Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.14. 14:42:08

Chino írta:
2023.03.14. 14:16:27
Laporta és Alemany most utaztak Lisszabonba tárgyalni Mendessel Baldé hosszabbításáról. Állítólag már csak apróbb részleteket kell tisztába tenni, nagyvonalakban már megvan a megállapodás, Yamal is hasonló cipőben jár a profi szerződésével..
Illetve Fatiról is szó esett, őt többek között a Spurs, az Arsenal, Newcastle és a Pool is szeretné a soraiban tudni, pár napja volt egy hír, hogy Mendes felajánlotta őt ezeknek a kluboknak.

Szerintem Kessié átadólistára fog kerülni, elég felemásak a hírek róla, a Sport szerint a Milan is szeretné visszaszerezni, illetve a Spurs komoly érdeklődő. Ha el tudjuk passzolni és sikerülne hozni helyette egy Gündogan/Kanté/Tielemans és egy Meunier/Dalot/Pavard duót azzal elég jól állnánk. Nálam Dalot lenne a befutó, nagy kérdés, hogy hosszabbít-e mert Ten Hagnál nem ő a stabil elsőszámú jh.
Pont a lényeg, hogy nem lehet senkit hozni, amíg ez a sok ügy nem rendeződik. Ha eladunk bárkit, azt a felszabaduló keretet is a saját játékosok megtartására kell először használni.Ha eladjuk teszem azt Kessiét lehet, (de csak lehet) hogy rendezzük Araujo szerződését, optimális esetben talán valamelyik ifistáét is. Kb ennyi, a többinek semmi realitása.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.14. 14:16:27

Messa írta:
2023.03.14. 11:20:44
Troym írta:
2023.03.14. 10:36:53
Tényleg házon belül kellene kezdeni a rendrakást, mielőtt akár egyetlen játékos is érkezhet, nyilván a priorizálás kérdéses.
Nálam a sorrend ez lenne:
1. Lejár Alemany szerződése jövőre, szerintem nála kellene először partra húzni a maradását.
2. Nincs regisztrálva Araujo, Gavi?
3. Xavi szerződése
4. Dembele
5. Balde
6. Busi
7. B csapatból többen is távozóban (Akhomach, Barbera)
8. Pena
9. Alonso, SR új szerződés regisztrálása.

Ha nem futja mindre, akkor nyilván visszafele sorrendben kellene feladni dolgokat.
Baldé szerződése is top prioritás kell hogy legyen Araujoval és Gavival együtt. Szerintem a következő 10 év egyik top játékosa lesz, raádásul egy világszintű hiányposzton. Itt van kvázi ingyen, hasonló kalibert 70-80-ért sem fogunk tudni leakasztani, mert nincs. Illetve ha van, azt nem adják el.
Laporta és Alemany most utaztak Lisszabonba tárgyalni Mendessel Baldé hosszabbításáról. Állítólag már csak apróbb részleteket kell tisztába tenni, nagyvonalakban már megvan a megállapodás, Yamal is hasonló cipőben jár a profi szerződésével..
Illetve Fatiról is szó esett, őt többek között a Spurs, az Arsenal, Newcastle és a Pool is szeretné a soraiban tudni, pár napja volt egy hír, hogy Mendes felajánlotta őt ezeknek a kluboknak.

Szerintem Kessié átadólistára fog kerülni, elég felemásak a hírek róla, a Sport szerint a Milan is szeretné visszaszerezni, illetve a Spurs komoly érdeklődő. Ha el tudjuk passzolni és sikerülne hozni helyette egy Gündogan/Kanté/Tielemans és egy Meunier/Dalot/Pavard duót azzal elég jól állnánk. Nálam Dalot lenne a befutó, nagy kérdés, hogy hosszabbít-e mert Ten Hagnál nem ő a stabil elsőszámú jh.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.14. 14:14:11

bunga írta:
2023.03.14. 11:39:53
Vajon mit keres rendszeresen Xavi edzésein Unai Hernández és Dani Rodríguez? Annyira jók? Őket tudjuk most leigazolni?
Mi ezzel a baj? Mindig is voltak a nagy csapat edzéséhez felhívott ifisták, és jól is van ez így. Az, hogy esetlegesen nem ők tűnnek első blikkre a legtehetségesebbnek, nem sokat jelent, pl Busquets és Gavi sem számított a legkiemelkedőbbnek a korosztályában. Szokják csak a légkört.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.03.14. 11:39:53

Vajon mit keres rendszeresen Xavi edzésein Unai Hernández és Dani Rodríguez? Annyira jók? Őket tudjuk most leigazolni?
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.14. 11:20:44

Troym írta:
2023.03.14. 10:36:53
Tényleg házon belül kellene kezdeni a rendrakást, mielőtt akár egyetlen játékos is érkezhet, nyilván a priorizálás kérdéses.
Nálam a sorrend ez lenne:
1. Lejár Alemany szerződése jövőre, szerintem nála kellene először partra húzni a maradását.
2. Nincs regisztrálva Araujo, Gavi?
3. Xavi szerződése
4. Dembele
5. Balde
6. Busi
7. B csapatból többen is távozóban (Akhomach, Barbera)
8. Pena
9. Alonso, SR új szerződés regisztrálása.

Ha nem futja mindre, akkor nyilván visszafele sorrendben kellene feladni dolgokat.
Baldé szerződése is top prioritás kell hogy legyen Araujoval és Gavival együtt. Szerintem a következő 10 év egyik top játékosa lesz, raádásul egy világszintű hiányposzton. Itt van kvázi ingyen, hasonló kalibert 70-80-ért sem fogunk tudni leakasztani, mert nincs. Illetve ha van, azt nem adják el.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.14. 11:13:06

Troym írta:
2023.03.14. 10:36:53
PorSiempre írta:
2023.03.14. 08:53:36
Szerintem nem Robi és Busquets hosszabbításra kellene spórolni, hanem a jövőt ápolni. Ergo megoldani, hogy Gavi ne menjen el a klubtól és azt, hogy tudjon a keret fejlődni.
Tényleg házon belül kellene kezdeni a rendrakást, mielőtt akár egyetlen játékos is érkezhet, nyilván a priorizálás kérdéses.
Nálam a sorrend ez lenne:
1. Lejár Alemany szerződése jövőre, szerintem nála kellene először partra húzni a maradását.
2. Nincs regisztrálva Araujo, Gavi?
3. Xavi szerződése
4. Dembele
5. Balde
6. Busi
7. B csapatból többen is távozóban (Akhomach, Barbera)
8. Pena
9. Alonso, SR új szerződés regisztrálása.

Ha nem futja mindre, akkor nyilván visszafele sorrendben kellene feladni dolgokat.
7-8 nagyon bukónak tűnik! A "B" csapat szerződéseivel foglalkozó manager nem kapott dicséreteket, hogy nem újítottak időben, hagyták lejárni a szerződéseket. Talán váltás is várható a poszton!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.14. 10:36:53

PorSiempre írta:
2023.03.14. 08:53:36
Szerintem nem Robi és Busquets hosszabbításra kellene spórolni, hanem a jövőt ápolni. Ergo megoldani, hogy Gavi ne menjen el a klubtól és azt, hogy tudjon a keret fejlődni.
Tényleg házon belül kellene kezdeni a rendrakást, mielőtt akár egyetlen játékos is érkezhet, nyilván a priorizálás kérdéses.
Nálam a sorrend ez lenne:
1. Lejár Alemany szerződése jövőre, szerintem nála kellene először partra húzni a maradását.
2. Nincs regisztrálva Araujo, Gavi?
3. Xavi szerződése
4. Dembele
5. Balde
6. Busi
7. B csapatból többen is távozóban (Akhomach, Barbera)
8. Pena
9. Alonso, SR új szerződés regisztrálása.

Ha nem futja mindre, akkor nyilván visszafele sorrendben kellene feladni dolgokat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.03.14. 08:53:36

Szerintem nem Robi és Busquets hosszabbításra kellene spórolni, hanem a jövőt ápolni. Ergo megoldani, hogy Gavi ne menjen el a klubtól és azt, hogy tudjon a keret fejlődni.

Sajnos Bartomeu iszonyat károkat okozott és nincs olyan isten , hogy egy a klubért elő - haló elnök ezt véletlenül hozza össze.
Értem én , hogy mocskos politikus az összes , ne legyenek kétségeink, hogy margitéknál Perez nem mutyizik. Főleg mint építőipari mágus.... Az építőipar az maga a maffia.
Ott van a pedofil algir népművészeti cserépedény, ha nem náluk játszana már rég a sitten rohadna.
Stb ...

De nem rájuk kell mutogatni, most rendbe kell tenni a dolgokat, hogy tudjunk építkezni.
Ha nem megy , akkor ott az utánpótlás.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2023.03.14. 00:08:25

bence0330 írta:
2023.03.13. 21:41:31
Julian Araujo ügye mikor dőlhet végre el? Elég szórakoztató, hogy itt edz a srácokkal, de nem jászhat (egyelőre).
Ez engem is érdekel. De amúgy manapság nem nagyon van Barcának kedvező ítélet, úgyhogy gondolom jövőre játszhat majd csak hivatalosan.
Pedig jó lenne látni mit tud, mert befolyásolhatja az esetleges jobbhatved igazolást is.
Mert ha mondjuk érkezne Inigo belülre akkor Kounde és ő azért (plusz alkalom adtan Sergi Roberto) lefedné a posztot. A mi anyagi helyzetünkben legalábbis meg kell gondolni hol tudunk spórolni.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.13. 21:41:31

Julian Araujo ügye mikor dőlhet végre el? Elég szórakoztató, hogy itt edz a srácokkal, de nem jászhat (egyelőre).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.03.12. 17:26:55

Nekem ez a Cancelo mindig is egy túlfújt játékosnak tűnt. Pár éve, még 2016-ban szóba hozták velünk, akkor a Valenciában játszott talán. Már akkor is annyi lejött, h a pali nem tud védekezni. Meglepődtem, h azóta nagycsapatokba került be, de sztem látható, h rugdossák ki mindenhonnan, valószínűleg azért is, amit Messa írt. Én speciel nem igazán szeretném, ha ide kerülne.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.03.12. 16:48:12

Messa írta:
2023.03.09. 17:51:22
Robcsyy írta:
2023.03.09. 17:28:58
Cancelo elég hamar körön kívülre került Münchenben is, újra pörög a neve twitteren. Kérdés, hogy miért mondanak le róla ilyen hamar…
Mert a hírek szerint egy egoista, nehéz pali, aki a világ legjobbjának tartja magát a posztján és alapvetésnek tekinti magát a kezdőben. Pep az ilyeneket sosem csípte. A VB után kipróbálta pár meccsen a fiatal Rico Lewist a posztján, amiről Cancelo úgy vélekedett, hogy "nem akarom leszólni a csapattársaimat, de úgy gondolom én megérdemlem hogy játszhassak, ő pedig nem"
:lol:

Bár Pep aztán kiemelte hogy nem volt semmi nézeteltérésük, és edzéseken is fullosan odateszi magát, de én valahogy nem tudok elképzelni egy ilyen mentalitású csávót a mi csapatunkban. Pedig hát ja, játéktudás alapján nem kérdés hogy beférne.
Volt nálunk is több ilyen játékos, aki próbálta kikövetelni a rangot.
Emlékeim szerint az egyik legnagyobb arc Ibrahimović volt . Ezért is kellett neki váltani
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.12. 14:41:52

Állítólag a Carrasco bizniszbe be akarja vonni a Tico Ez Abdet
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.09. 17:51:22

Robcsyy írta:
2023.03.09. 17:28:58
Cancelo elég hamar körön kívülre került Münchenben is, újra pörög a neve twitteren. Kérdés, hogy miért mondanak le róla ilyen hamar…
Mert a hírek szerint egy egoista, nehéz pali, aki a világ legjobbjának tartja magát a posztján és alapvetésnek tekinti magát a kezdőben. Pep az ilyeneket sosem csípte. A VB után kipróbálta pár meccsen a fiatal Rico Lewist a posztján, amiről Cancelo úgy vélekedett, hogy "nem akarom leszólni a csapattársaimat, de úgy gondolom én megérdemlem hogy játszhassak, ő pedig nem"
:lol:

Bár Pep aztán kiemelte hogy nem volt semmi nézeteltérésük, és edzéseken is fullosan odateszi magát, de én valahogy nem tudok elképzelni egy ilyen mentalitású csávót a mi csapatunkban. Pedig hát ja, játéktudás alapján nem kérdés hogy beférne.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.03.09. 17:28:58

Cancelo elég hamar körön kívülre került Münchenben is, újra pörög a neve twitteren. Kérdés, hogy miért mondanak le róla ilyen hamar…
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.09. 12:14:08

Troym írta:
2023.03.09. 10:23:57
Az, hogy van pénz egyértelmű, csak nem költhetik el.
A kiskaput abban látom most, hogy a B csapatba igazolnak játékosokat, mert arra nem vonatkozik a FFP. Oda vannak korlátok, talán életkori is, de így kb megoldhatják.
Szerintem Roque esetén is ez lehet a terv, 18 éves, azt mondják oda jön és feljátszik a nagycsapatba, meg a sport szerint megint találtak valami uruguay-i srácot is, Fabricio Díaz, akit áthoznának Araujo mintájára.
Akármilyen hülyén hangzik, de kb még Wirtz is szóba kerülhet így, aki szintén 19 éves.
Gondolom aki igazán itt akar játszani, nem érdekli, ha a mezszáma a 32-es mondjuk.
Èn is a Barca Atletit látom a kiskapunak, de már nyáron sem akarták elfogadni, hogy Torret a B-be igazoltuk. Akkor is kèrdőjeles nekem Vitor Roque az utóbbi nagy brazil tehetsègeink után. Endrick ugye bónuszokkal 72 millióèrt a Realè, de 14 meccse nem lőtt gólt a bejelentès után, pedig ő tehetsègesebbnek tűnik. Nagy lutri. Jobban örültem volna a 18 (vagy 22 :) )èves Moukokonak "ingyen", de ő hosszabbított. A 21 èves uruguayi Manuel Ugartet ajánlotta fel Mendes, aki nagyot megy idèn a Sportingban (Trincao ott van kölcsönben), de 60 millió a kivásárlási ára, vicces lenne valami hasonló magas összegèrt igazolni a B-be, jó kis fricska lenne Tebasnak. Ugyanez vonatkozna Wirtzre is, aki az egyik legnagyobb irányító tehetsèg, de fèl èvig sèrült volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.09. 11:04:38

Troym írta:
2023.03.09. 10:23:57
Az, hogy van pénz egyértelmű, csak nem költhetik el.
A kiskaput abban látom most, hogy a B csapatba igazolnak játékosokat, mert arra nem vonatkozik a FFP. Oda vannak korlátok, talán életkori is, de így kb megoldhatják.
Szerintem Roque esetén is ez lehet a terv, 18 éves, azt mondják oda jön és feljátszik a nagycsapatba, meg a sport szerint megint találtak valami uruguay-i srácot is, Fabricio Díaz, akit áthoznának Araujo mintájára.
Akármilyen hülyén hangzik, de kb még Wirtz is szóba kerülhet így, aki szintén 19 éves.
Gondolom aki igazán itt akar játszani, nem érdekli, ha a mezszáma a 32-es mondjuk.
Wirtz szerintem már most majdnem a kövi KDB 19 évesen, toronymagasan a legjobb fiatal, az én meglátásom szerint még a Bellingham-Musiala párosnál is max azért nem erősebb tán ebben a pillanatban, mert volt ez az egy éves kihagyása, és most tért vissza. Ha ő idejönne, az kb a jackpot, és mindenki irigykedne. Nála nem lenne gáz, hogy még egy fiatal jön, egy polccal van mindenki más felett, főle a posztján. És pont egy ilyen középpályás hiányzik innen. Ha jól rémlik, nagy Barca-drukker a srác, ez és Xavi projektje-emocionális hatása elég jó házasságot eredményezhetne.
Az ilyen 4-5 misis Díaz féle transzferek meg nagyon csábítóan hangzanak, nagyon bejöttek. Ráadásul védekező középpályás a srác.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.09. 10:23:57

Az, hogy van pénz egyértelmű, csak nem költhetik el.
A kiskaput abban látom most, hogy a B csapatba igazolnak játékosokat, mert arra nem vonatkozik a FFP. Oda vannak korlátok, talán életkori is, de így kb megoldhatják.
Szerintem Roque esetén is ez lehet a terv, 18 éves, azt mondják oda jön és feljátszik a nagycsapatba, meg a sport szerint megint találtak valami uruguay-i srácot is, Fabricio Díaz, akit áthoznának Araujo mintájára.
Akármilyen hülyén hangzik, de kb még Wirtz is szóba kerülhet így, aki szintén 19 éves.
Gondolom aki igazán itt akar játszani, nem érdekli, ha a mezszáma a 32-es mondjuk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.09. 08:34:32

Kounde fizetèse nettó 6-6,5 (állítólag). Így jön ki a Bruttó 12+ millió.
Èn sem bánom, hogy a jobb oldal vèdekezőbb, ès Balde szabadon támadhat, így van hátul legalább 3 vèdő. Láthatjuk a Liverpool vèdekezèsèt Arnolddal ès Robertsonnal a szèleken.
Minguezat èn is sajnálom, de jelenleg az 5-6. számú kh lenne, Garciával harcolva. Èn azt sem bánnám, ha Garcia távozna, mert ott van a B-ben Chadi Riad (Araujo 2.0), ès Comast is hagyták nyáron ingyen távozni, aki a B ès az U válogatottak csapatkapitánya volt. Engem jóval èrzèkenyebben èrintett Auba ès Depay távozása, most pedig nincs aki gólokat lőjön. Depay ugye a válogatottban ès a Lyonban is nagyon sok helyzetet teremtett, gólpasszt adott, ez is hiányzik a bal szèlről.
Pènz az lenne, illetve Laporta nyilatkozata alapján 270 milliót ajánlottak a BLM 49%-èrt, ès szó volt a Barca múzeum bevètelènek bizonyos százalèkának eladásáról (2019-ben èvi 58 millió volt) ez az utóbbi szerintem pletyka, hiszen ezen bevètelek 5%-át lehetne a keretre költeni.
Múltkor linkeltem, folyik a per a nyári közvetítèsi jogok eladásának fölöttes 15%-nyi keretre fordíthatásáról, amit a CVC-t megkötők felhasználhattak. (Ez a Barca szempontjából 70+ millió lenne. A helyzet iróniája, felröppent a hír, hogy a DAZN ès a CVC ki akar lèpni a La Ligával kötött szerződésből, amit a Liga rögtön cáfolt. Szerintem minden pletykának van alapja. Senki sem nèznè jó szemmel, ha valamire milliárdokat költ, a Liga szabályai miatt pedig csökken a liga minősège, ès ezzel arányosan a nèzettsèg.
https://www.football-espana.net/2023/03 ... -contracts
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.09. 00:40:10

bence0330 írta:
2023.03.09. 00:31:54

Szerintem nem az anyagi probléma a fő gond egyáltalán
Persze, hogy nem az. Csak erről is sokszor van szó, miközben nem ez a fő probléma.

Laporta arra is kitért, hogy lesznek távozók. Ferran és Fati éves fizetése együtt például több mint 20 millió euró. Nem tudni, kiket értett távozók alatt, de már csak ezért is szükség lesz majd új igazolásokra. A tavalyi igazolásoknak Koundét leszámítva korrekt fizetésük van. Pár ember, Busquets, de Jong, Alba dobják meg nagyon ennek a tömegét, és Alba már eddig is fogadott el fizucsökkentést. Néhány változással sok összeg szabadulhat fel, és lehet okos igazolásokkal feltöltögetni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.09. 00:31:54

gránit írta:
2023.03.08. 22:35:26
Ezért nem aggódok én az anyagi helyzet miatt. Koundé-kra érdekes módon mindig van 50 milliónk. Lesznek igazolások, csak kérdés, hogy kik. Az idei bértömegből meg felszabadult Piqué és a közeljövőben remélhetőleg felszadul Busquets fizetése, ez a kettő nem kis részét teszi ki a bértömegnek. Nagy pénzek szabadulnak fel.
Szerintem nem az anyagi probléma a fő gond egyáltalán, attól biztos, hogy tudnánk igazolni, mert az befektetés. Hanem az FFP. Nem tartom kizártnak hogy most tényleg alig-alig tudunk valakit hozni, és nem azért, mert nem lenne rá lóvé. A többség (én is) ettől tart szerintem, nem a pénzhiánytól. Tebas nyilatkozatai nagyon erre engednek következtetni. Most meg gondolom mehet a kiskapukeresés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.03.09. 00:19:13

Mit jelenet az hogy “ általános átalakítás “ ?
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2399
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.08. 23:35:26

MichaaBee írta:
2023.03.08. 23:24:22

Mindamellett, hogy Mingueza szerintem is több esélyt érdemelt volna, azért Koundéval kapcsolatban se essünk túlzásokba. Valóban hullámzó mostanában a teljesítménye, de egyrészt a szezon elején jól kezdett szerintem, másrészt nemrég a Real ellen ő is befűzte az oktatófilmet Araújóval és Alonsóval egyetemben, úgyhogy képes nagyon is jó teljesítményre. Középen egyértelműen jobban érzi magát, de jobboldalra is messze a legjobb alternatíva a keretben jelenleg és nem vagyok biztos benne, hogy bárki, akit igazolni tudnánk helyette annyival jobb lenne. Egyáltalán nem baj, ha védekezőbb felfogású szélső hátvéd van az egyik oldalon, így a másik (jelenleg Baldé) szabadon nyargalhat fel-alá (emlékezzünk anno Alvés és Abidal esetére). Nem ő a legbiztosabb védőnk, de továbbra is egy kiváló fiatal (közép)hátvéd, nem törnék még pálcát felette.
Szerintem egyáltalán nem volt jó vétel, a lényeg meg egyébként is az, hogy miközben anyagi problémákról beszélünk, rá azért volt több mint 50 millió eurónk, meg a 13 millás fizujára. Van itt keret, csak jól kell gazdálkodni vele. Számomra az a furcsa még, hogy nála nem számított a saját nevelés meg a "belső erőforrás", pont, amikor kellett volna, és igazoltunk nagy pénzért, tök feleslegesen. Máskor meg harmadosztályú emberekkel töltenék fel a csapatot, csak mert saját nevelés.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2023.03.08. 23:24:22

gránit írta:
2023.03.08. 22:01:29
Visszatérve a középszerekre való pénzkidobásokra, ebben a szezonban is volt egy ilyen eset, Minguezát elengedtük, és jött helyette a szerintem rosszabb Koundé, 55 millió euróért és évi 13 millió eurós fizetésért.
Mindamellett, hogy Mingueza szerintem is több esélyt érdemelt volna, azért Koundéval kapcsolatban se essünk túlzásokba. Valóban hullámzó mostanában a teljesítménye, de egyrészt a szezon elején jól kezdett szerintem, másrészt nemrég a Real ellen ő is befűzte az oktatófilmet Araújóval és Alonsóval egyetemben, úgyhogy képes nagyon is jó teljesítményre. Középen egyértelműen jobban érzi magát, de jobboldalra is messze a legjobb alternatíva a keretben jelenleg és nem vagyok biztos benne, hogy bárki, akit igazolni tudnánk helyette annyival jobb lenne. Egyáltalán nem baj, ha védekezőbb felfogású szélső hátvéd van az egyik oldalon, így a másik (jelenleg Baldé) szabadon nyargalhat fel-alá (emlékezzünk anno Alvés és Abidal esetére). Nem ő a legbiztosabb védőnk, de továbbra is egy kiváló fiatal (közép)hátvéd, nem törnék még pálcát felette.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.08. 22:39:56

bence0330 írta:
2023.03.08. 22:10:37
gránit írta:
2023.03.08. 22:01:29
Visszatérve a középszerekre való pénzkidobásokra, ebben a szezonban is volt egy ilyen eset, Minguezát elengedtük, és jött helyette a szerintem rosszabb Koundé, 55 millió euróért és évi 13 millió eurós fizetésért...
...Lesérül, aztán csodálkozunk, hogy nincs egy rendes befejezőnk.
Azért nem tűnik úgy, hogy felfelé lógna ki Vigóból. Nem mondom, hogy rosszabb, mint EG, de egyik sem megfelelő szint.
Az eladott/kölcsönadott játékosok közül talán Abde mutat valamit. Nico egy érdekes kérdés, mert Gattuso számomra nem igazi edző, így abban a csapatban a teljesítmények is nem összehasonlíthatóak.
Depay távozása meg érzékeny veszteség, cserébe regisztráltuk - bírósági segítséggel is - Gavit, aki csapat szempontjából fontosabb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése