Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.08. 17:27:26

jó kis névsor, unatkozhatnak a SPORTnál. Kuyt tényleg a csúcspont, a csávó 35 évesen épp levezet otthon, de a többiek is ütősek. a végén az a Defoe poén meg.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.08. 17:11:13

lehetséges téli célpontok, max 10 millioért: nolito, kuyt ( :lol: ), soriano, negredo, sergio garcia

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ra-2442715" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.07. 16:32:11

Volt szó az alul értékelt játékosokról, meg hogy milyen vkp illene ide. Közbe jutott eszembe Motta.. Tudom, hogy Barca nevelés, csak nem jött be neki a Barcás kaland - sérülések miatt ugye? - viszont mára az egyik legjobb szerintem a posztján. Vagyis inkább azt mondom, hogy európa egyik legjobb középpályájának meghatározó játékosa. Verrattit nyilván jobban kedvelem, mint őt, de Matuidihez hasonlóan ő sincs eléggé elismerve szerintem, pedig komoly kis játékossá nőtte ki magát az évek alatt.
Chino írta:Coutinhoval kapcsolatban nem tudok igazán nyilatkozni, nem látok sok Pool meccset, de valaki írhatna valamit. Milyen a stílusa, visszább tudhatna-e érni egy támadás után?
Nagyon támadó szellemű, régi Inihez hasonlítanám talán, picit még lehet támadóbb is - kb mint Isco a Málagában. Védekeznie nem kell sokat a Poolban, ezért nem is szokott, de amikor kell se tud annyira jól egyelőre sajnos. Kiforratlan is még, sokszor rossz döntéseket hoz, és önzőnek is tűnhet, de ez javarészt azért van szerintem, mert nincs társa jelenleg a Poolban, és tőle várta Rodgers a megváltást. A lövőkéje páratlan, nagyon nagy löketeket tud távolról megereszteni, és ami engem meglepett benne, hogy nagyon jó szeme van a játékhoz, hatalmas kiugratásokra képes. Cselezni nem tud olyna jól, mint Andrés anno - de hát ez nem csoda ugye -, de ebben is elég jó, nagy megindulásokra képes, és 1v1-ben bárkit megverhet, ezzel előnyt teremtve. A tehetsége vitathatatlan, de benne is benne van a rizikó, hogy akar-e áldozatokat hozni azért, hogy egy gigaklubban játsszon, avagy sem. Ha igen, akkor olyan szinten kell alakulnia, mint Isconak, de szerintem menne neki. Akkor pedig nagy igazolás lehet annak, aki megveszi - hozzánk jelenleg nem passzolna a középpályára, csak kisebb-nagyobb átalakításokkal.

De ahogy írtad, itt van Haliovic is és Denis, akiről el is feledkeztem már. Sok logikát most nem látnék benne, még érnie kéne 1-2 évet szerintem. De elméletileg Barcelonában is így gondolkoznak:

Barcelona sources say Liverpool player Coutinho (23) is not a short-term option and certainly not for January window. Fee is too high. [md]
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.07. 16:03:11

visca el barca írta:szerintem is jön nolito, de ami igazán nagy baj, hogy brutálisan le leszünk húzva. iszonyatosan nagy szükségünk van egy hozzá hasonló támadóra és simán benne van, hogy csont nélkül kifizetünk érte 20-30 milliót...
Nagyon remélem hogy tényleg ő jön. Egyébként anno Guardiola ideje alatt volt egy kis feszültség is miatta. A klub úgy adta el, hogy nem is szóltak erről Pepnek, pedig ő azt akarja, hogy maradjon. Telefonon kért tőle elnézést utána.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.07. 15:55:45

szerintem is jön nolito, de ami igazán nagy baj, hogy brutálisan le leszünk húzva. iszonyatosan nagy szükségünk van egy hozzá hasonló támadóra és simán benne van, hogy csont nélkül kifizetünk érte 20-30 milliót...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.07. 14:48:53

Nálunk nem az a szerepe egy vkp-nak, mint más csapatokban. Businak is inkább csak a taktikai felállásban a "neve" a védekező középpályás. Nem az ütközésekkel meg becsúszásokkal operál. Ennél sokkal komplexebb feladatkört tölt be.És kis túlzással, akkor működik a legjobban, amikor nem hallani annyiszor a nevét a meccseken.
Azokra a kis passzokra amiket jobbra balra tesz lehet mondani, hogy alibi, de közel sem az. Tökéletes harmóniában van a csapatjátékkal, a védőkkel is együtt mozog, jó ütemben lép vissza, ha a belső védők, (többnyire Piqué) feljebb lépnek. A labda nélküli mozgását, ha megnézed rájössz, hogy miért olyan fontos. Lezárja a passzsávokat, úgy tud helyezkedni, hogy ki tud venni támadókat a játékból, amellett tisztára játssza magát a kp-n, hogy megjátszható legyen, ami így sokkal kevesebb labdavesztést eredményez. A labdakihozatalokat pedig nem sokan tudják úgy, ahogy ő.

