Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.05. 01:16:07

A német csodagyerek, Wirtz év végén szinte biztos, hogy nem fog még távozni a Leverkusenből, de rá egy évre már jó eséllyel, és az is biztos, hogy valami hatalmas klubhoz megy majd. 18 évesen már 70M-ra becsüli a TM az értékét, ez a 3. legmagasabb a Bundesligában. És azért egy Bayernél ez nemigen lehet túlhypolás sem.
Támadóközéppályás létére, ilyen fiatalon 28 meccsen 10 gólnál és 13 asszisztnál jár, ami nyilván döbbenetes. Nem tudni, hová megy, viszont többször lenyilatkozta, hogy minden álma a Barcelonában játszani, és a sport (Romano) szerint figyeljük is a srácot.
Szóval nem egy aktuális hír, és olcsó akkor sem lenne, mert 26-ig írt alá elvileg, de tényleg lehet, hogy 1-2 év múlva igazi klasszisról beszélhetünk már a személyében, és akár pole pozícióban is lehetnénk az érte menő harcban.

Ugyanitt, a jövő nevében: Emre Demirről tud valaki valamit? Nem megbízható helyeken olvastam, hogy tavaly már megvettük, csak Törökben fejezi be még a szezont, és nyáron csatlakozik a Barca B-hez. Ez az infó stimmel?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.05. 00:20:05

Xavi olyan pályára volt képes navigálni ezt a csapatot, hogy minden kétséget kizáróan biztosak lehetünk abban, szakmai jövőkép tekintetében vonzó lesz a Barcelona. Már ma is az :lol:
Nyilván az anyagi lehetőségek korlátozottak, de lesznek olyan - számunkra megfelelő - játékosok, akiknek a szakmai kihívás és jövőkép felül fogja írni a fizetési maximum utáni sóvárgást. Erre tökéletes a bónuszok rendszere és abból a pénzből fognak tudni majd jól keresni a fiúk, amit valóban önmaguknak és csapatuknak köszönhetnek.
Ezen oknál fogva - szerintem - nyugodtak lehetünk, a Mester is tudja a gyenge pontokat. Hosszú még az idő nyárig, sok név fog röpködni és tuti, hogy jól fog választani Xavi és a leendő igazolás is.
Haaland érkezésére számítok, a fenti gondolatok a jövő érdekében elengedhetetlen egyéb változtatásokra, frissítésekre értendők.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.03.04. 22:25:55

Torre érkezése hivatalos. 5 millió fix, de elérheti az átigazolás a 20 m Eurót. B kerethez fog csatlakozni nyáron. Ennyiért mindenképpen megérte.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.04. 20:57:10

baas11 írta:
2022.03.04. 20:34:28
Igen tudom , en is ugy hittem h oda ballábas kell , de nen valóban nem! Ezért irtam direkt ugy h aki tud ott játszani mindegy h milyen labas … de ezek közül egyik sem es Araujo sem ! Szóval kapufa, főleg a dán a Chelsea bol
Christensenről sejtelmem sincs, soha nem figyeltem, de Araujo halálbiztos, hogy simán klasszis teljesítményt hoz le ott is. Nekem rémlik is, hogy párszor már volt ott. De szerintem a fickót berakhatja az ember középcsatának, balszélsőnek, középső középpályásnak, hóttmindegy neki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.03.04. 20:34:28

davi10 írta:
2022.03.04. 13:12:18
baas11 írta:
2022.03.04. 07:22:42
Sok név röpköd középhátvéd poszton … ebből ki az aki tud baloldalt játszani ?
Mert Kounde De Ligt nem ,a Chelseaben meg egyértelműen Rudiger jatszik ott …
Szerintem ezt már elengedtük, hogy csak ballábas játszhat ott. Idén az összes védőnk játszott már "ballábas védőt".
Igen tudom , en is ugy hittem h oda ballábas kell , de nen valóban nem! Ezért irtam direkt ugy h aki tud ott játszani mindegy h milyen labas … de ezek közül egyik sem es Araujo sem ! Szóval kapufa, főleg a dán a Chelsea bol
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Goikoechea
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2008.02.07. 10:17:47

2022.03.04. 17:01:14

Úgy tűnik, középen nagy lesz a tumultus, pláne, ha Kessie is jön. Busi folyamatos kivezetése mellett is telt ház lesz. Kiváncsi leszek, hogy lehet megfelelő mennyiségű játékpercet biztosítani mindenkinek sértődés nélkül.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.04. 14:21:45

https://www.youtube.com/watch?v=gsWPSb1vnNA

itt az uj szerzemenyunk bemutatkozo videoja (marminthogy miket tud) :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.04. 14:19:27

