Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.13. 20:40:10

Leszögezem előre, hogy én is csak a saját véleményem mondom, de szerintem Messi egy feljavult középpályával a háta mögött se menne ki a szélre már. Nagyon sokat alakult a játéka, tényleg egy irányító lett már - sok egyéb plusszal -, Neymar átvette az 1v1-ekkel védelmeket megbontó játékos szerepkört tőle. Ezzel nem azt mondom, hogy ő nem cselez, de szélről már nem is tudom mikor láttam utoljára úgy betörni, mint ahogy régen szokott. Rajta is érződik kicsit már a kor, csak ő a "klasszikus öregedés" helyett szimplán beljebb húzódott, és egy új poszton nyújt extraklasszist, ahol annyira nem kell a sebessége és a gürije, mint a szélen kéne. Mert még biztos most is meg tudná húzni a szélt ha úgy adódik, de 90 percen keresztül folyamatosan versenytfutni, mint ahogy Neymar teszi pl, szerintem már nem tudna. Úgyhogy én személy szerint úgy látom, hogy jöhet bárki középre, Messi már nem hagyja el a pálya közepét, és ugyanúgy hátra fog lépkedni jövőre is.

Ezért se tartom én se hülye ötletnek Dembélé majdani leigazolását, mert amellett, hogy klasszisjelölt a gyerek, még szükségünk is lesz hamarosan egy jobbszélsőre - bár mostanság ő is kötetlenebb poszton játszik inkább. És ezért is tetszett ez a 3 védős felállás, mert így Messi úgy tud középen játszani, hogy közben nem hagy egy nagy lyukat a támadószekció jobboldalán.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.13. 20:02:24

palesz77 írta:Szerintem se lesz 4231, de a Messis résszel nem értek egyet, gyakorlatilag azon a poszton játszotta le a szezont. Néha-néha kilép a jobbszélre, de kb 3:1 arányban van középen, miatta simán lehetne ez a felállás szerintem.

Nyilván lehetne, de szerintem egyenlőre csak a középpályás sor gyengélkedése miatt volt ez.Sokkal hatékonyabban működtek a dolgok amikor emiatt nem kellett még belépni közepe.Mondjuk ez csak az én meglátásom.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.13. 19:50:57

Szerintem se lesz 4231, de a Messis résszel nem értek egyet, gyakorlatilag azon a poszton játszotta le a szezont. Néha-néha kilép a jobbszélre, de kb 3:1 arányban van középen, miatta simán lehetne ez a felállás szerintem.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.13. 19:36:44

Ezt a 4-2-3-1-et felejtsétek el.Akárki jön az 4-3-3 vagy 3-4-3-ban kell hogy gondolkozzon.Nyilván ilyen profilú embert kerestek.Illetve az is tuti hogy előzetesen ha szemre jelenleg nem is ezt játszatja meg van vele beszélve higy haver ebben kell gondolkodni van hozzá ötlet elképzelés affinitás?Nincs akkor te nem!

Nem is jó hozzá a keret.Nincs klasszikus AC-nk Messit meg egyenlőre nem hiszem hogy beraknánk Suarez mögé.

Emiatt meg venni nem hiszem hogy bárkit fogunk.
Kép
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2017.05.13. 19:13:18

Sziasztok
Régen írtam már a fórumra inkább csak követtem a dolgokat. De ha Valverde lesz az edző és hozni fogja a 4-2-3-1 felállást akkor szerintem a következőképpen fogunk felállni.
Suárez
Neymar-Messi-(Érkezőember)/SR/Denis
Busquets-Rakitic/AG
Alba- Umtiti -Pique - Vidal/(Érkezőember)
A kapuban: MAtS
Aztán simán lehetséges, hogy marad a 4-3-3, de ki tudja.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.05.13. 16:26:46

Ha jól figyeltem a Bilbao 4-2-3-1 felállásban játszik
Valverde alkamazná ezt nálunk is?
Ha igen akkor ki hogyan állítaná fel a csapatot?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2017.05.13. 16:02:21

Paleszhoz hasonlóan nem őt hoznám,de,ha érkezése javít a helyzetkihasználáson és stabilabb lesz a védelem,nagy baj nem lehet.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3536
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.13. 13:15:15

visca el barca írta:
palesz77 írta:Én már megbarátkoztam a gondolattal. Én tuti nem őt választottam volna, de bízom benne, hogy Roberték jól döntöttek.
nyilván valverde megítélése unzué mellett más. ernesto itt már akkor szóba került mikor tatánál eldőlt h nem marad. én akkor leírtam, hogy sztem egy teljesen színtelen-szagtalan pali, egy pellegrini 2.0. neki egy bilbao, sevilla, valencia kell, az ő játszótere, nem a topklubok. de így, hogy a másik alternatíva unzué, 1000x inkább valverde...

Igazából szakmai szempontból nem hiszem hogy baj lenne vele.Elég direkt támadó focit jatszat.A bajom az hogy olyan színtelen szagtalan.Nem olyannak látom akire nem nőhet rá a csapata vagy szemben állna a vezetéssel hogy már pedig ez így és így lesz...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.05.13. 12:48:03

számomra egy edzőnél a legnagyobb kérdőjel a hitelesség.az zavar, hogy nem tudom mi az a tulajdonság ami egy jobbára világsztárokból álló öltözőben képes tekintélyt hozni.lehet egyszerűsíteni hogy pl. egy Zidan kaliberű játékost még egy majom CR. sem vehet félvállról de ha mondjuk a csapat vele kezd botladozni ez is gyorsan kopó előny lehet. ellenpélda sok van de talán Murinho a leg nyilvánvalóbb akit már a múltbéli sikerei adnak el. (komoly játékos múlt nélkül)
Valverde? nyilván az előzetes bizalom jár neki még akkor is ha az is tény hogy ismét egy nemzetközileg alig jegyzett ember kerül a világ egyik legjobb csapata élére. az hogy ez miért kell?! miért kell kétszer egymás után? halhatunk magyarázatokat - ki-ki döntse el, hogy ez mennyire lesz időtálló.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.13. 11:51:09

Ha Valverde lesz végül, elégedett leszek. Nem tudom, nekem abszolút jók az előérzeteim vele kapcsolatban. Komoly szakembernek tartom, aki ismeri a ligát, a stílusa is passzolna ide, megérett arra, hogy a Barca edzője legyen ergo nem a "semmiből" hoznánk.
Az igazolásokkal kapcsolatban pedig továbbra is A Verratti+jobbhátvéd kombó mellett vagyok-mint az egész fórum szinte-ám nem bánnám, ha a padra is jönne egy NZonzi, meg egy Dembelé is akár, persze ezekre pénz nincsen, csak az a lényeg, hogy erősödjünk ott is. Eladásokból, meg a kommunikált 75 millából futhatná kombóra, a padot erősíteni viszont szintén kéne egy 60 milla kb valahonnan.
Versenyképesnek kell lenni, ki kell használni az MSN-ben lévő kraftot. Ez pedig pénzbe kerül, tetszik vagy sem.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.13. 11:42:20

Azt hiszem egyértelmű hogy Valverde lesz már.

Őszintén szólva szerintem sokkal jobb megoldás lehet mint Unzué, akivel nincsen bajom, de a már említett friss energia-motiváció nincs benne, nem úgy mint egy külsős edzőben.

Nekem a csapatáról a presszing, egész pályás letámadás jut eszembe, komoly védelemmel, és az hogy egy párszor megkeserítették az életünket, meg a RM-ét is.
Ezen kívül természetesen a beívelés, amit azért lehet nem lenne rossz néha megtanulnunk és átvennünk, elég megnézni hogy más csapatok mire képesek vele.


Ha elég korrekt csapatot kihozott a Bilbaoban úgy, hogy szigorúan baszk játékosokkal operálhat, akkor remélhetőleg majd tud kezdeni valamit a világ egyik legjobb keretével.

Ha jó elképzelései lesznek, és meg is kapja a kért igazolásokat akkor sokra vihetjük vele, eléggé temperamentumosnak tűnik, ha felrázza a fiúkat fejben akkor már megérte, na meg persze ha nem fog eszetlenül rotálni folyamatosan.


Amúgy ha jól emlékszem 2015 nyarán is eléggé sokszor hozták szóba, legalábbis a nyári kupameccseken mintha hallottam volna hogy lehet Valverde az új csapata ellen játszik a Barca személyében.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.13. 11:33:50

palesz77 írta:Én már megbarátkoztam a gondolattal. Én tuti nem őt választottam volna, de bízom benne, hogy Roberték jól döntöttek.
nyilván valverde megítélése unzué mellett más. ernesto itt már akkor szóba került mikor tatánál eldőlt h nem marad. én akkor leírtam, hogy sztem egy teljesen színtelen-szagtalan pali, egy pellegrini 2.0. neki egy bilbao, sevilla, valencia kell, az ő játszótere, nem a topklubok. de így, hogy a másik alternatíva unzué, 1000x inkább valverde...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.13. 11:10:34

Initom írta:Egyébként lehet még egyáltalán valaki a kalapban? Mármint úgy értem cikkeznek még valakiről? Koemanék teljesen kiestek a pikszisből?

Mondjuk ha Valverde meg tudja valósítani azt a felfogást amit az előző csapatainál nagy gond nem lesz vele. Mondjuk nálunk nagy unikum,hogy a játékosoknak is óriási beleszólása van,úgyhogy ki tudja mennyire lesz "szabad keze"...ha értitek mire gondolok.
Koeman kiesett, mikor azt nyilatkozta, hogy csak akkor hagyja el az Evertont, ha BL helyen fognak végezni. Pontosabban az a célja, hogy odavezesse a csapatot. Szeretne majd a Barca edzője lenni, de nem most.
Sampaoli az Argentin válogatotat veszi át, valszeg ő sem aktuális. Unzue szintén kiesett a pixisből, bár ezt konkrétan nem myilatkozták le. Allegri szerintem eleve kacsa volt, nincsen miért váltania. A Dortmund és a Monaco edzői meg a Barca"filozófia" miatt esnek ki. Nincsen Barca kötődésük, nem ismerik a klubbot belülről, bla, bla, stb. Tehát marad Valverde.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.13. 11:06:17

Én már megbarátkoztam a gondolattal. Én tuti nem őt választottam volna, de bízom benne, hogy Roberték jól döntöttek. Vannak neki is pozitív dolgai, remélem azokból láthatunk majd rengeteget, és itt fog szintet lépni a edzői karrierje! :)

Más:
Csak kérni kellett Kristop, az AS szerint Dembélé nyáron szívesen jönne hozzánk. 8)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.05.13. 10:52:02

Egyébként lehet még egyáltalán valaki a kalapban? Mármint úgy értem cikkeznek még valakiről? Koemanék teljesen kiestek a pikszisből?

Mondjuk ha Valverde meg tudja valósítani azt a felfogást amit az előző csapatainál nagy gond nem lesz vele. Mondjuk nálunk nagy unikum,hogy a játékosoknak is óriási beleszólása van,úgyhogy ki tudja mennyire lesz "szabad keze"...ha értitek mire gondolok.
Abi & Tito
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.13. 10:03:15

fogadóíróak is levitték valverde oddsait, a múltkori 1.5 (asszem' annyi volt) helyett már csak 1.35 körül adják mindenhol.

sztem lassan lehet neki topicot nyitni. komolyan mondom jobban várom ez miatt a kupadöntőt mint maga a játék miatt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.13. 09:56:13

Samper írta:
Normandia írta:
Eleve az volt a tét, hogy olyan edző lesz-e, aki hagy a vezetőségnek napi szintű beleszólást, vagy nem olyan. A baj csak az, hogy ha a vezetőség beleszólhat, akkor a sztárjátékosok is bedobhatják a durcát. Félek, Valverde ilyen lesz, mert nincs mögötte olyan múlt, amire hivatkozhatna.
Szeintem meg nem. Elég karakteresnek tűnik, szerintem a fejefölött nem fognak dönteni, vagy legalább is nem fogja szó nélkül hagyni. Olvasd el a főoldali cikket, az alapján nem tűnik bólogató Jánosnak. Az más kérdés, hogy mennyire lesz jó, de ugye a remény hal meg ......:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.13. 09:40:23

Normandia írta:
De mi az övön aluli? Mind kettő megy, tudjuk, gondolom a játékosok is meg a szúrkolók is. Mitől lenne ez övön aluli, tisztavizet önteni a pohárba? Mindegy, tegyünk úgy mintha nem tudnánk semmit. Szerintetek ki lesz az edző?.:-D
Eleve az volt a tét, hogy olyan edző lesz-e, aki hagy a vezetőségnek napi szintű beleszólást, vagy nem olyan. A baj csak az, hogy ha a vezetőség beleszólhat, akkor a sztárjátékosok is bedobhatják a durcát. Félek, Valverde ilyen lesz, mert nincs mögötte olyan múlt, amire hivatkozhatna.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.13. 09:02:49

Nero. írta:https://m.facebook.com/VivaFCBarcelona1 ... 74/?type=3

Ez már kezd elég egyértelmű lenni. Nyilván a Bilbao szurkolókkal szemben is sportszerűtlen lenne a szezon vege elott barmit bejelenteni.
Anno a Guardiola-Pellegrini transzfer is finoman szólva övön aluli volt.
De mi az övön aluli? Mind kettő megy, tudjuk, gondolom a játékosok is meg a szúrkolók is. Mitől lenne ez övön aluli, tisztavizet önteni a pohárba? Mindegy, tegyünk úgy mintha nem tudnánk semmit. Szerintetek ki lesz az edző?.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.05.13. 08:22:16

Nero. írta:https://m.facebook.com/VivaFCBarcelona1 ... 74/?type=3

Ez már kezd elég egyértelmű lenni. Nyilván a Bilbao szurkolókkal szemben is sportszerűtlen lenne a szezon vege elott barmit bejelenteni.
Anno a Guardiola-Pellegrini transzfer is finoman szólva övön aluli volt.
2010-ben még mennyire másképp gondolkoztam... és mégis idejutunk? :D

http://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic ... de#p554348" target="_blank
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.13. 00:58:09

https://m.facebook.com/VivaFCBarcelona1 ... 74/?type=3" target="_blank

Ez már kezd elég egyértelmű lenni. Nyilván a Bilbao szurkolókkal szemben is sportszerűtlen lenne a szezon vege elott barmit bejelenteni.
Anno a Guardiola-Pellegrini transzfer is finoman szólva övön aluli volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.13. 00:28:52

Samper írta:
Normandia írta: Ne reménykedj. Lenyilatkozták, hogy Luchora való tekintettel nem neveznek meg jelöltet. Nyár előtt nem tudjuk meg és azt sem, hogy az új edzőnek van e beleszólása a keret kialakításában, vagy sem. Ez valamiért "hadititok".:-D
Képesek rá, de Unzué már legalább ki van lőve. Bárhogy felnagyították ezt a Neymar sztorit, annyi biztos igaz belőle, hogy ő is megy. Még Valverdet kell kibekkelni valahogy, mert alacsony a horizontja.
Hát pedig egyre több forrás hozza azt hozta már le hogy Valverde lesz az utód.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1684
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2017.05.12. 22:56:38

Ha egy Nzonzi-Rakitic-Busquets kezdő, ki irányítana? Rakitic és Busquets egyébként is a fél szezont átaludták. A támadásépítés volt a legfőbb gond és a labdakihozatalok, no meg az hogy a szétjátszatott MSN mai szinten keveset tudott villogni, amikor meg égett a ház, védekezni. Isten mentsen hogy egy darab Nzonzi jelentse Valverdének a megoldást.


Abban egyébként biztosak lehettek, hogy a megállapodás megvan az új trénerrel és nyilván már vele együtt kezdtek cseresznyézni a következő igazolásokra Fernandezzel. Ahhoz nem kell Barcelonában tartózkodnia, hogy elkezdje a munkáját.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.12. 22:51:14

Normandia írta: Ne reménykedj. Lenyilatkozták, hogy Luchora való tekintettel nem neveznek meg jelöltet. Nyár előtt nem tudjuk meg és azt sem, hogy az új edzőnek van e beleszólása a keret kialakításában, vagy sem. Ez valamiért "hadititok".:-D
Képesek rá, de Unzué már legalább ki van lőve. Bárhogy felnagyították ezt a Neymar sztorit, annyi biztos igaz belőle, hogy ő is megy. Még Valverdet kell kibekkelni valahogy, mert alacsony a horizontja.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.05.12. 22:13:01

És nehogy azt mondd már, hogy az RM-nél nincs kreativitás a középpályán? Modric és Kroos akkor mi, ha nem kreatív középpályás? :D
Igen, de ehhez hozzátartozik, hogy ezért alkalmaznak egy verőembert, Casemiro személyében. Nálunk

(((sajnos)))
ilyen nincs.
Válasz küldése