Én sem kedvelem igazán, de nagyon intelligens focista és iszonyatosan megérezzük a hiányát, ha nem játszik. Amik olyan fontos láncszemmé teszik, azokat nem nagyon találod meg ilyen whoscored statban.

A lövéseit pedig ha összehasonlítod Maschéval nagyon rosszul jössz ki belőle.

De, hogy ON is legyen.
Én egyre inkább azt érzem, hogy Nolito jönni fog, amiben sok rációt nem látok, mert itt lesz Arda is, akivel lehet rotálni a támadókat És ha Rafinhaval megcsinálta, aki kevésbé támadó, mint a török sanszos, hogy Arda lesz az elsőszámú. Sandro és Munir nem olyan kerékkötő, mint sokan hiszik. Egyszerűen ilyen játékosok mellett, mint Neymar, Messi, Suarez elég nehéz kiteljesedni, megmutatni mit tudnak igazán. Nem véletlen, hogy az előszezonban sokkal bátrabban, kapura törőbben játszottak. Ehhez idő kell. Nyilván inkább a passzt keresik, nem állnak úgy bele egy lövésbe, vagy nem kezdenek el úgy cselezni, mint a B-ben. Amúgy meg gyakorlatilag a Bayer ellen nem keveset köszönhetünk Munirnak, ha úgy vesszük mindkét gólpasszt ő adta, mindezt 27 perc alatt.

Coutinhoval kapcsolatban nem tudok igazán nyilatkozni, nem látok sok Pool meccset, de valaki írhatna valamit. Milyen a stílusa, visszább tudhatna-e érni egy támadás után?
Halilovic tökéletes lenne, ha jobblábas lenne. Az a problémám vele, hogy nagyon hasonló a stílusa, mint Messinek és többnyire azokat a területeket játssza be, mint Leo. Bár lehet, hogy elboldogulna Ini helyén is. Rafinha is sokszor oda került, mikor Xavival játszottak párban. Azzal, hogy kicsit védekezőbbnek kellene lenni szerintem nem probléma. Így is sokat jár hátrébb, rengetegszer zavarja a támadót szinte hátvédként, sőt sokat szerel is, ez az ingázás a gyorsasága miatt nem gond.
Szerintem ki lehetne próbálni, egy ilyen tehetségű játékost nem lenne szabad csak úgy elpazarolni. Még nagyon fiatal, könnyebben lehet "formálni".
Igazából Denis-el nem tudom mi lesz. Ő stílusában alkalmas lenne Ini helyére és nem olyan tehetséges, mint a kis horvát, de amit a B-ben mutatott engem meggyőzött. Jól ló, kiválóan lát a pályán és technikailag is ott van a szeren.
Sajnos nem lehet ennyi embert próbálgatni, az eredménykényszer megkövetel kész játékosokat, de ha LE valaki mellett letenné a voksát, lehet, hogy egy új gyöngyszemünk lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2015.10.07. 14:11:39

Tobias88 írta: ...
Az előttem szólókat kiegészítve még annyi, hogy a védekező szerep nem csak abban merül ki, hogy hányszor mutat be egy bravúros becsúszást vert helyzetben. Figyeld meg majd egy meccsen, amikor az ellenfél támad, hogyan mozog együtt a védőkkel és zárja a területet. Nem csak az számít hogy a labdával mit csinál, hanem hogy hogyan mozog nélküle, és ezt nem fogják neked a statisztikák megmutatni. Helyette viszont visszanézheted a Levante elleni meccset, amikor behozták helyette Gumbaut, rögtön mennyire rozogább lett a védelem, pl a szögletet (amiból a góljukat lőtték) megelőző helyzet nem alakul úgy, ha Busin múlik.
Ilyen ez, vannak olyan játékosok akik a felszín alatt küzdenek nagyot, amik a stabilitást jelentik, és akkor látszik meg ez leginkább, amikor helyettük gyengébb képessgű játékosoknak kell ugyanazt a szerepet ellátniuk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.07. 13:43:56

