Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.21. 20:48:31

Semmi értelmét nem látom egy 31 éves kh-nek most.
Így is megvagyunk középre, maximum EG távozásában lehet reménykedni, de ha jön végre egy jhv, akkor Kounde is mehet vissza középre.

Ezt a védelmet ami alig kap gólt nem biztos hogy van értelme megvariálni, a 4.-5. számú kh-et meg csak tudjuk házon belül oldani (khm Chadi Riad...)

Alonso-val nem lennék a szélen kibékülve, Alba felőlem maradhat ha csökkent a fizujából.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3725
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.21. 19:01:12

Iñigo Martinez’s wife is currently house hunting in Barcelona. If the FFP permits, Iñigo will be a Barça player next season. He also has an offer from Atletico, but the agreement with Barça is closed.
[Via: Gerard Romero]

Én arra tippelek, hogy Alba menni fog, a második legnagyobb fizetése van a csapatból, ez pedig a padon ülve 34 évesen már luxus lehet ebben a helyzetben. Alonso pedig Baldé cseréje lesz, helyette meg Inigo tud játszani középen. De aztán az is benne lehet a pakliban, hogy Eric megy pár millióért és ezért kell egy kh. Olcsó, de jó megoldásnak tűnik 3-4. számú középhátvédnek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.20. 09:04:38

Auba a meccs után az öltözőben ünnepelt, remélem visszatér valahogy nyáron.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 17:52:38

Így van, pontosan rá gondoltam. Úgy tudom, hogy leigazolhattuk volna, de nem vettük komolyan és nem éltünk a lehetőséggel. Ő nem kellett, de Ferran Torres igen, az ilyen középszerekért meg bármekkora pénzeket kifizetünk. Abban teljesen igazad van, hogy voltak jó igazolásaink is. Azt összeszámolhatnánk, hogy hányszor csapongtunk ugyanazokra a pozíciókra az elmúlt 5 évben, és mennyi pénzt égettünk el ezekkel a meggondolatlan igazolásokkal. Tavaly azért egész jó munkát végeztek, de az megdöbbentett, hogy Laporta nem tervez senkit a középpályára, amikor így is nagyon szűkösen vagyunk ott.

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... varez.html

https://barcauniversal.com/barcelona-ha ... ry-report/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 17:38:50

gránit írta:
2023.03.18. 17:32:25
Nem csak a bértömeg, fogalmazzunk így.

Az a furcsa, hogy a klubnál senki nem vette észre, hogy egy gyerek az argentin bajnokságban egy szezon alatt 20 gólt lő, de olyan középszerekre, mint Trincao, André Gomes, Arthur stb, akikre ezen a szinten tényleg a középszer is hízelgő kifejezés, valahogy mindig van pénzünk. A tavalyi nyár mondjuk jól sikerült, és már a fizetéseket is ésszerűbben határozták meg.
Jaja, pontosabb így.

Alvarezre gondolsz? Nagyon akartuk, csak hát a City jobb helyzetből indult több szempontból. Észrevettük bőven, hamarabb is próbálkoztunk nála, mint a világoskékek. :) (Most megint bepróbálkozunk nála a sport szerint, de ez már más téma.) Trincao is lehozott azért egy 20 gólpontos szezont egy erősebb bajnokságban, relatíve olcsón is jött, nem lehetett előre tuni, hogy fejben ő nem elég a váltáshoz. Az az időszak szerintem jól sikerült amúgy, olyan noname játékosok jöttek, akik a legjobbjaink most. Pedri, Araujo, és mellette jött Trincao, aki amúgy itt esélyt sem kapott. Demir is ilyen volt, nagyon kecsegtető volt a játéka, de inkább nem játszattuk, hogy ne kelljen megvenni. Ezek jó transzferek voltak, olcsón, kis fizuért. 1-2 nagyon bejött, 1-2 meg nem. Bartoék valahogy pont jó dolgokat hoztak össze a rémuralmuk végén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 17:32:25

Nem csak a bértömeg, fogalmazzunk így.