Chino írta:
2022.03.04. 14:09:12
A legszebb, hogy a Real is borzasztóan akarta, foggal-körömmel mentek érte, de végül minket választott.
Mondjuk ezért ki hibáztatná? Te hova mennél 18 évesen? Xavi-hoz, aki dobálja be a fiatalokat egy újjáépülő csapatba, vagy Ancelotti-hoz, aki kb. csak akkor változtat az alap 11-en, ha pisztolyt tartanak a fejéhez, vagy valaki sérült?
Anyagilag sz.r helyzetben vagyunk, de legalább ennyi előnye van. Valverde alatt pl. nem hiszem, hogy ennyire vonzó lett volna a csapat egy fiatalnak (akit nem csak a pénz érdekel), Messi ide vagy oda.

Amúgy én is pont most néztem meg egy videót róla, nem tűnik elveszettnek, de ugye youtube-on mindenki király. Mivel nekem ismeretlen, így nem várok sokat tőle, de jó látni, hogy még meg tudunk nyerni ilyen versenyfutást a fiatal játékosokért.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.04. 14:09:12

Troym írta:
2022.03.04. 12:20:08
Pablo Torre:
Már Romano, Romero, Sport és Mundo szerint is van megegyezés, tényleg bizakodom, szerintem nagy tehetség a srác és hasonló áron megszerezhető, mint Pedri.
Nem tudok sokat a srácról, igazából csak a videoit láttam, de az biztos, hogy technikáért nem megy a szomszédba, a korához képest pedig bődületes távoli lövései vannak. És másodosztály ide vagy oda 21 meccsen 6 gól és 6 assist egy középpályástól még akkor is nagyon durva, ha nem 18 éves lenne. (244 perc/gól)

Délben tettek ki egy cikket a Sportra amiben leírták, hogy megvan a teljes egyezség, még a díj nem tiszta. 10 millió a kivásárlási ára, de ennél jóval alacsonyabb összegért kerül ide. Több lehetőség is van ami Xavin múlik. Vagy megy a B-be, vagy kipróbálja a felnőtt csapatban, de ha a Racing feljut az első osztályba lehet hogy ott marad egy évet, kb. mint Pedrinél.
Azért nem semmi ez a kp. Gavi, Pedri, Nico, most Torre. Nem egy visszavonulás előtt álló sor, lesz itt harc. :lol:

A legszebb, hogy a Real is borzasztóan akarta, foggal-körömmel mentek érte, de végül minket választott.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.03.04. 13:48:29

inkább legyen két jobblábas betonfal, mint megint ilyen Lenglet féle rettenetet kelljen nézni, csak azért mert ballábas.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.04. 13:12:18

baas11 írta:
2022.03.04. 07:22:42
Sok név röpköd középhátvéd poszton … ebből ki az aki tud baloldalt játszani ?
Mert Kounde De Ligt nem ,a Chelseaben meg egyértelműen Rudiger jatszik ott …
Szerintem ezt már elengedtük, hogy csak ballábas játszhat ott. Idén az összes védőnk játszott már "ballábas védőt".
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.03.04. 12:20:08

Pablo Torre:
Már Romano, Romero, Sport és Mundo szerint is van megegyezés, tényleg bizakodom, szerintem nagy tehetség a srác és hasonló áron megszerezhető, mint Pedri.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.03.04. 07:22:42

Sok név röpköd középhátvéd poszton … ebből ki az aki tud baloldalt játszani ?
Mert Kounde De Ligt nem ,a Chelseaben meg egyértelműen Rudiger jatszik ott …
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.04. 00:33:32

Chino írta:
2022.03.03. 16:50:58
...Ha valaki több Chelsea meccset néz Christensenről írhatna egy kicsit többet...

...Kessié. Vele kapcsolatban én kicsit szkeptikus vagyok és a fizetése sem hiszem, hogy 2 millió lenne, ráadásul ki tudja mennyire tudna beilleszkedni, tudná-e azt hozni, mint a Milanban. Plusz, ahogy hallottam a magatartása sem a legfegyelmezettebb.
Az első engem is érdekelne, notórius CFC-meccs kerülő vagyok, alig láttam 1-2-szer, és akkor sem figyeltem rá.

Kessiének 6,5-öt kínált a Milan, amit elutasított, és 9-et kér. 6,5 alatt biztos vagyok benne, hogy nem jön. Ha eljön ennyiért, akkor komoly ereje van Xavi projektjének, mert a pénz miatt nem marad elvileg a Milanban, bár most akkor kiderül, hogy mégsem, és inkább nyerni akar valami komolyabbat, amire ott nincs esély.
Semmi gond nincs szerencsére a magatartásával, csak pontosan ugyanaz a sztori, mint Dembéléé, fél-háromnegyed évig mentek az ígérgetések, aztán visszatánc. Emiatt aztán mindenki elvből utálja és fütyülik is. A munkamorálja remek, a formája idén nem olyan, mint tavaly volt (3. számú belső kp-s idén, de ez inkább a konkurencia dicsérete, nagyon erős ott a Milan), de azért még így is korrekt szintet hoz mióta felépült és belejött, kb november óta, és még mindig vezéregyéniség az öltözőben és a pályán is.
Én bízom benne, hogy a formacsökkenés a körülmények és a bizonytalan szitu plusz rajongói utálat miatt van, meg mégiscsak annyi meccset nyomott tavaly, mint Pedri, és nyomja ő is a 12 km-eket minden meccsen, nem csoda, hogy picit leeresztett, akármekkora tank állat is a csávó.
Azt mondjuk nem tudom, kinek a kárára játszana. Ha Busquetset akarjuk leépíteni - mégiscsak az ő posztja lenne, csak más stílusban - akkor örülök, a többinek kevésbé. Persze amúgy sem panaszkodom, ha még mélyebb lesz a kp, és tényleg igazi Guardiolásan tudunk majd rotálni, lehet még akár ez is a kulcs egy jó BL szerepléshez mondjuk a kettős-hármas terhelésben.
Nálam a fő erénye az lenne, hogy végre kapna támogatást a védelem. Szűrőként is kegyetlen, és nagyon intelligensen áll be 2 belső védő közé is erősíteni, vagy ha épp előrezarándokol az egyik. Egy BM-Pool féle csapat ellen jól érezném magam vele. Busi erre teljesen képtelen már.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.03.03. 23:14:27

A 248 név, aki szóba került, hogy lehet, hogy jön én egynek kimondottan örülnék: Állítólag megpróbálják megszerezni a Racingból a 18 éves Pablo Torret. (utoljára talán a Marca írta) Kivásárlási ára is 8 millió euró, spanyol u19 válogatott, szerintem marha jó rugótechnikája van. Mondjuk a Real is nézegeti. Ebbe a jelenlegi csapatba szerintem jól illeszkedne.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.03. 18:09:54

És lehet, hogy drága stb., de egy minőségi játékost manapság csak ennyiért vagy bőven magasabb áron lehet venni. Elég megnézni a tavalyi nyarat. Lukaku 120 millió, Sancho kb. 90 millió stb.
Nem az átigazolási összeggel van nála probléma, az a mai árak mellett akciós valóban. A fizetését meg az aláíráis bóbuszokat is ki tudja a klub valahogy gazdálkodni, valószínűleg ezen megy a nagy matekozás. Viszont a norvég jelenléte okozhat bérfeszültséget csapaton belül. Ahogy ő keresne egyre többet az évek alatt, mások is (jogosan) kérhetnének egyre többet, akik most viszonylag szerény fizetésért játszanak. Ráadásul sok esetben amúgy is számítani kell béremelésre, hosszabbításokra, + a korábbi átütemezések kifizetésére.

Azért ez így nagyon necces lenne. Most ugyan valóban felemelkedőben van a klub, de ha 2-3 év múlva megint beüt valami válság, akkor komoly bajban vagyunk.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2022.03.03. 17:14:02

Szerintem meg kell várni a tavaszt,és megnézni hogy hosszútávon is képes e ez a keret magas szintű játékra,eredményekre.Nem tartom jó ötlettnek hogy ilyen fizetéseket adjon a klubb egy egyenlőre még csak tehetségért,aki nem is biztos hogy betudna rendesen illeszkedni a barsza játékrendszerébe.véleményem szerint az elsődleges szempont csak is a védelem megerősítése,valamint egy szűrő.Azon kell dolgozni hogy a fiatal tehetségekel hosszabítsunk,illetve hogy Auba,Traore,ill Dembi nálunk maradjanak.Szerintem nem hiányzik a feszkó az öltözőbe,márpedig ebből biztos hogy az lenne.Most képzeljük el hogy a tavasszal pár játékosunk lerak az asztalra egy klasszis teljesítményt,minden happy a csapat körül majd jön egy egyenlőre talánbeválik játékos aki 5-10 vagy még többszörösét keresi mint mi akik megszakadunk meccsről meccsre,ráadásul elvileg alig van pénz...Nem tudom,de én ebbe az igazolásba [-X mennék bele
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.03. 16:52:22

Deluigi írta:
2022.03.03. 16:16:14
hol van itt a 10m euros fizetesi limit? :)
Én nagyon remélem, hogy ezek a bruttó összegek. Ha így lenne, akkor 1 évre kb. stimmelne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.03. 16:50:58

soadroli írta:
2022.03.03. 15:16:23
💰 Laporta's offer to Haaland:
1st year: €20m.
2nd year: €30m.
3rd year: €40m.
4th/5th year: €50m-€55m.
💰 Laporta wants a 5-year contract, Raiola wants 3+2.
✅ Raiola tells Haaland's father that Erling must play for Barça.
[Deportes Cuatro]
Nem tudok igazán hinni ezeknek a számoknak, legalábbis nem így, ahogy itt van.
Az egyik katalán lap szerint (most hirtelen nem jut eszembe a neve) Cruyff, Laporta és Xavi Münchenben voltak tárgyalni Haaland képviselőivel.
Nyilván kétes a hitelesség, csak ha már így előjött.
Ez a védelem vs Haaland téma azért érdekes, illetve azért dönti inkább a norvég felé a mérleg nyelvét, mert azt nem lehet megtenni, hogy most megerősítjük a védelmet meg igazolunk a középpályára, aztán jövőre meg megpróbáljuk elhozni.
El tudnánk lenni egy szezont simán ezzel a támadósorral és valamennyivel tényleg fontosabb JELENLEG többi csapatrészt megerősíteni, de Haaland most vagy soha, több alkalom nem lesz.
Azt pedig ugye nem kell ecsetelni, hogy milyen minőség érkezne, vele azért sokkal nagyobb esély lenne visszakerülni az elitbe, mint ha foltozgatnánk.
És lehet, hogy drága stb., de egy minőségi játékost manapság csak ennyiért vagy bőven magasabb áron lehet venni. Elég megnézni a tavalyi nyarat. Lukaku 120 millió, Sancho kb. 90 millió stb.
Télen a Real 160 milliót kínált Mbappéért.
De egy már másodvonalas, lejáró szerződésű Hazard is 100+50 millió volt. Egy kicsit korábbra visszanézve Griezmann 120. Most a Dembélé,Coutinho pakkot nem említem mert az egy más história)
El vannak szállva az árak, ennyi a történet, de ha De Ligtet vagy hasonlót szeretnénk hozni az is 70+ millió.
nagyatyesz írta:
2022.03.02. 17:09:44
Szerintem Piqué csak azért nem fogja abbahagyni, mert jön egy "kezdő" védő a helyére, Araujo mellé. Gondolom harcol majd a csapatba kerülésért, és majd kiderül mennyit játszik. Aztán max év végén dobbant, ha kevesli a játékperceket. Ezért is lenne jó Christensen...ingyen jönne elvileg Araujo mellé a kezdőbe. Cserének maradhatna Piqué, Garcia és Miguesa. Rá egy évre meg lehetne Piquét pótolni, ha visszavonul. Így meglenne a fokozatosság is. Örülnék, ha jönne.

Jobb oldalra Azpilicueta ugyancsak jó lenne. Megnézném mit mutat a szezon hátralevő részében Dest, és annak függvényében tartanám őt meg. Alvest hagynám Xavi stábjában dolgozni, míg SR-től szerződése lejártával elbúcsúznék. És így már csak Alba helyére/mellé kell valaki, és lesz egy viszonylag pofás védelmünk.
Mondjuk az utóbbi kb. 2 hónapban játszó Piqué hirtelen lecserélésére nincs nagyon szükség. Persze nem ő a jövő és hamarosan muszáj váltani, de jelenleg szerencsére nem kell miatta aggódni. És ha hosszabb távon is tudja hozni ezt a formát kell kapkodni, hogy mindenképpen kell új ember, mint eddig a csatársorért.
Ha valaki több Chelsea meccset néz Christensenről írhatna egy kicsit többet, amennyit én láttam, egy megbízható cb, a levegőben nagyon erős és nem is elég gyors. De ezt csak pár meccs és video alapján tapasztaltam.

Ha meg fel tudjuk frissíteni a hátvédsort egy Azpi-Christensen-Tagliafico trióval szinte ingyen, az mestermunka lenne. Amihez még jöhet Kessié. Vele kapcsolatban én kicsit szkeptikus vagyok és a fizetése sem hiszem, hogy 2 millió lenne, ráadásul ki tudja mennyire tudna beilleszkedni, tudná-e azt hozni, mint a Milanban. Plusz, ahogy hallottam a magatartása sem a legfegyelmezettebb.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.03. 16:16:14

hol van itt a 10m euros fizetesi limit? :)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.03.03. 15:16:23

💰 Laporta's offer to Haaland:
1st year: €20m.
2nd year: €30m.
3rd year: €40m.
4th/5th year: €50m-€55m.
💰 Laporta wants a 5-year contract, Raiola wants 3+2.
✅ Raiola tells Haaland's father that Erling must play for Barça.
[Deportes Cuatro]
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.03. 12:12:04

🇩🇰 ✍️ Barcelona has taken another step to close the signing of Andreas Christensen. In the last few hours, Barça has improved the economic offer to the Chelsea player and has offered him one more year of contract, going from four to five seasons [sport]

💸 Barcelona is close to closing two signings of great value at zero cost: Andreas Christensen and Franck Kessié. Barça will save 83 million euros. Kessié is valued at 48M and Christensen is valued at 35M [sport]


+ Azpilicueta, neki 11m a piaci értéke a transfermarkt szerint.
Kessie nekem bizonytalan, egyrészt a hírek alapján Ő a legkevésbé biztosra vehető, másrészt még Őt ismerem a legkevésbé, lövésem nincs, hogy tudna beilleszkedni. De egy nyár alatt 3 ilyen játékost ingyen behúzni nagy királyság lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.02. 18:05:08

Troym írta:
2022.03.02. 15:51:56

Maga a pletyka másodlagos, de Pique lenyilatkozta, hogy addig marad aktív, ameddig a kezdőcsapat tagja, Mingueza meg nem érzem, hogy minőségre elérné a csapat szintjét, és Xavi se nagyon használja.
Így számításaim szerint jelenleg 1 kezdőszintű kh van, Araujo és 1 csere Garcia. Ha igazolnak valakit, akkor Pique gondolom abbahagyja, tehát lehet rögtön 2-t kell. (Umtiti és Lenglet szerintem távozni fog)
A klub jelenlegi anyagi helyzetében minden posztra klasszis kezdőszintű játékosra számítani a padon szerintem felesleges. Ráadásul Mingueza idén simán hozta Garcia szintjét, plusz jobb hátvéd pozícióban is bevethető (idén legalábbis ott volt játszatva eddig). Ha az Umtiti-Lenglet-Piqué hármasból mindannyian távoznak akkor valóban 2 hátvédet kell igazolni, de engem meglepne ha így lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Atlantis 2022.03.03. 12:21:09-kor.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.03.02. 17:09:44

Szerintem Piqué csak azért nem fogja abbahagyni, mert jön egy "kezdő" védő a helyére, Araujo mellé. Gondolom harcol majd a csapatba kerülésért, és majd kiderül mennyit játszik. Aztán max év végén dobbant, ha kevesli a játékperceket. Ezért is lenne jó Christensen...ingyen jönne elvileg Araujo mellé a kezdőbe. Cserének maradhatna Piqué, Garcia és Miguesa. Rá egy évre meg lehetne Piquét pótolni, ha visszavonul. Így meglenne a fokozatosság is. Örülnék, ha jönne.

Jobb oldalra Azpilicueta ugyancsak jó lenne. Megnézném mit mutat a szezon hátralevő részében Dest, és annak függvényében tartanám őt meg. Alvest hagynám Xavi stábjában dolgozni, míg SR-től szerződése lejártával elbúcsúznék. És így már csak Alba helyére/mellé kell valaki, és lesz egy viszonylag pofás védelmünk.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.03.02. 15:51:56

Atlantis írta:
2022.03.02. 14:59:38

Papíron egy Araújo-Christensen kezdő védőpáros jól hangzana egy Garcia-Piqué-Mingueza hármassal a padon. Meglenne a rutin és a fiatalság is.
Maga a pletyka másodlagos, de Pique lenyilatkozta, hogy addig marad aktív, ameddig a kezdőcsapat tagja, Mingueza meg nem érzem, hogy minőségre elérné a csapat szintjét, és Xavi se nagyon használja.
Így számításaim szerint jelenleg 1 kezdőszintű kh van, Araujo és 1 csere Garcia. Ha igazolnak valakit, akkor Pique gondolom abbahagyja, tehát lehet rögtön 2-t kell. (Umtiti és Lenglet szerintem távozni fog)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése