Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.19. 05:19:14

Laporta egy sokdimenziós akrobatamutatvány kellős közepén van. Fogalmunk se lehet, hogy milyen kerettel fog indulni a bajnokság. Koemannak se lehet fogalma - de ehhez képest nyugodtnak látszik. Talán neki vannak komoly B,C,D tervei.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.07.18. 19:00:22

fanbarca írta:
2021.07.18. 09:53:53

2. Két ballábas belsővédőnk van: Umtiti, Lenglet. Mást kockázatos baloldalra tenni, mert jellemzően jobb lábra veszik át a labdát, ami középen veszélyt jelent.
Úgy az elmúlt 2 szezont végig nézve, számomra semmi nem kockázatosabb, mint bármelyiket a kettő közül odatenni. Főleg, hogy gondolom Mr. Elnök Úr míg egészséges a pályán lesz. Nekem elég volt már belőlük, jobb- bal láb ide-oda :D
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.18. 18:12:02

mess2009 írta:
2021.07.18. 08:59:48
tudom, hogy értelmetlen és vég nélküli,

bocsánatosnak minősülnek, itt meg minden szálka - gerenda.
elment a meccs Lenglé -n....

Lenglé jelenlegi piaci értéke 25M, Garciáé 20M. a gyereket az a Guardiola tette lapátra akinek a szakértelmében jobban hiszek mint az itt "koloncozó" íróknak....akik majd gyorsan cáfolnak, hogy az nem is úgy volt. mert el akart jönni....stb
Lehet, hogy igazad van és értelmetlen.....
Senki sem tökéletes és senkitől sem várható el a tökéletesség (Puskás, Messi, CR például, de védőként Puyol, Virgil van Dijk, Dias)
Real meccs.....vezetik a labdát Ramosra....általában meg sem moccant a Barca szurkoló belső hangja, hogy na végre ebből gólt kaphat a Real.
Real meccs szintén.....Varanra vezetik a labdát....a Barca szurkoló pulzusa emelkedik, hátha gólt kap a Real.
Barca meccs.....Lenglet-re vezetik a labdát....a Barca szurkoló azért remeg, hogy az ellenfél hibázzon, máskülönben tízből nyolcszor tuti a bekapott gól. Nem Lenglet-ben bízik a Barca szurkoló, hanem abban, hogy az ellenfél kihagyja.
EB most volt....45 perc után Deschamps lecserélte
Lenglet 26 éves, labdarúgó karriert tekintve a legjobb életkor
Tegyük fel, úgy van, ahogy gondolod, Pep tette lapátra Garciát....Lucho ennek ellenére meghívta a keretbe, elvitte az EB-re, játszatta a srácot....mindkét edző mindent megnyert már a Barcával amit csak lehetett.

Az igazság pillanata persze akkor jön majd el, amikor Garcia-ra vezetik az ellenfeleink a labdát.....ugyanakkor Garcia 20 éves
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.18. 13:23:16

Azt nem vettem figyelembe hogy 3 vagy 2 védővel fogunk játszani, mert fogalmam sincs. A 3 védő igazából tavaly vészmegoldás volt, de aztán egy ideig működött, aztán teljes csőd volt.
Ki tudja ebből mit tanult Koeman.

Ha 3 védő kezd majd akkor viszont az egyik legyen De Jong, neki kell a mélység a terület, és legalább tud szervezni. Saúl és Pedri lehetne akkor belső kp előttük mozgékony és labdaügyes támadókkal.
De persze álmodik a nyomor. Ha 3 védő lesz az alaprendszer akkor kell igazolni 1-et, és új ember alap kezdő, Mingu Araujo Garcia forog 2 helyen 1 pihen, tarcsi Lenglet, és szupertarcsiba ott van De Jong.
Ha 2 védő lesz, akkor Lenglet is mehet és 1et kell hozni. Ha nagyon nincs pénz, akkor Pikét kell megtartani és Lenglet mehet. 3 védőnél hogy az egyik balos tök jó lehet, de két védőnél egyáltalán nem számít, és 2 védős rendszert legalább Piké talán tudja játszani. Talán..
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.18. 13:15:05

Kalapos írta:
2021.07.18. 12:44:26
...
Egyetértek a ballábas témában. Előny, és kicsit tán szerencsésebb, ha kijön úgy a lépés, hogy van egy, de nem elsődleges szempont. A felhozott lista ezt nagyjából meg is erősíti. Ez alighanem edzői preferancia is, lehet, hogy Koeman pl. fontosabbnak érzi ezt, mint valaki más tenné. Nekem az 1-2 évvel ezelőtti Lenglet-val nem lenne túl sok bajom, mert akkoriban sem volt elit védő, de nem volt vele igazi nagy gond. De ahová lesüllyedt mentálisan, az tarthatatlan. És kihat ez másokra is. Szegény TS pl hiába nem védett jól (magához képest) szerintem tavaly (alighanem ő is mentális okok miatt, mege persze a zavaró sérülés miatt is), az is tény, hogy az ő önbizalmán sem segít, ha fogalma sincs, mit fog épp csinálni előtte a védője. Koeman a mentális háttérrel egyáltalán nem foglalkozik szerintem - legalábbis kijelentette, hogy nem hisz a sportpszichológusokban, úgyhogy ez nem egy merész következtetés. Lenglet-nak meg nagyon az kellene - nem mintha az egész csapatnak nem lenne szüksége rá. Nálunk még a kisvárosi sportszakosztályban is kötelező foglalkozások vannak minden sportágban, pedig ezen a szinten aztán sok tétje nincs is...

Na de visszakanyarodva: ez így nem állapot, az már szerintem nem érv mellette, hogy ballábas... neki is lehet, hogy ez az utolsó esélye elmenni, és új környezetben újjáépíteni magát. Nem mondom, hogy top védőnek, de egy megbízhatónak legalább. Szerintem is Garcia-Mingueza-Araujo+remélhetőleg plusz egy top védő, és akkor 3védőben megvannak 3-an plusz egy korrekt csere. Piqué jó lenne 5. számúnak, de ha marad, akkor első számú lesz automatikusan, szóval szerintem ez sajnos nem működik...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.18. 12:44:26

fanbarca írta:
2021.07.18. 09:53:53
2. Két ballábas belsővédőnk van: Umtiti, Lenglet. Mást kockázatos baloldalra tenni, mert jellemzően jobb lábra veszik át a labdát, ami középen veszélyt jelent. Nem véletlen, hogy Laporte vagy Hermoso jött szóba. Ők ballábasak. Nagyon ritka, hogy jobblábas játsszon baloldalt. Úgyhogy felejtsük el az EG-Araujo alapkezdő ötletét. Ugyanez a helyzet Minguval. Jobblábas, tehát öngyilkosság baloldali szélsővédőnek tenni. Folyamatosan befele játszana (akárcsak Depay), nem lenne szélesség a játékunkban. Az EB-n voltak ilyen próbálkozások: mind gyötrelmesek (pl. Trippier balhátvédként a horvátok ellen; de azért Fiola is kínlódott kicsit).

EG: Pep nem tette lapátra. Többször is nyilatkozta, hogy ha tehetné, 11 olyan játékossal állna fel, mint EG. Az EB-n pedig LE úgy is többször kezdőbe tette, hogy nem volt sok meccs a lábában.
A ballábas belső védő luxus, nem kötelező:

2009 Barca Puyol Piké jobb jobb
2010 Inter Lúció Samuel jobb BAL
2011 Barca Piké Mascherano jobb jobb
2012 Chelsea Cahill Luiz jobb jobb
2013 Bayern Boateng Dante jobb BAL
2014 Real Ramos Varane jobb jobb
2015 Barca Piké Mascherano jobb jobb
2016 Real Ramos Pepe jobb jobb
2017 Real Ramos Varane jobb jobb
2018 Real Ramos Varane jobb jobb
2019 Pool Matip Van Dijk jobb jobb
2020 Bayern Boateng Alaba jobb BAL
2021 Chelsea Rüdiger Silva Azpi jobb jobb jobb

Lenglet és Umtiti mellett nem érv a balos. Van 3 fiatal védő, mindet meg kell tartani és játszatni, Garcia Araujo és Mingu. A kettő legjobbot kell megtartani alapban. Cserének elég a 3. fiatal ha tűri és még 1 védő.
Piké csak azért Piké mert markáns játékos, sok kapcsolattal, sok szponzori kapcsolattal ami tudjuk milyen fontos :D Katalán is.. kapitány. Amúgy hót gyenge védő
Lenglet, alacsony fizu, extrában bal lábas nem sokszor sérült de egyáltalán nem lenne képes játszani egy másik fiatallal. Mellé egy Puyol kéne aki irányítja és helyreteszi. Egy Piké bohóc vagy egy fiatal nem segít neki..
Umtiti, karrierje kuka

Laporte-t ha el tudjuk hozni az isteni lenne.

mess2009 írta:
2021.07.18. 08:59:48
...
Lenglet elcsúszásai, hogy belefut a támadóba és az elesik benne, hogy véletlen mindig kezez. Olyan mint egy idióta aki nem tudja milyen rendezvényen van, aki nem képes a saját testének ura lenni. Ilyen hibák nem férnek bele, fejben is lassú és egyszerűen mindig elbénázik valamit. Nem úgy hogy jaj pont így vagy úgy alakult hanem mint egy teljes lefagyás csinál valami hülyeséget és a mozdulataiban nincs meg az ami egy profi sportolót profifá tesz. Menjen el, jobban jár ha még máshol felépíti magát, mert itt valszeg fejben szétesett és azt húzza azóta is. Az EB-re is kivitte ezt a mentális állapotot. Elcsúszik nem ugrik fel nem lök semmi csak úgy ott van és örül ha talpon marad... ilyen nincs :D Rúgjon öngólt miközben menteni akar, csússzon egy ütemet a szereléskor oké ezek hibák amik benne vannak. De amiket Lenglet csinál azok megye2es hibák. Koeman meg nem az a pedagógus alkat aki majd felhúzza az önbizalmát és összeszedi az embert a romjaiból.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.07.18. 09:53:53

1. Alba nagyon jó teljesítményt nyújtott az EB-n is, nem értem, miért kéne kitenni a csapatból.
2. Két ballábas belsővédőnk van: Umtiti, Lenglet. Mást kockázatos baloldalra tenni, mert jellemzően jobb lábra veszik át a labdát, ami középen veszélyt jelent. Nem véletlen, hogy Laporte vagy Hermoso jött szóba. Ők ballábasak. Nagyon ritka, hogy jobblábas játsszon baloldalt. Úgyhogy felejtsük el az EG-Araujo alapkezdő ötletét. Ugyanez a helyzet Minguval. Jobblábas, tehát öngyilkosság baloldali szélsővédőnek tenni. Folyamatosan befele játszana (akárcsak Depay), nem lenne szélesség a játékunkban. Az EB-n voltak ilyen próbálkozások: mind gyötrelmesek (pl. Trippier balhátvédként a horvátok ellen; de azért Fiola is kínlódott kicsit).

EG: Pep nem tette lapátra. Többször is nyilatkozta, hogy ha tehetné, 11 olyan játékossal állna fel, mint EG. Az EB-n pedig LE úgy is többször kezdőbe tette, hogy nem volt sok meccs a lábában.
més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.18. 08:59:48

tudom, hogy értelmetlen és vég nélküli, de állítóleg ez a "palcc" erre is való...
Lenglet. elismerem, lehet mondani, mert tények igazolják - voltak emlékezetes hibái, hozzá köthető kapott gólok de kinek nem?! TS. nek? Albának? Pique.nek?
mindnek voltak nyugi.. csak azok bocsánatosnak minősülnek, itt meg minden szálka - gerenda.
elment a meccs Lenglé -n.... hány meccs ment el Messi, Suarez be nem rúgott góljain?!
akkor még nem is beszéltem olyan finomságokról, hogy az egy az egyes hibáknál természetesen kiáltunk védői bakit, pedig egy kiváló csatár teljesítményt is mondhatnánk.
Lenglé jelenlegi piaci értéke 25M, Garciáé 20M. a gyereket az a Guardiola tette lapátra akinek a szakértelmében jobban hiszek mint az itt "koloncozó" íróknak....akik majd gyorsan cáfolnak, hogy az nem is úgy volt. mert el akart jönni....stb
valaki azt írta, hasonlóan száraz tényként, kijelentő módban, hogy Coutinho jobb mint Griezmann....
akkor íme egy cáfolat : nem jobb. sőt rosszabb. [-X
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.18. 00:18:32

Sonoma írta:
2021.07.17. 22:49:13
Nem kötekedésből írtam, csak mivel Agüero és Depayt sem a padra vettük, szinte biztos, hogy játszatni fogja Koeman az elején.
Mint, ahogy Coutinho anno vagy Trincaot tavaly, padra téve azt is, aki addig jól játszott.
Én is kíváncsi vagyok a kezdőre.
Vissza olvasva Mingu-Garcia-Arahujo-Emerson négyest én is szívesen látnám hátul, de nem tudom elképzelni, hogy Koeman padra meri tenni Albat, plusz Piké is ott van még, mint katalán legenda...
Nem is gondoltam kötekedésre, csak ismételni nem akartam magam :D
Emerson - tudtommal - eredendően jobbhátvéd, tehát 4 védős felállásban mondjuk Emerson - Eric Garcia - Araujo - Alba nem rossz védelem.
Az EB kristálytisztán megmutatta, hogy sztárok nélkül is lehet jól és eredményesen is játszani, elég hozzá egy értelmes, ambiciózus és következetes szakmai stáb. Tehát megfelelő edzővel, szakmai vezetéssel minden adott lehetne nálunk a jó csapathoz. Cou, Gríz és Dembi mind jók voltak mielőtt idejöttek, nem felejtettek el focizni. Nyilván rendezni kell a fizetéseket és megválni néhány nehezéktől, mint Piké, Lenglet, Umtiti, Pjanic, SR.
Agüerot Messinek, Depayt pedig Koemannak vettük.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.17. 22:49:13

Peter írta:
2021.07.17. 21:27:21
Sonoma írta:
2021.07.17. 20:33:57
Várjuk meg marad-e Griesmann.
Plusz hova tennétek Depayt, Agüerot? Ki marad ki a kezdőből akkor?
Az erdeti posztomban azt írtam, hogy a jelenlegi öltözőből kiindulva .....
Néhány poszttal lejjebb megtalálod, ismételni magam nem szeretném.
Nem kötekedésből írtam, csak mivel Agüero és Depayt sem a padra vettük, szinte biztos, hogy játszatni fogja Koeman az elején.
Mint, ahogy Coutinho anno vagy Trincaot tavaly, padra téve azt is, aki addig jól játszott.
Én is kíváncsi vagyok a kezdőre.
Vissza olvasva Mingu-Garcia-Arahujo-Emerson négyest én is szívesen látnám hátul, de nem tudom elképzelni, hogy Koeman padra meri tenni Albat, plusz Piké is ott van még, mint katalán legenda...
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.07.17. 22:22:48

Hat eltelt egy újabb hónap , vége az EB nek es meg van az uj purple mezunk is.... de ahogy nezem még nagyon sok teendő van a kerettel gyakorlatilag semmi érdemi nem történt ( Nem irigylem most Laportaekat !
-
Igy ugyanúgy látom mint legutóbb a ket legfontosabb hiányosságot.:
1. baloldali belső védő :( Umtiti komolytalan , Lenglet vel meg nem lehet komoly csatákba menni ) lenygeben nincs ,míg jobbra van 4 is !!
2. középpálya: sajnos nem versenyképes a Busquets De Jong Pedri hármas es nagyon kevés is egy egesz évadra !
-
A többi poszt vagy igy vagy ugy de azert okes!
Viszont ide ha nem szerzünk legalabb az egyik posztra Klasszis játékost de inkább mindkettőre akkor egy spanyol kupara lehetünk jol max idén is.
• Gondolok itt egy Laporte (Van Dyke) Verratti szintre ez alatt szvsz kar is erőlködni ... Saul határeset a tavalyi formája alapján de bőven megnézném Wijnaldumot szerintem simán hozza sőt a tudása( es a kora ) alapján !
-
Umtiti Coutinho Dembele Griezman négyesből en továbbra is Coutinhot tartanám meg ( ha lehetne), egyrészt mert középpályás is ,másrészt mert szerintem a legjobb focista a 4 közül , harmadrészt mert a többiekbol amit eddig láttunk, szerintem mar láttunk mindent .... ellentétben a brazillal !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.17. 21:27:21

Sonoma írta:
2021.07.17. 20:33:57
Várjuk meg marad-e Griesmann.
Plusz hova tennétek Depayt, Agüerot? Ki marad ki a kezdőből akkor?
Az erdeti posztomban azt írtam, hogy a jelenlegi öltözőből kiindulva .....
Néhány poszttal lejjebb megtalálod, ismételni magam nem szeretném.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.17. 20:33:57

Peter írta:
2021.07.17. 19:27:27
Kalapos írta:
2021.07.17. 16:32:38
Ez éppen egy 3 - 4 - 3 gondolat, Messi jobb, Fati bal, Gríz valahol középen.
De lehetne variálni elöl nyilván ellenféltől függően, kezdhetne nyilván időnként bárki a padról stb stb.
Minden lényeges kérdés egy rátermett szakmai stábon múlna.
Értelemszerűen 3 - 5 - 2 is működhetne.
Várjuk meg marad-e Griesmann.
Plusz hova tennétek Depayt, Agüerot? Ki marad ki a kezdőből akkor?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.17. 19:27:27

Kalapos írta:
2021.07.17. 16:32:38
Ez éppen egy 3 - 4 - 3 gondolat, Messi jobb, Fati bal, Gríz valahol középen.
De lehetne variálni elöl nyilván ellenféltől függően, kezdhetne nyilván időnként bárki a padról stb stb.
Minden lényeges kérdés egy rátermett szakmai stábon múlna.
Értelemszerűen 3 - 5 - 2 is működhetne.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.07.17. 18:22:25

Sziasztok!
Jó ez a fórum. Időtöltésként szinte majdnem minden hozzászólást elolvasok. De lehet, hogy nem kellene. Szeretem az értelmes hozzászólásokat, vitákat, de mostanában egyre több "profi" szakértő, közgazdász, manager, stb., akik szinte kioktató stílusban bírálják a játékosoktól kezdve az egyesület legfelső vezetőinek munkáját, döntéseit, osztják az észt.
Ténykét posztolják az anyagiakat, kinek mennyi a pénze, mi van a szerződésekben.
Lehet, hogy jó érzés a nagyot mondás, a jól infortmáltnak tűnés, de ez a fórum ázsiójának csökkenéséhez vezet.
Mindenkinek joga van elmondani véleményét, amit tiszteletben is kell tartani.
Én tartom is ezt az elvet, de már nem lesz annyira érdekes számomra a FÓRUM
Avatar
Alexandro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.03.31. 06:44:20

2021.07.17. 17:09:08

Srácok Ti mit láttok Moribaban nem értem! Szerintem a középpályás sorunkból ő az utolsó játékos akit pályára küldenék. Remélem lassan kiszorjuk a felesleget és megvágjuk a nagy fizetésüek bérét, majd jöhetne Laporte meg még egy középpályás és kezdődhet is a szezon. Amúgy én úgy érzem, hogy az idei egy egész jó szezon lesz. (Ha Kouman el nem baltázza)
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.17. 16:32:38

Peter írta:
2021.07.17. 15:08:13
TS - Mingu - Eric Garcia - Araujo, Emerson - Moriba - De Jong - Pedri, Messi - Gríz - Fati
3-5-2, elől Griezmann és Fati? Ki a balszélső, Pedri?
Vagy Messi és Griezmann van elől és Fati a balszélső?
Vagy ez ilyen 3-4-3, és jobboldalon van szélső, baloldalon nincs? Ez szerintem jobb lenne amúgy, végre valami újdonság, + a jobb szélső tök egyedül van amúgy is mindig, ha áttömörülnk balra és hirtelen kiforgatjuk jobbra az hasznosabb lehet mint amikor középen és kicsit balra tömörölünk és onnan akarjuk Albát kiugratni xd

Egyébként szerintem a válasz abszolút az hogy igen, bivaly keretünk lehetne jó edzővel és megfelelő mentális felkészítéssel amit külön is veszek, mert itt a játékosok amit hoznak magukkal élmények/emlékek is fontosak. Amúgy Griezmannt kivenném és helyette bárkit be, nem őt megbántva de nincs rá szükség ha Messi és Pedri is játszik. Inkább rakjunk be egy csatárt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.17. 15:08:13

Korábban is hangsúlyoztam az edző szerepét, de az EB óta ez csak fokozódott.
Csak a jelenlegi saját öltözőből induljunk ki.

Szerintetek egy valóban hozzáértő szakmai stábbal, olyan mentalitással, mint LE vagy Mancini volt az EB-n, nem lehetne eladható jó focit kihozni ebből a kezdőből ?

TS - Mingu - Eric Garcia - Araujo, Emerson - Moriba - De Jong - Pedri, Messi - Gríz - Fati

Egy vonzó, jó játékot játszó csapathoz és hozzáértő edzői stábhoz tuti szívesen csatlakozna olyan, akivel tovább erősödhetne a fenti alap.
Dest, Puig, Alba, Busi, Cou, Depay, Dembi a padon, meg egy Lapotre nem lenne hátrány .....
Messi 30 - 60 perc intenzív játék bújócska nélkül.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.17. 14:35:07

Peter írta:
2021.07.17. 13:43:55
Kinek mi a kártékony, ez pusztán nézőpont kérdése, éppen melyik oldalról nézed.
Arról nem is beszélve, hogy miért egy feltörekvő fiatal legyen lojális a klubbal szemben?
Oké, nem tudom, hogy Moriba milyen fizetést szeretne, de a klub jelene és jövője szempontjából ő mindenképpen előbbrevaló lenne, mint akár Piké, Lenglet, SR bármelyike.
A múltért nem kell megfizetni senkit, megkapták már egyszer azt a pénzt, amit az adott időben kialkudtak maguknak.
Miért a fiatalokon csattanjon az ostor a sok elszabott érdemtelen szerződés miatt?
Igazad van abban amit írsz, az öregek és fiatalok viszonyában.
Viszont egy problémát jelent, hogy minden fiatal úgy van beállítva hogy ő a következő szupersztár. Egy Mingueza akkora felüdülés végre hogy ő csak jött mert kellett és tette a dolgát. De Moriba vagy bármelyik támadó és ez minden csapatnál így van, már úgy jön fel hogy akkor 2 év múlva aranylabdát nyer, úgyhogy a szerződésében legyen rá záradék hogy az +20 misi, a média is úgy kezeli mintha új Ronaldinho vagy új Neymar lenne. Borzasztó komolyan. És ezt az ügynökök okozzák. Mindenki ismer mindenkit, szóval nyílván az újságírók tudják kinek a nevét kell felverni, aztán az ügynök tudja hova kell vinni exkluzív interjúra a fiatalt és az ügynöknek fontos hogy minél több átigazolása legyen minél előbb, mert abból van tiszteletdíja, ha csak játszik a playa de nem történik semmi az neki nem pénz. Suttog a fülébe hogy ennél te jobb vagy, ott a másik klubnál ez is lenne, meg az is itt bezzeg. Na persze ha hosszabbít és új szerződés az már nem olyan rossz, csak verjük fel az árát.
áááh pfúújh.

Tényleg keselyűk. Egy fiatal miért nem lehet egyszerű ígéretes fiatal, akit bedobunk minden 3. meccsen 30 percre fejlődni? Vagy instant kezdő szupersztár azonnal és fullos fizu és isten az ember, vagy töketlen lúzer aki soha nem viszi semmire. Várja ki a sorát és könyörgöm az edzőnek ő meg használja és hagyja fejlődni. Persze eredménykényszer..
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.07.17. 13:43:55

bunga írta:
2021.07.17. 07:09:48
A mai foci legnagyobb átka a játékosok ügynökeinek kártékony szerepe.
Kinek mi a kártékony, ez pusztán nézőpont kérdése, éppen melyik oldalról nézed.
Arról nem is beszélve, hogy miért egy feltörekvő fiatal legyen lojális a klubbal szemben?
Oké, nem tudom, hogy Moriba milyen fizetést szeretne, de a klub jelene és jövője szempontjából ő mindenképpen előbbrevaló lenne, mint akár Piké, Lenglet, SR bármelyike.
A múltért nem kell megfizetni senkit, megkapták már egyszer azt a pénzt, amit az adott időben kialkudtak maguknak.
Miért a fiatalokon csattanjon az ostor a sok elszabott érdemtelen szerződés miatt?
Atthis
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:22:33

2021.07.17. 12:01:04

Lenglet botrányosan rossz volt idén, nem egyszer volt olyan meccs, hogy 0 nyomás alatt, gyengébb csapatok ellen hozott össze büntetőt, kiállítást vagy csak valami kapitális hibát, szerintem, ha valakit, őt gyorsan elkell küldeni. Persze volt 1-2 stabil meccse is, de a gyakori inkább az előbbi volt. Laporte, De Ligt vagy Koundé mind jobb választás lenne a helyére, Garcia pedig nagy kérdés még nekem... A Griezmann - Saul cserének nagyon örülnék, bár az ATM-et erősítenénk vele, de simán jól járunk mi is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.17. 09:58:38

Nem értek ezzel egyet, hogy Lenglet-t kimosdassuk azzal, hogy a rendszerünk rossz. Semelyik rendszernél nem fér bele, hogy az utolsó ember bénázik. Pláne nem ennyit.
Digne-vel se állítanám párhuzamba, Ő egy csereember volt, aki igaz, hogy szürkébb volt, de legalább nem ártott. Lenglet kifejezetten ártalmas, nekem úgy rémlik, hogy Pique is sokkal elfogadhatóbb volt, amikor nem mellette játszott.

@sansz te pedig olvass vissza pár hetet/hónapot, TS is kapott idén rendesen...

Közben Monchu-t eladtuk a Granada-nak ismeretlen összegért. Van rá visszavásárlási opciónk, illetve, ha továbbadják, a vételár fele a miénk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.07.17. 09:54:27

mess2009 írta:
2021.07.17. 09:09:16
végre egy normális értékelés Lenglet-ről, max. egyetértek. ha itt elindul egy "hógolyó" dagad, dagad...... ilyen volt Digne is anno és lám máshol stabil jó játékos. bár ne legyen igazam, de Garcia nagyra tartott új szerzeményünk semmi olyat nem mutatott eddig ami Lenglet elé tenné. ellentét: Puig ezt a gyereket meg úgy ajnározzák itt mint egy nagy ígéretet, nos itt sem ártana kissé jobban támaszkodni a realitásokra.
Mondjuk EG jobboldali hátvéd, nem is Lenglet helyére érkezett. Fiatalabb is, kevesebb tapasztalattal, messzebb juthat (lehet nem fog).

Puig pedig valóban nagy ígéret. De egyelőre csak ennyi.
més que un club
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.17. 09:09:16

sansz írta:
2021.07.16. 00:00:52
dani87 írta:
2021.07.15. 16:44:32
Ha a Lenglet-Pique-Robeto hármasból 2 itt marad (vagy mindhárom), én nem fogok Barca meccset nézni.
Elegem van ebből a beltenyészetből már nagyon. Dobjuk ki a francba őket, akár pereskedjünk is, de hogy itt maradjanak, továbbra is olyan összegekért, aminek más csapat az ötödét se adná meg nekik, és csak rombolják a csapatot a teljesítményükkel, arra nincs semmilyen magyarázat.
Fel nem tudom fogni, miért fontosabb ezeknek a léhűtőknek itt tartása, mint egy normális csapat felépítése és újra a komoly címekért versenybe szállás...

Alba még képes jó teljesítményre, Busi kicsit erőre kapott (bár 1 évnél többet nagyon neki se adnék már), velük még nincs nagy gond (bár ha valóban ütőképes csapatot akarunk csinálni, akkor el kell kezdeni az ő utódjaik keresését is.)
Akkor javaslom,még idejében keress más hobbit a focinézés helyett, mert szerintem kettő itt fog maradni. :)

Amúgy a három közül Lenglet valami 3-4 M körül keres, ez jóformán más topligában is aprópénz és tudom mennyien utálják,de egyáltalán nem rossz védő. A rendszerünk rossz. A felkapott belga és holland védők is hibáztak annyit az eb meccseken,mint ő. Érdekes módon kevesen pedzegették,hogy Ter Stegen is milyen komolyan visszaesett az előző idényben. Nem bánom,hogy az ő topicját nem fröcsögik tele, de sok gólunkról tehetett ő jobban,mint bármelyik védőnk és a nagy mentéseiből se volt sok. Volt amikor jóformán a bajnokság neki volt köszönhető, most elég nagy a váltás. Nyilván a térdműtétek és a nagy zakók az önbizalmon nem segítenek. Ha nem tér vissza a formája,akkor aztán tényleg mindegy,hogy Lenglet játszik e vagy sem.
,
végre egy normális értékelés Lenglet-ről, max. egyetértek. ha itt elindul egy "hógolyó" dagad, dagad...... ilyen volt Digne is anno és lám máshol stabil jó játékos. bár ne legyen igazam, de Garcia nagyra tartott új szerzeményünk semmi olyat nem mutatott eddig ami Lenglet elé tenné. ellentét: Puig ezt a gyereket meg úgy ajnározzák itt mint egy nagy ígéretet, nos itt sem ártana kissé jobban támaszkodni a realitásokra.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.17. 07:09:48

A mai foci legnagyobb átka a játékosok ügynökeinek kártékony szerepe. Ők az azonnali pénzben érdekeltek bármi áron, míg a játékosnak sokrétűek lennének az érdekeik. A klubok meg ki vannak szolgáltatva ennek a ragadozó bandának. Éppen elég lenne, ha a játékosoknak egy-egy szerződésben segítő ügyvédei lennének, akikkel a kapcsolat az aláírással végetér.
Válasz küldése