Tobias88 írta:Busquets-et nem tudom miért szeretitek annyira, mondjatok mellette érveket:
- Gyors játékos? Aligha
- Kiválóan fejel? Mascherano is jobb nála
- Jók a távoli lövései? Talán 1re emlékezem

Védekezési képességét meg jól jelzi a whoscored:
- Mascherano Tackles 3, Inter 2.6, Clear 2.3, Blocks 0.6
- Pique Tackles 1.3, Inter 2.7, Clear 5, Blocks 1
- Busquets Tackles 3, Inter 1.1, Clear 1, Blocks 0.1

Clearances nyilván annyira nem elvárható, de labdákat sem szerez és lövéseket gyakorlatilag nem blokkol.

Sokat passzol és pontosan + nem lehet tőle nagyon elvenni a labdát, de ez nem egy védekező középpályás ismérve, hanem egy irányítóé (oda kiváló lenne szerintem is). Nem egy kontragólt kapunk abból, hogy a 3 középpályásunkból csak Rakitic sprintel hátra, Busquest és Iniesta nem (bár ez a két szélső hátvédre is igaz)
Sőt, nézzük meg, hány gólt lőtt.

Azért ne egy védővel hasonlítsuk már össze a statisztikáit, ez elég izzadságszagú.

Labdakihozatalban az egyik, ha nem a legjobb játékos a világon, de erről nincs statisztika. :(

Na off vége.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.07. 13:37:50

Tobias88 írta:Ahova tényleg kellene valaki, az a csatár sor ahova Nolito-t írják a pletykalapok. Remélem őt nem hozzuk el, minek egy 28 éves játékosért sok milliót kiadni aki nem is fog játszani? Bár Mathieu és Vermaelen leigazolása után bármi elképzelhető
Márpedig ő lesz a befutó szerintem, ő is hozzánk akar jönni elméletileg, és Lucho is őt preferálja.
Tobias88 írta:Clearances nyilván annyira nem elvárható, de labdákat sem szerez és lövéseket gyakorlatilag nem blokkol.
Vkp-k annyi lövést szerintem nem szoktak blokkolni, legalábbis az olyan stílusú csapatokban, mint mi, ahol labdatartós játék van. Most ezt nem kötözködésből, de az szerintem a védők "kiváltsága" inkább, mi nem szoktunk úgy beszorulni, hogy a középpályásoknak kéne az ellenfél lövéseit a 16-osnál blokkolni.
Tobias88 írta:Sokat passzol és pontosan + nem lehet tőle nagyon elvenni a labdát, de ez nem egy védekező középpályás ismérve, hanem egy irányítóé (oda kiváló lenne szerintem is).
Szerintem nem lenne jó irányítónak, nem elég tökös hozzá. Amúgy egyik fő előnye, hogy a labdakihozatalokat az ő segítségével indítjuk meg, nélküle fele ilyen jól nem menne ez, és tudom, hogy a vkp-nak sokak szerint az ütközés és szerelés a fő feladata, de nálunk meghal a játék, ha olyan ember van ott, aki ebben nem tud segíteni a csapatnak. Nálam amúgy nem lenne ő sem érinthetetlen, csak nem tudom, hogy ki lehetne jelenleg jobb alternatíva nála..
Tobias88 írta:Coutinhot én is kiváló játékosnak tartom, de szerintem túl támadó szellemű lenne a középpályánkra. Sokkal inkább egy Rakitic stílusú játékos kellene oda, de ez szerintem Arda személyében meg is van.
Szerintem Arda valahol a kettő között van, pont ezért is kellett Luchonak. Nem elég amit Rakitic nyújt, de a stabil védőmunka kell ugyanúgy. Én egyedül a török passzjátékától félek, de az meg majd idővel úgyis elválik. Plusz nyáron alapból jön vissza Halilovic is elméletileg, sanszos, hogy tényleg felesleges lenne a brazil. Pedig én látnék benne fantáziát, csak az nem a realitást tükrözi jelenleg - sajna :cry: :D -, de ezt már lejjebb kitárgyaltuk.
MessiNeymarSuarez írta:Viszont én úgy gondolom, hogy pont akkor lenne igazán ütős a csapat, ha lenne az MSN mellé még egy remek középpálya egy igazi irányítóval... Azért most képzeljük el, hogy pl Messinek olyan labdákat ad valaki, mint anno Xaviék
...
ha Messinek nincs jó napja akkor legalább lenne mellette irányítónk, és nem kéne folyton visszajárnia.
A középpályás védekezés attól még kellene ugyanúgy, de én is örülnék, egy kreatívabb embernek - le se írom már ki(k)nek, úgyis tudja mindenki.. :lol: Viszont a Messis résszel nem egészen értek egyet, a 08/09-es szezonban más stílusa volt Leonak, manapság viszont önszántából vállalja az irányító szerepkört szerintem.
MessiNeymarSuarez írta:Laporte-ról ki mit gondol?
Biztos tényleg ügyes gyerek, de ellenünk azon az 1 hatalmas meccsen kívül nem mutatott sokat, és én tartok attól, hogy még egy lassú középhátvédünk legyen. Mondjuk a Piqué-Bartra duó is szokott működni, meg most is javarészt ilyen védősorral állunk fel, szóval ez csak az én agymenésem gondolom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.10.07. 13:46:18-kor.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.10.07. 12:58:24

Busquets-et nem tudom miért szeretitek annyira, mondjatok mellette érveket:
- Gyors játékos? Aligha
- Kiválóan fejel? Mascherano is jobb nála
- Jók a távoli lövései? Talán 1re emlékezem

Védekezési képességét meg jól jelzi a whoscored:
- Mascherano Tackles 3, Inter 2.6, Clear 2.3, Blocks 0.6
- Pique Tackles 1.3, Inter 2.7, Clear 5, Blocks 1
- Busquets Tackles 3, Inter 1.1, Clear 1, Blocks 0.1

Clearances nyilván annyira nem elvárható, de labdákat sem szerez és lövéseket gyakorlatilag nem blokkol.

Sokat passzol és pontosan + nem lehet tőle nagyon elvenni a labdát, de ez nem egy védekező középpályás ismérve, hanem egy irányítóé (oda kiváló lenne szerintem is). Nem egy kontragólt kapunk abból, hogy a 3 középpályásunkból csak Rakitic sprintel hátra, Busquest és Iniesta nem (bár ez a két szélső hátvédre is igaz)
94:39 6 - 1
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.10.06. 21:04:25

Nem lett volna egyszerűbb pénzt csinálni belőle a nyáron...

Adriano (30) could leave for free at the end of the season. He has to decide before 15 March if he leaves or renews for another year. [catr]
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.06. 17:24:02

Valaki nemrég írta ha jól tudom, hogy felesleges iránító, mert Messi irányít.

Viszont én úgy gondolom, hogy pont akkor lenne igazán ütős a csapat, ha lenne az MSN mellé még egy remek középpálya egy igazi irányítóval... Azért most képzeljük el, hogy pl Messinek olyan labdákat ad valaki, mint anno Xaviék, vagy mint amilyeneket Messi ad mostanság, nemrég is félpályáról adott gólpasszt ha jól tudom Neymarnak, ilyet Messi jó régen kapott viszont.
Plusz így a Messi-függőséget is egy kicsivel enyhítenénk, ha Messinek nincs jó napja akkor legalább lenne mellette irányítónk, és nem kéne folyton visszajárnia.


Laporte-ról ki mit gondol?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.06. 15:50:34

Nyilván kellett egy Las Palmas elleni überbrutálmegagigamegmozdulással visszavágni...ahelyett,hogy nem reagálnál semmit, néha jobb lenne.

Mascherano játszatását kp-n nem erőltetném, legalábbis nem Busi kárára, mellette játszhat, de egyedül meghalnánk a nagyok ellen vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.10.06. 15:26:32

Tobias88 írta:Így felmehetne Mascherano védekező középpályára és alibi Busquets végre oda kerülne ahova való, a kispadra. Most komolyan, sokszor a bíró lefutja
:lol:

Van mivel ezt a hiányosságát pótolnia. :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=4Z0EzQaboW0" target="_blank
Nagy alibi itt a végén is például. :( :mrgreen:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.10.06. 15:04:31

Tobias88 írta:Kíváncsi vagyok igazolunk e valakit a télen, vicces lenne ha nem. Egy 4. számú csatár mindenképpen kellene aki a bl-ben is bevethető, mert Sandro és Munir számomra többször bebizonyították hogy kevesek.
Hát, őszintén remélem hogy LE nem 6-7 komolyabb meccs után ítél meg két 19-20 éves kölyköt egy olyan csapatban, ahol Messik, Neymarok és Suárezek szaladgálnak. Komolyan mondom, azért ez számomra kicsit vicces. Mégis milyen teljesítményt kéne lehozniuk ilyen mezőnyben ennyi tapasztalattal? Olyan társak mellett, akikkel összemérve Pedro is nyeretlen ifinek tűnt? És akkor jön a sírás hogy hol az utánpótlás. Ott van pontosan ahol eddigi s volt, mindenki szeme előtt, csak tudni kell használni is. Sandro és Munir is korukhoz és rutinjukhoz képest tisztességes, a jövőre nézve igenis biztató teljesítményt hozott az elmúlt időben, előbbi tavaly különösképpen helytállt.

Lehet itt úgy is kétévente Bl-t nyerni, hogy az ifiket dobjuk a kukába és minden nyáron elköltünk egy 100-ast, csak akkor kéretik lehajtott fejjel k..ssolni amikor a Real, City, Chelsea, PSG identitását ecseteljük...

Pont olyan ponthoz érkeztünk szerintem, hogy a világ legjobb támadóhármasa mellett minden adott ahhoz, hogy a tehetségeket megpróbáljuk beépíteni. Szerintem az utóbbi évek legígéretesebb alapanyaga a Sandro, Munir kettős, csak helyükön kell kezelni őket.

De a lényeg, hogy pár érdemi meccs után ők ketten kevesek, ez tisztán látszik... :)
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.10.06. 13:35:06

Tobias88 írta:Így felmehetne Mascherano védekező középpályára és alibi Busquets végre oda kerülne ahova való, a kispadra. Most komolyan, sokszor a bíró lefutja
Még egy "szakértő" aki a hazai edzőképzőn pallérozódott. =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.06. 12:43:14

Tobias88 írta:Kíváncsi vagyok igazolunk e valakit a télen, vicces lenne ha nem. Egy 4. számú csatár mindenképpen kellene aki a bl-ben is bevethető, mert Sandro és Munir számomra többször bebizonyították hogy kevesek.

Arda beregisztrálásával és Iniesta visszatérésével szerintem a középpálya rendben lesz, de a középső védelem továbbra is halál, nem tudom miért nem áldoznak rá végre valahára. Így felmehetne Mascherano védekező középpályára és alibi Busquets végre oda kerülne ahova való, a kispadra. Most komolyan, sokszor a bíró lefutja
Amellett, hogy igazolunk-e negyedik számú csatárt vannak pro és kontra érvek. Munir például nagyon kevés tapasztalattal hozott jó meccseket. Ha belegondolunk, hogy másfél éve még a Juvenilben játszott érthető, hogy nem tud folyamatosan villogni, de a tehetségét nem lehet elvitatni, tavaly a másodosztályban például húzóember volt. Nem jöhetnek folyamatosan Messik, Xavi, Busquets, Piqué, Pedro, de még Ini is fokozatosan épült be. Piqué például kölcsönadásnál a Zargazánál sem tudott alkotni, onnan is kölcsön lett adva a MU-nak, ahol elenyészőt játszott, főleg csereként. Most egy ilyen játékosra simán azt mondanánk, hogy nem Barca szint ide ne jöjjön. Xavi meg már nem is lenne itt, ha Pep nem győzi meg és nem is nagyon is sajnálta volna senki, Busit meg egyszerűen elűzte volna mindenki az elején, a többit tudjuk. Én látok annyit Munirban, hogy, ha kap időt átveheti a 4. számú opciót, vagy éppen Sandro. De ez nem megy ilyen gyorsan. És azt se felejtsük milyen játékosok mellett kell bizonyítania. Nem véletlenül a gólpasszokban jeleskedik. Nolito sem hiszem, hogy a Celtas formáját nyújtaná az MSN mellett.

Bár ha veszünk valakit, talán ő lenne a legjobb. Yarmolenkot is felhozták, mint opciót, ami nem is lenne rossz, de amennyit láttam ő is inkább a jobboson érzi jól magát, pedig nagyon tehetséges srác. A spanyol annyiból jobb, hogy inkább a bal szélen játszik legszívesebben, de középen is "megél", a B-ben például ezen a poszton lett gólkirály. Szóval, mind Neymarnak, mind Suareznek tökéletes cseréje lehet. Szóval, ha akarunk valakit hozni ő lehetne a legjobb választás, egy 20-22 millió pedig teljesen reális érte.
Ugyanakkor már jönni fog Arda, aki szintén tud ott játszani, így lenne négy játékos 3 posztra, akiből egy amolyan jolly joker, akit több helyen is bevethetünk. Így pedig nem biztos, hogy egy Nolito-szintű játékosra van szükségünk, az ilyen kisebb csapatok ellen/kupában például nyugodtan játszhatna mondjuk Munir. Volt már azért jó meccse, a Bayer ellen megköszönhetjük neki, hogy nyertünk.

Ami a hátvédeket illeti én remélem, hogy ha Vermaelen visszatér Matyit nem nagyon fogjuk ott látni. LE is őt kezdette, amíg nem sérült le és kiválóan játszott. Szóval ha felépül lesz oda egy új igazolásunk, aki minőségi játékos.
Busquets-et kivenni és Masch-ot berakni meg öngyilkosság. Nem egyszer látszott, hogy mennyit változott negatív irányba a játékunk, ha nem ő volt fent. Attól, hogy keveset hallani a nevét elengedhetetlen játékos. Tipikus szürke eminenciás, de nagyon fontos láncszem, pont ezzel az alibi játékkal.
Forca Barca!!!!
Frank Rijkaard
Capitá del Barça
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2006.07.24. 15:56:30

2015.10.06. 11:53:38

Tobias88 írta:Így felmehetne Mascherano védekező középpályára és alibi Busquets végre oda kerülne ahova való, a kispadra. Most komolyan, sokszor a bíró lefutja
Atyavilág :(
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.06. 11:22:33

Nagyon rákattantak erre a Coutinho-témára most Barcelonában, a Sport kis túlzással óránként hozza le a cikkeket róla. :mrgreen: Bár én nekik már nem hiszek, ha megbízhatóbb források is kezdenek majd írni a brazilról, akkor elkezdek gondolkodni azon, hogy örülnék-e a srácnak vagy sem.
Tobias88 írta:Így felmehetne Mascherano védekező középpályára és alibi Busquets végre oda kerülne ahova való, a kispadra.
Szerintem Mascherano többször bizonyította már, hogy a Barcelonában hasznosabb középhátvédként, mint a középpályán. Hátul sem mindig életbiztosítás mondjuk, ráadásul ő sem fiatal már, a többi védőnk nagy részével, szóval nyáron én is mindenképpen foglalkoznék ezzel a poszttal (Laporte?), előtte szvsz nem érdemes.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1617
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.10.06. 10:58:41

Kíváncsi vagyok igazolunk e valakit a télen, vicces lenne ha nem. Egy 4. számú csatár mindenképpen kellene aki a bl-ben is bevethető, mert Sandro és Munir számomra többször bebizonyították hogy kevesek.

Arda beregisztrálásával és Iniesta visszatérésével szerintem a középpálya rendben lesz, de a középső védelem továbbra is halál, nem tudom miért nem áldoznak rá végre valahára. Így felmehetne Mascherano védekező középpályára és alibi Busquets végre oda kerülne ahova való, a kispadra. Most komolyan, sokszor a bíró lefutja
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.05. 17:30:32

MR. TROMORT777 írta:Szerk: Bob! (Nem vagyunk annyira jóban, hogy az új beceneveden merjelek megszólítani :D )
Te tudtommal követed a francia ligát elég rendszeresen. Te mit gondolsz Verrattiról? Gondolom leírtad már, de én ezen átfutottam.
Elvből nem néz PSG meccseket, nem ismeri a kis olasz játékát.. :mrgreen:
csababarca írta:Amit itt leírtál,nekem folyamatosan Matuidi ugrott be erről.
Tegnap írtad,hogy alulértékelt,stb, hát én baromira értékelném, sőt,ha lenne egy Matuidi 20 vagy Verratti 50 millás kérdés, a kis franciát hoznám szó nélkül.
Ő pl illene ide, melózik sokat,de előre felé sem fogalmatlan, egy mini Keita.
Tényleg illene Lucho rendszerébe amúgy, nem is értem eddig miért nem merült fel a neve. Nekem annyi bajom lenne vele csak, mint Kokéval, méghozzá a gyengébb előre játék - de ez csak az én bajom, tudom jól. A 20 millió tudom, hogy csak példa volt, de jó ha a duplájáért meg tudnánk szerezni, kétlem, hogy a PSG eladná, ő meg még menni se nagyon akar szerintem, jó neki ott odahaza - aztán persze ki tudja.
MR. TROMORT777 írta:Az a poszt amit keresünk Neki az valójában egy irányító támadó középpályás az én szemszögemből, amire ott van már Messi, Nekem ez a legfőbb bajom, hogy jelenleg az már foglalt. Az MSN pedig megköveteli, hogy combosabb középpálya legyen.

Lehet, hogy beválhatna és lehet, hogy be is fog egyszer, de sok munka és túl nagy rizikónak tűnik. Biztos nem lenne olcsó és nem vagyunk olyan helyzetben, hogy feleslegessen kockáztatni kelljen. Fiatalokat alig tudnak beépülni. Kitudja mennyi idő lenne neki adoptálni a stílust és a ligát. .
Ezekkel egyetértek javarészt, ezek miatt sem hiszem, hogy lenne valóságalapja a híreknek. Csak már többször volt máshol is szó a brazilról, gondoltam kifejtem, hogy én hogy tudnám elképzelni a csapatban.. :D
Bob_Marley írta:És értettem, hogy te is inkább ellene vagy, de viszont próbálod összehozni, de hogy amúgy így meg úgy. :D
Az így meg úgy részeket azért írtam, hogy milyen esetekben lehetne realitása az ide hozatalának, meg milyen formában. Ami nyilvánvaló, hogy nem fog megvalósulni, csak szófosásom volt, és úgy kikívánkozott. :D
Bob_Marley írta: Arda meg szintén egy fegyelmezett erős játékos, tökéletesen LE féle szisztémába integrálható.
Egyetértek, de előre játékban kicsit különbözik az eddig Luchonál javarészt felmerült emberektől, ezért vetettem fel az ötletet, hogy Lucho nem csak ennyit fog elvárni a jövőben a középpályától, mint amennyit most. Legalábbis kétlem, hogy csak ütközni hozta a törököt.
Bob_Marley írta:Viszont ha már PSG, akkor egy tökéletes példa, hogy miért ilyen a kp-nk. Ibra-Cavani-DM miatt meglehet nézni a kp-jukat. Verratti-Matuidi-Motta. Nincs itt sem olyan emberke mint Coutinho és nem véletlen.
Annyiban javítanék, hogy Pastora elég sokszor játszik középpályásként valamelyikük kárára, pedig az ő stílusuk még hasonlónak is mondható. És sokszor kell is az ő játéka. Sokszor amúgy támadót is játszik, ellenünk is ott volt emlékeim szerint, de a középpályán is be szokták vetni. (Mondjuk nem alapember, ez tény.)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.05. 17:06:12

csababarca írta:
Bob_Marley írta:...
Amit itt leírtál,nekem folyamatosan Matuidi ugrott be erről.
Tegnap írtad,hogy alulértékelt,stb, hát én baromira értékelném, sőt,ha lenne egy Matuidi 20 vagy Verratti 50 millás kérdés, a kis franciát hoznám szó nélkül.
Ő pl illene ide, melózik sokat,de előre felé sem fogalmatlan, egy mini Keita.

Coutinhonak nincs helye az LE félre rendszerben, ezért nem is fog jönni.
Matuidi? Azonnal. :D

hank1ee írta, hogy alulértékelt és nagyon igaza van. Mondjuk ha Keita akkor itt van nekünk Sergi Roberto a katalán Seydou. :D

PSG meccset külön nem nézek, úgyhogy Verrattiról nem tudok érdemben nyilatkozni. Csak az Om. :D Egy tehetséges nagyon agilis játékos ő is illene ide. Viszont ha már PSG, akkor egy tökéletes példa, hogy miért ilyen a kp-nk. Ibra-Cavani-DM miatt meglehet nézni a kp-jukat. Verratti-Matuidi-Motta. Nincs itt sem olyan emberke mint Coutinho és nem véletlen. Lucas nem is tud bekerülni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.05. 17:00:27

Bob_Marley írta:...
Amit itt leírtál,nekem folyamatosan Matuidi ugrott be erről.
Tegnap írtad,hogy alulértékelt,stb, hát én baromira értékelném, sőt,ha lenne egy Matuidi 20 vagy Verratti 50 millás kérdés, a kis franciát hoznám szó nélkül.
Ő pl illene ide, melózik sokat,de előre felé sem fogalmatlan, egy mini Keita.

Coutinhonak nincs helye az LE félre rendszerben, ezért nem is fog jönni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
MR. TROMORT777

2015.10.05. 16:58:40

Én is végigolvastam. :D
Nem emelnék ki részeket, csak külön hozzátennék még pár gondolatomat.

Az a poszt amit keresünk Neki az valójában egy irányító támadó középpályás az én szemszögemből, amire ott van már Messi, Nekem ez a legfőbb bajom, hogy jelenleg az már foglalt. Az MSN pedig megköveteli, hogy combosabb középpálya legyen.

Lehet, hogy beválhatna és lehet, hogy be is fog egyszer, de sok munka és túl nagy rizikónak tűnik. Biztos nem lenne olcsó és nem vagyunk olyan helyzetben, hogy feleslegessen kockáztatni kelljen. Fiatalokat alig tudnak beépülni. Kitudja mennyi idő lenne neki adoptálni a stílust és a ligát.

Középpálya összetartása alatt arra gondolok aki igazán meghatározó tud lenni a kp-n. Ini sem igazán az már, bár még mindig bőven képes rá, de a jövőre kell gondolni. Rakitic nem az a karakter, írtó hasznos, de nem igazán klasszis. Szerintem az tudi igazi vezér lenni aki elől hátul tud plusszt adni és Coutinho hátul nem tud. Lehet csak a mostani posztja miatt, de egyszerűen nem látom magam előtt.

A Pogba-s résszel egyetértek. Én nem igazán tudom hová tenni a srácot, számomra nagy talány.
Számomra is Verratti lenne az első számú, de szerintem ő mozdíthatatlan. Gündongan meg mindig csak akkor került szóba, ha épp valaki nagyobb nevet cáfoltak. Valóság alapja nem sok lehet szerintem.

Rafinha-val és Haliloviccal is ez a bajom, hogy középpályásnak gyengék fizikálisan. Az igazi posztjukon meg Messi van.

Szerk: Bob! (Nem vagyunk annyira jóban, hogy az új beceneveden merjelek megszólítani :D )
Te tudtommal követed a francia ligát elég rendszeresen. Te mit gondolsz Verrattiról? Gondolom leírtad már, de én ezen átfutottam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MR. TROMORT777 2015.10.05. 17:01:52-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.05. 16:42:01

Én végigolvastam, de ebben megint azt érzem, hogy palesz77 te elképzelsz valamit, amit szeretnél és a csapat meg nem ezt játssza. :D Lehet van ebben egyfajta nosztalgia egy pár évvel ezelőtti középpályához, de ide Coutinho szerintem baromira nem kell. Lejjebb leírták miért, komoly védekezési és fizikai hiányosságokkal küzd. És értettem, hogy te is inkább ellene vagy, de viszont próbálod összehozni, de hogy amúgy így meg úgy. :D Arda meg szintén egy fegyelmezett erős játékos, tökéletesen LE féle szisztémába integrálható. Koke-ra nem térek ki, megtettük párszor. :D
Én abszolút azt érzem, hogy neked az hiányzik, hogy előre fele nincsen szabad játékos. És erre mondom azt, hogy remekül működött tavaly a középpálya és végre rendbe lett téve a csapat egyensúlya. Olyat nem lehet, hogy x ember védekezésben nem tud hozzátenni, jelenleg pedig a csatárok hiányosságait a középpályán kell kompenzálni, plusz szélső védők fent ragadása. Én nagyon nem örülnék ha ezt az egyensúlyt megbontanánk, mert nagyon jól működött, s ide pont emiatt kellene Koke féle emberke, vagy Pogba az erejével. Coutinho? Ad két labdát, szuper majd ötször elnyomják....
Középpályára nagyon komoly meló kell, amit anno Pedroék megoldottak, már nincs, azóta más szélső támadók vannak. Ugyanazt a védekezést meg kell oldani a középpályán, mert ha nincs labdaszerző emberünk csak Busquets, aki amúgy a lassúságát tudja kompenzálni, de pont a lassúsága miatt egy sebezhető pont. és ha nincs mellette olyan ember, aki ebben kitudja segíteni, nagyon nehéz védekezni. Nem poénból szereti Mascherano-t feljebb küldeni. Fegyelmezett ember kell, aki labdát tud szerezni. Coutinho ilyen? Csak olyan ember jöhet szóba, aki labdát tud szerezni középen. Az hogy előre fele ad egy-két jó labdát az plusz, de nem ez az elsődleges feladat.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése