Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.27. 10:29:36

A mai meccs után jó volna egy játékosonkénti szavazás arról, hogy az évkezdethez képest előre lépett, maradt, amilyen volt, vagy visszaesett. Nálam sajnos előre lépésről csak MaTS és Umtiti esetében beszélhetünk. Ez egyben az edzőstáb munkáját is minősíti.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.27. 10:18:28

visca el barca írta:sokadjára írjuk: jövőre lejár a szerződése. ha nem hosszabbít, akkor senki nem fog érte 60-70 milliót adni.
Mondjuk olyan szempontból a MU van előnyben, hogy jövőre VB, nekünk meg idén kell az ember. Mi se várhatjuk ki, hogy majd ingyen jön 1 év múlva, és ő se fog ott maradni 1 évet padozni - José nem hiszem, hogy nagyon szívbajos lenne -, mert jelenleg van esélye bekerülni a válogatottba, ha így játszik. Úgyhogy annak ellenére, hogy 1 év van hátra, a MU nem hiszem, hogy gyenge alkupozícióban lenne, ha esetleg tényleg rámozdulnánk.. Vagy jó pénzért távozik, vagy nyár végén hosszabbít, int De Gea is tette 1 éve - már ha addig nem fog.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.27. 10:11:02

Chino írta:Herrera pont nem az a poszt akire szükségünk van. Amellett a MU közel 40 milláért vette, akik anyagilag nem maradnak el a PSG-től. Herrera Rakitic posztját jól lehozhatná, de most költsünk el 60-70-et egy kicsit jobb, mint középszer játékosért, akibe van még kb. 3 jó év.
sokadjára írjuk: jövőre lejár a szerződése. ha nem hosszabbít, akkor senki nem fog érte 60-70 milliót adni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.27. 05:44:23

Sokkal prózaibb dologról fog szólni a következő félév. Laporta kitartóan támadni fog, Barto védekezni. Ezért az új edző gyors eredményekre lesz kényszerítve. Mind Barto, mind az új edző érdekeltek lesznek egy olyan nyári igazolás-sorozatban, amellyel már ősszel sikereket lehet produkálni. Nem lesz idő sokat építkezni, gyakorolni. Ha nem fog sikerülni a dolog, a neves játékosok is belekeverednek a Laporta - Barto háborúságba valamelyik oldalon. Ha netán jól játszana a csapat, akkor meg Laporta a katalán kártyát dobja be.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.27. 02:28:58

Bob_Marley írta:Szerintem ezzel nincsen gond, mert a klub filozófiája, hogy spanyol ligából erősít meg saját nevelés meg külföldiek. Ennek a harmóniáját kell megtalálni, s ebben azért Varatrix-szal egyet értek, hogy pl a Real pont ráállt erre és nézi a spanyol játékosokat, spanyol ligást embereket, mi talán kevésbé. Ez szerintem sem egy jó irány, beilleszkedés szempontjából mindig fontosnak tartom, hogy "közelebbi" emberekben gondolkozzunk.
Én is úgy vagyok vele, nem sztárok kellenek, csapatemberek. És egy Herrera tudna segíteni és nem is lenne Líbia GDP-je.....
Csak sajnos a jelenlegi spanyol bajnoksgából nem nagyon van olyan játékos, aki a hiányposztokra erősítés lenne. Mellesleg nézzük meg az utóbbi évek igazolásai közül ki jött be jobban. Aki a ligából jött vagy aki külföldről? Talán Rakitic volt az utolsó ilyen, esetleg Bravo. Nézzük csak a tavalyi nyarat. Gomes, Alcacer, Denis, Umtiti stb. Kivel erősödtünk?
Herrera pont nem az a poszt akire szükségünk van. Amellett a MU közel 40 milláért vette, akik anyagilag nem maradnak el a PSG-től. Herrera Rakitic posztját jól lehozhatná, de most költsünk el 60-70-et egy kicsit jobb, mint középszer játékosért, akibe van még kb. 3 jó év.
Verratti vagy Thiago akár 8-10 évet is lehozhat klasszis szinten. Ez a kb. 40 millió különbség Herrera meg utóbbi kettő között.
De nagy valószínűséggel újra egy Gomes/Arda-féle félmegoldás lesz évenként.

Azért a Real meg a spanyol játékosok... Most adtak 45 milliót egy 16 éves brazil kölyökért, meg készülnek 120-130 milliót letenni MBappéért. A "gálakezdőjükben" 2-3 spanyol van, a többi meg kb. csak töltelék.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.26. 17:15:05

Szerintem ezzel nincsen gond, mert a klub filozófiája, hogy spanyol ligából erősít meg saját nevelés meg külföldiek. Ennek a harmóniáját kell megtalálni, s ebben azért Varatrix-szal egyet értek, hogy pl a Real pont ráállt erre és nézi a spanyol játékosokat, spanyol ligást embereket, mi talán kevésbé. Ez szerintem sem egy jó irány, beilleszkedés szempontjából mindig fontosnak tartom, hogy "közelebbi" emberekben gondolkozzunk.
Én is úgy vagyok vele, nem sztárok kellenek, csapatemberek. És egy Herrera tudna segíteni és nem is lenne Líbia GDP-je.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.26. 16:59:16

palesz77 írta: Szerintem inkább azon volt a hangsúly, hogy jobb egy szerethető csapatnak szurkolni, mint egy olyannak, akinek a játékosaival nem tudsz azonosulni egyáltalán. Ha innentől csak Suárez és Jordi Alba féle fetrengő, és sokszor sunyi játékosok alkotnák a keretet...


Teljesen egyet értek. Csak azt mondom, a jelenlegi keretben is van olyan játékosunk akit kifejezetten rühellek, de elismerem, hogy kellenek szükség van rájuk. Alba, alattomassága Suarez fetrengése, Neymar idegesítő kakaskodása, vagy amikor Busquetzs a fénykorát élte ebben az ő folyamatos ksilánykodása, én személy szerint ha tudnánk hasonló tipusú vagy képességű játékossal pótolni őket egy könnycseppet se ejtenék értük.De pótold Neymart, Albat, Suarezt, Busquetset úgy hogy minőégben ne legyen visszaesés és meg is tudjuk fizetni. :mrgreen: Nem tudjuk, így mást nem tehetünk elfogadjuk. Persze nyílván az én szivemhez is közelebb áll Iniesta, Messi mindent a fociért hozzáállásáít, de említhetjük istt Xavit, Puyolt de ilyennek látom az újak közül Umtiti, rakitic és SR mentalítását is.
visca el barca írta: én teljesen megértem azokat is akik nálam 10 évvel fiatalabbak és a valdes-puyol-iniesta-xavi féle tengelyen nőttek fel és ezt az identitást érzik magukéhoz közelinek.


Dettó sőt hozzám is 32 évesen sokkal közelebb áll ez, de sajnos meg kell maradnunk a realitások talaján. Ez egy olyan Isteni csillagállás terméke volt, amire nem tudom volt e korábban példa a foci történetében. És hogy lesz e még egyszer? Nem hiszem... Ezért sajnos igazolni kell. Verratti lenne pl. a tökéletes, de szerencsére megint elértük a félmegoldások korszakát, mint annó a középhátvédeknél csináltuk. Ha letennénk a kivásárlási árát nyilván meg lehetne őt is győzni arról, hogy na ez neked is jó. De bármennyire is hajtjuk, ilyen nem lesz.

Kövezzetek meg, de szerintem valami megint nem jól megy.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.26. 16:21:30

visca el barca írta: én pl egy olyan csapatba szerettem bele '98 környékén ahol egyetlenegy saját nevelésű játékosunk sem volt, de majd Bob kijavít ha tévedek :D baia, abelardo, nadal, de boerék, LE, cocu, figo, kluivert, mind-mind "zsoldos" volt.

én teljesen megértem azokat is akik nálam 10 évvel fiatalabbak és a valdes-puyol-iniesta-xavi féle tengelyen nőttek fel és ezt az identitást érzik magukéhoz közelinek.
Xavi akkor már elvileg a felnőtt keret tagja volt (bár akkor még csak 19 éves csikó volt), meg ott volt pep is. Sőt, Carlos Busquets Barroso volt az egyik kapus. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.05.26. 16:15:03

Én az igazságot (ha egyáltalán van ilyen) a kettő között látom. Szerintem senki sem szeretne egy csak külföldi zsoldosokból álló csapatot látni, de ahogy csababarca is írta, nem nagy a merítési lehetőség, oda meg pláne nem, ahol erősítésre szorulunk.
De pl. Messi lehet, hogy argentin, mégis több kötődése van a klubhoz, mint Alba-nakvagy anno Fabregasnak.

Szép és jó dolog ez a spanyol meg saját nevelés dolog, de ez az akaraton kívüli dolgok határozzák meg elsősorban. Persze vannak olyan aspektusok, ahol lehetne változtatni. Pl. a Munir-Paco kérdés, illetve valamivel több lehetőséget kaphatnának a fiatalok, de ez egy nagyon vékony határvonal. A B-ből is felhozhatnánk Marlon helyett Borja Lopezt, mert ő nem brazil, hanem egy spanyol saját nevelés, de jóval hátrébb lennénk vele.

Az elsődleges szempont minden egyes klubnál, hogy kivel lehet sikeres (talán a Bilbaot kivéve) utána jöhetnek a "szentimentálisabb" aspektusok. Szerintem örülhetünk, hogy a kezdőnkben 4 saját nevelés van, plusz Ini, Rafinha és Sergi Roberto. Ez azért még mindig jóval több, mint a nagycsapatok többségénél. A Real "gálakezdőjében" például mindössze 1 játékos.

És lehet Rakiticet említeni (bár szerintem jobb játékos, mint Herrera), de nézzük meg hány ellenpélda volt az utóbbi években.
Forca Barca!!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.05.26. 16:13:52

TripleH írta: Az a röhejes, hogy nem tudod, hogy a klub szlogene azért jött létre, mert akkoriban, nem igazán volt a legszabadabb népcsoport a katalán, de a stadionban nem számított a hétköznapok elnyomása és a klub képviselte az ő ügyüket is. Ha már nem tudod miért írtam, hogy mit is jelent a klub szlogene, akkor legalább ne degradáld röhejesnek ha nem vagy vele tisztában.

Az meg, hogy te nem akarod a legjobbakat a klub berkein belül látni, megint csak szentimentális szempont, hogy ez különböztessen meg. Mondtam a pep éra alatti csapat 100 évente egyszer teljes bolygó együttállás alkalmával jön létre. Hogy saját nevelés/spanyol és még mindent meg is nyer.
Nem kell megsèrtődni èn csak arra reflektálok amit írsz, nem amit gondolsz!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.26. 16:07:53

Varatrix írta:Én is elfogadnám, ha nem ugyanezen a fórumon kritizálnák azt amit a Real Madrid csinál.
mi ettől marha messze vagyunk.

én pl egy olyan csapatba szerettem bele '98 környékén ahol egyetlenegy saját nevelésű játékosunk sem volt, de majd Bob kijavít ha tévedek :D baia, abelardo, nadal, de boerék, LE, cocu, figo, kluivert, mind-mind "zsoldos" volt.

én teljesen megértem azokat is akik nálam 10 évvel fiatalabbak és a valdes-puyol-iniesta-xavi féle tengelyen nőttek fel és ezt az identitást érzik magukéhoz közelinek.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2017.05.26. 16:16:51-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.26. 15:55:34

Varatrix írta:amit leegyszerűsítettünk annyira hogy, a szurkolók is részesei a klubbnak (ami azért röhelyes feltételezés hogy az összes többi klub nem így gondolkodik.)
Az a röhejes, hogy nem tudod, hogy a klub szlogene azért jött létre, mert akkoriban, nem igazán volt a legszabadabb népcsoport a katalán, de a stadionban nem számított a hétköznapok elnyomása és a klub képviselte az ő ügyüket is. Ha már nem tudod miért írtam, hogy mit is jelent a klub szlogene, akkor legalább ne degradáld röhejesnek ha nem vagy vele tisztában.

Az meg, hogy te nem akarod a legjobbakat a klub berkein belül látni, megint csak szentimentális szempont, hogy ez különböztessen meg. Mondtam a pep éra alatti csapat 100 évente egyszer teljes bolygó együttállás alkalmával jön létre. Hogy saját nevelés/spanyol és még mindent meg is nyer.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.26. 15:42:01

Valamilyen szinten egyetértek ezzel a sajátnevelés/ spanyol gondolattal, de ha egyszerűen nem képviselnek olyan minőséget, ami ahhoz kell, hogy BL-ért menjünk, és bajnoki címért, akkor félre kell tenni. Majd 10 év múlva lehet megint lesznek ilyen játékosaink.

Most saját nevelésekbe nem megyek bele, van most Piqué, Roberto, Busi, ennyi nekem elég, plusz néha csereként jöhetnek az ilyen Alena,Samper féle arcok, nekem mindegy. Nyilván ha lenne olyan, aki stabil kezdő tud lenni, úgy, hogy eredmények is maradnak annak örülök. De ha eredmény nincs, akkor nem kellenek. Remélem érthető ez.

Spanyolokkal kapcsolatban szintén.
Most őszintén itt van nálunkaz egyik legjobb sspanyol középső és szélső védő, Piqué és Alba, meg az egyik legjobb spanyol kp Busi. Meg egy jolly joker Roberto.

De ha szétnézek a spanyoloknál, aki minőségi előrelépés lenne, azok a következők: Carvajal, Ramos, Thiago. Na őők hárman azok, akik jobbak azoknál, akik most a saját posztjukon jobbak a nálunk játszóknál. Herrara lehet jobb Rakiticnél,de nem láttam játszani annyit, hogy ezt megítéljem. Meg még Isco, de neki 4-2-3-1 ben lehetne helye esetleg.

Na most abból a hármasból a két védő tabu, Thiago meg őrült drága.

Lehet itt Kokézni, meg Azpiliquetázni, de ők max olyanok, akik most is vannak nálunk. Koke talán nem, de ő nem fog eljönni másik spanyol csapathoz az Atmából.


Annyit akarok kihozni, hogy akkor jó a spanyol/saját nevelés gondolat, ha tényleg jobbak a mostani játékosainknál és hozhatak is.

Lehet önző vagyok, de én élvezem hogy sikeresek vagyunk így, ahogy mostanában voltunk, nem kell a középszer megint. Abból elég volt a 2000es évek elején nekem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.05.26. 15:39:50

Fura...

Szóval szerintem külső szempontból, nem egy címernek, vagy egy bizonyos szín összeállításnak szurkolok, hanem egy csapatnak, egy klubnak. A döntésemet az határozhatja meg hogy, tetszik a klub ideológiája, amit leegyszerűsítettünk annyira hogy, a szurkolók is részesei a klubbnak (ami azért röhelyes feltételezés hogy az összes többi klub nem így gondolkodik.) Amennyiben a csak a siker számít, és hogy a legjobb játékosokat láthatsd, akkor vándorolhatnánk csapatról-csapatra, hiszen nem lenne ami mégis ehhez a klubhoz köt minket. Tehát ha annak ellenére is kitart valaki a klubja melett, hogy sikertelen, vagy nem csak kizárólag olyan játékosok alkotják, akiket maradéktalanul szeret és elfogad, akkor csak van valami plusz ideológia, ami ide köti. Vagy helytelen a logikám?

A játékos keretet pedig túlnyomó részt az igazolás politika határozza meg, ami mégsem csak annyit tart szem előtt, hogy a legjobbak legyenek itt, hanem hogy mondjuk morálisan illeszkedik e a klub filozófiájába. példának okáért Mourinho ezért nem lett a mi edzőnk.

Nekem öröm hogy, ilyen döntéseket hoz a vezetőségünk, az emg pláne, hogy ennek ellenére sikeresek is vagyunk. De a lekedet eladni a siekrért, nem dícséretes.

Nagyon elkalandoztam a témától, de azért félemetes nekem mert ezt az ideológiát a Real Madrid mondta midig is, hogy " Nálunk kell játszania a legjobbaknak" (mindegy milyen áron). Én eddig azt hittem ez megkülömböztet tőlük, és lehet hogy így is van, de kérdem én csak nekem áthalásos ez az állítás egy Florentino beszéddel?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2017.05.26. 15:42:19-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.26. 15:28:19

Varatrix írta:Bár sanszos, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezzel nem ért egyet, csak most elveszve érzem magam. :roll:
Nem te vagy, én egyetértek azzal amit mondasz, bár nem teljesen azért, kicsit máshogy. Példának okáért a nemzetiség annyira nem fontos nekem, a saját nevelés titulusnak nálam annál többet nyom a latba, de nem a Vidal vagy Alba féle "ráaggatott" nevelésekre gondolok.. :D Nekem sokkal jobb érzés egy olyan Barcának szurkolni, ahol van pár saját játékos, akiknek lehet drukkolni, és még a Barca sulit is képviselik.

De én igazából a külsősökkel is így vagyok, sok olyan játékos van, aki az én filozófiámba annyira nem passzol, ezért nem kedvelem őket annyira. Emiatt már volt is olyan meccs, ami elé sokkal kisebb lelkesedéssel ültem le, mint pl egy Kupa első fordulójához, pedig a tét sokkal kisebb még ott. Nekem számít az, hogy kik futkosnak a gránátvörös-kék mezben, nem tudom csak a címert szeretni, mindig vannak aktuális kedvenceim a keretben, akikkel a kezdőben sokkal jobban várok egy meccset. De én sok dologban elég szentimentálisnak számítok itt a fórumon szerintem, nem véletlen az se, hogy nekem nem a kupák száma számít elsősorban év végén.
Feast4 írta:...
Szerintem inkább azon volt a hangsúly, hogy jobb egy szerethető csapatnak szurkolni, mint egy olyannak, akinek a játékosaival nem tudsz azonosulni egyáltalán. Ha innentől csak Suárez és Jordi Alba féle fetrengő, és sokszor sunyi játékosok alkotnák a keretet, akkor is nyilván a csapatnak szurkolnék, de nem tudnám úgy szeretni, mint amikor Xavi, Puyol és Ini voltak a vezérek a pályán.. Varatrixnek a játékosok nemzetisége is "kulcskérdés" ilyen szempontból, nálam az annyira nem, de a stílus és a Barca kötődés az igen. Én teljesen megértem amit ír, legalábbis szerintem jól értettem, hogy mire gondolt. :D
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.26. 15:17:29

Bár azt még itt hozzáteszem, hogy a Mes Que un Club csak a pep csapat alatt lett ennyire elterjedve mint szlogen, azért ez messze mást jelentett, nem azt, hogy kik alkotják a keretet, hanem, hogy a szurkolók is részesei a klubnak.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.26. 15:08:11

Varatrix írta: Illetve azért az fura hogy azt mondjuk hogy mi a csapatnak szurkolunk, de mindegy ki játszik itt. Akkor a címernek szurkoltok? Ez nekem dúrván paradox.

Igen a címernek.Amikor én Barcelona szurkoló lettem az még Rivaldo idején volt.10 évesen abban a szerencsében volt részem, hogy volt a stadionban.Azok közül akik akkor itt voltak ma már senki sincs a pályán.Azóta a csapat megjárta a poklot és a mennyeket is.Több tucat játékos volt itt volt akit kifejezetten rühelltem.Most is van de lenyelem mert van eredmény.Ha Ramost igazolnánk le őt is elfogadnám hiaba utálom mint amit a slozin lehúzznk, ha vele nyerünk 3 BLt.

Itt van DS mem az a baj hogy megvettük hanem az hogy nem szint.
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.26. 14:46:46

Varatrix írta:
visca el barca írta: nekem a sikeresség mindenek felett áll. 11 saját nevelés, hogy lehessen meszkunklubozni, vagy 11 észak-koreai sugárfertőzött törpe ember, tökmind1. másnak más számít, elfogadom.
Én is elfogadnám, ha nem ugyanezen a fórumon kritizálnák azt amit a Real Madrid csinál.

Bár sanszos, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezzel nem ért egyet, csak most elveszve érzem magam. :roll:

Illetve azért az fura hogy azt mondjuk hogy mi a csapatnak szurkolunk, de mindegy ki játszik itt. Akkor a címernek szurkoltok? Ez nekem dúrván paradox. Tehát ha kicserélnénk a keretünket a Reáléval, de garantáltan jönnének az eredmények, az nektek jó lenne. A csapatnak nem részee a játékos?
Ezt szerintem te nagyon félreérted. Engem speciel sosem érdekelt, hogy ki milyen nemzetíségű a csapatban, sosem szerettem a spanyol válogatottat például, úgyhogy legkevésbé sem érdekel, hogy hány spanyol van. Ez meg, hogy kicserélnénk xy keretet és garantáltan jönnének az eredmények dolog meg, furcsa. Persze mindenkinek van a csapatban kedvence aki miatt megszerette ezt a csapatot, de az akivel így voltam, réges rég nem játszik már itt.

Nem kell Initől megválni, a helyén kell kezelni mint Xavit az utolsó szezonjában.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.05.26. 14:43:12

visca el barca írta: nekem a sikeresség mindenek felett áll. 11 saját nevelés, hogy lehessen meszkunklubozni, vagy 11 észak-koreai sugárfertőzött törpe ember, tökmind1. másnak más számít, elfogadom.
Én is elfogadnám, ha nem ugyanezen a fórumon kritizálnák azt amit a Real Madrid csinál.

Bár sanszos, hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezzel nem ért egyet, csak most elveszve érzem magam. :roll:

Illetve azért az fura hogy azt mondjuk hogy mi a csapatnak szurkolunk, de mindegy ki játszik itt. Akkor a címernek szurkoltok? Ez nekem dúrván paradox. Tehát ha kicserélnénk a keretünket a Reáléval, de garantáltan jönnének az eredmények, az nektek jó lenne. A csapatnak nem részee a játékos?

Iniesta már nem a legjobb a posztján . Meg kéne válni tőle? Nem lenne ettől értéktelenebb a Klubb?

És kikérem előre hogy bagatelizálok, emrt az is bagatelizálás hogy csak a legjobbak számítanak.
Feast4 írta:Sőt ez a nemzetiség dolog már válogatott szinten is másodlagos.Diego Costa pl.Sőt megmondom ha volna rá mód hogy honositsunk 5 mucsaröcsögei játékost akik tutira kiviszik a csapatot minden világversenyre, azt mondanám simán! :D
=D>
Éljena nemzeti öntudat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2017.05.26. 15:00:24-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.26. 14:40:49

Varatrix írta:És miért gondoljátok úgy hogy, az a válik be aki a legjobb, és nem az a legjobb aki beválik?

Reflektálnék ezzel arra, hogy Herrera nem a legjobb a legdrágább választás volt annak idelyén, de bevált.

Szerintem hatlmas fogás ha el tudjuk hozni.

Rakitic érkezésekor is paraszt lázadás volt, hogy miért adtuk el Fabregast, és minek veszünk középszerű játékost helyette. Egyszerűen ő illett az edző elképzeléseibe, és bevált.

Adott esetben a legjobb játékos megvételét semmilyen sportszakmai szempont nem támasztja alá, de egyszerűen a szurkolók ki vannak éhezve hogy sztárokat vegyen csapat.

Ez egy fétis, aminek eleget kell tenni különben elégedtelen néhány ember és kész.
Azért mert ez nem az a tehetséggondozó már ahol idő van arra, hogy talán megoldások legyenek tesztelgetve. Igen Rakitic bevállt, de ott van mindjárt AG-Arda-Rafinha-Denis tengely akik akkor sem a legjobbak voltak amikor meg lettek véve, ráadásul be sem váltak. Azért lássuk be ha valaki a posztján a legjobb, akkor abba azért kevesebb a rizikó faktor, mintha fele annyiért veszünk, negyed olyan jó játékosokat, akiktől megszabadulni sem lehet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.26. 14:37:44

Sőt ez a nemzetiség dolog már válogatott szinten is másodlagos.Diego Costa pl.Sőt megmondom ha volna rá mód hogy honositsunk 5 mucsaröcsögei játékost akik tutira kiviszik a csapatot minden világversenyre, azt mondanám simán! :D

És hogy ne legyen off egyet értek vebbel, Duli vissza,Bellerin vagy vagy a Valenciás gyerek, Munir vissza esetleg Samper, remélem annyi ész lesz hogy Marlon vételi jogát érvényesítsük, onnantól az lesz a fő probléma hogy a Vermaelenek,Douglasok és Rafhinak hogy tűnnek el a keretből.Közben végig fognak menni a Verrattiért így-úgy megyünk hírek, aztán az átigazolási szezon végén vagy veszünk egy Serrit vagy ami ennél is rosszabb a Valenciából vagy az Arsenalból valami túlárazott szerencsétlent aztán haladj ahogy tudsz Ernesto.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.26. 14:36:38

TripleH írta:Ha egy Herrera-Coutinho pack jönne, én kifejezetten elégedett lennék. Jobban örülnék Verrattinak, de lássuk be, hogy rá csekély az esély, ha nem veri az asztalt, hogy márpedig ő ide akar jönni.
Coutinhonál amúgy ugyanez a helyzet, PL győzelemre pályáznak, pénz nem kell nekik, őt ki nem robbantja onnan senki, max horror összegért, és ha ő is nagyon menne.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.05.26. 14:35:38

És miért gondoljátok úgy hogy, az a válik be aki a legjobb, és nem az a legjobb aki beválik?

Reflektálnék ezzel arra, hogy Herrera nem a legjobb a legdrágább választás volt annak idelyén, de bevált.

Szerintem hatlmas fogás ha el tudjuk hozni.

Rakitic érkezésekor is paraszt lázadás volt, hogy miért adtuk el Fabregast, és minek veszünk középszerű játékost helyette. Egyszerűen ő illett az edző elképzeléseibe, és bevált.

Adott esetben a legjobb játékos megvételét semmilyen sportszakmai szempont nem támasztja alá, de egyszerűen a szurkolók ki vannak éhezve hogy sztárokat vegyen csapat.

Ez egy fétis, aminek eleget kell tenni különben elégedtelen néhány ember és kész.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2017.05.26. 14:42:04-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.26. 14:29:37

visca el barca írta: megvesszük bellerint 50-ért, jön vmi AG 2.0 meg munir/dulifuli. kb ennyi lesz a nyár.
Ettől tartok én is, ha velünk van fortuna, AG ügynöke csinál 1 vészmentő akciót és eladja valahova minél kevesebb bukással.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.26. 14:24:11

TripleH írta:Ha egy Herrera-Coutinho pack jönne, én kifejezetten elégedett lennék. Jobban örülnék Verrattinak, de lássuk be, hogy rá csekély az esély, ha nem veri az asztalt, hogy márpedig ő ide akar jönni.
megvesszük bellerint 50-ért, jön vmi AG 2.0 meg munir/dulifuli. kb ennyi lesz a nyár.
Varatrix írta:...
nekem a sikeresség mindenek felett áll. 11 saját nevelés, hogy lehessen meszkunklubozni, vagy 11 észak-koreai sugárfertőzött törpe ember, tökmind1. másnak más számít, elfogadom.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése