadásul ő volt most a legpiacképesebb játékosunk, akivel még komoly bértömeg is felszabadulhatott volna. Ha ez nem történik, lehet, hogy már tárgyalóasztalnál ülnének Laportáék a MU-val.
Coutinho szintén zenész. Most épülget fel több műtét után egy féléves sérülést követően, nem biztos, hogy sok klub vállalná a kockázatot vele. Nem mellesleg az itteni szezonjai sem voltak bombák.

Viszont az angol lapok egyöntetűen állítják, hogy ha a Citynek nem jön össze Kane, akkor a B-variáció Griezmann lenne, a Spurs pedig semmiképp nem akar megválni tőle. Ráadásul a TV3 újságírója Lluís Canut -aki elvileg közel áll Koemanhoz- úgy tudja, hogy jövőre a Messi-Depay-Aguero trió lenne az alap, Griezmannak nincs nagy szerepe a holland terveiben. A City pedig hajlandó lenne, Laporte-ot, Cancelot és Bernardo Silvát is beledobni a transzferbe.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.05. 13:28:37

Sonoma írta:
2021.07.05. 13:11:29
Ha ez igaz, hogy őt is ingyen engedjük el csak azért, hogy felszabaduljon a fizetése, az mindennek a legalja.
Sajnos ez az eredménye ha 30 éves játékosokat igazolunk 10-15millió eurós fizetéssel 5 éves szerződésben, ő is kicsivel több mint 1 év alatt megkeresi a TM szerinti piaci értékét.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.05. 13:11:29

Ha ez igaz, hogy őt is ingyen engedjük el csak azért, hogy felszabaduljon a fizetése, az mindennek a legalja.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.07.05. 12:00:38

Titinho írta:
2021.06.30. 13:27:39
Szerintem a történelmünkben nem volt még egy ilyen játékos akivel ennyit szívtunk volna.
Bogarde, Kerrison, Vitor Baia, Dugarry, Afellay kb. ugyanez a történet volt annyi, hogy csak 3 millióba került, Hleb, Petit, Rochemback, Douglas.

Ez csak az utóbbi 20x év. :D

Tudtunk mi mindig is. :mrgreen:
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.07.05. 11:07:56

bali 15 írta:
2021.07.05. 09:12:50
Remélem nem OFF, de szerintem ide illik a kérdés és a témafelvetés:

Van a Barcelonanak adatelemzői stábja?

Szerintem ennek a csapatnak, aminek most nagyon ügyelni kell a kiadásaira nagyon jó lenne a "Moneyball módszer". Ennek az a lényege, hogy statisztikai adatbázisokból próbálunk kihalászni nekünk való játékosokat. A Liverpool, Leicester City, Manchester City már egy ideje a saját házán belül használja a módszert.

A Leicester City így talált rá Kante-ra a francia másodosztályban, meg a Liverpool Firmino-ra. Természetesen mindig van kockázat a dologban, mert semmi se garantálja azt, hogy egy sokadosztályban hozott teljesítményt ugyanolyan színvonalon tud hozni az első osztályban az adott játékos.

De tud valaki bármit is arról, hogy a katalánoknál van valami törekvés erre?

Itt van egy rövid ismertető a dologról:

https://www.youtube.com/watch?v=ZQA9CBE3Kcw
Igen erről már én is hallottam, főleg a Premier League-ben bevett szokás ez.

Egyébként biztos mi is használjuk, csak valami korábbi Windows XP-s verziót, így kerülhetett hozzánk Matheus Fernandes is. :lol: :lol:
Khm...Winston Bogarde...
Bár Umtiti mellett ő mezei kezdőnek tűnik ma már.
És van itt még egy Dembele is.
Jó igen, Bogarde is jogos. :D
Dembelét azért nem veszem ide, mert ő legalább lenyomott 100+ meccset már 4 év alatt és igen, látjuk milyen formában. Ő azért nem esett vissza 8 millás értékre. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Válasz küldése