Az a furcsa, hogy a klubnál senki nem vette észre, hogy egy gyerek az argentin bajnokságban egy szezon alatt 20 gólt lő, de olyan középszerekre, mint Trincao, André Gomes, Arthur stb, akikre ezen a szinten tényleg a középszer is hízelgő kifejezés, valahogy mindig van pénzünk. Olyankor furcsa módon sosincsenek rettenetes anyagi gondjaink. A tavalyi nyár mondjuk jól sikerült, és már a fizetéseket is ésszerűbben határozták meg.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 17:24:30

Nem a bértömeg jelenti önmagában a problémát, a Reáléval emiatt kár összehasonlítani.

Egy ilyen korú játékosnál meg inkább képességeket és potenciált kell szerintem nézni, mint hogy mennyi gólt lő pontosan. Most lett 18 éves, nem az a normális, amit Gaviékkal csinálunk ilyen téren. Ráadásul sok támadó van, aki alacsonyabb szinten jóval kevesebb gólt lő, mint ffeljebb kerülve. Idén Raphinha is ilyen, pedig még lőni is elfelejtett, tavaly Jutglá is jobb és hatékonyabb volt pl. nálunk, a Bruges-ről nem is beszélve, mint a B-ben, ahol alig volt gólpontja. Több lehetőség, több kiszolgálás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.18. 17:17:42

Nincs semmi baj az anyagi helyzetünkkel, tavaly is pluszos évet zártunk, idén is milliárdos bevétel várható. Nem kellene de Jongoknak meg Busquets-eknek akkora fizetést adni, hogy a kettő együtt majdnem kitegye egy BL-nyolcaddöntős Milan teljes bértömegét, ennyi. Normálisan kellene gazdálkodni. Nem az anyagi helyzetünkkel van a gond.

Azt viszont megkérdezném Tebas-tól, hogy miért mi nem igazolhattunk télen, és miért vannak a nyári igazolásaink is feltételekhez kötve, amikor a Real Madrid bértömege nagyobb, mint a miénk.

Vitor Roque, 29 meccsből 5 gól. Hát, láttunk már támadótól ennél többet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.18. 17:07:03

bence0330 írta:
2023.03.18. 15:59:07
Vitor Roque elvileg egyre közelebb van már, és a játékos is dobálja vissza a többi ajánlatot, ami ugye mindig jó hír, mert anyagilag is jobb pozícióból indulunk így, hogy Barca-drukker valaki. A sport szerint két opció létezik, hogy jelen helyzetben ide tudjuk hozni, 1 év kölcsön kötelező vásárlással a végén, vagy részletekben történő fizetés.

Első blikkre nem láttam olyan tehetségesnek (mondjuk Endrick után alighanem igazságtalan mércével néztem), de most megnéztem sok videóját, és ő egy igazi "nincs kecmec, befejezek" típusú játékos, ez a profil nagyon kell. Szerintem ami toronymagasan kiemelkedő benne, az a rúgótechnikája, CR7-re emlékeztet vele, ez a jellegzetes, félig teli rüsztös téma.
A mi anyagi helyzetünkben nem hiszem, hogy brazil csodagyerekre kellene költeni. Ha beválik is évekbe kerül. Annyi hogy a helyzet sokat javulna azzal, pl ha Nico és Dest olyan szinten lennének, hogy tudnánk őket használni. Úgy néz ki, a bajnokságra elég a jelenlegi keretünk, BL elejéhez, pedig nagyon messze vagyunk
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.18. 15:59:07

Vitor Roque elvileg egyre közelebb van már, és a játékos is dobálja vissza a többi ajánlatot, ami ugye mindig jó hír, mert anyagilag is jobb pozícióból indulunk így, hogy Barca-drukker valaki. A sport szerint két opció létezik, hogy jelen helyzetben ide tudjuk hozni, 1 év kölcsön kötelező vásárlással a végén, vagy részletekben történő fizetés.

Első blikkre nem láttam olyan tehetségesnek (mondjuk Endrick után alighanem igazságtalan mércével néztem), de most megnéztem sok videóját, és ő egy igazi "nincs kecmec, befejezek" típusú játékos, ez a profil nagyon kell. Szerintem ami toronymagasan kiemelkedő benne, az a rúgótechnikája, CR7-re emlékeztet vele, ez a jellegzetes, félig teli rüsztös téma.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 09:59:20

gy írta:
2023.03.17. 09:15:29
Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 08:40:20
A fizetèsek terèn a hírekben azzal van a legnagyobb problèma, hogy sokszor egyik játèkos nettó bèrèt a másik bruttójával hasonlítják össze. Ezèrt lenne fontos tudni, hogy egyes országokban hogy alakul az adóteher. Pl. elvileg Franciaországban is duplája.
https://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php
Én itt néztem, £11.5m nettója az £ ~6.1m. nyilván függ pár dologtól, de irányadónak szerintem megteszi, ez nem áll túl messze a spanyoltól:
€ 13m nettóban € ~6.6m. https://salaryaftertax.com/es/salary-calculator

Miért gondoljuk, hogy a publikus oldalak teljesen homályban vannak és Roméró knows?
Köszönöm, de a kakulációhoz tudnunk kell az országok adóterheit. Ha ez fontban számol, akkor gondolom Britanniában is duplával kell számolni.
Azèrt gondolnám, mert Romero, Romano, Di Marzio stb. valamièrt jól szokta megállapítani hová, mennyièrt, mikor ès milyen fizetèsèrt èrkezik. Nem tudom honnan szedik az információkat, de azok általában pontosak. A Capology pl. honnan szedi? Èrdekes, hogy a Barcánál is a Capologyn a kiszivárgott, vagy új igazolások híreknek megfelelőek, (hírekben megjelenő) de a többi, mintha hasra ütès szerűen menne. Pl. Roberto elvileg nettó 10 millióról csökkent a hírek szerint 5-re. Roberto nyilatkozata szerint annyit keres, mint egy B-ből felkerülő játèkos. Spanyol törvènyek szerint nem csökkenhet egy èv alatt 50%-tól többel a fizetèse, erre a Capologyn 2,5 milliós fizetèst ír. Persze ezeket sosem fogjuk megtudni pontosan, illetve azt sem, mit kalkulálnak a bèrtömegbe. Gondolom Messi kiszivárogtatott szerződèse után is meglepődtek az ezzel foglalkozó szemèlyek.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.17. 09:15:29

Nagybarcelona írta:
2023.03.17. 08:40:20
A fizetèsek terèn a hírekben azzal van a legnagyobb problèma, hogy sokszor egyik játèkos nettó bèrèt a másik bruttójával hasonlítják össze. Ezèrt lenne fontos tudni, hogy egyes országokban hogy alakul az adóteher. Pl. elvileg Franciaországban is duplája.
https://www.thesalarycalculator.co.uk/salary.php
Én itt néztem, £11.5m nettója az £ ~6.1m. nyilván függ pár dologtól, de irányadónak szerintem megteszi, ez nem áll túl messze a spanyoltól:
€ 13m nettóban € ~6.6m. https://salaryaftertax.com/es/salary-calculator

Miért gondoljuk, hogy a publikus oldalak teljesen homályban vannak és Roméró knows?
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.17. 08:31:26

gránit írta:
2023.03.17. 01:04:44
Az egy legenda, hogy az olajosok mennyire el vannak eresztve. A Manchester City sokkal kisebb bértömeggel rendelkezik, mint mi. Koundé a barcelona fizetésével a Manchester City-ben is a negyedik lenne a sorban, ahogy a Chelsea-ben is. Nálunk jócskán lejjebb van a sorban. Nem olyan bőkezűek ám ezek az olajosok, főleg akkor nem, ha a fontosabb bizniszeik megszorulnak, és inkább oda hurcolják kifelé a pénzüket a klubjaikból. Az a tévhit alakult ki velük kapcsolatban, mintha minimum egy Medici-féle mecénások lennének.

Nekünk hatalmas bevételeink vannak, akkorák, hogy a legtöbb olajos nem is álmodhatna erről. Csak rosszul használjuk fel. Néhány rossz szerződés olyannyira megköti a bevételeinket, hogy a lehetőségeink ellenére hiányposztok vannak. De Jong majdnem évi 40 millió eurót keres. Ebből a pénzből viccen kívül, öt nála jobb játékost tudnánk fizetni. Egy fél kezdőcsapatot lehetne fizetni abból, amit csak rá elpazarlunk. Csak az ő béréből több mint kétszer kijönne a jelenlegi világbajnok kezdő középpálya teljes bére.

Több mint háromszor akkora a bértömegünk erre a szezonra, mint a Milannak. Sokkal nagyobb a bértömegünk ebben a szezonban, mint a Milané és az Internazionaléé együttvéve, úgy, hogy ez a két csapat ott van a BL negyeddöntőjében. Elképesztő bevételeink és lehetőségeink vannak. Csak jól kellene felhasználni őket, de amíg ilyen katasztrofális szerződéseket köt a klub vezetősége, nem tudjuk kihozni a lehetőségeinkből a legtöbbet.
https://www.footballtransfers.com/en/tr ... ona-salary
A megbízható forrás, Gerard Romero szerint 6-7 között nettóban. Chelsea adott volna 12 milliót nettóban.
Viszonyításkènt:
Busquets 17
De Jong 17-19
Alba 10
Lewa 10
Raphinha 6-7
Fati 6-7
Araujo 5-6
Ilyen Capology fèlènek ne üljetek fel.
Haaland ès De Bruyne fizetèse 20 millió font nettóban.
Neymar, Messi 30-40 millió nettóban, Mbappet meg sem tudják becsülni, idèn 380 milliós hiányt várnak a PSG-nèl (mi a 480 millióèrt èvekig szívunk/szívni fogunk)
Laportaèk tervei szerint az alap fizetèse senkinek nem lèpheti túl a 10 millió nettót(bónuszok ugye nagyban változhatnak)
Az idei bèrtömegben benne vannak mèg mindig az átütemezett bèrek, ki nem fizetett Bartófèle prèmiumok (De Jong, Lenglet, Stegen, Alba, Busquets, Pique?), Illetve az új igazolások amortizációs költsège. Kèrdès nyártól számolják e a kölcsönben lèvő játèkosok bèrèt (Umtiti, Lenglet, Trincao, Griezmann???), de gondolom igen, mert az FFP előre számol, ők ugye papíron visszajönnek(reméljük összepakolni).
Ha valaki tudja, beírná a többi országban hogy alakul a bruttó bèr, mert Spanyolországban a magas keresetűeknek majdnem duplája, pl. 5 nettó az 10 bruttó.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.03.17. 07:46:19

gránit írta:
2023.03.17. 01:04:44
Az egy legenda, hogy az olajosok mennyire el vannak eresztve. A Manchester City sokkal kisebb bértömeggel rendelkezik, mint mi.
A helyzet az, hogy Koundé a Chelseanél kb. 11.5m £ kellett volna kapjon hogy hasonló nettója legyen mint most itt. Ez teljesen reális, Fofana kap 10.4-et, nála azért jobb fizu valószínűleg alap lenne. A helyzet az, hogy a mi bértömegünk is teljesen rendben van, ha FDJ és Busi fizuját leveszed (kettő együtt évi 75?!).... KDB a legjobban fizetett a manciban, 20.8m£-tal, Haaland (aki friss igazolás, 19.5!)

Mostmár. Teljesen rendben. Lenne! Busié ugye nyáron kifut. Inkább az a hihetetlen hogy erre a szintre komoly kiigazítással jöttünk vissza és hát ahogy írod, ez is még egál a PL top csapatok fizetéseivel... Illetve ez a kettő fizu bőven bőven a felett van.

Nagyon komolyan el voltunk szállva a Bartó éra végére. By the way, ez rögtön meg is magyarázza miért nem bírunk eladni értelmes áron / elkergetni sem senkit innét...
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.17. 01:04:44

Az egy legenda, hogy az olajosok mennyire el vannak eresztve. A Manchester City sokkal kisebb bértömeggel rendelkezik, mint mi. Koundé a barcelona fizetésével a Manchester City-ben is a negyedik lenne a sorban, ahogy a Chelsea-ben is. Nálunk jócskán lejjebb van a sorban. Nem olyan bőkezűek ám ezek az olajosok, főleg akkor nem, ha a fontosabb bizniszeik megszorulnak, és inkább oda hurcolják kifelé a pénzüket a klubjaikból. Az a tévhit alakult ki velük kapcsolatban, mintha minimum egy Medici-féle mecénások lennének.

Nekünk hatalmas bevételeink vannak, akkorák, hogy a legtöbb olajos nem is álmodhatna erről. Csak rosszul használjuk fel. Néhány rossz szerződés olyannyira megköti a bevételeinket, hogy a lehetőségeink ellenére hiányposztok vannak. De Jong majdnem évi 40 millió eurót keres. Ebből a pénzből viccen kívül, öt nála jobb játékost tudnánk fizetni. Egy fél kezdőcsapatot lehetne fizetni abból, amit csak rá elpazarlunk. Csak az ő béréből több mint kétszer kijönne a jelenlegi világbajnok kezdő középpálya teljes bére.

Több mint háromszor akkora a bértömegünk erre a szezonra, mint a Milannak. Sokkal nagyobb a bértömegünk ebben a szezonban, mint a Milané és az Internazionaléé együttvéve, úgy, hogy ez a két csapat ott van a BL negyeddöntőjében. Elképesztő bevételeink és lehetőségeink vannak. Csak jól kellene felhasználni őket, de amíg ilyen katasztrofális szerződéseket köt a klub vezetősége, nem tudjuk kihozni a lehetőségeinkből a legtöbbet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.17. 00:55:35

gránit írta:
2023.03.17. 00:28:29
Álvarez fizetését most duplázták Manchesterben, hát, a mi béreinkhez képest a kicsinek kapja a kétszeresét. Nálunk még évi tízmillióval is csak tizedik lenne a sorban. Akkora bevételei vannak a Barcelonának, hogy normális gazdálkodással brutális keretet lehetne fenntartani, ha nem szórnánk a pénzt, például a stadionra, amire több mint egymilliárd eurót pazaroltunk el. Amit egy jó menedzser nyolcmillió euróból kihoz, azt mi kihozzuk 30 millióból. Koundé meg miért keresett volna többet a Chelsea-nél? Van erről valami info, hogy onnan milyen ajánlatot kapott? Próbálok utánanézni. A barcelonai fizetésével a negyedik legjobban kereső lenne jelenleg a Chelsea-nél, nem hiszem, hogy ott ezt megkereste volna.

A bruttót azért érdemes figyelni, mert a liga fejesei erre hivatkoznak, nem a nettóra. A bruttó a teljes költség a klub számára.
Nekem 10 millió nettó rémlik abszolút, amit a CFC ajánlott neki, de most nem találok erről infót, persze ha találnék, azt se lehetne készpénznek venni. De reálisnak tűnik egy játékosnál, akiért nagy licitháború folyik, és most lép be a tökéletes korba kb. De még ha annyit is ajánlottak volna, amit itt kap, akkor is lehet, hogy odamegy, ha mi a felét kínáljuk.

Persze, értem, csak a játékos a nettó alapján dönt, így értettem. :) Szerintem sajna ez a 6-7 nettó abszolút nem nagy fizetés, főleg az olajosok által felvert összegek közt.

Nyilván az összes szám eleve egy viszonylag jól bekalkulálható tipp csak. Nagyságrendekben alighanem stimmelnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.17. 00:28:29

bence0330 írta:
2023.03.17. 00:16:24


Ez szerintem nincs így. Koundét a CFC akarta többek közt nagyon vinni, ahol alighanem még többet keresett volna, mint ez a kb 6-7 misi - az ő szemszögéből. Bruttót nem is érdemes nézni, a játékosnak ahhoz semmi köze. Alverez ismeretlen tiniként érkezett az első európai klubjába, a VB ezután volt ugye, más eset, Koundé az egyik legmagasabb értéken jegyzett védő volt, nem csak a LL-ban. Meglepődnék, ha 10 nettó alatt keresett volna az angoloknál. Ő is ide akart jönni, úgyhogy jött kisebb fizuért, de azért kétlem, hogy ha még ezt is megfelezzük, akkor nem gondolkodik már el alaposabban az angol ajánlatokon.
Álvarez fizetését most duplázták Manchesterben, hát, a mi béreinkhez képest a kicsinek kapja a kétszeresét. Nálunk még évi tízmillióval is csak tizedik lenne a sorban. Akkora bevételei vannak a Barcelonának, hogy normális gazdálkodással brutális keretet lehetne fenntartani, ha nem szórnánk a pénzt, például a stadionra, amire több mint egymilliárd eurót pazaroltunk el. Amit egy jó menedzser nyolcmillió euróból kihoz, azt mi kihozzuk 30 millióból. Koundé meg miért keresett volna többet a Chelsea-nél? Van erről valami info, hogy onnan milyen ajánlatot kapott? Próbálok utánanézni. A barcelonai fizetésével a negyedik legjobban kereső lenne jelenleg a Chelsea-nél, nem hiszem, hogy ott ezt megkereste volna.

A bruttót azért érdemes figyelni, mert a liga fejesei erre hivatkoznak, nem a nettóra. A bruttó a teljes költség a klub számára.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.17. 00:16:24

gránit írta:
2023.03.16. 23:28:48
A jelenlegi vezetőség is csinált egy hülyeséget, Koundének bruttó évi 13 milliós fizetést adtak. Minek ekkora fizetést adni valakinek, aki eddig a töredékét kereste ennek. A feléért is jött volna.
Ez szerintem nincs így. Koundét a CFC akarta többek közt nagyon vinni, ahol alighanem még többet keresett volna, mint ez a kb 6-7 misi - az ő szemszögéből. Bruttót nem is érdemes nézni, a játékosnak ahhoz semmi köze. Alverez ismeretlen tiniként érkezett az első európai klubjába, a VB ezután volt ugye, más eset, Koundé az egyik legmagasabb értéken jegyzett védő volt, nem csak a LL-ban. Meglepődnék, ha 10 nettó alatt keresett volna az angoloknál. Ő is ide akart jönni, úgyhogy jött kisebb fizuért, de azért kétlem, hogy ha még ezt is megfelezzük, akkor nem gondolkodik már el alaposabban az angol ajánlatokon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.16. 23:28:48

menczel írta:
2023.03.16. 23:06:19
gránit írta:
2023.03.16. 18:00:02
Nem, a cikkben pont az ellenkezője van benne annak, amit írtál, nem pedig az, hogy nem megy bele.

Busquets bére még beletartozik abba a költségvetésbe, amiről Tebas beszélt. Ha ő is kiesik, az még jobb.

Persze ha meg akarnak minket büntetni, találni fognak rá módot, hogy ne igazolhassunk.
600 jól 400 millárd kell lemenni fizuban, kérdés ebből hány szerződés fut ki (pl nem lennék meglepve ha még mindig fizetnénk olyanokat akik már nincsenek itt, hogy a dead cap-et hosszabb távon könyvelhessük le.

Milliárd? Szerintem milliót akartál írni.

Javier Gómez ligaigazgató azt mondta, a Barcelonának elég 470 alá lemennie. Ez mintegy 130 millió mínusz. A Tebas által bemondott 200 milliót is úgy kell érteni, mint a szerződések összértékét, nem egy évre. Erra a szezonra bruttó 263 millió euró a bértömegünk, a szerződések lejártát nézve valóban 600 millió körül mozog. Ferran elengedésével 40 milliót spórolnánk. Busquets távozásával, de Jong, Alba fizetésének csökkentésével meg lehet ezt oldani. A kérdés az, hogy ha ezek mind sikerülnek is, hány játékost igazolhatunk.

A jelenlegi vezetőség is csinált egy hülyeséget, Koundének bruttó évi 13 milliós fizetést adtak. Minek ekkora fizetést adni valakinek, aki eddig a töredékét kereste ennek. A feléért is jött volna. Julián Álvarez például évi bruttó ötmillió eurót keres jelenleg. Nálunk ennek a kétszerese is alacsony fizetésnek számítana. Akkora bevételei vannak a klubnak, hogy normális gazdálkodással az olajosokat is simán verhetnénk a játékosok megszerzésekor. Ehelyett megnehezítjük a saját dolgunkat a Koundééhoz, de Jongéhoz hasonló, katasztrofális szerződésekkel, és a kiváló lehetőségeink ellenére matekozgatni kell. Miközben egy 30 fős, erős keretet is simán fenn tudnánk tartani úgy, hogy kétszer akkora fizetéseket adunk nekik, mint mások. Az meg érdekes, hogy a Madrid bértömege még nagyobb erre a szezonra, mint a miénk, mégis minket büntettek télen.

https://www.mundodeportivo.com/us/en/20 ... llion.html
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1614
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.03.16. 23:06:19

gránit írta:
2023.03.16. 18:00:02
Nem, a cikkben pont az ellenkezője van benne annak, amit írtál, nem pedig az, hogy nem megy bele.

Busquets bére még beletartozik abba a költségvetésbe, amiről Tebas beszélt. Ha ő is kiesik, az még jobb.

Persze ha meg akarnak minket büntetni, találni fognak rá módot, hogy ne igazolhassunk.
Saját cikk:
https://www.eurobarca.hu/hirek/atigazol ... a-szerint/

SZóval én gondolom jól, 600 jól 400 millárd kell lemenni fizuban, kérdés ebből hány szerződés fut ki (pl nem lennék meglepve ha még mindig fizetnénk olyanokat akik már nincsenek itt, hogy a dead cap-et hosszabb távon könyvelhessük le.

Senkit nem fogunk tudni regisztrálni, kivéve olyan elképesztő esetben,
- ha De Jong elmegy (kapunk érte 80 millát és az istentelen nagy fizuja is kikerül )
- Piquének valahogy már nem fogunk tartozni
- Albának új konstrukcióban mondjuk 4 év alatt kapja meg a kétéves fizuját
- Businak se tartozunk már, csak egy minimális fizut kap
- azoknak akiknek fizetünk még bár nem a játékosaink már, kikerülnek a fizetési sapkából (pl Grizmann, Umtiti)
- még egy piacképes támadó elmegy Ferran/Fati
- visszatérők közül akit lehet pénzé teszünk, vagy megadja a mélységet a keretben (Nico a távozó De Jong miatt kell Gavi, Busi, Pedri mögé. Able kell szélre a távozó támadó miatt)

És akárhogy számolom még ez is kevés lehet, hogy akár egyetlen embert is beregisztráljunk!
DeJong és kapitányok tologatott bére, meg a távozó csatár és a kölcsönből nem visszatérők bére, ha bilibe lóg a kezem 150 milla mínusz. Másik 50 abból jön össze, hogy bevételt generálunk ami magasabbra emeli a bérekre fordítható keretünket.

Egybehangzó adatok alapján most 600 millió körül vannak a fizetések.
Fizetési sapka = Bevétel – Nem bérjellegű kiadások – Adósságtörlesztés
Tehát jövőre a büdzsé kb 1,1 milliárd - 500 millió - 100 millio tehát a fizetési sapka 400 millió környékén lesz. (hogy miért nem a szokásos 55-70% közötti az szerintem a múltbeli negatív mérlegek miatt)

Namost ha a bevétel nő (játékoseladás 100m értékben) akkor hasonló arányok mellett már nem 400 hanem 440 millió lesz a fizetési sapka, miközben ugye az adott játékosok (pl DeJong bruttó 50-nel, többiekkel együtt meg lesz a bruttó 100 milliós könnytés) bére pedig csökkenti a 600 millió fizetést 500-ra. Látható hogy még ebben az eltúlzott esetben sem elég a spórolás.

Ezért mondom, hogy istentelen nagy cumi lesz itt.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.16. 18:00:02

Nem, a cikkben pont az ellenkezője van benne annak, amit írtál, nem pedig az, hogy nem megy bele.

Busquets bére még beletartozik abba a költségvetésbe, amiről Tebas beszélt. Ha ő is kiesik, az még jobb.

Persze ha meg akarnak minket büntetni, találni fognak rá módot, hogy ne igazolhassunk.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.16. 17:57:24

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... roque.html Nagy pénzt tennék rá hogy belőle se lesz semmi.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.16. 17:47:24

gránit írta:
2023.03.16. 17:35:05

Nem egészen, Alba már eddig is ment bele fizetéscsökkentésbe, és pár hete ismét megerősítette, hogy készen áll erre, ha szükséges.

Ha Busquets távozik, több mint 30 millió eleve felszabadul. Ez a nyári igazolásokat elnézve 5 új igazolásnak is helyet adhat.

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... f4fcea1f5e
Pontosan az van a cikkben is, amit írtam.

Alba hajlandó tenni valamit.
De ha nem akarja, nem lehet kényszeríteni. Gondolom a 38-40m bére azért lett megszellőztetve, hogy nyomást gyakoroljanak rá.
Holott nagy része a korábbi években nem kifizetett bérekből áll.
Gondolom sima elhatárolással is sáfárkodhatnak, mint Umtiti esetén a 2 évnyi pénzét 4 év alatt kapja meg, de ettől még kétoldalú szerződésmódosítás lehetséges csak.

Busi esetén szerintem már beleszámolták, hogy kiesik a bére, mert az az alap, hogy lejár a szerződése. Itt pont hogy pluszként jelenik meg, ha meg akarjuk tartani, márpedig a hírek szerint Xavi azt szeretné.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.16. 17:35:05

Troym írta:
2023.03.16. 17:27:25
gránit írta:
2023.03.16. 17:24:40
De Jong, Busquets, Alba brutális fizetését kell megnyesni.
Ezt fejtsd már ki, hogy gondoltad?
Ha nem megy bele, nem megy bele, ezek szerződések, amik minden oldalról védve vannak. Ha önszántából nem akarja, nincs mit tenni.
Amúgy Busi miről mondjon le? 07.01-től nem a klub alkalmazottja.

Nem egészen, Alba már eddig is ment bele fizetéscsökkentésbe, és pár hete ismét megerősítette, hogy készen áll erre, ha szükséges.

Ha Busquets távozik, több mint 30 millió eleve felszabadul. Ez a nyári igazolásokat elnézve 5 új igazolásnak is helyet adhat.

https://www.forbes.com/sites/tomsanders ... f4fcea1f5e
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.03.16. 17:31:07

bence0330 írta:
2023.03.16. 16:49:41
Abban kb biztos vagyok, hogy nem lennének ennyire előrehaladott tárgyalások pl. a brazil srácról, ha ne lennének nagyjából biztosak Laportáék, hogy nem lesz gond. 1-2 igazolás biztos lesz, még ha nem is fogunk dőzsölni.
Teljesen mindegy hogy kivel tárgyal Laporta, ha elmeszelnek minket akkor senki sem fog hozzánk igazolni. Még az is lehet hogy kizárnak minket a ligából, vagy a nemzetközi kupákból ,vagy szénné büntetnek anyagilag. Eddig se voltunk vonzó célpont utána meg pláne nem leszünk. Nagyon nagy bajban vagyunk, köszönhetjük
az agybeteg elnökeinknek. Bármilyen büntetést kapunk megérdemeljük.
Válasz küldése