Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 15:33:22

jclayton írta:
2024.02.22. 15:15:36
[Semmi értelme nincs be nem regisztrálással fenyegetni a játékosokat, ezeket az ötleteket gyorsan el kell engedni.

Egyrészt lerontja a klub hírnevét még azok között is, akik szívesen jönnének ide. Ha a látod, hogy a munkaadód másokat hogyan szívat másokat, az első, második és harmadik gondolatod is az lesz, hogy semmi kedved nincs ilyen körülmények közé kerülni. A Barcelonának arra van a legkisebb szüksége, hogy a renoméját lenullázza a játékosok között és az alacsonyabb bérek mellé még biztonságot se tudjon kínálni ("jól van, tényleg büntettük Frenkiet, amiért nem akart eligazolni, de becsszó, ez egyszeri volt, veled tuti nem történik meg").

Másrészt a klub gazdasági gondjait se oldja meg, mert egy elmérgesedő vita ellenére is ki kell fizetni a feketlistázott játékosok bérét, megjelenik az a költségvetésben, ha az érintett megmakacsolja magát. Oké, a La Liga regisztrációs keretben lehet, hogy felszabadul némi hely, de a bérsapka kiszámításába pont ugyanúgy beleszámít.
Az ő esetében simán meglépném. A többiekkel nincs gond. Roberto, Alonso szerződése lejár, ha nem akarjuk a csapatban tudni őket, akkor simán nem hosszabbítunk velük. Az igaz, hogy de Jong papíron a klub alkalmazásában maradna, az UEFA-keretben is benne lenne. A la ligás keretből szabadulna fel. De az UEFA-s keret nem szorít minket ennyire. Az UEFA-s 70% alapján jövőre kb 560 milliós keretünk lehetne, amibe bőven beleférnének igazolások. A la ligás keret az, ami érthetetlen, és a hírt lehozó oldalak sem részletezik, hogy hogyan jöttek ki ezek a számok.

Felixet nem tartanám meg, Cancelo-t igen. Raphinhát és Koundét eladnám, ha tudnánk is őket pótolni. Valószínűleg ők sem nagyon akarnának távozni, mert elég jól keresnek Barcelonában. De Jong viszont brutálisan lehúzza a klubot. A többiekkel nem, de vele eljátszanám, hogy egyszerűen nem regisztrálom, és másokat igazolnék a felszabadult helyre. Három-négy nagyobb fogás is beférne oda. Nem hiszem, hogy ez a klub renoméját nagyon rontaná, ha a többiekkel nem lenne gond. Gyakran előfordul, hogy egy edző vagy egy klub a lelátójára küldi egy játékosát. Eleinte nagy port kavarna, pár hét múlva már fel sem tűnne senkinek. Ami a munkaadói szívatásokat illeti, én nagyon nem azt veszem észre, hogy ha a munkaadó szívat valakit, akkor a többi elkezdene csomagolni. Inkább örülnek annak, hogy nem ők kerültek ilyen helyzetbe, és jókat röhögnek azon, aki meg igen.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.22. 15:15:36

gránit írta:
2024.02.22. 14:56:40
Már korábban is szabadultunk volna tőle, de ő nem akar menni. Én dobnék egy olyat, hogy nem regisztrálnám a következő szezonra, hiába van szerződése. Így beférne a keretbe legalább egy minőségi igazolás.
Semmi értelme nincs be nem regisztrálással fenyegetni a játékosokat, ezeket az ötleteket gyorsan el kell engedni.

Egyrészt lerontja a klub hírnevét még azok között is, akik szívesen jönnének ide. Ha a látod, hogy a munkaadód másokat hogyan szívat másokat, az első, második és harmadik gondolatod is az lesz, hogy semmi kedved nincs ilyen körülmények közé kerülni. A Barcelonának arra van a legkisebb szüksége, hogy a renoméját lenullázza a játékosok között és az alacsonyabb bérek mellé még biztonságot se tudjon kínálni ("jól van, tényleg büntettük Frenkiet, amiért nem akart eligazolni, de becsszó, ez egyszeri volt, veled tuti nem történik meg").

Másrészt a klub gazdasági gondjait se oldja meg, mert egy elmérgesedő vita ellenére is ki kell fizetni a feketlistázott játékosok bérét, megjelenik az a költségvetésben, ha az érintett megmakacsolja magát. Oké, a La Liga regisztrációs keretben lehet, hogy felszabadul némi hely, de a bérsapka kiszámításába pont ugyanúgy beleszámít.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.22. 14:56:40

barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
Én nyáron eladnám a De Jong, Koundé, Raphina sort.
Ez még leírva is gyönyörű, hát még ha meg is valósulna. :D
barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
De Jongnak egekben a fizetése, és a fórum nagy részével ellentétben, (akik totál szerelmesek belé), szerintem semmi extra. Elvan ott a középpályán, de se előrefele, se védekezésben nem extra. Védekezésben teljes átjáróház, előrefele azon kívül, hogy szépen ügyesen felviszi, felcipeli a labdát, megint nulla (se gól, se gólpassz), ha valaki letesz érte 80-90 milliót már nyitnám is neki az ajtót.
Igaz, milyen igaz. Emellett nagyon sokat dédelgeti a labdát, addig az ellenfél kényelmesen visszazár. Brutál módon lassítja a játékunkat. Az a baj, hogy hiába tenne le bárki is nagy pénzt érte, ő nem akar menni, mert sehol máshol nem kap évi 37 milliós fizetést. Már korábban is szabadultunk volna tőle, de ő nem akar menni. Én dobnék egy olyat, hogy nem regisztrálnám a következő szezonra, hiába van szerződése. Így beférne a keretbe legalább egy minőségi igazolás.
barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
Koundé szintén nem győzött meg a másfél év alatt mióta itt van, 50-60-ért őt is simán el lehetne passzolni a PL-be. Helyére feltűnt Cubarsí, őt szépen lehetne beépítgetni a csapatba.
Raphina pedig az egyik leginkább pótolható ember elölről, 1-2 jó meccsén kívül ő se nyújtott semmi extrát mióta itt van, a PL-be viszont őt is el lehet sózni szerintem 60-70 millióért.
Természetesen az SR, Alonso, Romeu sor is mehet amerre lát, bár értük hármukért szerintem egy fillért se kapnánk.
Az utolsó mondat még meg is valósulhat. Pénzt valóban nem fogunk értük látni, de szép pénzek szabadulnak fel, ha jövőre nem regisztráljuk őket.
barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
A kölcsönben lévőkből pedig össze lehetne kukázni megint csak egy 60-70 milliót (Lenglet, Dest, Fati, EG, Torre, Araujo, Riad...stb).
Torrét, Riadot visszahoznám, őket kölcsönbe se kellett volna adni. Riadért is 7 milliót kell fizetni, hogy visszavegyük, semmi értelme nem volt ennek a kölcsönnek. A következő edző lehet, hogy Destet megtartaná, komoly szezont fut a PSV-val. A többi mehet. Fati eladásával hatalmas pénzek szabadulnának fel az FFP-keretünkből.
barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
ehhez az összeghez még a klub is hozzá tudna dobni szerintem legalább egy százast, ugyanis eddig se az volt a baj, hogy ne lenne pénzünk, mert az van, csak a Liga rohadt FFP-je miatt nem tudunk igazolni
Ez a lényeg, és ezért sem értem, hogy kaphattunk ilyen alacsony kerethatárt. Nekem erősen kamuszagúnak tűnik, de komoly oldalak is lehozták, érthetetlen, ha igaz. Tkp, vkp kell, én Lewandowskinak egy cserét is szereznék. Valószínűleg az ingyenesek között fogunk a nyáron is keresgélni.
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.02.22. 14:30:27

Annyit hozzátennék, hogy a barca studios kétszer is el lett adva ugymond de egyszer sem fizette még ki egyik vevő sem. Azt ha laporta végre lezárja az valahány tíz millio bevétel. Nem gondolom, hogy sokat segít de a semminél több.

Az igazolások tekintetében én azt tippelem, hogy Kounde, Lewa, FDJ, Raphinha négyesből mennek el akár többen is. Helyettük a ligábol halászunk helyetteseket esetleg ingyen igazolhatók vagy kölcsönök máshonnan. Ideális esetben ebben a folyamatban fontos szerepe lesz az uj edzőnek de még xavinak sem siekrült kisírni olyan játékosokat amilyeneket akart szóval nem ringatom magam abban a hitben, hogy nem a mendes bazárból válogatunk laporta és deco kedvére különösebb koncepcio nélkül.

Ha a nyáron tudunk igazolni legalább egy (álmaimban kettő) minőségi védekező középpályást és fel tudunk menni 21 fő körülre a megbízhatóbb ifikkel együtt és nem robertok alonsok romeuk jelentik a mélységet az óriási előrelépés. Ehhez garantáltan mennie kell nagyobb névnek. Én lewara vagy raphinhara szavazok.

Ellenkező esetben jövőre sem kell sok jóra számítani még akkor sem ha az uj edzőnk megtalálja a helyes utat a jelenlegi játékosokkal.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.22. 14:17:15

Troym írta:
2024.02.22. 12:34:33
stef.lev írta:
2024.02.22. 11:35:56
barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
Szeretnélek emlékeztetni, hogy Cancelo és Felix nem a Barca játékosai. Ez mind szép és jól hangzik, amit leírtál, de szerintem az a realítás, hogy maximum ezt a 2 játékost szerezzük meg. (Felixet még 1 év kölcsön, Cancelo talán végleg)
Még hozzáteszem stef mondataihoz, hogy 70 millióval kell csökkenteni a bérkeretet, de mi tudunk 4-5 fővel nagyobb keretet építeni, ahol az érkezők mind kiemelt fizetést kapnának?
Ez a matek mégis hogy jön ki FFP oldalon?
Jelenleg 1:2 szabályban vagyunk még ha lenne is 260 millió bevétel, akkor akár 130 milliót is költhetünk (leírni is megmosolyogtató a 260 milliót az előző nyári 100 millió után) ha sikerül 70 milliónyi bérkeretet is csökkenteni.
Pontosan, én nem várok semmit a nyári igazolási szezonban. Sőt, ha nem mennek bele a csökkentésbe (és miért tennék) akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad. Muszáj lesz majd az akadémistákra támaszkodnunk. JC sem fogja a City bagóért oda adni nekünk. JF meg lehet hogy a matracosok egy jó ajánlat esetén eladják.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.22. 12:34:33

stef.lev írta:
2024.02.22. 11:35:56
barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04
Szeretnélek emlékeztetni, hogy Cancelo és Felix nem a Barca játékosai. Ez mind szép és jól hangzik, amit leírtál, de szerintem az a realítás, hogy maximum ezt a 2 játékost szerezzük meg. (Felixet még 1 év kölcsön, Cancelo talán végleg)
Még hozzáteszem stef mondataihoz, hogy 70 millióval kell csökkenteni a bérkeretet, de mi tudunk 4-5 fővel nagyobb keretet építeni, ahol az érkezők mind kiemelt fizetést kapnának?
Ez a matek mégis hogy jön ki FFP oldalon?
Jelenleg 1:2 szabályban vagyunk még ha lenne is 260 millió bevétel, akkor akár 130 milliót is költhetünk (leírni is megmosolyogtató a 260 milliót az előző nyári 100 millió után) ha sikerül 70 milliónyi bérkeretet is csökkenteni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
stef.lev
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.02.24. 19:02:06
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.22. 11:35:56

barcamessi írta:
2024.02.22. 08:39:04


Kezdő jövőre: TS-Cancelo-Araujo-De Ligt-Frimpong-Onana-Kimmich-Wirtz-Mitoma-Lewa-Yamal
Pad: Pena, Baldé, Fort, Christensen, Cubarsí, Inigo, Pedri, Gavi, Gündogan, Felix, Ferran, Roque

23 fős keret, aztán hadd szóljon.
Szeretnélek emlékeztetni, hogy Cancelo és Felix nem a Barca játékosai. Ez mind szép és jól hangzik, amit leírtál, de szerintem az a realítás, hogy maximum ezt a 2 játékost szerezzük meg. (Felixet még 1 év kölcsön, Cancelo talán végleg)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.22. 09:49:18

Fifában én is hasonló üzleteket kötök, de szerintem nincs az az Isten, hogy lehozzunk egy -100 milliós átigazolási szezont.

És ezután ha jól látom a gálakezdőből 6 olyan játékos lenne, aki most nyáron jönne, merész :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2024.02.22. 08:39:04

Kis FM:
Én edzőnek elsősorban mindenképpen megpróbálnám elhozni Kloppot. Tudom, hogy lenyilatkozta, hogy 1 évet szeretne pihenni, de akkor is minden követ megmozgatnék érte, hogy meggondolja magát, ha kell a csillagokat is leígérném neki, de valahogy meg kell próbálni elhozni, mert mégegyszer nem hiszem, hogy lesz rá lehetőség bármikor is. Most van lehetőség rá, nyártól ő is szabad, nekünk is szabad a padunk, óriási hibának tartanám, ha meg se próbálnánk.
Ha ő nem jön össze (azért erre van a nagyobb esély), akkor nálam a favorit Flick lenne. Bayernnél hatalmasat ment, nagyon megnézném, mit tudna nálunk csinálni.

Ami az igazolásokat illeti: Egy nyár alatt lehetetlenség rendbe rakni ezt a keretet. Vannak olyan posztok, amik teljesen hiányosak, illetve vannak olyanok, ahol nagyon gyenge a minőség. Muszáj pénzt generálnunk játékos eladásokból, különben maradunk az 1:2-es szabály alatt, amivel gyakorlatilag érdemben nem lehetne erősíteni szinte semmit.
Én nyáron eladnám a De Jong, Koundé, Raphina sort.
De Jongnak egekben a fizetése, és a fórum nagy részével ellentétben, (akik totál szerelmesek belé), szerintem semmi extra. Elvan ott a középpályán, de se előrefele, se védekezésben nem extra. Védekezésben teljes átjáróház, előrefele azon kívül, hogy szépen ügyesen felviszi, felcipeli a labdát, megint nulla (se gól, se gólpassz), ha valaki letesz érte 80-90 milliót már nyitnám is neki az ajtót.
Koundé szintén nem győzött meg a másfél év alatt mióta itt van, 50-60-ért őt is simán el lehetne passzolni a PL-be. Helyére feltűnt Cubarsí, őt szépen lehetne beépítgetni a csapatba.
Raphina pedig az egyik leginkább pótolható ember elölről, 1-2 jó meccsén kívül ő se nyújtott semmi extrát mióta itt van, a PL-be viszont őt is el lehet sózni szerintem 60-70 millióért.
Természetesen az SR, Alonso, Romeu sor is mehet amerre lát, bár értük hármukért szerintem egy fillért se kapnánk.
A kölcsönben lévőkből pedig össze lehetne kukázni megint csak egy 60-70 milliót (Lenglet, Dest, Fati, EG, Torre, Araujo, Riad...stb).
Ez legrosszabb esetben is ~260M bevétel eladásokból, és véleményem szerint a kezdő ezen játékosok távozásával se gyengülne (legalábbis csak minimálisan). FFP-t is jelentősen csökkentenénk ezekkel az eladásokkal, és nyáron vissza is térhetünk az 1:1-es szabályhoz. Plusz ugye ehhez az összeghez még a klub is hozzá tudna dobni szerintem legalább egy százast, ugyanis eddig se az volt a baj, hogy ne lenne pénzünk, mert az van, csak a Liga rohadt FFP-je miatt nem tudunk igazolni, viszont a fent említett 3 játékos távozásával szerintem felszabadulna akkora keret, hogy legalább egy 5-6 új játékost tudjunk hozni, természetesen normális, ésszerű szerződéssel és fizetéssel.

Érkezési oldalon én hoznám Kimmichet (jövőre lejár a szerződése, hétvégi balhé, szerintem ő nyáron mindenképp le akar majd onnan lépni), szerintem egy 40M körül hozható lenne. Ha jönne Flick edzőnek, szerintem gondolkodás nélkül jönne ő is.
Ezt az Onana gyereket, akit írnak mostanában, nem láttam még soha játszani, de valami hasonló felépítésű betonnéger égető szükségletű lenne a védekező középpályás pozícióra. Azt pl. nem tudom megérteni, hogy a francia bajnokságban miért nem néztünk szét már vagy 15 éve, mikor pedig ott szinte minden csapatban ilyen emberek szaladgálnak, és max. 30-40 millióért hozhatóak lennének még azelőtt, mielőtt eldják őket egy másik top csapatnak, ahonnan aztán a világ pénze se lenne elég hogy kivásároljuk őket.
Akiért még minden követ megmozgatnék nyáron, az Wirtz. Évek óta ordít a középpályánk egy ilyen technikás, gólpasszokat adni tudó és gólokat rúgó támadó középpályásért, aki direktbe előre játszik, és nem csak elpasszolgat ott oldalra a középpályán. A jelenlegi középpályás sorunkból teljesen alkalmatlan mindenki erre a pozícióra. Elvileg korábban nyilatkozta, hogy kedvenc csapata a Barca, szerintem ha lerakunk érte egy 100-110-et, akkor hozható lenne, és legalább akkora fogás lenne mint madridéknál Bellingham.

A maradék pénzből hoznék még egy szélső hátvédet (Frimpong, Davies?) ~50-60M, egy szélső támadót (Mitoma) ~50M, meg egy kezdő középhátvédet (De Ligt-nek állítólag kifele lóg a lába Münchenből, vagy Bastoni) ~60M.
Összesítve a dolgokat:
Out:
Raphina: ~70M
Koundé: ~60M
De Jong: ~ 80M
Kölcsönben lévők: ~60M
Ez 270M, plusz a klub még hozzádob egy százast, az úgy 370M

In:
Kimmich: ~40M
Onana: ~50M
Wirtz: ~110M
Frimpong: ~60M
Mitoma: ~50M
De Ligt: ~60M
Összesen ~ 370M.

Kezdő jövőre: TS-Cancelo-Araujo-De Ligt-Frimpong-Onana-Kimmich-Wirtz-Mitoma-Lewa-Yamal
Pad: Pena, Baldé, Fort, Christensen, Cubarsí, Inigo, Pedri, Gavi, Gündogan, Felix, Ferran, Roque

23 fős keret, aztán hadd szóljon.
V I S C A E L B A R C A
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.21. 23:08:13

andras953 írta:
2024.02.21. 19:33:01
Inigo-t ide se kellett volna hozni. A hangoztatott stabilitás helyett ugyanolyan életveszélyt jelent a védelmünkben, mint amilyen E. Garcia volt. Igaz, hogy Ericnél is lassabb, de legalább nehézkes és öreg. Mellette szabad az útja az ellenfélnek, aki ha tisztes távolságot tartva fut el mellette - még szabálytalankodni sem tud vele.
Ezzel egyetértek, annyi, hogy az indításai miatt többen gondolják hasznosnak, én egy olyan középhátvédnek látom, akiről meccsenként minimum 1 gólt kapunk és a rengeteg sárgát érő szabálytalansága sem véletlen, mert már nincs más lehetősége, egyszerűen kevés védekezésben, akárcsak Romeu.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.02.21. 19:33:01

davi 10:
Inigo-t ide se kellett volna hozni. A hangoztatott stabilitás helyett ugyanolyan életveszélyt jelent a védelmünkben, mint amilyen E. Garcia volt. Igaz, hogy Ericnél is lassabb, de legalább nehézkes és öreg. Mellette szabad az útja az ellenfélnek, aki ha tisztes távolságot tartva fut el mellette - még szabálytalankodni sem tud vele.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.21. 17:56:28

Az a 10 misis opció Dest-re kimaradt, egy ilyen szezon után szerintem többet is lehetne kérni érte. Plusz ki tudja, simán lehet, hogy az új edző megtartaná. És ha lesz a jobbosra Cancelo, Dest meg esetleg J.Araujo, akkor szerintem Kounde lesz a piacképes létszámon felüli védő. Amúgy a holland még mindig csak 23 éves, simán lehet, hogy most sikerül felnőnie a feladathoz.
Kp-ra szerintem is Alex Garcia lesz a legreálisabb opció, a Girona-val azt hiszem amúgyis jó a viszony, most meg van 3 olyan játekosunk (EG, Romeu, Torre), akik érdekesek lehetnek nekik. De a kivásárlási ára neki is csak valami 10-15 misi, ha jól rémlik.

Idén nagyon sokat hangoztattuk, hogy szűk a keret, de szerintem így is lesz egy csomó távozó. SR, Alonso teljesen hasznavehetetlenek, értük mondjuk pénzt nem is kapnánk. Romeu egyértepmű kapufa volt, őt is max a Girona-val tudjuk szerintem leboltolni.
Kölcsönben viszont van egy egész érdekes sor, most így hirtelen EG, Lenglet, Torre, Fati, Chadi Riad, Valle ugrik be. Ebből az első kettőtől azonnal szabadulnék, egyikük se fut olyan rossz szezont, főleg EG, értük még jöhet valami. A többiek pedig mind olyanok, akik akár "ingyen igazolásnak" is elkönyvelhetők, bennük még látom azt, hogy az első csapat hasznára tudnának lenni.
Riad személyében lenne egy ballábas kh, így hiába nagyon szimpatikus, én a sérülékenysége és a fizuja miatt Inigo-tól is meg tudnék válni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.21. 17:40:51

Áthozom.
andras953 írta:
2024.02.21. 16:57:07
Köszi, pont ez maradt ki a hozzászólásomból, hogy a habitusa Yaya-Touréra emlékeztet.Szívesen látnám a középpályánkon, sokoldalú és fiatal. Kíváncsi leszek kinek sikerül leigazolni?
Sztem totál felejtős. Tavaly vette az Everton 35 millióért egy 5 éves szerződéssel, azóta pedig még feljebb ment az ára.

A mi sanyagi helyzetünk nem igazán engedi meg 50-60 milliós igazolásokat. Max. ha eladjuk De Jongot, de akkor meg kb. csöbörből vödörbe kerülünk és a szenegáálinál van még egy nagy kérdőjel is, biztos beválna-e.
A kulcs most az, hogy a hollanddal sikerül-e megállpodni a szerződése hosszabbításáról és az milyen irányban mozdítja el mozgásterünket.
Van néhány olyan játékos kölcsönben, akit lehet majd értékesíteni. A Fati-Raphinha-Torres trióból könnyen lehet hogy egyik távozik, akit majd az új edző kiválaszt. A logikus a brazil lenne. Érte kaphatnánk legtöbbet és az ő posztja a leginkább pótolható. Bér szempontjából viszont Fati a legkényesebb. Felixet végleg megvenni szerintem esélytelen. Legjobb esetben is egy újabb kölcsön lehet belőle.
Destre biztos aktiválja az opciót a PSV. Olyan szezont megy, hogy az a 10 millió röhögve megéri nekik.
Az ilyen Lenglet-Garcia félékből lehetne még pár milliót kisajtolni.

A kp-ra szerintem jön egy Aleix Garcia és csókolom, plusz meg lehet tartani Torre-t és/vagy visszahozni Riadot stb.
De kíváncsi leszek az új edző hogyan gondolkodik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.19. 15:08:52

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... l-98358368 Figyelmes az lehet mert az ingyen van, a többit felejtsük el gyorsan.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.19. 14:49:39

bence0330 írta:
2024.02.19. 14:25:34
Akkor is a gólerős szót a többiekhez kell mérni. Ha ő a 3.-4. leggólerősebb balszélső
Ha a 3-4. leggőlerősebb szélső 29 meccsen 6 gólt lő, akkor a mai szélsők nem gólerősek. A hatgólos nem lesz attól gólerősebb, hogy a többi nem tud gólt lőni.

Ez olyan, mintha valahol 0 fok lenne, és a 6 fokra már azt mondanák, hogy hú de meleg van. A hat fok sem az.
bence0330 írta:
2024.02.19. 14:25:34
Tavaly 14, mellette 17 gólpassz. Top szint.
14 gól, 17 gólpassz jól néz ki, de idén sokkal gyengébbek a mutatói. Egyetértek Magnus-szal abban, hogy számunkra az a szint, aki a csúcsformát fenn is tudja tartani. Emellett azt gondolom, hogy elsősorban gólokra lenne szükségünk. A labdát a hétvégén is birtokoltuk, voltak helyzeteink, de csak Lewandowski az, aki ha megkapta, be tudta rámolni.
bence0330 írta:
2024.02.19. 14:25:34
Ha a többi csapat is tud 8-10-(15) gólos szélsőkkel BL-címért harcolni, nekünk sem muszáj két centerre váltani csak emiatt
15 gólos szélsőt már le lehetne igazolni, azt támogatnám.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.19. 14:25:34

gránit írta:
2024.02.19. 14:12:44
Mivel fogalmam nem volt, ki ő, most lecsekkoltam, 29 meccsen 6 gól elég gyenge. Készséggel elhiszem, hogy a többiek még gyengébbek, nem véletlenül szörnyűlködtem egy másik topic-ban a mai labdarúgáson. Annak idején Ludovic Giuly-k kikoptak ilyen gólterméssel.

Nyilván nem ezzel a játékossal van nagy bajom, egy középcsapatba jó az a 6 gól.
Oké, tegyük fel, hogy régen jobb játékosok voltak (szerintem ez messze nincs így kb 2 generációs tehetség kivételével, szerintem a védők is sokkal jobbak, a csapatok szervezettebben védekeznek, stb, de mindegy).
Akkor is a gólerős szót a többiekhez kell mérni. Ha ő a 3.-4. leggólerősebb balszélső, akkor kit hívsz gólerősnek, ha őt nem? Idén egy összeomló Napoliban szerezte ezt. Tavaly 14, mellette 17 gólpassz. Top szint. No meg mellette közben még Leaonál is több sikeres csele van, pedig ő vitte a prímet egész Európában egy időben, a védők nem tudják megtartani, a Napoli sikerének egyik kulcsa volt tavaly, hogy Kvara lefoglalt 3-4 embert egymaga. Nem véletlenül kapta a Kvaradona becenevet, még ha nyilván némi túlzással is. Persze ez már nem a gólerőssége, ez igaz.
Ez olyan, mintha azt mondanám az idei mínusz 10 fokra, hogy ez nem hideg, mert 20 éve volt -20 fok is.
De a lényegben egyetértünk, nem kell szélsőért 10-20 millióért többet kiadnunk, és azt is csak akkor, ha valaki megy a nyáron. Ha a többi csapat is tud 8-10-(15) gólos szélsőkkel BL-címért harcolni, nekünk sem muszáj két centerre váltani csak emiatt, nem vagyunk lemaradva velük szemben a versenyben. Még a Citytől is csak annyival, hogy ott a világ 1.-2. legjobb centere. A két-három évvel ezelőtti Citytől meg pláne nem vagyunk lemaradva, és akkor is a világ legjobb csapata volt, 7-8-9 gólt lövő szélsőkkel, ahol Torres volt a leggólerősebb játékos az egyik szezonban.

Jobb focival operálnak. Meg a rendszer sokat számít. Az Arsenalban pl. azért nőtte ki Martinelli magát a poszton, szerintem ha bedobnánk ide, rossz nem lenne, de olyan jó sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.19. 14:12:44

bence0330 írta:
2024.02.19. 13:59:47
Oké, de ezek közül kit vennél meg, Messit, Henryt vagy, CR-t vagy Neymart? :) Nyilván onnan lehet válogatni, ami van.
Éppen ezért gondolom azt, hogy ha nincs jó szélső, akkor nem kell szélsőket erőltetni. Akkor nyomjunk be egy középcsatárt Lewandowski mellé.
bence0330 írta:
2024.02.19. 13:59:47
Kvarát nem gólerős szélsőnek hívni azért szerintem kicsit durva, a világon az egyik leggólerősebb jelenleg.
Mivel fogalmam nem volt, ki ő, most lecsekkoltam, 29 meccsen 6 gól elég gyenge. Készséggel elhiszem, hogy a többiek még gyengébbek, nem véletlenül szörnyűlködtem egy másik topic-ban a mai labdarúgáson. Annak idején Ludovic Giuly-k kikoptak ilyen gólterméssel.

Nyilván nem ezzel a játékossal van nagy bajom, egy középcsapatba jó az a 6 gól. Amit furcsállok, hogy manapság minden középszert hozsannáznak, aki egy egyeneset tudott rúgni a labdába.
Magnus írta:
2024.02.19. 14:02:22
az elit pont azért elit, mert folyamatosan, évekig tudja hozni a számokat, rashford nem ilyen
Egyetértek.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2024.02.19. 14:02:22

az elit pont azért elit, mert folyamatosan, évekig tudja hozni a számokat, rashford nem ilyen, a grúz gyereknek meg szerintem nagyobb a füstje mint a lángja.

egyébként igazolások helyett először egy rendes edző kell, akinek vannak tiszta elképzelései arról mit akar játszatni és milyen profilú játékosokkal.

Az nem járható út, hogy haveri meg családi vállalkozás vagyunk, mert a Barcelona jobban fizet mint a munkanélküli segély, ugye-ugye sergi roberto, oscar hernandez.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.19. 13:59:47

gránit írta:
2024.02.19. 13:50:51
bence0330 írta:
2024.02.19. 13:24:24
Vini és Rashford akik igazán gólerősek egyedül
Mit értek gólerős szélső alatt, ha csatárszélsőkről van szó? Mondjuk egy Messit, Cristiano Ronaldót, Thierry Henry-t, Neymart, Pedro is jó volt eleinte, bár a végén őt meg Alexis Sanchezt látva már az volt a véleményem (mint most), hogy ha nincs jó szélsőnk, akkor inkább ne szélsővel próbálkozzunk, vagy szerezzünk egy rendeset, különben nettó emberhátrány.

...elég sok játékosra lenne szükségünk, támadó szélsőre szerintem pont nincs.
Oké, de ezek közül kit vennél meg, Messit, Henryt vagy, CR-t vagy Neymart? :) Nyilván onnan lehet válogatni, ami van. Kvarát nem gólerős szélsőnek hívni azért szerintem kicsit durva, a világon az egyik leggólerősebb jelenleg.

De utána megválaszoltad, így egyetértek, bár ha Felix nem marad, akkor valaki kell, csak nem prioritás, valahonnan akasszunk egy elfogadhatót és kész. Nem hiszem el, hogy ha egy Milan Okafort meg Chukwueze-t tudott hozni a nyáron a két szélre CSERÉNEK 20 millióért, akkor mi nem tudnánk megtenni ugyanezt. Szerintem is 1 tkp és 1 vkp lenne az igazi prioritás, meg egy szélsőbekk. Én centerposztra nem költenék a nyáron, Guiu és Roque kapna fél évet, nem érdekel, hogy nincs ott rutin, mindkettővel lehet focizni legalább, és ketten elegek bőven. Bár mivel sajna sztem Lewy marad, ez így eleve sansztalan.

Ja, Roquét szélsőként használni problémás. Szerencsére nem teljesen elveszett dolog, de azért messze van a jótól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.19. 13:50:51

bence0330 írta:
2024.02.19. 13:24:24
Vini és Rashford akik igazán gólerősek egyedül
Mit értek gólerős szélső alatt, ha csatárszélsőkről van szó? Mondjuk egy Messit, Cristiano Ronaldót, Thierry Henry-t, Neymart, Pedro is jó volt eleinte, bár a végén őt meg Alexis Sanchezt látva már az volt a véleményem (mint most), hogy ha nincs jó szélsőnk, akkor inkább ne szélsővel próbálkozzunk, vagy szerezzünk egy rendeset, különben nettó emberhátrány.

Mondanám, hogy Deco remélem, nem ezt értette radikális változtatás alatt, már csak azért is, mert sajnos régóta építünk le embereket a szélen (Ronaldinho, Countinho stb, felkészül Roque).

Kellene vkp, tkp (Robertóval lehet, hogy nem hosszabbítunk, és amúgy is állandóan sérült), Koundé nálam max cserepados, Lewandowski 36 évesen lehet, hogy végleg kifúj, elég sok játékosra lenne szükségünk, támadó szélsőre szerintem pont nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.19. 13:38:07

Magnus írta:
2024.02.19. 13:34:33
arról a rashfordról van szó akinek pár évente van 2 jó hónapja, aztán a pl meg az angoljátékos hype felteszi őt egy olyan polcra ahol soha semmi keresnivalója nem volt?

ez a grúz gyerek is egyszezonos semmi, 2 év múlva a nevére nem fogok emlékezni, komolyan mondom inkább hozzuk el Sallait, ha bukunk akkor nem került 100 millióba.
Ezt írtam én is, ő ezt nem tudja stabilan hozni, és még így is a legjobb balszélsők közt van. Azért a 30 gól az nem gyenge egy szezonban a posztján, az nem hype alapján rakja a felső polcra, hanem hozott olyan teljesítményt, amivel kiérdemelte a hypeot. Ő gólerősnek mondható azért, legalábbis megvan benne ez a képesség.

A grúz gyerek eddig másfél szezonos and counting, és mivel előtte nem is volt radaron, a Napoli óta számít csak, azóta megállás nélkül a világ egyik legjobb balszélsője. Idén is ő tartja fent a Napoli fejét a víz felett, 3-4 védőt folyamatosan leköt gólokat lő, gólpasszokat ad.

De hogy a nevére nem fogunk emlékezni, azzal egyetértek, még most sem emlékszem rá, ezért hívom Kvarának. :D :D

De szerintem is ha nem is Sallait, de egy 20-30 misis játékost kell hozni, azt is kizárólag akkor, ha Felix nem mard. Van elég szélsőnk, Yamal berobbanásával jobbra még több is, mint kéne.

Egy Guimaraes féle vkp-ra kéne egyszer nagy lóvét szánni, mondjuk DJ-ra elcserélni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2024.02.19. 13:34:33

arról a rashfordról van szó akinek pár évente van 2 jó hónapja, aztán a pl meg az angoljátékos hype felteszi őt egy olyan polcra ahol soha semmi keresnivalója nem volt?

ez a grúz gyerek is egyszezonos semmi, 2 év múlva a nevére nem fogok emlékezni, komolyan mondom inkább hozzuk el Sallait, ha bukik akkor nem került 100 millióba.

vagy Fatit vissza, nyílván [auto_cenzúra] a térde, de a kerékkötő edző elmegy nyáron, egy új, nem félvak edzőnél még lehet keresnivalója, csak a 10-est vissza ne adják rá.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.19. 13:24:24

A grúz a világ egyik legjobb balszélsője, eleve tök esélytelen a megszerzése, hisz 80 alatt szóba sem állnának senkivel, de szerintem a végső ára 100 körül lesz, ha távozna (kb annyira is taksálják, és 27-ig van szerződése), de rá aztán nem lehet rosszat mondani. 3-4 védő lábát köti össze rendszeresen, és azért szélsőnek elég gólerős is. Még az összeomlott Napoliban is, de tavaly azért gólerősebb volt.

Nem tudom amúgy, mit értesz gólerős szélső alatt, többször használtad ezt a fogalmat, nekik nem az a dolguk, hogy 30 gólt rúgjanak. Létezik 1-1 ilyen, de nekünk ez most elérhetetlen. Ez még mindig a Messi-Neymar téma utóhatása, sajna, ott nagyon elkényeztettek minket.

Érték alapján sorban az első tíz balszélső, becsült értékkel és tavalyi gólpontokkal. Az első párat gyűjtöttem ki csak, mert a többiek a kanyarban sincsenek.

Vini(150M, 23+21), Leao(90M, 16+15), Martinelli(85, 15+6), Kvara(80M 14+17), Diaz(75M 5+3), Rahsford(70M 30+11 (sokkal-sokkal több perccel)), Grealish, Doku, Coman, Tel, meg még Mitomát ide tudom venni az elithez talán.

Vini és Rashford akik igazán gólerősek egyedül, de Vini sem sokkal, mint Kvara, és RM-es, és 150 milliós, szóval nem téma. Rashfordnak meg sok évből ez volt a 2. ilyen kb, ettől még persze ő jöhetne, csak miért tenné, meg őt sem adnák 100 alatt. Plusz Kvarában megvan, amit Torresből vagy Raphinhából hiányolnak, bármikor csomót köt 3 ember lábából.

De ez az év kacsája, alig hitelesebb, mintha Haalanddal próbálkozánk, nem fogunk 100 milliót kiadni egy játékosra, talán még a norvégra sem tudnánk féláron. De ha valakire mégis, ő és Rodri lenne az egyedüli két játékos, ahol legalább tényleg megpróbálnánk minden követ megmozgatni, hogy ekkora összegért idejöjjön.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.19. 12:59:23

Hogy minek akarunk mostanában folyton gólszegény szélsőket, nem igazán értem. Minden másra szükségünk lenne, csak erre nem.

Roquét is le fogjuk építeni szélsőként.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.19. 10:29:19

Khvicha Kvaratskhelia is Barça's preferred option to reinforce the winger position this summer. [Mundo Deportivo]
Kép
Válasz küldése